HAAGSCIIE COURANT PLANETARIUM Mutatie het Opperbevel in Generaal Reynders treedt af wordt en opgevolgd door generaal Winkelman BINNENLAND Maandag 5 Februari 1940 STADSNIEUWS TRAGISCH ONGEVAL KOLENDAMPVERGIFTIGING Aankomst Volkenbondsfunclionarissen van ASFALTEERINGS- INRICHTING OP TERREIN VAN DE GASFABRIEK IN LICHTERLAAIE Ir. M. S. H. TROOSTER DIRECTEUR VAN HET GEM. ELECTRISCH BEDRIJF 1 kennisgevingen Gevonden voorwerpen. PLANEETVORMIGE NEVELS VIJFDE BLAD. Het A.N.P. meldt GENERAAL H. G. WINKELMAN GENERAAL I. H. REYNDERS PAUL BONCOUR BAL-MASQUE IN DEN DIERENTUIN AFSCHEID Dr. B. J. BIJNEN Geen buitenlandsche supervisie op Nederlandsche maatschappijen Benoeming door den Gemeenteraad DEENSCH ARBITER HIER TER STEDE AANGEKOMEN Hedenochtend zijn niet den trein van 11.02 uur aan hel Hollandsche Spoorstation alhier aangekomen de heeren Avenol, secretaris-generaal van den Volkenbond, en Pelt, chef van de |>ers- en informatie- afdeeling van dep Volkenbond. Zij werden verwelkomd door de heeren Guerrero, president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, en Lopez Olivan, griffier van dit hof. Op onze foto met pels: de heer Avenol. Z. K. H. PRINS BERNHARD BIJ DEN MINISTER VAN DEFENSIE Verschil van inzicht van ?chnisch-militairen aard met de Regeering AANKOMST NEDERLAND EXPRESS ry GOALS uit de Staals- j courant van hedenavond blijkt, is aan generaal I. H. Reynders, opperbevelhebber van land- en zeemacht, op een daartoe door hem gedaan ver zoek door H.M. de Koningin eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend, onder dankbetuiging voor de uit nemende diensten, door hem in verschillende gewichtige be trekkingen en in buitengewoon moeilijke omtsandigheden bewezen, en is tot zijn opvolger benoemd de gepensionneerde luitenant- generaal H. G. Winkelman, sedert het intreden van den mobilisatietoestand commandant van den lucht- verdedigingskring Utrecht-Soesterberg, terwijl de laatstgenoemde tegelijkertijd bevorderd is tot generaal. Naar wij vernemen, heeft in hoofdzaak verschil van inzicht met de Regeering ten aanzien van vraagstukken van technisch-militairen aard tot de ontslagaanvrage van generaal Reynders geleid. Brand liet zich ernstig aanzien Omstreeks 2 uur vannacht is, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uitgebroken in de asfal- teeringsinrichting op het terrein van de Gasfabriek aan den Trek- weg. Gezien het groote gevaar, dat aan uitbreiding van het vuur in deze omgeving is verbonden, werd direct groot alarm gemaakt. Nog juist op tijd ingegrepen Oude vrouw levend verbrand R. Generaal I. H. Reynders. Ir. M. S. H. Trooster. Monument voor Fokker de aan- <9 De meening in Engelsche handelskrin- gen over het wetsontwerp. No. 17485. stappen gedaan moeten worden om tot het opnieuw instellen van dergelijke commissies te geraken. Volgens de En- gelschen waren deze commissies in den wereldoorlog een groot succes. Onder anderen werd er aan herinnerd, dat zij den handel tusschen de Vereenigde Sta ten en de Zuidamerikaansche neutrale landen eenerzijds en de Europeesche neutrale landen anderzijds stimuleer den. Verondersteld werd dat de Nederland sche Regeering aan druk toegegeven heeft en in Engelsche handelskringen gelooft men, dat de Britsche regeering om uitlegging zal verzoeken. 9 Op 1 Mei 1934 werd generaal Reynders benoemd tot chef van den generalen staf als opvolger van luit.-gene- raal H. A. Seyffardt. In 1935 werd hij luitenant-generaal. De benoeming tot chef van den generalen staf werd be schouwd als een zeldzame gebeurtenis in ons leger, want zelden bereikt een officier op 54-jarigen leeftijd dazen hoogen post In de zeer spannende dagen van Augustus 1939, toen Nederland mobiliseerde, werd luitenant-generaal Reyn ders het hoogste bevel over land- en zeemacht toever trouwd. Bij Kon. besluit van 28 Augustus werd hij namelijk benoemd tot opperbevelhebber. Eenige dagen later volgde zijn benoeming tot generaal. De zitting van de arbitrale rechtbank in het Vredespaleis. Gisteravond zijn in Hotel des Indes aangekomen de heeren Chr. Mondrup en M. Gredsted, onderscheidenlijk di- recteur-generaal en adjunct-directeur- generaal van de P.T.T. te Kopenhagen. De aanwezigheid van beide heeren in onze stad houdt verband met de zit ting van de arbitrale rechtbank, die zich heeft uit te spreken over een ge schil tusschen de regeering der Levant- staten onder Fransch mandaat en die van Egypte. Deze zittingen beginnen Woensdag ochtend in het Vredespaleis onder pre sidium van mr. W. M. van Lanschot. De heer Mondrup is een van de ar biters. VERLENGING MOTORLOGGER. Voor rekening van de reederij-maat- schappij ..Insulinde" te Katwijk aan Zee, wordt bij de Scheveningsche sleep- helling maatschappij te Scheveningen de stalen motorlogger Kw. 163, „Prin ses Juliana”, met 5.40 m. verlengd. Hedenochtend omstreeks half twaalf heeft Z.K.H. Prins Bernhard een be zoek aan den minister van Defensie op diens departement gebracht. Gistermorgen heeft de m o- torspuit van der Vennestraat een schoorsteenbrand gebluscht in perceel Chr. de Wetstraat 58. De Gemeenteraad benoemde heden middag tot directeur van het Gem. Electrisch Bedrijf (als opvolger van ir. Bakker» den heer M. S. H. Trooster, tot heden adjunct-directeur. no. 1 van de aanbeveling, met algemeene (40) stemmen. In 1913 volgde zijn benoeming tot kapitein der infan terie. In den mobilisatietijd van 19141918 is hij werk zaam geweest als chef van den staf bij de étappe-in- spectie te Rotterdam. In zijn rang van kapitein werd de heer Reynders in 1918 overgeplaatst naar den generalen staf. In die functie trad hij o m. op als directeur der militaire verkenningen. De diaconie van de Geref. kerk van ’s-Gravenhage-West ontving als restitutie van genoten ondersteu ning een gift van 500, een van 250 en een van 100. In 1925 volgde de bevordering van kapitein Reynders tot majoor der infanterie. Een jaar later kwam hij bij de Grenadiers en in 1927 bij den generalen staf terug. In laatstgenoemd jaar volgde zijn benoeming tot ma joor, in 1928 die tot luitenant-kolonel, in 1931 die tot kolonel. Daarna was hij in den rang van generaal- majoor werkzaam in de functie van inspecteur der in fanterie. Generaal Reynders werd geboren op 27 Maart 1879 te Stadskanaal. Na een H.B.S.-opleiding bezocht hij van 1896 tot 1899 de Kon. Mil. Academie. Als luitenant diende hij bij de infanterie, de militaire verkenningen en de wielrijders. Tweede-luitenant werd hij in laatst genoemd jaar, eerste-luitenant in 1903. De N.V. Stoomvaart-Mij. „Neder land” meldt, dat de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het m.s. „Christiaan Huygens”, on voorziene omstandigheden voorbehou den, Donderdagmiddag 8 Februari te 1 uur 51 nam. van Genua zal vertrek ken. Aankomst Vrijdagmiddag 9 Febr om 5 uur 52 nam. té Roosendaal, 6 uur 48 nam. te Rotterdam (Delftsche Poort) en te 7 uur 13 nam. alhier (Holland sche Spoor). Op de begraafplaats Westerveld. Er bestaan plannen om een gedenk- teeken voor Fokker op te richten, op de begraafplaats Westerveld. Vrienden van Fokker zijn thans bezig gelden bijeen te brengen zij hebben onderhandelingen met de directie van de begraafplaats reeds geopend, zoo meldt de Crt. De bijzetting van de asch is slechts voor- loopig. Op den duur zal de asch komen te rusten in den top van den heuvel, waar ook de vader van Fokker rust. In Engelsche handelskringen is het bericht, d^t de Nederlandsche Regee ring een wetsvoorstel heeft ingediend volgens hetwelk het aan Hollandsche Maatschappijen verboden wordt de su pervisie van vertegenwoordigers van buitenlandsche regeering te aanvaar den, als een bom ingeslagen, zoo meldt United Press. De eerste reactie is, dat dit de Hollandsch-Engelsche pogingen om den doorvoer van Nederlandschen import naar neutrale landen uit te voe ren zou bemoeilijken, terwijl de tweede reactie was, dat het de vestiging in Holland van een „handelscommissie” onmogelijk zou maken. Dergelijke han- delscommissies waren gedurende den wereldoorlog in Holland, Zwitserland en Zweden gevestigd teneinde te verze keren, dat importen uit het Britsche empire niet naar den voerd werd. Dergelijke missies” zijn voor dezen niet voorgesteld hoewel er eleele kringen sprekingen gevoerd zijn De nieuwbenoemde opperbevelhebber van land- en zeemacht. De nieuwbenoemde opperbevelhebber van land- en zee macht, generaal H. G. Winkelman, werd in 1876 ge boren. Op 11 Augustus 1896 werd hij benoemd tot tweede-luitenant der infanterie, 25 November 1901 tot eerste-luitenant en op 1 April 1913 volgde zijn benoe ming tot kapitein. De hoofdofficiersrang bereikte hij op 25 December 1923, waarop 2 Mei 1926 zijn benoeming tot luitenant-kolonel en 17 Januari 1929 die tot kolonel volgde. Als majoor was hij sous-chef van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger, welks chef hij in 1928 werd. Daarna volgde zijn benoeming tot generaal- majoor, commandant van de vierde divisie, waarop hij in 1934 den militairen dienst verliet Zoo het al moge schijnen, dat een outsider gekozen is voor dezen hoogsten post zoo bedenke men, dat de be noeming van iemand uit den actieven dienst een reeks mutaties veroorzaakt zou hebben in een tijd waarin het beter is, dat ieder den hem toevertrouwden post blijft bekleeden. Als oud-chef van den staf is generaal Winkelman geheel vertrouwd met het raderwerk der centrale organisatie en ook met den departementalen gang van zaken. De motorspuit Rijswijkscheweg, welke uitgerust is met een schuim- bluschinstallatie, en de motorspuit van het bureau van der Venne straat, rukten uit. De uitslaande brand liet zich aanvankelijk ern stig aanzien, doch het vuur kon bedwongen worden nadat het be streden was met 2 schuimstralen en één waterstraal. De asfalteeringsinrichting is geves tigd in een afzonderlijk staand houten gebouwtje, gelegen onder het viaduct van den spoorweg, welke over het ter rein loopt. Voor de omwikkeling der gasbuizen wordt sinds een jaar of tien ten einde slijtage der pijpen te voorkomen asfalt gebezigd. Ook andere con structies worden ermede bekleed. Om het asfalt in den noodzakelijk vloeibaren toestand te krijgen, worden de vuren voor het smelten reeds om 12 uur ’s nachts aangestoken. Dit ge beurde ook vannacht. Toen de fabrieksbaas om even 2 uur in de inrichting ging kijken, kwam hij tot de ontdekking, dat het asfalt had vlam gevat. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit en in een oogwenk had den de houten schotten eveneens vlam gevat. De brandweer kon door kracht dadig ingrijpen erger voorkomen, doch niet verhoeden, dat het gebouwtje ge heel een prooi der vlammen werd. Van de zijde der directie van Gasfabriek vernamen wij, dat de aan gerichte schade financieel niet zienlijk is. De motorspuit van het bureau van der Vennestraat heeft geen dienst be hoeven te doen. In een woning aan de Reinkenstraat is in den afgeloopen nacht tengevolge van kolendampvergiftiging de 56- jarige kamerbewoner L. B. onwel Carnavaltpret in het groot Op de feestvierders in den Carna- valstijd oefent het jaarlijksche bal- masque voor de leden van den Dieren tuin steeds een groote aantrekkings kracht uit. Mocht het Zaterdagavond in den beginne niet zoo vol lijken als anders op dit groote festijn, later op den avond zou blijken, dat het tjokvol geworden was. De zaal was kwistig versierd met bloemenguirlandes en lampions, een mengeling van kleur, welke in overeen stemming was met het bonte gedoe op den grooten dansvloer waar de vele ge- maskerden en gecostumeêrden nu eens op een tango of andere dansmuziek zich voortbewogen dan weer hosten en sprongen, defileerden en polonaises maakten achter een luidruchtig loop- orkest, dat telkenmale de feestvreugde ten top wist te voeren. De muziek van de beide dansbands, elk onder leiding van Paul Engelen en John Smit, zorg de voor de dansmuziek, waarbij de uit gelatenen en uitbundigen konden uit blazen, want muzikale pauze was er tijdens dit feest niet te bespeuren. De bekende dansleeraar van Erp was belast met de leiding van dit bal. Dit te vermelden, zou reeds genoeg zeggen. Het is opmerkelijk, hoe hij een deinende menschenmassa naar zijn hand weet te zetten. Vecltallig waren de costumes, doch minder kostbaar dan enkele jaren terug. Toch waren er verscheidenen die zoo vindingrijk waren, het tijdbeeld in de costumeering te symboliseeren. De volrijpe tomatensoep was in tweeërlei gedaante aanwezig en wel het bekende tomatenvrouwtje alleen, zoowel verge zeld van den kok en de keukenmeid. Blonde Mientje met haar hart van prikkeldraad was eveneens eenige kee- ren precent. „Breit allen mee” was ver tegenwoordigd en ook „Ergens in Ne derland” vertoefde er onopvallend. De sneeuwman was uit angst voor den re gen, dien hij Zondag «p zijn bol ver wachtte, dezen avond eveneens de zaal ingestapt. De „distributiekaarten” waren ontsnapt aan de veilige hoede van de huisvrouw en probeerden hun triest bestaan van steeds magerder te worden in den loop der tijden wat op te vroolijken. De Schoonmaaktijd was in aantocht: een lampion deed haar licht schijnen over de menschen; zigeu nerinnen wisten niet hoe ze waar moes te zeggen en konden slechts ten deeie voorspellen dat de fraaie prijzen ten deel zouden vallen aan: Hongaarscha Schepen te Rotterdam aangekomen. Zaterdagavond laat, toen de dikke mist optrok, zijn nog enkele schepen, welke voor den Waterweg geruimen tijd hebben moeten wachten, binnen gekomen en naar Rotterdam opge stoomd. Het waren de „Alwaki” van de stoomvaartmaatschappij van Nievelt Goudriaan en Co., en de „Ameland” van den Rotterdamschen Lloyd. De „Alwaki” kwam uit Buenos Aires en had een lading stukgoed in, bene vens een partij graan voor de Neder landsche Regeering. De „Ameland”, ko mende van Java, was geladen met stuk goed. Als gynaecoloog van het ziekenhuis aan den Zuidwal. Zaterdag heeft dr. B. I Bijnen na een arbeid van vijf en dertig jaar zijn werk als gynaecoloog en chirurg aan het gemeenteziekehuis aan den Zuid wal neergelegd. Het afscheid droeg <--en intiem karakter. Dr. Bijnen zet zijn particuliere praktijk onveranderd voort kolendampvergiftiging kamerbewoner L. B. geraakt. L. B. had op zijn kamer een kachel waarvan, zooals later zou blijken de schuif niet oordeelkundig was afgeslo ten. De hoofdbewoonster bespeurde op zeker oogenblik den reuk vap kolen damp. Zij ging naar de kamer van B., die bezig was het euvel te verhelpen, doch reeds half bewusteloos was. De geneeskundige dienst werd ge waarschuwd, die B. in zijn woning behandelde. Inden nacht van Zaterdag op Zondag hebben motoragenten in de Tullinghstraat aangehouden de 43-ja- rige koopman A. H. O. Hij had een 30-jarige bewoonster van die straat bedreigd met een stuk hout en buiten dien vier ruitjes van een venster van haar woning vernield. O. is naar het hoofdbureau van politie vervoerd en in voorloopige bewaring gesteld. In een woning aan de Schelpstraat woont geheel alleen de 83-jarige onge huwde mej. J. M. U. Sedert cenigen tijd was zij bedlege rig. Een verpleegster kwam van tijd tot tijd bij haar om haar te verzorgen, terwijl buitendien de buren een oogje in het ziel hielden. Zaterdagavond om 9 uur was de buurvrouw nog bij mej. U. geweest. Toen zij Zondagmorgen te omstreeks acht uur kwam, Took zij een sterke brandlucht. Onmiddellijk waarschuwde zij de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Deze vond de oude vrouw dood op den grond liggen. Haar beide beenen waren verkoold terwijl bovendien haar kleeren deels verbrand waren. Verondersteld wordt, dat de oude vrouw een petroleumkachel heeft wil len bijvullen en daarbij in brand is geraakt. De geneeskundige dienst werd ge waarschuwd, welke den dood vaststel de, waarna het lijk naar het Gemeen teziekenhuis aan den Zuidwal werd ge transporteerd. Het mag een wonder heeten, dat in de woning geen brand is ontstaan. Fransch gedelegeerde op de conferentie in het Vredespaleis. In het organisatiecomité van het centraal comité voor Economische en sociale kwesties, dat op 7 dezer hier ter stede zal bijeenkomen, zal Frank rijk vertegenwoordigd worden door Paul Boncour, den permanenten gede legeerde bij den Volkenbondsraad. Over deze zeldzame en merkwaardige hemellichten worden in het Planeta rium twee voordrachten gehouden op Woensdag 7 en 14 Februari De planeetvormige nevels dragen dezen nanm omdat de grootsten zich in de kijker als schijfjes vertonnen en daarom eenigszins op planeten gelijken. Overigens hebben plancetvormige ne vels niets met de planeten gemeen. De plancetvormige nevels zijn ster ren. die in een gaswolk gehuld zijn. De ster levert het licht, dat de nevel, de gaswolk, uitzendt. De gaswolk is voortdurend in bewe ging, er is een beweging naar buiten. Met snelheden van 1000 km/sec ont vlieden de gaswolken de ster. Deze stand van zaken doet denken aan de ver schijnselen. die gepaard gaan met het opvlammen van een nieuwe ster. Zie hier een van de redenen, waarom de planeetvormige nevels de aandacht van den sterrenkundige boeien. Men gelooft dat een uitgebreid onderzoek van de zeldzame planeetvormige nevels het in zicht in de ontwikkelingsgeschiedenis van de sterren kan bevorderen en ver diepen. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie Alexanderpleln 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tussenen 12.30 en 2.30 uur: een bril met hoornen montuur in étui, een defecte bril, een zilveren Zeeuwsche armhand een damesrijwiel „Fongers", op riiwielbelastingmerk staat „Laman-Trip”, een rood Kinderhandtaschje inh, beursje met 1 cent, zakdoekje ei, een vernield riiwielsiot O.Z.O een ruiterspoor, een heerenrüwie! ..Fongers” No 34-6-50 een st-i nnrverwarmers, een gevlamd zakmes, een Duitsch leesboekje, getiteld, Stefan Zwpie Brennen der Geheimnis, eenige No 3+ 5 van Rijksdistributie- kaart een kerkboekje „Schat van den rhtieLn' met lichtbruin lederen bandje, een geldstuk, een rijksdistributiekaart, instituut de Beauté v. Essen, een bruine bont, een nikkelen kruisbeeldje, een Gazelle heerenrijwiel, een kist met citroenen een zonnebril met hoornen en doublé montuur, een pijpenreiniger in étui een bruine portemonnaie, inh. schaats en sleutel en toegangsbewijs t.n.v. J Mulder en geld, een zakmesje met wit beenen heft, diverse handschoenen, cein tuurs. sleutels en rijwielbelastingmerken. Gevonden in taxi’s: een doorschijnende parapluie, een overschoen, een actetasch inh. een oranje map. Bij de navolgende ingezetenen: een jasje en sloof v. d. Leur, Tama- rindestraat 38. een tricot,blouse, een land kaart, een zwart zijden ledige portemon naie, een map inh. postpapier en enve loppen Vroom en Dreesmann, Spuistraat; een verchroomd heerenpolshorloge, van Vliet Frankenslag 161, gev. 28-l-'4O; een herdershond, Smit, de Sillestraat 182; een rechter ratiné handschoen met leer ge voerd. L L Domman&chet, J. v. Rode- straat 89; een ongemerkt damesrijwiel, C. Oosterveer, Helrnersstraat 81; een bruin hondje. Barbier, Denneweg 40; een paar blauwe glacé dameshandschoenen, H. de Koning, 2de Riemerstraat 103; een hamer, C. v. Rooyen, Cartesiusstraat 243; een Lipssleutel, Kettenis, Vaillantlaan 201; een bl. damestasch, Versteeg, Beetssstraat 103; een paarlen collier mef Verm. doublé slui ting, Bullé. Kockstraat 87; een zwarte hond, SilvesterKrüsemanstraat 68; een yerm. gouden damespolshorloge met zw. bandje en verm. gouden sluiting, v. Osta- destraat 477; een witte kat, Roos, Reitz- straat 258; een br. led portemonnaie met inhoud, Jansen, Beijersstraat 68; een geld stuk, H. C Bassa, Bloemfonteinstraat 173; een langharig wit en bruin hondje, van Lier, Chr_ de Wetstraat 36; een zwarte Bouvier, Edelenbos. van Mierisstraat 161; een paar blauwe wollen handschoenen, S de Haan, Noordpolderstraat 13; een zwart Kelakt „Jonker heerenrijwiel, W. Th. de Zwart. Wagenstraat 97; een étui inh. damesvulpenhouder en vulpotlood, H. J. Tuin, Beetsstraat 28; een Yale-sleutel, C. r. v d Veken, Douwes Dekkerstraat 87; een boodschappentasch inh. een pakje loten en een stukje kaas en een bon, J. de ri?eU Dintelstraat 9; een zwart dames- Jwiel J J de Lugt, Stieltjesstraat 80a; •en heerenoverschoen maat 42-43, zwart I 1 eSZ on’ Rubensstraat 158 II; een «Pssleutel, F. Steinmetz, Oudemansstraat hn„’ae^n herdershond, een gladh. hond (reu), wit en bruin en 3 katten, Rossmolder, Calandplein 19, een witte ruige temer, Seitzinger, de Bullstraat 81; een zilveren vulpotlood, H C. de Jong, Celsiusstraat 27; een ruwharige foxterrier wit met zwart-bruine kop, mevr. Rijneveld, Anna v. Buerenstraat 19 11; een bankbil jet, mevr y. lol, Anna v. Buerenstraat 81; fen p^ap yle’-, griis gestreept met witte Knop, Meerts, de Carpentierstraat 128; een bruine actentasch inh. formulier v adres boek, S v. Wingerden, Teylerstraat 66; een ijzeren hectoliter maat, v. Breugel, Noor- derbeekdwarsstraat 74; een huissleutel, v. Beuzekom, Ponionalaan 73; een ongemerkt heerenrijwiel frame nummer 28519, M. Abrahamson. L. v Meerdervoort 708; een kunstschaats, N. v. d Tooien, Obrecht- s raat 280; een verchroomd damespolshor loge met leeren bandje, Hendriks, Maria- laan 9 (Voorburg); een vulpenhouder, waarin gegraveerd J. A. Verheul 6239, Makatan, Sta pertstraat 19; een vulpen. Kooiman. Roelofstraat 63; een Lipssleutel No. 5290 mevr. Benedictus, v. d. Eynde- straat 5; een dop Van autowiel, Benekem, v. Hogenhoucklaan 100; een zwart R.S. heerenrijwiel No. 37820. Wachtm D. der Boer, 3-6-1 Depot B A. te Waalsdorp; een oruin lederen motorhandschoen. Roerbog, Je v. d. Boschstraat 52; een rijwielbelas- wigmerk, P. V Adriaanse, Piet Heinstraat 87a; een huissleutel, J Spaans. Zeezwa- luwstraat 176; een kosteloos belastingmerk m étui met veiligheidsspeld. Dijkhuizen, Zeezwaluwstraat 26: een jonge lersche Setter, Belt, Statenlaan 150; een rood met blauwe damesportemonnaie met ritsslui ting en inhoud. Kleijn, Kijfhoeklaan 39; een payi schaatsen, v. d. Kruk, Westduin- weg 268; een herdershond (reu), Dobbel steen, Rotterdamschestraat 9 (beneden); een dameshandschoen met donker blauwe lederen binnenhand, v. d. Horst, Harsten- hoekweg 51; 6 honden en 3 katten, Asyl, Nieuwe Haven 73 Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl. Nieuwe Haven 73. Zweden gevestigd teneinde vijand doorge- „handelscom- oorlog nog in commer-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17