HAAGSCHE COURANT .o Prinses Beatrix maakt kennis met het ijs Donderdag 11 Januari 1940. STADSNIEUWS BINNENLAND “fel RA Sleetjerijden met Moeder DE VERJAARDAG VAN PRINSES BEATRIX De Prins in het Westland NIEUW MIJNENVELD VOOR DE SCHEVENINGSCHE KUST H. T. M. ONTVING OP DEN „GLADDEN” DINSDAG 5000.- MEER V RA, VIERDE BLAD. Ontvangsten in stijgende lijn De Britsch-Nederlandsche besprekingen ONGELUKKEN BIJ SCHAATSEN- RIJDEN EN DOOR GLADHEID HET PRINSEL1JK GEZIN WEDER IN DE RESIDENTIE Geen feestelijke herdenking in verband met de tijds omstandigheden KENNISGEVINGEN Inlijving dienstplichtigen lichting 1939 No. 17464. niet heft Tegen rerhoogde tabakprijzen eventueel handelsverdrag beoogt en Nederland moet het heft in handen houden. Telegram van de Federatie van winke liers in tabaksfabrikaten. De militaire ontipanningsgebouwen der B. P. M. blijft de inhoud van 19 December Waarover de besprekin gen gaan. Het belang dezer overeenkomsten is groot en wederzij dsch. Oorlogvoerende mogendheden heb ben er belang bij hun handelsrelaties de Prins een oefening bij en stelde hij zich op de hoogte van de legering der troepen. Op verschillende punten in het Westland werd Z. K. H. door de bevol king toegejuicht. Op de foto: Z.K.H. Prins Bernhard verlaat een der militaire gebouwen in het Westland. sen en in Tul en 't Waal, zullen enkele dagen later geopend worden. De inrichting van deze drie gebouwen is vrijwel gelijk aan die van de reeds eerder door de B.P.M. geschonken loca- liteiten in Rénswoude en Langenboom. Echter heeft men thans een gedeelte in gericht als onderofficiers-cantine, waar door in een gevoelde behoefte is voor zien. bij van het de Het Prinselijke gezin is gisteren van Soestdijk teruggekeerd en heeft zijn intrek genomen in het Paleis Noord- einde. Het hoofdbestuur der federatie van winkeliers in tabaksfabrikaten, secretL- riaat Havenstraat 13, Rotterdam, ver zoekt in een telegram aan den Minis terraad dringend maatregelen te tref fen tegen verhooging van inkoopprij zen van tabaksfabrikaten, daar de levensstandaard duurder is en boven dien de omzetten in verband met de- t' zen toestand sterk gedaald zijn. De toe stand wordt in het telegram onhoud baar genoemd, zoodat om een onder houd wordt verzocht. De drie militaire ontspanningsgebou- wen, welke de Bataafsche Petroleum- maatschappij onlangs aan de gemobili seerde weermacht heeft aangeboden, naderen thans hun voltooiing. Het gebouw te Echteld bij Tiel zal het eerst gereed komen en Maandag a.s. in gebruik worden genomen. De beide andere gebouwen, in-Hors- In verband met den a.s. verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix, wordt ons van officieele zijde verzocht mede te deelen, dat het Prinselijk Paar het op prijs zal stellen, in dien een feestelijke herdenking van dezen dag, in verband met de tijdsomstandigheden, dit jaar ach terwege blijft. Wat een zooals met Zweden reeds tot stand is gekomen, dan kan een beter en snel ler werkend systeem in het leven wor den geroepen, dat werkt in het voor deel van beide partijen. De regeering van het land of een landelijke organi satie uit den particulieren handel, kan zich dan bereid verklaren de vereisch- te waarborgen te geven. De regeering of die organisatie (in den vorigen oor log was dat voor Nederland de N.O.T.) kan op zich nemen, dat bepaalde goe deren niet zullen worden doorgezon den, voordat de Engelsche regeering zich ervan heeft kunnen overtuigen, dat zij niet voor Duitschland bestemd zijn. Maar het neutrale schip kan zijn weg naar het vaderland vervolgen. Het is niet langer gedoemd tot verlies van tijd en geld in een der Engelsche bases voor de controle op contrabande. De machinerie en het daardoor gescha pen wederzijdsche vertrouwen, zullen den weg vrijmaken voor een vrijer en sneller handelsverkeer. Wat „navicert”-stelsel is. Op soortgelijke wijze zou een han- delsovereenkomst toepassing van het zoogenaamde „navicert”-stelsel (een stelsel waarbij Britsche consuls econo mische paspoorten uitreiken voor be paalde scheepsladingen) en van het stelsel van certificaten van herkomst (teneinde neutrale goederen te vrijwa ren tegen de controle op den Duitschen uitvoer) vergemakkelijken en bespoe digen. Zooals overal in het leven is ook hier een geregelde toestand te verkie zen boven een ongeregelde. Dit is in nog sterker mate waar voor den- directen handel tusschen de oor logvoerende mogendheid en het neu- Ter hoogte van Scheveningen is in de Noordzee een nieuw mijnenveld waar genomen, dat wordt begrensd door de volgende punten: 4 graden 10 minuten en 4 graden 13 minuten Oosterlengte op 52 graden 7 minuten Noorderbreedte en aan de Zuidzijde op 4 graden 6 minuten en 4 graden 9 minuten Oosterlengte op 52 graden 4 minuten Noorderbreedte. Het mijnenveld heeft dus den vorm van een parallelogram en ligt ongeveer evenwijdig aan de Nederlandsche kust Wij weten allen, dat Prinses Juliana wel zeer van schaatsenrijden houdt. Nauwelijks was de baan op de Haagsche Ijsclub geopend of de Prinses profiteer de van de gelegenheid om een baantje tc trekken en bond de gladde ijzers on der. Sedert het intreden van de vorst periode, hebben wij bij herhaling mel ding gemaakt, dat H.K.H. van de ijspret genoot, hetzij hier ter stede, hetzij op de Loosdrechtsche plassen. Ijsvermaak is wel een echt oud-vader- landsch vermaak. Is het wonder, dat Prinses Juliana ook haar oudste dochter zoo gauw mogelijk hiermede kennis wilde doen maken. Zoo heeft men hedenmorgen kwart over elf (het zijn er maar weinigen ge weest), op de sloot achter het Huis ten Bosch een aardig tafereeltje kunnen ontwaren. Daar schoof over het gladde ijsvlak in een sleetje, geduwd door Haar Moeder op de schaatsen, de in haar met Dit bedrag mag dan bij wijze combineerden kas worden uitgekeerd. Voor het overige van mijn circulaire 1939 geheel van kracht. Ofschoon ik wel het bezwaar onder oogen heb gezien, dat het verleenen van terugwerkende kracht van deze regeling aan de gemeentelijke admini stratie bijzondere werkzaamheden be zorgt, zie ik mij, op billijkheidsoverwe gingen toch genoopt om een beroep op u te doen om haar van 19 December 1.1, af te doen ingaan. Engeland heeft vlak na de Kerstmis een handelsverdrag met Zweden afge sloten. Een soortgelijk doel wordt na gestreefd in besprekingen, die te Lon den, Brussel en Parijs gehouden zijn en tot doel hebben een handelsover- eenkomst tusschen België en de gealli eerden tot stand te brengen. Het Lon- densche deel dezer besprekingen heeft reeds tot het gewenschte resultaat ge leid en de formeele overeenkomst zal wel niet lang meer op zich laten wach ten. Met Zwitserland zijn soortgelijke onderhandelingen gevoerd, waarbij uiteraard Frankrijk de voornaamste rol voor de geallieerden heeft ver vuld. Met andere landen zijn bespre kingen gaande, die zich in een min of meer vergevorderd stadium bevin den. De Nederlandsche handeilsdeile- gatie in Londen heeft haar werk even eens weder opgevat en wij mogen, als alles goed gaat, eerlang ook een En- gelschNederlandsche overeenkomst te gemoet zien. wit bont afgezette blauwe cape-je lek ker warm ingepakte Prinses Beatrix. Voorzichtig ging het, kalm aan Moeder en Dochter samen op het ijs. Hoe heer lijk moet het zijn door een zorgzame Moeder voortgeduwd te worden. Hoe genoot de kleine Prinses van deze eerste kennismaking met het ijs, dat op zoo velen een groote aantrekkingskracht uitoefent. Zij klapte in haar handjes, kraaide van plezier en trachtte op alle manieren de aandacht van haar Vader, Prins Bernhard te trekken, die met en kele leden van de Hofhouding dit vroo- lijk spel gadesloeg. Het genoegen van het sleetje-rijden, waar elk kind dol op is. heeft onze kleine Prinses thans ook mogen smaken. Ook hedenmiddag heeft Prinses Julia na weer van het ijs geprofiteerd. Zij vertoefde, vergezeld van een Hofdame, ruim een uur op de baan van de Haag sche Ijsclub. aan het 19-jarige contrabande-contróle bemoeilijkt en verlangzaamd doordat geen voldoende waarborgen te verkrijgen zijn, (of niet snel genoeg te verkrijgen zijn) die de spoedige doorlating van schepen kun nen verzekeren. Een schip heeft bijv, goederen aan boord voor een groot aantal geconsigneerden. Sommige dezer goederen zijn wellicht contrabande. Er moet een onderzoek worden ingesteld naar hun eindbestemming. De vertegenwoordigers der Engelsche regeering moeten in contact treden met elk der geconsigneerden, hetgeen om slachtig en tijdroovend is. De ver- eischte waarborg dat twijfelachtige goe deren niet naar Duitschland zullen worden doorgezonden, kan misschien niet altijd worden verkregen. Opont houd is het gevolg. Dit brengt schade toe aan de neutrale handelsbelangen. Het wekt wrevel in het neutrale land. Het verzwaart de taak van alle betrok kenen. Z. K. H. Prins Bernhard heeft heden namens H. M. de Koningin, vergezeld door zijn waarnemenden adjudant lui- tenant-kolonel H. J. Phaff, eenige leger- onderdeelen in het Westland geïnspec teerd. In een der bezochte plaatsen is voor den Prins gedefileerd, elders woonde Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en mon deling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een portemonnaie met inhoud, waarbij een gouden muntstuk, gevonden plm. Kerstmis 1939, een kwitantiekaart van het Z. H. Ziekenfonds ten name van A. H. v. d. Kraan ,een kinderlakschoentje, een zwarte mof, een roodblauwe linker dames schoen, een passer, een rechter schaats, een groen-zwarte damesvulpen, een groen vulpotlood, een zwart zijden avondhand- taschje met bril, zakdoekje, spiegeltje, een roode damespartoffel (linker), een onge merkt jongensrijwiel, een oorbel met fan- tasieparel, een tangetje, een zilveren vul potlood, een communie- en gebedenboek ten name van A. J. M, Bou. 2 paar kin- derschaatsen, een bruine kindermuts, een paar zwarte gymnastiekschoenen, een Rijksdistributiekaart, een stoffen school- étui met inhoud, een bril met hoornen montuur, een bruine portemonnaie met rijwielbelastingmerk, een geel glazen hals ketting, een sigarettenaansteker, een rijwielachterlicht, diverse handschoenen, ceintuurs, sleutels en rijwielbelastingmer- ken. Bij de navolgende ingezetenen: een pr. bruine dameshandschoenen, Jan sen, Celsiusstraat 47; een donkerblauwe parapluie en een rijwielbelastingmerk. Vroom en Dreesmann, Boekhorststraat; een rijwielbelastingmerk, Kersten, Bréit- nerlaan 93; een autobinnenband, Bentinck- straat 131; een zwart-grijze spaniel, v. d. Wal, Heerenstraat 25; een hengselmandje, de Ruyterstraat 8; een bruinled. dames- handschoen met bont. Struik, van Speijk- straat 163; een nikkelen horloge, Dauden, Vlasakkerstraat 64; een damesarmband- horloge (verchroomd) met initialen Slop 13-9-’39, Overheul, Lunterenstraat 123; een bl. regenkapje, de Jong, Pretoriusstraat 168; een vrij-vervoerbewijs ten name van de Milligen, v. Meij, Harderwijkstraat 142; een verchroomd heerenpolshorloge met bruinled. bandje, Boere, Marktweg 88; een bruine damesportemonnaie met inhoud, Overmaas, Marktweg 110; een heerenrij- wiel „Vijfkleur" frame nummer 814012, v. Erkel, Hannemanstraat 160; een grijze ge breide kinderhandschoen, Meeuwesse, Heemskerckstraat 18 (Loosd.); een bruin lederen damesportemonnaie inhoudende 5j cent, Groenewegen, de Ruyterstraat 50 (Loosd.); een damesrijwiel, Tettero, Groe- newegje 150a; een paar grijze wollen kin- derwanten, de Groot, Noordpolderkade 207; een „Damm"-sleutel, Korevaar, Mijdrechtstraat 19; 7 katten, Rossmölder, Calandplein 19; een grijs-groene plaid, v. Werkhoven, Jacob Marisstraat 86; een bruinlederen damesportemonnaie inhou dende 4 cent, v. Wijk, van Hoeylaan 23; een bruine heerenportemonnaie i nhou- dende cent, Roebert, Klimopstraat 130; een ongemerkt heerenrijwiel, van Wijk, Loosduinscheweg 185; een zwarte imit. lederen tasch inhoudende portemonnaie en belastingmerk, Valentin, Kon. Emmakade 5911; een verm. gouden damespolshorloge met zwart bandje, v. Straalen, v. Boetze- laerlaan 292; een hondenpenning No. 5716-1939, Versluys, Jurr. Kokstraat 89; een blauwe ceintuur den Heyer. Houtrustweg 330; een Lipssjeutel 2842 aan ring, Woens- drecht, Rusthoekstraat 13; een vogel (kan niet vliegen), Dijkhuizen, Bokkingstraat 54; een grijs heerenrijwielzadeldek, de Ruiter, 2e Messstraat 39; een rolschaats, Noorman, Harstenhoekstraat 28; een ge wonde kopmeeuw, 7 honden en een zieke kat, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Duurtetoeslag kastrekkers De minister van Sociale Zaken heeft een circu Zaire tot de gemeentebesturen gericht, waarin het volgende gezegd wordt Ik heb besloten er mijn goedkeuring aan te hechten, dat ten aanzien van kastrekkers de duurtebijslag van 5 zoo wordt geïnterpreteerd, dat eerst wordt uitgerekend, welk bedrag aan steun (met inbegrip van brandstoffen bijslag en duurtebijslag) zou worden genoten, indien geen kasuitkeering plaats vond. Het verschil tusschen dit uitgerekende bedrag en het bedrag der kasuitkeering mag dan als duurtebij slag worden verstrekt. Hier laat ik twee voorbeelden vol gen a. In een bepaald geval zou aan steun met inbegrip van brandstof- denbijslag mogen worden uitge keerd 10. Hierbij komt duurtebijslag a 5 0.50. Totale uitkeering 10.50. Zou in dit geval de kasuitkee ring 10.20 zijn, dan mag ƒ0.30 kas bijslag in den vorm van duurtebijslag worden gegeven. b. De steunuitkeering bedraagt 15 de kasuitkeering 12. De steunuitkee- ring wordt eerst vermeerderd met 5 zoodat deze wordt 15.75. Van deze 15.75 wordt de kasuitkeering in haar geheel afgetrokken, zoodat rest /3.75. van ge- duurtebijslag Minister Bolkestein ongesteld De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer G. Bolke- stein, is sedert eenige dagen ongesteld, tengevolge waarvan hij zijn werkzaam heden op het departement niet kan ver richten. trale land; in dit geval tusschen En geland en Nederland. Een handels- overeenkomst, zooals nu met Zweden is afgesloten, biedt een geraamte, waar binnen een min of meer normale nan- del kan worden opgebouwd. Indien eenmaal overeenstemming over een aantal grondbeginselen is be reikt met een regeering, is het immers zooveel gemakkelijker om den weder- zijdschen handel volgens een bepaald programma naar de verlangens en be hoeften van beide landen te doen ver- loopen. De overeenkomst met Zweden is geen „barter” (ruil)-overeenkomst. Niettemin schept zij de mogelijkheid elkanders behoeften te leeren kennen en deze op een geordende wijze te be vredigen. De Zweden weten nu wat zij van Engeland kunnen verwachten aan kolen en katoenomgekeerd weten de Engelschen wat Zweden kan leveren aan hout en bepaalde soorten ertsen. Engeland, als oorlogvoerende mo gendheid, moet natuurlijk zekere voor waarden stellen bij de ontwikkeling van zijn handelsverkeer met neutrale landen. Het moet erop toezien, dat zijn contrabande controle, hoewel snel ler en afdoende, toch met dezelfde nauwkeurigheid zal werken. Het moet zorgen, dat de balans van den inter nationalen handel niet in zijn nadeel wordt verstoord. Ik bedoel, dat Neder landsche landbouwproducten bijv, niet in veel grooter mate naar Duitschland zouden gaan dan voor den oorlog het geval was, tot nadeel van de Engelsche positie. Engeland moet tenslotte de zekerheid hebben, dat zijn contra- bande-contróle niet zou worden ont doken door bijv, in Nederland inge voerde rubber na verwerking tot auto banden naar Duitschland door te zen den. Maar op deze punten wordt reeds gelet en het argument vóór een han- delsovereenkomst is juist, dat het bij zulk een overeenkomst zooveel ge makkelijker zou zijn deze punten zon der veel omslag te regelen. Een handelsovereenkomst is in strik te overeenstemming te brengen met de neutraliteitspositie en Engeland zou dit ook niet anders wenschen. Wij, neutralen, staan buiten het groote con flict, maar dit hoeft ons er niet van te weerhouden onze normale verbindingen ook op handelsgebied te onderhouden met de oorlogvoerenden. Het is juist een taak der neutralen om de balans te bewaren en er op toe te zien, dat, van wat wij kunnen uitvoeren, alles naar den eenen kant gaat. Hier moet een land als Holland het zelf in handen houden. Engeland zou de laatste zijn om dat te betwisten. De argumenten ten gunste van een handelsovereenkomst zijn sterk en worden met den dag sterker. Daarom zijn zoowel Nederlandsche als Engel sche kringen in Londen verlangend spoedig te hooren, dat het werk onzer handelsdalegatie vruchtbaar is ge bleken. De eenige instantie, welke van de ..gladde” dagen geprofiteerd heeft, was de H. T. M. Toen auto- en wielrij- dersverkeer door de natuur aan ban den waren gelegd, kon de tram haar dienst op normale wijze voortzetten slechts in de buitenwijken kwamen vertragingen voor. Maandagavond, de beruchte avond van den ijzel, werden de trams letter lijk bestormd. Dinsdag, toen het even eens nog gevaarlijk glad was, bedroe gen de ontvangsten der H. T. M. rond 17.000 tegenover 12.000 op denzelf- den dag van het vorige jaar. Men deelde ons van de zijde der H. T. M. nog mede, dat den laatsten tijd de ontvangsten zich in stijgende lijn begeven. De Regeeringspersdienst meldt De inlijving van de dienstplichtigen van de lichting 1939, bestemd voor het 3e regiment genietroepen, 2e ploeg, is bepaald op 12 Februari 1940. De dienstplichtigen van de lichting 1939, bestemd voor opleiding tot paar- denverzorger (hieronder niet begrepen de verzorgers van het remontedepót) en tot paardenoppasser, 4e ploeg, wor- Is er nu een handelsovereenkomst, ^en nader bestemd voor de regimenten veldartillerie. De inlijving van deze personen is, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, bepaald op 17 Juni 1940. Dienstplichtigen van de hiervoor vermelde ploegen, die vrijstelling we gens kostwinnerschap of wegens per soonlijke onmisbaarheid dan wel uit stel van eerste oefening verlangen, kunnen daartoe aanvraag doen. Voor zoover de inlijving in Februari a.s. ge schiedt,, moet de aanvraag met den meesten spoed worden ingezonden. Geldt het vrijstelling, dan moet de aanvraag door of vanwege den dienst plichtige worden gedaan bij den bur gemeester. Geldt het uitstel van eerste oefening, dan moet de dienstplichtige een schriftelijk verzoek richten aan den minister van Defensie, bij voor keur door tusschenkomst van den bur gemeester. Is de reden van het ver zoek gelegen in studiebelangen, dan moet een verklaring worden bijge voegd, afgegeven door het hoofd van de onderwijsinrichting. Er moet op worden gerekend, dat uitstel van eerste oefening slechts op uiterst beperkte schaal zal worden verleend. In zijn Nieuwjaarsrede in den Ge meenteraad zei burgemeester de Monchy j.l. Maandag met betrekking tot het afgeloopen jaar o m.: „Het Electrisch Bedrijf, welks debiet in de laatste vijf jaren gelukkig weder constant gestegen is, zag het aantal af geleverde kWu stijgen met het buiten gewoon hooge cijfer van 91 millioen of 6 pCt. (vorig jaar 51 millioen of 3.5 procent).” Bij de behandeling van de begrooting voor 1940 op 17 November j.l. zei de wethouder voor de financiën, de heer Feber, o.m. „dat in het jaar 1939, reke nende over de afgeloopen maanden, de uitkeering uit het Gemeentelijk Electr. Bedrijf twee ton beneden de raming zal blijven”. Wij mogen en moeten aannemen, dat deze mededeeling van den verantwoor delijken wethouder goed gefundeerd was, terwijl er geen enkele reden is om te vermoeden, dat in den korten tijd tus schen 17 November en 31 December de toestand zóó veel zou zijn veranderd, dat de sombere verwachting ten goede zou zijn gekeerd. Maar dan zou het toch wel heel inte ressant zijn, te weten, aan welke oorza ken het is toe te schrijven, dat o n- danks de verblijdende stijging.van het debiet in 1939 met een „buiten gewoon hoog" cijfer, tóch de fi- nancieele uitkomsten zoozeer zijn tegen gevallen. Het schijnt op het oog in flagranten strijd met het andere, temeer omdat er geen tariefsverlagingen zijn, waaruit dit feit is te verklaren. Dit klemt temeer, als men denkt aan de mededeeling van wethouder de Vries (bedrijven) in de Raadsvergadering van 20 November j.l. n.l. dat over 1939 de andere bedrijven tezamen ongeveer een half millioen méér zullen opleveren dan geraamd was. Zelfs als men aanneemt, dat speciaal voor het G.E.B. de raming wel wat héél hoog was opgedreven, verklaart dit toch geenszins het merkwaardige ver- schijnsel, waarop wij hierboven wezen, i Dit moet niet alleen de burgerij, maar in de eerste plaats den Gemeenteraad, j die in hoogste instantie tegenover de burgerij verantwoordelijk is voor het j gevoerde beleid bij het G.E.B.in hooge mate interesseeren. Wellicht wil een van de leden er eens naar informeeren. Met name dunkt het ons van belang, te weten of en in hoeverre de ka- belverbinding met Rotterdam (die in ander opzicht nog vóór de totstandko ming een financieele tegenvaller voor onze Gemeente bleek te zijn) op de uit komsten van ons G.E.B. van nadeeligen invloed is. intact te houden, voor zoover de oor logsomstandigheden dit toelaten. Neutrale mogendheden hebben er een (zoo mogelijk nog grooter) belang bij, voor de ongewisheden van een on- geregelden oorlogshandel een althans eenigermate geregelden toestand in de plaats te stellen. De Engelsche oorlogsmaatregelen hebben onvermijdelijk ongemak opge leverd voor den neutralen handel. Maar van den beginne af en steeds weer bij herhaling hebben de Britsche autoriteiten verzekerd: wij zijn er op uit de neutrale belangen zooveel doenlijk te ontzien en wij zullen er aan medewerken den overlast tot een minimum te beperken. Hier doet zich nu een uitstekende gelegenheid voor om de Engelschen aan hun woord te houden Een han delsovereenkomst met Engeland is een der zekerste wegen om onderlinge wrij vingen weg te nemen en een toestand te verzekeren, die weliswaar niet „nor maal” kan worden genoemd, maar waarbij niettemin een soort oorlogsnor- maliteit kan worden bereikt. Indien wederzijdsche samenwerking ontbreekt, wordt in vele gevallen de Bejaarde voetgangster gevallen. Gisteravond is in de Marcellisstraat de 85-jarige mevr. C. B. uit de Vondel- straat tengevolge van de gladheid ge vallen en heeft het rechterbeen ge broken. De geneeskundige dienst ver voerde haar naar het Roode Kruis ziekenhuis. Druk werk voor den ge* neeskundigen dienst. Tengevolge van de gladheid heeft de geneeskundige dienst het vooral gisteravond buitengewoon druk gehad. Om 8 uur was geen enkele ambulance- auto binnen. Op tal van plaatsen was de hulp ingeroepen. Gelukkig waren de meeste gevallen niet van ernstigen aard. Om 9 uur vanochtend is voor het station aan de Laan van N. Q. Indië Gistermiddag is door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, de 27- jarige H. B. uit de Harderwijkstraat, die bij het schaatsenrijden op een der vijvers van het Zuiderpark was ge vallen en een heupfractuur had be komen. Eveneens werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, de 26- jarige K. de V. uit de Multatulistraat, die bij het schaatsenrijden op de Laak was gevallen en het linkerheupbeen had gebroken. Door den geneeskundigen dienst is naar het R. K. ziekenhuis Westeinde vervoerd het meisje P. J. van der H. van den Loos duinscheweg, die gisteren schaatsenrijden op bet ijs Veenendaalkade was gevallen en een hersenschudding had bekomen. Ook de 16-jarige G. J. de W. van de Vail- lantlaan kwam aldaar te vallen en kreeg een hersenschudding, zoodat de geneeskundige dienst hem moest over brengen naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De boternoteering. De commissienotcering voor Neder landsche boter is heden vastgesteld op 82 cent per k.g. -■ 4. J

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13