Goederentrein nabij Utrecht ontspoord NEDERLANDSCH-INDIE FINANCIEEL HAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1940. DERDE BLAD, PAGINA 2. Identiteits-bew ijzen het post-personeel voor SHELL UNION OIL CORPORATION en Treinverkeer in de richting Amersfoort Hilversum ondervindt belangrijke stagnatie DRIE PERSONEN VERDRONKEN GeneesmiddelD U H Oude lijn Blauwkapel- Lunetten bewijst goede diensten met SANATOGEN' De opleiding tot reserve-officier VERENIGINGEN DE VOLKSRAAD Extra brandstoffenbijslag DE POST VAN DE PK-AFO Hedenmorgen is men aan het hoofdpostkantoor alhier begonnen met het geheele personeel te voorzien van post-identiteitsbewijzen. Deze identiteitsbewijzen moeten dienen om den postbeambte in staat te stellen zich, desgevraagd, te kunnen legitimeeren. LEZING DOOR PARIJSCHEN HOOGLEERAAR VERLOF DIRECTEUR VAN ONDERWIJS DE SCHEEPVAART NEDERLAND- INDIE ZWARE BANDJIRS IN JAPARA EN KOEDOES TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verjaag die slapte zenuwen I Handelsvereeniging «Botterdam”* van Uw i „Tegenwoordig heb ik weer dat pret tige gevoel van onvermoeibaarheid, en zenuwstoornissen. die schadelijk op den bloedsomloop werken, zijn sedert het gebruik van Sanatogen uitgebleven”, schrijft een bekend kansel redenaar uit N. Holland. Meer dan 25.000 doktoren spreken eveneens luin lof uit over Sanatogen en bevelen het aan als middel Ier versterking van Uw zenuwen. P i. van door deze de Nederlandsche industrieele en handelsmissie aan Italië candidaten zullen Goede verwachtingen. Abnormale regenval in Midden-Java. Over Pasteur. Mamix van Met 16 Mei tien maanden naar Europa. Dr. Winckel naar Stockholm vertrokken Werkloozen en het sneeuwruimen om Beide sporen versperd. 4 een Wat is de oorzaak «3 In verband met de uitzending van een ambulance naar Finland. De Raad van Beilen richt zich tot den minister. In een spoedeischende vergadering heeft de gemeenteraad van Beilen gis teravond met algemeene stemmen be sloten een dringend verzoek te richten tot den minister van Sociale Zaken om de Rijkssteunregeling zoodanig te her zien, dat den werkloozen, die vrijwillig willen medewerken aan het herstellen van de door sneeuwval verbroken ver bindingen, boven hun steunbedrag een toeslag uit de gemeentekas mag wor den verleend. Eenige Raadsleden konden de verga dering niet bij wonen, omdat verschillen de buurtschappen zoodanig zijn ge ïsoleerd, dat zij het Raadhuis per auto niet konden bereiken. Verassching mevrouw Cyfer-van Wyngaarden. Op Westerveld is hedenmiddag het stoffelijk overschot van wijlen mevrouw Cyfer-van Wyngaarden, de eerste voor zitster van het Nederlandsche padvind- stersgilde verascht. In de aula werd o.m. het woord gevoerd door de tegenwoor dige presidente mevrouw E. van den Bosch-de Jong, die de groote verdienste van de overledene voor de meisjespad vinderij herdacht Zooals bekend, heeft het Nederland sche Roode Kruis een ambulance voor Finland beschikbaar gesteld. Ter voor bereiding van de uitzending dezer am bulance, is dr. Ch. W. F. Winckel heden morgen om half negen met de Zweed- sche machine van Schiphol naar Stock holm vertrokken. waren dusdanig treinverkeer ter gestagneerd NIEUWE H. B. S. IN SOERABAJA. BATAVIA, 2 Februari (Aneta). Op 1 Augustus a.s. wordt te Soerabaja een R.K. Hoogere Burger School met 5-ja- rigen cursus afd. B., voor jongens, ge opend. De groepsgemeenschap Palembang. In de vergadering van hedenmorgen besloot de Volksraad tot voorbehoud van de behandeling van de heringe- diende ontwerp-ordonnantie inzake de groepsgemeenschap Palembang en van die tot invoering van een directe al gemeene oorlogswinstbelasting. Schuldbevrijding. Vervolgens werd een aanvang ge maakt met de aanvullingsbegrooting voor de schuldbevrijding van Inland- sche bestuursambtenaren. De heer Soetardjo (P.P.B.B.) be tuigde zijn waardeering voor de indie ning en ook aan den Gouverneur-Gene- raal persoonlijk voor zijn steun aan het initiatief van de P.P.B.B. Spreker diende een amendement in, beoogend de inschakeling van B.B.-vereenigin- gen. Genua ver- Oldenbarne- KOEDOES, 2 Februari (Aneta). Ten gevolge van den zwaren regenval inde laatste dagen, zijn vele bandjirs opge treden in de regentschappen Japara en Koedoes. Drie inlanders uit het Wela- tansche zijn door den stroom meege sleurd en verdronken. De boterheffing. Het bedrag van de heffing en steun- uitkeering op boter, is, behoudens tus- schentijdsche wijziging, voor de week van 1 tot 8 Februari vastgesteld op 80 cent per k.g. (onveranderd). Herdenking van St. Aldegonde Omstreeks kwart voor drie in den afgeloopen nacht is een gedeelte van een goederentrein, welke op weg was van Amersfoort naar Utrecht, ter hoogte van de vroe gere halteplaats Blauwkapel, bij den overweg aan de Hilversum- schestraatweg, ontspoord. Termijn met een week verlengd De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat de termijn, gedurende welken de extra brandstoffentoeslag aan gesteun- den, wordt verstrekt, met één week ■wordt verlengd. Het Willibrordus-monument te Utrecht. De Utrechtsche gemeenteraad heeft besloten het fraaie Willibrordus-monu ment van den grooten apostel der Ne derlanden, een schepping van den beeld houder Termote te plaatsen in den ver- keerscirkel op het Janskerkhof. Slechts een klein deel verloren gegaan. BATAVIA, 2 Februari (Aneta). De P.T.T. deelde mede, dat bij de ramp van de PK-AFO alle uit Nederlandsch- Indië afkomstige post is gered, uitge zonderd vier pakketjes niet-aangetee- kende brievenpost uit den Pasar, be stemd voor Koepang en Australië, ter wijl de mogelijkheid bestaat, dat een soortgelijk pakketje uit Batavia, be stemd voor Brisbane, gedeeltelijk ver loren is gegaan. BENOEMING ADMINISTRATEUR TEGALGONDO. SEMARANG, 2 Februari. (Aneta.) De Soesoehoenan benoemde, in overeen stemming met den gouverneur, tot administrateur van de tabaksonderne ming Tegalgondo, de heer W. Hamming, thans administrateur van het tabaks- land Gawoh, van de Int. Crediet- en BATAVIA, 2 Februari. (Aneta.) Pro fessor Pasteur Ballery-Radot, hoog- leeraar te Parijs, die voor een kort be zoek aan Nederlandsch-Indië uit Saigon alhier aankwam, hield zijn aangekon- digde voordracht over zijn beroemden grootvader. Voor deze voordracht be stond groote belangstelling, o.a. van de zijde van de leden van den Raad van Ned.-Indië, het consulaire corps, andere ambtelijke en ook particuliere kringen. De spreker werd ingeleid door den heer Kingma, voorzitter van de Alliance Francaise, die ook een slotwoord sprak. Aan mevrouw Pasteur werden bloemen aangeboden. van de Het bezoek van Gages en D.D D. nilvert de poriën, doet de |euk bedoren, ver* Irlicht en gterkt de huid» weelteli. Flacons 6 75 ct* I. 1.30 en I. 2.50. der volkshuishouding in het leven zijn geroepen. De wet medewerking verde- digingsv jorbereiding 1939 scheen daar toe het meest geëigend. Het ontwerp van wet, dat thans aan de Staten-Generaal is aangeboden, heeft de strekking een wijziging in dien zin van de genoemde wet tot stand te brengen. In artikel 1 van het ontwerp wordt voorgesteld aan de opgave, genoemd in art. 5 van de wet medewerking ver- dedigingsyoorbereiding, waarin de be doelde medewerking uitsluitend kan bestaan, toe te yoegen Het niet afleggen van verklaringen, waarbij personen of lichamen zich ver binden of op eenigerlei wijze bereid verklaren zich te onderwerpen aan toezicht door of vanwege personen, op tredende ten behoeve van een vreemde mogendheid. Onderzoek naar de waarde van huisvuil Nationale plechtigheid te Leiden. Men deelt ons mede, dat de minis ter van Staat, minister van Algemee ne Zaken a.i., voorzitter van den Raad van Ministers, en de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen zit ting hebben genomen in het eere-comi- té van het nationaal comité ter her denking van Philips van Marnix van St. Aldegonde 1540-1940. Wij vernemen voorts, dat het comi té zich voorstelt de groote nationale herdenkingsplechtigheid te doen plaats hebben te Leiden op een datum, welke valt in de lustrumweek van het Leidsch studenten corps, d.i. streeks eind Juni - begin Juli. „CONCORDIA”. Het bestuur van het Christelijk Ge mengd Koor .Concordia”, welk koor zich den laatsten tijd meer is gaan toeleggen op het instudeeren van kleine oratoria, heeft met ingang van Donderdag 25 Ja nuari 1940 den heer Th. J. A. Groenewege geëngageerd als vast accompagnateur voor jeugdkoor en koor Minimumprijzen grondhuur. Voorts begon de Volksraad met de behandeling van de motie-Soeroso in zake vaststelling van minimumprijzen voor korte grondhuurpractijken, wel ke indertijd werd aangehouden, na mededeeling van de Regeering, dat een herziening van de grondhuurwet- geving in bewerking was. De heer Soeroso (Nat. fractie) licht te het voorstel toe, waarop de Regee- ringsgemachtigde, de heer Drossaers, het woord vroeg om mede te deelen, dat de suikerregelingscommissie-Har- demann, die ook het onderhavige vraagstuk bij het onderzoek betrok, haar arbeid nog niet heeft beëindigd. De Regeering kan zich niet uitspre ken, vóórdat zij dit rapport heeft ont vangen. De heer Soeroso verzocht hierop zich ten aanzien van de verdere be handeling van deze zaak te mogen be raden. TOONEEL VEREENIGING „VOOR ONS PLEZIER”. A.s. Zondag organiseert bovengenoemde vereeniging in gebouw Musica een groo ten tooneelavond met bal na. Opgevoerd wordt „Menschen in Al giers”, tooneelspel in vier bedrijven, door Jack Bess. Het in het stuk voorkomende ballet staat onder leiding van Thea Sarton, ter wijl de entre-acte en balmuziek wordt verzorgd door „The Happy Boys", onder leiding van den heer C. Baasbank. Regie en algeheele leiding berusten bij den regisseur den heer Louis van der Eist. N.V. de Wit’s dekenindustrie. In de op gisteren hier ter stede gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. de Wit’s dekenindustrie, gevestigd te Helmond, werden de balans en de alg. verlies- en winstrekening goed gekeurd, nadat daarover door den heer C M, W Bernhard eenige vraren urnen gesteld. Prof. J. E. de Quay werd tot com missaris herkozen. Behandeling aanvullende begrootingen. BATAVIA, 1 Februari (Aneta). De Volksraad maakte een aanvang met de behandeling van de aanvullingsbe grooting voor het dienstjaar 1940, be treffende de zesde storting in het Rub- berfonds ten bedrage van f 361.240. De heer Zwart (I.K.P.) verzocht kele inlichtingen. De heer Soangkoepon (I.N.G.) oefende critiek op het standpunt der Regeering in algemeenen zin, wijl de Regeering niet bereid is om de wijze van besteding der rubbergelden te wijzigen. De Regeeringsgemachtigde zal later antwoorden. BUITENZORG, 2 Februari (Aneta). Met ingang van 16 Mei 1940 is aan den directeur van Onderwijs, dr. Idenburg, een verlof van tien maanden naar Europa verleend. Singapore en Colombo worden ook door de „Nederland” weer aangeloopen. BATAVIA, 2 Februari (Aneta). De Stoomvaart-Mij. „Nederland” besloot, om thans ook de uitvarende passagiers schepen wederom te Singapore en te Colombo te doen aanloopen, ingaande met de op 23 Maart uit trekkende „Johan van velt”. Aanvankelijk was dit maatschappij facultatief gesteld. HEINEKEN’S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. De winst over 1939 De Shell Union Oil Corporation deelt ons mede, dat haar voorloopige cijfers en een netto winst van ongeveer 11.800.000 e,*-| dollar over het jaar 1939 aantoonen, overeenkomende met een winst van circa 77 dollarcent per aandeel van de 13.070.625 gewone aandeelen z.n.w. na aftrek van het preferente dividend ad 5.50 dollar per pre ferent aandeel. Over het voorafgegane jaar heeft de netto winst 11.318.423 dollar bedragen, of 72 dollarcent per gewoon aandeel. Gedurende het vierde kwartaal van 1939 verdiende de Shell Union Oil Corpo ration volgens de voorloopige bedrijfsuit- komsten ongeveer 5.100.000 dollar tegen 1.953.929 dollar in het dienovereenkomen- de kwartaal van het voorafgegane jaar. gevarentoeslagen zeevarenden Met ingang van 1 Februari zijn de gages van koopvaardij-officieren en scheepsgezellen met 5 pCt. verhoogd. De contact-commissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij heeft de reeders-organisatie verzocht, vóór 15 Februari met haar tot overeenstemming te komen omtrent ingediende voorstel len voor verhooging van toeslagen voor oorlogsgevaar. Verder wordt onderhan deld over het treffen van een wachtgeld regeling ingeval schepen, wegens de oorlogsomstandigheden, moeten worden opgelegd. Kas-vereenlging N.V. Naar wij vernemen zal aan de binnen kort te houden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van de Kas-vereeniging N.V. worden voor ge- steld over het boekjaar 1839 een dividend uit te keeren van 2| (v. j. 3 I Restaurant Royal. In de algemeene vergadering v«n deelhouders van de N.V. Mij. tot **P tatie van het Restaurant Royal alm® welke gehouden is op 31 Jan., is bes10'ten na een zeer ruime afschrijving eep dui dend over 1939 uit te keeren van 40 gw- 4>er aandeel, pi. j. 25 gkQ Dr. H. P. Heineken zal zijn functie van president-directeur neerleggen. In de gisteren onder voorzitterschap van mr. Th. A. Fruin gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Hei- neken’s Bierbrouwerij Maatschappij N V. te Amsterdam, werden de balans en winst en verliesrekening per 30 September 1939 goedgekeurd. De vergadering vereenigde zich met het voorstel tot winstverdeeling van de direc tie, waarbij het dividend wordt vastge steld op 8 voor de aandeelen, genum merd 1 tot en met 2400, en op 6 voor de aandeelen genummerd 2401 tot en met 12000. De voorzitter herinnerde vervolgens er aan, dat in het voor het jaarverslag af gedrukte praeadvies van commissarissen wordt medegedeeld, dat de president-di recteur dr. H. P. Heineken den wensch te kennen heeft gegeven zijn bestuursfunctie neer te leggen Daarbij wordt vermeld, dat het de bedoeling is aan deze vergade ring voor te stellen dr. H. P. Heineken tot lid van den raad van commissarissen te benoemen, terwijl commissarissen dan voornemens zijn om hem tot gedelegeerd commissaris aan te stellen. De voorzitter zeide te weten, dat dr. H. P. Heineken zijn besluit om de meer dan vijf en twintig jaren vervulde betrekking van directeur neer te leggen, niet dan na rijp overleg genomen heeft, zoodat commissarissen en aandeelhouders het moeten respectee- ren. De commissarissen hebben dr. H. P. Heineken bereid gevonden om, totdat de directie de noodzakelijke aanvulling zal hebben gekregen, met zijn arbeid voor de vennootschap voort te gaan en, zij het dan onder den anderen titel, voorloopig zijn directeurswerk voort te zetten. Spr stelde voor dr. H. P. Heineken met ingang van 1 Febr. j.l. op de meest eer volle wijze ontslag als directeur te ver- leenen en hem tevens, eveneens met in gang van dien dag. commissaris der vennootschap te benoemen, m de dadelijk na deze vergadering gevolgde vergade ring van den raad van commissarissen werd dr. Heineken met algemeene stem men als gedelegeerde commissaris aan gewezen. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris mr. Th. A. Fruin werd her kozen. kijken, wat er gaande was. Mijn col lega, die nachtdienst had, den aanslui- tingswachter A. Helsdinger, trof ik gelukkig in welstand, doch eveneens hevig geschrokken, in den wachtpost aan. Hij is inderdaad door het oog van een naald gekropen. De ontsporing moet immers op enkele meters afstand van het wachtershuisje zijn geschied, want de assen en wielen van den to taal vernielden wagon liggen op nau welijks vier meter afstand van het huisje, waarin Helsdinger zich bevond. De wagen is toen rakelings langs het huisje gesleurd, zonder hier evenwel schade aan te richten. Ook de spoor- boomen bij den overweg aan den Hil- versumschestraatweg, zijn er goed af gekomen. doch een tiental meters ver der zijn de bedieningsdraden van de seinen en wissels, welke toch verder van de spoorrails afliggen, volkomen vernield.” Helsdinger zelf verklaarde, dat hij plotseling een donderend geraas hoor de en een sneeuwhoos voorbij de gla zen ruiten van het wachtershuisje zag komen. Nog nooit had hij in de dertien jaren, welke hij op dezen post dienst doet, zooiets meegemaakt. Daar het ongeluk zich in de nabijheid van het dichtbewoonde tuindorp Maartensdijk, grenzend aan Utrecht, afspeelde, zul len ongetwijfeld vele bewoners den zwaren slag hebben gehoord. De belangstelling was evenwel in den nacht niet groot, vooral daar de duis ternis het zicht op de spoorbaan be lemmerde en de koude een lang ver blijf buiten vrijwel onmogelijk maakte. Deze ontsporing heeft gelukkig geen persoonlijke ongelukken tengevolge gehad. De trein passeerde met een snelheid van ongeveer vijftig k.m. per uur ge noemden overweg, toen de tiende wa gen van den uit ongeveer 40 wagons bestaanden goederentrein ontspoor de, waardoor deze geheel buiten het treinverband kwam te staan en over een grooten afstand werd meegesleurd, daarbij als het ware zwevende boven de aan de linkerzijde van dezen trein liggende spoorrails. Over een grooten afstand werden de bedieningsdraden vernield van de wis sels en seinen, welke van de wacht post Blauwkapel-West uit worden be diend. Van den ontspoorden wagon werd het onderstel geheel afgerukt, hetgeen op enkele meters afstand van het wachtershuisje, gelegen aan den Hilversumschestraatweg, werd terug gevonden. Behalve deze wagon, waar van natuurlijk niet veel meer gaaf is gebleven, ontspoorden nog enxele wa gons. Deze bleven evenwel in het trein verband, zoodat geen noemenswaar- dige grootere schade werd aangericht, wat kleeren aangeschoten en ben gaan Omtrent de oorzaak van deze ont sporing kon nog niets worden mede gedeeld. Ir. Goedhart zeide ons van nacht, dat hij na het voorloopige on derzoek nog geen enkele conclusie had kunnen trekken. Aanvankelijk rees het vermoeden, dat het wisselcomplex, dat nabij het wachtershuisje Blauwkapel- West ligt, waar de lijn naar Hilver sum uitkomt op de lijn naar Amers foort, de ontsporing had veroorzaakt, doch aan de rails ter plaatse was daar van geen enkel spoor te vinden. Reeds om kwart voor negen vanmor gen gelukte het, het opgaande spoor naar Amersfoort vrij te maken. Om streeks elf uur was ook het andere spoor weer vrij. Na controle der ver schillende lijnen en wissels, kon het treinverkeer ter plaatse wederom nor maal passeeren, Op het departement van Economische Zaken. Op het ministerie van Economische Zaken wordt thans, naar aanleiding van een daartoe door de Nederlandsche vereeniging van huisvrouwen tot mi nister Steenberghe gericht verzoek, een intensief onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden voor het ophalen van afvalstoffen. Waar noodig, wordt ten deze overleg gepleegd met verte genwoordigers van het bedrijfsleven, zoo meldt de „N.R.Crt.” Een gelukkige omstandigheid schijnt daarbij te zijn, dat voor geen der in aanmerking komende huishoudelijke afvalstoffen de situatie zoo nijpend is, dat een orimiddellijk ingrijpen ge- wenscht zou zijn. Het onderzoek zal waarschijnlijk binnen afzienbaren tijd tot resultaten voeren. werking treden van remsysteem. De beide sporen versperd, dat het plaatse volkomen gestagneerd was, hetgeen zeggen wil, dat de treinen in het op- en afgaande treinverkeer in de richting Amersfoort en Hilversum niet langs de plaats van het déraille ment konden passeeren. Uitgebreide maatregelen werden dan ook getroffen om dit treinverkeer te doen geschie den over de oude lijn Lunetten-station Maliebaanstation-Biltstraat naar Blauwkapel. Daar deze oude lijn hier op niet berekend is, beteekende dit een belangrijke stagnatie, welke gepaard ging met groote vertragingen. Direct werd getracht den vernielden wagon zoo spoedig mogelijk te verwijderen. Dit kon geschieden door den wagon op het in de nabijheid liggende enkel- sporige lijntje, een aftakking ter plaatse naar de Utrechtsche gasfa briek, te sleepen. Men is daarmede terstond begonnen met behulp van den montagewagen, welke omstreeks vijf uur uit Utrecht arriveerde, nadat ir. Goedhart ter plaatse een onderzoek had ingesteld. De Nederlandsche missie, welke on der leiding van generaal-majoor Hassei- man, op verzoek van de Italiaansche regeering een bezoek heeft gebracht aan Italië, is thans voor het grootste gedeelte in Nederland teruggekeerd. Naar destijds is gemeld, zou deze missie de mogelijkheid tot uitbreiding van den industrieelen handel tusschen Italië en Nederland ter plaatse bestu- deeren. Generaal-majoor Hasselman, die vol lof was over de buitengewoon harte lijke ontvangst in Italië, deelde ons mede, dat deze missie eerst eenige da gen te Rome doorbracht eo daarna verschillende industrieele contra be zocht. Zoo zijn o.a. in oogenschouw genomen de Fiatfrabrieken te Turijn en de wapenfabrieken te Spezia, terwijl bovendien te Genua, Brescia en Flo rence op het programma stonden. De heer Hasselman deelde nog mede over de eventueele resultaten zich niet po sitief te kunnen uitlaten daar eerst een rapport aan den minister van Defensie dient te worden uitgebracht. Hij achtte echter een positief resul taat als gevolg van deze studiereis voorshands niet uitgesloten. SANATOGEN Een geweldige slag. De ontsporing is gepaard gegaan met een geweldigen slag. „Het was”, zoo deelde de in de nabijheid wonende aansluitingswachter J. Vermeulen ons mede, „alsof een bom-inslag plaats vond. Ik had geen dienst en lag te bed. Terstond ben ik opgestaan, heb vlug waardeloos wordt examen voor de hoofdacte in het algemeen wordt afge legd op een leeftijd, dat men zijn eersten oefenplicht reeds achter den rug heeft Vindt de minister in een en ander geen aanleiding om den hoofdacte- eisch te doen vervallen en derhalve de opleiding tot onderwijzer, met betrek king tot plaatsing bij de officiersoplei ding, gelijk te stellen met die aan de H.B.S.? Is de minister bereid daarnaast niet al te strikt vast te houden aan de voorwaarde, dat de eerste oefening nog niet is volbracht De treingeleider, die zich in den achtersten wagen bevond, voelde een hevigen schok, als gevolg van het in het automatische Het Kamerlid van Sleen bepleit toe lating ook van aanstaande onderwijzers. Het Tweede-Kamerlid van Sleen heeft aan den minister van Defensie de volgende schriftelijke vragen ge steld 1. Is het waar, dat ook gedurende de mobilisatie slechts die gegadigden voor de officiersopleiding voor plaat sing in aanmerking kunen komen, die de eerste oefening nog niet hebben volbracht 2. Is het den minister bekend, dat door deze voorwaarde de toezegging, voorkomende in de memorie van ant woord op de Defensiebegrooting voor 1940 (Tweede Kamer) in den volgen den zin „Hoewel de hoofdacte niet is gelijk te stellen met de eindexamens H.B S. of gymnasium of met de daarmede ge lijkgestelde Staatsexamens, ziet de on- dergeteekende er geen bezwaar in, dat voor de opleiding tot reserve-officier ook gezocht wordt onder de bezitters van de hoofdacte, omdat onder dezen zeer zeker goede schuilen”, bijna volkomen gemaakt, daar het &x'<' i

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10