w Veertigjarig jubileum u lp t ---• j,: STADSNIEUWS i 3 TWEEDE BLAD, PAGINA 3. HAAGSCHE COULANT VAN DINSDAG 23 JANUARI 1940. DOOI HELPT DE SNEEUW RUIMERS Een ijshut op Scheveningen „DENK OM DEN BAANVEGER” CONCERT VOOR GEMOBILISEERDEN De stad krijgt een ander aanzien nog zwaar kwamen de en JUBILEUM J. B. VAN AERDE. Georganiseerd door gemengd koor „Onder Ons”. Weldadigheidsvoorstelling in het Gebouw voor K. en W. „COMITÉ VOOR HULP AAN POOLSCHE JODEN” ZILVEREN JUBILEUM C. H. A. VAN TONGEREN. ONTSPANNING VOOR DE MILITAIREN. OpDonderdagmiddag25Jan. zal de heer H. Ch. G. J. van der Man- dere voor de Volksuniversiteit in restau rant Royal eer verteluurtje houden. Op onze foto de jubilaris (rechts) wordt door den heer Domhoff gefeli citeerd. ALGEMEEN VERBOND VAN ACCOUNTANTS Donderdag a.s. zal de heer J. B. van Aerde, administrateur bij het Gemeen temuseum den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad der gemeente ’s-Gravenhage. In grootti hoeveelheden wordt de verzamelde sneeuw in den Hofvijver gestort. Men strooie zand of asch. In verband met de mogelijkheid, dat het vanavond of vannacht zal gaan op vriezen (de Bilt waarschuwt voor gladde wegen wordt de burgerij ver zocht op de trottoirs zand of asch te strooien. Zooals men weet is een ieder daartoe volgens artikel 19 der Alge- meene Politieverordening verplicht. De politie zal het niet bij een waarschu wing laten. over heen gerNiemand de mannen met touw wachtten glimlachend toe. Zaterdag hield het Algemeen Ver bond van Accountants in hotel Termi nus hier ter stede een bijeenkomst, waaraan deelnamen het bestuur, de leden van den raad van toezicht en de leden van dé commissie van toezicht op de examens. Langdurig werd gediscusseerd over het aanhangige wetsontwerp tot rege ling van het accountantswezen en het verschenen voorloopig verslag. Professor dr. J. A. Veraart hield een inleiding, waarna verschillende aanwezigen het woord voerden. De verdere actie werd besproken en vastgesteld, terwijl de perspectieven nagegaan werden. het met Vandaag herdacht de heer J. Kro nenburg, kleermaker bij de firma gebr. Domhoff, Hofkleedermakers in de Parkstraat 8, den dag waarop hij veer tig jaren geleden bij deze firma in dienst trad. Na per auto met zijn echt- genoote van huis te zijn afgehaald, VAN DE TRAP GEVALLEN. Gistermiddag is in zijn woning aan de Hoef kade de 84-jarige P. G. van de trap gevallen. Hij kreeg een verwonding aan het hoofd en een hersenschudding en werd door den geneesk. dienst over gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De 70-jarige M. J. van W„ uit de Segherstraat. is gistermiddag in een magazijn in de binnenstad, doordat hij uitgleed, van een trap gevallen. Hij brak daardoor den linkerarm en werd door den geneesk. dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Bij den morgenmiddag om half drie in het Museum voor het Onderwijs te houden rondgang door de afdeeling Dierkunde, zal een inleiding met licht beelden worden gehouden, waarbij spe ciale aandacht zal worden geschonken aan de vleermuizen. Na afloop van den rondgang worden eenige dierenfilms vertoond. JUBILEUM A. SMIT. Donderdag 1 Februari a.s. hoopt de heer A. Smit, kassier bij de Rotter- damsche Bankvereeniging, het feit te herdenken, dat hij gedurende veertig jaren bij deze instelling werkzaam zal zijn. Als jongste bediende bij de kas- afdeeling van deze bank te Rotterdam in dienst gekomen, wist de heer Smit daar reeds spoedig de ulgemeene ach ting van het publiek en personeel te winnen. Hij was daar gedurende een zestiental jaren werkzaam In 1916 kwam de heer A. Smit naar de resi dentie en werd als kassier bij het hoofdkantoor van deze bank werk zaam gesteld, een bewijs van vertrou wen, dat hij nimmer heeft beschaamd. Indien men op drukke momenten eens heeft gadegeslagen de belangrijke be dragen aan zilver- of papiergeld welke door de handen van dezen kassier de bank hebben verlaten of daar binnen ijn gekomen, dan is de veronderstel ling van den a.s. jubilaris niet ge waagd, dat stellig een bedrag van zes of zeven milliard in al die jaren door zijn handen is gegaan, HET DREIGEND CONFLICT IN DE HAAGSCHE ELECTRICIENS- BRANCHE. De ledenvergaderingen van de elec- triciens, aangesloten bij de algemeene R.K. en Christelijke Metaalbewerkers- bonden hebben de volgende motie op gesteld en met algemeene stemmen aangenomen: De vergaderingen van electriciens aangesloten bij den Algemeen Neder- landschen Metaalbewerkersbond, den N ederlandschen Roomsch-Katholieken Metaalbewerkersbond en den Christelij- ken Metaalbewerkersbond in Nederland kennis genomen hebben van het afwij zend standpunt van de Haagsche In- stallateursvereeniging inzake een duur- tetoeslag, spreken hierover haar scherp ste afkeuring uit en machtigen de be sturen der samenwerkende bonden, hiertegen met alle wettige middelen stelling te nemen, en gaat over tot de orde van den dag. werd de jubilaris door zijn patroons en het personeel gehuldigd. De oudste firmant, de heer Domhoff, sprak den jubilaris op hartelijke wijze toe en overhandigde hem na zich op waardee- rende wijze over zijn ijver en plichts betrachting te hebben geuit, een ge- D e 23-j a r i g e m e j. A. M. IJ. is gistermiddag op de van Alkemadelaan gestruikeld en heeft den linkerenkel gebroken. De geneesk. dienst vervoerde haar naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Door fel stoken van de centrale ver warming is gisteravond in perceel Koningin Mariestraat 2 het riet van het plafond in brand geraakt. De motor- spuit Louise Henriëttestraat heeft het vuur met den kleinen straal gebluscht. Voor de Haagsche a f d e fi ling der Nederlandsche Vereen:ging van Huisvrouwen zal op Donderdag middag a.s. in Pulchri Studio de heer J. W. Verloop een lezing met lichtbeel den houden, over het onderwerp De wichelroede in de practijk en de z.g. aardstralen. Voor de Theosofische Ver- eeniging, Nederlandsche afdeeling, loge „Pythagoras’’, zal dr. J. C. Streng op Donderdagavond a.s. in gebouw de Car- pentierstraat 152 een voordracht houden over het onderwerp: „Over het begrip Liefde”. De p o 1 i t i e-b randweer heeft gisteren schoorsteenbranden gebluscht in de perceelen Kaapstraat 32, Camera Obscurastraat 83 en David Bles straat 17. ijshut uit te bouwen, welke de algeheele belangstelling trekt _._n de wandelaars. Het is een heel werk geweest om de woning want dc heer v. d. Toorn heeft zijn ijshut als tijdelijke verblijfplaats gekozen op te bouwen. Gistermiddag werden „de DE SPIJSKOKERU VAN DE „METROPOOL”. In deze extra koude dagen heeft de sPijskokerij de Metropool (Gedempte Gracht 231) wederom aan 300 bezoekers een gratis middagmaal kunnen ver ghaffen, dank zij verschillende zeer ge waardeerde bijdragen, die voor het goe de doel binnenkwamen. Men blijve de Metropool gedenken. De steun komt veel misdeelden ten goede. Het gironum mer is 49605. De zaal is centraal ver warmd en van ’s morgens zeven tot s avonds 8.15 uur open. »LüCHTGEVAAR” in een nieuw KLEED. Met den ingang van het nieuwe jaar „Luchtgevaar”, het orgaan van de Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming, in koperdiepdruk ver schenen en het Januari-nummer, dat °ns werd toegezonden, ziet er frisch en aantrekkelijk uit. Het hoofdartikel is gewijd aan den srbeid, welke door de N.V.L. werd ver acht gedurende het tijdvak 1 Novem ber 1938—30 November 1939. M. W. H. de Gorter wijdt een be schouwing aan lichtdoovingsoefeningen Voor winkelbedrijven. A.V.R.O.-AVONDEN. Op Maandag 29, Dinsdag 30 en Woensdag 31 Januari zal de A.V.R.O. met een gevarieerd programma een be zoek brengen aan de residentie (ge bouw voor K. en W.). Het programma zal omvatten revue, zang en dans, terwijl voorts zullen medewerken de dames Snip en Snap. Verder zijn er de volgende medewer kenden: de Harmony Kings vocaal trio, Jean du Béla (tenor), Muriloff ballet, het revuegezelschap met Gerard Walden, Hilde Alexander en Pim de la Fuente; geheel nieuwe décors van Joop Geesink, terwijl de teksten zijn van Jacques van Tol. schenk onder couvert. Van het perso neel mocht de jubilaris bloemen in ont vangst nemen. Zondagavond heeft in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, onder zeer groote belangstelling de weldadig heidsvoorstelling plaats gehad ten bate van het „Comité voor hulp aan Pool- sche Joden”. Nadat door het talrijke publiek het eerste couplet van het „Wilhelmus” staande gezongen was, deelde Alex de Haas, die de taak van conferencier op zich had genomen, namens het comité mede, dat alle medewerkers aan dezen avond dit geheel belangeloos voor het goede doel deden en hun daarvoor reeds bij voorbaat dank betuigde. Te vens maakte hij er melding van, dat door bijzondere omstandigheden „De Jagerband” niet kon optreden en zich daarvoor onmiddellijk bereid had ver klaard het „Neerlandia-orkest”, onder leiding van zijn dirigent, den heer Struif. Het programma werd geopend door het Haagsche Strijkkwartet, bestaande uit de heeren Sam Swaap, A. Poth, Ch. van Isderdael en Jean Devert, met Quartet op 96, van Ant. Dvorak. Daar na trad op de heer Robach, oppervoor- zanger bij de Nederlandsche Israëlieti- sche gemeente Rotterdam, met He- breeuwsche gezangen en Joodsche lie deren, geaccompagneerd door den heer J. M. Bolle. Op gevoelvolle en indruk wekkende wijze vertolkte vervolgens de heer Isterdael op zijn cello „Kol Ni- drei” van Max. Bruch, het gebed waar mede de dienst in alle synagoge’s ter wereld bij ^en ingang van den Grooten Verzoendag wordt aangevangen. Het eerste gedeelte van het programma werd gesloten met viool-soli, door Sam. Swaap, die op treffende wijze drie Chassedische composities ten gehoore bracht. Ook deze beide solisten wer den uitnemend door den heer Bolle aan de piano begeleid. Het publiek beloonde de prestaties met veel applaus. Na de pauze werd de bekende film „De Dybuk” vertoond. In de pauze werd gecollecteerd. Het comité kan met groote voldoe ning op dezen goed-geslaagden avond, ook wat ’t financieele gedeelte betreft, terugzien. fundamenten” gelegd en na een arbeid, welke den heelen nacht in beslag narm is thans de hut gereed gekomen. De blokken ijs werden met een ladder welke over de sneeuw werd geschoven^ een van een was in de aangevoerd. Voor den ingang prijkt uit sneeuw gevormde figuur soldaat. Of het niet koud hut vroegen we. Het antwoord luidde ontkennend. Met een houtskoolvuurtje is het er best uit te houden. De heer .V. d. Toorn heeft een zekere ervaring op het gebied van ijshutten bouwen, maar hoe lang zijn bouwwerk het uit zal houden tegen den dooi, zal nog af gewacht dienen te worden. Vlotte en behulpzame jongelui op den Bosch vijver Men schrijft ons Vele honderden liefhebbers van de ijssport hebben Zondag geprofiteerd van de omstandigheid, dat een twin tigtal werklooze mannen, geheel uit eigen beweging, en zonder eenige ze kerheid van belooning, in het dikke sneeuwpak, dat verleden week op de beide groote vijvers in het Haagsche Bosch viel, over de geheele lengte van deze vijvers een tweetal fiksche en be hoorlijk bereidbare banen had wegge veegd. Deze twintig mannen hebben daarvoor in den nacht van Zaterdag op Zondag tot half vier doorgewerkt. En den geheelen Zondag de steeds nog neerdwarrelende sneeuw voortdurend weggeschoven en -geveegd. Ze krégen wel wat. Een enkele; die eens iets in de bus gooide, doch de meesten, niet wetend waarschijnlijk aan wie zij de mogelijkheid van hun schaatsjool dankten, gingen achteloos aan de man nen voorbij, die een kleinigheid vroe gen voor den baanveger. Een paar gul den de man voor twee dagen en een nacht werken in de kou, was het re sultaat. Maandagnog erger. Vier centimeter sneeuw moest er 's ochtends weer van de baan worden afgehaald en slechts weinigen, die er aan dachten de baanvegers deswege te bedenken en te bedanken. Eensklaps tegen het einde, toen de dienaren van Hermandad reeds met hun touwen aan het einde van de baan verschenen, speelde zich een aardig tafereel af. Een tien- of twintigtal jon gelui, leerlingen van de hoogste klas se der H B S. aan de Raamstraat, sta ken de koppen bijeen. Zij hadden iets opgevangen, iets begrepen. „Hier, die bus, mannenTwee van de vlugsten kregen de bus te pakken en gingen éérst onder hun kameraden rond, toen onder de bezoekers van het „heete koffie- en warme melk”-tentje, toen onder de velen, die bij het eind van de baan altijd even in de handen blazen en tenslotte de baan op, kris, kras, er „Denk om den baanve- meer, die weigerde het onverbiddelijke even en keken De eigenlijke man van de bus glimlachte ook. Het ging zoo slecht vandaag en nou die jongelui, die kloppen het er zóó uit. De menschen dénken toch wel om den baanveger. Hora est. Het touw kwam in bewe ging aan het einde van den tweeden vijver. „Snel naar de brug”, gaven de jongelui elkaar het consigne door. De schaatsers komen daar allemaal langs, als ze, gelijk een vreedzame kudde, worden opgedreven naar den eersten Vijver. Het smalle pad, in de sneeuw onder de brug tusschen de twee vij vers uitgespaard, werd gebarricadeerd door de flinke H.B.S.-ers. De „kudde” moest spitsroeden loopen spreekko ren over zich heen laten gaan Denk om den baanveger Rammelend en bussen terug. En Dinsdag- en Woensdagmiddag komen de jongelui terug, in hun ge zonde jolijt de menschen helpend, die hen hielpen. Kranige kerels van de Raamstraat Het loffelijk initiatief van het dames comité van het gemengd koor „Onder Ons” om een concert te organiseeren voor gemobiliseerde militairen is met een groot succes bekroond. Ongeveer 1500 militairen hebben het concert, dat gisteravond in het Gebouw voor K. en W. plaats vond, bijgewoond. Daar ook een groot aantal vrienden van „Onder Ons” was opgekomen, was de groote zaal tot de laatste plaats bezet. Mr. G. C. J. Varenkamp heeft in een openingswoord dank gebracht voor de groote belangstelling, zich daarbij af zonderlijk richtend tot de aanwezige burgerlijke en militaire autoriteiten. Ook heeft spr. het damescomité hulde gebracht voor het mooie gebaar en de vele moeite. De mededeeling van een ingekomen telegram, waarin H. M. spijt betuigde den avond niet te kunnen bijwonen, doch een gift beschikbaar stelde ter bestrijding van de onkosten, werd met enthousiasme ontvangen. Was de zaal bijna geheel gevuld met, militairen, op het podium had het koor „Onder Ons” met de kinderafdee- ling, alsmede het Haagsche Toonkun stenaarsorkest plaats genomen. Jacob Hamel, die den dirigeerstok zwaaide, noodigde de aanwezigen uit om den avond te beginnen met gemeenschap- pelijken zang van het eerste couplet van het Wilhelmus, dat uit volle borst werd meegezongen. Als eerste nummer vermeldde het programma „Einzug der Gaste” uit „Tannhauser” van Wagner. Vervolgens werd de compositie „Snowa” van S v. Millingen ten gehoore gebracht. Beide werken, welke uitblonken door een gave vertolking, werden uitgevoerd door gemengd koer en orkest. Alleraardigst was de zang van het kinderkoor, dat werkjes van H. van Tussenbroek, van Ramshorst en Jacob Hamel ten gehoore bracht. De frissche, beschaafde kinderzang vond een warm en verdiend succes. J. Hamel jr. be geleidde aan de piano. Henri Zeldenrust, de dirigent van het Haagsche Toonkunstenaarsorkest, betrad vervolgens het podium en speel de met zijn orkest een pittige ouverture „Les Dragons de Villars”. Het eerste gedeelte van het pro gramma werd besloten met „Schön Ellen”, een mooi werk van Max Bruch, dat heel verdienstelijk werd uitge voerd. De solopartijen werden fraai gezongen door Gerda Pons, sopraan en Bas de Groot, bariton. Na de pauze was er volkszang onder leiding van Jacob Hamel. De muren hebben geschald van „Zingen is ge zond”, „Huzarenlied”, „Jan Vroolijk” en „Marschlied”. Dat was een werkje, dat den heer Hamel was toevertrouwd. Met „An der schónen blauen Donau” voor koor en orkest werd het goed verzorgde programma besloten. Een geslaagde avond, welke aan het doel beantwoord heeft. Op de uitgestrekte, nog geheel onge repte, dikke, witte massa, welke het Scheveningsche strand, voor zoover het oog reikt dekt, is een stulpje verrezen ten Zuiden van de Pier, een stulpje, waarop de Nederlandsche driekleur waait. Het is de heer D. v. d. Toorn, die de ijsmassa’s welke zich langs de waterlijn hebben gevormd, heeft benut om er een ijshut uit te bouwen, welke thans van Stond gisteravond de thermometer nog op -9 graden Celsius, enkele uren later was hij reeds opgeloopen tot -4 graden en in de morgenuren kon de dooi geregistreerd worden; om 8 uur hedenmorgen was het een ’A graad boven nul; om 12 uur was het kwik gestegen tot 2 graden Celsius. De dooi zat in de lucht; men bemerkte het gisteravond reeds. De lucht was dampig en een niet al te dikke mist hing boven de stad; er was geen zuchtje wind, zoodat, ondanks de lage tem peratuur, de kou niet doordringend was. In den nacht en den morgen kwam bovendien nog een sneeuwbuitje los, dat de sneeuwvacht, welke over het land ligt, niet noemelijk aandikte en de pap in de stad niet breiachtiger maakte. Toen het zonnetje bovendien nog doorbrak, zette de dooi krachtiger door. Het water droop van de daken en de sneeuw in de stad smolt gedeeltelijk weg. De directeur van de Gemeente- reiniging, die vandaag eenzelfde aantal sneeuwruimers in dienst had genomen als gisteren, zal in zijn vuistje gelachen hebben. In de raadsvergadering van gisteren werd nog kritiek uitgeoefend op het geringe aantal sneeuwruimers, dat in dienst genomen was en het groote on gerief, dat de sneeuw veroorzaakte, a(gezien van het aanzien van de stad, dat er door geschaad wordt. Vandaag kreeg de Gemeentereiniging de groot ste sneeuwruimer in dienst, welke zij maar wenschen kon de dooi. De sneeuw, welke vastgevroren was, kwam los te zitten, ze was gemakke lijker op hoopen te scheppen, hoopen, welke al kleiner geworden waren, voor ze in de wagens werden geschept om weggereden te worden. De riolen kregen veel te verwerken, groote pap achtige massa’s stonden op de straten, wissels van trams raakten door het vuil wel eens verstopt, zoodat de trams hier en daar de noodige vertraging kregen. Het kwaadst hadden de voetgangers het. Want in de allereerste plaats zijn de rijwegen van sneeuw geruimd. Zij moesten zich nog een weg banen door hooge sneeuwlagen. Een voorbeeld daarvan was bijv, de Heerengracht- brug, waar een druk voetgangersver keer was en hedenmorgen nog een dikke laag sneeuw lag. Bovendien moesten zij goed opletten, niet door voorbijrijdende auto’s onder de modder gespoten te worden. De meesten, ook zij, die anders per rijwiel zich naar hun werkzaamheden begeven, gaven nog de voorkeur aan de tram. Deze boekte gisteren een record-ontvangst n.l. ruim 9000 meer dan op den zelfden dag verleden jaar. »DE MUSSCHEN” OP DE SCHAATS. „Meester” de Bruin van het Clubhuis voor Jongens „De Musschen” schrijft ons Wedstrijd op de schaatsenEin delijk... Zaterdagmiddag kon de lang 'erwachte wedstrijd doorgaan. Velen tadden helaas geen schaatsen, maar die 2e wel hadden, lieten zich inschrijven in Net Clubhuis „De Musschen”, dat deze Wedstrijden organiseerde. In de beste stemming en in de beste harmonie hebben de jongens gestreden v°or de prijzen, welke bestonden uit Meeren en levensmiddelen. Prijswinnaars werden: de jongens van 1013 jaar: Janus Vugt, Frans Nieuwenburg, Jan Bakvis, Kees v. d. billik en Jan Gerritse. De jongens van 1416 jaar: Boeli de Wolff, Gerrit de Wolff, Kees v. d. ^ell, Jan Hendriks, Willem v. Vloten, Laurens Mooten, H. van Egmond, M. Nulleman; en de ouderen: H. de Pauw, N. v. Ballegooyen en J. Mol. De leerlingen der Dalton H.B.S., di recteur dr. W. F. de Groot, bijgestaan door de Wijkbelangenvereeniging ,,Bo- hemen”, hebben den militairen een ontspanningsavond aangeboden in de aula van hun school. De zaal was geheel bezet; ook waren er vele officieren. Dr. W. F. de Groot opende den avond met een kort imeidend woord, waarna alle aanwezigen staande het eerste couplet van het Wilhelmus zon gen. Voor de pauze trad de heer van Raamsdonk op als conferencier en bracht de stemming er in met eenige geestige cabaretliedjes. Mevr, van Raamsdonk droeg een drietal door haarzelf vervaardigde en door haar man op muziek gezette gedichten voor. In de pauze werden de militairen onthaald op thee, koekjes, chocolade en sigaretten. Daarna voerden leerlingen der Dal ton H.B.S. onder leiding van den heer J. van Zant (invaller voor den heer Dessens) het tooneelstuk in 4 bedrijven „De klucht van den braven moorde naar” op. Dr. de Groot dankte na afloop allen, die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt. Zaterdagavond j.l. was het stampvol in de bovenzaal van Pension „Du Nord”, Keizerstraat 29, van de Loge Nieuw Leven 93 der Internationale Orde van Goede Tempelieren. Vele mi litairen moesten teruggestuurd wor den. Medewerking verleenden; een mi litair muzikaal trio, onder leiding van dienstplichtige Knyn, het dubbel-man- nenkwartet „Harmonie”, dirigent de heer L. van Item, en 2 gemobiliseer- den, die de aanwezigen met voordrach ten aangenaam bezig hielden. Alle medewerkers hadden een geweldig ap plaus. Militairen zijn iederen Zaterdag avond van 7 tot 11 uur van harte wel kom. Op 28 Januari wordt in gebouw Musica een tooneelavond gehouden van den Algemeenen Nederlandschen Dilet tanten Tooneelbond. Opgevoerd wordt „Dicky” van Bets Ranucki Beekman. Deze uitvoering is de eerste van een reeks, welke gegeven zal worden voor de gemobiliseerden. Het batig saldo van de première komt geheel ten goede aan de volgende avonden, welke geheel gratis aan dc militairen zullen worden aangeboden. Gisteren herdacht de heer C. H. A, van Tongeren, chef der Effectenafdee- ling bij het Bankierskantoor de Bas en Co., zijn zilveren dienstfeest. Even voor het beëindigen van de dagtaak werd de jubilaris in het privékantoor der directie ontvangen en toegesproken door den oudsten firmant, den heer A. C. de Kanter. In van groote waar- deering getuigende bewoordingen wenschte spr den jubilaris geluk en sprak de hoop uit dat hij nog vele ja ren zijn krachten aan deze bank zou willen geven. Als blijk van waardee- ring der directie bood spr. een ge schenk onder couvert aan. Des avonds kwam het personeel, vergezeld van hun dames ten huize van den jubilaris aan den Stationsweg. Daar werd hij toege sproken door de heeren van der Leeuw en Verburg die beiden, na hunne ge- lukwenschen te hebben aangeboden, de góede hoedanigheden van den heer van Tongeren als medewerker van de bank en als collega schetsten. Als blijk van waardeering werden hem een Liberty- stoel en bloemen aangeboden. Ja hl r -'Im iJr «r i Hg 7\>. -

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7