HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 30 JANUARI 1940 den motor Waar het hart van wordt beluisterd I Vlucht uit Moskou Een hoog gesalarieerde, zeer critische klant” 1 w STADSNIEUWS Het Proefstation „Delft” der Bataafsche t 'c fl VIJFDE BLAD, PAGINA 1. - schoon NATUURWACHTVEREENIGING Proefstand voor een één-cylinder vliegtuigmotor. FEUILLETON. Twee personen gewond ernstige materieele schade GECOMPLICEERDE AAN RIJDING OP DEN LEIDSCHE- STRAATWEG N den polder tusschen Rijs wijk en Delft, aan den Broekmolenweg, staat een groep gebouwen, dat een wereldver maard instituut herbergt. Het is Riet zoo verwonderlijk, dat maar weinigen, en dan nog de ingewijden, met dit opmerke lijke feit op de hoogte zijn. Immers, het is in hoofd zaak de wetenschappelijke wereld, hier in den letterlijken zin des woords opgelat, die kennis draagt van de bijzondere be teekenis van het complex, dat daar zoo onopvallend ligt in het vlakke land. Hetgeen hier binnen zijn muren geschiedt, is van geen direct belang voor de groote massa, zij er inderdaad zonder twijfel mede de groote voor- deelen van plukt. Ik zou graag een japon van u hebben voor een e 1, J I Mi m I sizagB 1 HOOFDSTUK V. (Nadruk verboden.) ge- toen zij hem haar liefde bekende. kraanwagens van de politie naar hoofdbureau gesleept., uit de en zijn Oprichtingsvergadering door de Nederl. Natuurhistorische vereeniging. Onder voorzitterschap van dr. Joh. H. van Burkom heeft de afdeeling ’s-Gravenhage van de Nederl. Natuur historische Vereeniging gisteravond in Diligentia een vergadering belegd, wel ke de bedoeling voorzat, te komen tot de oprichting van een natuurwachtvereeni- ging. In zijn openingswoord begroette dr. van Burkom de vertegenwoordigers van onze gemeente en van de gemeente Rijs wijk alsmede de verschillende hoofden van dienst hier ter stede. Vervolgens gaf de voorzitter aan de hand van een citaat uit het tijdschrift „Natuurwacht” een overzicht van den toestand, waarin het natuurschoon in ons land verkeertdeze is van zoodanigen aard, dat in Mei 1938 enkelen in den lande zich geroepen achtten om aan de steeds toenemende vernieling paal en perk te stellen, waar in zij door de oprichting van een comité tegen de verontreiniging van natuur en stad het juiste middel zagen. In Maart van het vorige jaar werd dit comité in den grooten landelijken bond, die deze zaak behartigt, omgezet. Vervolgens nam het woord de heer W. A. M. Westeroüwen van Meeteren, de secretaris-penningmeester van den Bond tegen verontreiniging van natuur en stad en van de natuurwachtvereeni- gingen. Spreker zeide, dat de bond zijn ontstaan voor een groot deel aan het initiatief van de Nederl. Natuurhistori sche Vereeniging te danken heeft. De actie van den bond werd ingezet met het Waarom klopt die motor..... .Twaalf jaar geleden ontving ir. G. D. Boerlage, lector aan de Technische Hoogeschool te Delft, opdracht van de Bataafsche Petroleum Maatschappij tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaken van eenige hinderlijke ver schijnselen, welke soms bij Dieselmoto ren optraden, n.l. het kloppende of bon kende geluid, dat de verbranding verge zelde, en de overmatige slijtage van cy linders en zuigerveeren. Het optreden van deze verschijnselen werd in ver band gebracht met de eigenschappen van bepaalde soorten vloeibare brand stof en derhalve trok het evenzeer de belangstelling van de produceerende maatschappij als van de motorbouwers en motorgebruikers. Ir. Boerlage zette het onderzoek op bescheiden schaal op. Van de machine fabriek Reineveld werden eenige ge bouwen gehuurd en de heer Boerlage, aanvankelijk met een tiental medewer kers, wist al spoedig eenigen voortgang kamp? Had hij gisteren niet in de om geving van het Derjinckiplein een Amerikaansch of een Fransch mode huis gezien? Waarschijnlijk zou de zaak nog wel gesloten zijn. Wie haalde het nu in zijn hoofd ’s morgens om acht uur al te gaan winkelen? Maar hij had nu eenmaal haast. Hij moest er niet aan denken, dat Lisaweta daar alleen, opgesloten in een kamer van het hotel, op hem wachtte. Tenslotte kon zij door een of anderen ongelukki- gen samenloop van omstandigheden toch nog ontdekt worden. Het beste was, dat hy direct maar een taxi nam. Misschien liep het hem mee en was de zaak toch al open. Juist wilde hij in een der weinige, op den hoek van de straat geparkeer de huurauto’s stappen, toen hij achter zich iemand hoorde roepen. Hallo meneer, neemt u mij niet kwalijk. Hij keerde zich om en keek in het sluwe gezicht van den man, die hem op de markt het heiligenbeeldje had verkocht. Hij hield zijn vuile muts deemoedig in zijn hand, maar in zijn brutalen blik lag toch iets van zelfbe wustheid en een verborgen dreiging. Wat wil je? Maak, dat je weg komt! Robert Eschberg voelde een zinne- looze woede in zich opstijgen. Een oogenblikje voor een armen man, meneer De smalle spleet- oogen loerden hem van onder de bor stelige wenkbrauwen aan. Ik had alleen maar willen vragen: weet me neer misschien iets van mijn meeste res, Lisaweta? Zy is gisteravond weggegaan en niet meer thuis geko men. uitoefenen van propaganda en het in stellen van natuurwachten. De propa ganda omvat een zeer uitgebreid gebied, aangezien voor de bestrijding van de schending der natuur meestal het gevolg van onnadenkendheid geen al gemeen geldende richtlijnen bestaan. Men heeft hiertoe o.a. een propaganda- commissie ingesteld, met professor van Poelje zijn onderhandelingen gevoerd teneinde met het onderwijs in contact te treden, de bond heeft zich direct met de pers in verbinding gesteld en ten slotte hebben de spoor- en tramwegen zich in beginsel bereid verklaard hun medewerking te verleenen. Het effec tiefst treedt de werking van den bond in het licht door de instelling van de natuurwachten, welke voorlichting geven ten aanzien van de wijze, waarop men het meest van de natuur kan ge nieten zonder dat deze hiervan schade ondervindt. Ir. W. Burdet, de hoofdleider van de natuurwachten in Nederland, sprak ver volgens over heüontstaan, de taak en de organisatie der natuurwachten. Zij zijn ontstaan uit een levende behoefte in ons volk, n.l. het zich aesthetisch gekwetst voelen bij het aanschouwen van ver nield en verontreinigd natuurschoon. De taak van de natuuiNvachten is de opvoe ding van het publiek ter hand te nemen, door het opleggen van redelijke gevoe lens op een wijze, dat het geweten wak ker wordt geschud. Een op het juiste moment goed gekozen woord zal on eindig veel meer effect sorteeren dan een gulden boete een maand nadat een overtreding plaats vondde natuur wacht is feitelijk een reinigingsdienst voor de mentaliteit van den mensch. Door een doeltreffende organisatie, die overeenstemt met de afzonderlijke- streekbelangen, kan deze mentaliteits- verheffing het best worden bewerkstel ligd. Na de pauze heeft zich uit de vereeni ging een kern gevormd, die de beharti ging van de natuurwachten op zich zal nemen. Tot voorzitter van deze natuur- wachtvereeniging is dr. A. Schierbeek benoemd. T) Ónmogelijk! U zou direct opval len. Vertelt u my eerst eens, wat ik zou kunnen doen om u uit de handen van dien Pjotr te verlossen. Wederom haalde zy haar schouders op. Dat lijkt my hopeloos. Ik moet nu eenmaal hier blijven, omdat mijn papieren hier zyn. Zonder pas e.d. kan ik het nergens in Rusland langer dan drie dagen uithouden. U zou dus het liefst uit Rusland weg willen? O ja! Zij vlocht haar handen in een, alsof zij zichzelf tot kalmte wilde dwingen. En uw broer? Zy bloosde. Die zou er zich alleen misschien beter doorheen slaan. Hij is immers een man. En als u nu eens een pas voor het buitenland had...? Maar ik heb er geen! Denkt u niet, dat zooiets te krij- «en is? Als men zeer veel geld heeft, misschien. Hoewel het toezicht op het oogenblik zeer streng schijnt te zyn. Kent u den weg, welken men daar bij moet bewandelen? Neen, ik weet alleen, dat een tor, welke een 350 p.k. kan ontwikke len. zeer de aandacht. Deze motor, van een type, zooals voor de scheepvaart gebruikelijk, is door één der bekend ste motorfabrieken speciaal voor het Proefstation vervaardigd. Dit typeert wel de samenwerking tusschen motor en olie-industrie. De veelsoortige proefnemingen eischen velerlei soorten benzine en Diesel oliën. Deze zijn in hoofdzaak ter plaatse opgeslagen en gemakkelijk naar de diverse proefstanden te voeren. In één der oude hallen toonde men ons de apparaten om smeerolie voor tandwieltransmissies te beproeven, w.o. het z.g. vierkogel-apparaat, een uit- vindihg van ir. Boerlage, waarmede op zeer eenvoudige wijze het draagvermo gen van een smeerolie kan worden be studeerd. Hierbij kan de smeerolie aan zóó. hooge belastingen worden bloot gesteld, dat ze haar smeerwerking ver zaakt en de kogels in korten tijd com pleet aan elkander lasschen. Een apart analyse-laboratorium dient om de dagelijks voorkomende monsters gebruikte olie te analyseeren, slijtage aan motoronderdeelen door weging te contrOleeren, etc. Ten besluite van onzen, te vluchtigen rondgang, eenige cijfers, welke een in druk geven van de uitgebreidheid der installatie. Het totale motorvermogen is meer dan 2000 pk., verdeeld over ruim 50 proefmotoren. Hiermede wordt eeh ge bied bestreken van een motortje van 3 pk. met een cylinder-inhoud van m deciliter voor motorrijwielen tot aan een 350 pk. scheeps-Dieselmotor-cylin- der van ruim 1 hectoliter inhoud. De toerentallen der motoren bestrijken een gebied van 200 tot 6000 omwentelingen per minuut. Een ander cijfer is de totale capaciteit van 1.250.000 calorieën per uur van proefbranders voor huishoudelijke doel einden, van het petroleumpitje tot aan de speciale centrale-verwarmingsbran- ders voor zware stookolie. en kon daarom zelf niet meekomen. Wat we noodig hebben is een wandel toilet, wat lingerie, enfin u begrijpt wel, het allernoodigste. De eigenares van „Belette” glim lachte onmerkbaar. O ja, zy begreep het volkomen, al was zij dan wel zoo verstandig, dat niet te laten blijken. In sommige opzichten liepen Parijs en Moskou nu eenmaal niet zoo heel ver uiteen. Zeker, meneer. Hoe groot is die dame ongeveer? Robert overlegde even. Zoo groot als Annegreet? Misschien een tikje grooter. Grooter en slanker. Anne greet had ook geen honger geleden. Maar Lisaweta Wij zouden misschien met een collectie in het hotel kunnen komen, meneer? onderbrak Madame Belette zijn gedachtengang. Robert schrok op. Ik zei u toch, dat die dame zich niet goed voelt! Ik moet hier een en ander voor haar uit zoeken. Zooals u wilt, meneer. Ninette, wandeltoiletten! Madame Belette had een stem als een veldheer, die zijn troepen in den strijd aanvuurt. Ninette haastte zich naar een kast. Het is een geluk, meneer, meende madame Belette intusschen haar cliënt te moeten onderhouden, dat wij reeds hier waren. Louter toeval! Wij hebben een paar robes voor de groote receptie in het Amerikaansche gezantschap af te leveren en nog een en ander te veranderen. Anders zou den wy natuurlijk niet zoo vroeg open zijn. Onze clientèle komt gewoonlyk wat later op den dag. (Wordt vervolgd.) Bij gelegenheid der opening Van het nieuwe complex wordt namens de B.P.M. een gedenksteen geplaatst en na mens de voormalige medewerkers een bronzen plaquette onthuld, beide ter herinnering aan wijlen ir. G. D. Boer lage. De hal van het hotel was nog bijna leeg, toen Eschberg beneden kwam. In Moskou begon het leven niet zoo vroeg. Een paar Amerikanen zaten aan een tafeltje, over berekeningen en plannen gebogen. In het voorbijgaan ving hy een paar woorden op. Het wa ren kennelijk Amerikaansche in genieurs, die naar de nieuwe fabrieks stad achter den Oeral gingen. Men stampte daar de steden eenvoudig uit den grond. Vandaag een stuk steppe, was het morgen reeds een bouwter rein en nog een paar maanden later stond er een stad met scholen, werk plaatsen en vereenigingshuizen. Impo- neerend was dat alles ongetwijfeld, maar alleen voor menschen, die blind bleven voor de „Potemkinsche dor pen”, welke ook deze steden tenslotte waren. Wie achter de coulissen keek, wist wel tegen welken achtergrond zich dit alles afteekende. Tegen een achtergrond van menschelijke ellende, welke zoo goed verborgen werd ge houden, dat men het in Europa nog steeds niet wilde gelooven. Achter dit alles stonden de honger, de nood en de wanhoop van duizenden, die zelfs de kracht om te klagen niet meer konden opbrengen. Ach neen, wie deze toe standen ook maar gedeeltelijk door zag, die liet zich niet verblinden door het fantastische karakter van dezen geforceerden opbouw. Een felle zon wierp haar stralen over de nog verlaten stad, toen Esch berg het hotel verliet. Hij overlegde een oogenblik, alvorens verder te gaan. Waar kocht hij het noodzake lijkste voor een Lisaweta von Berne- heeft, om twee voorbeelden uit een reeks te kiezen, haar enorme chemisch- physische laboratorium aan de over zijde van het Y bij Amsterdam, waar ca. 1200 employé’s werken, voor wie meer dan de helft tot den wetenschap- pelijken staf behoort en haar technisch beproevings- en research laboratorium voor brandstoffen en smeermiddelen te Delft. Dit laatste zou men kunnen noemen een door de B.P.M. gesalarieerden zeer critischen klant. Hier worden de Shell- producten aan zware beproevingen on derworpen in de machines, waarin zij over de geheele wereld worden ver bruikt. BAZAR „DE SCHAKEL”. De Ned. Christelijke jongelieden- geheelonthoudersvereeniging „De Scha kel” organiseert op 1, 2 en 3 Februari a.s. een bazar in het Militair Tehuis van het Haagsch Centraal Brandweer Comité aan de Nieuwe Havenstraat 93. De opbrengst van de bazar is bestemd voor het landelijk congres van deze vereeniging, dat met Paschen te dezer stede zal worden gehoudan. Twaalf jaar kon hier, op allengs grooter schaal en met evenredig toe nemende expansie, wat de ruimte be treft, worden gewerkt, eer wij de erva ring opdeden, wat er nu eigenlijk ge daan wordt, waarvoor de gebouwen dienen en hoe de wijdverbreide faam ontstond. Wij hebben hier het oog op het Proefstation „Delft” van de Bataafsche Petroleum Maatschappij en de aanlei ding tot de kennismaking ermee is ge legen in het feit, dat morgen de offi- cieele Ingebruikstelling geschieden zal van een groep nieuwe gebouwen. De chef van den persdienst der Ba taafsche, de heer H. Kroon, bereidde ons bezoek op uitnemende wijze voor en ir. Broeze, de leider van het Proef station, stelde ons in de gelegenheid de interessante, schoon voor een leek niet steeds volkomen begrijpelijke, in richting en haar technisch-wetenschap- pelijke outillage, tot in details te bekij ken. Hoewel, als gezegd, de aard der on derzoekingen, welke hier worden ver richt en haar resultaten voor het goote publiek niet van onmiddellijke betee- kenis zijn, is de materie, waarom het hier gaat: benzine, Diesel- en smeer oliën, petroleum en andere, algemeen gebruikte aardolieproducten, van vol doende beteekenis, om hier iets te ver tellen van wat de ingenieurs, de che mici, de physici en wie er verder met hoofd of handen arbeiden, aan nuttig en soms baanbrekend werk verrichten. De olie is een machtige stof, daar over zijn we het hoogstwaarschijnlijk eens. Een ongeteld aantal motoren van 'allerlei aard en afmeting ontleent er zijn mogelijkheid tot krachtbron aan en hier op te sommen, welk nut wij ervan genieten, zou stellig een weinig te ver voeren. Maar met de verschaffing van olie en wat diés meer zij, acht de Bataaf sche haar taak niet geëindigd. Zij te maken met het onderzoek naar de beide hinderlijke verschijnselen. Zoo vormde zich een kern voor tech nisch „research” en toen deze kern er eenmaal was, bleken er veel meer kwesties aan de orde te komen, welke bestudeerd moesten worden. In snel tempo kwamen allerlei vraagstukken aan de orde: de kwaliteit van motorpe troleum, de klopwaarde van benzine, het voor en tegen van bepaalde typen smeerolie vroegen de aandacht De doelstelling van het proefstation is in al die jaren dezelfde gebleven, n.L het onderzoek van brandstoffen en smeermiddelen (eerst voor motoren, la ter ook voor andere doeleinden) op zui ver technische wijze, d.w.z. in den motor (of in het apparaat), waarvoor zij die nen om uit de bedrijfsresultaten van den motor op te maken, in hoeverre het pro duct voldoet en in welke opzichten het verbeterd zou kunnen worden. Het gebied, waarop de onderzoekin gen aangevangen zijn, was nog vrijwel onontgonnen. In den loop van ongeveer 5 jaar had het Proefstation door zijn voortvarendheid en originaliteit, in het behandelen van vraagstukken een naam verworven, welke buiten den kring van de eigen maatschappij en al spoedig ook buiten de grenzen van het eigen land uitging. Methoden en appara ten, voor het onderzoek van Diesel- brandstof, later voor bepaalde soorten smeerolie en nog later, voor vliegtuig- benzine, werden uitgewerkt en wekten in de vakwereld groote belangstelling. Verschillende van deze methoden zijn in den loop der laatste jaren algemeen ingevoerd. Mèt het veld van onderzoek groeiden Hedenochtend omstreeks half zeven had op den Leidschestraatweg ter hoog te van „Marlot” een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, afkomstig uit Wassenaar, een uit Diemen afkomstige personenauto, en een bakfiets, welke onverlicht reed. De bestuurder van de vrachtauto, die de bakfiets op het laatste oogenblik op merkte, wilde nog uithalen, teneinde een aanrijding te voorkomen, en kwam daarbij zoowel met de bakfiets als met de uit de tegenovergestelde richting ko mende personenauto in aanrijding. Zoowel de bestuurder van de perso nenauto, de 34-jarige W. J. van I. te Diemen, woonachtig, als de bakfietsbe stuurder, de 19-jarige P. J. M. Hekkelaan, werden gew’ond door den geneeskundigen dienst ver voerd naar het ziekenhuis „Bronovo”. Gebleken is. dat de bestuurder van de bakfiets een hersenschudding had be komen; de inwoner uit Diemen klaagde over inwendige pijnen. De drie voertuigen kregen ernstige materieele schade en werden door een der het vroegere vriendin van mijn moeder een of anderen ondergeschikten ambte naar heeft weten te bewegen haar een buitenlandschen pas te verstrekken en dat zij daarmee inderdaad over de grens is gekomen. Zij schijnt op het oogenblik in Parijs te wonen. Weet u niet, wie die ambtenaar was? Neen. Ergens sloeg een klok. Lisaweta luisterde. Mijn hemel, het is al dag. De menschen in het hotel zullen weldra op de been zijn. Hoe kom ik er nu uit? Hij overlegde even. U blijft voorloopig nog hier. In die kleeren, u houdt my ten goede, kunt u eenvoudig niet door het hotel. Doet u mij een genoegen, probeert u wat te slapen op de sofa hier. Ik sluit dan de kamer van buiten af, zoodat er niemand binnen kan komen. Zoodra de winkels open zijn, zal ik u dan een paar kleedingstukken bezorgen. U kunt dan in den loop van den ochtend rustig het hotel verlaten, zonder dat het opvalt. Als men u wat vraagt, zegt u eenvoudig, dat u bij kennissen op be zoek bent geweest. Neen, neen, dat kanlk ónmogelijk aannemen, protesteerde ze haastig. Dat kunt u wel! sneed hy gedeci deerd haar bezwaren af. Ik kan u niet in dezen toestand laten. U hebt u aan mijn wil te onderwerpen. Gelaten boog zij haar hoofd. Het eerste licht van den naderenden dag viel op haar glanzend zwart haar. Met eenzelfde deemoedig gebaar had ook Annegreet eens haar hoofd gebogen, de staf en de benoodigde ruimte. Een nieuw complex werd geprojecteerd, doch vóór dit in gebruik kon worden genomen, overleed helaas ir. Boerlage, den grondvester van het instituut. Opsporen en verbeteren van fouten. Het is een indrukwekkende reeks lo kaliteiten en zalen, waar men ons doorvoerde, om alles te zien, wat hier geschiedt om fouten op te sporen, te herstellen of te voorkomen. Daar is, om enkele grepen te doen, allereerst het gebouw, waarin het la boratorium voor olieverwarming, als mede de installatie van de centrale verwarming zijn ondergebracht. Ver schillende ketels, ingericht voor olie- stooken, zijn hier opgesteld. Tevens worden hier vervaardigd en onder zocht oliebranders van den meest uit- eenloopenden aard, tot de huiselijke „oliestellen” toe, welke aan zeer mi nutieuze onderzoekingen worden on derworpen. Wij zagen er o.m. vol automatische petroleum-geysers en boilers, prachtig geschikt voor plaat sen, waar gas en electriciteit ontbre ken. In de hal der benzine-motoren, waar de eigenschappen van de verschillende soorten benzine (automobiel- en vlieg- tuigbenzine) bestudeerd worden,is één van de drie moderne proefstanden aangebracht, waar een speciale proef- motor, uitgerust met een enkelen cy linder van een vliegtuigmotor, onder alle omstandigheden beproefd kan worden. Zoo’n proefstand kost een 20.000 aan bouwkosten en minstens dit bedrag per jaar aan bedrijfskosten. Een vierde proefstand is in aanbouw. Ook bevindt zich in deze hal een mo tor, waarvan men de verbrandingsver- schijnselen door kwartsvensters kan gadeslaan, fotografeeren en spectrogra- feeren, om zoodoende de wetten te lee- ren kennen, volgens welke deze ver branding verloopt. Een ander opmerkelijk apparaat is een z.g. chassisdynamometer, men zou zeggen een „hometrainer” voor auto mobielen, waarmede deze binnenshuis kunnen worden onderzocht op vermo gen en andere mctor-eigenschappen. Een volgende hal bevat o.a. een lan ge rij kleine ééneylinder motortjes, welke alle, onder diverse proefomstan- digheden, lange tijden draaien om smeerolie aan den tand te voelen en waarbij die motoren worden onder worpen aan zóó zware beproevingen als waaraan ze, in de practijk, wel nauwe lijks zullen blootstaan. In de nieuwe Dieselmotorenhal, be zet met de modernste motortypen, trekt een groote één-cylinder proefmo- De man sprak kruiperig-onderda- nig, maar een valsch lachje om zijn lippen bewees, dat hij meer wist. Ro bert zou hem het liefst een klap in zijn gezicht hebben gegeven. Ik weet niet, wat je wilt. Pascholl! Snel stapte hij in de eerste de beste auto. Toen de wagen reed, keek hij onwillekeurig nog eens door het ach- terruitje. De man stond er nog, zijn verfrommelde muts in de hand. Maar het infame lachje bleef Robert tijdens den geheelen rit bij. Het liep Robert inderdaad mee. Het modehuis van Belette” had de rol luiken reeds opgetrokken en de deur half geopend. In de étalages glinster den de kostelijkste zijden stoffen, een dure bontjas van hermelijn lag naast een kort jasje van donker fluweel en in een hoek waren een paar bont ge kleurde halskettingen uitgestald. Een goed gekleede vrouw stond ach ter de toonbank. Een jong meisje han teerde op een kleerenhqnger een luch tig en ondefinieerbaar gewaad van blauwachtigen kant en tafzijde. Zij droeg het als een heilig reliquie. Robert wrong zich door het half opende ijzeren hek. De beide vrouwen keken verbaasd op. Robert wist plotseling niet, wat hy moest zeggen. Nog nooit had hij zich zoo onzeker gevoeld. Hij ergerde zich over zichzelf. Haastig vervolgde hij: Een van myn vrouwelijke em ployé’s is aan de grens haar bagage kwijt geraakt. Zij voelt zich niet goed '1 s1 - M ill

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17