De oorlog Europa in HAAGSCHE COURANT TELEGRAMMEN STADSNIEUWS Donderdag 25 Januari 1940. DE BRANDSTOFBIJSLAG Het spoorwegongeluk bij Weert VIJFDE BLAD. DE SNEEUWRUIMING In de buitenwijken vlot het nog niet i De ravage aan één zijde van den spoordijk na de treinbotsing bij Weert, welke botsing den dood van den hoofdgeleider van den betrokken kolentrein tengevolge had. Onder aan den dijk de bagagewagen, waarin de bedoelde hoofdgeleider, de heer J. Ots, zich bevond. Deze wagen werd geramd door den zich op de foto op de helling bevindenden kolenwagen. HET RUSSISCHE OFFENSIEF VAN DAAG VOORTGEZET FEEST OP DE H.B.S. AAN DE RAAMSTRAAT SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR SCHOLIEREN BRITSCHE VAKBONDDELEGAT1E IN FINLAND DE BRAND OP DE „ORAZIO” EISCHTE 99 SLACHTOFFERS De directeur der H.B.S., de heer G. de Haas, overhandigt den jubilaris een gouden horloge. VREEMD VLIEGTUIG BOVEN BELGIE BESCHOTEN EEN EN TWINTIG RUSSISCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN HET BRITSCHE ANTWOORD AAN TOKIO STALIN NAAR HET FINSCHE FRONT DE IJSPRET De sovjet-troepen vallen op vele punten aan SPIONNEN IN BELGIE AANGEHOUDEN DE AANHOUDING VAN DE „TATUTA MARU” KENNISGEVINGEN Bevolkingsregister. Een verhooging voor deze week L F - Vl!l Van de H.B.S. Beeklaan VERZOEKSCHRIFT AAN HITLER. Ook Himmler geschreven. meisjes, 1. om Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer A. J. Pruijt, concierge, be last met de administratie der Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus A. en B.. Raamstraat 28, bij de Gemeente in dienst trad. No. 17476. bezocht minder nog HELSINKI, 25 Januari. (Reuter.) Sir Walter Citrine en de andere leden van de commissie van onderzoek, welke naar Finland is gezonden door de Brit- sche vakbonden, zijn gisteren per vlieg tuig uit Stockholm in Abo aangekomen. Zij werden begroet door den gouverneur van Abo. twee regeeringsvertegenwoor- GENUA 25 Januari. (Havas.) Van de opvarenden der „Ozazio” zijn vol gens de laatste berichten, 99 omgeko men. Men neemt n.l. aan, dat de drie sloepen, welke sedert Zondag vermist worden, met de inzittenden verloren zijn. Gc- R.K. LEUVEN, 25 Januari. (Havas.) Het luchtdoelgeschut heeft gisteren het vuur geopend op een vreemd vliegtuig in de streek bij Leuven. Deze gebeurtenis is vanmorgen fees telijk herdacht in de aula van de H.B.S., ingang Achter-Raamstraat. in aanwezig heid van leeraren en leerlingen der en tallooze andere belangstel- Met man en macht wordt er door den Gemeentelijken Reinigingsdienst ge werkt aan de sneeuwruiming. Sinds Za terdag j.l. is in het aantal tewerkge- stelden geen verandering gekomen. Duizend man in totaal trekken er da gelijks op uit. De vorst blijft een ver- tragenden invloed uitoefenen en zoo kan het sneeuwvrij maken niet in dat tempo geschieden, dat velen zouden wenschen. De binenstad is vrijwel geruimd in de buitenwijken daarentegen klagen de bewoners over het feit, dat aan het RIGA, 25 Januari. (Stefani.) In Hel sinki wordt gemeld, dat van de 24 sovjet-vliegtuigen, welke de laatste drie dagen van verschillende bases in Est land zijn opgestegen om verscheidene plaatsen in Finland te bombardeeren, slechts drie zijn teruggekeerd. Alle overige toestellen zouden Zijn neergehaald. Het bestuur van de Nieuwe ’s-Gra- venhaagsche IJsvereeniging had heden morgen een deel van haar banen afge staan aan de leerlingen 'van de H.B.S. aan de Beeklaan, die elkaar, voor wat het vrouw’elijk deel betreft in behen digheids- en Snelheidswedstrijden, wat betreft de jongens alleen in snelheids wedstrijden over 200 m. op de schaats bekampten. Het aardige was, dat de leerlingen zelf de jury vormden. Daar men slechts tot 12 uur de beschikking had over de banen was een zekere selectie toege past, volgens welke uit elke klasse slechts drie of vier leerlingen mochten mededingen, opdat alle wedstrijden binnen de beschikbare tijdsruimte af- geloopen konden zijn. De behendigheidswedstrijd bestond hierin, dat over een betrekkelijk kor ten afstand een drietal houten blokken van het ijs moesten worden geraapt, waarbij het er om ging zoo spoedig mogelijk de finish te bereiken. De directeur van de H.B.S., drs. J. Mulder, was op het terrein van den wedstrijd aanwezig Bij de snelheids wedstrijd fungeerde de gymnastiek leraar, de heer J. C. Marx, als starter. Door twee jongens, ter weerszijden van de baan gezeten, werden aan de finish de tijden genoteerd met behulp van door den amanuensis speciaal voor dit doel geconstrueerde chrono meters. De prijswinnaars waren: Hardrijden jongens, 50 deelnemers: 1. P .Aschmoneit, 24 sec.: 2 C. Reyers, 24.8 sec.; 3. M. Koorstra 24.9 sec. Meisjes, 18 deelneemsters: 1. Riek v. d. Voorn, 31 sec.; 2. Maud Nieuwen huis; 3. Truus Drognat Doeve. Behendigheidswedstrijden 40 deelneemsters: 1 Catherine Boisse- vain; 2. Truus Drognat Doeve; 3. Rika Becker. Tenslotte werden de klassekampioen- schappen verreden, waarin van iedere klasse 3 leerlingen deelnamen over de volle baan. De uitslagen waren: Van de le klasse was de snelste 1B. 89.6 sec.; van de 2e klasse 2C. 82.5 sec.; van de 3e klasse 3B. 81.7 sec.; van de 4e klasse 4C, met 8Q.1 sec.; van de 5e klasse 5B, met 82.2 sec. Schoolkampioen is dus de 4e kl met 80.1 seconden. Na de wedstrijden reden de jongens en meisjes nog eenige baantjes. Voor allen bleek de tijd veel te snel te zijn omgegaan. digers uit Helsinski en den voorzitter van de Finsche vakorganisatie. In een interview zeide Citrine: „Wij zijn hier om te zien hoe wij kunnen hel pen Niets zou ons gelukkiger maken dan indien wij een snellen vrede kon den bewerkstelligen. De delegatie wil met eigen oogen de levensomstandighe den zien van de Finsche arbeiders, ten einde de door de communisten versprei de beweringen tegen te spreken over een z.g. „witte terreur in Finland”. BIJ HET GLIJDEN GEVALLEN. Vanmiddag omstreeks 12 uur, is in de Parkietlaan, de 10-jarige jongen D. Van T. uit de Bruinbankstraat, bij het jijden gevallen. De knaap brak het rechf ratten en werd door den nee' .iidigen Dienst naar het ^Ckenhuis Westeinde gebracht LONDEN, 25 Januari. (U.P.) Men verwacht binnen acht-en-veertig uur het Britsche antwoord te Tokio op het Japansche protest naar aanleiding van het „Asama Maru”-incident. Naar men gelooft zal in dit antwoord betoogd wor den, dat Engeland zijn wettelijke rech- niet overschreden heeft door het van boord halen der 21 Duitschers. RIGA, 25 Januari. (Stefani.) Uit Moskou wordt gemeld, dat volgens in lichtingen uit diplomatieke kringen, Stalin het voornemen heeft zich eer lang naar het Finsche front te begeven om bezoek te brengen aan de troepen. Voor de schaatsenliefhebbers bood de dag van heden een groote verras sing. Want de ijsclubs hadden opnieuw haar banen voor het publiek openge steld en de temperatuur leende zich er wel bij uitstek voor een baantje te 1 trekken. Een heerlijk zonnetje, prae- tisch geen wind, kan men zich aan genamer weer denken om te gaan schaatsenrijden. Ook op de vijvers in het Haagschi Bbsch en op die in het Zuiderpark werd heden gereden. HELSINKI, 25 Januari (Reuter). Trekkend door de besneeuwde wouden en de bevroren meren ten Nöorden van het Ladoga-meer, zetten de Russische troepen vandaag het grootste offensief sinds vele weken voort, dat ten doel heeft de Mannerheim-linie te over vleugelen. Het beste deel van Zuid- Finland hebben zij voor hun aanval gekozen. Het terrein biedt hier niet zooveel moeilijkheden als de Karelische landengte. Toch is het geenszins zeker, dat de Russen succes zullen hebben. Hun verliezen zijn in ieder geval reeds zeer zwaar geweest. De Russische troepen vallen op tien punten ten Noorden van het Ladoga- meer aan, met de bedoeling de Finsche flanken om te trekken en de Manner heim-linie van de achterzijde te bedrei gen. De Finnen hebben hun sterke stellingen echter gehandhaafd. Men zegt, dat Stalin hier zijn beste troepen in het vuur heeft gebracht. Een Finsch officier deelde mede, dat de roode troe pen vrijwel nergens de Finsche vooruit geschoven stellingen hebben bereikt. Op een terrein, waar het woud over ging in een vlakte, welke door een heuvel beheerscht werd, nam een kleine Finsche afdeeling, met machinegeweren gewapend, een versterkte stelling in. De Russen trokken door het woud en toen zij op de vlakte kwamen, zagen zij van den vijand niets. Toen de Russen dicht bijeen midden op de open vlakte waren gekomen, openden de Finnen plotseling het vuur en maaiden zij de Russen met hun machinegeweren bij tientallen tegelijk weg. Op andere punten aan dit front ge bruiken de Russen tanks als dekking voor hun infahterie. Russische vrouwen doen blijkbaar dienst in de ambulances. Een Finsche dokter, die juist van het front naar Helsinki was teruggekeerd, vertelde, dat hij twee jonge Russische meisjes had behandeld, gekleed in offi- ciers-uniform, die tijdens werkzaam heden in de Russische ambulances door kogels gewond waren. schoonmaken der rijwegen, ook in de voornaamste straten nog vrijwel niets is gedaan. Automobilisten en vooral de wielrijders moeten zich moeizaam een weg banen door de sneeuwmassa’s, welke stijfbevroren zijn en nu dubbel gevaar opleveren door de gladheid. Hopenlijk, dat men de bewoners aan den rand der stad ook spoedig ter wille zal zijn. Vannacht heeft het weer flink gevro ren, doch vanmiddag stond het kwik in den thermometer weer boven het nulpunt. Wanhopige vrouw van ontvoerden garagehouder wacht op antwoord. Naar wij vernemen heeft de echtge- noote van den Haagschen garagehou der Jan Lemmers uit de Binckhorst- straat, die bij het grensincident aan de NederlandschDuitsche grens te Venlo op 9 November, .oen hij als auto-bestuurder met den Engelschen majoor R. Stevens en captain S. Payne Best en den Nederlandschen luitenant Klop over de Duitsche grens is ge haald, zich ten einde raad met een ver zoekschrift tot Rijkskanselier Adolf Hitler gewend. Ook richtte zij een schrijven aan Himmler, den chef van de Geheime Staats Politie. Eenig antwoord heeft zij tot nu toe niet ontvangen. CHARLEROI, 25 Januari. (Belga.)] De recherche en de militaire overheid van Charleroi hebben Woensdagavond een spionnage-geval onderzocht, waar bij zes personen betrokken zijn. Na een langdurig verhoor zijn twee hun ner gearresteerd, onder beschuldiging van spionnage ten behoeve van een vreemde mogendheid. Het zijn een technicus in dienst van een industrie- bedrijf en zijn handlanger, een voor malig onderofficier in het leger, thans werkloos. Zij zijn voorloopig in Char leroi opgesloten, doch zullen naar Brus sel worden overgebracht. Het onder zoek duurt voort en een derde persoon heeft het verzoek ontvangen zich ter beschikking van de justitie te houden. TOKIO, 25 Januari. (Domei.) Het Japansche motorschip „Tatuta Maru” van de Scheepvaartonderneming Nippon Yushen Kaisha is Dins dagavond uit San Francisco in Hono- loeloe aangekomen. De kapitein heeft de berichten bevestigd, dat zijn schip is aangehouden, doch verklaarde ook, dat het vaartuig niet is doorzocht Op den eersten dag na het vertrek uit San Francisco was de „Tatuta Maru”. wel ke 5 Duitsche passagiers aan boord had, aangehouden door een oorlogs schip van onbekende nationaliteit, die den naam, de nationaliteit en de be stemming van de „Tatuta Maru” vroeg, alsmede of er Duitschers aan boord waren. De kapitein beantwoordde alle vragen en zeide, dat zich 5 Duitsche burgers aan boord bevonden. De „Ta tuta Maru” mocht daarop haar reis voortzetten. Een controle aan boord van het schip heeft dus niet plaats ge had. Elk hoofd van een gezin of afzonderlijk levende, doet binnen vijf dagen na zijn verhuizing binnen de Gemeente daarvan aangifte aan het Gemeentebestuur. Hinderwet. B. en W. maken bekend, dat aan de N V Handel Maatschappij „Atlantis” alhier, vergunning is verleend tot het oprichten van een door electromotoren gedreven houtbewerkingsinrichting met lakspuit- inrichting in het perceel Lulofsstraat 41. Aan J. A. van ’t Hooft N V. is vergun ning verleend tot het uitbreiden van de door electromotoren gedreven inrichting tot het vervaardigen van koolzuurhou dende dranken in het perceel Noord-West- Binnensingel nos. 8 en 10. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een kam in bruin led. étui, een zak- me!;je met rose heft, een schrift met blauw kaft, een damesbont, een heeren- rijwiel merk Gazelle, fr. No. 371868, twee groene glasballons, verpakt in stroo, een bl led. kinderportemonnaie inh. 3} cent, een Rijksdistributiekaart, een heerenrij- wicl merk Nederland, een sigarenmesje, een zwart „Ezib" zadeldek (im. Terry), een broche Ziekenverpleging A.A. No. 194 B No. 525, een schoolschrift t.n.v Engels, een ketting met fluit en Hutrasleutel (No. 33546 E). een groote melkbus, een zwarte rolborstel, een roode breinaald, een slede, een zilveren broche met bruinen steen, di verse handschoenen, ceintuurs, rijwielbe- lastingmerken en sleutels. gevonden in taxi’s: een actetasch, inh. cnderkleeding en sigaretten, een over schoen Bij de navolgende ingezetenen: een schcoltasch, inh. broodtrommeltje en griffelkoker, Hoefbladlaan 66; een wieldop van een „Nash”, Sumatrastraat 208: een zw. damestaschje inh. rozenkrans, geld enz., Struyck, v. Speijkstraat 163; een Rijksdistributiekaart, v. Buren, Fahrenheitstraat 219: een callot van Ford y 8, Schols, v. Ravesteijnstraat 3; een darnespolshorloge met led. bandje merk Elto, Oude Molstraat 12A; een ring met 2 sleuteltjes, Joubertstraat 112; een bl. kindertaschje (zeildoek) inh. spiegeltje, zakdoek enz., Smit, Cantaloupenburg 52; een ring met 2 sleutels, Bobbe, Hoefkade 870; een bond (boxer), v. Rooyen, Elle- Konistraat A’S; ©en zilv. darnespolshorloge met zilv. armband. Baas, Schimmelweg 100; een bl. bivakmuts, Beek, Hoefkade 93; een actetasch, inh. brood, Veenstra, pèjtzstraat 337; een hond (Schotsche Col ly), Kabon, v. Dijckstraat 167 II; een Lips- sleutel in rood étui, v. d. Ham, Kock- straat 39: een gebroken bril,bruin mon tuur, Breierbeier, Ferd. Bolstraat 71; een br postduif, ring No. V.A.Z. 1937, 4777, Weitgeest, de Heemstraat 308; een porte monnaie met inhoud, Riemens, Rembrandt- straat 2831; een reservewiel met lucht band, v. Polen, Rottumschestraat 66; een rood led. damesportemonnaie, inh. /0.07 en sleutel (Lipsmodel), Gentenaar, Mi- Quelstraat 12; een fox-terrier, Vonk, Mul- tatulistraat 64; een deksel van een melk bus, Franke, Reimwardtstraat 2; een rijwielbelastingmerk, Roel, Drijfriemstraat 99:een br. led. actetasch, inh. portemon- naie met geld, W igmans, Linnaeusstraat 37; een fietskap, Beekman, Stationsweg 109; een heerenportemonnaie, inh. 2 sleu tels en geld, Pauptit, Notenplein 145; een br.-witte fox-terrier met rood halsbandje, Verbeek, Goeverneurlaan 694; 3 katten en 2 honden,, Rossmölder, Calandplein 19; een bl. j-atiné jas, Bosman, Hugo de Groot straat 70; een kettinkje met 6 sleutels, een kettinkje met 2 autosleuteltjes, een lederen étui met 2 autosleuteltjes, v. d. Valk, Volkerakstraat 3-39; een enveloppe, inh. Verkade’s plaatjes, Kottmeijer, Tul- ■peboomstraat 14; een distributiekaart, Brouwer, Valkenboschlaan 181; een br damesportemonnaie, inh. sleutel, eenige bonnetjes en geld, Serlié, Kon Wilhel- minalaan 377, Voorburg; een doos van Zwanenberg, Oss, inhoud is breekbaar, Verkerk, Huize Bloemendaal, Paviljoen Voorhout, Loosduinen; een loodgie- terszuiger, Plugge, Laan van N. O Indië 264a; een bobslede, Koedam, Konin ginnegracht 155; een paardenzweep, Voor bergen, Watervlierstraat 16; een bl dames portemonnaie. inh. 5 distributiebonnen en geld, Bitter, Daguerrestraat 152; een zw heerenoverschoen, v. Helden, Anna Pau- lownaplein (kiosk); een br. led. motpr- handschoen. Visser, Weissenbruchstraat 332; een bureausleutel, Wildner, Bazar- straat 22; een br. led. groote damestasch, ‘inh. een portemonnaie met geld en giro- jriljet t.n.v. W. Donker, v. Engelen, Tas- manstraat 100A; een zw. ruwharige smous hond, Zandbergen. Dirk Hoogenraadstraat 115, van 8—8 uur Keizerstraat 171; een kinderbril met zw.-bruin hoornen mon tuur, Noorduin Flakkeeschestraat 34; een ijzeren kilo-gewicht, Waard, Rotterdam- schestraat 105; een portemonnaie, inh. ƒ0.70 en een sleutel, de Vos, Haringstraat 29e; een heerenrijwiel merk „Victoria Hol land”, Zandbergen, Keizerstraat 171; een kinderslede, Kieboom, Loosduinscheweg 1045; een bobslee. Borstlap, Visschershaven- weg 55c te bevr. tusschen 6 en 8 uur; een ring met sleutels, Kiosk, Wagenaar- weg; een ruigharige lersche terrier (reu) bruin met donker dek, Broese van Groe- nau, v. Stolkweg 15b; 5 katten en 4 hon den, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Wegens het lange' aanhouden van de strenge vorst, heeft de minister van Sociale Zaken besloten, goed te keuren, dat voor hen, die in de steunregeling zijn opgenomen, voor deze week de brandstofbijslag wordt verhoogd 1.30 tot 1.70. De regeling in onze stad. Zooals men weet wordt in onze stad geen brandstofbijslag gegeven, doch ge schiedt deze steun in natura. Voor de week van 1520 Januari j.l. werd voor ondersteunden 2 mud cokes of 1 mud eierkolen beschikbaar gesteld. Voor deze week bedraagt deze extra steun in natura 3 mud cokes of 1| mud eierkolen. Dezelfde hoeveelheid wordt de ko mende week voor de z.g. armlastigen, dus de niet georganiseerde of georga niseerde werkloozen, ter beschikking gesteld. Onderscheid in de verstrekking van brandstof aan werkloozen of armlasti gen, wat de hoeveelheid betreft, is er niet: wel verschilt het tijdstip, waarop het verstrekt wordt. IJSFEEST OP HET V.Ü.C.-TERREIN. Gisteren is op de ijsbaan op het V.U.V.-terrein een ijsfeest gehouden. De middaguren waren geheel bestemd voor de jeugd, waarbij de jongens en meisjes van 6 tot 16 jaar in grooten getale deelnamen aan de behendig heids- en hindemiswedstrijden. Door de groote deelname werden de verschillende wedstrijden in series af gewerkt, totdat ten slotte de best ge plaatsten om de prijzen streden. Hier volgen de prijswinnaars: Blokjesrapen, jongens 612 jaar: Bep Engelse; 2. Harry Verkuil; 3. Joh. de Leeuw. Hindernisbaan, jongens 1316 jaar: 1. Cor Schwencke; 2. Ant v. d. Dool; 3. W. Kuizinga- Behendigheidswedstrijd, meisjes 6 13 jaar: 1. Fanny Kuizinga; 2. Beppie Kuiper; 3. Jac. Palsma. Een troostprijs aan de 6-jarige Emmy Kuiperse die door haar kranige rijden opviel en als vierde geplaatst werd. Behendigheidswedstrijd meisjes 13 16 jaar 1. Grada Swart. In de avonduren, toen het terrein verlicht was, vond een druk ijsfeest plaats, waarbij niet dan 37 gecostumeerden, de een fraaier dan de andere, de schaatsen hadden ondergebonden. Het weer werk te uitstekend mede om de goede stem ming er in te houden, terwijl door middel van luidsprekers voor opge wekte muziek werd zorg gedragen. De jury kende de prijzen als volgt toe Fraaiste costuum 1. mej. van Aalst, ijskoningin 2. mei Rijnenberg, Schot- sce3. mej. Vierling, Russische offi cier. Komische costuums 1. de heer Loof, clown 2. mej. Jansen, boer3. de heer Berserik, Charly Chaplin. Groepen1>. de heer en mevr. Klein, vroege badgasten. Origineele costuums1 mej. Wezen- beek, uitverkoop2. de heer Staal, snoekhengelaar3 mej. Destree, Ame- rikaansch meisje 4. de heer Bautz, Mickey Mouse5. mevr. Dill, bloemen meisje en 6. mej. Hendriks, boefje. Zilveren jubileum van den concierge school lenden. Nadat de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenoote, ouders en verdere familie leden, onder applaus de zaal was bin nengeleid en had plaats genomen, sprak allereerst de directeur der H.B.S., de heer G. de Haas, die de volgende gasten welkom heette: prof. dr. G. A. van Poelje, directeur-genefaal van het On derwijs; dr. W. v. d. Ent, inspecteur van het Middelbaar Onderwijs; dr. W. v. d. Wijk, oud-directeur der H.B.S. aan de Raamstraat, thans rector van het lyceum aan het Stokroosplein, met echtgenoote; mr. Roosegaarde Bisschop, vele jaren voorzitter van het college van gecommitteerden bij het eind examen der A.-afdeeling; de oud- leeraren, de heeren Klooster en Mo lenaar; den heer Wildschut, directeur van de Handelsavondschool aan de Raamstraat; dr. Tinbergen, oud-direc teur dezer Handelsavondschool, en den heer de Ridder, voorzitter der vereeni- ging van concierges en amanuensi. Spr. deelde mede, dat bericht van verhin dering was binnengekomen van den wethouder van Onderwijs, prof. ir. C. L. v. d. Bilt, en van den chef van de afdeeling Onderwijs, dr. mr. A. Buriks. Prof. v. Poelje, die daarop het woord kreeg, herinnerde er aan, dat hij vele jaren behoord heeft tot het gezin van het Haagsche onderwijs, waarin tus schen hoog en laag een prettige en in nige samenwerking bestaat, waardoor onverbrekelijke vriendschapsbanden zijn ontstaan. Tot die vrienden behoort de concierge van de H.B.S. aan de Raam straat, op wien nooit tevergeefs een beroep behoefde te worden gedaan. Wanneer iemand zijn taak vervult op een wijze, zooals Pruijt dat heeft ge daan. dan blijft dat niet besloten bin nen den kleinen kring, waarin die ar beid wordt verricht. De waardeering voor dat werk bestaat in breeden kring en het was spr. dan ook een genoegen te kunnen mededeelen, dat het H.M. de Koningin, op voordracht van den minister van Onderwijs, behaagd had, den heer Pruijt te vereeren met de zil veren eere-medaille van de orde van Oranje-Nassau, welke spr. onder luid applaus den jubilaris op de borst spelde. De directeur, de heer de Haas, wees er vervolgens op, dat hij thans voor de eerste maal de school officieel ver tegenwoordigde. Hij volstond met het naar voren brengen van enkele per soonlijke herinneringen en vond daar bij gelegenheid, den nadruk te leggen op de buitengewone plichtsbetrachting van den concierge. Spr. zegde hem namens B. en W. dank voor al hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan en overhandigde hem namens dat college een oorkonde met bijbehoorende grati ficatie. Namens allen, die iets met de H.B.S. aan de Raamstraat te maken hebben, overhandigde spr. tenslotte een gouden horloge Dr. v. d. Wijk, die daarna de feest rede uitsprak, ging uitvoerig de ver schillende werkzaamheden na, welke aan een concierge van een H.B.S- zijn toevertrouwd. Tegenwoordig is men in die functie meer administrateur dan concierge. Als zoodanig is Pruyt op zijn best. Namens allen bood spr. een fraai bloemstuk aan Vervolgens spraken nog dr. v. d. Ent, mr. Roosegaarde Bisschop, de heer Wildschut, die een bureaustoel en si garen aanbooddi Tinbergen en de heer de Ridder, welke laatste zijn ge- lukwenschen vergezeld deed gaan van een schilderij. De hulp-concierge, de heer Nieuwenburg, offreerde een oud- Hollandschen kurk-barometer, gestoken in „een modern jasje” de schoonmaak sters droegen bloemen aan, waarna de heer Bartels, leerling van de 5e klasse B. namens alle leerlingen een gouden armband overhandigde. De jubilaris heeft tenslotte in wel gekozen woorden allen sprekers dank gebracht en nog verschillende aardige herinneringen opgehaald. Het feest, dat ook werd bijgewoond, door een vertegenwoordiger van den Haagschen Bond Vacantiebezigheid voor school kinderen, was hiermede beëindigd. s Z

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17