Russisch offensief Karelië uitgebreid DE OORLOG TER ZEE I Meer dan ooit bescherm Uwgezondheid Russisch legerbericht Het Finsche legerbericht De Finnen handhaven zich in alle sectoren Twee Duitsche duikbooten vernietigd Alle Deensche wateren dichtgevroren Duitsch legerbericht De Fransche leger- benchten G. BLOM P1A7’ HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. RECLAMES. BELGIE. ENGELAND. een CANADA. FRANKRIJK. militaire papieren te DUITSCHLAND. JAPAN De buitenlandsche politiek VEREENIGDE STATEN. VIRGINIA De verliezen der Britsche koopvaardij Luchtaanval op Hangö. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de Russen tijdens den luchtaanval van gis teren op Hangö 26 bommen hebben la ten vallen. Verscheidene huizen zijn afgebrand, twee personen werden ge dood en vele gewond. dene automobiel-colonnes en troepen concentraties van den vijand verspreid. In de operatiezóne heeft de vijand de Finsche troepen met jachtvliegtuigen aangevallen. Uit het binnenland valt niets nieuws te melden. President Lebrun bij het Britsche expeditieleger. Op uitnoodiging van lord Gort, heeft president Lebrun gisteren den dag doorgebracht bij de troepen van het Britsche expeditieleger. Geen Deensche schepen in Britsch convooi Officieel worden de geruchten tegen gesproken, volgens welke Deensche schepen in Britsche convooien zouden hebben gevaren of nog varen. Totdusver heeft de Deensche regee- ring den reeders nimmer toestemming gegeven van convooien gebruik te ma ken. Een militair oefentoestel is neerge stort op het vliegveld Baldonnel. De officier-piloot en een soldaat werden gewond. Het Noorsche sociaaldemocratische „Arbeiderbladet” schrijft in een hoofd artikel, dat het doel van het tot zin ken brengen van neutrale schepen door de Duitsche marine is Noorwegen en de andere Scandinavische landen te dwingen de handelsbetrekkingen met Engeland af te breken. Dit is een soort van oorlog tegen de neutralen en in strijd met de interna tionale wet. Deze wet is evenwel de eenig mogelijke bais voor de neutrale staten en indien anderen hen herinne ren aan hun verplichtingen, dan moe ten zij hun rechten krachtig handhaven. Dagelijks komen ongeveer 300 Duit sche bewoners van het Boven-Etsch gebied over de grens. Alle immigran ten verkrijgen binnen drie dagen het Duitsche burgerrecht. Het is de be doeling, dat zich in den gouw Tirol Vorarlberg ongeveer 50.000 Duitschers uit Italiaansch Tirol vestigen. Te Inns bruck wil men 'een nieuwe wijk met 2500 woningen bouwen, welke in 1942 gereed zou zijn. Elders in het grens gebied moeten 5000 woningen gebouwd worden. Bij de behandeling voor de begroo- ting in den landdag verwierp minister Arita 'de suggestie van het nauwer toe halen der banden met de as-mogend- heden. Hij zei „Men moet niet al te zeer afhankelijk zijn van andere lan den”. Voorts zei hij dat de kwestie van de opheffing van het negen mogendheden verdrag bestudeerd zou worden om vast te stellen of het de snelheid van de vestiging van een nieuwe orde in Oost-Azië belemmert. De koning heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Marchiennes om de laatste eer te bewijzen aan de slacht offers van de mijnramp. Hij bezocht de gezinnen der slachtoffers en de in het ziekenhuis liggende gewonden. Voor de laatsten schijnt geen levensgevaar meer te bestaan. Baron Sakatani heeft in het Hooger- huis aan Arita gevraagd waarom hij zich dermate optimistisch had uitge laten over de Russisch-Japansche on- derhandelingen in zijn rede van 1 Fe bruari, terwijl toch de grensdemarcatie- conferentie te Charbin plotseling werd onderbroken. Arita verklaarde, dat de besprekin gen spoedig zouden worden hervat. Sa katani drong er verder bij de regeering op aan dat de onderhandeling over een handelsverdrag met de Vereenigde Sta ten zouden worden verhaast en dat Ja pan voor Azië de Amerikaansche Mon- roeleer zou erkennen. Arita zeide het met Sakatani’s verklaring eens te zütt en hij sprak nogmaals zijn teleurstel ling uit over het opzeggen van het han delsverdrag met de woorden, dat de Vereenigde Staten de .Japansche plan nen ten opzichte van China blijkbaar niet goed begrijpen. De onderhandelingen met Rus land en Amerika. In de gisteren gehouden persconfe rentie heeft president Roosevelt met betrekking tot het bericht inzake het overschot aan leger- en vlootkanonnen gezegd, te betwijfelen of de Vereenig de Staten eventueel kanonnen recht streeks aan Finland zouden verkoopen, omdat Finland in een gewapend con flict is gewikkeld. De president wees erop, dat hij bij de bespreking van mogelijken verkoop van wapens doelde op landen, welke in vrede verkeeeren, en hij voegde hieraan toe, dat hij met de adviseurs der munitiecontrole na ging, wat eigenlijk onder voorschotten kon worden verstaan. Hij herinnerde eraan, dat b.v. de marine in 1913 nog over een paar oude schepen uit den burgeroorlog beschikte, en dat velen hadden afgeraden, deze te verkoopen, omdat zij niet als overschot konden worden beschouwd. Roosevelt zeide voorts, dat men onlangs nog had ont dekt, dat het leger beschikte over 450.000 paren schoenen, gekocht tijdens den wereldoorlog. Het was de vraag, of deze als overschot konden worden beschouwd. Het Duitsche legerbericht van van daag luidt: Aan het Westfront geen bijzondere gebeurtenissen. Duitsche vliegers hebben tijdens ge wapende verkenningsvluchten boven de Noordzee zes Britsche of in Britsch con vooi varende schepen, met een geza menlijke tonnage van 15.000 ton. tot zin ken gebracht. Twee voorpostenschepen zijn dusdanig beschadigd, dat zij ook als verloren moeten worden beschouwd. Ondanks sterken afweer van den vijand is slechts één onzer vliegtuigen niet teruggekeerd. Britsche vliegers, die in den namid dag een poging deden den Duitschen Bocht in te vliegen, zijn zonder schade aan te richten, verdwenen. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: Tusschen Moezel en Saar was aan beide zijden het vuur der artillerie aanmerkelijk meer actief. Een over val van den vijand werd afgeslagen. Gisteren is bij een verkenningstocht een onzer detachementen in levendig gevecht met den vijand gewikkeld. Het detachement leed eenige verliezen, welke evenwel geringer waren dan die, welke den vijand werden toegebracht. Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: „Niets te melden”. Het Britsche schip ,,Sea Ranger” heeft draadloos medegedeeld, dat het schip beschadigd is en water maakt. Het bevindt zich ongeveer 600 mijl van Saint John. Aan alle schepen in de nabijheid werd verzocht zich ge reed te houden hulp te bieden, wan neer dit noodig mocht blijken. Engelsche en Fransche industriee- len zullen in Londen bijeenkomen ter bespreking van economische en com- mercieele kwesties, die van gemeen schappelijk belang zijn, voorts van de middelen, waarmede de Engelsche en Fransche industrie het best kun nen samenwerken ter bereiking van haar gemeenschappelijk oorlogsdoel en tevens van de middelen tot samenwer king, waarmede na den oorlog de in dustrieën van beide landen tezamen zouden kunnen bijdragen tot een or delijken overgang van oorlogs- naar vredestoestanden en tot vorming van een gezonden stabieler economisch wereldsysteem. Het denkbeeld van een Amerikaansche leening. Gistermiddag zou de Amerikaansche Senaat het wetsvoorstel, dat is inge diend door de commissie van buiten landsche zaken om het bankkapitaal voor- in en uitvoer met 100 millioen dol lar te verhoogen bespreken. Dit is de laatste kans voor Finland om financiee- len steun te ontvangen van de Veree nigde Staten. Het voorstel van een leening van de Amerikaansche regeering aan Finland, is reeds voor de debatten verworpen, het denkbeeld van het plaatsen van een Finsche leening in Amerika heeft schip breuk geleden door de weigering van de Amerikaansche banken mede te wer ken en de eenige hoop van Finland is thans nog een crediet bij de bank van in- en uitvoer. Men verwachtte in politieke kringen, dat de Senaat met geringe meerderheid het voorstel zou aannemen, doch de houding van het Huis van Afgevaardig den, dat in de vorige zitting geweigerd heeft het kapitaal te vergrooten, is nog niet bekend. Het Russische legerbericht van het militaire district Leningrad luidt: Op 9 Februari geen gebeurtenis van beteekenis aan het front. De herhaalde pogingen van den vijand, de verloren stellingen op de Karelische landengte te heroveren, werden met zware ver liezen voor den vijand verijdeld. De Russische luchtmacht heeft met succes militaire objecten gebombardeerd. Russische parachutisten ach ter de Finsche linies. United Press meldt uit Rovaniemi: Het toezicht der politie is de laatste paar dagen ten zeerste verscherpt. Iedereen moet een identiteitskaart bij zich hebben. Voortdurend worden huis zoekingen verricht en onderzoeken ingesteldin bussen en treinen. Dit zou een aanwijzing kunnen zijn, dat de De Zuidpoolexpeditie van Byrd heeft geseind, dat zij thans in de nabijheid van de magnetische Zuid pool is aangekomen. De expeditie is ternauwernood aan ’n uiterst hevigen orkaan ontkomen. Geen Britsche druk op Zweden. Het Zweedsche departement van bui tenlandsche zaken ontkent het gerucht, volgens hetwelk de Britsche regeering druk zou hebben uitgeoefend op de Zweedsche regeering in verband met de stappen, welke door Finland zijn onder nomen te Londen en Parijs om hulp te verkrijgen tegen den aanval van de sovjet-Unie. In verband met het optreden tegen de communisten is het onderzoek gis teren voortgezet in het gebied van Mons. Er werden nog 4 arrestaties verricht. Onder de gearresteerden be vindt zich een communistisch raads lid uit Hornu. De Kamervoorzitter heeft gisteren het volgende communiqué gepubli ceerd De Kamer is in geheime zitting bij een geweest en heeft twee vergaderin gen gehouden. De debatten liepen over de landsverdediging en gaven aanlei ding tot diepgaande besprekingen, welke zonder incident in een eensge zind gevoel van vaderlandsliefde waakzaamheid en Fransche saamhoo- righeid verliepen. Vandaag zal de Kamer opnieuw bij eenkomen. Het Deensche stoomschip ,,Wal- kiria” is op weg naar Lissabon voor de Portugeesche kust gezonken na een heftige ontploffing, die verschillende slachtoffers maakte. Ook zijn er ver schillende gewonden. Vermoedelijk is het schip op mijn geloopen. Uit New York wordt gemeld dat William Dodd, de vroegere ambassa deur in Duitschland, is overleden. Zal Japan Duitsche schepen koopen? Volgens mededeelingen van het Ja pansche nieuwsbureau Domei is in de openbare zitting van de begrootings- commissie gewezen op het feit, dat Duitsche koopvaardijschepen met een gezamenlijke tonnage van 356.000 ton een toevlucht hebben gezocht in Ja pansche en andere havens in het Ver re Oosten. Gevraagd werd of het wen- schelijk was onderhandelingen met de Duitsche regeering te openen over het gebruik maken van deze schepen, ten einde in het tekort aan Japansche schepen te voorzien. Katu, de minister van verkeer ant woordde, dat het noodzakelijke onder zoek reeds was geschied en dat hij in de besloten zitting nader zou in gaan op de bijzonderheden. Postzakken aangespoeld. Op een van de Shetland Eilanden zijn twee postzakken aangespoeld. Een van deze zakken is vermoedelijk af komstig van de „Athenia” en de ander droeg een Fransch opschrift. Deze bevatte post voor Cairo. Beide zakken zijn aan de autoriteiten ter hand ge- steld* United Press meldt uit Helsinki: De tweede slag op de Karelische landengte is plotseling uitgebreid van een druk op Summa tot een offensief over een uitgestrekt front met den krachtigsten druk op vier vitale pun ten. Hoewel de gevechten al tien da gen duren, hebben de Finnen zich nog altijd in alle sectoren gehandhaafd. Het plotselinge verbreeden van de aan vallen tot Punnusjoki, Pasuri en Tai- pale op het uiterst N.-Oostelijke deel van de Mannerheimlinie, nadat het com muniqué gedurende 2 dagen een aan zienlijke verzwakking van het offen sief had gemela, duidt mogelijk een wanhopige poging van het sovjet-com- mando aan. Het Finsche legerbericht luidt Op de landengte van Karelie zet de vijand de aanvallen voort. Te Summa hebben de Finsche troepen de Russi sche aanvallen afgeslagen, de vijand heeft hierbij zware verliezen geleden. Te Punnusijoki en Pasuri is de vijand tot den aanval overgegaan, gesteund door artillerie, vliegtuigen en tanks. Alle aanvallen werden afgeslagen en de vijand heeft 700 man en 12 tanks ver loren. Nabij de Taipale-rivier zijn de Russen eveneens tot den aanval over gegaan; deze aanval duurt nog voort, twee Russische tanks zijn vernield. Ten Noordoosten van het Ladoga- meer wordt fel gestreden, de vijand is overal teruggeslagen en hij heeft vele manschappen verloren. Eén der steun punten van den vijand, dat zeer krach tig versterkt was, is genomen. In den loop van den dag heeft de vijand 19 tanks verloren. De strijd duurt nog voort. Te Kuhmo hebben de Finnen de ver betering van hun stellingen voortgezet. Van andere deelen van het front wordt activiteit van patrouilles gemeld. In de lucht: Gisteren heeft de Fin sche luchtmacht met succes verschei- De Britsche admiraliteit deelt mede: Twee Duitsche duikbooten zijn ver nield door een van de torpedoboot- jagers der Britsche vloot. Het is geen normaal gebruik van de admiraliteit om het tot zinken brengen van duikbooten bekend te maken wanneer het voorkomt, maar een uitzondering wordt bij deze gelegenheid gemaakt met het oog op het feit, dat de twee duik booten tot zinken werden gebracht door één torpedobootjager, toen zij een aanval deden op een convooi. Zevenduizend Zweden strijden in Finland De Zweedsche brigade in Finland, onder bevel van generaal Lindner, vecht thans aan het Salla-front als een onafhankelijke eenheid. Het optre den van de Zweden is een succes ge bleken. De brigade is 6000 man sterk, terwijl nog 1000 Zweden in de Finsche regimenten dienen. Ongeveer 500 Denen strijden eveneens in Finland. Men verwacht, dat hun aantal in de naaste toekomst tot 1000 zal stijgen. De Deensche kolonel Treton Loof, die ontslag heeft genomen als com mandant van het eerste regiment om het bevel over de Deensche vrijwilli gers in Finland op zich te nemen, is gisteren uit Kopenhagen naar Helsinki vertrokken. Alle officieren van zijn regiment stonden er op hem tot het perron te vergezellen. Ook zijn tien Deensche verpleegsters naar Finland vertrokken. Duitsche schepen in een door de Russen bezette haven? United Press meldt uit Rovaniemi, dat eenige Duitsche vrachtschepen in Liinahamari de eenige haven van Finland, welke in Russische handen is zijn gesignaleerd. De berichten volgens welke sommi ge van deze Duitsche schepen dezelf de waren als die, welke naar Moer- mansk waren gevlucht kort na het uitbreken van den oorlog en welke door de Russen gebruikt waren om manschappen en oorlogsmateriaal naar Petsamo te transporteeren, wer den niet bevestigd. Sommige Duitsche schepen, welke in de Witte Zee gezien werden, waren tankschepen. autoriteiten er van overtuigd zijn, dat enkele parachutisten steden en dorpen zijn binnengedrongen. Men is van mee- ning, dat dit verscherpte toezicht te danken is aan het feit, dat de Russen inwoners van Karelië, die Finsch spre ken en erg veel op Finnen lijken, en geëmigreerde Finsche communisten, die enkele jaren in Rusland hebben ge leefd, gebruiken voor propagandisti sche doeleinden of sabotage, teneinde te pogen den weerstand van de Fin nen te ondermijnen. De wachten op alle punten van strategische beteeke nis zijn verdubbeld door geheel Noor delijk en Midden-Finland. teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de bedrei ging, welke door de parachutisten wordt gevormd. Locale autoriteiten deelen officieel mede, dat parachutis ten zich in Finland bevinden, hoewel men het aantal niet moet overdrijven. Eveneens wordt bevestigd, dat in de omgeving van Rovaniemi enkele para chutisten zijn gearresteerd, die Fin sche uniformen droegen en in het be zit bleken te zijn van Finsche papie ren. Het is onmogelijk om vast te stellen, of allen zijn gearresteerd of dat enkelen zich nog verschuilen, met het gevolg, dat bevel is gegeven alle burgerlijke en controleeren. Uit Mexico wordt gemeld, dat de Spaansche generaal Miaja besloten heeft de Mexicaansche nationaliteit te aanvaarden. Bij Amimiussa (Algeria) is gis teren een autobus na een botsing van een hoogte van 20 meter in een rivier gestort. Vier personen werden gedood en tien gewond, Deensch schip voor de Portugeesche kust na explosie gezonken De politie te Toronto heeft een kof fer in beslag genomen, die valsch geld tot een waarde van 5300 dollar bevat te. Het plan zou zijn geweest voor een waarde van 200.000 dollar aan valsch Canadeesch geld te verspreiden. Een man en een vrouw zijn in ar rest gesteld. Men gelooft, dat een in ternationale valsche muntersbende aan het werk is, die zijn hoofdkwar tier in Duitschland heeft. De autori teiten denken, dat een poging in het werk wordt gesteld om de Duitsche deviezenvoorraden te versterken. De gearresteerde man had regelingen ge troffen voor een reis naar Boelgarije. Bij de arrestatie van de vrouw nam de politie 140.000 dollar valsche bank biljetten en een technische installatie voor het vervaardigen van valsch geld in beslag. De Deensche wateren zijn alle dicht gevroren. Het publiek is gewaarschuwd zich niet op het ijs bij de mijnenvelden in Sont en in de Zuidelijke zeegaten te begeven. Zestien schepen, voor het meeren- deel beladen met kolen, zijn in het Kattegat ingevroren. Ijsbrekers trachten de schepen te bevrijden, aan gezien er een groot gebrek aan brand stof heerscht. Alle veerdiensten zijn gestaakt. Al leen met Zweden is er nog een ver binding over zee. Teneinde in den komenden zomer de productie van bruinkool zoo groot mo gelijk te maken, is een wet aangeno men, waarbij de regeering wordt ge machtigd bruinkoollagen en bruinkool- voorraden in beslag te nemen. Ook kunnen de machines en het transport- materieel noodig voor het ontginnen van bruinkoollagen en het vervoer van de bruinkool onteigend worden. Ten slotte kan ook een verbod van het particulier ontginnen van bruinkool en den handel in bruinkool worden uitge vaardigd. eerste gehalte zilveren Theepot. Sui kerpot, Koffiepot en Melkkan, groot model, prachtig bewerkt, gewicht 2330 gram ƒ275.— 8 zware glad zilv. Visch- couverts spatel model, ge wicht 764 gram 1 prachtige 14 karaats gou den dames cigarettendoos. 142 gram 1 plantina Ring rand met 20 brillanten en groote synth, saphir in het midden 1 platina op gouden arm band met 3 groote brillan ten en 2 echte donkere sma ragden ƒ225. 1 zilveren kristallen Inktpot 8. De Britsche admiraliteit heeft een opgave gepubliceerd van de verliezen der Britsche koopvaardij, volgens wel ke het netto verlies aan tonnage van het begin van den oorlog tot eind Ja nuari 134.000 ton bedraagt. Dit cijfer waarin alle verliezen en wipsten voor de Britsche koopvaardij zijn verwerkt, is' nog geen tiende van het cijfer, genoemd in het Duitsche legerbericht van 8 Februari, volgens hetwelk En geland 409 schepen, in totaal 1.493.431 registerton zou hebben verloren. De feiten zijn, dat in het genoemde tijdvak 110 Britsche koopvaardijsche pen, totaal 498.0000 ton, alsmede 30 kleinere vaartuigen, totaal 9.000 ton, door vijandelijke actie tot zinken ge bracht zijn. Het cijfer van het netto verlies, zijnde 134.000 ton, aldus de verklaring, vormt nog geen honderd- vijftigste deelvan de totale Britsche tonnage. Aan het Petsamofront hebben de Russen in het begin van den oorlog eenige vorderingen gemaakt, daar de Finnen zwakken tegenstand boden. Sedert Kerstmis is daar geen activi teit van beteekenis geweest. In het overige deel van Finland zijn de sov jettroepen er na een campagne van tien weken slechts in geslaagd 90 k.m. voort te rukken, met als uiterste voor uitgeschoven positie Parkajarvi aan het Sallafront. Daar bleef het offensief steken door de bevroren verbindingen, welke de Finnen voortdurend door aan vallen uit de wouden bestoken. Men is niet in staat te verklaren of de Rus sen in staat zullen zijn hun offensief in de richting van de Bothnische golf te hervatten. Op vier punten zijn de Russen tot de eigen grens terugge drongen. De aanvallers op de Land engte worden ook gedemoraliseerd, daar verscheidene geïsoleerde Russi sche sterke punten onder den voet ge loopen zijn. Kummo, waar de Russi sche kracht op een divisie geschat wordt, is het eenige andere actieve punt, maar ligt op grooten afstand van de twee spoorlijnen uit het Zuiden, welke ten Noord-Oosten van Kajana bij elkaar komen en welke het eerste Russische object zouden zijn. De Russische luchtterreurcampagne heeft een periodieke rust bereikt. Vol gens Finsche militaire kringen is dit een gevolg van de versterKingen. wel ke de Finsche luchtmacht heeft gekre gen, maar het is waarschijnlijker dat het een gevolg is van de voortdurende moeilijkheid benzine en bommen aan te voeren. Finsche patrouilles dringen door op door de Russen bezette gebieden. Gemeld wordt, dat Finsche patrouil les doorgedrongen zijn in de door de Russen bezette gebieden, waarbij zij kwamen tot het nikkelcentrum van Salmijarvi Zij vielen de Russische stellingen daar aan. De speciale correspondent van Reu ter bij de Finsche troepen in het Pool gebied meldt: De Russische verliezen bij den feilen strijd in den sector van Kuhmo aan het Noordelijke centrale front worden geraamd op ongeveer 2000. De veldslag in dezen sector heeft reeds een week geduurd en wordt nog voortgezet. Een Noorsch blad over het tot zinken brengen van neutrale schepen De Britsche vrijwilligers voor Finland. Uit Londen meldt Reuter, dat het gerucht, als zouden een Poolsche, een Fransche en een Canadeesche divisie naar Finland gaan, onjuist is. De Britsche vrijwilligers gaan afzon derlijk. hun reis wordt door de Finsche autoriteiten geregeld. De Britsche auto riteiten werken slechts in zoover mede, dat zij verlof tot vertrek uit het land verleenen. Deensche ambulance uitgebreid. De Deensche ambulance in Finland zal met een veldhospitaal met 100 bed den worden uitgebreid. liet materiaal bevindt zich reeds in Finland. Vandaag zullen nog 10 Deensche ziekenverpleeg sters naar Finland vertrekken. Duitsche schepen uit Bra- ziliaansche havens ver trokken. Negen Duitsche schepen, welke kort na den oorlog vluchtten in Braziliaan- sche havens, zijn met volledige lading vertrokken, teneinde, naar men aan neemt. door de Britsche blokkade heen te breken. De meeste schepen vervoe ren spek, vleesch, rubber en andere levensmiddelen en wisten gedurende den nacht heimelijk de haven van Pernambuco te verlaten. Naar ver luidt. zouden de schepen een convooi vormen. Groot aantal vliegtuigen boven Sylt Van het eiland Sylt, een der Duit sche luchtvaartbases, wordt groote drukte in de lucht gemeld. Om zes uur gisteravond zag men ongeveer 150 vliegtuigen tegelijk in de lucht. Een uur later zag men vijf cadrilles in Westelijke richting vliegens 58.— 28< 62.50 COMMUNISTEN GEARRESTEERD. BRITSCH SCHIP IN NOOD. VERSPREIDE BERICHTEN. WILLIAM DOOD OVERLEDEN. GEEN VERSTERKING VAN OE BANDEN MET DE AS-MOGENDHEDEN. IJSBREKERS TRACHTEN SCHEPEN TE BEVRIJDEN. MILITAIR OEFENTOESTEL NEERGESTORT. ROOSEVELT OVER DEN VERKOOP VAN OORLOGSMATERIAAL. VALSCHE MUNTERSBENDE ONTMASKERD. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■«■■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■a DE VERHUIZING VAN DE DUITSCHERS UIT TIROL. BIJEENKOMST VAN BRITSCHE EN FRANSCHE INDUSTRIEËLEN. BYRD S ZU IDPOOL-EXPEDITIE, DE GEHEIME KAMERZITTING. KONING LEOPOLD BEZOEKT DE GEZINNEN DER SLACHTOFFERS VAN DE MIJNRAMP. OUD ENGELSCH THEE- EN KOFFIESERVIES In- en verkoop van Goud, Zilver en Juweelen. Voor oud goud geven wij tot ƒ1.80 per gram. «O CHIEF WHIP

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2