HAAGSCHE COURANT in De oorlog in Gerechtelijk vooronderzoek Stompwijksche moordzaak wordt gesloten Europa Donderdag 8 Februari 1940 BINNENLAND STADSNIEUWS In het Noorden vriest het weer TELEGRAMMEN De nieuwe leening Verkoop paarden van langzaam naar het t Zuiden uit ONS HUIS VIJFDE BLAD. Stok achter de deur Indiening RIJKSWATERSTAAT Rotterdamsche koopman R. A. zal terechtstaan wegens moord VOORTDURENDE RUSSISCHE AANVALLEN Het Alexanderveld, dat dikwijls bijna blank staat, is thans, nu de sneeuw gedooid is, gelijk een meer geworden. De jeugd heeft er schik in om door het water te ploeteren. PRINS RENE VAN BOURBON PARMA IN HELSINKI Bij de oude Alexanderkazeme alhier vindt eiken Donderdag verkoop plaats van drachtige merries, waarvoor van de zijde der oude eigenaars, zoowel als van die der boeren uil de omgeving, groolo belangstelling beslaat. EEN 101-JARIGE PRINS BERNHARD IN VERGADERING PADVINDERSRAAD UITVOERING VAN DE KON. NAT. ZANGSCHOOL. Op de Mannerheim-linie ACTIE VAN RUSSISCHE SKÏPATROU1LLES R. A. KERKHOVEN f DE AMER1KAANSCHE HULPACTIE IN POLEN DE AANVOER VAN VERSCHE VISCH J van wetsontwerp spoedig te wachten VRACHTAUTO BELEMMERDE HET VERKEER. Japan en de verdediging van Nederlandsch-Indië Nog een reconstructie bi^ de sluis te Leidschendam KENNISGEVINGEN Bevolkingsregister. t Vorst breidt zich x K 1|;-’ nalcn Padvindersraad bijgewoond. No. 17488. en De tenlastelegging. voorbe ten morgen LANGEN De besom- maakten mooie deze voor Generaal Winkelman door het Prinselijk Paar ontvangen Van officieele zijde wordt gemeld, dat de opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal Winkelman, heden morgen ten paleize Noordeinde door het Prinselijk paar in audiëntie is ontvan gen, i reconstructie, die ongeveer 20 minuten duurde nieuwe gezichtspunten heeft op geleverd, is nog niet bekend. Een belangrijke getuige, de caféhou der van Velzen. van café De Knip uit Voorschoten, die de moordauto had ge volgd. omdat hij argwaan had gekregen toen hij den wagen op de Kniplaan had gezien met iemand er in die hevig bloed de. was bij deze reconstructie wederom met zijn echtgenoote aanwezig. Ook de sluiswachter, die den dag van den moord daar dienst deed en de auto met den verdachte had zien voorbijrij den, werd ditmaal in de reconstructie betrokken. Evenals bij de twee vorige gelegen heden waren ook nu weer bij de recon structie aanwezig de rechtercommissa ris mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, de subst. officier van justitie, mr. N. S Hoekstra. Mr. Robert Kokosky uit Amsterdam, die als verdediger van A optreedt, was. eveneens overgekomen om bij dit laat ste punt van het vooronderzoek aanwe zig te zijn. heer ing., HELSINKI, 8 Februari (U.P.) Prins René van Bourbon Parma is in Helsinki aangekomen om aan Finsche zijde aan den oorlog deel te nemen als vlieger. Hij gaf uitdrukking aan zijn bewonde ring voor de dapperheid van de Finsche soldaten en is verlangend den strijd te aanschouwen. Bijdrage van H.M. de Koningin. De vereeniging Ons Huis mocht ten bate van haar kinder- en jeugdwerk een bijdrage als blijk van belangstel ling van Hare Majesteit de Koningin ontvangen. Maandag a.s. wordt de wed. Nelck de Rooy alhier 101 jaar. Dien dag, hoe gedenkwaardig ook voor haar zelve en voor degenen, die haar met trouwe en liefdevolle zorg omringen, zal zij in verband met haar hoogen ouderdom liefst in alle stilte herdenken. Z.K.H. Prins Bernhard heeft heden middag een vergadering van den Natio- DINER OUD-LEDEN LEIDSCH STUDENTENCORPS. Hedenavond zal in de zalen van Ho tel du Vieux Doelen, ter gelegenheid van de Dies Natalis van de Leidsche universiteit, een diner plaats vinden, waarvan oud-leden van het Leidsche Studentencorps zullen aanzitten. Benoeming hoofdingenieur-directeur. Bij Kon. besluit is benoemd tot hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat de hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat ir. A. Klopper^ alhier en zijn benoemd tot hoofdingenieur- directeur titulair van den Rijkswater staat de hoofdingenieurs van den Rijks waterstaat ir. L. J. A. Bergansius al hier en ir. C. C. Krayenhoff van de Leur te Utrecht. In het Rusthuis der Ned. Herv. Gem. alhier gaf gisteravond de Kon. Nat. Zangschool onder leiding van den zoon van den directeur, den heer Beijers- bergen van Henegouwen een uitvoering welke zeer geslaagd mag genoemd worden. Als soliste werke aan dit con cert mede mej. J. C. Bolten (alt), ter wijl dr. Bolten den zang aan de piano begeleidde. Vooral viel het programma- nummer „Geschichten aus dem Wiener Wald’’ van J. Strauss in dep smaak. Aan het slot bracht dc directeur van het Rusthuis dank voor den aangena- men avond, HELSINKI, 8 Februari. (U.P.) Op de landengte werden de Russische aanval len weer voortgezet. De verliezen aan manschappen en materiaal bereiken ernstige afmetingen, maar nog steeds worden de infanteristen, golf na golf op de Finsche posities afgestuurd. Ten Noorden van het Ladoga-meer zijn de Finnen voortdurend bezig met het „op ruimen” van geïsoleerde groepen Rus sen en het verzamelen van een belang rijken oogst aan veroverd oorlogsmate riaal. In den Kuhmo-sector zijn de Russen voor het eerst ernstig teruggedrongen. Het is interessant op te merken, dat vele Russische granaten fabrikatiedata uit het afgeloopen jaar en zelfs uit dit jaar dragen. Dit zou een aanduiding kunnen zijn, dat er reeds een ernstige bres in hun voorraden is geslagen. WILDE GANS IN DE SCHOOL STRAAT. Twee jongens brachten gisteren op het bureau Prinsestraat een levende wilde gans, die in de Schoolstraat was neergestreken. De politie heeft de gans tej- beschikking gesteld van de directie van den Dierentuin, die het dier heeft afgehaald. STOCKHOLM, 8 Februari. (U.P.) Volgens berichten van de grens, operee- ren verscheidene Russische skipatrouil- les in de omgeving van de Kemi-vallei. Men gelooft dat de Russen een drievou dig doel hebben, ten eerste verspreide spionnen te krijgen, welke tevens de propaganda achter de Finsche linies moeten voeren, ten tweede eenheden, BRANDJE IN LOODS. Door het niet voldoende brandvrij plaatsen van een kachel is gister avond een der houten wanden van een aan de le Visschershaven staande loods in brand geraakt. Dc motorspuit Duinstraat heeft het vuur geblüscht met den kleinen straal, waartoe tevo ren een gedeelte van de wand moest worden weggebroken. Hier ter stede is overleden de R. A. Kerkhoven, electrotechn. oud-hoofdadministrateur van de Assam Thee Onderneming „Malabar”, officier in de orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal morgen om half drie op Oud Eik en Duinen plaats vinden. KRAKAU, 8 Februari (D.N.B.) De door de Amerikaansche Quaker-organi- satie en het Amerikaansche Roodc Kruis ondernomen actie tot hulpverlee- ping aan de Poolsche bevolking is, naar het Duitsche nieuwsbureau aan het blad „Go Miec Krakowski" ontleent, in zoo verre onmogelijk geworden, als de voor de Poolsche bevolking bestemde scheepstransporten met levensmiddelen en kleeding door den Engelschen in Gi braltar zijn opgehouden. Alle pogingen van de Amerikaansche organisaties, om dc schepen vrij tc krijgen, zijn tot dus ver zonder succes gebleven. De beide Goereesche schokkers, de G.O. 12 en de G O. 8, welke j.l. Maan dag naar zee waren vertrokken, waren hedenmorgen aan den afslag te Scheve- ningen en mingen. De G.O. 12 besomde 750,80 en de G.O. 8 707, wat kustbootjes zeer mooie besommingen zijn. Dergelijke besommingen zijn nog niet veel voorgekomen. Sedert weken was de aanvoer uit zee aan den afslag zeer onbelangrijk ge weest, zoodat de hedenmorgen aange voerde visch groote belangstelling trok en tegen mooie prijzen werd verkocht. De beide schokkers hebben in een korte reis veel visch gevangen op on geveer 2530 mijl uit de Hollandsche kust. Daar ter plaatse was een goede visscherij. De beide andere binnenge komen schokkers hadden dichter onder de kust gevischt en brachten minder visch aan. Uitvoerverboden. Bij Kon. besluit is ter bescherming van de levensbelangen des Rijks de uitvoer verboden van natuurlijke spon- s>eu, van cdoUx ep van specerijen. AUTO SLIPTE OP DEN VIJVERBERG. Vannacht omstreeks half één slipte op den langen Vijverberg in de tram sporen een personenauto, bestuurd door den 44-jarigen J. M. uit de Scheepma- kerstraat. De wagen botste tegen een verkeerspaal en sloeg vervolgens om. Door den kraanwagen van de politie is de auto, waarvan de motorkap werd ingedeukt, naar het hoofdbureau van politie gesleept. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. DOOR HET US GEZAKT. Een agent van politie redde gister middag door handreiking de 9-jarige jongen Robert G. uit de Riouwstraat, die op de Koninginnegracht door het ijs was gezakt. De agent bracht den knaap, die geen letsel had bekomen, naar huis. Waarschuwing voor het verkeer. Daar de vorst zich thans weer J langzaam over het Noorden van t het and naar het Zuiden uit- breidt, zullen, naar het Kon. Ned. Met. Instituut meldt, de wegen aanvankelijk in Groningen, Fries- J land, Drente en Noord-Holland, t X later ook in Zuid-Holland, X Utrecht, Gelderland en Overijsel plaatselijk zeer glad worden. X De wegen in Groningen zijn reeds glad. 4 De wegen in de provincie Gro- ningen zijn erg glad tengevolge van het opvriezen, aldus meldt de A.N.W.B. Naar wij vernemen, zal het dezer dagen in te dienen Leeningsontwerp, op het voetspoor van wat tijdens den wereldoorlog geschied is, bevatten een vrijwillige leening, welke, indien zij niet slaagt, zal gevolgd worden door een ge dwongen leening tegen lager rente. Het bedrag, waartoe men in deze laatste zal moeten deelnemen, wordt reeds thans in de wet bepaald, zoodat ieder nauw keurig kan nagaan, tot Welke som hij op de vrijwillige leening zal moeten in schrijven ,m zich te vrijwaren tegen verplichte deelname straks aan een lee ning, die een lage rente zal opbrengen en door inkoop beneden pari kan wor den geamortiseerd. Aan de obligaties van de vrijwillige leening zal, evenals vroeger, een „bewijs van storting” wor den toegevoegd, hetwelk tot het daarop vermeld bedrag zal ontheffen van de’ ^dwongen leening. Evenals in het ontwerp-Treub van 1914 zullen ook nu de naamlooze ven nootschappen moeten inschrijven voor een bedrag dat gelijk staat met de helft van de laatstelijk gedane belastbare uit- deelingen. Alleen voor de zoogenaamde institutioneele beleggers, bij wie de uit deel ingen .aak geen groote rol spelen, is een andere regeling getroffen. Ook nu heeft de Nederlandsche Bank zich bereid verklaard wegens het bui tengewoon karakter der emissie bepaal de beleeningsfaciliteiten toe te staan. wier doel het is speciale verbindingen en militaire punten op te blazen en ver volgens te trachten naar de eigen linies terug te skiën, ten derde een nieuw ele ment in den „zenuwen-oorlog” in te schakelen, hetgeen mogelijk juist in Noord-Finland in het bijzonder effect zou kunnen hebben, waar zoovele ge ïsoleerde plaatsen zijn, welke aanvallen van goedgewapende patrouilles hebben te vreezen. Dat de Finsche regeering ook belang aan deze nieuwe wijz^van oor logvoering hecht, blijkt uit het feit, dat niet alleen aan de pers het bericht werd gegeven, dat Maandag vele parachute- patrouilles zijn neergelaten, maar te vens heeft men gisteren door middel van radio en pers een waarschuwing tot alle Finsche burgers gericht, waarin erop gewezen wordt, dat het noodzakelijk is, dat de burgerbevolking met de militaire autoriteiten samenwerkt teneinde het gevaar, hetwelk dergelijke patrouilles voor de toekomst zouden kunnen op leveren, te kunnen uitschakelen. Het Finsche leger stuurt zoodra men de parachutisten heeft zien neerkomen, onmiddeilijk naar deze punten snelle skipatrouilles, die tot taak hebben lede ren man, levend of dood, terug te bren-f gen. Volgens niet-officieele berichten zijn de parachutepatrouilles voorname lijk neergekomen in de omgeving van drie voorname verbindingslijnen met de Finsche Noordelijke en Noord-Oostelijke fronten, ten eerste bij de Ounasjoki- rivier en den spoorweg uit Kitela naar Enare aan het Westelijke eind van het meer Enare, ten tweede bij de Kitinen vallei en den spoorweg van Kangas naar Ivalo aan den Oostelijken oever van het meer Enare, ten derde de vallei van de Kemi-rivier en den spoorweg tusschen Kemijarvi en Rovaniemi. motorspuit Louise Henriëttestraat heeft gisteren een schoorsteenbrand geblüscht in perceel Adelheidstraat 31. Militaire attaché te Berlijn Onze tegenwoordige militaire attaché tc Berlijn, majoor G. J. Sas, zal dezen post verlaten en als zijn opvolger daar is aangewezen gcp. luitenant-generaa) van het Ncderlandsch-Indische leger A. G. van Tricht. Generaal van Tricht zal, naar de „N. R. Crt.” meldt, met ingang van 15 Februari a.s. als onze militaire attaché te Berlijn optreden en den rang krijgen van reserve-gene- raal-majoor bij het Nederlandsche leger. Gistermiddag omstreeks 6 uur bra ken van een vrachtauto uit Heer Hugo- waard cp de Zijdelaan de bouten van het linkerachterwiel. De auto, die mid den op den weg stond en het verkeer belemmerde, werd door den kraan wagen van de politie aan den kant gezet. Een medeplichtige is niet gevonden. Minutieus werd ieder détail bij dit vooronderzoek onderzocht en ieder spoor nagegaan. Tot tweemaal toe be gaven de justitieele autoriteiten zich naar Lcidschendam, om ter plaatse de misdaad tc reconstrueeren, waarbij zelfs een soldaat als de „dader” fungeerde en een man van 300 pond voor het zwaarlijvige „slachtoffer”. Langzaam maar zeker verzamelde de justitie be zwarend materiaal. Na 3J maand is het voof^nderzoek Naar wij vernemen, zal aan A. in de eerste plaats ten laste worden gelegd moord. Art. 289 W. v. Str. luidt: Hij, die opzettelijk en met dachten rade een ander van het leven beroofd, wordt, als schuldig aan moord, gestraft met levenslange gevangenis straf of tijdelijk van ten hoogste 20 jaren. Subsidiair wordt hem voorts laste gelegd Art. 288 W. v. Str. Doodslag gevolgd, vergezeld of voor afgegaan van een strafbaar feit en ge pleegd met het oogmerk om de uitvoe ring van dat feit voor te bereiden of ge makkelijk te maken, of om bij betrap ping op heeterdaad, aan zich zelven of andere deelnemers aan dat feit, hetzij straffeloosheid, hetzij het bezit van het wederrechtelijk verkregene te verzeke ren. wordt gestraft met levenslange gevangenisstraf of tijdelijke van ten hoogste 20 jaren. De zeer uitvoerige dagvaarding zal tenslotte meer subsidiair artikel 287 W. v. Str. bevatten Hij, die opzettelijk een ander van het leven berooft, wordt als schuldig aan doodslag, gestfaft met gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaren. Voorts kan hem ten laste worden ge legd art. 312. Een uitlating van de Japansche marine- De woordvoerder van de Japansche marine heeft in antwoord op vragen met betrekking tot buitenlandsche pers berichten volgens welke de Neder landsche Regeering besloten heeft te Soerabaja een vlootbasis in te richten en drie slagschepen te laten bouwen gezegd, dat hij daaromtrent geen de finitieve inlichtingen heeft ontvangen, doch dat, indien het bericht waar is, het het gevolg is van een Nederlandsch wanbegrip voor de Japansche politiek ten aanzien van Zuidelijker gelegen landen, welke politiek alleen streeft naar een uitbreiding der Japansche economische betrekkingen in dic landen. Psychiatrisch rapport. Voorts vernemen wij nog, dat een psychiatrisch rapport over den verdach te is uitgebracht, waarin hij volkomen toerekeningsvatbaar verklaard wordt. Dc bewoners van Lcidschendam zijn cr vandaag weer eens aan herinnerd da‘. bijna 3% maand geleden dit plaats je werd opgeschrikt door een afschu- welijken roofmoord, waarbij de 48-jarige ongehuwde veehandelaar C. van der Horst, wonende aan de Knip laan, door een in sergeants-uniform gekleeden man, op slechts enkele hon derden meters van zijn woning, in thans zoo ver gevorderd, dat dezer da gen de instructie zal worden gesloten. Alvorens daartoe over te gaan heeft echter hedenmiddag nog een recon structie plaats gehad bij de sluis te Leidschendam, waar A het laatst werd gezien direct nadat hij op den Oostvlietweg het lijk van zijn slachtof fer langs den kant van den weg uit de auto had geworpen. Te omstreeks kwart voor drie ver zamelden zich de rechter-commissaris, de officier van justitie en de verschil lende politie-ambtenaren op het brug getje, dat op enkele 10-tallen meters ge legen is van de sluizen tegenover de Veenestraat Door de politie waren uit gebreide maatregelen genomen om het publiek op een afstand te houden, daar voor was een der ophaalbruggen opge haald en alle verkeer stil gezet. Op het bewuste bruggetje, waar de reconstructie plaats vond, heeft op den middag van den moord de sluiswachter de Hoog gestaan, die de auto, waarin de misdaad was gepleegd zag passecren. Hij nam waar, dat in het achtergedeelte van den wagen een groote plas bloed lag. Zijn getuigeverklaringen zijn van het grootste belang ten aanzien van een eventueelen tweeden dader, die volgens A. de feitelijke misdaad moet hebben gepleegd. Nagegaan werd nu in hoeverre de Hoog heeft kunnen zien of een tweede man in de auto aanwezig is geweest. Tot tweemaal toe heeft men de Chevro- letauto doen oprijden. In hoeverre deze Elk hoofd van een gezin of afzonderlijk levende, doet binnen vijf dagen na zijn verhuizing binnen de Gemeente daarvan verhuizing binnen de Gemeente daarvan aangifte aan het Gemeentebestuur. HINDERWET. B. en W. hebben aan C, T. Kok vergun ning verleend tot het uitbreiden van de door electromotoren gedreven koffie- en theebewerkingsinrichting in het perceel Westeinde no. 53. mede door het bijtrek ken van het percel Westeinde no. 51. Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen, telefonisch alleen tusschen 10.30 en 12 uur en mondeling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bezem met steel, een br. led. por- tem. inh. f021. naalden en een sleutel, een br. led. damesportem. inh. ƒ0.74 en een cassabon van de „Volharding”, een rubber cverschoen, een bril met koker t.n.v. R. Wubbe, een autoslinger, een zw. led. damesportem inh. ƒ0.60 en een In disch kwartje, een heerenrijwiel, een pak closetpapier, een br ledige portefeuille, een bril met hoornen montuur in lederen foudraal, een rose en wit haakwerk, een oude bruine actetasch inh. slipover en map luchtpostpapier, een linker gymna stiekschoen, 2 bandafnemers, een zilveren nestelkoord en 3 kwasten, een zwart R.S. heerenrijwiel No. 37820. in zadeltasch naamkaartje D. Hartman, een zwarte jon- genssportper, een 40 Liters melkbus (blank), diverse sleutels, handschoenen, rijwielbelastingmerken en ceintuurs. Gevonden in taxi: een geldstuk. Bij de navolgende ingezetenen: een Lip-'sleutel, Postkantoor, Badhuis-' straat; een tram-knipkaart, Heuvel, Er nest Staasstraat 40: een beige stoffen taschje. inh zakdoekje, v. IJperen, Alexan derplein 10, te bevragen tusschen 8.30 en 12 uur of tusschen 1.30 en 5 uur; een rijwielbelastingmerk in étui, de Moet, van Ravesteinstraat 142; een zw. led. portem. met inhoud. Lutz, Nieuwe Haven 362; een zilveren armband, Bienbur, Herzogstraat 159; een ring met 3 sleutels, IJsakker, Kritzingerstraat 192; een br glacé dames- handschoen, v. d. Burg, Westlandsche- straat 40; een gladde gouden trouwring, Roland, Brandtstraat 130; een pr. br. hee- renhandschoenen met kappen, Hooijberg, Naarderstraat 46; een gladde gouden ring, gemerkt Annie" 3-4-’38, Klunder, Prins Bernhardstraat 13, Wateringen; een auto slinger Griendhuizen, v. Ostadestraat 420; een bl. kindercape. Kruk, Bloemfontein- straat 44; een heerenrijwiel „Glen Cycle”, Stuijfzand, Hoenderloostraat 1, gevonden 27-l-’40; een sleutel, systeem Lips, v. d. Meer. Brueghelstraat Ï65; een oliepijpje met meetstok van auto, Nieuwkerken, Jan de Baenstraat 12; een damesportem. met inhoud, Strang, Kaapscheplein 39; een d. blauwe dameshandschoen, Kokee, Hil- versumschestraat 81; een rechter regen- broekspijp, portier Gemeente Werken. Groenewegje 71; een portem. inh. bonnen Bentbeijs’ drogisterij, Lieffring, Wiekstraat 17; een rubber motorpedaal, Bokop, Dei- manstraat 250; een wielbeschermer van auto. Hennemann, Geleenstraat 13; een fox-terrier. zwart met wit, bruine kop, Wallega Willem v. Outhoornstraat 77; een 1. heerenoverschoen, Budding, Schenk- straat 207a; een zak, inh. waschgoed, v, d. Berg, Altingstraat 57, gev. 26-1; een doublé damesarmbandhorloge met koordbandje, Buijtelaar, Kepplerstraat 9: een br. cein tuur, Roberti, Herschelstraat 18; een br. led. schooltasch, inh. leesboek. Hofsteden, Vinkensteijnstraat 134; een rechter over schoen, Boering, Marktweg 88; een verm. zilveren damesarmband, Holsbergen, Esch- doornstraat 84a; een nieuwe blauwe kiel. Koens Kepplerstraat 143; een gouden damesarmbandhorloge met wit zijden bandje. Modderman, L. v. Meerdervoort 829: een 1. heerenoverschoen. Meijer, Fran kenslag 300: een baaltje tarwebloem (50 k.g.), Vijzelstraat 43, tusschen 86 uur; een almanak. Ros, Gentschestraat 91; een portem. met ritssluiting en inhoud, Roo- denburg, Stevinstraat 250; 5 honden, 4 kat ten, een zeevogel, een meeuw en een kuif- eend, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. eer auto van het leven werd beroofd. De vermoedelijke dader, de 29-jarige reiziger R. A., die kans zag met een bedrag van eenige duizenden guldens te ontkomen, werd precies een week later te Rotterdam gearresteerd, toen hij de woning van zijn verloofde ver liet. Den volgenden morgen werd hij zwaar geboeid en omringd door Rot terdamsche rechercheurs, die zooals men weet, kranig speurwerk hadden verricht, per auto naar de residentie overgebracht, waar hij aanstonds door den rechter-commissaris mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder en den substi tuut officier van Justitie mr. N. S. Hoekstra, aan een langdurig verhoor werd onderworpen. Van het eerste oogenblik af bekende A. bij het drama in de auto, waar mee hij het slachoffer was gaan halen, onder het voorwendsef dat deze koeien moest komen keuren voor de militaire autoriteiten, tegenwoordig te zijn ge weest. Hij is echter blijven ontkennen de dader van den lafhartigen moord te zijn. Aanvankelijk meende de Justitie ge- loof te kunnen hechten aan de door A. i gegeven voorstelling van zaken, dat hij een medeplichtige had, van wien hij ook een, zij het vaag, signalement op- t gaf. 1 Al het speuren van de beste recher cheurs is echter vergeefsch geweest. HET FILMCABARET TEN BATE VAN FINLAND. Morgen wordt de eerste Jongeren avond door het Filmcabaret gegeven, ten bate van Finland, in de tooneel- zaal van het Instituut Schoevers. Het programma bevat verschillende num mers op het gebied van swing, croo ning en tap-dance, terwijl ook een ge luidsfilm van Charlie Kunz zal worden vertoond. Voor den filmcabaret-avond op Maan dag a.s. hebben o.a. de bekende be- roepsartisten Riek Bouwens (voor drachtkunstenares) en Leberto (inter nationaal goochelaar) hun medewer king toegezegd, terwijl in het filmge deelte ook de rolprent „Het Filmcaba- ret gefilmd” zal draaien. I i Tl SJV F

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17