Uw Auto beschadigd? GRIEP! N V „AUTO SERVICE” N.V. „AUTO-SERVICE” KINDER- IUROL VERKOUDHEDEN VICKS UIT DE OMSTREKEN GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS HAAGSCITE COURANT VAN MAANDAG 5 FEBRUARI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. Voor De fantasie speelde hem parten MEISJE VERMIST Eventueel ander station. v VapoRub Noodlottig bedrijfsongeval te Nijmegen Werd aan den rand van een mijnen veld geankerd? Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen INBRAAK IN JUWEUERSZAAK TE ROTTERDAM ONDER 40 TON STEENKOOL BEDOLVEN DE ,JMAMURA” TE ROTTERDAM GEARRIVEERD ZWENDELAAR IN LIEFDE EN HERSENSCHUDDINGEN dubbel gevaarlijk bij LYCEUMLEERLINGEN HADDEN VANDALENCLUB OPGERICHT TELEF. 11 59 30 DE GLADHEID Meisje te Rotterdam voor enkele honderden guldens opgelicht een waarde van meer dan een halve ton gestolen Zij was meteen in haar nieuwe betrekking gebleven RADIO-PROGBAMMA RECLAMES, RECLAMES. goedkooper RIJSWIJK. „L y d i a” zendingskrans weten Verlaagde prijs 90 ct stelde, Schip aan groot gevaar ontsnapt inwoners is geregistreerd Gramofoonmuziek. Ergerlijke baldadigheid hem daar van Doos 30 cent. Bij Apath. en Drog. Toen men hem miste ging men op onderzoek uit. Tenslotte vond men het lijk van het slachtoffer in den koker. Hij laat een vrouw met twee kinde ren achter. Een twaalftal jaren geleden is bij de zelfde firma eveneens inbraak gepleegd. De firma Siebels is tegen inbraak ver zekerd. monisch orkest. 7.50 Revue, voordracht tot 9.35 Ber 7.35 Militaire - 8.15 9.Voor de Niemand had het ongeval opge merkt en zoo kon het gebeuren, dat de kraandrijver zijn grijper boven den koker ledigde en bleef ledigen. A. werd op deze wijze onder veertig ton steenkolen bedolven. Burgerlijke Stand van Leidschendatn. GETROUWD: W. G. J. Koster en B. J. Steijger. A. J. Starrenburg en J. A. v. d. Hoeven. H G. A M. Linsen en C. H. J. F. Canoij. C. A. Weerdenburg en M. G. Nederpelt. BEVALLEN: J T. van Meurs, geb. Rot teveel. d M. J. J. Waaijer, geb. Koot, d. H. J. M. Boon. geb. Luscuere. z. OVERLEDEN: C. J. M. v. d. Maarel, 2 j. Omdat Vicks VapoRub uitwendig gebruikt wordt, mag het rijkelijk aangewend worden zonder vrees voor maagbederven. Wrij f het alleen maar op borst en keel tegen bedtijd. Nu meer dan ooit, kan een ver onachtzaamde kou leiden tot in fluenza en bronchitis 1 Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen: een distributiekaart bij Oosterwijk, Trompstraat 4; een zwarte damesportemonnaie, inh. 6 cent en eenige cassa-bons, bij v. d. Giezen, Emmastraat 113; een enveloppe met foto’s; een dames portemonnaie, inh 1 cent en cassa-bon Jamin, aan het hoofdbureau van politie. houdt op Donderdag a.s. een vergadering in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Er is maar één adres, waar U vlugger, beter en geholpen wordt Behalve prima vakkundig werk in den kortst mogelijken tijd, en levering van onderdeelen uit voorraad, geeft N. V. AUTO- SERVICE U de volgende belangrijke voordeelen: le. een 2-ploegen-stelsel. Er wordt gewerkt van 7 uur v.m. tot 11 uur n.m. Uw auto is dus twee maal zoo vlug klaar. 2e. gedurende de reparatie is voor U een goede huurwagen ter beschikking a 2.50 per dag (met eigen wegenbelastingkaart en assurantie). 3e carrosseriewerk doen wij in eigen beheer. Dus niet wachten op een beurt bij plaatwerkerij of schilder! 2537 4e. onze advocaat adviseert U gratis inzake Uw schadevergoe- dingskansen. 5e. onze administratie werkt kosteloos de geheele zaak met de Verzekering voor U af, als U ons de schade-aangifte ter hand stelt Bij onderzoek bleken te zijn ver mist 675 gouden verlovingsringen, 150 gouden horloges, 250 ringen met brillanten, 250 gouden polshorloges, 1200 gouden zegelringen, 100 gou den horlogekettingen, 150 a 200 gouden armbanden en 100 gouden colliers. Naar ruwe schatting bedraagt de waarde van het gestolene tusschen de 50 en 60.000 gulden. te hebben verzonnen, omdat hij niet wist hoe hij uit de leugen van de zeereis moest komen. Bij het nazien der politie-administra- tie bleek, dat van T. reeds vier von nissen wegens diefstal, oplichting, etc. heeft gehad. Burgerlijke Stand van Loosduinen. ONDERTROUWD: G. de Jong en C. Maat. A. van Dijk en C. C. Brouwer. BEVALLEN: K Verzaal geb. Pronk, d. A. J. M van der Zalm, geb. Rooden- rijs, d. RIJSWIJK. Maar te veel „innemen" is ook gevaarlijk, omdat het zoo vaak de maag in de war brengt, juist wanneer het weerstandsvermogen van het kind op peil moet blijven. Zaterdagmiddag is de 40-jarige Ariaans, employé aan de gemeentelijke electriciteitswerken te Nijmegen op noodlottige wijze om het leven geko men. De man assisteerde bij het bunkeren van steenkool. De inlaat van den koker bleek verstopt te zijn door een laag sneeuwijs. A. trachtte deze laag door te steken en slaagde hierin ook inderdaad, doch verloor daarbij het evenwicht en viel in den veertien meter diepen Koker AANTAL RADIO-LUISTERAARS IN NEDERLAND. Het aantal radioluisteraars, dat, blij kens aangifte een eigen ontvangtoestel bezit, bedroeg 31 December j.l. 1 025.876. Het aantal aangeslotenen op radio-distri- butie-inrilhtingen bedroeg op dienzelfden datum 411.720, zoodat een aantal van 1.437.596 radioluisteraars of 163 op 1000 n.m. 2.30 Harp-sextet 3.20 Cello en piano. 3.50 Too- neel 4.50 Pianovoordracht. 5.05 Folkloris tisch progr. 5.35 Kwartet. 6.35 Piano en viool. 7.20 Derveaux-orkest. 7.50 Nat'onaal orkest. 10.20 Tooneel. 10.35 Pianovoordr 11.05 Legrand’s jazzorkest. KEULEN, 456 m. 12.20 uur n.m Eysoldt’s orkest. 1.15 Tusschenspel. 1.35 tot 2 20 Po pulair concert. 2.45 Tusschenspel. 3.20 Omroeporkest. 5.45 Gram.muziek. 6.50 Concert. 7.50 Tooneel 8.25 Gram muziek. 8.45 Soldatenzang 9.05 Gram.muziek. 9.50 tot 12 20 Populair concert. BRUSSEL, Vlaamsch. 322 m. 12.20 u. n.m. Gram muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 tot 2.20. 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.muz. 8.20 Voor soldaten. 9.20 en 10-30 Omroep- symphonie-orkest. 10.50 tot 11 20 Dansmuz RRUSSEL, Fransch, 484 m., 12.20 uur n.m. Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio- orkest. 1.50 tot 2 20 Gram.muziek. 6.35 Or gelconcert. 8.20 Voor soldaten 8.50 Radio- orkest 10.30 tot 11.20 Gram muziek DUITSCHLANDZENDER, 1571 m. Geen opgave ontvangen. LEIDSCHENDAM. Zaterdag j.l. zijn bij den land bouwer v. S aan den Oostvlietweg, 4 eender, en 1 gans gestolen. Door de po litie w eer. enderzoek inge'teld. De V.J.MV. Pred. 12:1a” houdt Woensdag a.s. een vergadering. W oensdag a.s. houdt de scho o 1- arts zitting yan 9.30 tot 10 30 uur in de R.K. Jongensschool aan de Dr. van Noort- straat. De Gisteren is het Nederlandsche motor- tankschip „Mamura” van de Konink lijke Shell, dat in den middag van Za terdag 27 Januari j.l. in de Engelsche wateren, in de nabijheid van de Duins, een anker verspeelde door een mijn-ex- plosie, aan de kade van de Shell te Per- nis gemeerd. Vrijdagnacht reeds was het schip voor de Zeeuwsche kust gearriveerd en heeft daar voor anker gelegen tot Zaterdag ochtend. Zaterdagmiddag kwam de „Mamura” bij Hoek van Holland aan en nadat de mist eenigszins was opge trokken is, men s avonds opgevaren naar Pernis. LOOSDUINEN. Patrimonium. De afd. Patrimonium alhier hield in het gebouw van de Bouwvakarbeiders aan de Wilhelminastraat een algemeene vergade ring onder voorzitterschap van den heer J. van Gijzen. Na het openingswoord van den voorzitter sprak de heer A. H. Dijk stra uit de residentie over het onderwerp „Het ordenings-vraagstuk”. Na een historisch overzicht gegeven te hebben, behandelde spr. de sociale orde ning en de economische ordening, er op wijzende, dat Patrimonium principieel af wijzend staat tegenover bedrijfsordening door den staat. Belanghebbenden en de overheid moeten beide worden ingescha keld. Ordening door een internationale regeling werd een utopie geacht. Deze samenwerking veronderstelde een gesteld heid van geest welke er niet is. en die in deze zondige wereld nooit zal komen. Na de pauze heeft de heer Dijkstra de vragen beantwoord Vrijdag 1 Maart zal de heer P. A de Bruyne spreken over het onderwerp: ,.Het Probleem van den Oorlog”. De Rotterdamsche politie heeft de zer dagen den 26-jarigen motordrijver vertegenwoordiger C. J. van T. aan gehouden. die met allerlei mooie praat jes een jong meisje, wonende op den Linker Maasoever te Rotterdam, eeni ge honderden guldens afhandig heeft gemaakt door het doen van trouwbe loften. En hij had nog meer op zijn kerfstok. In het laatst van November j.l. had van T. met het meisje kennisgemaakt en haar verteld, dat hij stuurman op de groote vaart was en pas uit Dene marken naar Rotterdam was geko men. Zijn ouders woonden in Gronin gen, waar zijn vader tandarts was Deze had hem willen dwingen te trou wen met de dochter van een anderer daar wonenden tandarts, doch daai voelde hij niets voor, aangezien hei meisje in kwestie hem niet kon beko ren. Dit had tengevolge, dat hij ruzk met zijn vader had gekregen, waarop deze hem de deur had gewezen. Zijn schip lag op een werf in reparatie, zoo dat hij gedwongen was zoolang aan den wal te wonen. De klap van den laadboom. Van T. viel zoowel bij het meisje als bij haar familie zeer in den smaak daar hij een zeer netten indruk maak te en zoo aardig kon vertellen van zijn zeereizen. Het gevolg was, dat er al plannen werden gemaakt om zoo tegen Kerstmis de verloving te vieren. Na eenige dagen van gezelligen om gang deelde van T. mede, dat zijn schip klaar was en dat hij nu weer voor een poosje het zeegat uitging Hij vertrok werkelijk en beloofde, aan den loods, die zijn schip den Waterweg zou uitbrengen, een briefje mede te geven, als de reis zoover goed was verloopen. Doch het briefje kwam niet, wel een verzoek, om hem in het zie kenhuis aan den Coolsingel te komen opzoeken, aangezien hij daar met een zware hersenschudding ter verpleging was opgenomen. Zoo snel mogelijk begaf het meisje zich naar het ziekenhuis, waar zij haar vriend aantrof, die haar meewarig vertelde, dat hij zóó als zijn schip den Waterweg was uitgevaren, een klap van een laadboom, welke uit de pen schoot, tegen het hoofd had gekregen Op order der medici zou hij nog drie weken in het ziekenhuis moeten blij ven. doch hij trachtte op allerlei wij zen zijn verblijf te bekorten. Na lang praten slaagde hij er na en kele dagen in. de doctoren te vermur wen en stonden deze hem toe. dat hij zeer voorzichtig met een ziekenauto naar een hotel werd vervoerd, waar hij den voorgeschreven tijd plat op bed zou moeten blijven liggen. Zorgzaam geschiedde het transport, doch zoodra de verplegers het hotel verlaten hadden, kwam onze vriend zijn bed uit, trok zijn uniform aan en begaf zich samen met zijn aanstaande verloofde naar haar woning. Bij het bespreken van het a.s. hu welijk had van T. o.a. gesproken over een levensverzekering van 3000, wel ke hij op naam van zijn vrouw (als ze getrouwd waren) zou laten zetten, terwijl hij verder in bijzijn der familie eer; brief aan zijn „vader in Gronin- r schreef, waarin hij een bedrag ver f 1000 vroeg om zijn huwelijk voor te bereiden. Het concert, dat de m on d- accordeonvereeniging „Bravo” den mili tairen in de R.K. Jongensschool aan zal bieden, wordt niet hedenavond, maar morgenavond gegeven. De J. V Prediker 12: la” v e r- gadert Woensdagavond. De agenda voor dezen avond vermeldtBijbel-inleiding, vrij onderwerp, voordrachten. De dameskrans „Bethel” houdt morgenavond haar kranssamenkomst. De meisjesvereeniging „Mar- tha” houdt Donderdagavond haar club- samenkomst. De Jongemeisjes- en Jonge- dames-congregatie komt Donderdagavond voor een apologetischen cursus bijeen. De biljartclub van de St. Josephgezellen houdt morgenavond een J club-samenkomst. De M. V. „Principa Arno” heeft morgenavond een Kringvergadering op de stichting Bloemendaal. De Chr. vrouwenvereeniging Si Vis” zal morgenavond haar wekelijk- sche samenkomst houden. Mijnontploffing richtte groote schade aan. Volgens mededeelingen van opvaren den heeft het anker bij het ophalen een mijn geraakt, waardoor een geweldige ontploffing naast het schip plaats vond. De „Mamura” heeft door deze ontplof fing belangrijke schade opgeloopen. maar noodseinen zijn, in tegenspraak met indertijd verschenen berichten, niet gegeven. De voorpiek was lek geslagen en het water stroomde er met een snel heid van vijftien ton per uur binnen, zoodat de tank, welke honderdtwintig ton kan bevatten, spoedig vol geloopen was. Ook de achterpiek werd lek gesla gen, evenals een laadtank, waaruit de ruwe olie langzaam wegvloeide. In het voordek werden de spanten ontzet, doordat een waterballasttank omhoog gedrukt werd. Voorts werden het echolood en het kompas onbruik baar. In het volkslogies werd een gewel dige ravage aangericht. De kooien van de matrozen werden in de hoogte ge worpen en het meubilair werd gekraakt. Doordat de brandbluschapparaten ver nield werden, begonnen deze schuim te spuiten, waardoor de kleeren van de matrozen werden aangetast en vernield. Het ankerspil brak op drie plaatsen en het anker verdween met vijftien vadem ketting in de diepte. In de Duins hebben Britsche marine officieren de schade onderzocht. Zij kwamen tot de slotsom, dat de ontplof fing door een verankerde mijn veroor zaakt moest zijn. De „Mamura” zou dus geankerd heb ben aan den rand van een mijnenveld. Wanneer deze veronderstelling juist is, dan is het schip ook na de explosie door het oog van een naald gekropen, toen het de reis voortzette om op te varen naar de Duins. HOOFDKANTOOR: HOOFD WERKPLAATSEN; HOOGEWAL 13 - TEL. 115930 WALDORPSTR. 26 - TEL. 115932. Dokter om den tuin geleid. Gedachtig aan de Bredasche truc, ging men te Rotterdam in het zieken huis eens informeeren, onder welke omstandigheden men hem ter verple ging had opgenomen. Bij zijn verhoor ojf de Nassaukade had hij verteld, dat hij op dien bewusten avond met be> vriende studenten was uitgeweest en toen men per auto naar huis was ge gaan en hij op de treeplank was mede- gereden, men hem daar af had ge duwd. Bij zijn val had hij toen de her senschudding opgeloopen. In het ziekenhuis had hij echter wat anders verteld Hij was daar binnen gekomen en had over zware hoefdpij- nen geklaagd. Of men daar niets voor had Er was een dokter bij gekomen en nadat deze hem had onderzocht, had men hem naar een ziekenzaal ver voerd en onder de wol gestoptDe diagnose was geweest, dat hij een zwa re- hersenschudding had Van T. bekende het geheele verhaal De tooneelvereeniging D.V.V. zal Zaterdag a.s een uitvoering geven. Onder leiding van den heer W. Rakhorst zal worden opgevoerd „Menschen in pen sion” door A. Bromet De avond wordt besloten met een bal onder leiding van den heer Giel, terwijl het muziekgezelschap van den heer Brakel muzikale medewerking verleent. De Rijswijksche R.K. Midden- standsvereeniging „St. Bonifacius” gaf gisteren in de bovenzaal van Hotel Kuijs Witsenburg een vastenavondfeest. Mede werking werd verleend door het St. Jo- sephgezellentooneel, onder leiding van den heer W. Bronsveld, dat eenige aardige stukjes opvoerde, en den conferencier, den heer H. de Bruin, die er slag van had de aanwezigen aangenaam bezig te houden, terwijl Jopino en zijn band er de vroolijke stemming inbrachten. Het was een vroolijke avond, welke bij de vele aanwezigen zeer in den smaak viel. bovendien een bedrag van 100 ter hand stelde, om de eerste dagen te kunnen leven en enkele schulden te betalen. Na eenigen tijd afwezig te zijn ge weest, later zou blijken waar hij had vertoefd kwam van T. voor eenige dagen terug, doch vertrok weer spoedig, nu om een reis van een half jaar, o.a. naar Boston, te maken met zijn schip. De familie bracht hem naar den trein en men betaalde zelfs het spoorkaartje voor hem. De verlovings- kaartjes, welke ondertusschen waren gedrukt (en betaald door de familie van het meisje) zou men wel zoo lang bewaren tot hij terug was. Weer in het ziekenhuis Toen van T. enkele dagen weg was. kwam de familie van het meisje er achter, dat men de dupe was geworden van een aartsoplichter, die al meer dergelijke zaakjes aan de hand had ge had. De politie werd in de zaak ge mengd en deze kwam tot een zeer merkwaardige ontdekking. Nadat van T. in het „Algemeen Po litieblad” was gesignaleerd, kwam uit Breda van de politie bericht, dat daaj in het ziekenhuis iemand met een her senschudding was opgenomen, wiens signalement wonderwel klopte met dat van v. T. Deze had zich enkele da gen tevoren eerst bij de politie gemeld om reisgeld en onderdak en toen men hem dit niet had verstrekt, was hij eenigen tijd later in het ziekenhuis op genomen, z.g. omdat hij op straat door de gladheid was gevallen en een her senschudding had bekomen. De „ziek te” van v. T. werd eens extra onder zocht en het gevolg was, dat hij als volkomen gezond werd ontslagen, doch dadelijk werd overgegeven aan de Bre dasche politie, die hem op transport naar Rotterdam stelde. PROGRAMMA GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE. Dinsdag 6 Februari. Progr. I: Alle uitz. van Hilversum I Progr. II: Alle uitz. van Hilversum II Programma III 8 uur v.m. Br VI. 9.20 Eng. 11.20 Danm. Radio. 12.20 uur n.m. Br. Fr 2.20 Motala. 3.20 Eng. 5.05 Parijs 5.20 Br VI. 7.05 Lon den Reg. 7.20 Danmarks Rad. 8.40 Londen Reg 9.20 Beromünster. 9.45 Br. Fr. 11.— Londen Reginal. Programma IV 8 uur v.m Keulen. 8.20 Parijs. 8.35 Eng. 9.30 Keulen. 9.50 Pauze of div. 11.20 en 12 uur n.m. Keulen. 12.20 Br. VI. 2.20 Danmarks Rad 2.45 en 4.30 Keulen. 4.50 Motala 5.45 Keulen. 6.20 Beromünster. 7.— Gem. Radio Distr. 7.50 Br. VI. 8.05 Boedapest. 9.Br. VI. 11.05 Parijs. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de juwelierszaak van de firma A. Siebel jr., gevestigd aan den Binnenweg 62 te Rotterdam. Toen in den vroegen ochtend de chef der firma naar de centrale verwarming in het pand zou gaan kijken, ontwaarde hij tot zijn verbazing, dat het slot van het rolluik geforceerd was en dat in brekers zich op deze wijze toegang tot den winkel hadden weten te ver schaffen. Reeds bij den eersten aanblik ont waarde hij, dat vrijwel alles, wat zich in den winkel aan waarden bevond, tot goeden prijs was verklaard. Wat er werkelijk waar was. In het politiebureau aan de Nassau kade te Rotterdam, waar men hem in bewaring stelde, werd van T. terdege aan den tand gevoeld en aldra kwam vast te staan, dat men met een zeer geraffineerden oplichter te doen had. Stuurman op de groote vaart was hij niethij oefende het vak motor drijver uit en had ook wel eens ge werkt als reiziger of vertegenwoordi ger. In Brussel had hij tegelijk met het Rotterdamsche meisje nog een andere verloofde en telkens wanneer hij hier had verteld, dat hij een reis ging ma ken, was hij naar Brussel getrokken, om daar op kosten van het Belgische meisje goede sier te maken. In de door de politie in beslag ge nomen bagage van van T. vond men tal van brieven van meisjes, met wie van T. correspondeerde, terwijl daar uit tevens bleek, dat hij in verschil lende hotels op uiteenloopende namen had gelogeerd niet alleen, doch daar tevens kans had gezien om er voor niets te wonen en portiers of hotel houders voor kleine of groote bedra gen op te lichten. Als onderpand had hij hier een stel boeken en daar weder eens een koffer achtergelaten, doch men had nimmer meer iets van hem gehoord. Achtereenvolgens heette hij Siesling, Wensel, dr. Drosten, T. Keyzer van Rijssel, Zijdeveld, Groeneweg, doch ook Carry Powell. Men vermoedt, dat hij op deze namen ook wel oplichtin gen zal hebben gepleegd, zoodat men het onderzoek ook in deze richting uit strekt. De Haarlemsche politie is Zaterdag in actie geweest om een meisje op te sporen, dat. naar men vreesde, op soort gelijke wijze als Johanna de Nigtere te Amsterdam zou zijn ontvoerd. Het meisje, de 18-jarige Maria H. had geschreven op een advertentie in een der plaatselijke bladen, waarin een typiste werd gevraagd. Zaterdagmor gen vervoegde zich bij de ouderlijke woning een heer, die met een taxi was gekomen en verklaarde de steller van de advertentie te zijn. Hij verzocht het meisje met hem mee te gaan om proef werk te maken. Daar de heer een gunstigen indruk maakte, gaf Maria terstond gevolg aan dit verzoek en reed met hem in de taxi weg. De ouders waren aanvankelijk ver heugd, dat hun dochter waarschijnlijk een goede betrekking zou krijgen. Maar toen het meisje tegen etenstijd nog niet terug was. werden zij ongerust en waarschuwden zij de politie. Deze stel de onmiddellijk een uitgebreid onder zoek in. Per politie-radio-omroep werd een extra bericht inzake de verdwij ning, met het signalement van het meisje verspreid. De omliggende ge meenten werden van het gebeurde in kennis gesteld. Eenige rechercheurs gingen per auto naar Amsterdam, om dat de ouders meenden gezien te heb ben, dat de taxi uit de hoofdstad af komstig was. Een andere rechercheur begaf zich naar de woning van de ouders om nog enkele bijzonderheden over het meisje te vragen. Terwijl hij nog met de moe der, die uiteraard totaal overstuur was, stond te praten, ging de deur open en verscheen Maria gezond en wel in de huisdeur Het bleek, dat de heer, die haar had gehaald, een letterkundige uit Heem stede was, die haar na eenig proefwerk, maar meteen aan den arbeid had gezet. Maria was bij den schrijver en diens vrouw blijven eten en had daarna haar werk nog eenigen tijd voortgezet, met het gevolg, dat zij pas om acht uur thuis kwam. Zij toonde zich zeer verbaasd, dat haar uitblijven zooveel consternatie had te weeg gebracht. Het duurde nog eenigen tijd voor men zich van de emotie had hersteld en men de vreugde van de nieuwe be trekking ten volle smaakte. Verscheidene aanrijdingen. Tengevolge van het opvriezen van de gesmolten sneeuw was de Rotterdamsche- weg Zaterdag buitengewoon glad In den loop van den dag hebben zich op dien weg niet minder dan vijf aanrijdingen voor gedaan. Een vrachtauto, bestuurd door H. Ch. uit de residentie, kwam door de gladheid dwars over den weg te staan. Een uit de richting Hoornbrug komende personen auto, bestuurd door M. C. te Voorburg, botste tegen de vrachtauto op. Beide wa gens werden beschadigd. Ter hoogte van de hoeve Ypenburg werd een stilstaande vrachtauto uit Maas dam aangereden door een personenauto, bestuurd door D. M. G. A. uit Rotterdam, die door een uit de tegenovergestelde richting komende file van auto’s de vracht auto niet meer kon passeeren. P. C H., de chauffeur van de vrachtauto, die achter zijn wagen stond, raakte tusschen beide wagens beknfeld en bekwam een ernstige hoofdwond. Door een passeerenden auto mobilist werd hij naar het verbandlokaal overgebracht, alwaar dr. Voogd eerste hulp verleende. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. De personenauto werd zwaar beschadigd. Nabij de Hoornbrug had een aanrijding plaats tusschen een personenauto, be stuurd door G. D. uit Rotterdam, en een vrachtauto, bestuurd door A. B. uit Voor burg. De vrachtauto wilde een op den weg staande defecten tractor voorbij rijden en kwam daarbij in botsing met de uit de tegenovergestelde richting komende per sonenauto Beide wagens werden zwaar beschadigd Bij het passeeren van een auto ter hoogte van het Shell-station slipte de personenauto, bestuurd door W. uit Rot terdam, en kwam met groote kracht te recht tegen een personenauto, bestuurd door A. D. uit Delft, welke wagen zwaar beschadigd werd en door een kraanwagen moest worden weggesleept. Tenslotte had tusschen het vliegveld en de Wielerbaan nog een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door A. S. uit de residentie en een bestel auto, bestuurd door H. v. d. H., alhier. De vrachtauto slipte en kwam tegen de bestelauto terecht, welke van voor tot achter opengescheurd werd en per kraan wagen moest worden weggesleept De be stuurder v. d. H. bekwam eenige ver wondingen aan het hoofd. Op hetzelfde moment kwam achter de bestelauto aan gereden een vrachtauto, bestuurd door W. B. uit Spijkenisse, die de gestrande wa gens nog trachtte te passeeren, hetgeen gelukte, doch waarbij de wagen tegen een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto botste, waardoor beide wa gens eveneens werden beschadigd. De laatste dagen werden bij de po litie te Ede herhaaldelijk klachten in gediend over ergerlijke baldadigheid, bedreven ten opzichte van leegstaande maar ook bewoonde landhuizen. Zoo verschaften ongewenschte bezoe kers zich door het inslaan van een ruit toegang tot een huis aan de Burge meester Prinslaan, waar muren en deu ren vernield en de ruiten met verf werden besmeerd. Van een woning aan de Spoorstraat werden de ruiten ingegooid en nog meer huizen moesten het ontgelden. De politie vond in de nabijheid van een van de huizen een stuk van een schoolschrift waarvan na geduldig speuren de herkomst kon worden vastgesteld. Het bleek, zoo meldt de N.R.Ct, toe te behooren aan een der leerlingen van het lyceum van de Roe lof Hartstichting te Ede. Na een scherp verhoor legden enkele jongelui een bekentenis af, waarbij aan het licht kwam, dat zij een van dalenclub hadden opgericht, die den naam „Orion” droeg en waarvan de leden zich o.a ten doel hadden gesteld de bovengenoemde baldadigheden te bedrijven! Dinsdag 6 Februari. Hilversum I 1875 en 414.4 m. A.V.R.O, 8.uur v.m. ANP 8.10 Gram muziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gram muziek. 10. Morgenwijding. 10.35 Ensemble Rentmees ter. (11.tot 11.10 Voor de vrouw). 12.15 uur n.m. Amusementsorkest. 12.45 ANP. 1.„De Vagebonden". 1.45 Gramo foonmuziek. 2.Voor de vrouw. 2.10 Om roeporkest 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Zang. 4.05 Pianovoordracht. 4.30 Kinder- koorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Om roeporkest 7.Voor kinderen 7.05 Kin derkoor ..Zanglust”. 7.30 Engelsche les. 8.ANP 8.15 Intern, overzicht. 8.35 Bon te Mobilisatietrein 9.45 Gram muziek. 10.30 Vervolg 8.35. 11.— ANP. 11.10 Dans- orkost Hilversum II 301.5 m. K.R.O. 8.— ANP. 8.05 tot 9.15 en 10.— Gram.mu ziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.uur n.m. Ber 12.15 KRO orkest. (12.45 ANP). 2.Voor de vrouw. 3. Modecursus. 4.— Orgelconcert. 5.— tot 5.45 Musiquette. 6.05 Rococo-octet. 6.35 Sporthalfuur. 7.Ber. 7.15 Cyclus ..Naar de nieuwe Gemeenschap”. 7 - muziek. 7.50 Reportage 8.— ANP KRO-Symphonie-orkest. 9.Voor jeugd 9.20 Gevar progr 10.30 ANP. 10.40 Gramofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 m. 12.20 tot 1.05 uur n.m. BBC-Salonorkest. 1.20 Ber. 1.30 BBC-orkest. 2.tot 2 20 Orgelspel. 3 20 Jack Payne’s Band 3.50 RBC-Zangers. 4.20 tot 5.05 Variété 5.50 Cello en piano 6.20 Ber 6.35 Harmonie-orkest. 7.05 Philhar- 1 c;t. 7.:0 8.20 Piano- 8.40 BBC-Theaterorkest. 9,20 9.50 Harmonie-orkest. 10 35 Avondwijding. 10.50 Tooneel. 11.20 Jack 12.20 Slachtoffer van chantage N-5 eenige dagen hij was alleen een andeling gaan doen kwam hij hevig ontdaan thuis en vertelde, dat hij in zeer ernstige moeilijkheden zat. Een vrouw, met wie hij vroeger ver- keering had gehad, was er achter ge komen. dat hij thans in Rotterdam vertoefde en zij had hem gedwongen, voor haar en haar kind een bedrag van 500 te geven, anders zou zij zijn a.s. huwelijk onmogelijk maken. En T. wist zijn rol zóó goed te spelen, dat hem het vroegere slippertje niet alleen werd vergeven, doch men hem Inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoners is gisteravond tusschen 6 en 11 uur inge broken in een perceel aan de Nassau kade. Door opensluiting van de voordeur, welke niet op het nachtslot was, heeft men zich toegang verschaft. Een bedrag van 365 wordt vermist. VOORBURG. De heer T., alhier, heeft Zater- dag in een polder onder Nootdorp een vischotter gevangen. Het dier woog ruim 14 pond. Woensdag 14 dezer, des mid- dags 3 uur, zal in het gebouw van den Gem. Geneeskundigen Dienst aan de Sion- straat gelegenheid zijn voor kostelooze in enting of herïnenting voor hen, die zich daartoe ter secretarie aanmelden. Zaterdagavond heeft op de banen van de Ijsclub Voorburg een groot gecostumeerd ijsleest plaats gehad. De jury, bestaande uit mevr. Mol en de heeren ir. W. R. Vermande en J. D. Horst, kende de volgende prijzen toe: Enkele personen: le pr. Polder (Sneeuw pop); 2e pr. B. Tetteroo (Stalenboek); 3e pr. L Kaan (Sing-Sing); 4e pr. mej. F. de Bie (No. 13); 5e pr. mej. Heems kerk (Tiroliénne); 6e pr. mej. M Vier ling (Finsch soldaat); 7e pr. mej. P. van Andel (Haremdame); 8e pr mej. B. Schrekker (Japansche); 9e pr. J. A. Riet dijk (Harlekein). Groepen: le pr. de heeren A. H. en W. van Beek (voorstellende een paard); 2e pr. mevr. Stapper en mej. Polder (Piraten paar); 3e pr. de heer en mevr, de Bruyn (Tiroler echtpaar); 4e pr. gezusters A. en W. v. d. Sluys (verpleegsters). Piano- 9.50 Harmonie-orkest 10 35 Harris’ orkest. 11.50 Menges-octet. Berichten. PARIJS, 1648 m. 12.35 en 1.05 uur Cello en piano. 1.35 Zang. 2.05 en 320 tot 5.05 Variété. 5.50 Cello en piano 6.20

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6