De Gemeenteapotheek verhuisd T De strijd tegen het ijs I °P blijft NORTH STATE I 9 Toestand rivieren Dampo Bonbons^ groote gevaarlijk STADSNIEUWS DERDE BLAD, PAGINA 2. HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1940. l/W t K? Van Prinsestraat naar Zuidioal HET KRUISPUNT JAVA- STRAAT-LAAN VAN MEERDERVOORT Een moderne, doelmatige 1 wordt inrichting Eenige dorpen bedreigd GEHUCHT DOOR IJS OMRINGD Een kijkje in een der recepteer kamers van de nieuwe Geintenle-apoih eek. DE „WILHELMINA GOEDKOOP” BEREIKT VREESWIJK HET IJS VOOR NIJMEGEN NOG RUSTIG H. POLAK OVERLEDEN Polder bij Pannerden ondergeloopen Gisteren is de buiten den dijk bij Pannerden gelegen polder, waarin zich het gehucht Kijfwaard bevindt, onder water geloopen. De twee steenfabrieken en de twintig ningen, waaruit deze plaats be staat, zijn hierdoor van de buiten wereld afgesloten. De ijsschotsen liggen tegen de huizen aan. Eenige gezinnen hebben nog kans gezien, met een bootje weg te trekken, doch thans is het onmogelijk, op deze vlakte van ijs en water te varen. Een boerderij, waarop der tig koeien worden gehouden, ligt als een eiland te midden van de ondergeloopen omgeving. In geval de polder zou volstroomen zullen de bewoners zich op de steenovens moeten in veiligheid stellen. Het vee zal echter niet te redden zijn. OEN het Gemeentezieken huis aan den Zuidwal werd uitgebreid, heeft de Ge meente-apotheek hiervan mede weten te profiteeren door beslag te leggen op een vleugel gelijk vloers met daaronder gelegen kelders. Een nieuwe behuizing was meer dan noodzakelijk, want het gebouw aan de Prinse straat, waarin de apotheek sedert 1882 was ondergebracht, was rijkelijk klein geworden. De „Mees” vliegt naar Schier monnikoog en Ameland O woningen voorname- wo- te Hier ter stede is in den ouderdom van 66 jaar overleden de heer H. Polak, gep. assistent-resident. De teraardebestelling zal Maandag a s., des morgens om 11 uur op de Al- gemeene Begraafplaats aan de Kerkhof- laan plaats vinden. I W BLENDED CICAPFTT£5|l Bedreigd gebied. Indien het ijs gaat kruien en via den overlaat zich voortbeweegt in de richting van den ouden Rijn mond. kunnen de huizen te Lobith aan de achterzijde door de ijsmas sa's worden getroffen. Volgt het De bemanning. De bemanning van de schepen zal on geveer 3X1100 man bedragen, waar van 2500 Europeanen, die in Neder land moeten worden opgeleid. Globaal bestaan deze 2500 man uit 156 officie ren. 205 onderofficieren en 2140 korpo raals en manschappen, die dus allen is het vertrek, waar de extracten en sommige In In den loop van gistermiddag heef de „Wilhelmina Goedkoop”, een als ijs breker ingerichte sleepboot van de re'" derij Goedkoop te Amsterdam, welke door den Rijkswaterstaat en het Am- sterdamsch comité voor ijsbestrijding was gecharterd, om het Merwedekanaal en de Keulsche vaart weer bevaarbaar te maken, de Beatrixsluis te Vreeswijk bereikt en daarmede de laatste phase van het openbreken van den waterweg Amsterdam-Rotterdam voltooid. Deze waterweg is thans voor krachtige sleep- booten geheel bevaarbaar. Het is een moeilijke reis geweest, die de „Wilhelmina” gehad heeft, want in het kanaal was het ijs gemiddeld 35 centimeter dik. Donderdag bereiktet de ijsbreker zooals wij reeds meld-' den Nigtevecht. Het schip keerde Donderdagavond naar de hoofdstad terug en heeft gisterochtend eerst het kanaal van Nigtevecht tot Utrecht opengebroken. Tegen den middag kwam het schip te Utrecht aan. In de Keul sche vaart tusschen de Beatrixsluis en de Rotterdamsche spoorbrug een af stand van tien kilometer heeft de ijs breker een slop van 40 tot 45 meter breedte gemaakt. Het vroor gisteravond echter weer behoorlijk en men vreest, dat hierdoor het werk van de ijsbreker voor niets zal zijn geweest, omdat de schotsen weer aan elkaar zullen vriezen en opnieuw een voor de vrachtschepen volkomen ondoordringbare ijslaag op het water zal ontstaan. De taak der apotheek. De taak van de gemeente-apotheek is velerlei. In de eerste plaats levert zij alle genees- en verbandmiddelen aan het gemeenteziekenhuis, doch ook voor de andere ziekenhuizen, voor zoover het’ de patiënten betreft, die daar zijn ondergebracht met steun van de ge meente. Alle gemeentepatiënten wor den Voorts door de gemeente-apotheek van geneesmiddelen voorzien, zoomede de verschillende gestichten, weeshui zen. enz. Zoo kan men dan ook wel zeg gen. dat de-gemeente-apotheek gedeel- telijk tot een soort pharmaceutische fa briek is geworden. Door elkaar worden per dag 2500 recepten klaar gemaakt, doch in een tijd als deze met veel zie ken stijgt dit aantal soms over de 3000. De toestand dien men aantreft in an dere steden waar de meeste groote zie kenhuizen over een eigen apotheek be schikken kent men hier dus niet. Het bestaan van een enkel centraal bedrijf biedt verschillende voordeelen. Grondstoffen kunnen meestal in groote hoeveelheden worden ingekocht, wat de kostprijs verlaagt, terwijl ook het onderzoek van de ingekochte stof fen met minder kosten gepaard gaat. Vele praeparaten en geneesmiddelen waarvan controle niet goed mogelijk zou zijn kunnen onder eigen toezicht uit zuivere grondstoffen worden bereid. Aan de apotheek zijn verbonden twee apothekers, te weten de directeur, de heer J. F, Kok en de adjunct-directeur de heer C. L. Harders. Daarnaast zijn er werkzaam ongeveer 20 assistenten en bedienden. nieuwe praeparaten wetenschappelijk -1 voorbereid. Bovendien worden hier door het nemen van steekproeven de deugelijkheid van af te leveren ge neesmiddelen gecontroleerd. Voor het onderzoek ten behoeve van justitie en politie is een afzonderlijk toxicologisch laboratorium ingericht. Stoomleidingen op de werktafels van het laboratorium en een afzonderlijke leiding voor gedestilleerd water, die trouwens door het geheele gebouw loopt, vergemakkelijken het werk. In de administratie-afdeeling biedt een kardex-kaartsysteem de mogelijk heid steeds het oog te houden op de in gekochte of nog te ontvangen hoeveel heden grondstoffen. De gemeente-apotheek is de oudste gemeentelijke dienst en dateert van 1749. Zij werd ondergebracht in een pand gelegen tusschen de twee beter huizen aan de Groote Markt. Haar taak was het verstrekken van genees middelen aan de armlastigen der stao. Vandaar verhuisde men naar de Laan op de plaats waar later de H.B.S. ver rees om dan in 1882 het pand in de Prinsestraat te betrekken, dat speciaal tot dit doel was geoouwd. En thans is men dan wederom verhuisd en heeft men zijn intrek genomen in een vleugel van het nieuwe deel van het gemeente ziekenhuis. De heer van der Zwart was ook van dit gedeelte van het gebouw de archi tect. De betimmeringen en leidingen werden door Gemeentewerken zelf of onder het toezicht van dezen dienst uit gevoerd. De heer van Couwelaar. advi- seerend ingenieur, heeft tal van moei lijke technische vraagstukken in ver band met eischen, die het bedrijf stelde weten op te lossen. Pannerden levert, volgens de deskun digen van den Rijkswaterstaat, op het oogenblik geen onmiddellijk gevaar op. Toch is men op zijn hoede in verband met mogelijke overstrooming of door braak van den dijk van het vrij nauwe Pannerdensche kanaal. De gemeente-veerdienst van de de Ruyterkade naar Tuindorp Oostzaan te Amsterdam, w&rdt in verband met den ijstoestand op het IJ met ingang van morgen stopgezet. Het water blijft wassen Bij Nijmegen vertoonde de Waal gis teravond om half acht een was van on. geveer 1 centimeter per uur Men ver wachtte daardoor tegen middernacht een stand van 11.75 meter 4- N.A.P. Er was geen beweging in het ijs. Het gevaar voor kruien blijft echter onver zwakt bestaan, ondanks de vorst, als gevolg van den hoogen waterstand. De Waalkade ontruimd. Den bewoners van de Waalkade is derhalve van officieele zijde medege deeld. dat zij hun huizen moeten ont ruimen. Bij de oude aanlegplaats van de pont staat het water thans onge veer 1 meter van de huizen af. Er wordt dag en nacht vanwege den Rijks waterstaat gewaakt. De schepen van de N.V. Nijmeegsche Stoomvaartmaat schappij, welke voor de kade in het ijs bekneld zitten, zijn zoo hoog opgescho ven. dat zij boven de kade uitsteken. Gisteravond om ongeveer zes uur kwam een schol van ruim 100 m2, de rivier afdrijven. Hij schoof met veel lawaai tegen den dam. doch veroor zaakte geen breuk. Er kwam ook geen beweging in het ijs. Tusschen de stad en het fort Sprok kelenburg is een wak van een kilome ter lengte ontstaan. Vaarweg naar Haarlem opengebroken Gisteravond is de ijsbreker „Ijsbeer” van de vereeniging voor Algemeene Scheepvaartbelangen te Amsterdam er in geslaagd, het zijkanaal C open te breken, waarmede de vaart van het Noordzeekanaal naar Haarlem her steld is. De ijsbreker werd gevolgd door een sleepschip van de Shell, voor reke ning van welke onderneming de vaar geul werd gemaakt. De heer J. H. T. Frieswijk v. d. Bogert, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Willinkschool te Bennebroek. Vernuftige machines. In een andere afdeeling worden ma chinaal poeders gevouwen en tablet ten en pillen vervaardigd. De poedervouwmachine waarborgt een veel nauwkeuriger doseering der medicamenten en een veel meer hygië- nische behandeling dan bij het vou wen met de hand mogelijk is. De ma chine vouwt 4000 poeders per uur en produceert in dit tijdsverloop dus evenveel als een twaalftal poedervou- wers. Ook vindt men in deze afdeeling ma chines voor de bereiding van tablet ten en pillen, welke laatste slechts half-automatisch geschiedt. In de twee recepteerlokalen geschiedt het dispenseeren van die soorten ge neesmiddelen. welke zich niet leenen voor de bereiding in het groot. Hier werken twaalf apothekers-assistenten. In de hiernaast gelegen ruimte vindt het spoelen en drogen van de door de Zal de opnieuw ingetreden vorst al het werk teniet doen? Veren stopgezet. Het Berghoofsche veer is Donderdag stopgezet, terw’ijl het Aardscheveer vandaag uit de vaart wordt genomen. De verbinding met Pannerden zal dan alleen mogelijk zijn via de nieuwe brug over den Ouden Rijn, doch deze brug is niet berijdbaar voor auto’s of vracht wagens. De toestand van het ijs bij zwaardere vijand, slechts loopen van fabriek geleverde flesschen plaats en het reinigen van mortieren en zalfpot ten. Ook het apparaat voor het ver vaardigen van spuitwater is hier opge steld. Het uitvullen in flesschen van stropen en dergelijke vindt hier even eens plaats. Hiernaast liggen de recreatieruimten voor bedienden en assistenten er. de werkruimte van den technischen as sistent, waar werkzaamheden in ver band met de laboratorium-apparatuur en het onderhoud van de technische installatie worden uitgevoerd. Binnenkomende goederen worden door een takel naar de kelders, welke magazijn zijn inge- tor is heeft het gebeurde met de Graf Spee bewezen. Dit vestzakslagschip was wel zwaar bewapend, doch had geen voldoende pantser en kon ook gedn zwaar pantser hebben, daar het hier voor te klein wras zoodat het een ge makkelijke prooi werd van het 20.3 c.m. geschut van kleine zw’are kruisers. In verband met het bovenstaande zal dus de tonnage onzer drie slagkruisers waarschijnlijk liggen tusschen 27.000 en 30.000 tons. De snelheid is gepro jecteerd op 33 mijl maximum snelheid, waarvoor een lengte noodig is van on geveer 240 m. Deze lengte beteekent weer een breedte van 30 m„ daar an ders ter weerszijden van het schip geen 2X5 m. over kan blijven voor z.g. tor- pedoschotten. Een snelheid van 33 mijlen is vol doende aangezien de eventueele .nog en zwaardere schepen mogelijken vijand. te slagschepen slechts een snelheid loopen van 30 Wat in aanbouw is. Vermelden wij nog. dat voor onze Koninklijke Marine in aanbouw zijn: 7 onderzeebooten. de O 21. 22, 23. 24. 25. 26 en 27, 4 torpedobootjagers, 1 flottieljeleider „de Heemskerck". een zusterschip van Hr. Ms. „Tromp”. 2 kruisers, waarvan wij onlangs een teekening gaven, t.w. de ..Eendragt” en ..De zeven provinciën”, 7 kanonneer- booten, 6 duikboot jagers en 20 motor- torpedobooten. Van deze vaartuigen zijn 8 motor- torpedobooten en de 7 kanonneerbooten voor Nederland bestemd, de rest voor onze overzeesche gewesten. Voor het eind van 1941 zal het grootste deel dezer vaartuigen in dienst zijn gesteld. Het opnieuw invallen van de vorst is oorzaak, dat geen gevolg zal kunnen worden gegeven aan het voornemen van den dienst der Gemeentewerken, om Maandag a.s. zooals door ons werd gemeld de werkzaamheden aan de Javastraat te hervatten. Men begrijpt, dat dit voor den be trokken dienst een leelijke misreke ning beteekent. Doch wie door dit uit stel eveneens buitengewoon zijn gedu peerd, zijn zeker wel de weggebrui kers. Onbegrijpelijk is het daarom, dat van de zijde van Gemeentewerken niet alles op alles wordt gezet om hun moei lijkheden tot een minimum te be perken. Het kruispunt Laan van Meerder- voortJavastraat had, wanneer Ge meentewerken de noodige égards had betoond, al lang voor het rijverkeer opengesteld kunnen worden. Wij hebben indertijd gewezen op de mogelijkheid van het aanbrengen van baddings tusschen de opgebroken tram sporen, een maatregel, welke uitvoer baar was geweest. Dan zou het ver keer komende van den Oude Scheve- ningscheweg en gaande in de richting Zeestraat, normaal voortgang hebben kunnen vinden. Men heeft dit echter niet gedaan, op overwegingen, welke o.i. geenszins van een dusdanig gewicht zijn, dat ze doorslaggevend hadden mogen zijn. Nogmaals het geldt hier eer. algemeen belang. Wie zal zeggen hoe lang de nieuwe vorstperiode zal duren? Is het daarom niet gewenscht. dat alsnog aan de begaanbaarheid van het bedoelde kruispunt, door het treffen van de hierboven genoemde voorziening, met spoed wordt gewerkt? De kosten. De kosten van de slagkruisers be dragen per schip ongeveer 70 millioen. (Men bedenke evenwel, dat deze en de volgende te noemen cijfers niet officieel zijn). Rekent men hierbij de kosten der omlijsting der schepen, zoomede die voor de versterking der vlootbasis te Soe- rabaja. uitdieping van het Westervaar- water en de aanschaffing van een groot dok. dan komt men tot een totaal van ongeveer 261.000.000. welke aanbouw- kosten over 5 jaar verdeeld zouden kunnen worden. De jaarlijksche ex ploitatiekosten bedragen ongeveer ƒ4.500.000 per schip met omlijsting, d.w.z. een Bescherming door bepaalde typen van kleinere schepen. 3000 Ampullen per uur. In de sterilisatieafdeeling worden dagelijks honderden ampullen of fleschjes met steriele injectie vloeistof fen bereid. Voor het uitvullen der on der aseptische voorzorgen bereide in- jectievloeistoffen in ampullen dient, de volautomatisch werkende ampullen- vulmachine, mét een capaciteit van 3000 ampullen per uur. Deze opent de ampullen, vult ze met vloeistof en smelt ze dicht. Na het vullen vindt het steriliseeren der ampullen plaats, wat onder ver schillende omstandigheden kan geschie den. al naar gelang de gevoeligheid der geneesmiddelen voor hooge tempera tuur. Hiernaast tincturen en extracten en orgaanpreparaten worden bereid, z.g.n. percolatoren worden de grond stoffen met oplosmiddelen behandeld, hierna moet het overtollige oplosmid del worden verwijderd. Daar de mees te werkzame bestanddeelen gevoelig zijn voor temperatuursverhooging, moet dit onder verminderden druk, dus bij lage temperatuur geschieden, waartoe eenige vacuumpannen zijn op gesteld, welke met warm water wor den verwarmd. In het midden van het lokaal zijn eenige zalfmolens opgesteld. De groot ste hiervan verwerkt 25 k.g. zalf. Een uiterst fijne verdeeling van vaste stof fen onder het mengsel van vetten, een innige vermenging der verschillende bestanddeelen wordt voor deze ma chine moge’ijk gemaakt. In het volgende vertrek vindt men kookpannen, waarin kookdranken en stroopen worden bereid. Hier staan ook de toestellen voor het distilleeren van water. In een tweede apparaat wordt het watér nogmaals gedistil leerd. Voor alle soorten injectievloei- stoffen wordt dit tweemaal gedestil leerde water, terstond na de bereiding gebruikt. De hiermede bereide vloei stoffen worden in een hiernaast opge- stelden autoclaaf (waarvan de schroef- sluiting van de deur een Holland- sche vinding opvalt) gesteriliseerd. De emulgeermachine dient voor het bereiden van levertraan-emulsies. weeke pasta’s en derr Gistermiddag om 1 uur is er korten tijd werking gekomen in de enorme ijsmassa, welke den Rijn bij Spijk be dekt. Men kan echter niet van kruien spreken, aangezien er slechts een op schuiving van ijsschotsen plaats vond. Het ijsveld, dat zich uitstrekte van Emmerik tot Spijk, is thans verdwe nen en moet onder het voor Spijk liggende ijs geschoven zijn. Hierdoor is het gedeelte van den Rijn van Spijk tot Dusseldorp thans ijsvrij, zoo dat er gistermiddag reeds een bootje van Spijk naar Emmerik kon varen. De opschuiving deed zich lijk aan de overzijde van de rivier, op Duitsch gebied, voor. Te Emmerik zou den een brughoofd van een pioniers- brug en een klein vaartuig door het ijs zijn meegesleurd. Deze moeten zich thans bij Spijk onder het ijs bevinden. Woningen te Lobith ont ruimd. Te Lobith blijft de toestand gespan nen. De woningen in de onmiddellijke nabijheid van de rivier zijn ontruimd, evenals enkele buiten den dijk liggen de huizen, welke behooren bij de zich daar bevindende steenfabrieken. In verband met den grooten was van het water te Trier en Keulen, ver wacht men ook in Lobith een toene mende stijging van den waterstand. De huizen loopen groot gevaar, als de ijsmassa in beweging komt. Ook de schippers van de ongeveer 200 vaar tuigen, welke in de vluchthaven liggen, maken zich over den hoogen water stand bezorgd, omdat het gevaar groot is, dat het ijs zal binnendringen over de slechts lage kade, welke voor de haven ligt. grooteren van een weten de maximum mijl, een maximum, dat om technische redenen, waarop wij hier verder niet willen ingaan niet is te verhoogen. zoo dat onze schepen bij de genoemde maximumsnelheid, indien zulks nood zakelijk mocht blijken altijd in staat zullen zijn vijandelijke slagschepen te ontwijken en/of bij een gevecht de meest gunstige positie te kiezen. De tonnage onzer schepen maakt, dat men deze een bepantsering zal kunnen geven van ongeveer 300 m.m. in de midscheeps, terwijl het pantser tot de uiteinden is doorgetrokken, hetgeen be teekent. dat men afdoende is be schermd tegen 20 c.m. geschut van den tegenstander (zulks, zooals wij zoo- even hebben gezien in tegenstelling met de Graf Spee). Voor de zware bewapening is gedacht aan 9 kanons van 28 c.m., een zeer destructief kaliber de middelzware be wapening zal kunnen bestaan uit 12 kanons, van ten hoogste 15 c.m. dit is n.l. het grootste kaliber, dat ook als anti-luchtvaartgeschut kan worden ge bezigd. We wijzen er in dit verband op. dat de Strassbourg en Dunkerque 16 kanons van 13 c.m. hebben, de Scharn- horst en Gneisenau 12 van 15 c.m. Ten slotte komt dan nog de lichte bewa pening. Voor de Scharnhorst en Gneise nau bestaat deze uit 14 stukken van 10.5 c.m.. 16 stukken van 3.7 c.m„ ter wijl deze schepen 4 vliegtuigen mede- nemen. De actieradius van de Dunkerque be draagt bij een 15 mijls vaart 7500 mijl, deze zal bij onze schepen ook wel in die buurt liggen. Een rondgang door het gebouw. In de directie-kamer vindt men de plaquette van den heer Schirm, den vroegeren directeur van den Dienst wiens initiatief er toe heeft geleid, dat tot de inrichting van de nieuwe apo theek werd besloten. Het laboratorium is de plaats waar de binnengekomen monsters van ge neesmiddelen en de bereiding van grootendeels als richt, vervoerd. Buiten vindt men nog een lokaal waar de vuile flesschen veelal na een voorbehandeling in een weekbad, met een groote, borstellooze spoelmachine worden gereinigd. In een bijgebouwtje zijn aether en benzine (in een onder- grondschen tank) en eenige andete ge vaar opleverende stoffen opgeslagen. De kelders dienen in hoofdzaak als magazijn. Buitendien zijn deze ge schikt als schuilkelders bij eventueel luchtgevaar. Hedenmiddag is de nieuwe apotheek officieel door wethouder Vrijenhoek geopend. 1550 kilogram post meegenomen. De terugreis maakten zeven passagiers mede, terwijl tevens 105 kilogram post aan boord was. Daar het vliegtuig pas tegen vijf uur op Eelde terugkeerde, werd in verband met de duisternis niet teruggevlogen naar Schiphol. De wandelaars van de Waddenzee weer thuis gebracht. Onder de zeven passagiers, welke gistermiddag met het K.L.M.-vliegtuig „Mees” Schiermonnikoog verlieten, be vonden zich ook de vier dames en twee heeren, die gisteren een week geleden zulk een angstig avontuur op het ijs be leefden, toen zij trachtten van de Gro- ningsche kust wandelende het eiland te bereiken. De heer en mevrouw Beukema ui Ulrum waren de ontberingen not niet te boven gekomen. Zij zijn or het vliegveld Eelde met een zieken auto afgehaald, welke hen naar hui woning bracht. De andere vier zijn echter weer geheel hersteld en vol komen gezond. moeten zijn opgeleid wanneer de sche pen in dienst zijn gesteld. Dit zal uiterlijk een kwestie zijn van 5 jaar, gerekend van het moment af. dat de beslissing tot aanschaffing de finitief is genomen, tot op het oogen blik van in dienststelling. Per jaar moeten dus worden opgeleid ongeveer 32 officieren, 41 onder officieren. 428 korporaals en man schappen. Het Koninklijk Instituut der Marine kan thans reeds zonder bezwaar 65 of ficieren per jaar afleveren, voor de onderofficieren is het eenvoudigweg een kwestie van benoemen van korpo raals, terwijl de verschillende oplei dingen voor matrozen, mariniers, sto kers, konstabels, kwartiermeesters, vlie gers. marconisten, torpedomakers en monteurs totaal een maximum capaci teit hebben van ongeveer 1250 man per jaar. De toeloop bedraagt in alle cate gorieën eenige malen het aantal te bezetten plaatsen, zoodat gezegd kan w’orden. dat de personeelsvoorziening voor deze slagkruiservloot verzekerd is. Het K.L.M.-vliegtuig ..Mees”, be stuurd door den heer Parmentier. heeft gisteren van het vliegveld Eelde uit twee vluchten gemaakt, een naar Schiermonnikoog en een naar Ameland. Op de vlucht naar Schiermonnikoog I werd 800 kilogram post medegenomen. Het .vliegtuig keerde terug met zeven passagiers en 100 kilogram post. Naar Ameland werden twee passagiers en ijs den gewonen loop van de rivier, dan bestaat er bij de hoogte, welke het water bereikt heeft, kans, dat de woningen aan den Boterdijk tusschen Tolkamer en Lobith en aan den dorpsdijk te Lobith ern stige schade zullen oploopen of zullen worden vernield. De onder Herwen gelegen Geiten- vaardsche polder, welke reeds Don derdag voor een deel ondergeloopen is, ligt in de gevaarzóne. Het vee staat er reeds in het w’ater. Met angstige spanning zien de bewoners van deze streken de verdere gebeurtenissen te gemoet. i -•*

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10