HAAGSCHE COURANT 'e NEDERLANDSCH-1NDIE STADSNIEUWS BINNENLAND GEMENGD NIEUWS GROOTE HAVENBRAND TE SOERABAJA Maandag 15 Januari 1940. SE Autobus met militairen in brand DOODELIJKE VAL VAN TRAP ARRESTANT SLIKT HORLOGE IN! OPKOOPER EN ZILVERSMID GEARRESTEERD ER VIEL NOG WAT MET HEM TE VEREFFENEN ONGEVALLEN OP HET IJS DE SCHADE WORDT GE SCHAT OP VELE MIL LIOENEN GULDENS kennisgevingen Gevonden voorwerpen ZILVEREN JUBILEA BIJ DE POLITIE Tweetal werkte samen DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Niet betaalde verteringen werden hem noodlottig WATERLEIDINGBUIZEN DOOR DOOI GESPRONGEN Op den weg den Bosch—Nijmegen, nabij Rosmalen, vloog dezer dagen een autobus van de firma de Rijdt in brand. De 138 inzittende militairen, die met verlof gingen, konden zich tijdig redden. LOODSEN EN GEBOUWEN OP TANDJONG-PERAK VERNIELD MUTAT1ES BIJ DE JAPANSCHE LEGATIE Eeo groep- «o Uit angst voor de gevangenis C. G. FRANSDONK f VIERDE BLAD. C BW spr. de be- Zuiderpark. In het hulp verleend, waarna morgen zilveren een klompje (De geweldige tanks van de United melasses coy, de eenige groote expor- Neder- jeugd- No. 17467. Aanbesteding verbreeding weg Voorburgde Vink. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land hebben aanbesteed: het verbreeden van het bestaande weg- lichaam, het aanbrengen, verbreeden en herstraten van klinkerbestratingen, het aanleggen van een rijwielpad, het ver breeden en verbouwen van de Oost- boschbrug benevens het oprichten van bijbehoorende en bijkomende werken op den provincialen weg Rijswijk-de Vink (gedeelte Voorburgde Vink), een en ander gelegen in de gemeenten Leid- schendam en Voorschoten. Het laagst werd ingeschreven door de tirma A. Dekker en J. Faas te Hoek van Holland voor, 44.914, Op Woensdagavond 17 Jan. zal ds. H. Siegers te Utrecht voor het Ned. Evangelisch Zendingsgenootschap, uitgaande van de Evang. Gemeenten in Nederland, België en Koloniën, een tijd- rede houden met als onderwerp: „Hoe komen wij door de moeilijkheden van dit leven heen?” Vanochtend om 10 uur is in de Muzenstraat een paard, dat gespan nen was voor een wagen van een kolen handelaar uit de Binckhorststraat, dood neergevallen. Het cadaver werd naar het Openbaar Slachthuis vervoerd. De militaire attaché bij de Japan- sche legatie, kolonel Manaki, die in zijn vaderland tot een andere functie is geroepen, vertrekt heden per trein naar Marseille, vanwaar hij de reis per boot zal voortzetten. Voorts zal de marine-attaché, de kapitein ter zee M. Tonaki ons land in Maart verlaten voor het vervullen van een andere betrekking in Japan. De heer Tonaki zal worden opge volgd door overste T. Maeda, die de zer dagen uit Japan de reis naar Ne derland zal aanvaarden. Dienstplichtige bij Delft overreden en gedood Vanmorgen werd, nabij den onbe- waakten overweg bij het „Haantje’ te Delft, het stoffelijk overschot aangetrof fen van den 20-jarigen dienstplichtige B., afkomstig uit Delft, die door een uit de richting den Haag komenden trein was gedood. De Delftsche politie vervoerde het lijk naar het Oude- en Nieuwe Gasthuis. Dit is het vierde slachtoffer der oo- Ibewaakte overwegen in dtt jaar. In den loop van Zaterdag en gisteren heeft de politie in zeer veel gevallen assistentie moeten verleenen wegens het springen van waterleidingbuizen door den ingevallen dooi. Vanmorgen omstreeks half zes is een buis van de waterleiding op den Zwarte- weg gesprongen, tengevolge waarvan op 4 a 5 plaatsen het water uit de straat opborrelde. Door personeel van de Duinwaterleiding werd het euvel ver holpen. 5 1 1 t Katholiek comité voor vluchtelingen. Naar wij vernemen heeft de oud-mi- nister van Waterstaat, ir. M. C. E. Bongaerts, lid van de Tweede Kamer, het algemeen voorzitterschap aanvaard van het Katholiek comité voor vluch telingen. Men verzoekt ons te mel- den, dat het café, dat genoemd werd in het bericht in ons blad van Zaterdag betreffende de arrestatie van de daders van de inbraak bij de firma Krul, niet het café is van H. Jonker, Hemster- huisstraat 204, I Donderdagavond 18 Januari wordt een herdenkingsdienst gehouden, waarin herdacht zal worden, dat de interkerkelijke straatevangelisatiegroep gedurende drie jaar eiken Woensdag avond op verschillende straten en plei nen evangelisatiebijeenkomsten houdt. Ds. Vasseur zal een openingswoord spreken en de leider der groep, de heer L. H. Hederik, zal spreken over den arbeid der groep. teur van vloeibare melasse, vormen een uitgebreid complex in de onmiddellijke nabijheid van de haven. Klaarblijkelijk zijn bij dezen brand ook de brand weer- installaties van de verschillende stoom- vaart-maatschappijen in het geweer ge roepen). Omtrent den brand in de havenwijk Tandjong-Perak wordt nog gemeld: Vannacht om half twaalf is een groote uitslaande brand uitgebroken in het complex goedangs van het Stroo- hoedenveem aan de Genwa-kade. De brand is de grootste welke ooit te Soe- rabaja heeft gewoed. De schade wordt geschat op vele millioenen guldens. On der de verbrande goederen zijn o.a- groote hoeveelheden katoen, tabak, hout, asphalt en koffie. Met man en macht is het blussching- werk aangevat door de brandweer, de Ned.-Ind. Steenkolen Handel Mij. en de Luchtbescherming. De vuurpoel, die een oppervlakte had van eenige tienduizen den vierkante meter, kon niet worden bestreden. Wel kon het overslaan van de vlammen naar de goedangs van het Nanyno-veem, de Java-China-Japan-lijn en de opslagplaatsen van de Pure Cane Molasse Coy. en de Socony worden be let. De goedang van het Soerabaja* veem is totaal uitgebrand. De oorzaak van den brand is niet be kend. Het na-blusschingswerk zal dagen in beslag nemen. De schepen, die aan de kade achter het brandende complex gemeerd lagen, zijn naar de reede gesleept. BEGRAFENIS E. DE BLAAUW. Hedenmiddag is op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan het stoffelijke overschot van den heer E. de Blaauw, gepensionneerd commies departement van Koloniën, ten grave gedragen. Op de begraafplaats waren o.m. aan wezig de heeren mr. M. Burgerhout, G. Waterreus, vriend van den overledene, G. J. W. Koolemans Beynen, oud-indus- trieel. J. Oosterkamp, oud-hoofd eener school te dezer stede. J. C. Mulder, oud- ambtenaar departement van Koloniën en eenige dames. Een der vrienden van den over ledene heeft in de rouwkapel eenige gevoelvolle woorden aan de nagedach tenis van den heer de Blaauw gewijd en hem bedankt voor de ondervonden vriendschap. Spr. had den overledene bewonderd om de kalmte, waarmede hij zijn ziekte heeft gedragen. Hij- was overtuigd, dat dit alleen mogelijk was geweest door het vaste geloof van den heer de Blaauw in den Almachtige. Met een „rust zacht” nam spr. af scheid. De organist, de heer W. Abraham, bracht ten gehoore het Largo van Handel, „Wenn ich einmal soil schei den” en „Ases Tod”. Een neef van den overledene dankte voor de belangstelling. Een 16-jarige jongen, in betrekking bij een technische handelmaatschappij in de Zuilingstraat, was door den 25- jarigen H. P. B. aangezet, verschillende voorwerpen weg te nemen. Inderdaad heeft de jongen het gedaan en ont vreemdde 2 electrische klokjes ter waarde van 6.50 en een electrischen gasaansteker, welke 4 kost. De knaap kreeg van B. voor de klokjes 60 cent en voor den gasaansteker 50 cent. Hij werd gearresteerd en noemde naam en adres van zijn opdrachtgever. Bij dien werd huiszoeking gedaan en inderdaad vond men de gestolen voor werpen. Op het moment, dat men tot zijn arrestatie wilde overgaan, peuter de B. zijn armbandhorloge los, stak het in den mond (zonder armband) en slik te het uurwerk door Onmiddellijk werd de man overgq^ fcracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij is opgenomen. Ge tracht zal worden, het horloge te ver wijderen. Als motief voor zijn vreemde handel wijze gaf B. op, dat hij liever naar het ziekenhuis ging dan naar de gevange nis. Hij heeft zijn zin gekregen, zij het dan ook tijdelijk, want na het zieken huis wacht hem ongetwijfeld de erf. Zoowel Zaterdag als gisteren heb ben zich op verschillende plaatsen on gelukken op het ijs voorgedaan. Zaterdagmiddag is de 52-jarige mej. G. N. van de Beeklaan bij het schaat senrijden op het ijs van de Loosduin- schevaart gevallen en heeft het rechter been gebroken. De geneeskundige dienst vervoerde haar naar het Roode Kruis Ziekenhuis, alwaar zij ter verpleging is opgenomen. De 38-jarige W. van S. uit de Smits- straat viel op een der vijvers in het Zuiderpark en brak den linkerpols. De geneeskundige dienst bracht hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar na hij op eigen gelegenheid naar huis kon gaan. Op den vijver in Ockenburg kwam de 25-jarige mej. A. C. G. uit de Tramstraat te Loosduinen met haar hoofd tegen een ijzeren brugleuning te recht waardoor zij een wonde opliep. Na in het ziekenhuis aan den Zuidwal verbonden te zijn, kon zij huiswaarts keeren. Het 6-jarig meisje B. V. uit de Bennekomstraat viel op het ijs in het politieposthuis werd haar voorloopig geneeskundige zij met haar ouders naar huis kon gaan. Gistermiddag viel op het ijs in de Binckhorsthaven de 50-jarige M. R. uit de Molenaarstraat. Hij bekwam een scheurwonde aan de kin en werd door den geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde ge bracht, vanwaar hij later huiswaarts kon keeren. Tenslotte wilde gistermiddag op den Schenk bij den molen de 46-jarige Th. L. uit Voorburg van het ijs op den kant klimmen. Hij gleed uit en brak den linkerpols. De geneeskundige dienst bracht hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Later kon hij op eigen gele genheid naar huis gaan. In den ouderdom van 63 jaar is hier ter stede overleden de heer C. G. Fransdonk, gep. hoofdcommies depar tement van Financiën. De teraardebestelling zal plaats hebben op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis aan de Regentesselaan 266 om 2 uur. De commissaris van politie van den justitieelen dienst C. verzoekt den omstreeks 25-jarigen man, die van het ongeval getuige was, zich voor het ge ven van inlichtingen te vervoegen aan zijn bureau Javastraat 18. Het zilveren ambtsjubileum van mr. dr. baron A. RoëlL De Maatschappij Rembrandt te Am sterdam zal mr. dr. baron A. Roëll ter gelegenheid van het zilveren ambts jubileum als commissaris van de Ko ningin in Noord-Holland een schilderij van den voorzitter, den schilder Jan de Boer, getiteld „De eerste najaarsbode”, aanbieden. Van het personeel van het bureau Prinsestraat kregen de agenten J. de Koning A,. D. Bauw en H. Bres, ge- J schenken onder couvert. Hoofdinspecteur F. W. Simon bood den agent M. Lansink namens het bu reau Laan Copes van Cattenburg la een leeslamp aan. Van het' personeel van het bureau Archimedesstraat kreeg de agent J. J. Mieras evenens een leeslamp, terwijl zijn collega van hetzelfde bureau, de agent P. ’t Hart een Libertystoel in ontvangst had te nemen. De agent van politie-rechercheur O. Ch. de Lede, van den Justitieelen dienst A. werd toegesproken door den hoofd inspecteur M. J. van den Heuvel en den rechercheur N. B. van Vliet. Na mens het personeel van dezen dienst werd hij verrast met een Libertystoel zijn echtgenoote kreeg bloemen. Aan de agenten D. Koele en K. de Jong werd namens het personeel van het bureau van der Vennestraat een ruststoel en schilderstuk aangeboden. De agent G. de Man werd toege sproken door hoofdinspecteur H. J. van Oostveen, die hem een metalen sigaren doos en een bloemenmand namens den Administratieven dienst aanbood. SOERABAJA, 15 Januari. (Aneta). In den afgeftoopen naeht is een zware brand uitgebroken op de haven-emplacementen van Soe- rabaja, in de havenwijk Tandjong- Perak. De gebouwen van het Soerabaja- veem vormden een vuurzee ook de loodsen van het Nanyo-veem (een Japansch concern) werden aangetast. De melasse-tanks van de United melasses coy worden be dreigd. Eenige schepen, welke aan de kade lagen, zijn reeds uit de gevaarlijke omgeving weggestoomd. De brandweer van Soerabaja, gesteund door particuliere dien sten, heeft het vuur aangepakt en bestrijdt dit met alle kracht Omstreeks het sluitingsuur in den af- geloopen nacht verzocht een caféhou der in de Jan Blankenstraat assisten tie van de politie omdat een bezoeker, die voor 4 verteerd had, niet iA staat bleek te betalen. Men nam hem mee naar het bureau Rijswijkscheweg. Het bleek, dat de aangehoudende, de 44-jarige A. E. uit Amsterdam, in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond voor een boete van 50 subs. 50 dagen hechtenis. Bovendien moest E. nog een gevangenisstraf van drie weken ondergaan wegens overtredingen op be lastinggebied. Hij is in bewaring gesteld en zal voor den Officier van Justitie worden geleid. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur. een schaats, een slot met doorgeknepen ketting een kinderportemonnaie inh. kwi- tantie t.n.v. S. Blauw een verchroomde I wieldon van auto, een heerenrijwiel Tra- veller een zwarte rijwielhandkap, een pak couranten Telegraaf en Nieuws van den Dae een jekker, een heerenportemonnaie (lertie) een ongemerkt heerenrijwiel, een damèsrïiwiel Simplex, een zwart heeren- transportrijwiel, een heerenrijwiel Sim- nlex een Tramweg Seinreglement Ned. Spoorwegen, 7 groentenkaarten Maat schappelijk Hulpbetoon, een step, twee iizeren kunstschaatsen, een donker grijze net een officierskwartiermuts, een ver chroomd polshorloge met schakelbandje, een hondenzweep, een zwarte handkap voor rijwiel, een br. led. étui inh. foto’s, een oorknop met im. parel, een ketting met Bipsslot, een Rijksdistributiekaart, donker grijze sportkousen, een rood met bruine boodschappentasch met houten beugel inh overhemd, handdoek en cent, een roodlederen damestasch inh. 2 Yale- sleutels, tramkaart H T.M., eenige brieven en klein geld een R-K- kerkboek, een br. •damespantoffel, een nikkelen dop van radiateur, een ongemerkt damesrijwiel, een damesrijwiel, merk Elkhuizen, een roode damesportem. met ritssluiting, inh. ƒ0 46 een trouwboekje t.n.v. Jacob Johan nes Tuit, geb 25-l:T3, een kunstschaats, een ulster, een kindermuts (wol), diverse sleutels, handschoenen, rijwielbelasting- merken. Gevonden m taxi s: een paar grijs lede ren heerenhandschoenen, een zilveren sigarettenkoker en een paar nappa hand schoenen. Bij de navolgende ingezetenen: 6 sleutels aan ring, Hoofdbureau Roode Kruis, Prinsessegracht 27; een polshorloge, Haakxman, Spreeuwenlaan 9; een zwarte bouvier v. Graafeiland, Torenstraat 65; een br. motorhandschoen, Eggermond, Ja- cobastraat 174; een bril met hoornen mon tuur. v. Duijn, Tien Gemetenstraat 4; een zwarte rubber kaplaars, IJzendoorn, Tous- saintkade 31; een ver. gouden damesket- ting. lang, voor borsthorloge, v. Dijck, Buijs Ballotstraat 24; een grijze stofjas, v. Tartwijk, Crispijnstraat 6; een rood-groen kinderportem. inh. 40 cent, Niehot, Ru- bensstraat 186; een zwart-bruine jacht hond, Vernee. Ged. Sloot 128; een dames rijwiel, Flink. Boëkhorststraat 151a; een roode portemonnaie inh. geld, de Bock Cafetaria, Spuistraat; een bouvier. School Julianastraat, Loosd., (militairen gele gerd); een huissleutel, Luijendijk, Soest- dijkschekade 850; een witte hond met br. vlekken. Jungslager, ’s-Gravenzandelaan 32; een br. led. damesportem. inh. een kruisje. Camfferman. Stieltjesstraat 122; een br. led. heerenportem. inh. een cassa- bon, Bekking, Herman Costërstraat 203; een schop (V.P. ingebrand), v. Alphen, Weigeliaplein 52; een paar br. heeren handschoenen afgezet met Astrakan, Knetsch, Loenenschestraat 86; 10 1. bus, inh. petroleum, Schellaard, Soesterberg- straat 53; een zw. gelakt damesrijwiel, Vos, v. d. Vennestraat 113; een grijze hee- renhandschoen (1.); Sluijs, Jac. Catsstraat 83; een damesrijwiel L.V.B., de Braban der, v. d Veldestraat 114 II; een rijwielbe- lastingmërk, Meijer, Draaistraat 74; een doublé damespolshorloge. Weijers, Fram bozenstraat 43; een blauwe pet, Voskuijl, Hoefkade 968; ijzeren schaats, Ldan, de Ruijterstraat 45 (Loosd.); een damespor tem. inh plm. ƒ0.22, Looije, Jan Steen straat 34 (Loosd.); een paar br. led. motorhandschoenen, Jutte, de Bullstraat 5; een vulpen en zilv. vulpotlood in rood led. étui met ritssluiting, v. Ockenburg, Molenaarstraat 156; een gouden trouwring, v. Coevorden, Frederiklaan 39, Rijswijk; een roode damesportem. inh. geldig belas- tingmerk en een bon van de Gruijter, van Rijkeren, Oudemansstraat 309; een ring met sleutels, v. Allen, leplaan 6; een wol len handschoen, v. Dongen, Ingenhousz- straat 2; een zwarte bouvier, Velt, Dreb- belstraat 287; een ketting met 3 sleutels No. 3 Lips, Walmerstett, Z.O. Buitensin gel 237; een zw. gelakt ongem. heeren rijwiel, Kommer, Swammerdamstraat 22-24;; 2 dekens (groen en bruin), Veelen- turf, Westvlietweg 70, te Leidschendam; een verchr. heerenpolshorloge, Gossieau, Merkusstraat 41; een paar grijze led. hee renhandschoenen, v. Weert, L. v. N. O. Indië 274; 2 auto contactsleutels aan kettinkje, Beukers, van Hoeylaan 27; een nieuwe rechter schaats, Burgersdijk, van Arem- berglaan 6C te Voorburg; een paar br. glacé heerenhandschoenen, Liebregts, Maystraat 73: een blauw damestaschje (suède), inh. portem. met geld, Lipssleutel 10674, kerkboek enz., Meerloo, Adelheid- stra'at 236: een br. damesportem. met inh., Stemmerik, Pomonalaan 25; een actetasch, Inh. kussen en mes, v. d. Lans, Newton- straat 369; een speld met rood hangertje, Reesink, Houtrustweg 8; een paar schaat sen, Kromhout, Pippelingstraat 125; een ijsvergunningskaart No. 42, v. d. Bussen, Lohengrinstraat 28; een Holl. herdershond met halsband, v d. Handel, v. Loostraat 124; een paar schaatsen, Luttekes, Aster- straat 85; een benzinetankdop, Wagner, Begoniastraat 182; een schooltasch, inh. Katholiek» boekjes en doosje met plaat jes, Weber, Conradkade, schip 2558; een passerdoos, Allaart, de Gheijnstraat 61; een rol blauwdrukteekeningen 8 stuks machinebouw), v. d. Meer, Celsiusstraat 121; een br. smoushond, Mulder, Java straat 129; een verm. zilveren oorhanger, Joppe, koffietent a.d Benoordenhoutsche- weg; een Lipssleutel, Dijkstra, Wiering- schestraat 84' een br schaatsbeschermer No. 29, Affourtis, Stevinstraat 328; een beursje me', ritssluiting, Vanders, Zwol- schestraat 385; een zwarte bouvier, v. Til burg, Harstenhoekweg 63; een hondenhals band met penning No. 15105, v. Raven- stein, Badhuiskade 5; een hondenhalsband met penning, No 17835, ten Brugge Cate, Prinses Mariannelaan 139, Voorburg, tel. 778664; 8 honden, 2 katten, 2 meeuwen en een duif, Asyl, Nieuwe Haven 73 Opgevangen honden; Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. In het begin van de vorige maand kreeg de politie bericht, dat de hier ter stede woonachtige 70-jarige opkoo- per Ph. Ph., die bij haar als goede be kende stond aangeschreven, een plaat zilver had gekocht van een gewicht van IJ k.g. Dergelijk plaatzilver wordt gebruikt in zilverfabrieken, ter nadere verwerking. De Centrale Opsporingsdienst stelde een onderzoek in en kon de plaat in Amsterdam achterhalen en in beslag- nemen. Moeilijk was na te gaan, uit welke fabriek het zilver afkomstig was. Wel kwam de politie er achter, dat de opkooper Ph. Ph. in relatie stond met een zilversmid in Leiden, werk zaam op de Koninklijke Fabrieken van goud- en zilverwerken Kemper, Be geer en Vos te Voorschoten. Deze man, de 34-jarige N. T., werd eens aan den tand gevoeld en hij be kende, dat hij over een tijdvak van on geveer drie jaar, kleine hoeveelheden gesmolten goud-stukjes van 15 a 20 gram uit de fabriek had ontvreemd en deze aan Ph. Ph. had verkocht. Bij huiszoeking werden bij T. ver schillende goederen, zooals penningen, gietsels en goud, alles van diefstal afkomstig, ge vonden. Ph. Ph. had bij zijn verhoor mede gedeeld, de plaat zilver van een café houder gekocht te hebben. Deze is echter overleden. Men gelooft dan ook wel, dat T. van het plaatzilver meer zal weten. Zoowel Ph. Ph. als T. zijn ter be schikking van de justitie gesteld. Zaterdagavond is de 68-jarige S. P. in zijn woning aan de Vaillantlaan van de trap gevallen. Hoewel zijn toestand zich aanvan kelijk niet zoo ernstig liet aanzien, is hij in den loop van den nacht in het ziekenhuis aan den Zuidwal, waarheen hij door den geneeskun digen dienst was overgebracht, overleden. In plaats van prof. dr. H. Kraemer, die wegens ongesteldheid verhinderd is, zullen hedenavond voor de Zendingscommissie van de Duin- oordkerk spreken de heer en mevrouw dr. C. W. Th. baron en baronesse van Baetzelaer van Asperen en Dubbeldam, die beiden ook de Wereld-Zendingscorv ferente te Tambaram hebben bijge woond en daarover mededeelingen zul len doen. JEUGDHERBERGAVOND. Op Woensdagavond a.s. organiseert de Haagsche Vereeniging voor Jeugd herbergen, in samenwerking met de plaatselijke afdeeling van den landschen Trekkersbond, een herbergavond. Na een korte inleiding over teekenis van het jeugdherbergwerk zal een van de nieuwste films van de Nederlandsche jeugdherberg Centrale vertoond worden. Hierna volgt een demonstratie van Engelsche volksdansen door een groepje trekkers. Het tweede gedeelte van dezen avond zal gewijd zijn aan Zuid-Afrika. INBRAAK IN WINKEL. In den afgeloopen nacht is ingebro ken in een winkel, gevestigd op den hoek van de IJsselstraat en de Maas straat, tijdens de afwezigheid van de bewoners. Door overklimming van een muurtje, dat grenst aan een binnen plaats, en verbrijzeling van een ruit kwam men binnen. Uit de toonbank lade werd 10 weggenomen, uit een dressoir, dat in de achterkamer stond, een beurs met 10 en een doosje met 8 klein geld. De volgende politie-ambtenaren her dachten vandaag het feit, dat zij gedu rende 25 jaar in dienst zijn van de Haagsche politie Brigadier P. Schepe naar van den Centralen Opsporings dienst, agent van politie-rechercheur H. van den Burg, van den justitieelen dienst B. agenten van politie J. de Ko ning, A. D. Bauw en H. Bres van het bureau Prinsestraat K. de Jong en D. Koele van het bureau van der Venne straat G. Teselaar, C. J. de Ridder en S. Moen van het bureau Rijswijksche weg; M. Koene en W. Taaie van het bu reau Louise HenriëttestraatJ. J. Mie ras en P. ’t Hart van het bureau Ar chimedesstraat M. Lansink van het bureau laan Copes la O. Ch. de Lede van den justitieelen dienst A. en G. de Moor van den Administratieven dienst. Om 9 uur zijn de jubilarissen van ochtend door den hoofdcommissaris, den heer N. G. van der Meij ont vangen, die hen complimenteerde en de gebruikelijke gratificatie met diploma uitreikte. Enkele jubilarissen zijn door supe rieuren en collega’s op afzonderlijke wijze gehuldigd. Brigadier P. Schepenaar werd na mens de brigadiersvereeniging „Recht na Plicht” een schrijfbureau aangebo den, terwijl de Centrale Opsporings dienst hem verrastte met een grooten bloemenmand. De in sportkringen zoo populaire agent van politie, rechercher H. van den Burg, secretaris van den H.P.S.V., had van het personeel van den justi tieelen dienst B. en van de zedenpolitie een fraaie klok in ontvangst te nemen. In tegenwoordigheid van zijn echtge noote, die bloemen werden aangeboden, is de heer van den Burg toegesproken door de hoofdinspecteurs G. B. Bouw- hof en J. G. Amiabel en door den re chercheur J. B. van Laren. Het bestuur van de H.PJS.V. bood een lec tuurbak aan en de houders van het N.O.C.-diploma een schilderstuk. De Haarlemsche inspecteur van politie, de heer L. J. H. Schadee, had een oor konde vervaardigd, wel een bewijs, dat de jubilaris ook buiten de residentie bekend is. De agent M. Koene van het verkeers wezen, werd toegesproken door den hoofdinspecteur P. P. Paul, die hem namens het personeel van dezen en den technischen dienst met een rooktafel verblijdde. Zijn vrouw kreeg bloemen. Het personeel van het bureau Rijs wijkscheweg bood den agent C. J. de Ridder een barometer aan. Als lid van het ’s-Gravenhaagsch poiitiemuziek- corps „Onderling Kunstgenot”, werd hem vanmiddag voor zijn woning aan de Oudemansstraat een aubade ge bracht. De agent S. Moen, die tengevolge van de gladheid de vorige week zijn been had gebroken, moest helaas den feestdag in het ziekenhuis aan het Westeinde doorbrengen. Een deputatie van het bureau Rijswijkscheweg heeft hem vanmiddag daar opgezocht. In specteur J. P. Z. van Aperen heeft hem een barometer en een fruitmand overhandigd. i |i

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13