0AAGSCHE COURANT 1 De oorlog Europa m Het Non-Agressie-Verdrag met Japan Pact Tomatensap Zulk een niet noodig Dinsdag 13 Februari 1940 GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS TELEGRAMMEN n BINNENLAND Het zou nergens toe diene ...wèl Verzekering van Integriteit in den vorm van een Verdrag He/o UW BRON VAN GEZONDHEID KOLENWAGEN REED OP ARBEIDERS IN IS HOOG MILITAIR GERECHTSHOF VIERDE BLAD. DE IJSBANEN DE STRIJD IN KARELIE DE RUSSEN TERUGGESLAGEN RUSSISCHE LUCHTAANVALLEN IWUBAbtei; Axiiaj» VUjÜaüüK uiteen ïvUN&zanl. aan meehielp om aarj duen wijzigen, Dr. Winckel uit Helsinki te Stockholm terug Ernstig ongeluk het gevolg van onachtzaamheid AUSTRALISCHE TROEPEN IN PALESTINA AANGEKOMEN DE VERLIEZEN VAN DE SOVJETTROEPEN DE VERGADERING VAN DE ORGANISATIECOMMISSIE IN HET VREDESPALEIS Finsch tegenoffensief RWSStSCH OFFENSIEF BIJ SALLA MISLUKT Interview met den heer Colijn Z. E. Itaro Ishü, Japansch gezant bij ons Hof, zegt ons: „Ex-territoriale eischen hebben wij niet. Daarom ben ik geen voorstander van zulk een verdrag’ Het rijke vitami nengehalte van Hero tomatensap is 'n noodzakelijke aanvulling van ons winter-menu. DE SCANDINAVISCHE VRIJ- WILLIGERS IN FINLAND Een wig in de Mannerheimlinie Beëediging voorzitters en auditeurs- militair Krijgsraden Een doode en gewonde op het station-Leeawarden KENNISGEVINGEN Bevolkingsregister. 8 V-- 1O ---'Ti 9 V Z.E Itaro Ishii In- DE ïnscbe putaUcs UtU ajojsa. -endB, jgpglfte Nederlandsche ambalance krijgt zieken huis met honderd bedden Geen voorstander. Ik zou er prijs op stellen, aldus de Om kwart voor tien waren zes ar beiders bezig met het voortduwen van een kolenwagen. Het is de gewoonte, om, wanneer men op dat gedeelte van het spoorweg-emplacement werkt, een roode vlag te hijschen, opdat het ran- geerende spoorwegpersoneel hiermee rekening kan houden. Vanochtend had men dit nagelaten. Het gevolg was, dat een kolenwagen op de arbeiders inreed. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 .4 Twee van hen raakten bekneld tus- schen de buffers van den aankomenden en den door hen voortgeduwden wagen. No. 17492. Winkelprijs 14 ct. De 41-jarige P. de Beer werd op slag gedood. De even oude J. Tichelaar brak een arm op twee plaatsen. Hij werd naar het diakonessenhuis overgebracht, waarheen ook het stoffelijke overschot van de Beer werd vervoerd. Justitie en politie stelden een onder zoek in. JERUZALEM, 13 Februari (Reuter). Troepen van het tweede Australische expeditie-corps komen in Palestina aan, waar zij zich begeven naar de hup aangewezen bestemming. achterstand m vervolging en executie bestaan. Mr. Fick sprak ten slotte den wensch uit, dat de nieuwe functionnarissen zullen bijdragen tot een goede militaire rechtspleging ter bevordering van den goeden tucht in de weermacht tot heil van ons vaderland. De zitting werd door vele belangstel lenden, betrokken bij de militaire en burgerlijke rechtspraak, bijgewoond. land) gistermiddag hevig door Russi sche bommenwerpers zijn bestookt. Het is nog niet mogelijk de uitwerking ervan vast te stellen. Na den zwaren sneeuw val der laatste dagen, worden de krijgs verrichtingen in dit gebied zwaar belem merd, doordat de sneeuw wel twee me ter hoog ligt. Voorts wordt melding gemaakt van grootc activiteit in het Russische hoofd kwartier te SalmijarvL De Finse he luchtmacht is den gebeelen dag zeer actief geweest. al die dwaze praatjes over ex-territo- riale eischen den kop in te drukken. Maar laten we nu even terugkomen op de verklaring van minister Arita en dat non-agressie-pact. Ik zeg u dan dadelijk, dat ik, per soonlijk, geenszins een voorstander ben van zulk een verdrag. Het woord mis haagt me. Er zit iets van achterdocht „Ik vertrouw”, zoo antwoordde de heer Colijn ons, „dat daarvoor geen af zonderlijke vergadering noodig is, maar dat het oordeel over de opgemaakte voordracht schriftelijk kan worden be kend gemaakt. Hiertegen is geen enkel bezwaar, omdat de beslissingen der commissie bij meerderheid worden ge nomen, en die meerderheid even goed schriftelijk als mondeling blijken kan”. Wij stelden vervolgens aan dr. Colijn de vraag hoe groot het centrale comité eigenlijk worden zal. „De groote van het comité, zoo sprak de heer Colijn, „is slechts vastgesteld voor den duur van één jaar. En voor dat eene jaar was voorzien in een sa menstelling, gevormd uit 24 afgevaar digden van verschillende landen en 8 leden, die op grond van hun persoon lijke kwaliteiten uitgekozen waren. In- tusschen is het niet de bedoeling om reeds dadelijk al deze plaatsen te be zetten. Integendeel wordt gehoopt, dat ook niet-leden van den Volkenbond aan dezen arbeid zullen willen mededoen. Maar dan moet men uit den aard der zaak ook eenige stoelen onbezet laten teneinde de gelegenheid daartoe open te houden. HAPARANDA, 13 Februari (Havas). Op de Karelische landengte waren de Russen door herhaalde aanvallen er in geslaagd bij Summa binnen te dringen in eenige versterkingen van de voorste Finsche verdedigingslinie. Toen de Finnen in den nacht tot den tegenaanval ovc-rgingen, slaagden zij er in, de Russen uit vrijwel alle veroverde stellingen te verdrijven. Gisterochtend duurde het Finsche tegenoffensief voort. Er werd uiterst verbitterd gevochten. De Russen hadden ten koste van reus achtige verliezen aan menschen en ma teriaal eenige voordeelen verkregen, die spoedig weer verloren gingen. De Finnen hebben vele Russische vliegtuigen neergeschoten. Noordelijk van het Ladogameer blij ven de Finnen met succes druk uit oefenen op de Russische afdeeling, welke van haar voorraadbasis is afge sneden. Bij Komoniemi dringen de Finnen de Russische troepen langzaam terug. KOPENHAGEN, 13 Februari. (Reu ter.) De correspondent van de „Ber- lingske Tidende” te Rovaniemi meldt, dat een Finsch officier, die daar gis teren is aangekomen, verklaard heeft, dat een nieuw groot offensief der Rus sen aan het front van Salla, juist ten Noorden der Finsche „Wespentaille”, mislukt is. Honderden Russische para chutisten, voorzien van automatische pistolen en ski’s, waren gedaald. In de afgeloopen week heeft in het Vredespaleis de commissie vergaderd, die van de Assemblee van den Volken bond opdracht gekregen had om het z.g. centrale comité voor economische en sociale vraagstukken te constituceren. Na afloop van deze besprekingen is een communiqué uitgegeven. Heden morgen gaf dr. Colijn, die deze bespre kingen heeft geleid, gelegenheid over het werk van de organisatiecommissie nog enkele vragen te stellen. Wij vroegen zijne excellentie of hij ons buiten het uitgegeven communiqué nog andere inlichtingen omtrent de resultaten der besprekingen kon ver strekken. „Er valt eigenlijk heel weinig te zeg gen buiten hetgeen reeds medegedeeld is in het communiqué, dat na afloop van de vergadering aan de pers is mede gedeeld”, antwoordde de heer Colijn. „Zooals daarin gezegd werd, zijn alge- meene beraadslagingen gevoerd over het programma van werkzaamheden van het centrale comité, en over de samenstelling daarvan. Deze besprekingen leenen zich intus- schen niet voor publicatie. Wel heb ik geen bezwaar om mede te deelen, dat ik zelf over een dag of veertien mij naar Genève zal begeven, o.a. om met den heer Avenol de voordracht samen te stellen voor de nieuw aan te wijzen leden, en eveneens om het programma van werkzaamheden te concretiseeren en het werk op gang te brengen. En heel veel meer kan ik U werkelijk niet mededeelen”. „Hoe zal de benoeming van deze nieu we leden geschieden, excellentie, is daarvoor nog een afzonderlijke vergade- jt72), Husen, v. Kinsbergenstraat 146; een RIGA, 13 Februari. (Reuter). Of ficieel wordt medegedeeld, dat de Let- landsche en de Duitsche regeering een overeenkomst hebben geratificeerd, welke gesloten is tusschen de Letland- schc credietbank en de Duitsche kolo- nisatie-trustmaatschappij. Alle door de Duitschers in de steden achterge laten onroerende goederen worden eigendom van de Letlandsche crediet- OSLO, 13 Februari. (Noorsch Tel. Ag.) I bank, die deze bezittingen tijdelijk zal Uit Kirkenas w ordt vernomen, dat de beheeren en bemiddeling Lmj uerkoap zal STOCKHOLM, 13 Febr. (Zweedse* Tel. Ag.) Volgens den correspondent van de „Dagens Nyheter” vecht thans een deel xan het corps van Zweedsche en Noorsche vrijwilligers aan het Noorde lijke front in de vuurlinie. Deze afdeo- lingen vallen de terugtrekkende Russen in den rug aan. De leider der delegatie van Zweedsche boerenorganisaties, die een studiereis in Finland heeft gemaakt, heeft medege- deeld. dat Finland op economisch gebied en op het terrein der voedselvoorziening geholpen moet worden, omdat vele pro ducten consumenten zijn geworden. Zweden zendt reeds boter en andere zuivelartikelen. Het plan tot het zenden van Scandinavische arbeidskrachten naar Finland is toe te juichen, doch nog noodzakelijker is het, dat er vrijwilligers naar Finland gaan, want de aanhouden de bovenmenschelijke inspanning kan zelfs de Finsche soldaten uitputten. Naar aanleiding van het telegram uit Tokio, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat de Japansche minis ter Arita het woord „non-agressie-pact” had gebezigd toen hij antwoordde op een hem gestelde vraag aangaande de Japansch-Nederlandsche (N.O. dische) verhouding hebben wij een on derhoud gehad met Z.E. Itaro Ishii, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z.M. den keizer van Ja pan, bij Hr. Ms. Hof. Ik moet u er vóór alles opmerk zaam op maken, aldus de gezant, dat de uitlating van minister Arita geenszins moet worden opgevat als een concreet aanbod. Op een hem gestelde vraag in het parlement, heeft hij geantwoord, dat Japan eventueel bereid zou zijn een non-agressie-pact met Nederlandsch- Indië te sluiten. Eerst gisteren heb ik een nota uit Tokio ontvangen, waarin de regeering mij den dieperen zin van HAPARANDA, 13 Februari. (Ha vas). De 11de Februari is de bloedig ste dag van den Finsch-Russischen oorlog geweest. De sovjet-troepen ver sterkt door 5 nieuwe divisies vielen langs het geheele front op de Kare lische landengte aan. Zij trachtten tus schen Summa en het Vuorskimeer een wig in de Mannerheimlinie te drijven en tegelijkertijd de verdedigers op het ijs van de Finsche Golf ten Westen van het Ladogameer, te overmeesteren. Bij het vallen van den avond waren de Russen in den Summa-sector, waar zij sedert 13 dagen zonder ophouden hadden aangevallen, in de Finsche versterkte stellingen binnengedrongen. Bovendien waren zij op verscheidene punten tusschen het Muclameer en Vuorski binnen de stellingen gekomen. De pogingen tot omtrekking der Fin sche vleugels mislukten. Gedurende den nacht gingen de Finnen bij ontzettende koude tot den tegenaanval over, maar zij konden de Russen niet uit alle bezette stellingen verjagen. In den ochtend van den 12den Febr. duurde de strijd voort. De toe stand was toen nog onzeker. Krachtvoeder voor woonwagenpaardes. Met ingang vai 27 Februari zal voor woonwagenbewoners een speciale re geling getroffen worden, waarbij op vertoon van een door den provincialen voedselcommissaris afgegeven kaart bij den plaatselijken bureauhouder een krachtvoedertoewijzing kan worden verkregen. Na genoemden datum is het niet meer mogelijk, dat aan woonwagenbe woners, die niet in het bezit zijn van een dergelijke kaart, voeder wordt toe gewezen. STOCKHOLM, 13 Februari. (Reu ter.) Volgens hier ontvangen berich ten hebben de Russen bij het offensief op de Karelische landengte dagelijks naar schatting 3000 man verloren aan dooden, gewonden én gevangenen. Sedert het begin van dit offensief be draagt het verliescijfer naar men aan neemt ruim 33.000 man. De Russen brengen enorme strijdkrachten in het vuur. Door niets gerechtvaardigde perscampagne. De relaties tusschen Japan en Ne derland zijn sedert drie eeuwen uitste kend en van zeer vriendschappelijken aard geweest. Nu weet ik, dat eenigen sLljd geleden in verschillende couranten i» Ned. Oost-Indië en ook in Nederland 'scherpe artikelen tegen Japan zijn ver schenen, waarin men er ons van ver- 1 dacht ex-territoriale verlangens ten op zichte van Insulinde te koesteren. Ik geef toe, dat er in Japan enkele dema gogen zijn geweest, die zich in dien zin hebben uitgelaten. Maar noch in Ja pansche regeeringskringen, noch in eenig verantwoordelijk milieu, is men zulke inzichten toegedaan. Die praatjes van Japansche annexatie- of expansie- lusten mogen naar het rijk der fabelen worden verwezen. Men noemde een pre cedent China. Maar ook daar heeft Japan niet de minste annexatie-bedoe- lingen en wanneer er een geregelde na tionale regeering in China zal zijn ge komen, dan zal ook dat tot het verle den behooren. Ex-territoriale eischen hebben we niet in China niet en ner gens Er is wel eens gevreesd, dat Japan het als een onvriendschappelijke daad zou beschouwen, wanneer we een voorstel voor een non-agressie-verdrag van de hand zouden wijzen. Voor alles integriteit. Als er een verdrag zou moeten worden gesloten, dan zou ik veel meer gevoelen voor een integriteits-pact, een verdrag, waarbij de absolute onafhan kelijkheid van Nederlandsch Oost- Indië wordt verzekerd. Ik houd wel van den geest van een non-agressie- pact, maar niet van de practische zijde. Het eenige wat we willen en waaraan ons enorm veel is gelegen, dat is de status quo in Nederlandsch-Indië. Denkt men er in Nederland anders over en vraagt men ons, om een non- agressie-pact, ja, dan zal mijn regee ring dat ongetwijfeld in consideratie nemen. Maar vooralsnog beschouwen wij de absolute integriteit van het Nederlandsch grondgebied voor ons van het allergrootste, van primordiaal be lang. En daarop is onze heele buiten- landsche politiek gebaseerd, aldus Z.E. Itaro Ishii. Den 12en Augustus a.s. loopt het arbitrage- en conciliatie-verdrag tus schen Japan en Nederland af. Kan dit van invloed zijn op onze relaties In ’t geheel niet. Deze zaak moet trouwens geheel gescheiden blijven van de kwestie van het eventueele non- agressie-pact. Ze hebben niets met elkaar te maken. Door het uittreden van Japan als lid van den Volkenbond en het Permanente Hof van Interna tionale Arbitrage, waren we verplicht het van 19 April 1933 dateerende ver drag op te zeggen. Op 12 Augustus treedt het dus buiten werking, maar ik ben nu reeds doende een nieuw ver drag, ter vervanging van het oude, samen te stellen. Dit is echter niet an ders dan een wijziging van de wijze, waarop we voortaan zullen onderhan delen, maar het brengt niet de minste verandering in de feiten. Nederland en Japan zijn van ouds her vrienden en al was ’t nu alléén maar, dat we ons op het egoïstische standpunt van eigen belang stellen niets, maar ook niet, mèt of zonder pact, zal ons onze gedragslijn ki deze in, van vrees en dat wordt door let terlijk niets gerechtvaardigd. Volgens mij is het zelfs beter om geen non- agressie-pact te hebben. Werd het ons van Nederlandsche zijde voorgesteld, dan zouden we stellig niet weigeren, maar het nut ervan, voor u en voor ons, is me niet duidelijk. Laten we ook eens openlijk zijn en zeggen waartoe dient zoo’n non-agressie-pact Be stond er niet één tusschen Rusland en Finland En wat is $r van geworden Ik ga natuurlijk niet zoo ver om te beweren, dat mijn land een eventueel non-agressie-pact nèt zoo, „en baga telle” zou opvatten, en dat het prac- tisch van nul en geener waarde zou zijn, maar *t ware nut ervan ontgaat me. REPATRIEERING VAN DUIT SCHERS UIT LETLAND. Drinkt Hero Tomatensap, het houdt U slank en fit, gezond en krachtig! In een bijzondere zitting van het Hoog Militair Gerechtshof zijn van ochtend beëedigd de voorzitters van en de auditeurs-militair bij de nieuwe Krijgsraden in Utrecht en hier ter stede. De advocaat-fiscaal, mr. A. Brants, die het eerst het woord nam om de be- eediging te vorderen, heeft de nieuwe functionnarissen gelukgewenscht met hun benoeming en de hoop uitgespro ken, dat zij de zware en verantwoor delijke taak, welke in deze ernstige tijden op hun schouders is gelegd, naar eigen voldoening en in het be lang van de krijgstucht tot hefl van ons volk zullen mogen verrichten. Hierna las de griffier, kapitein drs. A. Spruyt, het Kon. besluit met de benoemingen voor, waarna men tot de beëediging overging. Achtereenvolgens werden beëedigd mr. J. W. U. Doornbos en mr. B. G. A. Smeets, presidenten van de Krijgsraden resp. te Utrecht en hier ter stede, mr. D. J. Veegens en mr. P. Kapteijn, audi teurs-militair bij de Krijgsraden resp. alhier en te Utrecht, de plaatsvervan gende presidenten alhier prof. mr. J. M. van Bemmelen en te Utrecht, mr. B. F. Verveen, mr. J. J. Plugge en mr. G. W. Bannier en ten slotte de plaats vervangende auditeurs militair, alhier, mr. G. H. L. Arriens en te Utrecht mr. dr. D. J. van Gilse en mr. Z. Heimens Visser. De derde auditeur-militair- plaatsvervanger te Utrecht, mr. J. P. G. van Velzen, kon wegens ziekte heden niet beëedigd worden. Na de beëediging heeft de waar- nemend-president van het Hoog Mi litair Gerechtshof, mr. dr. W. A. J. M. Fick, de functionnarissen bij de militaire rechtspraak gelukgewenscht, mede namens den president van het Hof, mr. E. Jellinghaus, die wegens ongesteldheid verhinderd was het Hof heden te presideeren. Mr. Fick zeide verheugd te zijn, dat nu eindelijk de dag aangebroken is, waarop de nieuwe Krijgsraden hun werkzaamheden kunnen aanvangen, op dat de achterstand bij de militaire ge rechten zoo spoedig mogelijk zou zijn ingehaald. Spr. sprak de hoop uit, dat de Regeering al haar medewerking aan de Krijgsraden zou verleenen door het beschikbaar stellen van voldoende hulp krachten. Niet alleen in de te berechten zaken, ook in de executie van de straf fen is een achterstand, hetgeen, zoo zeide spr., niet in het belang is van een goede rechtsorde. Wil een goede rechtspleging geheel tot haar recht komen, dan moet er geen Niet noodig Geenszins, zoo luidde dadelijk het antwoord. Wij hebben geen non-agres sie-pact noodig met Nederland en Ne derland heeft het van Japan niet noo dig. En ik zal u dadelijk zeggen, waarom. Op de oude bestaande vriend schap tusschen onze beide landen, heb ik u reeds gewezen. We vergeten ook niet, dat we het modern iseeren van onze beschaving voor een groot deel aan de Nederlanders hebben te dan ken. Ik zeg u dit, nu niet als gezant, maar persoonlijk, als Japansch onder daan we hebben een buitengewonen dunk en de grootste hoogachtig voor Nederland en geen van mijn landgc- nooten zou het anders wenschen, dan dat onze goede nabuurschap voort duurt Zeer zeker is het onze wensch, dat onze handelsrelaties onderling wor den uitgebreid. Voor tallooze artikelen hebben we elkander hard noodig en kunnen we elkaar aanvullen. Zoowel gij, als wij hebben behoefte aan meer deren verkoop. Dr, Winckel is uit Helsinki te Stock holm teruggekeerd, waar hij bespre kingen heeft gevoerd met het Finsche R°°de Kruis. Hij verklaarde, dat de Nederlandsche ambulance in Finland gestationneerd zal worden in het ge bied ten Noorden van het Ladogameer, en beschikken zal over een ziekenhuis met honderd bedden, op eenigen af stand achter het front Deze ambulan-1 ce, die 6 of 7 artsen, ongeveer vijftien verpleegsters en ander personeel zal omvatten, zal waarschijnlijk begin Maart volledig met haar werkzaamhe den aanvangen. Voorts zeide dr. Winckel, dat hij tij dens de week, welke hij in Finland doorbracht, geen enkel luchtalarm had fheegemaakt. Hij heeft gelegenheid ge had de vernieling te zien, welke is aan- ïericht door de bombardementen van óbo. In Helsinki had hij niet veel tee- kenen van de bombardementen kunnen ’inden. De besprekingen met het Finsche Roode Kruis hadden een uitstekend Verloop gehad en goede resultaten op geleverd, dr. Winckel zeide ervan over tuigd te zijn, dat er een goede samen werking tusschen de ambulance en de Finsche autoriteiten zal heerschen. Ten slotte sprak dr. 'Winckel tegen, dat hij aetf als leider-chef-arts uan de ambu- Werkloozen verzorgen vijver* van Zuiderpark De banen van de Nieuwe ’s-Graven- haagsche IJsvereeniging waren den geheelen dag heden voor het publiek toegankelijk. De kwaliteit van het ijs was niet slecht. De Haagsche Ijsclub bleef, overeenkomstig het bericht in ons blad van gisteren, gesloten. Mor gen zal echter, ijs en weder dienende, de club om 10 uur ’s morgens openen. Een elftal werkloozen heeft het op zich genomen, de ijvers in het Zui derpark in orde te maken. De ijsbond had hun daarvoor bezems en schaven ter beschikking gesteld. Reeds was de heele oppervlakte in een ijsbaan van bijzonder goede kwaliteiten herscha pen, toen de sneeuw, welke gisteren ’s avonds viel, weer alles dreigde te bederven. Geen nood, hedenmorgen werden opnieuw de schaven en bezems ter hand genomen, zoodat aldra de schaatsenliefhebbers hun hart konden ophalen. Helaas liet, niettegenstaande de goede weersomstandigheden, de belangstelling voor deze baan te wen schen over; een strop voor de ener gieke werkloozen, wier bussen leeg bleven. De hoop is nu gevestigd op morgen, te meer, waar het weerbericht, wat be treft de mogelijkheid tot schaatsen, niet zoo ongunstig luidt. Op een kolenlosplaats van het spoorweg-emplacement te Leeuw arden is vanochtend een ernstig ongeluk gebeurd, dat een arbeider het leven heeft gekost. Een tweede arbeider brak een arm. jlk hoofd van een gezin of afzonderlijk Jende, doet binnen vijf dagen na zijn '^uizing binnen de Gemeente daarvan jjUgifte aan het Gemeentebestuur. Gevonden voorwerpen aanwezig aan het hoofdbureau van po- JeTAlexanderplein 20 en aldaar te be- ■ragen OP a^le werkdagen, telefonisch al- n tusschen 10.30 en 12 uur en monde- n* tusschen 12.30 en 2.30 uur: R K. Fransch kerkboekje, een blauwe mollen muts, een heerenrijwiel „The Royal ™t’, een beige led. handtaschje o.a. inh. ’n ledige portem. (vischmodel), een Tarte kinderportem., een groen gevlamde Vulpenhouder, merk „The Queen”, een «ieldop van auto, een ijzeren bout met ’xhroefdraad, een kinderschortje, een grijs jreepte damesparapluie, diverse sleu- handschoenen, rijwielbelastingmerken ceintuurs. gevonden in taxi: een paar grijze wol- jen handschoenen. jij denavolgende ingezetenen: een br damesportem. inh. eenig klein K]d, Spilstraat 38; een wandelstok, Nobel- ,traat 5; een portem. inh. tramkaart en Ljd, Wagenfeld, Thom, Schwenckestraat 15- een lorgnet in bruin étui, Portier, Ned. □ank. Noordeinde 33; een witte kater, An- jjeoli. Spui 36; een gouden ring met verm. eenige briljantjes, Bentes, v. Linschoten- <traat 76; een ring mgt 5 sleutels, Con cierge, Hemsterhuisstraat 4; een fox-ter rier, de Kroon, v. Ostadestraat 129; een br, glacé heerenhandschoen (linker), Flen- (jrie, v. Ravesteinstraat 93; een kinderbril, Litzouw, Jan Wapstraat 168; een heeren- rijwiel „Coursing” No. 28984, Fortunatie, p. potterstraat 236; een huissleutel (verm. Lips), Brands, Segherstraat 12 II; een zin gen identiteitsplaatje, C F. Mook, No 188, ■t Hart, Snijdersstraat 22; een nikkelen teerenpolshorloge met zwart bandje, Veroort, Hoefkade 389; een paar br. led. aotorkappen, Lindeloo, v. Beyerenstraat 17; een br. led. motorhandschoen (R.), Boxmeer, Laurierstraat 115, na 7 uur; een roode damesportem. met ritssluiting inh. ƒ0.22 en fietssleutel. v. Oosten, v. Mieris straat 157; een steigertouw, v. Maanen, Jac. Marisstraat 120, na 8 uur; vier moersleu tels en een doorslag, Schneik. Brandtstraat 35; een Excelsior vulpen, v. Velzen. Blari- cumscheplein 24, na 7 uur; een verchr. heerenpolshorloge met een gedeelte leeren bandje, Molenaar, Haagweg 49, Monster; een paar grijze militaire oorkleppen, Al tena, Burg. Waldeckstraat 40 (Loosd.); een blauw led. portefeuille inh. postzegels, Pfuyt, Elboogstraat 90; een br. led. por ten., Bokop, Deimanstraat 250; 3 katten, Rossmölder, Calandplein 19; een sleutel, gem. A.K. 05950, v. d. Molen, Pasteurstraat 316; een baal papiersnippers, Z O. Buiten singel 175a; een paar br. rubberlaarzen, maat 13, v. Berkel, Joan v. Hoornstraat 13; ring noodig van de commissie een kleine zw. led. portem met ritssi. inh. ƒ0.85, Klein, Kon. Wilhelminalaan 552, Voorburg; een zw. overschoen (rechter), Pees, v. Goghstraat 13 II; een roode por tera. inh. ƒ0.55, v. Rijn, Kökosnootstraat 70; een groene damesvulpen, Luijten, Ma- tetakstraat 49; een paar kinderwanten, de fijn, Tulpeboomstraat 24; een schaats, Huisman, L v. Meerdervoort 246; een grijs zwarte bouvier met rooden halsband, gem. 13 e M.C., Groot, v. Swindenstraat 391; een donkerblauw jumpertje, Zieleman, Obrechtstraat 514; een knipbeurs met in- toud, v. Duijkeren, Perenstraat 311; drie bankbiljetten, Oldeman, Kamillestraat 7; een r. donkerbl. glacé dameshandschoen, Fresco. Schuytstraat 174; een portem. inh. bril met hoornen montuur en doublé vee- ren, v. Velsen, Bankastraat 77; een ring net negen sleutels, Sparenburg, Frederik- straat 3; een wit hondje met halsband en ketting d.m.w het was vastgelegd aan een mand staande op den Vuurtorenweg, Ras, Korbootstraat 30; een rood met groen ge breide handschoen, van Laren, Pr. Mau- ritslaan 84; een witte fox (kop bruin- zwart), Taal Leeuwardenschestraat 15; zeê honden, 4 katten en een meeuw, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13