DE OORLOG TER ZEE i OPEL TRUCKS BINNENLAND GEMENGD NIEUWS en een Nieuwe aardschokken waargenomen Stoomschip op de rotsen geloopen Daladier heeft ongeval 'liet ideale (axeeïmiddd is en blijft Trein met verlofgangers aangereden Het Duitsche leger- bericht De Britsche luchtmacht in Frankrijk Gevecht tusschen mail' schip en U-boot De Fransche leger- berichten Complot ontdekt Uitwisseling van Cana- deezen tegen Duitschers Radio-toespraak van minister Burgin Minister Churchill bij het Britsche leger in Frankrijk HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 9 JANUARI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. RECLAMES. RECLAMES. i PALESTINA. STERK N.V. 771900 Inz J. te Zaandam, ontv. een fl. TIF VEREENIGDE STATEN. om Chr. Stadhouders overleden ZWITSERLAND. Middelvoetsbeentjes gebroken AUTO GEHUURD EN VERKOCHT JAPAN TURKIJE. Vijf passagiers ernstig gewond Duitsche BELGIE. IERLAND. Auto door Achtduizend werkloozen onder de wapenen geroepen he- ’n TIP VAN BOOTZ van Februari houden. Te La Louvière (Henegouwen) werd Maandagnacht om 3 uur 50 een aard schok waargenomen. Er schijnt geen schade te zijn aangericht. dankbaarheid van de Turksche regee- ring en het Turksche volk ter kennis te brengen voor deze daad van vriend schap. Door een instorting in de steenkolen mijn van Yubari in Hokkaido zijn 50 mijnwerkers ingesloten. Het reddings werk wordt sterk belemmerd door de ontwikkeling van gas. Tot dusver heeft men slechts één mijnwerker kunnen bevrijden. zijn de wist Lucbtalarm in Noord-West-Frankrijk Vanochtend werd in Noord-West Frankrijk te 7.25 uur luchtalarm ge maakt. Dit duurde tot 8.10 uur. Inci denten hebben zich niet voorgedaan. Belgische trawler vermist Sedert twaalf dagen heeft men niets meer vernomen van den te Oostende thuisbehoorenden trawler „Adeline”, welke was uitgevaren voor vischvangst o> de Noordzee. Men vreest, dat het schip op een mijn is geloopen. Onbekend schip door Duitsch vlieg tuig aangevallen en gezonken Een uit Australië komend stoomschip is op de Noordzee door een vliegtuig met bommen bestookt en dientengevol ge gezonken. Na tien uren in de booten te hebben rondgezwalkt, zijn de opvarenden door een Zweedsch stoomschip gered. Nederlandsche scheepsbouw maatschappij. In de heden te Amsterdam gehouden buitengewone vergadering van aandeel houders der N V. Nederlandsche scheeps bouwmaatschappij heeft de voorzitter, dr. W. de Vlugt, eenige gevoelvolle woorden gewijd aan de nagedachtenis van de overleden commissarissen der vennootschap, mr. R. van Rees en dr. C. J. K. van Aalst. Tot lid van het college van commis sarissen werd met algemeene stemmen benoemd ir. W. H. van Leeuwen, direc teur van de Ned. gist- en spiritusfabriek te Delft. waren op de brug, toen het schip op halve kracht het vaarwater bij Stein- sund binnen voer. De loods beval hard bakboord, teneinde de vaargeul te vol gen, maar het schip gehoorzaamde niet aan het roer en bleef steeds recht door gaan, toen de loods ten tweeden male dit bevel gaf. De eerste stuurman gaf toen met de scheepstelegraaf het bevel „volle kracht vooruit”, omdat hij dacht, dat het schip niet meer aan het roer ge hoorzaamde, daar het langzaam voer. Het schip liep echter hard op de rotsen, de lichten gingen uit en de bemanning begaf zich in de reddingbooten, daar zij vreesde, dat een explosie zou volgen. Het schip is in nog geen twee uur ge zonken. De loods verklaarde tegenover een verslaggever der United Press, dat het schip reeds op een vorige reis door het oog van een naatld gegaan was, toen het weigerde aan het roer te gehoor zamen. De Fransche minister-president, Da ladier, heeft Zondagmiddag een ongeval van niet ernstigen aard gehad. De mid delvoetsbeentjes van een der voeten zijn gebroken. Zij-zijn gezet en de toe stand van den premier is bevredigend. Daladier heeft zijn werkzaamheden op het departement van oorlog, nadat hij door de dokters behandeld was, on verwijld hervat. Nog een nieuw pact? Ook Hongaarsche en Zuidslavische staatslieden zouden spoedig conferee- ren. Men spreekt van een te sluiten defensief pact tusschen Italië, Hon garije en Zuid-Slavië. Zulk een pact zou Italië het eenige middel bieden om Hongarije, in geval dit door Rusland bedreigd zou worden, te hulp te ko men, daar een doortocht van Italiaan- sche troepen door Duitsch gebied in zulk een geval natuurlijk uitgesloten zou zijn, in verband met het samen gaan van Duitschland en de sovjet unie. Csaky te Boedapest terug. De Hongaarsche minister van bui ten! andsche zaken, graaf Csaky, is van morgen uit Venetië te Boedapest terug gekeerd Hij verklaarde: „Wij blijven volkomen rustig voort gaan op den weg welken "wij sinds vele jaren gevolgd hebben. Wij werken voor den vrede en hebben vertrouwen, dat ons werk met succes bekroond zal worden” Tenslotte wees Csaky in het bijzonder op de hartelijke atmosfeer waarin de ontmoeting te Venetië zich heeft afgespeeld. President Roosevelt heeft het woord gevoerd aan het diner van de democra tische partij en bij die gelegenheid ver klaard: De bevolking der Vereenigde Staten erkent twee feiten: Het eerste is. dat de wereld buiten ons halfrond er werkelijk slecht aan toe is. Het tweede feit is, dat wij in het binnenland in onze eigen economische welvaart en veiligheid van onze indi- vidueele burgers er sterk op vooruit zijn gegaan. goed is afgeloopen. Aan de zijde van personenauto ,.N. liep werd R. die en ZWEDEN. In de gisteren gehouden buitengewo ne bijeenkomst van den Rijksdag werd het door de regeering ingediende wets ontwerp tot bestrijding van spionnage en sabotage na een kort debat een stemmig aangenomen. Tegen de algemeene verwachting in, is niet besloten .tot een verscherping der perswetgeving. Nadat de besprekingen tusschen Ar gentinië en de Vereenigde Staten zijn afgebroken, zijn thans ook de handels- besprekingen tusschen Uruguay en de Vereenigde Staten afgebroken. Daar de producten waarover de onderhandelin- gen in beide gevallen gingen, dezelfde waren, verklaarde het departement van 1 buitenlandsche zaken, dat men het noodzakelijk vond ook de besprekin gen met Uruguay te beëindigen. De kabinetsraad is gistermiddag bij eengekomen. Eenige voorstellen van den minister van landsverdediging be treffende de passieve luchtbescherming werden bestudeerd. In hoofdzaak wijdde de kabinetsraad zich echter aan den economischen, financieelen en socialen toestand van het land. Besloten werd 8000 werk loozen onder de wapenen te roepen. Verder overweegt men de mogelijk heid van demobilisatie van vaders van gezinnen met drie en meer kinderen. Aan de kust zijn 600 Joden, die voor d« Duitsche overheersching in Tsjecho-Slowakije waren gevlucht, op gevangen en geïnterneerd. Zij poogden illegaal aan land te komen. Zij hadden het schip, waarmede zij waren geko men buiten de territoriale wateren ver laten en waren naar de kust geroeid. 4 a 5 TON 3 LAADLENGTEN SNEL - ZUINIG - DIRECT LEVERBAAR F. v. d. VALK’S AUTO-MIJ. TELEFOON 114820 Na achtereenvolgens te Londen en Parijs gevoerde besprekingen, waaraan is deelgenomen door Menemen Ciogloe, den secretaris-generaal van het Turk sche departement van buitenlandsche zaken, werd gisteren te Parijs namens de Fransche, Engelsche en Turksche regeeringen verschillende economische en financieele accoorden onderteekend. Deze hebben ten doel, den handel tus schen Frankrijk, Engeland en Turkije uit te breiden. De ramp met de „Frankenwald” Over het vergaan van het Duitsche schip „Frankenwald” hebben de opva renden het volgende medegedeeld De kapitein en twee Noorsche loodsen Tijdens slecht weer en mist is een trein met verlofgangers, welke in de buurt van Orly met geringe snelheid reed, aangereden door een trein met verlofgangers, welke volgde. Zeven personen werden gedood en 18 gewond. Het gisteravond uitgegeven Fransche leger bericht luidt als volgt: Niets belangrijks te melden. Het Fransche legerbericht van denochtend luidt: Gedurende den nacht werden andelijke patrouilles op verscheidene punten van het front door ons vuur teruggedreven. Minister van den Tempel naar Eindhoven en ’s-Hertogenbosch De minister van Sociale Zaken dr. J. van den Tempel heeft vandaag, in ge zelschap van de heeren M. de Vries, re- geeringscommissaris voor de werkver ruiming, ir. R. A. Verwey, directeur van den Rijksdienst voor de Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling en N ,H. de Graaf, hoofdcontroleur van den socialen jeugdzorg, een iangdurig bezoek gebracht aan den dienst van sociaal-economische zaken der gemeente Eindhoven, welke instelling uit de oor spronkelijke arbeidsbeurs is gegroeid. Het bezoek gold in het bijzonder de jeugdregistratie en jeugdarbeidsbemid- deling, welke hier sedert 1 Januari 1939 onder leiding van den heer Laurey werkt en voor psycho-technisch onder zoek medewerking geniet van het Phi lips laboratorium. De minister nam met groote belang stelling kennis van de inrichting en werkwijze, welke doeltreffend mogen heeten, aangezien binnen een jaar reeds 918 jongens in het vrije bedrijf en 449 in de centrale werkplaats zijn geplaatst. Omstreeks twaalf uur vertrok minis ter van den Tempel naar ’s-Hertogen bosch. De burgemeester van Eindhoven, de heer A. Verdijk, deed hem uitgeleide. Het opperbevel van de [weermacht maakt bekend: Afgezien van plaatselijke activiteit van patrouilles en verkenningsvluch ten van het luchtwapen in het Noor delijk deel van de Noordzee waren er fieen gebeurtenissen van beteekenis. Vdor het eerst sedert twee jaar gele den de nieuwe gronwet werd ingesteld, is de raad van state gisteren op ver zoek van president Hyde te Dublin bijeengekomen om na te gaan of de wet inzake de bestrijding van de ter reur, welke de vorige week door het parlement is aangenomen, niet in strijd met de grondwet is. De president heeft zes nieuwe leden van den raad van state benoemd, die meerendeels behoo- ren tot de oppositiepartij van Cosgrave Sommigen zien in deze benoemingen een aanwijzing voor nauwere samen werking tusschen de regeering en de oppositie-partijen en uiten zelfs de meening, dat het wellicht de voorbode is van de vorming egner nationale regeering, teneinde de tegenwoordige moeilijkheden te boven te komen. De oppositiepartij van Cosgrave is er even vast yan overtuigd als de regee ring, dat het eenige staatsgezag de ge- De uitbreiding van de oorlogsmarine, welke 25 procent zou bedragen, wordt noodzakelijk gemaakt door den ernst van den internationalen toestand, heeft de minister van marine, Edison, in de vlootcommissie van het Huis van afge vaardigden verklaard. De leider der vlootoperaties, admi raal Stark, heeft verklaard, daj de verwezenlijking van het programma de Amerikaansche marine in een betere positie zal brengen ten aanzien van de Japansche marine. De verhou ding in tonnage tusschen de beide ma rines zou dan worden 53. Spreker voegde hieraan toe, dat in dien de Vereenigde Staten de oorlog voerende landen niet zouden volgen op den weg van de uitbreiding der vlootsterkte. zij zich in geval van oor log in een ongunstige positite zouden bevinden. Lading van Duitsch schip in beslag genomen Het Duitsche stoomschip „Lahn”, dat te Tacoma (Zuid-Amerika) aankwam van Talcahuano heeft moeten lossen op bevel van de justiti' Dit bevel was ge geven op verzoek van de Engelsche ree- derij Lamport Holt, die beslag liet leg gen op het schip en lading in opdracht van Engelsche geconsigneerden. De lading bestond uit koper tin en kunst mest. Tsjiratori, de vroegere ambassadeur van Japan in Rome, is op nonactivi- teit gesteld. Er wordt aan herinnerd, dat luitenant-generaal Ohsjima, de vroegere ambassadeur van Japan in Berlijn, na zijn terugkeer in Tokio in het najaar van het vorige jaar, als am bassadeur is afgetreden. Zoowel Sjira- tori als Ohsjima waren sterke voor standers van een drievoudig militair verbond tusschen Japan, Duitschland en Italië. Te Taide (Portugal) is een ge ïmproviseerde schouwburg, waarin de jeuga een voorstelling gaf, ingestort. 150 kinderen werden niet ernstig ge wond. kozen regeering moet zijn en dat zij hun volledigen steun zouden geven aan iederen maatregel, welke beoogt een einde te maken aan de drijverijen van een extremistische groep, die zich van de regeeringsmacht meester tracht te maken. Gafencu naar Italië? Hernieuwde diplomateke activiteit volgt thans op de besprekingen tus schen Ciano en Csaky. Bij deze activi teit zijn zoowel Italië als de Balkan en Donaulanden betrokken. Het is waarschijnlijk dat de Roemeensche mi nister Gafencu binnenkort naar Italië zal gaan en besprekingen zal voeren met Mussolini en Ciano. Het federale recherchebureau heeft een complot ontdekt, dat zich ten doel stelde den „Boulderdam”, welke een deel van het Westen der Vereenigde^ Staten, o.m. Los Angeles, van electri- schen stroom voorziet, in de lucht te laten vliegen. Volgens welingelichte kringen zou het complot gesmeed zijn door agitatoren, die in dienst staan van een internationale revolutionnaire orga nisatie, met het doel de vliegtuig fabrieken in Californië stil te leggen. Het departement van justitie heeft medegedeeld, dat een door G-men in gesteld onderzoek gi <-n enkele aanwij zing aan het licht heeft gebracht over een beraamden aanslag op den „Boul derdam'’. Alle maatregelen zijn ge nomen om sabotage onmogelijk te maken. Russische hulp voor slachtoffers van de aardbeving De Russische ambassadeur in Turkije, Terentief, heeft een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken. Saradjogloe, wien hij mededeel de, dat de sovjet-regeering 10.000 dol lar uitgetrokken heeft ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in Oost-Anatolië. Saradjogloe verzocht den ambassadeur zijn regeering de Geen slimme vos De vorige week werd in een garage te Velsen een auto gehuurd. De wagen werd echter niet teruggebracht en later bleek, dat de huurder het voertuig in Nijmegen had verkocht. Gisteren is de man gearresteerd. Bij den garagehouder E. te Zutfen ver voegde zich namelijk iemand om een auto te huren. De man zeide Vos te heeten en bij een tandarts te logeeren. Hij kreeg den wagen mee. Dit kwam de politie toevallig ter oore. Aangezien de huurder in Velsen zich ook Vos ge noemd had, vermoedde men, dat hier dezelfde persoon aan het werk was ge weest. Een extra-politiebericht had tot resultaat, dat de man, die zeer ongun stig bekend staat, om half zeven in Venlo werd aangehouden. Hij wordt vandaag op transport naar Zutfen ge steld. De Britsche mailboot „Highland Patriot” (14172 ton) is op de uitreis naar Rio de Janeiro (Brazilië) bezuiden de Canarische eilanden, door een duik boot aangevallen. Nadat eenige torpe do’s het doel gemist hadden, kwam de duikboot boven water en vuurde her haaldelijk op de mailboot. Deze beant woordde het vuur, en het gevecht, dat twee uren duurde, eindigde met den aftocht van den onderzeeër. Een Portugeesch passagier aan boord van de „Higland Patriot” werd gedood. Tijdens de hevige stormen, die in de Zwarte Zee en het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee woeden, is het Turksche stoomschip „Tirar” op de rotsen geloopen, in de nabijheid ran Smyrna. Vijf passagiers werden zeer ernstig gewond. De „Tirar” is een van de grootste Turksche schepen. Het werd verleden jaar voor een millioen Turksche ponden uit Duitschland aan gekocht. Ten gevolge van de stormen in deze wateren ligt hèt geheele scheepvaartverkeer hier stik United Press meldt uit Ottawa, dat de regeering in samenwerking met het internationale Roode Kruis te Genéve een regeling getroffen heeft om met Duitschland gevangenen uit te wisse len Naar wordt gemeld is een lijst op gesteld van 350 vreemdelingen, die ge ïnterneerd in Canada zijn en voor de uitwisseling in aanmerking komen. De autoriteiten zeiden, dat Duitsch land geweigerd had om de namen van de Canadeezen, die in Duitschland geïnterneerd zijn, aan het Roode Kruis op te geven en dat men van Duitsche zijde erop gestaan had om het uitwis selen te baseeren op de categorieën zoo- als vrouwen Jegen vrouwen, geleerden tegen geleerden. daal komenden trein. Van de richting Bergen op Zoom kwam de heer v. uit Leidschendam aangereden, door het groote licht werd verblind den overweg niet kon overzien. Met onverminderde vaart reed U tegen den gesloten overwegboom, wC e afknapte; hij kwam op de spoorbaan tot stilstand, gelukkig niet op de U waar de trein moest passeeren. De bestuurder sprong, naar wij in R- Crt.” lezen, uit den wagen en eenige ontvellingen op,. Zijn auto I ernstig beschadigd. Bedrijfsleider der Koolhovenfabrieken. Dezer dagen is te Rotterdam aan hartverlamming overleden de heer Chr. Stadhouders, bedrijfsleider van de N.V. Koolhoven-vliegtu igen De heer Stadhouders was, vóór hij de leiding van het groeiende Koolhoven- bedrijf op zich nam, jarenlang één der meest geziene leden van den contróle- staf der Nederlandsche luchtvaart. Hij verliet ’s Rijksdienst als officier bij den marine-stoomvaartdienst. In het Koolhoven bedrijf stond hij be kend als een door en door rechtvaardig man, die op eenvoudige wijze groote kennis op het gebied van vliegtuigfabricage aan anderen over te doen. Vanmiddag vond op de algemeene begraafplaats Crooswijk de teraarde bestelling plaats. Gisteren werden in Amasya en om geving twee sterke aardschokken waar genomen. De hevige sneeuwstormen maken de reddingswerkzaamheden zeer moeilijk. een spoorwegboom gereden Zondagmiddag is op den bewaakten overweg nabij het station Wouw een auto-ongeluk gebeurd, êat gelukkig Roosendaal stond een personenauto met verblindend licht te wachten voor de gesloten hoo rnen voor een uit de richting Roosen- De Britsche minister voor de be voorrading heeft gisteravond voor de Fransche radiozenders een toespraak 1 gehouden waarin hij zeide, dat het Britsche expeditieleger nog niet zeer belangrijk is, doch het is slechts de voorhoede Het aantal naar Frankrijk gezonden Britsche soldaten neemt van dag tot dag toe. Gij ziet, aldus Burgin, colonne op colonne volgen. De Duit schers zullen er misschien meer zien dan ze zouden wenschen. Dat onze vij anden niet alleen onze mannen tellen. Dat zij ook denken aan de hoedanig heid van onze kanonnen en gemotori seerde voertuigen. Dat zij zich reken schap geven van de vastberadenheid der mannen. Men heeft ons een totalitairen oorlog beloofd. Wij hebben de uitdaging aan genomen en brengen onze geheele kracht energie en financieele reserves in 'den strijd. Wij hebben met geest drift vernomen, dat Frankrijk en En geland bezig zijn hun hulpbronnen bij een te brengen. Het is niet gemakkelijk den omvang van de hulpbronnen van mijn land té meten, aldus de minister. Waar ter wereld kunt gij hulpbron nen vinden, waarvan de rijkdom en verscheidenheid vergeleken kunnen worden met die van de Britsche hulp bronnen? De Britsche industrie heeft zich op de bewapening toegelegd en werkt thans dag en nacht op volle sterkte, teneinde in staat te zijn te voldoen aan de geweldige eischen van den oorlog met Duitschland. De inspanning voor den oorlog be perkt zich in Groot-Brittannië niet tot materieel gebied, er is een ontembare geest bij de Engelschen. Trots en be reid weerstand te bieden, bezield met een volkomen toewijding voor het land, den koning en de vrijheid. De samenwerking van onze beide landen begint haar uitwerking te doen zien. De minister sprak tenslotte als zijn onwrikbare overtuiging uit dat de ge allieerden de overwinning zullen be halen. kwartier in Engeland is gevestigd, ver tegenwoordigt. De „Press Association” verklaart, dat te Londen geen bevestiging te ver krijgen is van dit bericht, hoewel men in sommige militaire kringen wel gaarne een dergelijke commandowisse- ling zou zien, teneinde dé operaties te vergemakkelijken en het leger de con trole te geven over de eenheden van de luchtmacht, welke met het leger samen wérken. Gisteravond is van de straat af een bom geworpen in het hoofdbureau der speciale politie te Londonderry in Noord-Ierland. Twaalf politiebeamb ten bevonden zich op het oogenblik van den aanslag in het gebouw, doch zij werden niet getroffen. Toenadering tusschen Hon garije en Roemenië mo gelijk. In Italiaansche kringen acht men Csaky’s verzekering aan Ciano, dat het Hongarije’s wensch is den vrede en den status quo in Zuidoost-Europa te handhaven en dat daarom voorloopig de Hongaarsche eischen inzake Trans- sylvanië van de baan zijn, een zeer gunstige aanleiding om tot een defini tieve toenadering tusschen Hongarije en Roemenië te komen, aldus bericht United Press. 1. Fj Den soldaat, die bij mij op Q Wf 1de thee kwam, R ’teJr Offreerde ik ’n TIP. waar- L— [van hij er twee nam! Maar den volgenden dag E ’k Wist niet wat ik zag, g. .wjl Toen de heele Compie met ■SStèóS [hem mee kwam! Aardbeving in Graubünden In sommige deelen van het kanton Graubünden is Zondagavond een vrij hevige aardschok gevoeld. De seismograaf van het observato rium te Zürich heeft Zondagavond tus schen 9 en 10 uur twee schokken gere gistreerd. De Britsche minister van marine. Churchill, is gisterochtend in gezelschap van generaal Ironside, den chef van den imperialen staf, in het Britsche hoofdkwartier van het leger in Frank rijk aangekomen. Ook de Fransche generaals Gamelin en Georges begaven zich daarheen, waarna men gezamen lijk aanzat aan een door lord Gort, den commandant van het Britsche expedi tieleger, aangeboden lunch. Gamelin heeft bij deze gelegenheid aan de generaals Gort en Ironside het Grootkruis van het Legioen van Eer overhandigd. De „Giornale d’Italia” schrijft: Italië en Hongarije zijn er tegen gekant, dat de oorlog zich uitbreidt naar Zuid-Oost- Europa en de Middellandsche Zee. Ten aanzien van de Italiaansch- Hongaarsche positie tegenover Rusland wijst de „Tribuna” erop, dat Hongarije in staat zou zijn zonder hulp een even tueel sovjet-Russisch ideologisch offen sief te breken. Wat de mogelijkheid van een agressie van het Russische leger tegen Hongarije betreft, vloeit het standpunt van Italië voort uit zijn steeds tegenover Moskou in acht geno men anti-eommunistische houding. Voor Italië vormt het bolsjewisme geen mo tief tot een aternationaal geschil, zoo lang het een verschijnsel blijft in het Russische binnenland. Het zou echter anders zijn, wanneer het roode regime zo_ trachten absurde plannen van ge wapende expansie ten uitvoer te leggen- In het te Boedapest gegeven commen taar op de samenkomst te Venetië Wordt o.a. gezegd, dat -Italië, noch Hongarije eenigerlei militaire actie in het Donau- bekken en op den Balkan zullen begin nen, zoolang hun vitale belangen niet worden geschonden. Geen der beide landen staat gunstig tegenover de vor ming van een Zuidoostelijk blok. De Italiaansch-Hongaarsche eensgezindheid vormt het hechtste bolwerk voor den Europeeschen vrede en is tegen nie mand gericht. Volgens de „Pester Lloyd” zou Ciano in het a.s. voorjaar naar Hongarije gaan om met Csaky de gedachtenwisseling voort te zetten. Een conferentie van neutrale staten Balkan en Donaubekken zou in te Boekarest worden ge- Een éénhoofdig commando zou worden ingesteld Volgens de „Daily Mail” zullen de verschillende onderdeden van de Brit sche luchtmacht in Frankrijk onder een commando worden geplaatst. De officier van de luchtmacht, die tot commandant zal worden benoemd, zal orimiddellijk onder lord Gort, den op perbevelhebber van het Britsche expe ditieleger in Frankrijk, staan, Op het oogenblik wordt een deel van de luchtmacht gecommandeerd door vice-luchtmaarschalk Blount, die verantwoording schuldig is aan Lord Gort en een deel door vice-luchtmaar schalk Playfair, die luchtmaarschalk Edgar Ludlow Hewitt, wiens hoofd- i I DE VLOOTUITBREIDING. AANSLAG TE LONDONDERRY. ZEVEN DOODEN, 18 GEWONDEN. VERSPREIDE BERICHTEN. vij- AARDSCHOK IN HENEGOUWEN. I HANDELSBESPREKINGEN MET URUGUAY AFGEBROKEN. VIJFTIG ARBEIDERS DOOR MIJN INSTORTING INGESLOTEN. TOESPRAAK VAN PRESIDENT ROOSEVELT. Bij apothekers en drogisten in verpakkingen van IQ, 30 en 60 tabIetten. BESTRIJDING DER SPIONNAGE. ZESHONDERD JODEN GEÏNTERNEERD. I DE WET OP DE BESTRIJDING VAN DE TERREUR. DE AMBASSADEPOSTEN TE BERLIJN EN ROME.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2