De strijd Karelië in N0. 17500. 1940. buitenland NIEUWE AARDBEVING IN TURKIJE Donderdag 22 Februari. BELANGRIJKSTE NIEUWS EERSTE blad. aan Wat Engeland Finland levert Zweedsch protest te Moskou Strenge koude in Noorwegen geweken Tweede Finsche verdedigingslinie veel sterker dan de ontruimde Fransche legerberichten Duitsch legerbericht Russisch legerbericht Het Finsche legerbericht PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: BUITENLAND Eerste blad, pag. 1. Eerste blad. pag. 1. Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 1. voorts, BINNENLAND het Vijfde blad, pag. 2. Derde blad, pag. 1. Vliegtuigen, kanonnen en munitie Tweede blad, pag. 2. meenen Derde blad, pag. 2. Derde blad, pag. 2. Fransche 36 graden vcrd gevraagd in den vorm van inter- Een nieuw, groot Russisch offensief? Uit Abo wordt gemeld dat Russische offi cieren, die door de Finnen gevangen ge nomen werden, verklaard hebben, dat de Russen een nieuw groot offensief langs het geheele front voorbereiden. Voor dat doel zouden meer dan een mil- lioen Russische soldaten aan de grens geconcentreerd worden. Bomaanval op Deensche ambulance Op de Deensche ambulance in Fin land is een bomaanval ondernomen. Er werd slechts geringe schade aangericht <jn van de leden der ambulance is nie mand gedeerd. De Russen stuiten in Karelië op ster ken tegenstand. Te Helsinki zijn geal lieerde officieren aangekomen. Zweden heeft te Moskou geprotesteerd tegen het bombardement van Pajala. De Zweedsche minister Günther gaf een uiteenzetting van de verliezen van Zweden in den duikbootoorlog. Pogingen worden aangewend om de „Altmark” vlot te sleepen. Eerste blad. pag. 2. De strenge koude der laatste dagen is in Noorwegen plotseling geweken, hetgeen geleid heeft tot zwaren sneeuw val, in het bijzonder in het Zuiden. Bijzonder sterk was de temperatuur stijging te Roeros, ongeveer 100 k.m. ten Zuiden van Drontheim, waar de temperatuur Dinsdag nog 40 graden onder nul, doch gisteren nog slechts 4 graden onder nul was. Een Zweedsch schip werd bij de kust van Schotland getorpedeerd. Een aan tal opvarenden werd gedood. Ook zijn e- vermisten. Twee Duitsche schepen werden door Britsche strijdkrachten buitgemaakt Bij een aardbeving in Turkije zijn gisteren 80 personen gedood en 22 ern stig gewond. het in Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Verschenen is de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer betref fende het wetsontwerp tot instelling van een Leeningfonds. Van 15 regels f 1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. en Britsche officieren te Helsinki Stefani meldt, dat men te Helsinki verscheidene hooge Engelsche en Fran sche officieren gezien heeft. De nieuwe Britsche gezant, Gordon Vereker, die deskundige op het gebied van Scandinavische en Russisch-Scan- dinavische aangelegenheden is, wordt binnenkort eveneens verwacht. Duizend bommen op Riimaki. Een Amerikaansche vrijwilliger, die 't bombardement op 't plaatsje Riimaki heeft bijgewoond verklaarde dat de Rus sen hier niet minder dan 1000 bommen hebben laten vallen. Een bewoner kwam om het leven, 20 kleine arbei- dershuizen werden vernield. De Ame rikaan zeide nog nooit een dergelijke verspilling te hebben aanschouwd. Tachtig dooden, 22 ernstig gewonden Tengevolge van een aardschok in het nabij Kayseri gelegen diorp Soysalli zijn 80 personen gedood en 22 ernstig ge wond. De aardbeving duurde bijna twee uur en vier dorpen werden geheel ver woest. Ook te Ankara en te Adana zijn lichte aardschokken gevoeld. Gift van Rockefellei John D. Rockefeller heeft gisteren 100.000 dollar gegeven voor het Finsche steuncomité. In een brief aan Herbert Hoover, voorzitter van het comité, zegt Rockefeller, dat de fiere tegenstand, welke Finland biedt, ter bescherming van zijn leven en vrijheid, de wereld met bewondering heeft vervuld en aan de menschheid een nieuwen hoogen standaard heeft gegeven van moed en opoffering. Hoover heeft medegedeeld, dat de inzameling thans de twee mil- lioen dollar heeft overschreden, waar van reeds 1.200.000 dollar naar Finland is gezonden voor de hulpverleening aan •de burgerbevolking. berichtgevers er toch waarheid kan die geruchten. Het van Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: Plaatselijke activiteit van infanterie en artillerie. Hervatting van de acti viteit in de lucht. Het Fransche legerbericht van van ochtend luidt: „Een vijandelijke over val ten Oosten van de Moezel is ver ijdeld. Een onzer patrouilles heeft twee Duitsche onderofficieren gevangen ge nomen”. Russische ski-afdeeling vernietigd. Ten Noorden van het Ladogameer hebben de Finnen een afdeeling Russi sche skitroepen vernietigd in een ge vecht, dat 48 uur duurde. De Russi sche afdeeling bestond uit drie batal jons en twee verkenningsafdeelingen, zij was goed uitgerust en bestond blijk baar uit uitgezóchte manschappen. De eerste duizend Hongaren. Gistermiddag is een duizendtal Hon- gaarsche vrijwilligers voor Finland door Frankrijk gereisd. De comman dant van dit eerste contingent ver klaarde, dat zich thans 10.000 vrijwilli gers hebben opgegeven, die zich gereed maken om uit Hongarije te vertrekken. De eerste groep van duizend zal van daag scheep gaan naar Londen, van waar zij naar Finland zal vertrekken. Vrijwilligers hebben vrijen doortocht in Zweden. Onderstaatssecretaris Butler heeft in het Britsche Lagerhuis medegedeeld, vernomen te hebben, dat de jongste ver klaring der Zweedsche regeering, vol gens welke buitenlandsche troepen Zweedsch gebied niet mogen passeeren niet zal gelden voor vrijwilligers naar Finland. gebombardeerd, overdag werden bom men geworpen op marcheerende vijan delijke afdeelingen. In het binnenland en boven de ge vechtszone werden verscheidene lucht gevechten geleverd. De activiteit van de luchtmacht van den vijand boven de gevechtszone was heviger dan ooit. Verscheidene aanvallen werden gedaan gedurende den nacht op het achterland, in het bijzonder aan de kust en in het Zuid-Westen des lands. Verscheidene aanvallen werden afgeslagen en de Rus sische escadrilles werden verjaagd. De vijand bombardeerde o.a. Hyvinge, Rihmaki, Lahti, Kuovola, Hapamaki. Salo en Hangö. Een personentrein werd met mitrailleurs beschoten en een huis, waarin een aantal kinderen was onder gebracht, werd beschadigd. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten, werden enkele burgers gedood en eenige andere gewond. Volgens tot nu toe gecontroleerde be richten zijn 17 Russische vliegtuigen omlaag geschoten, twee andere heeft, men brandend omlaag zien storten, zoo- dat men kan veronderstellen, dat zij verloren zijn. Bovendien zijn vermoe delijk nog zes andere toestellen verlo ren gegaan. Aankoop van 500 vliegtuigen. De minister van verkeer, Howe, heeft medegedeeld, dat de commissie voor de oorlogsleveranties de vorige week den aankoop van 500 vliegtuigen heeft goedgekeurd. Met ander materiaal van de luchtmacht zullen deze toestellen 7.273.000 dollar kosten. Zij worden in Canada gebouwd en zullen grooten- deels van de types „Harward’ en ,Ha- villand” zijn. welke Pontbeerlijk wans t borden. De aardschokken hebben zich in den vroegen ochtend voorgedaan. De sla pende dorpsbewoners werden onder de puinhopen van hun vernielde huizen bedolven. De buitengewone koude ver groot het leed der bevolking, want ve len hebben thans geen dak boven hun hoofd. Tienduizend stuks vee zijn om gekomen. Men vreest dat de reeks aardschokken nog niet geëindigd is. De Zweedsche minister van buiten landsche zaken heeft den gezant te Moskou opgedragen te protesteeren tegen het bombardement van het Zweedsche dorp Pajala. Blijkbaar was het bombardement van Pajala een vergissing De Canadeesche strijdmacht Uit Ottawa wordt gemeld, dat de op leiding der tweede Canadeesche divisie snel vordert. Er is besloten haar te zij ner tijd over zee te zenden, aldus heeft d> premier, Mackenzie King gisteren in een radiotoespraak medegedeeld. Hij zeide, dat het eskader voor samenwer king met de luchtmacht haar oefening voltooid heeft en zich zeer spoedig zou voegen bij de eerste divisie over zee. Een gelijk eskader voor samenwerking met de tweede divisie is in oefening. De premier verklaarde voorts, dat 70.000 man in actieven dienst zijn bij het Canadeesche leger, 9000 bij de lucht macht, 6000 bij de vloot. Hij voegde hieraan toe, dat deze aantallen verhoogd zullen worden „met tienduizenden” door het vliegoefenplan en andere recrutee- ringen. Hij dacht, dat het vliegoefenplan wel eens een beslissende factor zou kun nen zijn voor het winnen van den oor log Temperatuurstijging van in een dag Het Duitsche legerbericht van van daag luidt: In het Westen maakte het luchtwa pen in versterkte mate verkennings vluchten boven het Oostelijk deel van Frankrijk. Ondanks vijandelijk afweer geschut leden de Duitsche verkenners geen verliezen. De poging van vijan delijke vliegtuigen om over het Wes telijke front Duitschland binnen te vliegen, mislukte. geschikt is dan de havens aan de Zuidkust en afstand ligt van de Zweed- In Londen opgegeven vrijwilligers. De woordvoerder van de Finsche le gatie te Londen heeft verklaard, dat het aantal vrijwilligers, dat zich sedert de vorige week te Londen heeft opge geven, „hoogst bevredigend” is. Het zijn voor het meerendeel Engelschen, doch er bevindt zich ook een aantal Ieren, Italianen, Canadeezen, Austra liërs en Scandinaviërs onder. Zweden zal Finland zooveel mogelijk helpen Minister-president Hanson heeft gisteren in de eerste Kamer van den Zweedsehen Rijksdag verklaard, dat de wil der regeering Finland te helpen, niet zoozeer in woorden, doch voortdu- end in daden wordt betoond. De Fin- Engeland heeft in totaal 144 vlieg tuigen ter beschikking van Finland ge steld, namelijk 120 gevechtsvliegtuigen en 24 bommen-werpers. Hiervan zijn er reeds ongeveer 50 in Finland aan gekomen. Generaal Badoux over den strijd in Karelië. De gepensionneerde generaal van het Belgische leger, Emile Badoux, de technische raadsman van maarschalk Mannerheim, heeft medegedeeld, dat hij binnenkort naar Finland zal ver trekken. Ten aanzien van den toestand van het Finsche leger op de landengte van Karelië zeide hij, dat de Russen slechts een deel van de vooruitgeschoven stel lingen van de Mannerheim-linie heb ben bezet en wel tusschen Maola en de Finsche golf. De rest van de linie heeft volledig weerstand geboden, omdat hier slechts moderne verdedigingswerken lagen. Het terrein is hier geheel in het voordeel van de verdedigers. Verder zeide hij, dat, indien Wiborg zou vallen, dit niet erg zou zijn, want de stad heeft geen militaire beteekenis. Indien Finland doeltreffend wordt ge holpen, vooral met verdragend zwaar geschut en bombardementsvliegtuigen, dan zou het Finsche leger het uit kun nen houden. ventie van geheele Zweedsche militaire detachementen, was niet officieel, doch is besproken tijdens particuliere ge sprekken tusschen individueele leden der beide regeeringen. Hanson wees er op, dat Zweden vast besloten is zijn politiek voort te zetten in de hoop, dat wat gedaan zal kunnen worden, nuttig voor Finland zal zijn. Alle partijen, behalve de commu nisten. verklaarden het eens te zijn met de politiek van de regeering om zich te onthouden van militaire inmenging, doch Finland te steunen op zoo groot mogelijke wijze, voor zoover dit in overeenstemming is te brengen met de neutraliteit. Sneeuwstorm in Zweden. In Zweden heeft gisteren een hevige sneeuwstorm gewoed. Op vele plaatsen werd het verkeer ernstig gestremd. In het bijzonder op het eiland Geland, waar vele plaatsen thans reeds weken lang van de buitenwereld zijn afgeslo ten. In de omgeving der Zweedsche hoofdstad heerschte gisternacht een koude van dertig graden onder nul. aanpasen. De Russen hebben hun krachten niet alleen tegen Wiborg beproefd, maar ook tegen het Finsche front aan de Tai- pale. Zij wilden daar de positie van de Russische divisies, die in moeilijkhe den verkeeren. verlichten. Na een ijverige artillerie-voorbereiding wer den twee Russische divisies in den strijd gebracht. De Finsche stellingen hier bieden echter buitengewoon veel bescherming en zijn vrijwel ongevoelig voor geschutsvuur en luchtaanvallen. De aanvallende Russen werden ontvan gen met een moordend vuur, dat zij niet verwacht hadden. De deskundigen zijn het er over eens, dat de nieuwe Finsche stellingen voor Wiborg veel sterker zijn dan de ontruimde. Te Rotterdam is een dievenbende gearresteerd, die voor duizenden gul dens aan vrachtgoederen uit spoor- wegloocjsen heeft gestolen. Vijfde blad. pag. 1. Het Russische legerbericht van gis teren luidt: Er heeft zich niets van belang voor gedaan aan het front. Van 19 tot 21 Fe bruari hebben de sovjettroepen langs het front, waarin het gebied van de sterkte Koivisto ligt, 176 vijandelijke verdedigingswerken genomen, met in begrip van 37 stalen en betonnen artil- lerieforten. De sovjetluchtmacht is opgetreden tegen vijandelijke troepen en militaire doelen. Zestien vijandelijke vliegtuigen werden tijdens luchtgevechten neerge haald pe gevolgen van het „Altmark”-incident kan i Weuwe' fleren trPf? Duitschland zwaarder kunnen tal en dan de bevrijding van een aan’ is gevan8enen. Het transport van is et^s uit Zweden naar Duitschland ^oor ?inters alleen mogelijk via de het s°®e haven Narvik. Vandaar gaat ku*u ranst>ort via de lange Noorsche "'idd*1'1’ daar de Bothnische Golf tot baa (>n April door ijs versperd is te vP ub°Ven is de route via Narvik ven rk‘ezen, daar deze Noorsche ha- ^friPtl?r geschikt is dan de kleine kn havens aan de Zuidkust Baun»treek. Omtrent Koivisto verkeert men in het onzekere. Men moet onderscheid maken tusschen de plaats Koivisto en het eiland van dien zelfden naam. te genover de plaats Blijkbaar hebben de Russen het plaatsje Koivisto bezet, doch zijn zij nog geen meester van het eiland, waar de Finnen kustbatterijen hebben liggen. Men verwacht, dat de druk van de Russen in de richting van Wiborg voor- loopig nog niet zal worden hervat. Naar uit Londen wordt gemeld, is het onmogelijk in gezaghebbende En gelsche kringen een bevestiging of ontkenning te krijgen van de berich ten, welke uit Noorsche en Italiaan- sche bron stammen, dat zich Britsche oorlogsbodems ophouden in de omge ving van Petsamo. In Britsche vloot- kringen wordt gezegd, dat, indien zich Britsche oorlogsbodems ophouden bij Petsamo, hier sprake is van eenheden, die de contrabande-contróle op zee uit oefenen. Het schijnt, dat het de bedoeling was, dat het roode leger op’ zijn 22sten verjaardag Wiborg zou binnentrekken. De terugtocht der Finsche troepen had deze Russische .hoop eenigszins ver sterkt, doch deze Finsche manoeuvre heeft de kansen der aanvallers zelfs verminderd. De Finnen hebben hun frontlijn verkort en hun tegenstanders gedwongen de strijdkrachten te her- groepeeren, willen zij zich bij de nieu we terreinsomstandigheden kunnen Voorts worden door Engeland naar Finland gezonden: 150 anti-tankkanon- nen met munitie, 10.000 anti-tank- mijnen, 50.000 handgranaten, 25 hou witsers, 100 machinegeweren met mu nitie, een aanzienlijke hoeveelheid mu nitie voor kleine wapens, 24 lucht- afweerkanonnen met munitie, 30 veld kanonnen, 4 zes-ton tanks, 12 zes- duimskanonnen met munitie en 10 drie duimsmortieren met munitie. Voorts zijn aanzienlijke hoeveelheden militaire uitrustingen vrijgegeven, o.a. gasmaskers, gas-ontsmettingsinstalla- ties, tenten, kleeding, .telefoons, enz. Het Finsche legerbericht van gisteren luidt: Op de landengte van Karelië heeft de vijand gisteren aanvallen gedaan tusschen de Finsche golf en het Muola- meer. De Russische aanvallen werden afgeslagen, sommige gevechten duur den tot in den nacht. Een groot aantal tanks werd vernield. Bij de Taipale hebben de Finnen een aanval, waaraan werd deelgenomen door twee Russische divisies, afgeslagen. De aanval werd gesteund door zwaar artillerievuur en door vliegtuigen. De strijd duurde tot laat in den nacht. Ten Noord-Oosten van het Ladoga meer verliep de dag vrij kalm, in de richting van Kuhmo werden enkele punten van tegenstand van den vijand uit den weg geruimd. De Finnen heb ben een poging van de Russen om hun troepen, welke in dit gebied omsingeld zijn, versterkingen te zenden, verijdeld. Verder aan het front activiteit van patrouilles en artillerie. De Finsche luchtmacht heelt verkenningsvluchten litgevoerd boven de achterhoede van |en vijand Verscheidene kantonnemen- >che stap, waarbij doeltreffender hulp ten van de Russen werden in den nacht Russische luchtaanvallen. Russische bombardementsvliegtui gen, welke hun bases hebben in Moer- mansk en Godsjarvi hebben gisteren bombardementen ondernomen op Iva- lo en Rovaniemi. Minstens 50 vliegtui gen vlogen in Zuidelijke richting. Een groot aantal bommen werd op Ivalo geworpen, waar aanzienlijke schade werd aangericht. De Groningsche recherche en de Rijksrecherche hebben een wijdvertakt spionnagecomplot ontdekt. Zes arresta ties zijn verricht. In het verslag der Tweede Kamer over de begrooting van het Werkloos- heidssubsidiefonds voor 1940 wordt een regeling bepleit, waardoor voortaan wrijving tusschen Rijk en gemeenten over sneeuwopruiming wordt voorko men. Bij het oversteken van de Kali Seran, in het Japarasche (Midden- Java), is een prauw, welke overbe last was, omgeslagen. Twintig vrou wen zijn verdronken. Derde blad, pag. 3. Scheepvaart tusschen Deen sche eilanden nog onmogelijk. Het verkeer tusschen de Deensche eilahden wordt nog steeds uitsluitend door vliegtuigen onderhouden. De spoorwegen hebben thans voor het verkeer over de Groote Belt 16 groote ijsvletten beschikbaar gesteld. Geruchten liepen voorts, dat niet alleen Britsche, maar ook schepen van verschillende nationaliteit nabij Noorden van de Noorsche kust lagen. Naar te Kopenhagen verluidde betrof het een Britsch eskader, dat Duitsche schepen in het oog hield, welke zich in de Noordelijke wateren bij Petsamo bevinden. en Te Oslo zijn geen berichten ont vangen omtrent activiteit van oorlogs schepen of vliegtuigen voor de Noor- sche kust. Het zicht op zee was tenge volge van de sneeuwstormen vrij ge ring. doch de in Noorsche havens bin nenkomende visschers verklaarden niets van Britsche vlootactiviteit te hebben gezien. Sommige evenwel, dat schuilen in trouilleeren dems nabij pa- Britsche oorlogsbo- de wateren van Noord- Noorwegen en Noord-Finland wordt als een gevolg beschouwd van het ,Altmark”-incident. Men meent, dat de aanwezigheid van een Britsch eska der in de Noordelijke wateren ten doel a>u kunnen hebben Duitsche vaartui gen op weg naar de Noorsche wateren te onderscheppen, die uit den Atlan- tischen Oceaan komen of uit Moer mansk, de ijsvrije haven in het Noor den van Rusland. Duitschland tracht waardevolle la dingen uit Amerika en via Moermansk te verkrijgen. Ook ertsverschepingen via Petsamo zouden mogelijk zijn. Op deze routes zou Engeland zijn controle uitbreiden. Een andere verklaring wordt nog gezien in de geruchten, dat Duitsche onderzeeërs Moermansk als basis zou den gebruiken en dat Rusland onder berg uit de Witte Zee naar Duitsch- knd zendt. Ee duidelijkheid en vastberadenheid, *aarmede ministerpresident Chamber- het „Altmark"-incident in het Verhuis heeft behandeld en de com mentaren van de Engelsche bladen ^uden er geen twijfel over laten be- 8taan> dat Engeland tot krachtig op- “eden, desnoods in territoriale wate- besloten is. De bevrijding van de ie gevangenen van de „Altmark een duidelijke waarschuwing zün< Engeland zal weten te handelen. Eerlijnsche correspondent van het Finland roept reserves op In Helsinki is bekend gemaakt, dat de tweede reserve-klassen van 1894 en 1895 onmiddellijk onder de wapenen geroepen worden. Mtechi Zou dat De ^itsersche blad „Neue Zürcher Ztg.’ ^hrijft. dat de oorzaak van de Duitsche 5*stoordheid over de Altmark-affaire ?ele8en is in de Zweedsche ertsleve- ‘n8, welke voor het Duitsche leger is. Die levering zou door Engelsche actie bedreigd - De correspondent wijst op de Lu!lende onrust te Berlijn, dat het ^‘tmark”-incident ernstige gevolgen K? hebben en het voorspel is van schendingen der Noorsche door Britsche oorlogsschepen. pit nun”ner bestaat ZES bladen De commissaris van politie te Lulea deelde naar aanleiding van het bom bardement van Pajala mede, dat geen burgers werden gedood. Het aantal ge wonden is niet bekend. Dertig explo sieve- en honderd brandbommen wer den geworpen van een hoogte van 3000 meter. De bedoeling der Russen was vermoedelijk om een belangrijke Fin sche stad, zooals Joensuu of Kolari, te bombardeeren, maar zij zullen een ver keerde spoorlijn hebben gevolgd en daardoor Pajala hebben getroffen. Het Russische bombardement veroor zaakte een paniek. Ieder trachtte zich hals over kop in veiligheid te brengen. De bommen werden geworpen op een gebied van ongeveer twee k.m. en de vliegers poogden blijkbaar het spoor wegstation, de brug over de Tornea en de kerk te treffen. Dit doel werd niet bereikt, ofschoon de kerk licht bescha digd is. De bevolking dacht aanvanke lijk aan een manoeuvre van Zweedsche vliegtuigen, zoodat de paniek eerst ontstond, toen de eerste bommen wer den geworpen. Een bom vernietigde een kleine ongebruikte ziekenhuis ruimte. Een andere bom trof een school. Hierbij kwamen geen ongeluk ken voor. Deskundigen naar Pajala. Generaal Nygren, de commandant der troepen in Norrland, heeft mede gedeeld, dat de militaire autoriteiten onmiddellijk na het luchtbombarde ment op Pajala deskundigen derwaarts gezonden hebben. Overal, waar Zweedsch afweergeschut staat opge steld, zal het tegen vreemde vliegtui gen, welke over de grens komen, op treden. >s.Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, v loniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” f 3-Franco per post met Mode- 4t zonder Modeblad 3.75 Buitenland 9.Landen waarop het laagd intern- drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct, fr. p. post 10 ct. 26 van de 39 opvarenden van het motortankschip „Den Haag” worden vermist. Gemeld wordt, dat alle 35 opvaren den van de „Tara” gered zijn. Volgens een ander bericht, zouden 12 personen worden vermist. Zweedsche ertsuitvoer naar Duitschland bedreigd? HAAGSCHE COURANT OVERZICHT. Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. S50310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 779038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1