HAAGSCHE COURANT HET WEER OP ZONDAG i 4 Vrijdag 5 Januari 1940. STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS BINNENLAND DE NIEUWSTE MODE, weer WETSDIENAREN OP GLAD IJS PRINSES JULIANA IN HET STUDIO-THEATER MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT Voorloopig rustig weer met matige vorst. Vreemde vliegtuigen boven ons land VIERDE BLAD. B. VAN HAERSMA BUMA 65 JAAR De JDe start mmw de MXW nteloq Distributie van groene erwten en spliterwten DE VERDWIJNING VAN JOHANNA DE NIGTERE Gratis-bijvoegsel van de .„Haagsche Courant". DEFILE VOOR DEN COMMANDANT VAN DE VESTING HOLLAND EERVOL ONTSLAG Dr. N. M. JOSEPHUS JITTA De propagandafilm voor den Bloedtransfusiedienst vertoond OPZIENBARENDE ARRESTATIE TE VELZEN Bij dit nuaamer ontvangen de ge- abonneerden No. 1 van het Tijd schrift „DIE NIEUWSTE MOD E”. Knippatronen van alle platen zijn dagelijks van 912 en van 2—6 uur verkrijgbaar aan ons Centraal Aan- neemibureau, Wagenstraat 35—37. Ook is de coupeuse daar te spreken om met de-dames te overleggen. Gemeente-ontvanger verdacht van fraude LUCHTBESCHERMING beide inzittenden redden zich per parachute ji *1 Wedstrijden in hardrijden op de Nieuwe ’s-Gravenhaagsche IJsvereeniging KENNISGEVINGEN Als voorzitter van den gezondheidsraad No. 17459. (Nadruk verboden.) Sector IVb (Laakkwartier). v. der zaak ge- een De looper, die heden om ruim kwart over 12 bij het Studio-theater werd uit gelegd en het tegen half één komen van verschillende personen die deze cinema bezochten, deed verschillende menschen even talmen. Hun wachten werd met re sultaat bekroond. Precies half één ver scheen Prinses Juliana, die het Haar toe juichende publiek vriendelijk begroette, uit Haar auto steeg en de hall van het theater betrad, waar H.K.H. een bou quet lelietjesvan dalen werd overhan digd door mevrouw A. van Praag, na mens de directie van het Studio-theater. Prinses Juliana kwam de voorstelling in besloten kring bij wonen van de pro- paganda-film voor den Bloedtransfusie dienst, die door de N.V. Profilti Film fabriek alhier, op uiterst voortreffelijke wijze is vervaardigd. In de loge van de Prinses namen even eens plaats: Freule de Braauw, hofdame van Prinses Juliana; mr. W. J. baron v. Lynden, eerste ondervoorzitter van het dagelijksch bestuur van het Nederland- sche Roode Kruis; generaal-majoor N. A A. van de Roemer, inspecteur van den geneeskundigen dienst der land macht, tweede ondervoorzitter, en mr. dr. F. W. Donker Curtius, secretaris-ge- neraal. Verder waren de leden van het dagelijksch bestuur van het Nederland- sche Roode Kruis aanwezig (van welk bestuur Prinses Juliana het voorzitster- schap bekleedt); de secretarissen van het Roode Kruis, jhr. H. Beelaerts van Blokland en F. Can té, de adjunct-secre- tarissen jhr. G. M. Verspeyck en W. J. D Philipse, alsmede de leden der Cen trale Bloedtransfusie-commissie van het Nederlandsche Roode Kruis met den voorzitter dier commissie, den heer R. N. M. Eykel, arts enz. enz. De vertooning van het filmpje duurde slechts enkele minuten. De vervaardi gers zijn er in geslaagd in een kort be stek, ontstaan, wording en doel van den bloedtransfusiedienst weer te geven en deze, voor filmvertooning ongetwijfeld moeilijke en zeer gevaarlijke materie op een boeiende, begrijpelijke en ner gens voor het groote publiek „griezelige” wijze duidelijk te maken. Zij zijn er in geslaagd in dit filmpje, dat den titel „Voor het Volk, door het Volk” draagt te doen uitkomen, dat het zich opgeven van „donor”, van bloedgever, een sociaal werk is, dat in geen enkel opzicht risico voor eigen welzijn meebrengt, omdat het geven van bloed absoluut gevaarloos en ook pijnloos geschiedt. Het Profilti-filmpje kreeg na de ver tooning een warm applaus. Buiten wachtte het publiek, dat de Prinses, bij het verlaten van het Studio theater, enthousiast toejuichte. In wijk 3 (Spoorwijk) zal dezer da gen met de collecte voor de eigen blok- brandweer worden begonnen. Daartoe zijn ook gedurende 4 weken in ver schillende winkels busjes geplaatst. Voor de bediening kan men gratis worden opgeleid. Men kan zich daar voor opgeven bij de Straat- en Blok hoofden of bij de wijkhoofden: Schim mel weg 491 en Guido Gezellenstraat 74 en 84. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4. nis tegenover afgelegd. Figuur 1 im dit mimmer is een japon voor meer gtezette figuren van dunne wollen stof met klokkende jabot, ook aan de mouwen. Alleen maat 46 en 50, waarvan het patroon a 10 ets. ver krijgbaar is aan ons Centraal Aan- neembureau, Wagenstraat 35—37. Woensdag 3 dezer heeft de Com missie voor Bedrijfsbescherming onder voorzitterschap van den heer F. J. G. Furda haar eerste vergadering in het nieuwe jaar gehouden. In deze ver gadering, welke druk bezocht was, werd het jaarprogramma vastgesteld. M. R. POULUS. t Gistermorgen is plotseling overleden de heer M. R. Poulus, lid van de be kende goudsmidsfamilie te dezer stede. De ontslapene was oud-voorzitter en oud-eerevoorzitter van de Pluimvee- en konijnenvereeniging „Sneek en Omstre ken”, lid van verdienste van de vereeni- ging „Het Raskonijn” en voorzitter van het eerecomité. De heer Poulus, die den leeftijd van 59 jaar bereikte, heeft zeer veel gedaan voor de verschillende konijnenfokver- eenigingen.Bij het organiseeren van wedstrijden was de heer Poulus steeds een stuwende kracht, zoodat zijn heen gaan ook in die kringen zeer betreurd wordt. De begrafenis vindt plaats morgen middag om half 3 op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen. Boven de Noordhollandsche meente Graft is vanmiddag militair vliegtuig onklaar geraakt, waardoor het is verongelukt. De beide inzittenden hebben, zich ech ter door in hun parachute uit het toestel te springen, kunnen redden. In den afgeloopen nacht is in zijn woning te Velsen gearresteerd de gemeente-ontvanger van Velsen J. J. W., die er van verdacht wordt gedurende een zestal jaren fraude ten nadeele van de gemeen te te hebben gepleegd. Hedenochtend heeft op den Bezuiden- houtscheweg een bataljon Grenadiers gedefileerd voor den commandant van de Vesting Holland. De Koninklijke Militaire Kapel speelde marschmuziek. lerstraat 41; een bruin lederen actetasch, inh. reciameboeken voor studie, Tuinstra, Galileistraat 99; een zwarte vulpen, Ruern- pol, Ramomkelstraat 20, gev. 28-12 ’39; een donkerblauwe sloop, Room, Batjanstraat 24; een rechter bruine handschoen, Smit, Heestersiraat 73; een paar gevoerde Astra kan wanten, de Bruin, Vlietstraat 24 (2 x bellen); een rijwielbelastingmerk, v. d. Berg, v. Boetzelaerlaan 57; een distribu tiekaart, Kock, Wald. Pyrmontkade 89, tusschen 8 en 6 uur; 2 honden en 4 kat ten, Asyl^ Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Iniden r terawnd te Am^ G.tCh. graaf een; vriend Heelt zy met prentbriefkaarten gevent De commissaris van politie te ’s-Hertogenbosch heeft aan het publiek het volgende medegedeeld: Het is niet onwaarschijnlijk, dat het verdwenen Amstcrdamsche meisje Jo hanna de Nigtere omstreeks Kerstmis te dezer stede heeft gevent met prent- In verband met deze gemeenteraad van Velsen tegen avond in eeu spoedeischendc vergade ring bijeen geroepen. 4 4 4 4 t\ I 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 i 4 4 4 I 4 4 4, 4 4 4 4 4 4 4 A 4 4 4 Sector Ilb (Zuiderpark). Door het inzamelen van geld n bij de bewoners van Rustenburg hebben deze zich een blokbrandweerwagentje kunnen aanschaffen, hetwelk vanaf he den bij den heer G. v. Duinen, rijwiel handel, Zuiderparklaan 227, is te be zichtigen. Door verdere inzameling hoopt men spoedig tot aanschaffing van een 2de wagentje te kunnen over gaan. Een cursus voor straathoofden is in wijk 1 begonnen. De uren zijn Woens dags 3, 10 en 17 dezer van 2122 uur in den wijkpost Escamplaan 63. Onder de auspiciën van de Haag sche Politie Sportvereeniging waren vanochtend op de banen van de nieuwe ’s-Gravenhaagsche IJsvereeniging wed strijden georganiseerd in het hard rijden voor leden van het politiecorps. En de animo onder de „bobbies” was zeer groot. Zoowel voor den wedstrijd over de 200 m. als voor dien over de 1000 m. was door een veertigtal inge schreven. Het was ideaal wedstrijdweereen stralende zon en een niet te sterke wind. De belangstellenden op den kant waren de eenigen, die te lijden hadden van de strenge vorst. Allereerst kampten de deelnemers op de 200 m. Er werd flink strijd ge leverd en zelden zal men politiemen- schen zoo heftig tegen elkaar van leer hebben zien trekken. Het spiegelgladde ijs en enkele scheuren waren wel eens oorzaak, dat te overmoedigen de finish niet bereikten en „zittend” een gedeelte van het parcours aflegden. En dat was nu weer niet de bedoeling. Men herken den «jirect de goede wedstrijdrijders, die met flinke regelmatige slagen op het einddoel afstevenden. Van veler hunner had de wieg gestaan in een der Noordelijke provincies en daardoor was het feitelijk niet te verwonderen, dat zij in hun sportieve kleedij een be ter figuur sloegen. Een nog levendiger karakter had de wedstrijd op de 1000 m. Nu eerst recht kon men zijn schaatsrijderscapacitei- ten toonen. Opmerkelijk was het ook in dezen kamp, dat de gemaakte tijden, zoo weinig verschilden. Het was al met al een fleurig festijn. De hoofdcommissaris, .de heer N. G. van der Meij, gaf met den com missaris W. Hol, van zijn belangstel ling blijk. De organisatie van beide is da van in het Zuiderpark. Vooral ook de vijvers in het Zuider park mogen zich in de belangstelling van de schaatsenrijders verheugen. Op de drie vijvers, welke met elkander in verbinding staan, bewegen zich dui- zen op het ijs. De grootste en aller mooiste vijver, n.l. die, welke achter het zwembad is gelegen, is tot dusver echter aan de aandacht van de schaats liefhebbers ontsnapt. Juist hier is het heerlijk toeven, waarom wij gaarne wijzen op de schitterende ge legenheid, welke hier bestaat, om de schaatsen onder te binden. In den loop van den dag is ook de vierde vijver opengesteld. De kwaliteit van het ijs is overal zeer goed. Fraaie prijzen waren uitgeloofd door het bestuur van de Nieuwe ’s-Gra venhaagsche IJsvereeniging was een verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld. De jury bestond uit den heer A. Zwie- ringa den hoofdinspecteur P. Paul en de inspecteurs H. Assink en C. M. de Willigen. De uitslag op de 200 m. luidt1. D. van Balen, 21 sec. 2. M. van Reenen, 23.2 sec. 3. J. Schouten, 23.5 sec. 4. J. de Vries, 24 sec. 5. A. B. Dom burg, 24.2 sec. 6. Meylink, 24.4 sec. 7. H. Reis, 24.5 sec. en 8. J. Wensink, 24.5 sec. De uitslag op de 1000 m. was als volgt1. A. B. Domburg, 1 min. 1.5 sec., 2. P. Meylink, 1 min. 9.5 sec., 3. J. de Vries, 1 min. 9.5 sec., 4. J. H. Schouten, 1 min 11.5 sec., 5. J. Bakker, 1 min. 12.2 sec., 6. H. Reis, 1 min. 12.4 sec., 7,. J. v d. Meulen, 1 min. 13 sec. In het algemeen klassement werd als eerste geplaatst A. B_. Domburg, die daardoor in het bezit kwam van de me daille van het bestuur der IJsvereeni ging, benevens voor den prijs van den hoofdcomm issaris. Bij Kon. besluit is aan dr. N. M. Jo sephus Jitta op zijn verzoek eervol ont slag verleend als voorzitter van den Gezondheidsraad, met dank. Het eervol ontslag aan dr. Josephus Jitta als voorzitter van den Gezond heidsraad maakt een einde aan een uit zonderlijk lang ambtelijk leven van een hoogst verdienstelijk Nederlander, die niet alleen in ons land maar ook in het buitenland zeer gewaardeerd wordt we gens zijn wetenschappelijke verdiensten en zijn aangeboren beminnelijkheid. Dr. Jitta is 16 Mei 1858 te Amster dam geboren, waar hij in 1884 tot doc tor in de medicijnen promoveerde op een proefschrift over haemaglobinusie en haemaglobinaemie. Hij vestigde zich te Amsterdam als oogarts en kreeg al spoedig naam vooral door zijn werk ter bestrijding van het zoogenaamde trachoom. Ook in het openbare leven van de hoofdstad trad hij zeer op den voor grond. Hij werd lid van den Raad en daarna wethouder. Als zoodanig trad hij in 1917 af en toen de Centrale Ge zondheidsraad, later vervangen door den adviseerenden Gezondheidsraad, werd ingesteld, benoemde de Regeering hem tot voorzitter van dat college. Naast zijn voorzitterschap van den Gezondheidsraad heeft dr. Jitta vele bestuursfuncties vervuld ten bate van de wetenschap en de volksgezondheid. Als Nederlandsch vertegenwoordiger in het „Comité permanent de l’office international d’hygiene publique” nam dr. Jitta deel aan het Volkenbondswerk. Herhaaldelijk leidde hij vergaderingen van dit comité te Parijs en te Genève. Zijn groote tact en kennis van de Fransche taal maakten hem bij uitstek geschikt aan dergelijke bijeenkomsten leiding te geven. Zeer vele onderscheidingen vielen dr. Jitta ten deel. Hij is ridder in den Ne- derlandschen Leeuw, commandeur en grootofficier van de orde van Oranje- Nassau en heeft ook verscheidene bui- tenlandsche orden. De vorige week heeft minister van den Tempel met eenige hoofdambtenaren van het departement van Sociale Zaken ten huize van dr. Jitta afscheid van hem genomen. belastingmerk in étui, v. Camphuysstraat 276; een vierkant gevouwen portemonnaie, ƒ0.25, Grebbe, Pahudstraat 98; een paar donkerblauwe dameshandschoenen, Nederlanden, Thorbeckelaan 91; een zwart gebreide- dameshandschoen, Aalders, Tey- CUJ. G. Ch. graaf van Alden burg Benlinck overleden, ouderdom van 82 jaar is gis. ---ongen overleden G T van” Aldenbu;g Bentang Van Maandag af op bon 10 Van Maandag 8 Januari tot en met Vr'jd5* Januari zal bon 10 van de rijksdfistnbutiekaart recht geven op het koopen van een pond groene erwten of spfljterwten. Ongeveer 300 m verder sloeg kort daarop het toestel zelf tegen den grond te pletter. De machine vloog in brand en werd geheel vernield. Het brandend wrak van het vlieg tuig leverde zulk een gloed, dat de eerste uren niet met het bergingswerk kon worden aangevangen. Het geweld, waarmede de machine is neergekomen, heeft een gat van ten minste vier meter teweeggebracht. Niet alleen uit Graft en het nabijge legen de Rijp kwamen de belangstel lenden aanzetten. Van heinde en verre, b.v. uit den Schermer snelden schaat senrijders, die het vliegtuig den val zagen maken, naar de plaats des on- heils, waar een stevige afzetting een ieder echter op een veiligen afstand hield. Het invallen van de sterke vorst op 2 Januari was, gezien het verloop van den algemeenen weerstoestand, min of meer een verrassing. Tevoren was de algemeene weerstoestand niet gunstig voor sterke vorst. Depres sies over de Noordelijke helft van Europa verdreven het gebied van hoogen druk uit Scandinavië en het was op grond van de gewone regels te verwachten, dat geen koude lucht uit Oost-Europa zou worden aangevoerd. Echter veroorzaakte de luchtdrukverdeeling een sterken aanvoer van zeer koude lucht uit het Noorden, maar die koude lucht stroom is niet tot ons land kunnen doordringen. Bij ons ontstond de sterke vorst hoofdzakelijk door krachtige nachtelijke warmte-uitstraling, toen de bewolking oploste, ten deele echter door zwakken aanvoer van koude lucht uit Centraal-Europa. Op 3 Januari werd de toestand in onze omgeving wankelbaar en de thermometer steeg tot dicht bij het vries punt. Daarna is het opnieuw kouder geworden tengevolge van nachtelijke uitstraling, want de aanvoer van koude lucht heeft nog steeds weinig te beteekenen. Ons land ligt aldoor aan de Westgrens van het Centraal-Europcesch vorst- gebied. Een geringe verschuiving van dit gebied naar het Oosten kan ons dooiweer brengen. Het schijnt, dat dit vofstgebied over den Balkan zeer vast ligt. Aldaar komt aldoor zeer strenge vorst voor, maar depressies trekken nu weer over de Noordelijke helft van ons werelddeel en dit brengt over een groot gedeelte van West-Europa toevoer van vrij warme lucht uit het Zuidwesten. Ver in het Zuidwesten ligt ook een depressie. Wij achten dezen algemeenen weerstoestand onstabiel en onzeker. Er kan zich later een toestand uit ontwikkelen, welke nog veel en langdurig0 vorst brengt, maar de toestand kan ook ineens omslaan, zoodat West- Europa door warme Oceaanlucht wordt overstroomd. Noch voor het een, noch voor het ander zijn duidelijke aanwijzingen. Gedurende eenige dagen zal het weer nog vorstig blijven, zonder neerslag en sterken wind. In heldere nachten kunnen wij miminum-temperaturen van omstreeks tien graden onder nul verwachten. Inwoners van het dorp Graft zagen op genoemd tijdstip op vrij groote hoogte een militair vliegtuig, dat erg slingerde en plotseling over den kop sloeg. Reeds vreesde men, dat er slachtoffers zouden vallen. Toen het slingerende vliegtuig tot ongeveer 500 m. naar schatting was ge daald, zagen de angstige toeschouwers, dat een der inzittenden van het vlieg tuig zich met een parachute van het toestel los maakte en naar beneden sprong. Deze kwam behouden in den Beumster op den grond. Het bleek de waarnemer van het toestel te zijn. Even later, toen het vliegtuig naar schatting reeds tot ongeveer 100 m. was gedaald, sprong ook de tweede in zittende, de vlieger, met een parachute uit het vallende vliegtuig. Ook hij r on- De gearresteerde was reeds ongevee» dertig jaren in dienst van de gemeente, eerst als klerk op het kantoor van den gemeenteontvanger, later in de functie van gemeenteontvanger. Hij genoot het volste vertrouwen en stond in de ge meente in hoog aanzien. Zijn arresta tie heeft dan ook groot opzien gebaard. Naar ons van officieele zijde werd medegedeeld, zou de fraude min of meer door een toeval zijn ontdekt. Het bedrag, dat uit verschillende kassen werd ontvreemd, zou, voor zoover tot nu toe gebleken is, ongeveer twee duizend gulden bedragen. De verduis teringen zijn niet alleen geschied ten nadeele van de gemeentekas, doch ook ten nadeele van den ophaal- en stor- tingsdienst en van de mobilisatiekas, waaruit de steun aan de vrouwen van gemobiliseerden wordt betaald. Het grootste gedeelte van het verduisterde bedrag moet echter reeds van een aantal jaren geleden dateeren. In verband met den ernst van deze zaak is de commissaris van politie, de heer Weyburg, die gemobiliseerd is, naar Velsen gekomen om persoonlijk het onderzoek te leiden. Reeds eenige jaren geleden had de burgemeester van de gemeente Velsen den thans gearresteerde in verband met zijn particuliere leven gewaar schuwd, daar dit niet in overeenstem- ming was met de belangrijke functie, welke W. bekleedde. Toen was nog niets van fraude gebleken, hoewel thans wel vast staat, dat deze ook toen reeds was gepleegd. Wij vernemen verder, dat de ver dachte» reeds een gedeeltelijke bekente- den burgemeester heeft stede heeft gevent met prent briefkaarten. Het publiek wordt verzocht, het meisje te volgen, wanneer het in den Bosch wordt aangetroffen en dc P* hiervan direct m Keiuus te ateUcn, Na beschoten te zijn verwijderden zij zich. De Regeeringspersdienst meldtTe gen het middaguur zijn heden op zeer groote hoogte boven de provincie Utrecht enkele vreemde vliegtuigen ge signaleerd. Zij zijn van den grond af onder vuur genomen. Patrouilles vliegtuigen zijn opgeste gen en hebben vastgesteld, dat de vreemde vliegtuigen zich inmiddels hadden verwijderd. Morgen bereikt een bekend stadge- noot, de heer B. van Haersma Buma, den 65-jarigen leeftijd. Op velerlei ge bied van het Haagsche maatschappelijke leven neemt hij een vooraanstaande plaats in; zijn verdiensten zijn groot, zoowel op financieel-economisch als op sociaal terrein. Door zijn groote werk kracht en beminnelijke eigenschappen heeft hij ten dienste van de gemeen schap groote resultaten kunnen berei ken met alle zaken, waaronder hij zijn schouder heeft gezet. Zijn groote ervaring bij het Bank wezen, zoowel hier te lande als in Lon den en Parijs, heeft hem in staat ge steld verschillende reorganisaties door te voeren, welke alle vruchtbaar zijn gebleken. De heer van Haersma Buma is se dert 1934 directeur van de Westland- sche Hypotheekbank. Onder zijn lei ding is de fusie tot stand gekomen tus schen deze Bank en de Zuider Hypo theekbank, de Zuidhollandsche en de Intercommunale Hypotheekbank. Se dert Juni 1938 is hij voorzitter ven de Vereeniging van directeuren van hy potheekbanken. Van de vele andere functies, welke de heer van Haersma Buma bekleedt, noemen wij die van penningmeester van de Vereeniging van leden der Ne derlandsche Ridderorden, van lid van den Algemeenen raad van de Ko ninlijke vereeniging „Ons Leger”, van lid van het algeirieen bestuur van de Handelshoogeschool te Rotterdam, van commissaris-penningmeester van de Nieuwe of Literaire Sociëteit, van commissaris van de N.V. Ned. Aanne- ming-Mij. v.h. H. F. Boersma en van lid van den raad van toezicht van de Bank van Nederlandsche gemeenten. De Regeering erkende de vele ver diensten van den heer van Haersma I Buma door hem te benoemen tot ridder uit het vallende vliegtuig. Ook i in de orde van den Nederlandschen kwam ergens in den Eilandspolder W-eeuw, j^edeewi op tien aardbodem, Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bruinkinderschoentje met bont- rand, een zWart-roode heerendas, een kerkboekje t.n. van Corrie Sens, Celebes- straat 4; een kostelooze ventvergunning t.n. van M Silvester v. Bergen, een grijs gekleurd tafelkleed, een grijs kinder kousje, een auto-aanzetslinger, een bruine lage rechtsche damesschoen, een tasch met hoefsmidgeDeedschappen, een bruin lede ren kinderportemonnaietje met ritsslui ting, inh. 23$ cent plus vermoedelijk gou den ring niet witten steen, een gestreepte boodschappentasch, een paar schaatsbe- schermers, een nikkelen naafdop, een pak poetsmiddel (10G pakjes „Schura”), een zilveren horloge met ketting, een ebonie ten sigarettenkoker, een wandelstok, een lederen riempje, een stemvork, een lin ker schaats, een verchroomd polshorloge aan dito band, een paar schaatsen, een bruine alpinomuts, een maandabonnement op' de H.TJa., No. 5343, t.n.v. R. C. Dijk stra, een verm. zilveren dasspeld, gevon den 12 December 1939, een schroeven draaier, een bijbeltje „Nieuw-Testament”, een witte rozenkrans, diverse sleutels, handschoenen, rijwielbelastingmerken en ceintuurs. Bij de' havolgende ingezetenen: een sportportem. met inhoud, Maussen, Blankenburgstraat 60; een dam-schaak- j doos met steenen en stukken, Bremer, wedstrijden klopte uitstekend. N-W. Binnensingel 48; een verm- gouden polshorloge met lederen band, Moejes, Lage Zand 8; een grijs jong katje, de Haas, Ged. Burgwal 22; een leesboek „Rata", de Groot, Schiestraat 73; een kin- dertaschje bl. zeildoek, inh. rozenkrans in étui, f 0.20 enz., Wieser, J. Steenstraat 63; een zw. lederen rijwielhandkap, Post Rei niging, Trooststraat; een R.S. heerenrijwiel No. 720450, Trijsburg, Kootwijkstraat 21; een verm. gouden damespolshorloge met dito bandlie, Blijswijk, Herzogstraat 63; een br. kinderportemonnaie met inhoud, v. d. Tuin, Hobbemaplein 58; 25 gummiballen en glazen> buisje, Burgmeijer, v. Ravestein- straat 340; eeri br. led. heerenportem. met inhoud, <j. Geer, v. Miereveltstraat 49; beige stqffen heerenhandschoenen, Nietz- man, Catandstraat 62: een br. led. dames- portemormaie inh. Hollandsch en eenig vreemd geld, v. Houten, v. Mierisstraat 121; een grijze wollen want, Tukker, Vier- houtenstnaat 76: een fox terrier (teef) rood tuigje, Hagenaar, Harderwijkstraat 256; een br. led. kinderportem. inh. 11 cent en een midza, bon van 1 gulden, Vervraak, Columbusstraat 24 (Loosd.); een zwarte vulpen in bruin led. étui, van Veen, Ro- zenstraat 18; een ring met sleutels, w.o. 2 Lipsslentels en 2 sleutels, resp. gem. No. 2211-2218, Verboog, Alb. Thijmstraat 109; een.sleutel voor kunstschaatsen, Ra- demaker, J. ten Brinkstraat 5; een bruine sportportem. met inhoud, Vogels, Loos- duinschewveg 263; een grijs wollen hand schoen. Gijzenif, Soestdijkschekade 510; een br. led. damesportem. met inhoud, Hulster, Hasebroekstraat 97; een onge merkt heerenrijwiel, Koolstra, v. Mus- schenbroékstraat 37, gevonden 15-12 ’39; 4 katten, Rossmölder, Calandplein 19: een -- x...; d Walj joh bruine in een inh. Camphuysstraat 276;

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13