GEMENGD NIEUWS 3^3 UIT DE OMSTREKEN RADIONIEUWS I TO ■2IN<iENHUIS Opsporing van auto verzocht BRASSERIE (Achterom-ingang Passage) CAFETERIA-HOTEL (Kamer fl. 1.77 p.p.) VEREENIGINGEN DE TE MOERDIJK ONTVREEMDE MILITAIRE UITRUSTING STUKKEN REDDERS VAN DE „SLIEDRECHT”- MANNEN OMGEKOMEN LICHTSEINEN GEGEVEN TEN DIENSTE VAN VREEMDE VLIEGTUIGBESTUURDERS Stoomschip „Highwave” door vlieg tuig tot zinken gebracht NEDERLANDSCH KUSTVAARTUIG REDT BRITSCHE SCHIP BREUKELINGEN SCHOORSTEENBRAND MET ERNSTIGE GEVOLGEN VERKEERSONGEVALLEN OVER OCTOBER EN NOVEMBER 1939 de vlugheid waarmede de Botfk Harrisons Uw wenschen vervult. 7 >1 DEN HAAG NEDERLANDER IN DUISBURG TOT GEVANGENISSTRAF VER OORDEELD 452 461 513 421 606 378 Wegens diefstal van rijwielen Verdronken toen hun schip strandde De snelheid van een renpaard is maar betrek kelijk in verhouding tot HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 1 FEBRUARI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. Brand op een Nederlandsch schip Programma IV. "ÓtLieó ^VgEVAAR van KOUVATTEN^ ECHTE VALDA RADI0-PR0GRAMM4 Gunstiger beeld ten opzichte van het vorige jaar Opsporing verzocht 7 van om 11.— RIJSWIJK. spel. VEREENIGING SUCCULENTA. M aatschappij Eventueel ander station. Intusschen is komen vast te staan dat van dit nummer valschelijk werd ge bruik gemaakt. De Brig.-comm. Kon. Mar. voornoemd verzoekt opsporing, aanhouding en voor geleiding van de onbekende daders. Bemanning te Vlissingen aan land gebracht 9 (384) (401) (429) (452) (408) (365) oog de 12.45 Voor 5 i AMSTERDAM De bemanning begaf zich in de sloe pen en nauwelijks had men het schip verlaten of het verdween in de diepte. Het geheele drama was gevolgd door de bemanning van het Groningsche kustvaartuig „Rian”, dat op slechts 200 tot 300 meter afstands voer. Ook dit schip werd, door de ontploffing van de bommen in zee ongeveer vier voet uit het water gelicht. ernstig gewond Baby aan brandwonden overleden Gistermiddag ontstond een schoor steenbrand in een woning aan den Aweg te Groningen, bewoond door de fami lie J. J. F. Een in de kamer staande wieg vatte vlam, tengevolge waarvan de baby van zes maanden ernstige brandwonden opliep. In hoogst zorgwekkenden toestand is de kleine naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Voor de Duitsche strafkamer van de rechtbank te Duisburg heeft een 35- jarige Nederlander, A. R. uit Rotterdam terecht gestaan, verdacht varf diefstal In Augustus had hij een fiets gestolen en medio September een tweede rijwiel De laatste diefstal werd begaan onder begunstiging van de duisternis. De ver dachte verklaarde, dat hij in beide ge vallen onder invloed van sterken drank had gehandeld, waardoor hij niet meer wist wat hij deed. Daartegenover stelde de aanklager zich op het standpunt, dat voor den tweeden diefstal tijdens de duisternis een 1 tuchthuisstraf van een jaar en vier maanden kan worden op gelegd. De rechtbank stelde zich op het standpunt dat er verzachtende omstan digheden waren, ook omdat de ver dachte beschonken was. Daar niet te bewijzen is, dat de ver dachte in vol bewustzijn heeft gehan deld, heeft de rechtbank hem veroor deeld tot 7 maanden gevangenisstraf. Th. J. Broers Sr., tachtig jaar. Woensdag 7 Februari a.s. viert de heer Th. J. Broers, rustend hoofd der Chr. school te Voorschoten en wonende alhier, zijn 80sten verjaardag. De 80-jarige ving zijn loopbaan aan als onderwijzer aan de Chr. school te Leider dorp en was vervolgens als zoodanig werkzaam te Delft en te ’s-Gravenhage. Hierna volgde zijn benoeming tot hoofd der Herv. school te Schettens (Fr.), welke standplaats later met Voorschoten verwis seld werd. Als hoofd te Schettens slaagde de heer Broers voor het classicaal bestuur van Franeker voor de acte godsdienstonder wijzer in de Ned. Herv. kerk. De heer Broers was ook leeraar aan de Normaal school te Bolsward en ouderling van de Ned Herv. gemeente van Voorschoten. een slachtoffer De Engelsche visschers, die de vijf overlevenden van de „Sliedrecht” des tijds hebben gered, zijn omgekomen Nadat ze in hun open boot een week vol ontberingen hadden rondgezwalkt op den Oceaan, werden stuurman Brons en zijn vier gezellen opgemerkt door een Engelschen trawler „Merisia” uit Fleet wood, welks bemanning terstond alle zorgen besteedde aan de schipbreukelin gen en hen, zoodra mogelijk, aan land bracht. En thans, bijna op hetzelfde oogenblik, dat de Nederlandsche sche pelingen eindelijk in het vaderland te rugkeerden, zijn hun redders omgeko men, als slachtoffers van hun gevaarlijk beroep. Zaterdagnacht liep de „Merisia” op de rotsen van Bulgham Bay aan de kust van het eiland Man. Toen de traw ler vol water liep, klommen de twaalf opvarenden in het want. De reddingbrigade van Ramsey stelde alles in het werk om hen te redden. Met touwen lieten deze dappere kerels zich langs de rotsen omlaag zakken om zoo I dicht mogelijk bij de plaats des onheils te komen, meldt de „Msb.” Een redding lijn werd naar het wrak geschoten, maar de visschers zagen geen kans die te grijpen en een voor een werden zij overboord gespoeld door de hoog op gaande golven. Alle twaalf verdronken Donderdagsavonds tevoren hadden schipper en bemanning juist een bedrag van honderd pond sterling ontvangen van de reeders van de „Sliedrecht” als belooning voor wat zij deden ter red ding van de vijf Nederlandsche zeelui. Zaadstorting ejscht Gistermiddag omstreeks half vijf is op een zandafgraving oijder Renkum een zandstorting voorgekomen. Twee personen werden hierdoor half bedol ven. De gehuwde 55-jarige Th. J. B. uit Renkum kreeg eer. brok bevroren leem grond op de borst, waardoor zijn borst kas werd ingedrukt. Hij was terstond dood. De 36-jarige F. J. werd ter observatie naar het ziekenhuis te Wageningen ver voerd. Zijn toestand baart geen zorg. Het lijk van B. is naar zijn woning vervoerd. Aan een gisteren verschenen bui tengewoon Politieblad ontleenen wij De commissaris van politie te Zeist verzoekt te worden bekend gemaakt met den bestuurder van de auto, gekenmerkt H. 13138, die verdacht wordt op 27 Januari j.l. omstreeks 6.30 uur ’s namiddags in Wouden berg, in de omgeving van het kruis punt bij Quatre-Bras, lichtseinen vermoedelijk ten dienste van de oriënteering van vreemde vliegtuig- bestuurders te hebben gegeven. Bij aantreffen wordt verzocht de betreffende auto te onderzoeken of daarin materiaal aanwezig is lichtseinen te kunnen geven. In de bunkers van het Nederlandsche stoomschip „Guidra” metende 1000 ton is brand uitgebroken, terwijl het in een haven aan de Zuidkust van Engeland lag. De rook noodzaakte de brandweerlie den gasmaskers te dragen. Men was het vuur binnen een half uur meester en de brand bleef tot den bunker beperkt. Het signalement van den burger, waarmede de soldaat handgemeen werd, is als volgt: lang 1.80 a 1.85 m., mager uiterlijk, leeftijd ong. 35 jaar, gekleed met lederen jekker en een pet scheef op het hoofd. Het signalement van de auto luidt als volgt: donkerkleurige Chevrolet vermoe delijk van het jaar 1933-34. 4-persoons, 4-deurs, stuur links voorzien van het kenteeken P 4408. Uit een ingesteld onderzoek is geble ken, dat nummer met letter H. 13138 is opgegeven aan Ferdinandus Orelianus Martinus Fontenai, geb. 23 Dec. 1878 te Antwerpen, destijds wonende Aleidis- straat 81b te Rotterdam. Deze persoon, die van Belgische nationaliteit is, is echter niet meer woonachtig te Rotter dam, doch blijkt op 29 Juni 1921 aldaar te zijn afgeschreven voor vertrek naar Esschen (B.). Tevens wordt verzocht te worden bekend gemaakt met de tegenwoordige woon- of verblijfplaats van dien vreemdeling, die mogelijk in een der vreemdelingenadministraties zou kunnen voorkomen. Het moet niet onmogelijk worden geacht, dat de be treffende auto, waarvan het signale ment niet kan worden opgegeven, van een valsch nummer is voorzien. Nederlandsche Reisvereeniging. Gisteravond werd door de Ned. Reis vereeniging in de nieuwe bioscoopzaal van hotel Kuijs-Witzenburg een voor drachtavond gehouden. De heer A. M. van Leeuwen hield aan de hand van een serie lantaarnplaatjes een causerie over New York. Spr. ver telde op onderhoudende wijze een en an der van de geschiedenis, de ligging, kli maat en het leven van New York Na de pauze werden enkele interessante films vertoond, o.a. van het leven in de city en van de wereldtentoonstelling. Er werd vervolgens nog gewezen op de reismogelijkheid naar België in het komende seizoen. Burgerlijke Stand van Wassenaar. GETROUWD: F. J. van Hattum en G. C. Broekema. J. Parqui en A. Aal- ders. BEVALLEN: J. Veldman, geb. Bover- hof, z. G. Slats, geb. van Duyv«-ibode, z. M. J. Schroder, gel». Ottevs-iger, z. J .G. W. van Beest, geo. Bijl de Vroe, z. C. T. van de Roer, geb. Heijnen, z. G. C. Looijestein, geb. Ruygrok, d. P. B. M. C. H. Sassen, geb. van Eekelen, z. A. J. van Egmond, geb. Langerak, z. OVERLEDEN: C. Th. Koot, wed. van L. Alkemade, 65 j. G. L. Sterk Ver borst, man van A. van Kempen, 28 j. Programma Gem. Radiodistributie. Vrijdag 2 Februari. Progr. I: Alle uitz. van Hilversum I. Progr II: Alle uitz. van Hilversum II. Programma III. 8— uur v.m. Br. VI. 9.20 Eng. 11.20 Dan- arks Rad.*) 12 20 uur nam. Br. Fr. 2.20 Danmarks Ra dio*). 2.35 Pauze*). 3.05 Danmarks Rad.*) 3.50 en 4.35 Eng. 5.10 Danmarks Rad.*) 5.35 Boedapest*). 5.50 Eng. 6.20 Breslau. 6.50 Beromünster*). 7.05 Eng. 7 20 Mo-, tala*) 8.30 Div. 9.20 Beromünster*) 9.50 Danmarks Rad.*). 10.20 3r. VI. 10.35 Eng 8.— uur v.m Keulen 8.20 Parijs. 8.35 Eng. 9.30 Keulen. 9.50 Duitschlandzender. 10.1t Pauze*). 11.20 Keulen. 12.uur nam. Keulen. 12.20 Br. VI. 2.10 Duitschlandzender. 2.45 Keulen. 4.J0 Duitschlandzender. 5.20 Br Fr. 6.20 Gem. Radio Dtetr. 7.35 Br. VI. 8.20 Br. Fr 9.20 Parijs*). ".35 Br. Fr. 11.30 Duitschland,- zender. Mes in het oog gekregen De slager S. wonende te Helmond, kwam Dinsdagavond achter zijn woning toen hij op «eg was om ’n stuk vleesch te halen en daarbij een mes in de hand droeg, te vallen. Bij den val. sloeg het mes in het lin keroog. waardoor de man zwaar werd gewond. S. is nog denzelfden avond naar de oogheelkundige kliniek te Utrecht overgebracht. Hij zal het oog moeten missen. PRH15E5TR .86-TEL. 116649 CM. 'TVOODDEELIGST Hoe het schip werd vernietigd. Over het tot zinken brengen van de „Highwave”, deelde de kapitein bij aankomst te Vlissingen mede, dat zijn schip Dinsdagavond omstreeks vijf uur werd aangevallen door een viermotori- gen Duitschen bommenwerper. De „Highwave” was onbewapend en lag ten anker op ongeveer dertien mijl uit de Engelsche kust. Het vijandelijke vliegtuig vloog tot vier maal toe laag over het schip en liet daarbij telkens vijf bommen val len, terwijl het schip met machine-ge- weervuur werd bestookt. Slechts bij de vierde maal, dat het vliegtuig een lading van vijf bommen liet vallen, werd het schip door een bom getroffen. Deze bom richtte enorme schade aan en het schip begon onmiddellijk te zin ken. VOORBURG. Militaire ontspanningsvereniging. In de groote zaal van het Forum-thea- ter werd gisteravond door de militaire ontspanningsvereeniging „Ons Genoegen” een eerste uitvoering gegeven. Uit de inleiding van het programma blijkt, dat het doel van de vereeniging is de banden tusschen burgerij en mili tairen nauwer aan te halen. Uit de groote belangstelling voor dezen avond bleek wel dat dit doel is bereikt. Na het spelen van het „Wilhelmus” sprak de burgemeester van Leidschendam, de heer W. Keijzer, een kort openings woord, waarbij hij den verjaardag van het jarige Prinsesje herdacht. Vóór de pauze werden hierna opgevoerd het eerste en tweede bedrijf van het blij spel „Een vreemde eend in de bijt”, waar bij de opvoerenden, allen alhier gelegerde militairen, blijken gaven van uitstekend spel. Hartelijk werd er gelachen en een luid applaus viel den medespelenden ten deel. Nadat na de pauze het laatste be drijf van het blijspel was opgevoerd, werd nog een gezellig cabaret-programma ge bracht. waarbij de heer Bernard Barendse als conférencier optrad, die met zijn kwinkslagen spoedig contact met het pu bliek had. Veel succes had nog de sol daat Pietje, de imitator. „The Bouncers” bleken een band met goede krachten te zijn, welke zeker medewerkte tot het succes van den avond. Wapen U tegen het Bescherm Uw keel, luchtpijpen en U longen mei antiseptische VALDA PASTILLES tegen koude vochtigheid en infectie Moor vraag noot de m Hollandsche doezen Hevige brand te Haarlem Nadat de Haarlemsche brandweer Dinsdagmiddag en avond in de Zocher- straat en de Groote Houtstraat in actie was geweest, werd zij gisterochtend op nieuw gealarmeerd doch nu voor een ernstiger brand, welke woedde in de Maasstraat in Haarlem-Noord, op de bovenverdieping van een manufactu renwinkel, welke etage geheel is uitge brand. Ook de naast gelegen bovenwoningen, werden door het vuur aangetast, doch hier is de schade gering. Omstreeks half twaalf zagen overbu ren een vuurgloed achter de ramen der bovenverdieping van perceel Maasstraat 9. De brandweer werd gewaarschuwd. Toen deze arriveerde, woedde het vuur reeds zeer hevig. Met twee stralen, een over de voor- en een over de achter zijde. werd de brand aangetast. Na een half uur was het gevaar voor uitbrei ding geweken. De bovenwoning was toen echter geheel vernield. De groote hoeveelheid bluschwater, welke door den vloer naar beneden liep, richt te in den manufacturenwinkel groote schade aan. welke door de verzekering wordt gedekt. De bewoonster van de bovenverdie ping. de weduwe S. was op het oogen blik. dat de brand uitbrak, niet thuis. Hoewel de oorzaak niet met zekerheid vast staat, neemt men aan, dat de kachel in de voorkamer te fel gebrand heeft of dat er vonken op den vloer zijn gevallen. De hinderlijke sneeuw. Vele auto’s ondervinden hinder op den Stompwijkscheweg van de sneeuw, welke door den wind uit de polders wordt op gejaagd. Verscheidene auto’s blijven in de sneeuw steken en moeten eerst wor den uitgegraven. Gisteren heeft de auto busonderneming „LeidschendamLeiden” het vervoer gestaakt. Jaarvergadering Haagsche afdeeling. Op Zaterdag 27 Jan. j.l. werd in het ge bouw „Amicitia”, Westcinde 15 alhier, de jaarvergadering gehouden van de afdee ling ’s-Gravenhage van de vereeniging Succulenta.jMocht de vereeniging in het afgeloopen jaar haar 4de lustrum herden ken, de Kring "en Haag herdacht op deze vergadering zijn 15-jarig bestaan. Opge richt in Januari 1925 heeft de Kring steeds getracht de belangstelling voor Succulen ten, waaronder verstaan worden cactussen en andere vetplanten, te verhoogen, de studie van deze planten te bevorderen en steun te verleenen aan hen, die een ver zameling ‘succulenten bezitten of er een willen aanleggen. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte van de vergadering werden licht beelden vertoond van foto’s uit het dag boek van den bekenden Nederlandschen botanicui, dr. J. P. Lotsy. Deze maakte in 1922 een studiereis door Amerika, wel ke zich uitstrekte over Texas, Arizona, Mexico en Nieuw-Mexico, de bakermat van vele soorten cactussen. Vooral de zuil vormige giganteus domineert vele gebie den met geweldig hooge exemplaren. Deze reuzencactussen, welke een lengte van 12 meter en en ouderdom van 300 jaar kunnen bereiken, hebben een zeer uitge strekt. doch vlak wortelgestel, dat. zich even onder het woestijnoppervlak bevindt, zoodat de planten van ieder regenbuitje profiteeren De vruchten van deze Ceerus rijpen in den zomer in zóó groote hoe veelheden, dat zij met hun rood vrucht- vleesch en zwarte zaden een geliefd voed sel vormen voor de Papago-indianen Spechten maken vaak hun nesten in zuil vormige cactussoorten, zijn deze nesten verlaten, dan worden ze in besla? geno men door een kleinen inheemschen uil, de kleinste ter wereld, of door honing bijen. Deze verschillende bewoners heb ben, omdat rotting in het lichaam van de plant bestar dikwijls den dood van zoo’n prachtig exemplaar op hun geweten. Het tweede deel van den avond was ge wijd aan de ongeveer 7 jaar geleden ge maakte reis van prof. Werdermann naar Brazilië, ar een groot aantal van de edelste cactussoorten n.l. de Cephalo- en Pilocereus voorkomen. Vele nieuwe soor ten werden door pruï. Werdermann ont dekt op zeer geïsole rde plaatsen in de dorre, woeste streken van Pernambuco en in Zuid-Bahia Het is onbegrijpelijk, dat deze wonderschoons wit. geel en bruin be- doornde en behaarde zuilen zich thuis ge- Brand in Padvinders-clubhuis. Gisteravond tegen 11 uur bemerkte een controleur van den Nachtveiljgheids dienst, dat er brand was uitgebroken in het clublokaal van de R.K padvinders St. Martinus aan de Broeksloot. Bij aankomst der brandweer bleek, dat er een uitslaan de brand was. welke spoedig met een straal op de waterleiding door de brand weer is gebluscht De achterzijde van het clublokaal kreeg ernstige brandschade. Juni Juli Augustus September October November In hoeverre in deze kort na de mobi- lisat(emaand gelegen periode van afne ming of toeneming van het verkeer sprake is. kan nog niet worden nage gaan, omdat de desbetreffende waarne mingen van den Rijkswaterstaat nog niet werden gepubliceerd. Wel was het verkeer in September 1939 in het alge meen geringer dan in September 1938. Vrijdag 2 Februari. Hilversum I 1875 en 414.4 m. V.A.R.A. 8. uur v.m. ANP. Gram.muz. V.P.R.O. 10. Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Gram.muz. 10.40 Declamatie. Zang en piano. 11.30 Orgelspel. A.V.R.O. 12.uur nam. Palladians. 12.45 ANP. 1.Amusementsorkest. 2.Voor de vrouw 2.10 Disco-causerie. 3.Viool en piano. 3.30 tot 4.AVRO-Dansorkest. V.A.R.A. 4.05 Gram.muz. 5.— Voor kinderen. 5.30 Gram.muz. 6.Royal-All-Star-orkest. 6.30 Causerie over beeldende kunst. 6.50 Zang. 7.Lezing „Spciaal-democratie en ande ren... 7.18 ANP. V.P.R.O. 7.30 Ber. 7.35 Lezing. 8.Viool en piano. 8.30 Lezing „Het rapport van den Wereld bond der Kerken”. V.A.R.A. 9. Tooneel. 9.20 Ramblers. 9.45 Grant.* muz. 10.Tooneel. V.P.R.O. 10.40 Avondwijding. V.A.R.A. 11. ANP 11.10 Jazzmuziek. 11.30 Orgel- voelen in zulke dorre onvruchtbare stre ken waar vaak in jaren geen druppel regen valt. Zij zijn voor den zeldzamen reiziger een uitstekend compas, omdat steeds het cephalius of pseudocephalium, de opeenhoopingen van wollige haren, waaruit de bloemen ontstaan, aan den naar het Westen gekeerden kant van de plant groeit, een raadsel, waarvoor nog geen oplossing gevonden is. De cijfers omtrent het aantal ver keersslachtoffers, schrijft de K.N.A.C., zooals gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek, geven voor de maanden October en November 1939 voor wat betreft het aantal gedoode personen een gunstiger beeld dan het voorafgaande jaar, al moet daarbij ge constateerd worden, dat het aantal ern stige gewonden is toegenomen. De cijfers van de laatste zes maan den, waarvan gegevens beschikbaar zijn, zijn als volgt (tusschen haakjes de overeenkomstige cijfers van 1938). gedood 77 (66) 54 (71) 92 (68) 68 (68) 76 (90) 59 (68) Binnenbrand te Groningen Gisteravond om half tien brak brand uit in een perceel aan de Reitdiepkadt te Groningen, waarin mevrouw M. D V een pension heeft. Drie dames en drie heeren wonen hier in. Het vuur ontstond nabij een haard op een zolder kamertje en verbreidde zich snel. Naast het zolderkamertje bevindt zich de slaapkamer van een der pensiongasten mevr. H. P. R., die daar ziek te bed lag De brand werd ontdekt door de pen sionhoudster. Zij bracht allereerst me vrouw R. in veiligheid en waarschuwde vervolgens de overige bewoners en de brandweer. De brandweer tastte het vuur met twee stralen aan. Hoewel het vele pleis terwerk haar de taak niet gemakkelijk maakte, was zij toch na een uur den brand meester. Het zolderkamertje en dt slaapkamer brandden geheel uit. D“ overige vertrekken liepen groote water schade op.Behalve den inboedel van me vrouw R. was alles verzekerd. Ondanks de scherpe koude was de be langstelling van het publiek groot Hilversum II 301.5 m. Algemeen programma van den K.R.O. 8— uur v.m. ANP. 8.05 t't 9.15 en 10.— Gram.muz. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.uur nam. Ber. 12.15 Gram.muz. (12.45 ANP). 1.10 Paul Godwin’s ensemble. 2.— Orgelconcert 3.KRO-orkest. 5.Piano- voordracht. 5 20 Musiquette. 6.Gram. muz 6.15 KRO-Melodisten. 7.Ber. 7.15 Luchtvaartpraatje. 7.35 Gram.muz 8. ANP 8.15 „De Cracht van ’t Landt be- staedt”, oratorium. 10.30 ANP. 10.45 Ro- coco-octet. 11 20 Gram.muz. ENGELAND 391 en 449 m. (Na 6.20 n.m. ook 342 m.) 12.20 uur nam. Lyric-kwartet 12.50 Variété. 1.20 Ber. 1.30 tot 2.20 BBC- orkest 3.20 Sweet Rhythm-orkest 3.50 Claydon-kwintet. 4 20 Ber. 4.35 tot 5.05 Viool en piano. 5.50 Variété. 6.20 tot 6.35 Ber 7.05 tot 7 20 Dansmuziek. 7.40 tot 8.05 Cembalo-voordracht. 8.20 Tooneel. 9.20 Ber. 9.35 Tooneel 10.35 Gev. progr. 11.05 BBC- orkest. 11.50 Henry Hall’s orkest. 12.20 tot 12.35 Ber. PARIJS 1648 m. 12.20 uur nam. Lichte mu ziek. 1.05 Pianovoordracht. 1.35 Zang. 2.05 en 2.30 Cellovoordracht. 3 20 Orgelspel. 4.20 Tooneel 4.50 Zang 5.20 Chansons. 5.35 Kamermuziek. 6.35 Viool e- piano. 7.20 Derveaux-orkest. 7.50 Tooneel. 9.05 „My- drin”. opera. 11.05 Quatre-maons. 11 20 en 11.50 tot 12.20 National-orkest. KEULEN 456 m. 12.20 uur nam. Amuse- ments-sextet. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.35 Populair concert. 2.20 Zang. 2.45 Omroep koor en -orkest. 4.50 Folkloristisch progr. 5.10 Viool, cello en piano. 5.45 Gram.muz. 6.20 Omroeporkest 7.35 Gram.muz. 8.45 Zie Duitschlandzender om 8.35. BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 12.20 uur nam. Gram.muz. 12.51 en 1.30 Omroeporkest 1.50 tot 2.20. 5.15, 5.55 en 7.20 Gram.muz. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Gram.muz. 9.20 Symphonie-orkest en vrouwenkoor. 10.30 tot 11.20 Gram.muz. BRUSSEL Fransch. 484 m. 12.20 uur nam. Gram.rnuz. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 tot 2.20, 5/ en 5.50 Gram.muz. 6 35 Zang en viool. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Radio-orkest. 10.3" tot 11.20 Dansorkest. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 7.35 uur nam. Progr. gewijd aan Westwall. 835 Dobrindt’s orkest. 9.20 tot 9.50 Be-. 10 05 Gram.muz. 10.20 Politiek overzicht, hier na omroeporkest. 11.20 Ber., hierna tot 12.20 Concert Nadat het vliegtuig nog over de „Rian” had gevlogen, verdween het. De achttien schipbreukelingen van de „Highwave” werden door de beman ning van de „Rian” aan boord geno men. De tweede stuurman had een ko gel in het been gekregen en een ma troos was aan den schouder gewond. Kapitein Grünefeld van de „Rian” besloot naar Vlissingen te varen, waar het schip gisteravond aankwam. De tweede stuurman werd, na door een marinedokter te zijn behandeld, naar het ziekenhuis te Vlissingen over bracht. Op den hoek Berkhei- straat-van Zuylen van Nijeveltstraat slipte de vrachtauto, bestuurd door den militair K.. en reed tegen den wielrij der van M„ die aan zijn linker heup werd gewond. Dr. Hubbeling verleende bijstand, waarna van M. per auto naar zijn woning is vervoerd. Woensdagavond 7 F e- bruari a.s. spreekt dr. Slotemaker de Bruine voor de afdeeling Wassenaar van den Ned. Christen-Vrouwenbond in het gebouw Centraal over het alcoholvraag stuk. De Nederlandsche kustvaarder „Rian” van de reede’üj D Buining heeft te Vlissingen aan land gebracht acht tien schipbreukelingen, behoorende tot de bemanning van het Engelsche stoom schip „Highwave” van de reederij Highhook Shipping Cy. Ltd. te Londen. Een der schipbreukelingen is gewond. In verband met het te Moerdijk voor gevallene is een buitengewoon Politie blad verschenen, luidende als volgt: De brigade-commandant der Konink lijke Marechaussee te Moerdijk, maakt bekend, dat in den avond van 27 Jan. te Moerdijk, gemeente Klundert, eenige militaire uitrustingstukken werden ont vreemd uit een schoolgebouw, waarin militairen gelegerd zijn. De diefstal werd ontdekL doordat een militair-chauffeur in den avond van op- gemelden datum omstreeks 11.15 uur op den Rijksweg van Breda naar Moerdijk een burger, in het bezit van een kara bijn, in een personenauto zag stappen. De soldaat vertrouwde dit niet en toen hij den burger naar de herkomst van de karabijn vroeg en daarbij die ka rabijn aan den burger wilde ontnemen, ontstond tusschen beide personen een gevecht. Tijdens dit gevecht werd de Weeding van den soldaat tweemaal met een mes doorstoken. De soldaat wist aan den burger de karabijn te ontrukken. In de auto was nog een tweede (bur ger) persoon gezeten, die tijdens het gevecht zou hebben geroepen: „Kom, Dirk, het is mis aan de Moerdijk”. Deze persoon, van wien nader signa lement ontbreekt sprak met Limburgsch dialect, evenals zijn metgezel. Na deze geweldpleging wisten de bur gers in hun auto te ontkomen en reden zij w eg in de richting Breda. Na het gebeurde werd door politie personeel op gemeld weggedeelte nog gevonden: een militair gasmasker, een militaire overjas en een paar rubber laarzen. Bij onderzoek bleken deze goederen te zijn ontvreemd uit voormeld school gebouw. Voor de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen, departement Voor burg en omstreken, zal dr. P. H. v. d. Hoog op Donderdag 15 Februari a.s. een lezing houden over het onderwerp „De pelgrimstocht naar Mekka”. WASSENAAR. Drie inbraken. Ingebroken werd in een perceel aan de Eikenlaan, bewoond door de familie G„ en in twee huizen aan de Raaphorstlaan van de families van L en S. Bij van L werd niets vermist De beide andere fa milies zijn afwezig, zoodat niet kan wor den nagegaan of er iets is ontvreemd. LEIDSCHENDAM. Dienstgebouw Ned. Herv. kerk. Thans zijn voldoende gelden bijeenge bracht om tot den bouw van een nieuw dienstgebouw van de Ned. Herv. kerk over te gaan. De goedkeuring van den bouw zal dezer dagen aan het gemeente bestuur verzocht worden. Met het op het eventueel doortrekken Damlaan is rekening gehouden. Zeventienhonderd galden van toonbank gestolen Dinsdagmiddag is in een zaak in de Kinkerstraat te Amsterdam, toen de winkelier even weg was, een porte feuille met twaalfhonderd gulden con tant geld en een aandeel Anaconda Copper ter waarde van vijfhonderd gulden, benevens verschillende papie ren, van de toonbank weggenomen. Daar er korten tijd niemand in den winkel was, heeft de dief ongezien zijn slag kunnen slaan. Gisteravond hield de tooneelvereeniging „St. Arcisius” een feestavond. Kapelaan Klaver opende met een welkomstwoord de bijeenkomst, ter wijl burgemeester Keijzer met een op wekkend woord de feestvergadering sloot. Medewerking verleende het fan- fare-korps „Juliana”. Morgen houdt de K. J. M. V. een sociëteitsavond in het R.K. vereeni- gingsgebouw. Diverse wedstrijden wor den gespeeld. De St. Josephgezellen houden op Zaterdag 3 Februari een ont- spanningsbijeenkomst in het Patronaat Maandag a. s. houdt de biljartclub V.I.O.S. een feestavond in het café van den heer Bijleveld. Hondenbelasting. B. en W. maken de houders van hon den, ingevolge art. 3 der verordening op de heffing en invordering der hondenbe lasting, erop attent, dat iedere houder van een hond verplicht is daarvan jaar lijks aangifte te doen. De belasting be hoort dadelijk bij de aangifte te worden voldaan. Tenslotte wordt nog medege deeld, dat de aangifte van honden, na 31 Januari verkregen, behooren te ge schieden 14 dagen na het verkrijgen. Sleeënde jongen aangereden en gedood Dinsdagavond omstreeks 9 uur is op den Bekkerweg te Heerlen de 15-jarige M. S. op zijn bobslee door een auto aangereden en tegen den grond ge smakt. In deerniswekkenden toestand werd de jongen opgenomen. Nadat ge neeskundige en geestelijke hulp ver leend was, is hij kort daarna overle den. De auto is doorgereden, aldus de ,,Msb.” De politie Stelt een onderzoek in naar den bestuurder.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6