KOU Uraditie! Jijt VICKS BcJufAlaapi kaast Gedurende Januari 10% Korting op Maatkleeding DE UITVERKOOPEN e o 1È HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 2 JANUARI 1940. NIEUWJAARSRECEPTIES „MOED, BELEID EN TROUW” JUBILEUM Dr. M. BAKKER AFSCHEID S. L VEENSTRA SCALA echtgenoote tijdens de huldiging temidden van de andere bestuursleden ZILVEREN JUBILEUM W. STRIJBIS Pzn. DE PRIJSVRAAG „VOOR HET KIND” AFSCHEID Dr. N. M. JOSEPHUS JITTA DE NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE D». L. AALDERS OVERLEDEN „Tante Huldiging in de vergadering van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en T ransportarbeiders M*5 F De heer Strijbis (6e van links) en VIERDE BLAD, PAGINA 2. HET AFSCHEID VAN Ir. G. J. TH. BAKKER 7 7 I Driehonderd en elf prijzen getrokken. in- ter en In De op ROXINI’S zijn NED. HERV. GEMEENTE. zal Hofweg W VapoRub dank zij de 3-minuten VapoRub-Massage Afgetreden als voorzitter van den Gezondheidsraad ATTRACTIE-ORKEST IN HECK. LUCHTBESCHERMING. Voor hen, die in ’t bezit zijn van een gasmasker, bestaat morgenavond tus- schen 8 en 9 uur gelegenheid dit te pro- beeren in de gaskamer aan het depót van den Gem. Reinigingsdienst, Gas laan, alhier. In 61-jarigen ouderdom is hier ter stede overleden ds. L Aalders, emeri- tus-predikant te Etten (N.Br.) De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal Donderdag a.s. ge schieden te één uur op de Protestant- sche begraafplaats te Vaals. W'. V’ rooskerken, hield gistemamiddag drukbezochte Nieuwjaarsreceptie Huize Voerhout. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Op Donderdag 4 Januari, te half drie, worden in het Museum voor het Onderwijs de volgende films vertoond: ..Antarktis”, „Droom van een kind”, „Kindercourant Zwitserland”, „Droom van een voetballertje”. De films, welke in hoofdzaak voor de jeugd bedoeld zijn, kunnen ook door volwassenen bezocht worden. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM Carlton Arcade Hofweg Hoogstraat De lunchrooms van Heek hebben zich steeds onderscheiden door de uitste kende orkesten, welke er spelen. Roxini’s attractie-orkest, dat met in gang van het nieuwe jaar in Heek op treedt, maakt daarop geen uitzonde ring. De leden van dit orkest zijn stuk voor stuk goede musici en vormen sa men een orkest, dat <|e voortdurende aandacht van het talrijke publiek heeft. Als zangers treden op Eddy El zas en Emmy Claritz. Vooral laatstge noemde boekte met haar prettige, vroo- lijke stem en levendige gebaren, een groot succes. Gespeeld werden vlotte, bekende me lodieën, waaronder de soldatenliedjes natuurlijk niet ontbraken. Van Vrijdag a.s. af zal dit. program ma uitgebreid worden met het optre den van Guus Brox’ Excentric Cy. Gedurende de week van 22 December tot en met 28 December j.l. verstrekte de Vereeniging „Tehuis voor Onbehuisden", de la Reyweg 522 alhier, aan 728 mannen, 14 vrouwen en 49 kinderen gratis onderdak. Aan deze personen, in totaal 791, werden 2257 gratis maaltijden verstrekt. Geen inwendig middel, dat de maag van streek brengt. Om verkoud heid te bestrijden, doe tegen bedtijd als volgt: (1) wrijf flink Vicks VapoRub op keel en borst; (2) daarna ook op den rug; (3) ten slotte een dikke laag op de borst doen en met warm flanel bedekken. Geen wachttijd—Werkt direct Door deze massage begint VapoRub direct door de huid te werken als een pappleister. Gelijktijdig ontstaan door de lichaams warmte de heilzame dampen, die 18 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden ingeademd. Door de urenlang aanhoudende, dubbele werking verzacht VapoRub de prikkeling, lost het slijm op, vermindert het hoesten en maakt het ademen gemakkelijk. Baby slaapt rus tig en s morgens is de ergste kou meest al voorbij. Verlaagde Prijs 90 ct H.M. de Koningin enkele jaren geleden in gebruik werd genomen. Vijf en twintig jaar arts. Dr. M. Bakker, huidarts hier stede, herdenkt 8 Januari a.s. den dag waarop hij vóór 25 jaar tot arts werd bevorderd. Dr. Bakker is penningmees ter van den Bond van Haagsche medi sche specialisten en bestuurslid van de afdeeling s-Gravenhage en omstreken van de Ned. Maatschappij tot bevor dering der Geneeskunst en lid van de commissie van toezicht inzake het Zie kenfondswezen alhier. Heden in functie getreden De onlangs benoemde commissaris van politie, hoofd van de afdeeling B., de heer H. P. Clasie, is hedenmorgen in functie getreden. OU DE JA ARS A VOND VIERING VOOR MILITAIREN. Zaterdagavond hebben ongeveer 100 militairen van de regimenten Grena diers en Jagers Oudejaarsavond ge vierd. Het echtpaar Hiddink had hier toe het initiatief genomen. Ook enkele officieren woonden de «Oudejaarsavond- viering bij. Het gezelschap werd ge- tracteerd op chocolademelk en oliebol len. Een en ander was gekocht van het overgeschoten saldo van het comité, dat de viering van het 110-jarig be staan der regimenten Grenadiers en Jagers organiseerde. Kapitein Holthoon heeft een enkel woord gesproken en den initiatiefnemers dank gezegd. Er werden verschillende spelen gedaan, zoodat de avond op aan gename wijze werd gepasseerd. net het Grootofficierskruis in de orde van Oranje-Nassau zijn erkend. De mi nister stelde daarbij in het licht de bij zondere deskundigheid, de wijze takt, de levendigheid van geest en de na tuurlijke goedmoedigheid en eenvoud, eigenschappen welke den voorzitter steeds, ook in de ondervonden moei lijke oogenblikken, zijn ambt waardig en met groote bekwaamheid hadden doen bekleeden. De minister releveer de eveneens de verdiensten en het in ternationaal prestige van dr. Jitta, ver worven door het vice-voorzitterschap van het Comité d’hygiene van den Volkenbond en het voorzitterschap van dè Office international de l’hygiene publique te Parijs. Tenslotte vertolkte de minister den dank der Regeering jegens den scheidenden voorzitter van den Gezondheidsraad voor de vele en gewichtige diensten, aan den lande be wezen. Dr. Josephus Jitta memoreerde in zijn antwoord de ondervonden medewer king van de opeenvolgende ministers en van het departement en gaf uiting aan zijn gevoelens van dankbaarheid jegens de Regeering voor het in hem gestelde vertrouwen bij het vervullen van zijn werkkring. W Donderdag j.l. is hier ter stede de trekking geschied van de prijzen voor de prijsvraag „Voor het Kind”. Zooals reeds werd bekend gemaakt viel de hoofdprijs, uitgeloofd door H.K.H. Prinses Juliana, ten deel aan A. Fey te Rotterdam. Een Philips radiotoestel 480a werd gewonnen door: A. Altena te Arnhem, Ti Snel te Nijmegen, H. J. Goorman te Warnsveld, G. Hemmers te Enschedé. L. v. d. Woude te Wageningen, B. San ders te Groningen, A. M. Stomps te Utrecht, J. J. Boersma jr. te Akkrum. G. Visser-de Bries te Wageningen. A. Stroband te Haarlem. Voorts werden uitgeloot 300 oude- jaarspakketten, welke aan de winnaars zijn toegezonden. Tot en met 5 Januari zijn nog kin- derzegels te verkrijgen. De opbrengst kan nog in deze laatste vier dagen op het peil van verleden jaar komen, wan neer een ieder werkelijk nog naar ver mogen een voorraad kinderzegels slaat. CONCERT VOOR MILITAIREN. Voor het gratis concert voor militai ren, dat het Haagsch Gemengd Koor „Onder Ons”, directeur Jacob Hamel, zal geven op Maandag 22 Januari a.s. in het Gebouw voor K. en W„ heeft het Haagsch Toonkunstenaarsorkest onder leiding ’-an Henri Zeldenrust ook zijn welwillende medewerking toege zegd. Algemeene jaarlijksche vergadering. De vereeniging onder de zinspreuk. „Moed, Beleid en Trouw”, heeft in het gebouwDiligentia haar algemeene jaar lijksche vergadering gehouden, welke werd geleid door den wnd. voorzitter, gep. luitenant H. R. Mac Gillavry. Herdacht werden de in dit jaar over leden bestuursleden der vereeniging gep. generaal C. J. Snijders, voorzit ter en gep. kolonel G. Engelberts, onder voorzitter. In de hierdoor ontstane va catures werden gekozen tot voorzitter gep. luitenant-generaal C. H. van Riet schoten, oud-commandant van het K.N. I.L. en tot ondervoorzitter gep. kol. P. D. A. Franken. Verder werd tot lid van het hoofdbestuur benoemd gep. luit, generaal H. C. J. ter Beek, adjudant i.b. d. van H.M. de Koningin. Het bestuur werd voor het gehouden beheer gedechargeerd. Blijkens het jaarverslag 1938 genoten aan het einde van het verslagjaar hier te lande onderstand: 4 ridders der Mili taire Willemsorde, 11 weduwen en 5 dochters van ridders der M.W.O. bene vens 1 eervol vermeld O.I. miliair. In Nederlandsch-Indië genoten een 17-tal weduwen van ridders der M.W.O. onderstand. i bureaustoel, wandkleed en Het Comité Levensvragen belegt hedenavond een vragenavond. In leider is de heer Faber met het onder werp: „Maranatha, als dwaasheid, als oordeel, als smart”. Zondagochtend omstreeks half twaalf heeft de motorspuit Rijs- wijkscheweg een op een onbebouwd stuk land aan de Ketelstraat staande schuur, welke in brand was gestoken, met één straal op de waterleiding ie~ bluscht. Op Nieuwjaarsdag heeft de motor spuit Laan Copes la een schoorsteen brand gebluscht' in perceel Malakka- straat 45. SCHOOLTANDVERZORGING. In December werden 3025 kinderen van de openbare lagere scholen en 1721 kinderen van de bijzondere scholen nagezien op caries van het blijvend gebit. Ter bereiking van het gestelde doel: saneering van het blijvend gebit werden 1344 vullingen gelegd. Van de gelegenheid naast de syste matische hulp ook poliklinische hulp te bekomen (pijn veroorzaakt door melkkiezen of tanden) werd 61 maal gebruik gemaakt. Tot leeraar aan de le Chi. H.B.S. hier ter stede is benoemd de heer B. de Boer, leeraar aan het ly ceum te Wageningen. De minister van Buitenlandsche Za- xen en mevrouw van Kleffens hebben gistemamiddag in de ambtswoning Lange Voorhout 38, de gebruikelijke Nieuwjaarsreceptie gehouden. Verscheidene ambt|genooten, vele le den van het corps diplomatique, zoo mede tal van an4ere vooraanstaande personen uit civiale en militaire krin gen, hebben deze receptie bezocht. De grootmeesteres van H.M. de Ko ningin, baronesse van Tuyll van Se- een in Voor de dames in het bijzonder heeft het pas begonnen jaar de bekoring vande uitverkoopen. En welke huisvrouw laat gelegen neidskoopjes voorbij gaan, vooral nu ae magazijnen met hun opruimingen zoo spaarzaam moeten zijn, tengevolge van de geldende wettelijke voorschrif ten. Twee factoren zijn er in een huis houdelijk leven, die Hare Majesteit de Vrouw min of meer uit haar moreel evenwicht brengen. De eerste doet zich vrijwel alleen gel den als de -ente in zicht is, terwijl de andere gelijken tred houdt met de wis selende seizoenen. Doch dit hebben beide analoog de man is in schoon- maak- en opruimingstijd moreel en financieel een tikje het kind van de rekening. En ondanks de ijzige koude was het vandaag, zoowel in den ochtend en mid dag, in de stad opmerkelijk druk met winkelende dames (maar ook heeren!) Affiches, soms van enorme afmeting, en reclameborden vroegen de aandacht van het kooplustige publiek. Elke ruim te in de étalages was benut en met zoo’n groote verscheidenheid, was het maken van een keus niet moeilijk. Verschillende zaken openden om 9 uur haar deuren. Zij, wien ’t vooral om de koopjes te doen was, hadden zich reeds lang tevoren voor ingangen opge steld, teneinde de eerste keus te heb ben. Voor enkele winkels waren er zelfs kleine files. Speurend ging men, met tasschen van verschillende afmeting, door de winkel straten, immuun voor den feilen Zuid oosten wind. In de café’s ging men met een warm kopje koffie, verhaal halen, ondertusschen nauwlettend inspectee- rend, of het gekochte inderdaad een „koopje” was en in alle opzichten aan de gestelde verwachtingen beantwoord de. Op zoo’n eersten dag van de uitver koopen vooral, gnuiven de zakenman en de cliëntèle. Tevens leeft in bei der hart het prettige vooruitzicht, dat het opruimingsfestijn nog de geheele maand zal duren ONTSPANNING VOOR MILITAIREN. Met medewerking van het comité voor ontspanning voor militairen in het Westerkwartier en omstreken, heeft de kustwacht te Kijkduin weer een vroo- lijken oudejaarsavond gehad. Medewerking verleende daarbij de heer H. Bentzon met zijn diverse mu ziekinstrumenten; vooral het mooie klokkenspel vond zeer veel bijval. De manschappen werden getracteerd dank zij de offervaardigheid van vele Haagsche ingezetenen. Bij de wisseling van het jaar zongen de manschappen het door de radio uit gezonden oudejaarslied, waarna men elkander een gelukkig Nieuwjaar toe- wenschte. Met een daverend applaus voor het gebodene besloot men dezen welgeslaagden avond. De minister van Sociale Zaken heeft Vrijdagmiddag officieel afscheid geno men van dr. N. M. Josephus Jitta die gisteren is afgetreden als voorzitter van den Gezondheidsraad. In verband met den gezondheidstoestand van dr Jitta heeft het afscheid te zijnen huize en in beperkten kring plaatsgehad. Dr. van den Tempel was vergezeld van den secretaris-generaal van zijn departe ment, mr. dr. A. L. Scholtens, den di- recteur-generaal van de volksgezond heid, dr. C. van den Berg, en den refe rendaris der afdeeling volksgezond heid, jhr. mr. C. J. R. de Ranitz. De minister bracht in zijn afscheids woorden eerst in herinnering de vroe gere samenwerking tusschen dr. Jitta en hem in het openbare leven te Am sterdam, en gaf vervolgens een uiteen zetting van de groote verdiensten van dr. Jitta voor de openbare gezond heidszorg gedurende 21 jaren, als voor zitter eerst van den Centralen gezond heidsraad te Utrecht, sedert 1920 van den Gezondheidsraad hier ter stede, verdiensten welke door de Regeering t aatstelijk in 1938 door onderscheiding Rotterdammers brengen Miauw”. Op Nieuwjaarsdag heeft het gezel schap „de Rotterdammers” in Scala de eerste opvoeringen gegeven van het alleraardigste Engelsche blijspel „Tante Miauw” van Vernon Sylvaine. Er is hartelijk gelachen om de uiter mate dwaze situaties waarin de hoofd personen van dit stuk komen te ver- keeren. Speciaal Constant van Kerck- hoven, Jacq. Bijleveld en Ad. Heerings waren bijzonder op dreef in de voor hen geknipte rollen, als de oom, de tandarts en de zoon van dezen laatste. Ook de dames Ellen Durieux, Tine Ude en Marianne Wenselaar waren uitste kend. Het gegeven is bijna te dwaas om na te vertellen. Een tandarts, die op het punt staat naar de trouwerij van zijn zoon te gaan, wordt plotseling door een mysterieuze vrouw in een schandaal verwikkeld, zoodat hij gearresteerd wordt. Ondertusschen wachten zijn zoon en diens oom Potter vol ongeduld op hem, maar er verschijnt niemand. Het komt zelfs zoover, dat het huwe lijk door toedoen van „tante Miauw”, de vrouw van oom Potter, afspringt. Nu begint er een wanhopig pogen van de drie mannen om de zaak weer in orde te brengen, maar allerlei tegen slagen doen de situatie steeds moei- lijker worden. Hierbij wordt de dwaas heid wel ten top gevoerd en de lach is niet van de lucht. Hoe de drie mannen zich eruit weten te redden en hoe alles toch weer in orde komt, kan men het best zelf gaan zien, men zal er geen spijt van hebben. Het kan geen kwaad, in deze sombere tijden de lever eens flink te laten schudden. Een uitsteken de, vlotte opvoering, waarvan het ge zelschap plezier zal beleven. - x -X „DE GOUDEN GANS”. Zondagmiddag 14 Januari a.s. het kindexoperette-ensemble „Sprook jesland” in het Gebouw voor K. en W. wederom opvoeren het rijk gemon teerde sprookje in 5 bedrijven: „De gouden gans of het Prinsesje, dat met lachen kon”. Hieraan werken 125 kin deren mee, onder leiding van Anny, Dora en Truus van Kuyk, die het sprookje ensceneerden en toonzetten, gebouwd, die in tegenwoordigheid van GIFTEN EN LEGATEN. Voor de Diaconie van de Geref. Kerk acheveningen werden in de vorigi week niet minder dan vijf giften van 25 en zestien van 10 gecollecteerd. Voor de kerk werd een gift van 25 gecollecteerd en vier van 10. Ds. D. A. v. d. Bosch voorzitter van den kerkeraad. Als voorzitter van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. hier ter stede treedt van gisteren af op ds. D. A. v. d. Bosch. Gelijk bekend wisselt het pre sidium om het halfjaar. Naar wij vernemen zal met de komst van ds C. J. Laarman te Velp naar de Haagsche Herv. gemeente omstreeks Paschen eenige wisseling in de wijken plaats vinden. Ds. Laarman, die in de vacature van ds. G. B. Westenburg is beroepen, krijgt niet diens wijk (om trek Dierenschelaan), maar zal de wijk van dr. W. J. de Wilde overnemen (omtrek Goeverneurlaan). Dr. de Wil de krijgt een nieuwe wijk toegewe zen tusschen de Laan van Nieuw Oost- Indië tot en met Marlot. Ruim 10 jaar is dr. de Wilde de wijkpredikant van de wijk Goeverneurlaan geweest. Hij heeft daar o.m. de fraaie Oranjekerk Ter gelegenheid van het zilveren ju bileum in dienst van den bond van den heer W. Strijbis Pzn., alhier, kwam hedenmorgen in hotel Central de Bonds raad van den Ned. Bond van Chr. Fa brieks- en Transportarbeiders in bui tengewone algemeene vergadering bijeen. De bijeenkomst stond onder leiding van den vice-voorzitter, den he^r C. v. Baren jr., en werd behalve door den jubileerenden bondsvoorzitter ook bij gewoond door mevr. Strijbis en enkele familie-leden van den jubilaris. De heer v. Baren opende de bijeen komst op gebruikelijke wijze en hield vervolgens een rede waarin hij allen een hartelijk welkom toeriep en er op wees, dat dit een dag is van schoone en dankbare herinnering voor heel de or ganisatie nu de voorzitter zijn jubileum vieren mag. God sierde hem met rijke gaven en stelde den jubilaris tot een rijken zegen ook buiten den bond. Spr. wilde zich beperken tot het maken van eenige opmerkingen, die verband hou den met het werk van den jubilaris voor den bond in het bijzonder en de Christelijke vakbeweging in het alge meen. Spr. herinnerde aan de oprich ting van den bond en de moeilijkheden van het eerste begin. Toen is inzon derheid de groote propagandistische kracht van den jubilaris gebleken. Hij bracht telkens weer moed en bezieling om voorwaarts te gaan, ook al was er tegenkanting. Belangrijke wijzigingen heeft de organisatie ook in de afgeloo- pen 25 jaar ondergaan. In allerlei be drijfstakken kwam organisatie bij pa troons en arbeiders tot stand en het instituut van het collectief contract werd belangrijk uitgebouwd. Hoe moei lijk en somber de positie van den ar beider thans ook móge zijn, in verge lijking met een kwarteeuw geleden, mag dankbaar geconstateerd, dat de arbeid der vakbeweging rijke vrucht heeft ge dragen. De 25-jarige arbeid van den heer Strijbis viel voor een belangrijk deel samen met de opkomst der Chris telijke vakbeweging. Thans telt de bond 18.000 leden. Evenals tijdens het optre den van den heer Strijbis, vallen ook thans de slagschaduwen over Europa. De heer Strijbis heeft in de afgeloo- pen kwarteeuw mede zijn stempel op de ontwikkeling van den bond gezet. Prin- cipieele leiding blijft noodig en die heeft de jubilaris steeds gegeven. De organische gedachte vond steeds meer ingang en het bedrijfsrecht is groeiende en de sociale wetgeving is beduidend uitgebreid. God geeft ons, aldus spr., thans groote kansen. Spr. bracht ook hulde aan de vaar digheid waarmede de heer Strijbis de pen hanteert. Zijn helder oordeel doet de adviezen die de jubilaris geeft steeds op hoogen prijs stellen. Zoo is hij de eerste representant van den bond. Hulde bracht spr. ook aan mevr. Strijbis, ter wijl hij mededeelde, dat 't bondsbestuur de moeder van den jubilaris, die door ziekte niet kon aanwezig zijn een ge- lukwensch heeft doen toekomen. Indien de bond onderscheidingen verleenen kon dan zouden die vandaag niet hebben ontbroken. Spr. bood aan het slot van zijn toespraak aan mevr. Strijbis een fraaien bloemenmand aan en verleende den heer S. Veltman als oudste vrijge stelde hierna het woord, die met een korte toesepraak namens den bond den jubilaris een boekenkast en een schil derij aanbood. Namens een uit den bondsraad ge vormde commissie bood vervolgens de heer D. Blok van Velsen als geschenk van de leden van den bond aan: een schrijfbureau, een bureaustoel, een vloerkarpet, een wandkleed en een luchter De heer Strijbis heeft vervolgens een woord van hartelijken dank gesproken voor de hem ten deel gevallen grootsche huldiging, waarna de vergadering werd gesloten. Hedenmiddag heeft de jubi laris in Central een drukbezochte re ceptie gehouden. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand December 1939 werd bij de Nutsspaarbank alhier, Ri- viervischmarkt 5 en hare bijkantoren totaal ingelegd 1.946.357.22 en uitbe taald ƒ2.877.189.32. Minder ingelegd 930.832.10, terw ijl 502 nieuwe spaar bankrekeningen werden geopend. Op ultimo December 1939 bedroeg het tegoed der Inleggers ƒ41.537.639.51 het aantal spaarrekeningen 109.295, het bedrag aan Effecten in bewaring ƒ2.470.565. Zooals reeds gemeld heeft Zaterdag middag de scheidende directeur van het G.E.B., ir. G. J. Th. Bakker, een receptie gehouden, welke zeer druk bezocht was. De wethouder van de Bedrijven, mr. S. de Vries Czn., heeft in een geestige speech van den heer Bakker afscheid genomen. Spr. zeide min of meer ont stemd te zijn, immers sinds hij tot wethouder benoemd werd, zijn de di recteuren van het Gemeentelijk Gas bedrijf, van de Arbeidsbeurs en nu van het G.E.B. weggegaan. Men kan echter uit de benoeming van den heer Bakker afleiden, dat het Rijk zijn ver diensten zeer hoog aanslaat, hetgeen ook inderdaad het geval is. Wethouder de Vries wenschte ir. Bakker in nieuwen werkkring veel succes. CONCERT IN MILITAIR HOSPITAAL. Oudejaarsavond gaf de Oude Jager- band in het Militair Hospitaal onder leiding van den heer J. de Veen zijn traditioneel concert. Op zaal 60 ver zamelden zich voor zoover hun toe stand zulks gedoogde, alle patiënten, respectievelijk met hun vrouwen en familie. Voor de bedlegerige patiënten was zorg gedragen, dat zij het pro gramma konden beluisteren. Begonnen werd met het spelen van het Wilhel mus, waarna verschillende bekende melodieën werden ten gehoore ge bracht. De humorist Theo van Reyssen vermaakte hierna, aan de piano bege leid door mej. Erkendiep, zijn gehoor op aardige voordrachten, welke veel succes hadden. Hierna volgde een vo caal gedeelte waaraan medewerkten de heeren van Haaften en mevr, van Eck- v. Vliet, zang, begeleid door mevr. Betsy de Ridder-Spaan, waarna de violist de heer Walrave op voortreffe lijke wijze eenige vioolsoli ten beste gaf. Dank zij de vriendelijkheid van de leiding van Hotel Wittebrug en Res taurant Royal werden de aanwezigen op ruime wijze onthaald. Een der ver plegers sprak aan het slot van dit Oudejaarsfeest namens de patiënten zijn dank uit voor het gebodene. Hoofd der afdeeling reclasseering psychopathenzorg aan het departement van Justitie. een daartoe belegde bijeenkomst heeft de minister van Justitie Zater dag in tegenwoordigheid van de hoofd ambtenaren van zijn departement af scheid genomen van het hoofd der afdeeling reclasseering en psychopa thenzorg, den administrateur S. L. Veenstra, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd den dienst verlaat. De heer Veenstra werd daarbij hartelijke wijze door den minister toe gesproken, waarbij deze wees op de veelzijdigheid van het leven van dezen hoofdambtenaar, die gedurende bijna 30-jarige ambtelijke loopbaan een groot aandeel heeft genomen in hetgeen op het gebied der reclasseering is opge bouwd. Met groote waardeering vervuld voor den arbeid van den heer Veenstra, bracht zijne excellentie hem daarvoor hartelijk dank. Namens de ambtenaren der afdeeling dankte de heer jhr. mr. Backer op gevoelvolle wijze zijn schei denden chef voor de wijze waarop hij zijn ambtenaren heeft geleid, verzeke rende, dat de geest van toewijding waarin hij hen is voorgegaan, in hen zal blijven voortleven. De heer Veenstra zegde in welgeko zen woorden dank voor het hem bereide afscheid en voor de in deze jaren ook van zijn mede-ambtenaren ondervonden medewerking. 4 A

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 12