1940 geallieerden Duitsch schip door Britsche torpedojagers aangehouden Finland aangewezen op steun van de Conferentie van 3 Scandinavische ministers over de Overeenkomst vorming van zou convooien geteekend vandaag worden flo. 17496' Zaterdag 17 Februari BELANGRIJKSTENIEUWS BUITENLAND. «n ZeJ door .TTeerste blad. geen De hadden Het Finsche beroep op Zweden Hoe de aanhouding plaats had Britsche oorlogsschepen opdracht Noorsche wateren binnen te gaan Besprekingen tusschen Duitschland en Zweden Zweden verleent doortocht aan geallieerde troepen PRIJS DF.R ADVERTENTIKN: PRIJS DEZER COURANT: yoor’> je geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers S et., fr. p. post 10 ct. Een botte weigering. van Tanner zouden Voor Noorsch protest te Londen. telegraafagentschap NoorsChe Spee Duitsch schip tot zinken gebracht. Regeering beraadslaagde vier dagen lang de de De Tweede Kamer heeft haar voor- loopig verslag uitgebracht over het wetsontwerp betreffende de herwaar- deering van den goudvoorraad van de Nederlandsche Bank. Vijfde blad, pap. I. BINNENLAND In de hoogere legerleiding hebben verscheidene mutaties plaats gevonden. Derde blad. pap. 1. BUITENLAND Finland zou een overeenkomst met Engeland en Frankrijk sluiten betref fende militairen bijstand. Uit Stock holm wordt gemeld, dat Zweden geen doortoeht aan geallieerde troepen zal verleenen. Eerste blad, pap. 1. Gevecht aan boord van de „Altmark”. Toen de Engelschen zich aan boord van de „Altmark” begaven, ontstond een vechtpartij, waarbij 4 Duitschers gedood en 5 gewond werden. De „Alt mark” werd overweldigd, een deel der bemanning vluchtte naar de kust, de rest onderwierp zich. De ministers Ryti en naar Londen? Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Het meldt: Britsche oorlogsschepen hebben, met flagrante schending van de Noorsche territoriale wateren, het Duitsche koop vaardijschip „Altmark” nij de kust van het graafschap Rogaland aangeval len. Vijf Duitschers zijn daarbij omge komen. De Noorsche regeering heeft te Lon den op de krachtigste en nadrukkelijk ste wijze geprotesteerd. De Britsche admiraliteit deelt me de, dat zij den oorlogsschepen op dracht had gegeven de Noorsche neutrale wateren binnen te varen bij het zoeken naar het Duitsche schip „Altmark” dat door vlieg tuigen was waargenomen en een toevlucht had gezocht in de Noor sche Björnefjord. Het Stockholmsche blad „Folkets Dagblad”, dat gisteren het eerst de Zweedsche weigering tot het ver leenen van militairen steun aan Finland meldde, verneemt thans uit Helsinki, dat Finland vandaag met de Westelijke mogendheden een overeenkomst betreffende mi litairen bijstand zou teekenen. Van gezaghebbende zijde verneemt United Press te Kopenhagen, dat de ministers van buitenlandsche zaken van Zweden, Denemarken en Noorwe gen elkaar in het komende weekend te Kopenhagen zouden ontmoeten, om over de gevolgen van den oorlog ter zee voor de neutrale scheepvaart te spreken. De Zweedsche premier heeft dit ge val in zijn verklaring wellicht niet aan gehaald, omdat Zwedens positie te dien aanzien volkomen helder is. Met de Zweedsche neutraliteitspolitiek is het onvereenigbaar, dat aan vreemde troe pen toestemming wordt verleend door het land te trekken, teneinde een ander land aan te vallen en Zweden zal zich „National Tidende” bericht, dat Finsche minister-president Ryti en Finsche minister van buitenlandsche zaken. Tanner, naar Londen onderweg zijn, om een rechtstreeksch verzoek tot Chamberlain te richten en te trachten, direct militaire hulp voor Finland van de geallieerden te verkrijgen. Officieele kringen te Helsinki ont kennen. dat Tanner en Ryti naar Lon den vliegen, om hulp voor Finland te vragen. Ook minister Tanner zelf heeft nu nadrukkelijk tegengesproken, dat hij zich naar Londen zal begeven. land’ Heeft de menigte in de straten van Stockholm niet haar vreugde ge toond over dit besluit’ Hebben wij niet dagelijks verklaard, dat de zaak van Finland onze zaak was’ Hebben wij deze laatste maanden niet de verwon derlijke eensgezindheid kunnen opmer ken van de Zweedsche meening over dit punt? Voortgaande eischt Djerre hulp aan manschappen en materiaal voor Fin land, waarna hij schrijft: Gelooven wij met geld ons te kun nen bevrijden van den moreelen plicht jegens de wereld? Gelooven wij dus, dat de vrijheid met geld gekocht wordt? Hebben wij vergeten, dat onze minister De Volksraad heeft de motie inzake de apoedbehandeling van het te ver wachten wetsontwerp betreffende de slagkruisers met 41 stemmen vóór en 7 tegen aangenomen. De Commandant Zeemacht deelde mede, dat het wetsvoorstel niet vóór eind dezer den Volksraad zal hebben bereikt. Eerste blad, pap. 3. Ontsteltenis te Oslo. Uit Oslo wordt gemeld, dat de „Alt mark” werd aangehouden, toen het schip in convooi van Noorsche strijd krachten voer, om naar Jaeren gebracht te worden. Het verluidt, dat eerst twee torpedobootjagers de „Altmark” en het convooi aanhielden, waarop nog 3 tor pedobootjagers en een kruiser aankwa men. De Noorsche legatie te Londen heeft opdracht de teruggave der gevangenen te eischen plus schadeloosstelling. Ook wordt gevraagd, dat de admiraliteit aan alle vlooteenheden duidelijke in structies geeft aangaande de Noorsche territoriale wateren. De Noorsche premier en de minister van buitenlandsche zaken hebben ter Britsche legatie in Oslo reeds hun ont steltenis over het gebeurde uitgedrukt. nen en Zweedsche militaire hulp aan Finland te weigeren. Men is wel van meening, dat aan Finland den grootst mogelijke humani taire hulp moet worden verleend. is of dat nazisme in conflict zal komen bolsjewisme. Indien het tot Geldelijke steun alleen niet voldoende. De Zweedsche schrijver Paul Djerre heeft in een Stockholmsch blad de hulpverleening aan Finland behandeld. Na te hebben geconstateerd, dat geen enkel Zweeedsch regiment naar Finland is gezonden, schrijft hij: Heeft men tijdens de conferentie van de Noordsche staatshoofden niet beslo ten, dat Zweden solidair is met Fin- Vanmiddag is in onze stad een groote luchtbeschermingsoefening gehouden, waarbij tal van branden en bominsla gen werden verondersteld. Zesde blad, pap. 2. Een Britsch vliegtuig zou in de Noordzee een Duitsche duikboot ver nietigd hebben Eerste blad pap. 2. Noorwegen en Denemarken hebben te Berlijn geprotesteerd tegen het tot zinken brengen van Noorsche en Deen- sche schepen. Eerste blad. pap. 2. De Russen hebben in Karelië de Finnen behalve in den Summa-sector ook op 2 andere punten teruggedron gen. Eerste blad, pag. 2. >Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, n(aal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.—. Franco per post met Mode- zonder Modeblad 3.75 Buitenland f9.Landen waarop het laagd intern drukwerk-posttarief van toepassing is f 7.p. kw. Bij postkantoren de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Naar „Aftonbladet” meldt hebben de Finnen medegedeeld, dat zij niet meer zeer lang alleen stand Zullen kun nen houden. Of zij moeten vragen om een vrede op voorwaarden, die de be langen van Zweden evenzeer als de hunne zullen benadeelen, of zij moeten de beschikking hebben over hulp van Zweedsche vrijwilligers tot een sterkte van twee operatie-eenheden, d.w.z. twee divisies. Het alternatief is. dat de Finnen zich om hulp tot de Westelijke mogendhe den wenden. De Zweedsche regeering, aldus „Aftonbladet”, heeft de kwestie vier dagen in overweging gehad Tan ner werd Dinsdag van de definitieve Zweedsche weigering in kennis ge steld. Gemeld wordt, dat het Zweedsche kabinet ten deze eensgezind was. Parlementaire commissie voor buitenlandsche zaken keurt regeeringsbesluit goed Volgens een United Press-bericht uit Stockholm wordt van betrouwbare zijde medegedeeld, dat de parlemen taire commissie van buitenlandsche zaken gisteren na een opgewonden zit ting heeft besloten de politiek der re geering inzake strikte neutraliteit in den Finsch-Russischen oorlog te steu- Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Press, dat de Britsche torpedojager „Intrepid” heeft getracht het Duitsche s.s. „Altmark” binnen de Noorsche wa teren in beslag te nemen. Noorsche oorlogsschepen zouden een eind aan deze overtreding van de Noorsche neu traliteit hebben gemaakt. Naar verluidt, zouden de Noren ge- eischt hebben, dat de door de Engel schen aan boord van de „Altmarkt” ge plaatste prijsbemanning dit schip weer zou verlaten. ’ijk' ïurltvUnni'n ^at dÓe 1 ^ijfikraeh,1 2i^n leger de geallieerde Ajgtg,. en 'and versterkt. Maar jmen algemeen van opi- stellig niet de eerste een actie tegen Rusland te Reuter meldt, dat men bij verken ningsvluchten er van op de hoogte kwam, dat een schip, dat „Altmark" heette, gistermiddag een toevlucht zocht in de Noorsche Björnefjord. Met volledige goedkeuring van de Britsche regeering gaf de admiraliteit orde de Noorsche wateren binnen te varen, de „Altmark” op te sporen en alle gevangenen, die aan boord zouden worden gevonden te bevrijden. Aan den ingang van de fjord ver schenen twee Noorsche kanonneerboo- ten. De commandant van een der Britsche schepen, de „Cossack”. kreeg opdracht een voorstel te doen, volgens hetwelk het Duitsche schip onder ge meenschappelijke Noorsch-Britsche be waking zou worden gesteld en door Noorsche en Britsche schepen naar Ber- gen^ou worden begeleid, waar een on derzoek zou kunnen worden ingesteld en de geheele aangelegenheid in over eenstemming met het internationale recht behandeld zou kunnen worden. Dit voorstel werd niet aanvaard. Dc commandant van een der Noor- Finsch beroep op Berlijn? In bevoegde kringen geeft men toe te Berlijn, aldus United Press, dat informeele besprekingen tusschen Duitschland en Zweden hebben plaats gehad te Stockholm in verband met de mogelijkheid van Zweedsche hulp voor Finland. Men ontkende echter tan Ook Nederland zou later geraad pleegd worden Het Duitsche petroleumtankschip „Baldur”, dat tijdens deze gebeurte nissen buiten de territoriale wateren passeerde, werd gesommeerd te stop pen door den jager „Ivanhoe”. De be manning van de „Baldur” bracht het schip daarop tot zinken. Geen wijziging in de Zweedsche hulpverleening Naar aanleiding van de verklaring van minister-president Hansson merkt men in politieke kringen te Stockholm op, dat in de houding van Zweden ten aanzien van de hulpverleening aan Finland geen enkele wijziging is ge komen. De pogingen, welke hier en daar gedaan worden om de laatste ge beurtenissen uit te leggen als een plot selinge en dramatische verandering in de Zweedsche politiek, zijn in het ge heel niet gerechtvaardigd. In vooraanstaande kringen is men van meening, dat een verandering van houding zoowel voor Finland als voor Zweden de ernstigste verwikkelingen met zich zou brengen. De beweringen, als zou Zweden Finland hebben aan gespoord den vrede te verkrijgen, mis sen iederen grond. Algemeen verwacht men, dat de naaste toekomst een toe neming van den stroom van vrijwilli gers naar Finland zal brengen. Britsche torpedojagers zijn de Noor sche wateren binnengedrongen en heb ben het Duitsche hulpschip „Altmark” aangehouden. Eenige honderden Brit sche zeelieden aan boord van dit schip werden bevrijd. Eerste blad. pag. 1. Zesde blad. pag. 1. Volgens het Duitsche legerbericht is een Britsch vliegtuig boven de Noord zee omiaag geschoten.Eerste blad. pag. 2. De Britsche vrachtboot „Langlee- ford” (4622 ton) werd door een U-boot getorpedeerd. Twintig opvarenden wor den vermist. Eerste blad pag. 2. Het Nederlandsche s.s. „Oranjepol der” heeft 20 opvarenden gered van het in de Noordzee gezonken Noorsche s.s. .JKvernaas”. Eerste blad. pag. 3 Zesde blad, pag. 2. Blijkens het voorloopig verslag kan de Tweede Kamer zich vrij algemeen vereen igen met het wetsontwerp tot in stelling van een Leeningsfonds. Vierde blad, pag 3. sche kanonneerbooten verklaarde, dat de „Altmark” niet gewapend was, dat hij niets van gevangenen aan boord wist, dat het schip den vorigen dag te Bergen was onderzocht en verlof had gekregen op zijn tocht naar Duitsch land van de Noorsche territoriale wa teren gebruik te maken. Na deze verzekering trokken de En- gelsche jagers zich uit de territoriale wateren terug. Na het vallen van de duisternis echter begaf de „Cossack” zich in overeen stemming met de orders der admirali teit opnieuw in de fjord. De Noorsche bodems wilden bij een onderzoek geen medewerking verleenen, doch zij bleven passief. De „Altmark” manoeuvreerde alsof zi] het voornemen had de „Cossack" tot zinken te brengen, indien die haar wilde enteren. Daarbij liep het Duitsche schip aan den grond. De „Cossack” kwam langszij en enterde het schip. Er ont stond een gevecht, waarbij volgens een radiomededeeling van de „Altmark” 4 Duitschers werden gedood en 5 ernstig gewond. De Engelschen zouden één man verloren hebben. De „Altmark" werd overmeesterd: een deel van de bemanning vluchtte op den wal, terwijl de rest capituleerde. Tusschen ae 300 en 400 Britsche gevan genen werden bevrijd en gingen over op de „Cossack”, die met de andere bodems thans de Britsche kust nadert. De bevrijden verklaarden, dat tij dens het Noorsche onderzoek te Ber gen geen acht werd geslagen op hun pogingen, de aandacht van de contro- leerende Noren op hun aanwezigheid te vestigen. De Britsche commandant en de bevrijde gevangenen zullen over alle omstandigheden van het voor val verslag uitbrengen. Hoewel het Zweedsche blad „Af- tonposten” van meening is, dat eventueele troepentransporten der geallieerden op grond van artikel 16 van het Volkenbondspact onge hinderd door Zweden en Noorwe gen kunnen trekken, meldt United Press, dat de woordvoerder van het Zweedsche departement van buitenlandsche zaken categorisch verklaard heeft, dat Zweden aan vreemde troepen geen toestemming kan verleenen door Zweden te trekken om Finland te bereiken. van buitenlandsche zaken op Nieuw jaarsdag openlijk gezegd heeft, dat ons land in gevaar verkeert te worden over weldigd? Thans weten wij allen, dat de eerste verdedigingslinie van het Noordelijke land ligt op de Karelische landengte. Er zijn alleen nog dwazen, die gelooven, dat het de laatste linie is. Neutraliteit tot iederen prijs. Interventie in den Noordschen oorlog beteekent niet ons mengen in den Europeeschen oorlog. Dat willen wij niet. Wij zijn gekomen op het oogenblik, waarop men vrijwil- ligcrsregimenten naar het front kan zenden zonder de neutraliteit te schen den. Het bével, dat men ze zou geven, zou kort zijn: Z.M. de Koning veroor looft, dat dit regiment vertrekt als vrij willigers ter verdediging van het Noor den. Zij, die niet willen komen, kunnen het zeggenEn alles zou geregeld zijn. Wel toestemming voor vrij willigers. United Press meldt uit Londen Goed ingelichte kringen zijn meening. dat Zweden, hoewel het niet zal toestaan, dat vreemde troepen over Zweedsch grondgebied trekken, wel zal dulden, dat vrijwilligers via Zweden naar Finland reizen. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen is gisteren een gala concert gegeven ten bate van O. en O., hetwelk door H. M. de Koningin werd bijgewoond. Vierde blad, pag. 3. Het stoomschip „Alkmaar" van de K.N.S.M. te Amsterdam is bij de Azoren op een rots geloopen De kapi tein heeft dringend hulp verzocht. Voor de bemanning bestaat geen ge vaar. Zesde blad. pap. 1. United Press meldt uit Stockholm, dat volgens Zweedsche politieke krin gen de Zweedsche premier de voorstel len van Tanner om militairen bijstand aan Finland te verleenen, botweg heeft geweigerd. De meening der regeering is, dat Zweden geen verplichtingen in dien zin op zich zou kunnen nemen, zonder di rect bij den oorlog te worden betrok ken, aangezien het waarschijnlijk is, dat Duitschland Rusland zou steunen en dat laatstgenoemde land Zweden zal bedreigen met invasie, indien dit zich direct of indirect bij den Russisch- Finschen krijg laat betrekken, vooral indien de geallieerden zouden tusschen béide komen ten gunste van Finland. Zij, di.e ten deze critiek uitoefenen op de regeering, argumenteeren, dat Duitschland er niets op tegen heeft, dat Rusland in Finland wordt verzwakt, weshalve Duitschland Zweden niet zou aantasten, indien Zweden actief zou deelnemen aan een militaire hulpactie in Finland. De oppositie tegen de regeering wordt door den vroegeren minister Sandler geleid. «en f -_ j'nd d; oobS*’^1^. althans v°or de' ^sen in te r sli»sinD t» ln Finland U le<?rden nog steeds besluiteloos sltijj" ten aanzien van de sovjets. Nog %LRfCleD ParUs en Londen of de re»liu ^Uss'sche samenwerking een dat tJ. Is of dat er nog een kans is liet k nazisme in conflict zal komen Bkii.^l’jawisme. Indien het tot zo *?erde act*e tegen de sovjet- 7°men’ 2011 deze waarschijn- dafn bet Kaukasus-gebied gericht v,te8elUk van land- en zeezijde worden aangetast, mits geallieerde oorlogsbodems de Dardanellen te varen Be geruchten over een geallieerden aanval op Rusland Bovendien zouden genoemde mi nisters ook den Finsch-Russischen oor log, de kwestie van Finland’s verzoek aan Zweden om militaire hulp en een desbetreffend verzoek, dat Finland aan Londen zou doen, onderwerp van be spreking op genoemde conferentie ma ken. Het hoofdonderwerp van de bespre kingen, waarbij Nederland waarschijn lijk later betrokken zal worden, zal echter naar verluidt de vorming be treffen van neutrale convooien over de Noordzee voor Scandinavische schepen, welke voor den directen handel tus schen neutrale havens gebruikt wor den. In de gevallen van tot zinken brengen van schepen van den laatsten tijd betrof het niet den handel met en van de oorlogvoerenden zooals daar voor, maar deze schepen verzorgden den handel tusschen neutrale staten, en dientengevolge is een golf van wrok over Sandinavië gegaan. Uitbreiding van den oorlog naar andere fronten Dé voortdurende koude aan het Wes telijk front belemmert blijkbaar nog altijd operaties op groote schaal. Het tegin van „de tweede fase van den oorlog” wordt er door verschoven, wat hct Westen betreft. Daarentegen is de Finsche winter geen beletsel voor de Russen om hun aanvallen in steeds pooter omvang te ontwikkelen. De Pinnen hebben, zooals opnieuw wordt bevestigd, méér directe hulp noodig. een bewijs, dat alles wat aan vrijwil ligers, munitie en vliegtuigen tot dus ver werd gezonden, onvoldoende was De eenige uitkomst voor Finland lijkt de hulp van de geallieerden en een Franscb-Britsche expeditie naar Fin land zou onmiddellijk een groote uit breiding van den oorlog teweeg bren gen. Het is n.l. de vraag, of Duitsch land het optreden van geallieerde troe pen in het Noorden van Europa in dien zij er zouden kunnen komen lijdelijk zou toezien. Hoewel Zweden geen doortocht van geallieerde troe pen zou toestaan, zijn nieuwe verwik kelingen in verband met de Finsche kwestie niet uitgesloten. De positie waarin Rusland verkeert tengevolge van het hardnekkige ver zet der Finnen, geeft n.l. nog altijd aanleiding tot geruchten over uitbrei ding van het conflict. De samentrek king van geallieerde strijdkrachten in het Naburige Oosten wordt daarmede in verband gebracht. Deze gebeurtenis heeft vooral in Italië sterk de aan dacht getrokken. Stefani wijst op de internationale persartikelen, welke zich bezighouden met een eventueele uit breiding van het conflict in zekere zónes aan de Zwarte Zee. evenals in gebieden van West-Azië, welke een bijzonder belang hebben op grond van hun rijke olielagen. De Fransch-Brit- sche troepen, die geconcentreerd zijn in Egypte. Palestina en Syrië, en die dezer dagen zijn uitgebreid met de aangekomun contingenten Australiërs an Nieuw-Zeelanders, zouden moeten dienen tot het afweren van Russische aanvallen in de petroleumzóne van hlossoel of Bessarabië. Maar, terwijl de Westelijke mogendheden den indruk Seven Russische initiatieven te vree- aen. beschouwt Rusland argwanend de strijdkrachten. die geconcentreerd worden onder bevel van de generaals eygand en Wavell. Dat zou een ver wring geven voor de versterkingswer- en’ welke de Russen koortsachtig aanleggen te Bakoe, de petroleumha- vens van het petroleumgebied. De kor- wungs gepubliceerde gegevens, volgens *e*ke het Oostelijke leger onder bevel generaal Weygand verscheidene T^rdduizenden manschappen zou Tutten, schijnen, aldus Stefani, ech- verdreven te zijn. .^samentrekking van geallieerde *n het Naburige Oosten zou. ^•7* zich laat aanzien, meer voor he^leve dan voor aanvalsdoeleinden den s” P1*ats 6ehad. Turkije speelt m a*digen staat van zaken in het unge Oosten een belangrijke rol. stand v>°Ver men te Ankara den toe- -• beoordeelen, acht men daar ^toval van de geallieerden, ge- Joor Turkije, op de sovjet-Unie °‘>genhi Z“*ov*"jnllJK' allnans voor het <•- *k. De ontwikkeling ziet men naaste toekomst aldus, dat de gullen voortgaan al hun krach- spannen om een snelle be- 1 te bereiken, terwijl nimmer tegenover een andere mogend heid verplichten een dergelijke toe stemming te verleenen. De „Altmark” had 300 a 400 Engel- sche zeelieden aan boord, die afkom stig waren van door de „Graf Spee”tot zinken gebracht Engelsche schepen. Het schip is gedurende drie maan den dag en nacht door de Britsche marine achtervolgd, nadat de „Admi ral Graf Spee" was ondergegaan. Het beschikte over drie stukken van 15 cm. en liep 25 knoopen. Tijdens den kruistocht van de „Graf diende de „Altmark” als hulp schip. Het schip is thans op weg naar Duitschland door Britsche oorlogssche pen aangehouden. Reuter deelde hedenmorgen mede, dat de „Altmark" bij de Noorsche kust is opgevangen. Het schip bood tegen stand tot de Britsche torpedojagers langszij konden komen en de gevange nen konden bevrijden. Deze zeelieden werden later op den dag m een Schot- sche haven verwacht. De Britsche admiraliteit bevestigt, dat de gevangenen aan boord van de „Altmark” bevrijd zijn. i Omtrent de aanhouding meldt United n» aoninier bestaat uit ZES bladen het Koloniaal Bijblad en het Zondagsblad „Kikeriki” HAAGSCHE COURANT OVERZICHT. ali Bijkantoren: Schevenlngen, Kelzerstr. 319, Tel. SS0310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461 Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruljs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Beters jr„ There- slastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 n‘e a

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1