HAAGSCHE COURANT untineter- van en De oorlog Europa in Complot lichters rijwieldieven geknipt SANOSTOL „Hel lekkere levertraan-product!” ONS INDIE DE STRENGE WINTER STADSNIEUWS Een half jaar de stad onveilig gemaakt EN DE SLAGKRUISERS BINNENLAND TELEGRAMMEN LEGER EN MARINE Maandag 12 Februari 1940 FT’»' u k T Acht arrestaties Zóó lekker is Sanostol! ii respectabele buit VIJFDE BLAD. Het herstellen van de door de vorst omhoog gekomen houten bestrating van de Anna Paulownastraat. KORPS LUCHTAFWEERDIENST DE AANKOMST VAN DE AUSTRALI SCHE EN NIEUW-ZEELANDSCHE II II NIEUWE MUTATIES BIJ DEN GENERALEN STAF BESTAAT DONDERDAG A.S. EEN JAAR De voorrangsweg Leiden- Haagsche Schouw NAAR EEN DUITSCH-RUSSISCH HANDELSVERDRAG Vanavond of morgen onderteekening J. TEN BRINK f *V* TROEPEN TE SUEZ Door de arrestatie van den 21- jarigen boekbinder J. van der FL, die op heeterdaad betrapt werd bij het openbreken van muntmeters, is de politie er in geslaagd de hand te leggen op een complot dieven, dat gerui- men tijd de stad onveilig maakte door het stelen van rij wielen en rij wiel merken. De bedrijvers van deze diefstallen en de helers, acht in totaal, ^ijn thans achter slot en grendelde buit kon ten deele achterhaald worden. Het onderzoek, dat nog niet is geëindigd, heeft aan het licht gebracht, dat de verdach ten zich ook schuldig hebben gemaakt aan diefstallen van an deren aard. KENNISGEVINGEN Gevonden voorwerpen I hem I aanvang bericht com- BROCADES STHEEMAN PHARMACIA Dertig fietsen heeft de politic kun nen achterhalen. Zij werden in beslag genomen bij mcnschen, die volkomen te goeder trouw zijn geweest. Generaal-Majoor Harberts wordt mandant van het Tweede Legercorps. RECEPTIE TER GELEGENHEID VAN DEN VERJAARDAG VAN DEN KONING VAN EGYPTE. s No. 17491. Goede vangst. Al spoedig zou blijken, dat de aan houding een goede vangst zou betee- kenen. Het was de politie ter oore geko men, dat hij deel uitmaakte van een complot, dat gedurende anderhalf jaar de stad onveilig maakte door het ple gen van rijwieldiefstallen. Hoofdman was de vader van den ge arresteerden muntmeterlichter, den 56- jarigen havenarbeider H. J. van der R., terwijl van het gezelschap ook de 45-jarige koopman M. van L. deel uit maakte. H.M. de Koningin ter kerke Onder het gehoor van den emer. pre dikant ds. J. Henri Ledcboer, heeft H.M. de Koningin gisteravond de godsdienst oefening in de Regentessekerk bijge woond. De wekelijksche straatevan- gelisatiedienst wordt deze week gehou den op Woensdag, des avonds om 8 uur in de Fahrenheitstraat bij de Laan van Meerdervoort. Ter gelegenheid van den verjaardag van den koning van Egypte is gisteren een receptie gehouden op de Egypti sche legatie alhier. Onder de talrijke aanwezigen werden opgemerkt de ministers van Buitenland- sche Zaken. Justitie, Economische Zaken eu van Koloniën met hun dames, de burgemeester, mr. S. J. R. de Monchy. de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. rijden geprofiteerd. De aangename tem peratuur verhoogde de animo daartoe in niet geringe mate. Van tochten ma ken, kon, gezien de onbetrouwbaarheid van het ijs op de buitenslooten, geen sprake zijn. om had een in den J. ten geëm- Ook andere diefstallen. De bende heeft zich ook nog schuldig gemaakt op 27 December j.l. van dief stal van een jas uit het St. Aloysius College, van een koffer met sportklee- ding uit de Duinzichtkerk, op 12 Jan. j.l. van een koffer met slagersgereed- schap ter waarde van ongeveer 80, De eigenaars hebben zich ten dcclc gemeld. Er zijn echter nog tal van fiet sen. voor wie zich niemand is komen aanmelden. In dit verband verzoekt de politie dengenen te wier nadeele in het tijdvak Juni tot Januari j.l. een fiets werd gestolen, zich te melden bij de Justitieele afdeeling B., Alexandcrvcld, kamer 18. J. R. H. van Schaik, jhr. A. G. Sickin- ghe. Eerste Kamerheer van H.M. de Koningin, jhr. van Suchtelen van de Haare, W. graaf van Limburg Stirum, kamerheer van H.M. de Koningin, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, M. A. de Pury, deken van het Corps Diplomatique en vele leden van het Corps, G. G. Guerrero, voorzitter van het Permanente Hof van Interna tionale Justitie en verschillende leden van dit Hof, de oud-minister van Water staat ir. Bongaerts en vele anderen. Nog geen einde van den winter. De vooruitzichten ten aanzien van het weer stemmen weinig hoopvol. De Bilt verwacht voor de kuststrook ma tige tot lichte vorst met kans op sneeuwval. BERLIJN, 12 Februari (U.P.). associecrd met ‘M van L„ doch toen van der R. jr. uit de gevangenis was ontslagen en diens uitgaanskas op was is laatstgenoemde eveneens mee gaan doen. Grootendeels gingen de gestolen rijwielen naar Zoeterwoude, na de noo- dige veranderingen te hebben onder gaan. De betaalde prijs varieerde van 10 tot 15. De fietsen, welke op han dige wijze in de stad geplaatst werden, brachten 5 a 10 op. Van der R. sr. beschikte over vrij veel relaties, zoodat de verkoop vrij aardig boterde. Even heeft het er gisteren naar uit gezien, dat de kentering in de weersge steldheid wederom het einde van de strenge vorst zou beteekenen. In den nacht van Zaterdag op Zondag was de wind gedraaid en bleef tot ongeveer 4 uur uit het Zuidwesten waaien. Temperatuursstijging was er het ge volg van en het kwik bleef tot genoemd tijdstip twee graden boven het nulpunt staan. Het begon zelfs te regenen, doch plotseling liep de wind weer naar het Noordoosten terug, enkele graden vorst waren af te lezen en de vochtige stra ten werden gevaarlijk glad. In den avond viel korrelsneeuw; ge lukkig heeft deze sneeuwval echter niet doorgezet. En vanochtend vroor het maar weer eventjes 7 graden Celsius! Velen hebben gisteren van schaatsen- werden op hem gevonden twee munt- meterbakjes en een bedrag groot 7.80. In eiken muntmeter had 4 gezeten, doch 20 cent waren besteed aan siga retten. Van der R. was op 21 Juli van het vorige jaar uit de gevangenis ont slagen, waar hij IJ jaar had doorge bracht wegens diefstal met braak. Hij bekende op 18 en 19 Januari eveneens op het pad te zijn geweest en in totaal 6 muntmeters in perceelen in de omgeving van de Stortenbekerstraat en Gerard Doustraat te hebben openge broken. Door middel van een looper ver schafte van der R. zich toegang. Het verbreken van de muntmeters was niet moeilijk, omdat hij in het bezit was van een groot aantal muntmetersleu- teltjes, welke hij zelf vervaardigde en waarvan te zijnen huize een groote partij, zoomede een aantal vijlen en een bankschroefje, in beslag werd ge nomen. Een derde lid der familie van der R. is Het wegdek heeft te lijden. De vorst heeft op verschillende plaat sen schade toegebracht aan het asfalt- wegdek. Weliswaar niet in ernstige mate. De houten blokjes in het wegdek zijn los komen te zitten, hetgeen voor het rijverkeer eenige belemmering op leverde. Ook is het asfalt op enkele plaatsen gescheurd. Het ergst was het in de Anna Pau- lownastraat. waar over enkele tiental len meters aan een der zijden van de straat, het wegdek bol kwam te staan. Twee belangrijke berichten in ons vorige nummer zullen ook en vooral in verband met elkander sterk de aandacht hebben getrokken. Wij bedoelen de officieele bevestiging van het reeds daarvóór bekend ge worden voornemen van de Regeering om den aanbouw van drie slagkruisers voor de verdediging van Ned.-Indië voor te stellen, en de mcdedeeling van den Japanschen minister van buiten- landschc zaken, dat Japan bereid is, met ons land een niet-aanvalsverdrag ten aanzien van Ned.-Indië te sluiten. Wat dit laatste betreft, maken wij er opmerkzaam op, dat geen desbetref fend aanbod is gedaan en de bereid verklaring ook niet is gedaan aan onze Regeering, het Ned.-Indischc bestuur of eenige Nederlandsche of Ned.- Indische instantie, maar dat zij was vervat in het antwoord van den Japan schen minister op een interpellatie over de Japansche politiek. Niettemin is reeds dadelijk na de bekendmaking van het bericht uit Ja pan uit „gezaghebbende Nederlandsche kringen” de opmerking gekomen, dat Nederland geen niet-aanvalsverdragen wenscht, al waardeert men de vriend schappelijke bedoeling van den Japan schen minister. Het is goed, dat deze opmerking direct van „gezaghebbende” zijde is gemaakt, nu uiteraard onze Regeering niet offi cieel haar standpunt kon mededeelen, omdat haar geen aanbod, noch bereid verklaring van de Japansche regeering heeft bereikt. Dat dezerzijds niet-aanvalsverdragen niet worden gewenscht, is in overeen stemming met onze vredes- en zelf- standigheidspolitiek. Niemand zal ons van oorlogzuchtige bedoelingen ver denken! Niemand heeft een aanval van onzen kant, waar ter wereld ook, te vreezen. Voor anderen heeft dus een niet-aanvalsverdrag met ons totaal geen beteekenis. Van den anderen kant bekeken, gaat onze Regeering uit van de stelling, dat niemand aanvalsbedoe- lingen jegens ons heeft. Dit is een axioma, een stelling, welke geen bewijs Een flinke lijst. De politie kwam er achter, dat de bende over het laatste halfjaar niet minder dan 50 rijwielen had gesto len en ongeveer een 150 belastingmer- ken. De fietsen werden ontvreemd van den Badhuisweg, Gevers Deijnootweg, Boschkantkerk, Weterin^kade, Neu- huyskade, Oostduinlaan, van Hbgen- houcklaan en Weissenbruchstraat. Tijdens een vergadering van een vereeniging in de Balistraat, wer den van onbeheerd staande fiet sen tot tweemaal toe tien belas- tingplaatjes ontvreemd. Twintig belastingmcrken werden weggeno men van rijwielen, geparkeerd bij het St. Aloysius College,, 20 van fietsen van leerlingen van het ly ceum aan de Willemstraat. 20 van fietsen, welke voor de kerk aan de Hobbemastraat stonden. Aanvankelijk was van der R, sr. ge- Te dezer stede is overleden leeftijd van 71. jaar de heer Brink, gepens. buitengewoon ployeerde P.T.T., oud-reserve kapitein der infanterie. De begrafenis zal plaats vinden Don derdag a.s. te kwart over elf op de Al- gemeene Begraafplaats aan de Kerkhof- aan. Doortrekking tot den weg ’s-Gra- venhageSassenheim. Bij beschikking van den minister van Waterstaat van 9 Februari is be paald, dat het einde van den voor rang op den weg LeidenHaagsche Schouw nabij laatstgenoemd punt omstreeks 250 m. Oostwaarts zal wor den verlegd. Deze maatregel maakt het mogelijk den rijksweg s-Gravenhage-Sassenheim ter plaatse van de vereeniging met den genoemden weg ononderbroken als voorrangsweg te laten doorloopen. Ver wacht wordt, dat het Duitsch-Russische handelsverdrag, waarover zeven weken onderhandeld werd door Berlijn en Moskou, vanavond of morgen onder- teekend zal worden. Het verdrag zal voorzien in de wedcr- keerige uitwisseling van goederen tot een totale waarde van een milliard rijksmark. De Duitsche leveranties zul len bestaan uit machines en andere industrieproducten, de Russische hoofd zakelijk uit olie, ijzererts, veevoeder en naphta. Voorts zal Duitschland een geheele fabriek leveren voor de fabri catie van synthetische rubber en een aantal zeer moderne installaties voor de olie-raffinaderijen. De fabricage zal worden uitgevoerd onder toezicht van Duitsche ingenieurs. In industrieele kringen verwacht men, dat het verdrag in de naaste toe komst nog uitgebreid zal worden. behoeft, in overeenstemming met onze strikte neutraliteits- en zelfstandig- heidspolitiek. Dit is reeds getuigd, toen men van Duitsche zijde bereidheid toonde, met ons land een niet-aanvals verdrag aan te gaan. Het is een strikt eerlijke Nederland sche politiek, welke intusschen nood zakelijkerwijze meebrengt, dat wij er op voorbereid zijn, met geweld een poging om ons grondgebied in Europa of daar buiten aan te tasten, te keeren, indien zulk een poging niettemin, door wie ook, zou worden gewaagd. Vandaar het plan van de Regeering. om drie slagkruisers te doen bouwen, welke het aan onze marine in Indië mogelijk zullen maken, ginds ons gebied en onze rechten te verdedigen. Wij hopen vurig, dat het nooit noodig zal zijn. Wij verdenken Japan, noch eenige andere mogendheid van kwade bedoelingen in dit verband en verheugen ons over de verzekering van minister Arita. dat Japan geen territoriale verlangens in deze richting heeft. Maar de geschiedenis schrijdt van dag tot dag voort en niemand weet, welke ingrijpende veranderingen zij kan brengen op het wereldtooneel. Willen wij rechten doen gelden en blijven doen gelden op onze overzee- sche gebieden, dan moeten wij toonen, dat wij die gebieden waard zijn. Door ze goed te beheeren en te exploiteeren en ze open te stellen voor handel en nijverheid van alle volken, die in vrede willen deelhebben aan de welvaart van gindsche gewesten. Maar óók door den vasten wil te toonen, dit gebied zoo noodig krachtig te verdedigen, waartoe in de eerste plaats noodig is: de beschikking over de middelen, welke daarvoor onmis baar zijn. In d i t licht vooral zien wij het groot- sche plan tot den bouw van drie slag kruisers. Over de beste wijze van vloot- versterking in Indië is lang en veel gestreden. Het is een kwestie voor des kundigen en wij blijven daarbuiten. Doch nu de Regeering heeft beslist ten gunste van de slagkruisers, verheugen wij ons over de genomen beslissing, welke, als zij kracht van wet zal hebben gekregen, aan de wereld zal toonen, dat Nederland zijn uitgestrekte, mooie en rijke Indische gebied waard is en er aan vasthoudt. Zóó lekker smaakt Sanostol, dat de kinderen geen druppel aan den lepel willen laten, ’n Volwaardig natuurlijk levertraanproduct, maar bovendien nog verrijkt met vita mine B uit het verwerkte mout en vitamine C uit het toegevoegd zuiver sinaasappelsap, dat Sanostol zoo smakelijk maakt! En neemt het zelf ook, ter vergrooting van Uw weerstandsvermogen en Uw energie! Vraagt dan de nieuwe, voordeelige „familleverpakklng’' k f. 2.75, die 2S X zooveel bevat als de bekende flacon k f. 1.40. Eemgen tijd tevoren waren door de politie in Zoeterwoude in beslag ge nomen veertien rijwielen, ten huize van den 35-jarigen W. G. van L., op vermoeden, dat deze fietsen van dief stal afkomstig waren. Tegen den han delaar kon men nog te weinig aanvoe ren, om tot zijn arrestatie te kunnen overgaan. Hij deed zich als bonafide handelaar voor. Défilé voor H. M. de Koningin De Vrijwillige Landstorm, korps Luchtafweerdienst. bestaat Donder dag 15 Februari een jaar. Natuur lijk zal dit eerste jubileum niet on opgemerkt voorbijgaan. Integendeel er is een heel programma van feestelijkheden georganiseerd. Het hoogtepunt daarvan zal, naar wij vernemen, een défilé van de afdee- lingen Delft, 's-Gravenhage en Zaanstreek zijn, voor H.M. de Ko ningin, den minister van Defensie^ Z.Ex. A. Q. H. Dijxhoorn en den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht generaal H. G. Winkel man. Ongeveer twaalf uur zal het corps voor H.M. de Koningin langs het Paleis Noordeinde defileeren. Aan het défilé gaat vooraf een marsch door de stad. Des middags worden de vrijwilli gers onthaald op een filmvoorstel ling in den Dierentuin. LONDEN, 12 Februari. (Reuter.). De minister van de dominions, Eden, die gedurende het weekeinde te Cairo was aangekomen, heeft zich te Suez aan boord van het eerst aankomend* Nieuw-Zeelandsche troepentransport schip begeven. Hij bracht een bood schap van verwelkoming van koning George over. SYDNEY, 12 Februari. (Reuter.) Thans worden bijzonderheden bekend over het vervoer van de Australische cn Nieuw-Zeelandsche troepen, die tc Suez zijn aangekomen. Hoewel het vertrek geheim gehouden was, stond een groote menigte langs de kust, toen het eerste deel van het convooi zee koos. Het werd door sterke zeestrijd- krachten begeleid. De transportschepen van Nieuw-Zeeland voegden zich bij het Australische convooi, zoodat men van een der grootste troepentranspor ten van den modernen tijd kon spre ken. Eskaders van de Australische luchtmacht vlogen over een aanzien lijken afstand met het convooi mode. Het aanknoopingspunt. Het aanknoopingspunt was, zooals reeds gezegd, de aanhouding van den muntlichter. Op 20 Januari j.l., streeks half zeven des avonds, deze zich toegang verschaft tot perceel in de van Ostadestraat. Hij bevond zich, terwijl de bewoon ster thuis was, doch niets van zijn aan wezigheid had bemerkt, in de gang, welke toegang geeft tot de bovenverdie pingen, waar twee muntmeters van het G.E.B. hangen. De man was met het openbreken bezig, juist toen de 13-jarige zoon des huizes binnenkwam. De muntmeter was door diens komst allerminst verschrikt en zei tot den knaap: „loop jij maar naar boven”, hetgeen deze dan ook deed, maar tot zijn moeder de opmer king maakte het vreemd te vinden, dat er op dat tijdstip iemand van het G.E.B. den muntmeter kwam opnemen. Zijn moeder toonde zich ten zeerste verbaasd, want zij wist van een en ander niets af. Men kreeg achterdocht en de jongen snelde naar beneden, doch daar aangekomen sloeg de ongewensch- te bezoeker juist de voordeur dicht. De knaap rende hem na en zag hoe de man een sigarenwinkel binnenging. Hij bleef voor den winkel staan, om den bezoeker op te wachten. Op dat oogenblik passeerden twee agenten cn aan dezen wees de jongen den man aan, die gearresteerd werd. Het bleek te zijn de 21-jarige boek binder J. van der R. Bij fouillering Voorts is nog gearresteerd de 19- jarige loswerkman A. H. van der R.. 1 die tezamen met den 23-jarigen los werkman J. B. een inbraakje heeft ge pleegd aan het Lyceumplcin, waarbij flesschen wijn werden gestolen. Ook hebben deze twee op tal van plaatsen jassen gestolen-; bij het Landbouw Crisis Comité werden er drie ont vreemd. Deze jassen werden bij op- koopers verkocht. In arrest bevinden zich thans de lei der van de bende, de 56-jarige H. J. van der R., zijn beide zoons J. van der R. en A. H. van der R., de 45-jarige M. van L., de 35-jarige W. G. van L„ de helers J. T. en M. K. en de 23-jarige J. B. SOUS CHEF VAN DEN STAF VOLGT HEM OP. Naar wij vernemen zal dc benoeming van generaal Winkelman tot Opperbevel hebber van Land- en Zeemacht, welke be noeming aanstonds werd gevolgd door de overnlaatsing van generaal-majoor F. H M baron tan Voorst tot Voorst naar den r»n»ralen Staf, door meer mutaties in de hnnAte legerleiding worden gevolgd. Zijn boo«s* nalicht dan zou het in het voor- W1J we l oaen dat baron van Voorst tot ?,emC rfPnggeneraal-majoor N T. Carstens Voorst den ge staf o_voigt. als s0US"C^e£iajoor Carstens is bestemd om Generaai-maJ Harberte op te volgen generaal-ma o Artillerie. terwijl gene- als inspfctcu .iju-bcrU benoemd zal wor- raal-ma °<>r JJ^ndant van het Tweede den tot v Legercorps. De houten blokjes waren gaan „wer ken”, tengevolge waarvan op enkele plaatsen heuvels van minimale hoogte ontstonden. Direct werd met de her stelwerkzaamheden een aanvang ge maakt. Het verkeer, dat door het niet be rijdbaar zijn van het kruispunt Laan van MeerdervoortJavastraat, in den Anna Paulownastraat zeer intensief is, ondervond van de werking van het wegdek stagnatie. Aanwens aan het hoofdbureau van po litie Alexanderpletn 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2 30 uur: een zwart notitieboekje (klappcrtjc', een hoornen brillenmontuur, een dop van benzinetank, een roode portemonnaie inn 451 cent. hondenpenning en Lipssleutel, rubber handkap, een jaarboekje van L Ger- kerken t.n.v. Trieb Looije, een benzinedop- een nummerplaat H-76502, een Éelakt ongem. heerenrijwiel, een bruin a Jieerenportemonnaie inh. knipkaart en geld, een boek getiteld Klini- „he Terminologie, een Rijksdistributie- t een Rijksdistributiekaart, een zwar- Lndelstok. een geslachte kip, een zak- inh negatieven, een chroom heeren- hToge met bruin lederen bandje, een JTT-bl zwempak met badhanddoek, een „„"‘merkt damesrijwiel. een zakmes, een Hiateurdop van auto, een bril met licht bnnmen montuur (defect), een bril met bnornen montuur in zwart étui, een .Taatsen sleutel, diverse handschoenen, ceintuur5’ rijwielbelastingmerken en sleu- tenij de navolgende ingezetenen- een br portemonnaie inh. eenig klein seld en kaartjes. KI Veenkade 52; een wit metalen damespolshorloge met gedeeltelijk metalen bandje, Wenja, Statenlaan 22; een bruine damesparapluie en diverse hand schoenen. Vroom en Dreesmann, Spui straat: een,„zyaw kachelplaatje, Muller, BroekweS 126’ Wassenaar: een pr. zw. reeenpijPen met ritssluiting, ‘t Hart, Lange Beestenmarkt 58: een kleine bruine hond met witW vlekken, Treebusch, Twentstraat 76- een zwart hondje, Hijmans, Wetering- kade 131 een bruine herdershond, v. d. Meer. Arnstelstraat 16 of Sumatrastraat 215- een 'ed bagageriem. Muis, Haver- schmidtstraat 13; een gouden medaillon inh haar. Fromberg, Vlierboomstraat 195; een br. actetasch inh. gereedschap. Mar tens, Stortenbekerstraat 341: en gr. dames- portèmonnaie met ritssluiting en inhoud, Tetro Keggestraat 9; een rijwielbelasting- merk, LUÖken, Fisherstraat 372; een zw. led damestasch inh. plm. ƒ0.60. een ring met sleutels etc., v. Bohemen, Weesper- straat 76; een bruin damestaschje met in houd, Willems» Wolmaransstraat 265; een paar kinderschaatsen, Langeveld, v. Osta- straat 489: een zwarte hond. Martens, Kaapstraat 188; een cypersche kat. Blom, Haagschestraat 14; een rozenkrans in zwart étui, Viskooper, Boddaertstraat 64; een dop van benzinetank, Leunes, J v. Campenplein 68; een ring met 5 sleutels, Hartzmenn, Drijfriemstraat 30; een vulpen, de Boer, Haverschmidtstraat 81; 11 katten, Rossmölder, Calandplein 19; 2 vischdob- bers, groot model, Korff de Gidts, Anna van Buerenstraat 1; een br. portemonnaie inh. gaspenning en een kwartje. Clau- zing, Kon. Wilhelminalaan 479a, Voorburg; een damesportemonnaie, inh. een verm. gouden vulpotlood, Hartog, v. Halewijn- laan 331, Voorburg; een ring met sleutels en kolenbon v. Maatsch. Hulpbetoon, On derwater, Sirtemastraat 260; een hond, rood-wit met roodachtigen .halsband, Ples- man. Goudsbloemlaan 119; een br glacé heerenhandschoen, Hilbrands, Distelvinken. plein 9; een verlovingsring, Sudmeijer, Driebergenstraat 54; een grijze kat, van Luik. v. Blankenburgstraat 47; een mandje met Brusselsch lof, v. Boelen, Badhuis straat 152a; een geldstuk, Verheij, West- duinweg 58h (tussenen 5 en 6 uur); een paai schaatsen, den Duik, Zeezwaluwhof 3; een hondenpenning No. 6513-39, Mondt, Noorderbeekdwarsstraat 90: een zilveren medaille (ovaal), waarin mansportret met zilveren kettinkje, Grootveld, Flakkeesche- straat 51; 5 honden, twee katten en een kanarievogel, Asvl. Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Ski’s voor Finland Het consulaat van Finland ons het volgende In verband met de verwoesting van een der grootste ski-fabrieken verzoekt Finland toezending van ski’s, hetgeen op hoogen prijs zal worden gesteld. Zij, die hun ski’s ter beschikking willen stellen kunnen deze toezenden aan de expediteurs D. Burger en Zn., loods „Stockholm”, IJ sselhaven-Oostzijde, Rotterdam. welke koffer op was, die in dc plaatst. Dc koffers werden verbrand en dc inhoud te gelde gemaakt bij den 39- jarigen opkoopcr J. T. uit de Maas- straat en den 32-jarigen opkoopcr M. K. van den Parallelweg. Dit tweetal is wegens heling gearresteerd. Twintig gestolen rijwielmerken zijn 1 a 0,65 per stuk opgekocht door den bij de politie goed bekenden heler C. N. L„ wonende in de Kcmpcrstraat. Tegen hem is proccs-vcrbaal opge maakt. een fiets gebonden Raamstraat was gc-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17