IMPORT W1GE SALTS Vangt Uw pijn GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS UIT DE OMSTREKEN KINCENÜUIJ HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 29 JANUARI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. SNEEUW EN IJS JONGEN VAN DAK GEVALLEN CIGARETTES AMERICAN MEISJE ENSCENEERT EEN OVERVAL Vrachtaatodienst Lemmer-Urk ingesteld VERDACHTE BRANDEN TE ROTTERDAM Zij wilde eens gezellig uit RADT0-PR0GRAMM1 98:30 URè"en^VtAsÖ 10.10*) Pauze. 11.20 Keulen. v. 12.— u. nam. Keulen. 12.20 Br. v‘- 4 34 Duitschlandzender. 4.20*) Pal*z®j. Gem. Duitschlandzender 5.20 Br. VI. 6.»’ g.jo Radio Distr 6.50 Br. Fr. 7.20 Br:nparijs. Br. Fr. 8.30*) Danmarks Ra<^_9';, rhlan<i' 10.05 Eng. 10.35 en 11.30 Duitscn» zender. Drie arrestaties Hardnekkige Rheumatische pijnen moeten krachtig worden aangepakt. In zulke gevallen is Vange Salts het aan gewezen middel. Want Vange pakt Uw kwaal van twee kanten tegelijk aan. Vange Salts bevat alkali, dat de schade lijke zuren in Uw gestel verslaat, maar bovendien de minerale zouten, die noodig zijn om te beletten, dat pijnverwekkend urinezuur zich ophoopt in Uw weefsels. Daarom heeft Vange Salts redding ge bracht in zoo vele gevallen, waar alle an dere middelen faalden. Vraag vandaag nog bij Uw apotheker of drogist Vange Salts. Prijs 85 ets., voldoende voor een flinke kuur 1478 RECLAMES. ROY aan op ver was 8,35 EnM- Eventueel ander station» Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen: een R.K. kerkboekje bij v. d. Bosch, Paulus Potterstraat 76; een zwart gelakt damesrijwiel merk „Jun ker" bij van Dijk, Piet Heinstraat 16; een linker schaats bij Wijnands, Scherinkade 41; een zwarte hond (bouvier), reu, bij van Dalen, Evertsenstraat 2. Motala. zender, marks Rad. 11.35 Eng. PRjn5E5TR.66-TEL. 1166*9 De politie zoekt, tie te ondergaan. Het vliegtuig vertrok Daarom werd de politie van het ge heimzinnige geval in kennis gesteld en de politie-beambten kregen opdracht in de gemeente te zoeken naar een meisje of twee mannen. De taak was niet gemakkelijk in de sneeuw, maar toch werd overal in de gemeente ge zocht. Ook stelde de politie zich in ver binding met kennissen en vriendinnen van het meisje, om te vragen, of zij u<? gezochte hadden gezien, evenwel zondér resultaat. De politie dacht met een gelijk geval te doen te hebben als met Johanna de Nigtere en zette het onderzoek ijverig voort. gesloten. Bij Gorinchem is de Boven- Merwede geheel blank, terwijl zich bij Werkendam drijfijs bevindt over drie- tienden der breedte van de rivier. Het breken wordt nabij Woudrichem voort gezet. Op de Nieuwe Merwede bevindt zich van drie- tot zes-tiende drijfijs, doch de Beneden-Merwede zit vast. Op de Kil is de scheepvaart alleen mogelijk met speciaal voor de vaart door ijs ge bouwde schepen tengevolge van het dicht opeengepakte drijfijs. De Noord is open. LEIDSCHENDAM. Groentenveiling. Onder voorzitterschap van den heer L. C de Koning kwam de Coöp. Tuinbouw veiling Veur en O. in jaarvergadering bij een in hotel „De Zwaan”. In zijn openings en welkomstwoord besprak de voorzitter d<^ buitengewone omstandigheden, waarin de tuinbouw leeft en de verschillende ge troffen maatregelen, waarbij hij dank bracht aan de Regeering, welke een open oog heeft voor de belangen van den tuin bouw. Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer T. Borst, bleek o.m., dat het ledental gelijk bleef; de om zet steeg met 30.000 tot ƒ701.341, terwijl de toeslagen verminderden van 187.000 tot 151.000. De totale uitkeeringen aan de tuinders bedroegen 852.000 Voor de verstrekking van groenten aan werkloozen werden afgeleverd 112.000 kisten groenten De productie der leden onderging vrijwel geen verandering en bedroeg voornamelijk 5.000.000 krop sla, 2.000.000 komkommers. 1.500.000 k.g. spinazie, 400.000 k.g poste lein, 1.000.000 k.g. tomaten, enz.; ook me loenen, perziken, druiven namen een goede plaats in. De veiling is schuldvrij, behou dens een bedrag aan de aandeelhouders terwijl de gebouwen zijn afgeschreven to’ f 12.000. Het gunstige winstcijfer maakt het mo gelijk, dat een j procent kan worden uit betaald van geveilde bedragen en toesla gen. „Door twee mannen over vallen.” De politie had dus een spoor en pleegde overleg met de politie van Zeist en van deze kreeg men het be richt, dat het bewuste meisje zich op het bureau van politie bevond. A an zijn verwondingen overleden Gistermiddag is in de Volmarijn- straat te Rotterdam de 14-jarige G. J Lagendijk van het dak van een hun> gevallen, toen hij zijn vader hielp hij het verwijderen van sneeuw. De knaap viel van een hoogte van acht meter op straat, waar hij in bewusteloozen toe stand bleef liggen. Per ambulance van den Geneeskundigen Dienst is de jon gen met een schedelbreuk naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht waar hij aan de bekomen verwondin gen is overleden. Zaterdagavond omstreeks 6 uur had op den Rotterdamscheweg een aanrijding plaats tusschen een personen auto, bestuurd door J. H. v. d. M. uit Voorburg en een vrachtauto, bestuurd door K. M. L. uit Rotterdam. De bestuur der bemerkte op het laatste oogenblik de vrachtauto, welke stil op den weg stond. Door het krachtig remmen begon de wa gen te slippen en kwam met den zijkant tegen de vrachtauto aan. De personen auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder 'zoowel boven als beneden één der oogen verwond werd. Nadat eerste hulp- was verleend, werd hij per zieken auto naar hét ziekenhuis St. Antonius- hove te Voorburg overgebracht. Woensdag als. houdt de-Ned. Reisvereeniging een voordracht-avond. Er wordt een film vertoond en de heer A. N. van Leeuwen zal spreken over „New- York”. Burgerlijke Stand van Loosduinen. ONDERTROUWD: P. Cok en D. Diele. man. BEVALLEN: WJ. van Uffelen, geb. Groeneveld, d. A. H. v. d. Zande, geb, v. d. Berg, d. J. C. Ros, geb. Post, d. C. G. Duyvesteyn, geb. Ouwendijk, d, C. Leliveld, geb. Christian!, x. Burgerlijke Stand van Leidschendam, GETROUWD: W. G. J. Hilgersom en P M. van Oosten. BEVALLEN: G. J. Hensbergen geb. Heierman, z. J. G. Verlaan geb. Ver, meer, z. J. Costeris geb. v. Herfst, d. -- M. E. van Rijn geb. v. Heiningen, d. OVERLEDEN: C. J. Kortekaas. 76 j. VOORBURG. Oud-burgemeester Stern neemt afscheid als voorzitter van het Groene Kruis. In een vergadering van het Groene Kruis heeft het voltallige bestuur van de afd. „Het Groene Kruis” afscheid genomen van zijn oud-voorzitter jhr. C. W. Stern. De scheidende voorzitter, die vergezeld was van zijn echtgenoote, werd toegespro ken door de vice-voorzitster mevr. Hee- rihg, die o.a. opmerkte, dat jhr. Stern met het neerleggen van zijn burgemees- ters-ambt ook heeft gemeend zijn neven functies neer te moeten leggen. Spr. brengt dank aan jhr. Stern voor hetgeen hij gedurende 22 jaar als bindend-element voor de belangen van het Groene Kruis heeft gedaan en bood hem als blijvende herinnering een vulpenhouder aan. Jhr. Stern heeft hierna woorden van dank gesproken, en er op gewezen, dat door de goede bestuursleden, die de af- deeling heeft, deze tot grooten bloei is kunnen komen en veel nuttig werk ver richt heeft. Hij wenschte de afdeeling het allerbeste toe, waarna hij nog van alle bestuursleden afzonderlijk afscheid nam. Dinsdag 30 Januari Hilversum I 1875 en 414.4 m. A.V.R.O. 8.— ANP. 8.10 Gram.muziek. 8.30 Orgeh spel. 8.50 Gram.muziek 10.Morgenwijd ding. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. 11.-» Huishoudelijke wenken. 11.30 Zie 10.35. 12.15 uur n.m. Amusementsorkest. 12.45 ANP. 1— Pianovoordracht. 1.15 Twilight Serenaders en solist. 2.Voor de vrouw, 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicur, sus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 6.— Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest 6,45 Toespraak „De nationale collecte van het Nederlandsche Roode Kruis op 31 Januari а. s.”. 7.Voor kinderen. 7.05 AVRO, Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP, 8.10 Toespraak ,Het tweejarig bestaan van het Prinses Beatrix-fonds”. 8.20 In, ternationaal overzicht. 8.40 Bonte Mobil!» satietreih. 9.50 Gram.muziek. 10.30 AVRO, Dansorkest. 11— ANP. 11.10 Gramofoon» muziek. Hilversum II 301.5 m. K.R.O. 8.— uur v.m. ANP. 8.05 tot 9.15 en 10.— Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.— uur n.m, Ber. 12.15 Musiquette. 12.45 ANP, gram.muziek 1.10 Rococo-octet 2.-« Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.Gram., muziek. 5.KRO-orkest 5.45 Felicitaties. б. 05 KRO-Melodisten 6.35 Sporthalfuur, 7.Ber. 7.15 Lezing „Naar de nieuwe Ge meenschap”. 7.35 Militaire muziek. 7.50 Reportage. 8.ANP. 8.15 Zie Hilversum I 8.30 Stedelijk orkest van Maastricht ea soliste. 9.Voor de jeugd. 9.20 ..Meester, zangers”, KRO-New Style Artists en so listen. 10.30 ANP 10.40 Gram.muziek, 11.10 Bachmann en zijn orkest 11.40 Gr», mofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 m. (Na 6.20 n.m, ook 342 m.) 12.20 uur n.m. Henry Hall’s orkest. 12.50 Lichte muziek uit Italië. 1.20 Ber 1.30 tot 2.20 Cello en piano. 3.20 tot 4.35 Gershom Parkington-kwintet. 4.20 Ber 4.35 tot 5.20 BBC-Theaterorkest. 5.50 Gram.muziek. 6.20 Ber. 6.35 BBC-Harmo» nie-orkest. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Vroolijka voordracht. 8.20 Tooneel. 8.50 Revue. 9.20 Ber. 9.50 Programma gewijd aan Gersh win 10.35 Avondwijding 10.50 Stratton, kwartet. 11.25 Declamatie. 11.35 Grosvenog House-Dansorkest. 12.20 tot 12.35 Ber. PARIJS, 1648 m. 12.35 uur n.m. Viool» voordracht. 1.05 Pianovoordracht 1.35 Zang. 2.05 en 2.30 Fluit altviool en piano. 3.20 Viool en piano. 3.50 Tooneel. 4.50 Pianovoordracht. 5.20 Chansons. 5.35 Ka mermuziek. 6.35 „La Société des Instru ments anciens". 7.20 Derveaux-orkest. 7.50 en 9.05 Nationaal-orkest. 10.20 TooneeL 10.35 Zang. 11.05 Legrand’s jazz-orkest KEULEN, 456 m. 12.20 uur n.m. Omroep koor en -orkest. 1.15 Muz. tusschenspel 1.35 Populair concert. 2.45 Gram.muziek. 4.30 Zang. 4.50 Folkloristisch progr. 5.45 Gram.muziek. 6.30 Dobrindt’s orkest. 7.35 Zie Duitschlandzender. BRUSSEL, Vlaamsch, 322 m. 12.20 uur n.m. Gram.muziek. 12.50 en 1.30 Dans orkest. 1.50 tot 2.20; 5.20, 6.50 en 7.20 Gra- mofoonmuziek. 8.20 Voor soldaten 8.50 Re vue. 10.30 tot 11.20 Gram.muziek. BRUSSEL, 484 m. 12.20 uur n.m. Gram. muziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 tot 2.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Orgel concert 8.20 Voor soldaten. 8.50 Tooneel 10.30 tot 11.20 Gram.muziek. DUITSCHLANDZENDER, 1571 m. 7.35 U. n.m. Soldatenliederen. 8.35 Von Géczy’s orkest. 9.20 Ber. 10.20 Politiek overzicht Hierna: populair concert 11.20 Ber. Hier, na tot 12.20 concert. Zij had medegedeeld, dat zij Don derdagavond om tien uur naar de post was gegaan, om een brief te posten. Bij de brievenbus stonden twee mannen, die haar vastgrepen en hoewel zij om hulp riep, baatte het aanvankelijk niet, omdat er niemand in de buurt was. De man nen zijn later weggeloopen en, naar het meisje verklaarde, durf de zij niet meer naar haar betrek king terug. Zij heeft toen een briefje geschreven en in de bus gegooid. Bloemendaalsche politie voor niets het werk gezet De geheele Bloemendaalsche poli tie is Vrijdag op stelten gezet, om dat er gezocht werd naar een drie- en-twintig jarig meisje, dat, naar verondersteld werd, door twee mannen overvallen zou zijn. Het meisje was dienstbode bij een Bloemendaalsche familie en was af komstig uit Huissen (Geld.). Zij werk te tot tevredenheid en had enkele da gen gelegenheid gehad naar elders te gaan, om te genezen van een ziekte. Donderdag is zij teruggekeerd, en de familie veronderstelde, dat zij om tien uur naar bed was gegaan. Den volgenden morgen kwam de fa milie echter tot de ontdekking, dat het meisje niet naar bed gegaan was. en elders moest vertoeven. Er lag n.l. cp de vloermat een briefje, dat in de brie venbus was geworpen en daarop stond „Ik ben overvallen door twee kerels en meegenomen.” Begrijpelijk schrok de familie hevig van het briefje. Voor de zekerheid werd nog een onderzoek op haar slaap kamer ingesteld, doch het bleek, dat het bed onbeslapen was en elders in de woning vertoefde zij niet. weer met vier passagiers naar het vliegveld Eelde te Groningenhet had eveneens een reis naar Schiermon nikoog gemaakt. De Waddenzee tusschen het eiland en de Friesche kust is thans geheel met ijs bedekt, doch het is nog niet mogelijk te voet de kust te bereiken. Bij door vriezend weer is die mogelijkheid ech ter niet uitgesloten. Morgen zal de K-LJM, .weer vluchten organiseeren naar de thans geïsoleerde eilanden Vlieland en Schiermonnikoog. Mogeljjk wordt ook nog pen tocht naar Urk gemaakt, doch een beslissing hier in is hog niet gënorheh. Sneeawhindernis in het Noorden van Amsterdam In het Noordelijk deel van Amster dam hééft de sneeuw het vérkeer op den weg van Schellingwoude naar Ransdorp veel ongemak veroorzaakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag wierp de Oostelijke wind de sneeuw van de aan weerszijden gelegen lande rijen op den weg. In zeer korten tijd was deze over de geheele lengte met een dikke laag bedekt. Op enkele plaatsen lag de sneeuw een meter hoog,» hetgeen een zware vrachtauto, een per sonenauto en een met paard bespan nen wagen, welke in de richting Rans dorp reden, noopten den strijd tegen deze barrière te staken. De voertuigen waren ingesneeuwd en konden geen centimeter vooruit komen. Ondanks het nachtelijk uur zag men zich ge noodzaakt een ploeg arbeiders te re- quireeren, die er na eenigen tijd met behulp van schoppen en houweelen in slaagden de wagens te -bevrijden. Gisterochtend bleek de situatie nog verergerd te zijn. Weer geraakten eenige auto’s vast. De busdienst op de zen weg moest gestaakt worden. Een veertigtal omwonenden toog omstreeks negen' uur vrijwillig aan het werk en slaagde er in den drie k.m. langen weg na vier uur geheel sneeuwvrij te ma ken. Het verkeer kon daarop normaal plaats vinden. De vorst en de veerdiensten De dienst van het veer Gorinchem Sleeswijk in de route UtrechtBreda wordt, naar de K.N.A.C. meldt, thans weer zooveel mogelijk normaal onder houden van 5,30 uur ’s morgens tot 11.30 uur 's avonds. Dit geldt echter alleen voor personenauto's en onge laden bedrijfsauto’s. Het ijs in kanalen en rivieren In Groningen is de scheepvaart op de Eems bij Delfzijl heden nog slechts mo gelijk met krachtige schepen. Wegens slecht zicht is de stand op de Wadden zee bij den oever niet te beoordeelen, terwijl de vaart op de Waddenzee bij den Helder thans nog slechts mogelijk is met speciaal voor de vaart door ijs gebouwde schepen. Overigens hebben alleen in Zuid-Holland eenigszins be langrijke wijzigingen m den ijstoestand plaats gehad, en wel op den Rotterdam- schen Waterweg. Bij Maassluis is de vaart op dit water thans geheel onbe lemmerd, bij Vlaardingen ondervindt alleen de zeilvaart hinder en bij Rot terdam is de scheepvaart mogelijk voor krachtige schepen. Op het Hollandsch Diep bij den Moerdijk, ondervinden schepen met gering vermogen hinder. De stoombootdienst Zijp>e-Numan&- dorp is in geperkte mate hervat. De stuw in de Maas bij Borgharen is thans Geen verbinding van Texel met den vasten wal Gisteren heeft men voor het eerst dezen winter van Texel geen verbin ding met den vasten wal kunnen krij gen. Wel zijn gisterochtend omstreeks half acht, zoowel van Texel als van den Helder, booten vertrokken, tenein de elkaar tegemoet te varen en de post over te hevelen, doch ondanks den kor ten afstand, welke de beide schepen scheidde, hebben zij door de groote ijsvorming elkander niet kunnen be reiken. De schepen keerden onverrichter- zake terug, waarna de boot uit den Helder andermaal uitvoer om te trach ten aan het Horntje, de Zuidelijke punt van Texel, aan te leggen, doch ook deze poging mislukte. Driemaal-daagsche vrachtantodiensten Lemmer-Urk Sedert Woensdag 24 Januari j.l. heeft de firma J. Slump te Lemmer, in over leg met de middenstandsvereeniging te Urk, een tweemaal-daagschen vracht autodienst over het ijs tusschen Lem mer en Urk ingesteld. De resultaten van dezen dienst zijn zoo gunstig geweest, dat mét ingang van heden de dienst driemaal per dag onderhouden zal worden. Het ijs is vol komen betrouwbaar. De dienst wordt onderhouden met een tweetons vracht auto, waarop echter voor de veiligheid slechts een ton vracht wordt vervoerd. Deze vracht bestaat uit alle mogelijke waren, zoodat een ieder, die iéts naar Urk te verzenden heeft, van dezen dienst gebruik kan maken. De duur van de reis LemmerUrk bedraagt on geveer een uur. De route loopt langs de Noordzijde van den Meerdijk. Ook reizigers kunnen worden voerd en wel per personenauto. De K.L.M. naar de geïsoleerde eilanden Het K.L.M.-vliegtuig „Mees”, be stuurd door den heer Bax, is Zater dagmiddag met zestig postzakken en zeven passagiers op Ameland geland. Onder de passagiers bevond zich mej. B. de Boer, die ongeveer veertien dagen geleden eveneens per vliegtuig van Ameland naar Groningen was ge bracht, om daar een blindedarmopera- Aan de afd. van het Roode Kruis alhier werd gratis in bruikleen ge geven een lokaal van de O. L. school aan den Prinses Julianaweg. Door deze gratis beschikbaarstelling kwamen de kosten we gens verlichting, enz. geheel te drukken op de exploitatiekosten dezer school met als gevolg een belangrijke stijging van de kosten per leerling. De gevolgen hiervan ten opzichte van de door de gemeente ver schuldigde vergoeding voor het bijzonder onderwijs zijn van dien aard, dat de hui dige regeling niet bestendigd kan blijven B en W. hebben alle waardeering voor het werk van het Roode Kruis, doch het komt hun voor.dat deze gratis beschikbaar stelling met de daaraan verbonden kosten onverantwoord is. Zij wenschen daarom de ingebruikgeving van het lokaal onder de thans geldende voorwaarden op te zeg gen per 6 Febr. a.s. Tegen de ingebruik geving zonder meer hebben zij geen be zwaar en stellen derhalve voor met ingang van 6 Februari a.s. het lokaal opnieuw in gebruik te geven onder vporwaar,de. dat de kosten voor de verlichting, verwar ming en schoonhouden door de plaatselijke afdeeling zelf worden betaald. Indertijd werd besloten aan den heer H. C. v. d. Akker, alhier, voor de storting op zijn terrein van straat- en huisvuil een vergoeding toe te kennen van 6 per week gedurende het tijdvak 1 Nov. 1939 tot 1 Januari 1940. Daar de inrichting van de nieuwe vuilnisstaal niet tijdig ge reed kan komen, is het noodig opnieuw een overeenkomst aan te gaan. De heer v d. Akker is bereid op dezelfde voor waarden door te gaan tot 1 Juli 1940 De gemeente heeft het recht de overeenkomst tusschentijds te beëindigen met een op zegtermijn van 14 dagen. B. en W. stellen den Raad voor met den heer v. d. Akker opnieuw een overeenkomst aan te gaan In verband met het bepaalde in de wet van 31 December 1939 is het noodig voor deze gemeente vast te Stellen een verordening op de keuring van waren In de door de raden van de voormalige gemeente Stompwijk en Veur vastgestelde en thans geldende regeling behoeft geen wijziging te worden aangebracht, zoodat B en W. voorstellen de nieuwe verorde ning onveranderd vast te stellen. De Leidschendamsche tooneel- vereeniging (L.T.V.) geeft op Zaterdag 3 Februari a.s. een uitvoering in hotel „Wijkerbrug”. Opgevoerd zal worden „De Ridder van de kouseband”, blijspel in 3 bedrijven door Henk Bakker. Regie J Mook. LOOSDUINEN. Voor het Finsche Roode Kruis. Op de Stichting Bloemendaal zal Woens dag a.s., des avonds 8 uur, een Ameri- kaansche verkoop gehouden worden van goederen, in hoofdzaak bijeengebracht door het personeel der stichting Deze verkoop geschiedt ten ‘bate van het Fin sche Roode Kruis. RIJSWIJK. Biljartvereeniging „D.O.S.”. Zaterdagavond gaf de biljartvereeniging „D.O.S." in de bovenzaal van Hotel Kuijs Witsenburg een feestavond, waarbij de prijzen werden uitgereikt verbonden aan den door haar uitgeschreven nederlaag- wed strijd. D.O.S. had voor dezen avond een non- stop-cabaretprogramma in elkaar gezet, dat er wezen mocht. The Tempo-players, onder leiding van den heer Eldik. luister den den avond op met goede muziek, ter wijl Joost van Ommeren als conferencier optrad. Mevr. Elly Strabo, soubrette, opende het programma met eenige liedjes, welke insloegen, waarna de heer Eldik een paar accordeon-nummers ten beste gaf, daarbij begeleid door den heer Joop van Dalen. Later op den avond trad de heer van Dalen ook als accordeonnist op en speelde hij een door hem zelf in elkaar gezette opera-potpourri, waarmede hij veel bijval had. Ook mevr. Rieka Bouwens had met haar liedjes veel succes. Het bekende Radio-Manihiki’s Hawaiian En semble mocht een hartelijk applaus in ont vangst nemen, terwijl één der leden, de heer Jan Raay, in zijn optreden als radio- imitator bijzonder gewaardeerd werd. Het hoogtepunt van den avond was wel het optreden van den tenor, den heer J. Pijpers, alias Albert Jozini, die met zijn goed ontwikkelde stem opera-aria’s ten beste gaf, daarbij uitstekend begeleid door mevr. Betsy de RidderSpaan. De heer Pijpers, die een verdienstelijk lid van D.O.S. is, was bovendien de organisator van dezen avond. Met eenige hartelijke woorden bood de voorzitter van D.O.S., de heer Stefels, hem een prachtige fruit mand aan. Ook de sopraan-zangeres, mevr. Koopman, zong met veel gevoel eenige liederen. Een hartelijk applaus viel ook haar ten deel. Na dit welverzorgde feestprogramma, dat eerst na het middernachtelijk uur af liep, had de prijsuitreiking plaats. Al vorens de wedstrijdleider, de heer de Groot, hiertoe overging, bood de heer v. d. Linde, namens (ie biljartvereenigingen Schiebroek, Onder’ Ons, Bellevue en Olym pia, het bestuur van D.O.S. met eenige hartelijke woorden een bloemenmand aan. Ook de vereeniging Rembrandt en de ex ploitant van het clublokaal „Café Rem brandt” brachten een bloemenhulde. Gewezen werd op de sportieve houding der deelnemende vereenigingen. De eerste prijs, een zilveren wisselbeker, uitgeloofd door den exploitant van het Hotel Kuijs Witsenburg. viel ten deel aan de vereeniging „De Krukken” uit de resi dentie. Dit was de eenige vereeniging, die in dit tournooi D.O.S. een nederlaag had toegebracht. De overige vereenigingen, t.w. Bellevue, Rotterdam, Rembrandt (Den Haag), Olympia (Rotterdam), Schie broek, Onder Ons (Rotterdam), ’s Oosten (Vlaardingen) en V.U.C. (Den Haag) mochten elk een beker uitkiezen. Ook voor de beste spelers waren aar dige prijzen beschikbaar gesteld. De heer Scheffers, secretaris van D.O.S., die de beste speler was, stelde zijn prijs beschikbaar voor zijn tegenstander. Alles bij elkaar was het een wel geslaagde avond, waarop de nog jeugdige vereeniging D.O.S. met trots kan terug zien. Op den Schulpweg te V e 1- sen kregen twee arbeiders ruzie, n;l. zekere Z. te Velsen en S. te Heemskerk. De arbeider Z. zou S. heb ben aangevallen en twee messteken hebben toegebracht. Daarop moet S ook een mes hebben gegrepen en Z een steek in den rug hebben toege bracht. Deze werd ter plaatse verbon den en daarna naar het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk vervoerd, ter wijl S. in arrest werd gesteld. Het was bekend, dat het meisje uitgezonden was door een instelling uit Utrecht. Zij was vroeger verpleegster geweest, doch had aan de instelling gevraagd, of ’t mogelijk was in dienst betrekking te kunnen gaan. Aan haar verzoek werd voldaan en zij kreeg een dienst in Bloemendaal. Hoewel er plannen waren om het bericht der ver missing en van den overval door de radio te laten verspreiden, stelde de politie zich zekerheidshalve toch eerst maar eens met de Utrechtsche instel ling in verbinding en met succes. Er was daar juist bericht ingekomen, dat in Zeist een meisje in een café was aangehouden, doch men kon niet me- dedeelen, welk meisje het was. Gistermiddag heeft de ope- ning plaats gehad van het meisjes-jeugd- huis „Irene” aan de Weverslaan 38. De opening geschiedde door pastoor Möller, die vooral de jeugdige bewoners van het huis wees op den naam „Irene”, welke vrede beteekent. Kap. Verhaar dankte voor de vele felicitaties, welke bij deze opening werden ontvangen, alsook de verschillende afgevaardigden van andere vereenigingen. Nadat om een kampvuur verschillende liederen waren gezongen, dankte de leidster, mej. van Donk, voor de groote belangstelling en was er ge legenheid het nieuwe jeugdhuis te be zichtigen. De opbrengst der kinder- zegels in deze gemeente was dit jaar (de verkoop van het postkantoor niet mede- gerekend) f 1711.68. De kaarten voor het kind brachten 310 op. Voor den R.K. Bond ..Voor het Gezin” spreekt a.s. Woensdag de voor zitter, de heer P. H. Martron, over „Het leven in Indië” (met lichtbeelden). De Bloemendaalsche politie begaf zich naar aanleiding van dit bericht naar de brievenbus, om te zien, of er voetsporen te vinden waren. Zij wer den niet gevonden en ook kon niet vastgesteld worden, dat er gevochten zou zijn. Later op den avond verklaarde het meisje echter, dat zij het verhaal ver zonnen .had. Zij wilde eens gezellig naar Zeist en had daarom den over val geënsceneerdHiervoor had zij het Bloemendaalsche politie-apparaat in werking gezet. De militaire ontspanning s- vereeniging „Ons Genoegen” zal haar eerste uitvoering geven op Woensdag 31 dezer in de groote zaal van het Forum- theater Er zal een aardig programma worden uitgevoerd, waarbij een blijspel in drie bedrijven en verschillende cabaret nummers. Op de Voorburgsche Ijsbaan is Zaterdag de heer H. zoodanig gevallen, dat hij een been brak. Per ziekenauto werd hij naar St. Anthoniushove vervoerd De heer de V„ die eveneens kwam te vallen, kreeg een ernstige hoofdwond, welke ter plaatse werd verbonden. Morgenmiddag worden op de banen van de Voorburgsche Ijsclub wedstrijden gehouden tusschen leerlingen van de St. Josephschool en de openbare Ulo-school aan 4e VJietstraat, De Rotterdamsche politie sloeg 31 Augustus j.l. een goeden slag door den 35-jarigen schilder P. B. te arres- teeren onder verdenking, dat hij met behulp van een tijdbom brand had gesticht in het perceel Statenlaan 140, welk perceel dien avond zwaar door het vuur werd geteisterd. Enkele da gen later arresteerde de politie nog een medeplichtige van B., den 32-jarigen J. J. C. van Z Beiden hadden zich voor de rechtbank te verantwoorden en werden veroordeeld, respectievelijk tot vijf en twee jaar gevangenisstraf. In het voorjaar en in den zomer van 1939 waren in Rotterdam talrijke bran den uitgebroken, waarvan de oorzaak niet kon worden vastgesteld, doch waarvan de politie vermoedde, dat zij gesticht waren. Er werd verband gezocht en gevon den tusschen deze branden en den brand in de Statenlaan. Een en ander had tot gevolg, dat B. en zijn mede plichtige nogmaals aan een zeer streng verhoor werden onderworpen. Het suc ces bleef niet uit. Zoo is het de politie thans gelukt, klaarheid te brengen in een brand in een perceel in de Ru- broekstraat, welke in het voorjaar van 1939 plaats vond. Een drietal personen is in verband hiermede thans ge arresteerd. Het zijn de 38-jarige slager C. H., de 32-jarige huishoudster A. B. A. H. en de 55-jarige caféhouder J. G. van Z., vader van den reeds veroor deelden medeplichtige van B. Zij heb ben allen inzake den brand in de Rubroekstraat een volledige bekente nis afgelegd en zijn naar het huis van bewaring overgebracht. Vermoedelijk zouden zij heden worden voorgeleid. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Nog een brandstichting? Bij het door de politie ingestelde onderzoek naar de oorzaak van den brand, welke Donderdagnacht om kwart over drie woedde aan de Bus- ken Huetstraat 138, zijn dusdanige be zwarende ontdekkingen gedaan ten opzichte van vuurhaarden op verschil lende plaatsen, dat men gemeend heeft te moeten overgaan tot aanhouding van den 38-jarigen bewoner P. G. O. Hoewel hij ten stelligste ontkent zich aan brandstichting te hebben schuldig gemaakt, werd hij zoo lang het verdere onderzoek zal duren in bewaring ge steld. Voor de Vereeniging* van Vrijzinnige Hervormden zal ds. P. L. L. Post vanavond een causerie houden over het onderwerp „Vrijzinnig Godsdienstig”. WASSENAAR. Wegens flesschentrekkerij ten nadeele van een Haagsche N.V. werd proces-verbaal opgemaakt tegen de V, alhier. Uit de auto van v. T. uit Rob, terdam, welke wagen op den Katwijksche- weg stond geparkeerd, werd een plaid ontvreemd. Bij het sleeën op Duinrel} sloeg de 13-jarige jongen S. alhier met het hoofd tegen een boom en liep een hersenschudding op. Dr. Baart de la faille verleende hem de eerste hulp, waarna hij per auto naar huis is gebracht Bij de bestuursverkiezing werd als voor zitter herkozen de heer L. C. de Koning en werd als bestuurslid gekozen in plaats van den heer L. G. de Koning, die ver plicht was tot aftreden, de heer D. A. van Eijk. Tot commissaris werd gekozen de heer J. P. Hendriks in plaats van den heer F. Zuijdwijk. De vergoedingen voor bestuur en com missarissen werden ongewijzigd gehand haafd. Na enkele besprekingen werd besloten toe te treden tot den Proeftuin te Naald wijk. Aan het einde der vergadering wees de heer G. Nederpel op de belangrijkheid der genomen beslissing inzake collectieve toe treding tot den Proeftuin, waarna ir. Rie- mens, Rijkstuinbouwconsulent, een inlei ding hield over het gebruik van kunstmest in oorlogstijd. Een langdurige discussie volgde. Het kinderkoor „Osanna in Excelsis” hield in „De Schuilplaats” een openbare propaganda-samenkomst. Onder leiding van den heer Scholtens werden allereerst door het kinderkoor enkele lie deren ten gehoore gebracht. Verder toon den de leden ook hun bekwaamheid in het voordragen. Enkele leuke samen spraken werden opgevoerd. Tot slot heeft de heer E. J. Groothuis een filmvertoo- ning gegeven. De voorzitter van „Osanna in Excelsis”, de heer Joh. Dubbeld, heeft aan het einde van deze welgeslaagde sa menkomst aan alle medewerkenden een woord van dank gebracht. De Geref. Mannenvereeni- ging „Voetius” houdt Donderdagavond een cursus-bijeenkomst. De heer W. de Wolf zal spreken over het onderwerp „Twijfel”. De Tooneelclub van den R.K. Vrouwenbond geeft een liefdadigheids- uitvoering op Donderdagavond a.s. Opgevoerd wordt het spel „Het meisje van de garderobe”. De J. V Prediker 12 :1a komt Woensdagavond in ledenvergadering bij een De heer L. de Jong zal een Bijbel inleiding houden en de heer G. J. Bos een inleiding over het onderwerp: „Art. 19 Nederlandsche Geloofsbelijdenis”. In het kerkgebouw „Leyen- burg” hield de Oudervereeniging van de vereenigingen „Samuel" en „Lydia” een jaarvergadering. Op deze vergadering werd een beeld gegeven van het werk der jeugdvereenigingen door dat van beide vereenigingen een der leden een onder werp inleidde. Verder werd er door de jongens en meis jes gezongen en gereciteerd. Na de pauze vertrokken de kinderen en bleven de ouders en genoodigden nog in gezellige jaarvergadering bijeen. Versla gen werden uitgebracht en diverse toe spraken gehouden o.a. door ds. J. Smelik namens den kerkeraad. De kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente alhier heeft tot dia kenen benoemd de heeren E. Kruithoven R. van der Weide De Chr V rou wen vereeni ging .Si Vis” houdt Dinsdagavond haar onderlinge samenkomst. De Dameskrans „Bethel" komt Dinsdagavond in kranssamenkomst bijeen. PROGRAMMA GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE. Maandag 29 Januari. Progr. I: Alle uitz. van Hilversum I. Progr. II: Alle uitz. van Hilversum. II. Programma. III. 5.35 u. nam. Br. Fr. 5.50 Eng. 6.20*) Be- romünster. 7.03 Eng. 7.20*) Danmarks Rad. 8.30 Eng. 9.20*) Beromünster 9.50’) Boedapest. 10.20 Br. Fr. 10.30 Parijs. 11.05 Eng. Programma IV. 5.20 u. nam. Breslau. 5.45 Keulen 6.20 Boedapest 6.35 Br. Fr. 6.50 Gem. Rad10 Distr. 8.20 Duitschlandzender. 9.20 Br. VI. 11.30 Duitschlandzender. Dinsdag 30 Januari. Programma. III. 8.— U. v.m. Br VI. 9.20 Eng. O-20 Danmarks Rad. 12.20 u. nam. Eng. 1.20 Br. Fr. 2-20 Danmarks Rad. 3.50*) Pauze. 4.35 Mig. 5.20*) Motala 5.50 Eng. 6.20 Beromun' ster. 6.35 Br Fr. 6.50 Beromüster^Wj- 7.35 Keulen. 8.35 9.20 Beromünster. 10.20 Br. VI. A 5.50 Eng. 6.20 Duitschland 9.50’) Da"' 11.20 Pauze-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6