I UMATIEK (]|jW ra «en UIT DE OMSTREKEN Inöie GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS A HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 15 FEBRUARI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. T JVeJerom twee arrestaties v 1 /i helers prachtige tentoonstelling over Indië, VOOR SPION AANGEZIEN SCHAATSENRIJDEN BRAND IN KANTOORGEBOUW GESLAAGDE KOOPMANSTRUC PAKJESDIEVEN TE ROTTERDAM GEGREPEN DIEFSTALLEN UIT EEN GOEDERENLOODS TE UTRECHT GELD UIT AMERIKA KWAM NIET TERECHT RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 16 Februari. Hilversum I 1875 en 414.4 m. V.A.R.A. CINEAC HET GEKNOEI MET DE MILI TAIRE UNIFORMEN DE CANNENBURGSCHE WATER MOLEN UITGEBRAND De buit in een pakhuis Zaterdag a.s. wordt een drie- merentocht gehouden Brand op het stationsemplacement te Amersfoort Een 103-jarige In onze hall een Een complot van dieven en Een spoor gevonden. I gaan, tl."" een en 10.-T* Een verraderlijk lapje. d e Bijna aan huis bezorgd De bekentenis komt k>s. 11.20 Ben en bedrog zouden hebben gepleegd het vervaardigen van militaire op Rijksbestelling, 0.— uur v.m. ANP. Gram.muz. Directie De rollen stof waren uit een vracht auto gestolen, waarmee zij uit Alk maar naar Rotterdam waren vervoerd. En wat bleek nu? De auto had op den dag van den diefstal eenigen tijd onbe heerd voor de woning van één der ver dachten stil gestaan, omdat de chauf feur in de buurt een boodschap moest doen In den loop van het onderzoek werd nog een vierde man aangehouden, die in dezelfde straat woonde en die ver dacht werd zich ook aan diefstal van pakjes te hebben schuldig gemaakt. De politie deed bij hem een huiszoeking, doch vond aanvankelijk niets verdachts tot zij een nieuw heerencostuum aan trof. De nieuwe verdachte verklaarde dit voor een der gebroeders v. d. H. te moeten bewaren. Het pak werd in be slag genomen en bleek te behooren tot één drietal pakken, dat eenige weken geleden van een bodewagen op de Ge dempte Binnenrotte was gestolen. men vier raakten. een pomp daarna weer naar een radiohandelaar werden gevonden, de nummers waren De Rotterdamsche politie heeft door de arrestatie van twee gebroeders de hand gelegd op een tweetal pakjesdie- ven, die reeds geruimen tijd voor bode- en bestelwagens de binnenstad te Rot terdam onveilig hebben gemaakt. Voor ruim 800 aan gestolen goederen is in beslag genomen. In de laatste weken werden bij her haling uit bodewagens en vrachtauto’s pakjes en pakken gestolen. Ondanks extra-verscherpte surveillance door speciaal daarvoor aangewezen recher cheurs gelukte hef echter niet om één der pakjesdieven aan te houden. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Gram.muz. 10.40 Declamatie. Zang en piano. 11.30 Gr.muz. A.V.R.O. 12.— uur nam. Palladians. 1248 ANP. 1.-« Amusementsorkest 2.Voor de huis vrouw. 2.10 Disco-causerie. 3.Viool en pano. 3.30 tot 4.AVRO-DansorkesL V.A.R.A. 4.05 Gram.muz. 5.Voor kinderen. 5.31 Gram.muz. 6.Ramblers 6.30 Letterkun. dig overzicht. 7.Cyclus .,De grondslagen van het Democratisch Socialisme”. 7.13 ANP. In de zaak tegen de kleermakers, die bü kleedingstukken duurt het onderzoek nog steeds voort. Gistermiddag zijn te Amsterdam we derom twee confectionneurs, wonende aan de Nieuwe Achtergracht en de Stadhouderskade, in verband met de ze zaak in arrest gesteld. In totaal zijn thans acht personen aangehouden. Burgerlijke Stand van Loosduinen. BEVALLEN: H. Lelieveld, geb. Damtn. d. M. J. Versteegh, geb. Bruggeling, d C. de Graaf, geb. van der Hoek, z. C. A. van Velthoven, geb. Disseldorp, z. C. J. van der Spek, geb. Baren- drecht, d. G. D. Hoppenbrouwer, geb. van Koutrik. z. het stroomver- Duitsche grens- Op een der broers werd bij fouillee- ring een klein stukje stof gevonden, dat later bleek het staaltje goed te zijn, dat aan den eerstgenoemden opkooper was getoond Op dit lapje kwamen eenige nummers en letters voor en aan de hand hiervan stelde de politie een uitgebreid onderzoek in. Tal van fir ma’s werden bezocht en eindelijk kwam zij in de Vijverhofstraat bij een firma, van wie op 3 Februari j.l. uit een van Alkmaar verzonden partij goéderen zeven rollen damesstof waren ont vreemd. Groote partij graan en veekoeken verloren Gisterochtend omstreeks half tien is, vermoedelijk door vonken uit een kachel, brand uitgebroken in den be kenden, ouden Cannenburgschen wa termolen te Vaassen, toebehoorende aan de fam. A. J. te Riele. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat in kor ten tijd de molen en het aangrenzende woonhuis geheel uitbrandden. Van den inboedel kon zoo goed als niets wor den gered. De molen behoorde bij het kasteel „Cannenburg”. Nader vernemen wij, dat van een groote partij regeeringsgraan ongeveer honderd mud gered kon worden. De spuit van de Vaassensche brand weer, welke het eerst op het terrein van den brand verscheen, bleek bij aankomst te zijn bevroren. Daarna werd de assistentie ingeroepen van de brandweer te Epe. Behalve de regeeringsrogge, ging een groote partij graan en veekoeken in de vlammen op. Molen en woning, welke grooten- n opdracht van ae Sloomvaart-Maat- achappij „Nederland” heeft de ctneaat Mr. A. Hustinx een refs met de film camera gemaakt naar en door Neder- landsch Oost-lndië. Het resultaat van dezen zwerftocht van 7 maanden op zoek naar schoonheid en kleurenpracht is geweest de eerste kleurenfilm van onze tropen. Wij achten het een voorrecht, van Vrijdag a.s. af deze prachtige kleuren* symphonic aan onze bezoekers te kunnen toonen. cent op resp. 4, 3| en 3 cent, het volgens het bedrijfsruimte-tarief verschuldigde vastrecht van ƒ110 per kalenderjaar is teruggebracht tot ƒ90 per kalenderjaar en de volgens het krachttarief verschul digde prijs per K.W.U. buiten den sper tijd is verlaagd van 12 tot 8 cent. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, de betrokken verordening dienovereenkomstig te wijzigen. Programma Gem. Radiodistributie. Vrijdag 16 Februari. Progr. 1: Alle uitz. van Hilversum I. Progr. II: Alle uitz. van Hilversum IL Programma III. 3.— uur w.m. Br. VI. 9.20 en 10.36 Eng. 11.20 Danmarks Radio*). 12.20 uur nam. Eng. 1.05 Br. Fr. 2 20 Dan marks Radio*). 2.35 Pauze*). 3.05 Dan marks Radio.*) 3.50 Pauze*). 4.2o En<- 5.20 Br. Fr. 6.50 Beromünster. 7 05 Eng 7.20 Londen Reg. 7.30 Danmarks Radio*) 8.20 Duitschlandzender. 9.20 Beromünster. 9.40 Danmarks Radio*). 10.20 Br Vl 1114 Eng. Met een valsche cheque geïnd De politie te Amsterdam houdt zich op het oogenblik bezig met eenchèque- vervalsching. welke een bewoner van Amsterdam-Zuid duur te stqan is ge komen. Reeds zijn drie personen gearres teerd, maar de geldzending, welke een belangrijk bedrag vertegenwoordigde en reeds in December uit Amerika vertrok, is nog niet terecht. De gedupeerde ontving, zoo meldt de „Msb.”, via een Amsterdamsche bankinstelling iedere maand geld uit de Vereenigde Staten. Eerst dezer da gen is gebleken, dat het geld in De cember op de gebruikelijke wijze was uitbetaald, maar aan een ander, die het met een valsche chèque geïnd had. De politie heeft reeds aanstonds een spoor gevonden, dat tot opheldering van deze vervalsching kan leiden. Het vermoeden wordt steeds sterker, dat een blanco chèque is gestolen door iemand, die met de situatie in de wo ning van den belanghebbende goed op de hoogte moet zijn geweest. De drie verdachten, die in verband met deze zaak zijn gearresteerd, hebben reeds een gedeeltelijke bekentenis gedaan. Het is niet onmogelijk, dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Nu de weersomstandigheden van de laat ste maanden weer zoo talloozen slachtof fers gemaakt hebben van Rheumatisch pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men overal juist nu herhaaldelijk den raad hoort geven; begin een Kruschen- kuur! Dat is dan niet zoozeer omdat de raadgevers allemaal weten, waaróm Kruschen Salts baat geeft in gevallen van zelfs de hevigste Rheumatische pijn, maar omdat zich in haast iedere familie geval len hebben voorgedaan, van wonderlijk goede resultaten, mét Kruschen Salts be reikt. - Geen wonder trouwens. Al jaren en jaren is Kruschen Salts ook in Neder land verkrijgbaar, waar het bij tallooze Rheumatieklijders. wier pijnen men ver geefs had bestreden, een waar wonder teweeg bracht, óók bij patiënten die zon der eenig succes al alles geprobeerd had den. Heusch, zelfs als lijder aan hardnek kige Rheumatische pijn kunt ge Kruschen nemen. - De aansporende werking van Kruschen’s zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, zal Uwe organen nieuwe kracht bijzetten; ze zullen Uw bloed grondig reinigen en zuiveren van schadelijke zuren. Reeds bij een kort maar regelmatig gebruik van Kruschen Salts, zullen alle zuren, die zich in de weefsels en spiergewrichten hebben vastgezet, wor den opgelost en afgevoerd langs natuur lijken weg. - Daarbij krijgt ge dan van zelf verlichting van de scheuten en pijnen, die U het leven vergallen, die het U onmo gelijk maken Uw bezigheden te verrich ten en met een prettig humeur te verkee- ren in familie- en vriendenkring. Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a ƒ0.40, ƒ0.75 en /1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manches ter (Engeland). Opger. 1756. Gedeelte van trappenhuis en vliering vernield Gisteravond heeft te Amsterdam in een perceel aan de Heerengracht, waarin eenige kantoren en magazijnen van textielgoederen zijn gevestigd, een felle brand gewoed. De bewoner van het sous-terrain meende op een van de bovenverdie pingen het geruisch van water te hoo- ren. Hij dacht, dat er een lekkage was en begaf zich onmiddellijk naar een restaurant in de buurt, waar hij wist, dat de handelsagent, die op de eerste verdieping zijn kantoor heeft, zich bevond. Toen beiden naar boven gingen om te zien wat er aan de hand was, sloegen hun op de derde verdieping vlammen en rook tege moet. Het bleek, dat het trappenhuis in lichterlaaie stond en dat het vuur zich een weg baande naar het boven gedeelte van het gebouw. De brand weer verscheen weldra met twee mo- torspuiten en een ladderwagen ter plaatse. De vlammen hadden intus- schen de zolderverdieping bereikt en sloegen door het dak naar buiten. Met stralen werd de brand bestre- Op een tankwagen gebarsten, waardoor groo te hoeveelheden petroleum waren weggevloeid. Bij het rangeeren met z.g. sloffen, zijn vannacht omstreeks half drie vonken in aanraking geko- met de petroleum, waardoor goederenwagens in brand ge- Twee daarvan konden naar j worden gereden, waarna het vuur spoedig was gedoofd, doch de andere twee wagens geladen met maismeel gingen geheel in de vlam men op. Het goederenverkeer en het rangee ren ondervonden door dezen brand geen vertraging. deels met riet bedekt waren, besloegen een oppervlakte van 22 bij 18 meter. Het geheel is tot den grond toe afge brand. De molen, welke een der meest bekende toeristische attracties van deze omgeving was. wordt reeds ver meld in een beleeningsacte van 1387. De A.N.W.B./Z.H. Ijsbond deelen mede, dat a.s. Zaterdag een drie-meren- tocht wordt georganiseerd. Het lange traject zal 65 k.m. het korte 35 k.m. lang zijn. De start voor den grooten tocht vindt tusschen 10 en 12 uur plaats, de start voor den anderen tusschen 10 en 2.30 uur. De tochten beginnen op de drie volgende meren Brasemermeer (café de Boerte Rijnsaterwoude), Nieuwkoopsche Plassen (café van den Bosch te Nieuwkoop) en Langeraarsche Plassen (café den Hoef te ter Aar). Een prestatiekaart wordt na beëindi ging van den tocht uitgereikt. LOOSDUINEN. Als voorzitter van het onlangs opgerichte „Bethel-kerkkoor” is opgetreden de heer H. de Ruyter en als secretaris-penningmeester mevr. L. Ca pelv. d. Berg, Okkernootstraat 145. De vereeniglng „Evan- gelie en Arbeid” komt morgenavond in jaarvergadering bijeen in het gebouw van de Bouwvakarbeiders aan de Wilhel- minastraat. In de kamers van de Bethelkerk houdt morgenavond de jeugd groep van de C.J.M.V. ..Bohemen” een samenkomst. Tot dezer dagen eenige rechercheurs bemerkten, dat een goede bekende uit de onderwereld een bezoek bracht bij een opkooper in de binnenstad, die er vooral vroeger zijn werk van maakte om gestolen goederen op te koopen. Tevens zagen de politiemannen, dat op een afstandje een broeder van den man (eveneens een goede bekende van Vrouwe Justitia) stond te wachten, vermoedelijk op de resultaten van het bezoek. De rechercheurs gingen eens bij den opkooper binnen, nadat de bezoeker was vertrokken en het bleek, dat eenige lappen stof te koop waren aangeboden, welke dienzelfden dag in de binnen stad waren gestolen. Op dien dag. het was de 6e Februari j.l., was aan de Nieuwe Haven van de firma W. en K., uit de Wijnstraat, een carrier met zes dóozén kindetkleeding etc. ter waarde van circa 500 gestolen. De carrier was later ledig teruggevonden. Nu werden natuurlijk de twee broe ders gevolgd. Den volgenden dag hadden zij, naar kwam vast te staan, hun offertes ge maakt bij een opkooper in Den Haag, wien zij als monsters van de mogelijk té leveren partij kinderkleeding een broekje en een blouse hadden laten zien. Deze aanwijzingen achtte de politie voldoende om over te gaan tot de aan houding van de mannen het waren de 36-jarige M. C. v d. H., de 39-jarige J. M. v. d. H. en de 33-jarige M. v. d. H., allen broeders en los werkman van beroep. Zij ontkenden iets van een diefstal van kinderkleeding af te weten. RIJSWIJK. Wijziging verordening op de gaslevering. Bij het opmaken van de begroeting van het Gem. Gasbedrijf voor het jaar 1940 werd rekening gehouden met een verla ging van de tarieven voor de meterhu- ren. Deze verlaging hield verband met de normalisatie van de gasmeters, waar door tegenwoordig vrijwel slechts twee typen meters worden geleverd, n.l. de z.g. „Standaard-meter I” (tot en met 20 lichts) en de z.g. „Standaard-meter H” (van 30 tot en met 50 lichts). De kleine re meters, van 3. 5 en 10 lichts, worden langzamerhand geheel uit de fabricage genomen en de 3-lichtsmeters zijn in deze gemeente zelfs in het geheel niet meer in gebruik. Voor huur van den Standaardmeter I (benevens van de op 1 Januari 1940 nog in gebruik zijnde 5, 10 en 20 lichtsme- ters) is aangenomen ƒ0.25 (met veilig- heidsinrichting 0.35) en voor huur van den Standaardmeter II (benevens van de op 1 Januari 1940 nog in gebruik zijnde 30 en 50 lichtsmeters) 0.50 (met veilig- heidsinrichting ƒ0.70) per maand of een gedeelte van een maand. Nu bovenbedoelde begrooting is goed gekeurd. stellen B. en W. den Raad voor, de betrokken verordening dienovereen komstig te wijzigen. In den afgeloopen nacht heeft op het stationsemplacement te Amers foort een brand gewoed, welke vrij groote schade heeft aangericht, het terrein was Woensdagavond Nu de bewijzen zich zoo van alle zij den opstapelden, gaven de gebroeders hun ontkenningen op en legden zij een volledige bekentenis af. Het gevolg was, dat het onderzoek nu eerst goed kon aanvangen en een aan tal huiszoekingen Jsonden worden ver richt. Aanvankelijk zonder veel resul taat tot de politie in de Gaffelstraat een inval deed in een pakhuis, waarin, naar zij vermoedde, veel tan het gesto- lene was ondergebracht. Een houten schot, dat met een hangslot was afge sloten, werd geforceerd en toen vond zij een groote partij goederen, alles in de laatste weken van vrachtauto’s en car riers gestolen. De geheele voorraad, welke een,.waarde van circa 600 had. werd in beslag genomen en overge bracht naar het hoofdbureau van po litie. M. C. v. d. H. en J. M. v. d. H. wer dén ter beschikking van de justitie ge steld. De anderen werden op vrije voe ten gesteld. daten 8.50 Tooneel. 9.35 Pianovoordracht 10.05 en 10.30 tot 11.20 Gram.muz. BRUSSEL Fransch 484 m. 12.20 uur nam. Gram.muz. 12.50 en 1.30 Dansorkest. 1.50 tot 2.20 en 5.20 Gram.muz. 6.35 DansmuZ- 8 20 Voor soldaten. 8.50 Gram muz. 9.20 Symphonie-orkest. 10.30 tot 11.20 Dans orkest. DUITSCHLANDZENDER 1871 m. 7.35 uur nam. Folkloristisch progr. 8.20 Omroep orkest 9.20 Ber. 9.50 tot 10.20 Kapel Groh- rock-Ferrarl. Omroeporkest. Hierna tot 12.20 Concert. Chr. Nat. Werkmansverbond. Gisteren hield de afd, Rijswijk van den Chr. Nat. Werkmansbond een propagan- da-avond in het Gebouw v. Christelijke Belangen. Nadat de vergadering op de gebruike lijke wijze was geopend, heette de voor zitter, de heer B. Moor, de aanwezigen welkom en gaf daarna het woord aan den heer J. Strating, propagandist uit Utrecht, die sprak over het onderwerp: Waar zijn de 10 stammen Israëls ge bleven?”. Spr. ving zijn interessante rede aan met er op te wijzen, dat deze vraag eeuwen door het Christendom gesteld is. Tal van antwoorden zijn op deze vraag gevonden. Over één van deze antwoor den, n.l. die van de Britsche Israël Be weging, gaf spr. een objectieve beschou wing. Vóór de pauze werden door den heer van Dam eenige films vertoond en >vel over winter en zomer in Holland en over de visscherij op de Noordzee. Na de pauze werd dit filmprogramma vervolgd met de vertooning van een film over de suikerrietoogst en een film van de vie ring van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin in Batavia. WASSENAAR. Opening Chr. Militair Tehuis. Gisteravond werd aan de Schoolstraat te Wassenaar, in tegenwoordigheid van vele genoodigden en militairen, een Chr. militair tehuis geopend. Dr. H. J. Hori- ders liet zingen de verzen 1 en 6 van Gezang 148, las uit I Thessalonicenzen 5 1328 en ging voor in gebed. Spr. heette allen welkom, speciaal prof, dr J. R Slotemaker de Bruine, die door zijn aanwezigheid zijn groote be langstelling toonde in de militairen. Dat het tehuis zoo spoedig tot stand kon ko men is speciaal te danken aan groote giften, ontvangen van de heeren D. T. Ruys en jhr. J. A. G. Sandberg. Er is echter voor de verdere exploitatie veel noodig en spr rekende daarvoor op het medeleven van de burgerij. In het bizonder begroette spr. de mili tairen, uitte zijn blijdschap over de aan wezigheid van zoovelen hunner uit de verschillende groepen, die, naar hij hoop te, een prettigen indruk zullen krijgen van het huis en er hun toevlucht zullen zoeken. Spreker bracht dank aan de kerkmeesters, die het huis, dat ook voor niet-Hervormden openstaat, tegen matige huur beschikbaar stelde. Hij besloot met de bede tot God, dat de mobilisatie niet lang zal duren, dat de oorlog zal wijken, ons vaderland en ons Vorsten huis g'-spaard zullen blijven. Het Wilhelmus werd gezongen, waarna het woord werd gevoerd door prof, dr J. R. Slotemaker de Bruine, die in het feit, dat het tehuis toegankelijk is voor militairen maar ook voor de burgers, militairen, die geen uniform dragen Spreker zag hierin een symbool. Wat we noodig hebben is het besef, dat militairen en niet-gemobiliseerden elkaar moeten steunen. Spreker heeft den verblijdenden Indruk opgedaan, dat de burgerij met de militairen meeleeft, want buiten de be staande veertig protestantsch-Christelijke militaire tehuizen zijn er in korten tijd in den lande ruim tweehonderd van deze tehuizen gesticht. Daaruit blijkt, dat de noodige band tusschen militairen en bur gers bestaat. Jhr. W. K. von Weiler betuigde na mens het Wassenaarsche Mobilisatie Co mité zijn sympathie met de stichting van het tehuis en zegde alle medewerking toe. Nadat dr. Honders sprekers dank had gebracht, werd thee geserveerd en onder wijl de keurige en gezellige inrichting van het tehuis met belangstelling be keken. V.P.R.O. 7.30 Ber 7.35 Voor de jeugd. 8.Piano voordracht 8.30 Cyclus „Verworvenhedso, die niet verloren mogen gaan". V.A.R.A. 9.Tooneel. 9.25 Rosian-orkest. VARA-Maandrevue. V.P.R.O. 10.40 Avondwijding. V.A.R.A. 11. ANP 11.10 Jazz-muziek 11.40 Vfooi en piano. Hilversum II 301.5 m. Algemeen programma van den K.R.O. 8.uur v.m. ANP. 8.05 tot 9.15 en I®.— Gram.muz. 11.30 Bijbelsche causerie. 12. uur nam. Ber. 12.15 Gramjnuz. (12.45 ANP.) 1.10 Paul Godwin’s ensemble. 2.— Orgelconcert en zang. 3.Pianovoor- d’-acht 3.45 Gram.muz. 5.30 Paul Wijnap- pel's strijkensemble 6.Zang. 6.20 Zie 5.30. 6.40 Causerie „Nederlandsche arbei ders in het buitenland”. 7.Ber. 7.15 Cau serie „Zelfstandigheidspólitiek”. 7.35 Gr. muz. 8.ANP. 8.15 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest en solist. (9.15 tot 9.45) Reportage 10.30 ANP. 10.40 Gr.muz. ENGELAND 391 en 449 m. 12.20 tot 1.05 uur nam. Militair orkest. 1.20 Ber. 1.30 tot 2.20 Norbert-Wethmar-pianokwintet. 3.20 Gram muz 3.50 Tooneel. 4.20 Vocaal con cert. 4.50 tot 5.20 Jack Hylton's Band. 5.50 BBC-zangers G.20 tot 6.35 Ber. 7.05 tot 7.20 „The Cavendish Three”. 7.40 tot 8.— Piano- voordracht. 8.50 BBC-orkest. 9.20 tot 9.35 Ber. 9.50 Tooneel. 10.50 Variété 1 ..50 BBC- orkest. 12.05 Orgelspel. 12.20 3er. PARIJS 1648 m. 12 20 uur nam. Concert 1.05 Viool en cembalo. 1.38 Zang. 2.05 en 2.30 Cellovoordracht. 3.20 Orgelconcert 3.50 Tooneel 4.50 Zang 5.20 Chanson». 5.35 Loewenguth-kwartet. 6.35 Piano en zang. 7.20 Concert 7.50 Tooneel. 9.05 Tweede deel van de opera „Boris Godounow". 10.35 Cellovoordracht. 11.05 Chansons. 11.20 Concert. KEULEN. 456 m. 12.20 uur nam. Amuse mentsorkest. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.15 Populair concert. 2.20 Zang 2.45 Eysoldt's orkest. 3 20 Omroeporkest en -koor. 4.30 Eysoldt’s orkest. 5.45 Folkloristisch progr. 6.05 Gram.muz. 6.50 Concert. 7.35 Gram. muz. 9.50 Zie Duitschlandzender. BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 12.20 uur nam. Gram muz 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50 tot 2.20 en 5.55 Gram.muz. 6.05 Om roeporkest. 7.20 Gram.muz. 8.20 Voor soL Wijziging verordening op de electriciteitslevering. Bij het opmaken van de begrooting van het Gem. El. Bedrijf voor 1940 is reke ning gehouden met een drietal verlagin gen. betrekking hebbende op het opper- vlakte-tarief. het bedrijfsruimte-tarief en het krachttarief. De K.W.U. prijs voor het oppervlakte- tarief is daarbij met een halve cent ver laagd en gebracht van resp. 4j, 4 en 3j LEIDSCHENDAM. Gedurende de maand Februari is voor een ieder ter Gemeente- seci ïtarie ter inzage neergelegd de alpha- beLsche lijst van de namen van eige naars, houders van paarden, welke lijst is opgemaakt ingevolge art 17 van het Inkwartieriugsbesluit. Hedenavond heeft in de cantine van de alhier gelegerde militai ren de prijsuitreiking plaats van de ge houden biljartwedstrijden tusschen K.D. O., V.I.O.S. en O. en O. De prijsuitrei king zal geschieden door burgemeester Keijzer. Vrijdag a. s. houden de St. Josephgezellen een ontwikkelingsbij- eenkomst in ,het R.K. vereenigingsge- bouw Morgen hoopt de heer J. M. Littig te Dordrecht zijn 103den verjaardag te vieren. De oude heer geniet nog een vrij goede gezondheid. In de afgeloopen maanden zijn her haaldelijk radiotoestellen van verschil lend fabrikaat, welke per spoor wer den verzon'den, niet op hun bestem ming gekomen. Ook bleken er ver schillende zendingen rijwielbanden, afkomstig uit Maastricht, onderweg te zijn verdwenen. De spoorwegrecherche heeft, zoo meldt de „N.R.Crt.”, een on derzoek naar deze verdwijning inge steld, hetwelk tot de conclusie leidde, dat er in de bestelgoederenloodsen der Ned. Spoorwegen te Utrecht een lek zat, waardoor de zendingen verdwe nen, Het vervoer der toestellen was tot Utrecht steeds na te gaan, doch daarna waren zij zoek. Bij het verdere onderzoek leidde een spoor naar Zeist, waar bij een inwoner twee rradiotoestellen werden aan£e- troffen, welke geen fabrieksnummer droegen. Dat was zóó verdacht, dat de toestellen in beslag werden genophen. Het spoor leidde Utrecht, waar bij zeven toestellen waarvan eveneens verwijderd. Van dezen radiohandelaar vernam dé recherche, dat hij de toe stellen door middel van een tusschen- persoon had gekocht van een rijwiel handelaar te Maarssen. die een gere- gelden handel in dergelijke toestellen dreef. Te Maarssen bleek inderdaad de centrale van deze diefstallen zich te bevinden. Twee chauffeurs van een expeditie-onderneming. welke vaak voor de A.T.O. werkt, bleken meerma len, wanneer zij in de bestelgoederen- loods kwamen, ook enkele daar ter verzending gereed staande radiotoe stellen te hebben meegenomen. Verder hadden zij zich schuldig gemaakt aan diefstallen van negen zendingen rij wielbanden, Met medewerking van een monteur werden de gestolen goe deren afgeleverd aan den radiohande laar te Maarssen, die er wel verder weg mee wist. De beide chauffeurs, de monteur en de radiohandelaar zijn gearresteerd.de eerste twee terzake van diefstal, de an deren terzake van heling. Zij zijn te Utrecht ter beschikking van de justi tie gesteld. twee den. Na ruim twintig minuten was de strijd beslecht. Behalve in het trap? penhuis had het vuur op de vliering huisgehouden. Deze is grootendeels uitgebrand. Er bevond zich op dezen zolder slechts wat waardelooze rom mel, zoodat de schade meevalt. Het dak is ernstig gehavend. De zich op de bovenverdiepingen bevindende ma gazijnen hebben hoegenaamd geep schade gekregen. De derde verdie ping, welke acht jaar door een han- delsfirma in gebruik is geweest, was juist geheel ontruimd. Programma. IV. 8.uur v.m. Keulen 8.20 Parijs. 8.35 Eng. 9.05 Br Fr. 9.30 Keulen 9.50 Duitschland' zender 10.10 Pauze*). 11.20 en 12.-- Keu len. 12 20 uur nam. Br. VI. 2.20 Motala*) 2.45 en 4.30 Keulen. 5.20 Boedapest*) gni nr VI. 7.05 Gem Rad Distr. 7.50 Br. V| m Br. Fr 9.05 Parijs. 10.05 Motala») injO Br Fr 10.40 Boedapest 11.30 Duitschland* zender. Eventueel ander station, Ambtenaar bijna neergeschoten Een ambtenaar van de electriciteits- maatschappij te Berkelstroom heeft aan de Nederlandsch-Duitsche grens een onaangenaam avontuur beleefd, dat hem bijna het leven heeft gekost. De ambtenaar, Radstake genaamd, heeft tot taak de meters op te nemen van de stroomafnemers in het grens gebied, van wie er sommigen in Duitschland wonen. Vóór den oorlog begaf hij zich daartoe over de grens maar den laatsten tijd laat hij de menschen bij zich komen en 'noteert het verbruik, dat zij opgeven. Toen Radstake dezer dagen bij Rek ken met een Duitsche vrouw stond te praten en intusschen aanteekeningen maakte betreffende bruik, meende een wacht met een spion te doen te heb ben en loste eenige schoten. Noch Radstake, noch de vrouw werden ge troffen. De politie van Eibergen en Rekken werd van de beschieting in kennis gesteld en het resultaat van de onderhandelingen is geweest, dat Rad stake zijn taak aan de grens weer kan uitoefenen, mits hij de grenswacht tevoren van zijn komst in kennis stelt. Maar is zij geoorloofd? Een handelaar te Heemstede heeft bij de politie te Heemstede een klacht ingediend tegen een koopman te Am sterdam, die hem met een zending goederen zou hebben opgelicht. De han delaar bemerkte bij opening van de kist, welke hij uit Amsterdam ontvan gen had, dat alleen bovenin een voor raad van de bestelde goederen lag, verder was de kist gevuld met rommel en enkele steenen. De zending was bij ontvangst betaald en heeft daarna nog enkele dagen in een opslagplaats ge staan, voordat de ontvanger haar opende en tot deze ontdekking kwam. De afzender te Amsterdam, die zich over deze zending bij de politie te ver antwoorden had. zoo meldt het „Han- delsblad”, verklaarde, dat de bedoe ling. den ontvanger te Heemstede op te lichten, niet had voorgezeten, maar hij had nog een bedrag van dezen han delaar te vorderen, welke echter on danks aanmaningen, in gebreke bleef. De koopman te Amsterdam meende op de nu toegepaste wijze zijn geld te kunnen innen, waarin hij ook. geslaagd is. Maar de justitie zal uitmaken, of deze wijze van zaken doen geoor loofd is. 'I

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6