Inkoop IE ILCn DE IR Inruil i DE OORLOG TER ZEE i OPRUIMING aan van man Koning Gustaaf opent het parlement Boodschap Het Duitsche leger- bericht Duitsche mijnenlegger vergaan Nieuwe lichting 240.000 fa De Britsche kruiser „Exeter” gezonken De Fransche leger- berichten van den Paus RESTANTEN J. v. WiLLiGEN en ZONEN EERSTE BL.W. PAGINA 2. HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 11 JANUARI 1940. RECLAMES. meldt hun binnen ver en ENGELAND. Het gevecht bij Sylt Koning Gustaaf. Zie verder le blad, pag. 3 Scandinavië (40 7° tot 50'7° korting) Het feit, dat Finland in een ge wapend conflict gewikkeld is, heeft diepen indruk op het Zweedsche volk gemaakt. De wil, Finland bij te staan, is ondubbelzinnig tot uiting gekomen. Zweden voelt zijn ver plichting, Finland alle materieele en humanitaire hulp te verleenen, die het, rekening houdende met zijn eigen mogelijkheden, kan geven. OUD GOUD HORL Engelsche faciliteiten aan Italië United Press meldt uit Londen In verband met het feit, dat Duitsch- land de Italiaansche zending aan oor logsmateriaal voor Finland in de haven Prins Aage vrijwilliger in het Finsche leger? Volgens niet te controleeren geruch ten, die, te Stockholm loopen, zou prins Aage van Denemarken, die officier in het Fransche vreemdelingenlegioen is, als vrijwilliger dienst hebben genomen in het Finsche leger. hebben aan naar over De Noorsche samenwerking, zoo ging de koning voort, alsmede de samenwer king met de overige neutrale staten, ligt hem steeds na aan het hart. Deze samenwerking heeft een wezenlijke taak in het waarnemen der gemeenschap pelijke belangen der neutralen. Hij Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het grensgebied ten Zuiden van Saarbrücken werd een vijandelijke uit val door een afdeeling ter sterkte van een compagnie in een terstond geopen- den tegenuitval afgeslagen. De tegen stander verloor dooden en gevangenen. Bij grensbewakings- en verkennings vluchten aan het Westelijk front ont- Luchtalarm in het Noord westen van Frankrijk. Gisteravond te 11.20 is in het Noord westen van Frankrijk luchtalarm ge maakt. Veertig minuten later klonk het signaal, dat alles veilig was. Een nieuw gevecht in de Amerikaan- sche wateren verwacht De „New York Times” verneemt uit Montevideo, dat de mogelijkheid wm een nieuw zeegevecht in de Amerikaan- sche wateren niet is uitgesloten. HONGARIJE. VERKLARING VAN GRAAF C8AKY. In een interview met de „Ujsag’ heeft de minister van buitenlandsche zaken, graaf Csaky gisteren verklaard, dat hij op het oogenblik niet naar Italië kan terugkeeren. hoewel hij graag nog wat vacantie zou nemen. Hij wordt evenwel door zijn werk te Boedapest vastgehou den. JUWELEN OGES Ijsvermaak I geeft ruwe huid PUROL verzncht- geneest DE KOSTEN DER PATROUILLE- DIENSTEN IN DE AMERIKAAN- SCHE VEILIGHEIDSZONE De senatoren Borah en Vandenburg hebben voorgesteld, dat een commis sie uit het congres de noodzakelijkheid en uitvoerbaarheid van de Amerikaan- sche veiligheidszone zal onderzoeken, voor dat de nationale verdedigingsgel- den in stemming gebracht worden. Vandenburg zeide: „De kosten voor de uitrusting van schepen voor pa- trouillediensten in de veiligheidszone zullen tusschen 64 en 125 millioen dol lar bedragen. Wat beteekent het in dien wij 64 millioen vragen ten behoe ve van de veiligheidszone, indien wij die op eigen verantwoording gaan uit breiden tot 300 ja misschien wel tot 1000 mijl, waardoor wij deze misschien eerder tot een provocatiezóne dan tot een veiligheidszone maken.” De Britsche contrabande-contröle Als gevolg van de handelsovereen- komst met Zweden is de doorlating van Zweedsche schepen door de Brit sche contrabande-constrólestations aan zienlijk bespoedigd. In de week, welke op 6 Januari eindigde, kon de contra- bandecömmissie 8 Zweedsche schepen doorlaten zonder dat ook maar een hiervan langer dan vijfdagen was vast gehouden. Vier werden na een dag vrijgegeven en een werd vrijgegeven op den dag van aankomst. In dezelfde week werden tien Neder- tandsche, 6 Noorsche, 2 Deensche, 2 Spaansche, 1 Grieksch en 1 Italiaansch schip vrijgegeven na niet meer dan 5 dagen te zijn vastgehouden. Arrestaties in Rusland wegens luisteren naar de Finsche radio. Uit Helsinki verneemt Havas, dat in de sovjet-Unie een aantal arrestaties verricht zijn wegens het luisteren naar Finsche radio-uitzendingen in de Rus sische taal. Veiligheid des lands op den voorgrond Gisteren is men begonnen met ’t onder de wapenen roepen van een nieuwe lichting Britsche dienstplichtigen van 20 en 22 jaar. De oproeping zal eenige weken duren; 240.000 manschappen zijn hierbij be trokken. De laatste dagen zijn verscheidene wrakstukken, gemerkt O.S.S. M 132, ge vonden, wordt uit Kopenhagen gemeld. Men vermoedt, dat de Duitsche mijnen legger M. 132 in een mijnenveld in de lucht is gevlogen. De „Berlingske Tidende”, die dit be richt publiceert, voegt hieraan toe, dat het vaartuig een bemanning had van 70 koppen. Terugzending naar Italië. Volgens een Reuter-bericht uit Lon den, wordt het in Duitschland opge houden oorlogsmateriaal voor Finland weer naar Italië teruggezonden. hoopt, dat zij ook een factor in dienst van den algemeenen vrede kan worden. Fransch schip in botsing Het Noorsche vrachtschip „Hertha” is gisteren met een Fransch schip in aanvaring geweest. De „Hertha”, die ernstige averij heeft opgeloopen, moest aan den grond gezet worden. De vijftien opvarenden zijn door een sleepboot in een haven aan de kust van Wales aan land gebracht. De gestrande „Rothesay Castle”. Twaalf leden der bemanning van de „Rothesay Castle”, waaronder de kapi tein, zijn aan boord gebleven. Het schip zit nog steeds op de rotsen. Fransche kolenboot op de Engelsche kust gestrand Het Fransche vrachtschip „Montau ban” (4.191) ton), dat een lading kolen aan boord heeft, is gisteren aan de N.O. kust van Engeland gestrand en men vreest, dat het middendoor is gebro ken. De geheele bemanning is in vei ligheid. De reddingboot heeft 39 op varenden van boord gehaald; de kapi tein is met drie anderen aan boord ge bleven. De reddihgboot bleef later nog in de nabijheid. Het gerucht gaat, dat Duitsche oor logsbodems in de omgeving van den evenaar kruisen om de Duitsche koop vaardijschepen, welke bevel hebben gekregen onmiddellijk uit de Brazi- liaansche havens te vertrekken, naar Duitsche havens te escorteeren Duitsch schip uitgevaren Het Duitsche vrachtschip „Consul Horn”, dat op Aruba (W.-Indië) was opgelegd, is Dinsdagavond plotseling uitgevaren, met 35 opvarenden van an dere Duitsche schepen aan boord. De Italiaansche leveringen aan Finland Noodlanding van een Duitsch vlieg tuig in België Een verdwaald Duitsch vliegtuig heeft wegens motorstoring een noodlanding moeten maken te Mechelen. Het raakte enkele boomen. waardoor de vleugels afbraken en kwam tenslotte terecht in een prikkeldraadversperring. De beide inzittende Duitsche officieren verlieten het toestel ongedeerd en ver-- brandden de papieren. Zij werdeh ge arresteerd door de grenswacht, die hen ter beschikking stelde van de gendar merie van Mechelen. De Belgische mili taire autoriteiten hebben het toestel in beslag genomen. Hf Soldatenkranten in Duitschland. Teneinde de Duitsche soldaten op de hoogte te houden van de politieke en militaire gebeurtenissen, zijn eenige kranten opgericht voor de manschap pen aan het front. Deze bladen verschijnen in sommige gevallen eenige keeren per week in groote oplage. Daarnaast ontvangen de troepen verschillende Duitsche kranten en tijdschriften. de Russen geen schot, doch wel hoor de men van tijd tot tijd aan den Rus- sischen kant schieten en onophoude lijk geschreeuw Finsche patrouilles, die bij het inval len der duisternis werden uitgezonden, konden zich ervan vergewissen, dat de sovjets hun stellingen hadden verlaten, met achterlating van hun wapens, mu nitie en bepakking. Des middags vlo gen Russische bormbardementsvlieg- tuigen over de legerplaatsen der roode troepen en lieten drie bommen vallen. Noorsch schip op een mijn geloopen De kapitein van een Noorsch schip heeft medegedeeld, dat hij een gedeelte van de bemanning van het Noorsche vrachtschip „Mansk” (11.343 ton), dat in Frederikstad is ingeschreven, heeft gered. Het schip was op de Noordzee op een mijn geloopen. Gevreesd wordt, dat zeven leden der bemanning op een stuk wrakhout in Noordelijke richting afdrij ven. Kwijtschelding der Finsche schuld aan Amerika? De democratische senator van Ten nessee, Mac Kellar, heeft een wetsont werp ingediend tot het schrappen van de schuld van Finland aan de Veree- mgde Staten met ingang van 1 Decem ber 1939. Het ontwerp behelst een clausule, welke alle betalingen, welke Finland na dezen datum heeft gedaan, teruggegeven zullen worden. Drijvende mijnen tot ontploffing gebracht Gisteren zijn verscheidene hevige ont ploffingen, komende uit zee, gehoord in een stad aan de Zuidoostkust van En geland. Men meent, dat zij afkomstig zijn geweest van drijvende mijnen, welke door patrouillevaartuigen tot ont ploffing zijn gebracht. United Press uit Berlijn, dat reeds vóór Kerstmis eenige groote industrieën een deel van het loon in betalingsbons uitgekeerd hebben. Met een aantal waren huizen was overeengekomen, dat zij de bons in betaling zouden nemen, doch slechts voor een beperkt aantal artikelen, zoo- als boeken gramofoonplaten en foto toestellen. Op het oogenblik wordt de mogelijk heid overwogen 10 pCt. van de loonen in deze betalingsbons te voldoen. Hier, van zou 5 pCt. op de spaarbanken wor den geplaatst voor algemeene oorlogs doeleinden en 5 pCt. zou worden aan gewend ten behoeve van het Arbeids front, sociale verzekeringen e.d. Canadeesche regimenten in Frankrijk aangekomen Naar „Paris-Soir” meldt, zijn scheidene afdeelingen van de beroem de regimenten van Quebec en Mon treal in Frankrijk aangekomen hebben haar posities ingenomen. stonden verscheidene luchtgevechten. Hierbij werden twee vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten. Een Duitsch vliegtuig werd bij de achtervolging van een vijand in de buurt van Colmar ver nield doordat het in aanraking kwam met den grond. Bij een hernieuwde poging om vlieg velden aan de Duitsche kust met bom men aan te vallen, werden negen Brit sche bombardementstoestellen van het type Bristol-Blenheim in de Duitsche bocht door vier Duitsche vliegtuigen te gengehouden. In het verloop van den strijd werden drie Britsche vliegtuigen neergeschoten, en werd een ander zoo zwaar beschadigd, dat het vermoedelijk zijn thuisbasis niet meer bereikt heeft. De Duitsche vliegtuigen keerden uit dit gevecht tegen een meer dan dubbel zoo sterken tegenstander zonder verlie zen terug. Noorsch en ITALIË. Inzake het overbrengen van de bevol king van den Boven-Etsch in Zuid-Tirol hebben de bevoegde Duitsche en Ita liaansche autoriteiten medegedeeld, dat in de provincie Bolzano 229.500 Duitsch- sprekende inwoners van Duitsch ras, op een bevolking van 313.000 zielen, in de gelegenheid zijn gesteld het recht van optie uit te oefenen. Hiervan hebben 166.500 de Duitsche nationaliteit gekozen. In de provincies Trente, Udine en Belluno hebben 18 500 Duitsch-sprekenden op een totaal van 37.500, voor het Duitsche staatsburger schap geopteerd. Zij, die voor de Duitsche nationaliteit hebben geopteerd, zullen uiterlijk 31 December 1941 uit den Boven-Etsch naar Duitschland moeten vertrekken. Aanvullingsbegrooting voor de defensie. De heden ingediende begrooting over het boekjaar Juli 1940 t/m. Mei 1941, welke gebaseerd is op de normale uit gaven, raamt de ontvangsten op 1692 millioen kronen en sluit met een over schot van 236 millioen kronen. Aanvullende credieten zijn aange vraagd voor de landsverdediging tot een bedrag van 171 millioen kronen. DUITSCHLAND. Onmtrent het plan tot voldoening van een deel van het arbeidsloon in betalingsbons. bericht HANDELSBESPREKINGEN MET DE NEUTRALEN. Naar Reuter meldt, verwacht men binnenkort de totstandkoming van een oorlogshandelsovereenkomst met Span je in den geest van die welke onlangs met Zweden is gesloten. Een Britsche handelsdelegatie vertoeft sedert eeni- gen tijd in Spanje. De Grieksche minister var. financiën, Apostolides, en de gouverneur van de bank van Griekenland, Varvaressos, zijn gisteren te Londen aangekomen voor het voeren van handelsbesprekin- gen. De Britsche ambassadeur te Moskou, sir William Seeds, is gisteren met ver lof te Londen aangekomen. Hij heeft over Odessa en Roemenië gereisd en is acht dagen onderweg geweest. Hij verklaarde een of twee maanden in Engeland te zullen blijven. De eerstr Britsche officier in Frankrijk gesneuveld. Een teruggeslagen Fransche patrouille heeft een zwaar gewonden Britschen artillerie-officier achtergelaten. Door de Duitschers naar een hospitaal overge bracht, is hij er aan de gevolgen ‘van de opgeloopen wonden overleden, meldt het Duitsche Nieuwsbureau. Dit is de eerste Britsche officier, die aan het front is gesneuveld. Men ver onderstelt, dat hij de Fransche pa trouille vergezelde om inlichtingen in te winnen. In het station van Manchester zijn gistermiddag twee treinen op elkaar ingereden. Achttien personen werden gewond en hiervan zijn er zeven in een ziekenhuis opgenomen. In het station van Birkenhead is gisteren een lift neergestort. De om streeks vijftig personen, die zich in de lift bevonden, werden gewond. Britsche socialisten uitge- noodigd. De Finsche sociaal-democratische partij heeft de Britsche Labourpartij uitgenoodigd vertegenwoordigers naar Finland te zenden, teneinde zich te overtuigen, dat het noodzakelijk is Finland te helpen. Een dergelijke uitnoodiging werd niet noodzakelijk- geacht voor de Fran sche socialisten, aangezien de Fransche socialistische bladen voortdurend aan dringen op hulp aan Finland. Drie leden van den nationalen arbei dersraad, te weten Citrine, secretaris van het vakvereenigingscongres, Noel Baker, parlementslid, en John Dow- nie, vertegenwoordigers van de coöpe ratieve Unie zijn voor een bezoek aan gewezen. FRANKRIJK. Vandaag zal minister Chautemps in de Kamer een wetsontwerp indienen, dat beoogt alle afgevaardigden, die de ontbonden communistische partij niet gedesavoueerd hebben, van het Kamer- lidmaatsclwp vervallen te verklaren. Waarschijnlijk zal de Kamer onmiddel lijk met de behandeling van deze wet beginnen. Koning Gustaaf verklaarde in zijn Troonrede, dat voor den arbeid van den RijKsdag de kwestie van de veiligheid des lands op den voorgrond staat. Deze noodzakelijkheid drukt ook zijn stempel op de begrooting. De betrekkingen van Zweden met de buitenlandsche mogendheden, zoo ver volgde de koning, zijn goed. In zijn voortdurend en ernstig streven, de zelf standigheid en neutraliteit van Zweden nadrukkelijk te handhaven, als ook zijn vriendschappelijke betrekkingen te be houden, rekende hij op den daadwer- kèlijken steun van het geheele volk. Vanochtend is de gewone zitting van het parlement op plechtige wijze ge opend. Engelsch protest bij de Vereenigde Staten De Londensche kamer van scheep vaart heeft de Britsche regeering bij de Vereenigde Staten doen protestee- ren tegen de neutraliteitswet, waarbij Britsche schepen worden achtergesteld bij neutrale. Deze achterstelling ligt in den eisch, dat de eigendomsrechten van de goederen welke met Britsche schepen worden vervoerd, voor vertrek moeten zijn overgedragen, terwijl een dergelijke eisch niet wordt gesteld voor goederen, welke door neutrale schepen worden vervoerd naar havens buiten de gevechtszone. Het protest wordt bestudeerd, doch men gelooft niet, dat het veel zal ba ten. Ten behoeve van den wereldvrede Van bevoegde zijde wordt door Uni ted Press uit Vaticaanstad vernomen, dat de Paus aan mgr. Theodore Sunr, apostolisch vicaris van Denemarken, de verzekering heeft gegeven, dat hij middelen overweegt om de Scandina vische staten te beveiligen tegen een doordringen van het bolsjewisme. Hij verwacht hierin te kunnen samenweF ken met president Roosevelt. Men neemt in bevoegde kringen aan, dat de Paus deze verklaringen aflegde tijdens de particuliere audiëntie van mgr. Suhr en waarbij hem een gehei me boodschap voor de Scandinavische staatshoofden is ter hand gesteld. Deze zelfde kringen verklaren, dat de Paus den apostolischen vicaris de taak heeft toevertrouwd, om de mede werking te verzoeken van de Noorde lijke staten bij het werken voor den vrede langs wegen, welke de Paus spoedig hoopt te vinden, met mede werking van de Vereenigde Staten en andere neutrale mogendheden. De poging van den Paus in deze richting zou zijn het verleenen van zijn medewerking bij het tot stand ko men van een wereldconferentie, welke niet slechts den huidigen oorlog zou beëindigen, maar die tevens eerlijk en rechtvaardig de problemen, welke de naties verdeeld houden, zou oplossen, hierdoor den vrede voor een langen tijd verzekerend. De „Daily Telegraph” verwacht, dat volgende week een blauwboek zal wor den gepubliceerd over de Fransch-Brit- sche onderhandelingen met de sovjet- Unie. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt: Optreden van de artillerie aan beide zijden en verkenningselementen, o.a. ten Oosten en Westen van de Vogezen. Hervatting van de bedrijvigheid in de lucht. Het Fransche legerbericht van he denochtend luidt Gedurende den nacht niets te mel den. Op 10 Januari zijn twee vijande lijke vliegtuigen binnen onze linies omlaag geschoten. Geen Duitsche officieren naar Rusland. De correspondent van „National Ti dende” te Berlijn bericht, van welin gelichte zijde te hebben vernomen, dat geen Duitsche officieren naar de sov jet-Unie zijn gezonden. Duitschland wil in het Finsch-Russische conflict neu traal blijven en wil geen van beide oorlogvoerenden op eenigerlei wijze militaire hulp verleenen. van Sassnitz heeft opgehouden, ge looft men, dat het mogelijk is een schikking te treffen waarbij Italië ge legenheid zal worden gegeven vlieg tuigen naar Finland te zenden via Engeland en Noorwegen. Trein met kleeren en levens middelen gebombardeerd. Commissaris David C. Lamb, van het Leger des Heils te Londen heeft verklaard, dat 10 ton levensmiddelen en 15 ton kleeren, bestemd tot hulp- verleening aan Finland tijdens een bombardement door Russische vlie gers, die een trein vernielden, verloren zijn gegaan. Een officier van het Leger der Heils werd gedood, drie anderen gewond. Naar de „Daily Telegraph” uit Ko penhagen meldt, heeft de Italiaansche consulgeneraal Renzetti te Berlijn Dinsdag in de Wilhelmstrasse geïn formeerd naar de omstandigheden waaronder de Duitsche autoriteiten te Sassnitz (Rügen) 45 wagonladingen Italiaansche wapens en munitie, be stemd voor Finland, hebben aange houden. Hij drong aan op spoedige doorzending der lading via Zweden of de óhmiddellijke terugzending Italië voor verdere doorzending zee. Renzetti heeft erop gewezen, dat Rusland beweert, dat er geen oorlogs toestand tusschen de sovjet-Unie en Finland bestaat, zoodat Italië vrij was in het zenden van wapens naar Fin land n.l. van het eene neutrale land paar het andere. Naar verluidt heeft Hitler te Berlijn een aantal conferenties over deze kwestie gehouden. De Duitsche hou ding jegens den Finschen oorlog is de strikste neutraliteit en de Italiaansche betrekkingen met Duitschland maken daarbij geen verschil uit. Britsche tegenspraak Naar aanleiding van de Duitsche be richten betreffende de „Exeter” ver klaren officieele kringen te Londen „De Duitschers passen weer dezelfde taktiek toe als bij het geval van de „Ark Royal”. Zij willen te weten ko men waar het schip gerepareerd wordt. Binnenkort zullen zij evenals bij dit vorige geval hun woorden moeten terugnemen”. RUSLAND. Hevige koude Een buitengewone koudegolf, welks duur zonder weerga is, houdt nog steeds het Europeesche deel van Rus land in haar greep omklemd. Tt Mos kou stond de thermometer op 22 gra den Celsius vorst. De stedelijke autori teiten waren gedwongen de parken, ijs banen en bioscopen voor kinderen te sluiten. Mededeeling van een Argentijnsch blad Het Duitsche gouvernement-generaal voor de bezette gebieden in Polen, heeft eenigen tijd geleden den arbeidsplicht verordend voor het Poolsche bevolkings deel en een arbeidsdwang voor het Joodsche bevolkingsdeel. De arbeidsdwang voor de Joden is bepaald op twee jaar. In dezen tijd blijft hij in zijn woonplaats en bij zijn familie. De door de Duitsche autoritei ten voorgeschreven werkzaamheden worden ter plaatse of in de buurt uitge voerd. Te Krakau leggen Joodsche werkploe gen thans een nieuwe bestrating aan op het groote marktplein. Overal wordt sneeuw van de wegen verwijderd Er zijn geen Joodsche werkkampen. Men heeft volgens het Duitsche nieuwsbu reau met het oog op het groote gevaar voor epidemie en uit zuiver financieele overwegingen afgezien van dergelijke kampen. t/m Zaterdag a.s. ULSTERS, REGENJASSEN, ENZ NICHOLSON. FALCON. MALININE HOEDEN Het Duitsche nieuwsbureau uit Buenos Aires Het Argentijnsche avondblad „Pam pero” deelt mede, dat volgens „be trouwbare eigen berichten” de Engel sche kruiser „Exeter”, welke bij het zeegevecht voor de monding van de Rio de la Plata door het vestzakslag- schip „Admiral Graf Spee” volkomen onklaar geschoten was en het gevecht moest staken, op 80 mijl van Bahia Blanca gezonken zou zijn. Het schip bevond zich op weg naar de Malvinas- eilanden. De gewonden, dooden en overgebleven leden der bemanning zouden zijn overgeriomen door den Franschen kruiser „Dunkerque” en ge bracht zijn naar de Falkland-eilanden. Deze berichten, zoo vervolgt ge noemd blad, komen overeen met de mededbelingen van artsen en verple gers, die ter hulpverleening naar de Falkland-eilanden gezonden waren, maar de aanwezigheid van den kruiser „Exeter” niet hadden kunnen vast stellen, Volgens particuliere inlichtingen uit deze kringen zou het aantal dooden en gewonden van den Britschen kruiser aanzienlijk hooger zijn dan officieel werd toegegeven .Met het oog op de zwijgzaamheid van de Britsche admi raliteit vraagt het blad „Pampero” „Waar is de Exeter unrv piet Hein- iinrv passage HUlR ZOUTMAN8TR. Ruth 8PUISTR. In Midden-Azië warmte. Daarentegen wordt uit Tasjkent en Uzbekistan gemeld, dat de temperatuur daar tusschen 12 en 20 graden boven het vriespunt schommelt. In geheel Midden-Azië is het weer warm en zonnig. Op verzoek van de regeering van Slowakije heeft de regeering van de sovjet-Unie besloten een delegatie te zenden naar Bratislava ter gelegenheid van de opening van de umversiteit in deze stad. DEN HAAG 1 - PRINSESTRA AT. 35 DIENSTPLICHTIGEN VAN 20 EN 22 JAAR. DE DUITSCH SPREKENDE BEVOLKING IN ZUID-TIROL. EEN PROEF MET BETALINGSBONS. SEEDS TE LONDEN. ONGELUKKEN IN STATIONS. DE COMMUNISTISCHE KAMERLEDEN. EEN BLAUWBOEK OVER DE ONDER HANDELINGEN MET MOSKOU. ARBEIDSDIENSTPLICHT EN ARBEIDS- DWANG IN POLEN. DE JUWELIERS VAN 1888 RUSSISCHE DELEGATIE NAAR SLOWAKIJE.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2