ner Hoe Engeland Su] Welles zal ontvangen DE OORLOG TER ZEE af te dingen n Op de Britsche oorlogs doeleinden valt niets V den de goede komen Amerika’s belangstelling kan Europa slechts ten Zweedsch schip getorpedeerd Zweden’s positie in zee-oo Het optreden tegen communisten Hebt U al een Achterornmetfe gemaakt? HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 22 FEBRUARI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. CAFETERIA BRASSERIE HOTEL (Kamer fl. 1.77 p. pers.) Rede minister Guenther RUSLAND. LONDEN, 20 Februari. ZUID-SLAVIE. en AZIË. Debat over de censuur in den Nationalen Raad Overlevenden dreven twee dagen op een vlot Het Duitsche stoomschip „Wiegand”, metende 9000 ton, stelt in de Jössing- fjord pogingen in het werk om de „Alt mark” vlot te sleepen. De Noorsche verliezen Naar te Oslo Dinsdag werd mede gedeeld, heeft Noorwegen in den oorlog tot dusver 49 schepen, totaal 168.000 ton, verloren. In totaal zijn 327 Noren om het leven gekomen. Volgens de laatste berichten is de naam van het Noorsche stoomschip, dat ter hoogte van de Westkust van Ierland werd getorpedeerd, „Steinstad”, een te Oslo geregistreerd schip van 2476 ton. Aanvankelijk werd de naam „Teen- stad” genoemd. Een granaat, die menschenlevens redde Een officier, die het bevel voert over een kustbatterij in de Firth of Forth, heeft gisteren een ongeladen honderd- pondsgranaat laten afschieten voor den boeg van een trawler, welke men een hebben te stoppen, noch een onderzoek hebben verhinderd. Naar uit Sebastopol gemeld wordt, zijn dezer dagen omvangrijke oefenin- g&i gehouden van de Russische vloot in de Zwarte Zee. Hieraan namen een heden van alle klassen deel, waaronder voor bijna tweederde geheel nieuwe oorlogsschepen, welke pas den laatsten tijd op Russische werven gebouwd zijn. Ook de kustartillerie en de marine- luchtmacht namen aan de oefeningen deel. Aangezien de onderhandelingen mef Roemenië, alsmede met de Amerikaan- sche petroleumaatschappijen inzake het koopen van petroleum, geen voldoende resultaten hebben opgeleverd, heeft de regeering besloten het benzineverbruik sterk te beperken. Met ingang van 1 Maart zullen kaarten in omloop worden gebracht, waarop men vier keer per maand benzine kan koopen. BELGIE. De politie heeft gisteren in Henegou wen communistische agitatoren gear resteerd. Tijdens huiszoekingen werden verschillende documenten in beslag ge nomen. DEN HAAG Zweedsche zeelieden protesteeren tegen zeeoorlog De vereeniging van Zweedsche zee lieden heeft een resolutie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen den brutalen zeeoorlog en de regeering ver zoekt regelingen te treffen tot con- vooieering van de schepen, welke op oorlogvoerende landen varen en verder regelingen te treffen, opdat schepen, welke tusschen neutrale havens varen, niet gedwongen zullen worden con- trölehavens binnen te loopen, welke blootgesteld zijn aan oorlogsgevaren. uw oude horloge eens in Vier Polen, die in September hebben deelgenomen aan overvallen op Duit- schers en Duitsche bezittingen, zijn gis teren door de speciale rechtbank te Ho- hensalza ter dood veroordeeld. ENGELAND. Minister-president Chamberlain heeft in antwoord op een in het Lagerhuis gestelde vraag gezegd, dat de Britsche methoden om het hoofd te bieden aan luchtaanvallen op welke schaal dan ook, voortdurend worden verbeterd en ontwikkeld. Hij verklaarde met voldoening te kunnen zeggen, dat zelfs in geval van een spoedige verscherping van de luchtaanvallen de koninklijke strijd krachten en ook de grondstrijdkrach ten zich goed zullen weren. Architect zonder plannen. De heer Sumner Welles, die geen vreemde is in het politieke Jeruzalem, is van de juiste stemming in Londen natuurlijk zeer goed op de hoogte en hij zal wel niet dezelfde illusies koes teren als sommige al te luchthartige beoordeelaars, die reeds dachten, dat er vrede in zicht was. Eerlijkheid ge biedt te zeggen zoover is het nog niet. Aan den anderen kant mag men ech ter niet uit het oog verliezen, dat elke politicus, die verder kijkt dan vandaag of morgen, gedwongen is zich bezig te houden met de vraag welk een wereld zullen wij na dezen oorlog kunnen op bouwen? Misschien ware het juist te zeggen, dat de heer Sumner Welles gaat rondreizen als een architect, die later misschien veel te zeggen zal heb ben bij de constructie van het nieuwe bouwwerk, maar die zijn plannen nog niet op papier heeft staan. Geen vredespoging? Er is geen enkele aanwijzing, dat president Roosevelt er op dit oogen- blik op uit zou zijn een bemiddelende rol te gaan spelen. In de eerste plaats Engelsche instemming met de rede. De „Daily Telegraph” noemt Gün- ther’s verklaring een verpletterende beschuldiging tegen Duitschland. Uit wissen ondergang in een mijnenveld tegemoet zag varen. Dit sein deed den trawler stoppen, doch de granaat sprong bij het neer komen op het water weer op, scheerde over enkele daken, drong door het dak van een fabriek en sloeg daarna door twee kamers van een woonhuis, als ge volg waarvan een vrouw en een kind licht gewond werden. In een officieele verklaring wordt gezegd, dat het snelle optreden van den batterijcommandant ongetwijfeld de bemanning van den trawler van den ondergang heeft gered. \X VI Maak een Acbterommetje en geniet in de Brasserie de Bo<?k Harrisons (Achterom, ingang Passage) van het allerbeste.dat de internationale keuken U kan verschaffen, ’t Oud-Hollandsch interieur is uiterst gezellig! BRASSERIE yta/üu&aru LAWINE VERNIELT EEN HOTEL. Een lawine heeft het berghotel „Baregg”, dat boven de beneden-Grin- delwaldgletscher ligt, vernield. De ge- heele inventaris is vernield. Het hotel is des winters gesloten, zoodat geen menschenlevens te betreuren zijn. De conservatieve Roomsch-Katho- lieke candidaat Enrico Celio is als op volger van Motta tot lid van den Bondsraad gekozen. De Bondsraad zal tot een nieuwe ver- deeling van de regeeringsdepartemen- ten overgaan. Naar wordt aangenomen zou Pilet-Golaz het departement van buitenlandsche zaken krijgen. Deensche schepen mogen niet meer alleen varen De laatste maanden hebben de Deen sche schepen er reeds voor gezorgd, dat zij bij het bevaren van de Noordzee zoo mogelijk door een ander neutraal schip werden begeleid. Het Deensche depar tement van handel heeft deze gewoonte thans vastgelegd door te bepalen, dat Deensche schepen bij het bevaren van de Noordzee buiten de neutrale wate ren en bij het varen langs de Westkust van Engeland vergezeld moeten zijn van een ander neutraal schip, eventueel door een kleiner schip als b.v. door een visschersvaartuig. Het ministerie be studeert de mogelijkheid van uit- gebreider toepassing van visschers- vaartuigen als begeleidingsvaartuigen. Geen vrede tot eiken prijs. Men legt er den nadruk op, dat president Roosevelt, blijkens zijn pu blieke uitlatingen, geenszins voorstan der van een „vrede tot eiken prijs” is. De gesprekken van de laatste dagen hebben de overtuiging versterkt, dat men zich zeer in de stemming van het Engelsche volk zou vergissen, indien men zou gelooven, dat het op dit oogen- blik voor een compromis te vinden zou zijn. De pers heeft naar aanleiding van de aankondiging van het bezoek van den heer Sumner Welles met indruk- Duitsche schepen buitgemaakt De Duitsche trawler „Herrlichkeit” (268 ton) is, met de Britsche marine- vlag in top, een Schotsche haven binnengebracht. De bemanning is ge ïnterneerd. Voorts hebben Britsche strijdkrachten in de Middellandsche Zee een niet ge ïdentificeerd Duitsch vrachtschip in be slag genomen, dat uit Griekenland kwam en onder neutrale vlag voer. Amerikaansch passagiers schip aangehouden. Het Amerikaansche passagiersschip „Manhattan” is te New York uit Italië aangekomen. Het schip had 536 passa giers aan boord en werd ruim 9 uur opgehouden door Fransche patrouille vaartuigen in de Middellandsche Zee. Onder de passagiers bevonden zich de kleindochter van Tolstoi, Maria, ver gezeld van haar echtgenoot Vladimir Nansvetov. Zij zullen zich in de Ver- eenigde Staten vestigen, nadat zij 14 jaar in Praag gewoond hebben. Zij hebben deze stad verlaten, aangezien zij de Duitsche maatregelen minder aangenaam vinden. waterdichte automatische xa horloges Pogingen om de „Altmark” vlot te sleepen DUITSCHLAND. De president van het Amerikaansche Roode Kruis, Norman Davis, heeft medegedeeld, dat de Duitsche regeering hulp van het Roode Kruis aan de Pool- sche burgerbevolking alleen toestaat in het gebied van Warschau. Elders wor den de functionarissen niet toegelaten. De Duitsche regeering heeft toegezegd, dat de levensmiddelen en kleding stukken uitsluitend voor de burger bevolking gebruikt zullen worden. De Amerikaansche organisatie heeft 400.000 dollar voor hulp aan de Pool- sche regeering beschikbaar gesteld. Binnenkort hoopt zij nog 200.000 dollar daar bij te kunnen voegen. ’s ministers uiteenzetting bleek, dat Zweden niet bereid is zich door vrees- aanj aging te onderwerpen. Indien de neutralen samenwerken en weigeren voedsel en ijzererts aan Duitschland te leveren kunnen zij een eind maken aan het vermoorden van hun zeelieden. Zooals Günther te ken nen gaf is geen enkel Zweedsch schip verloren gegaan in Britsche of Fran sche convooien. De aanstaande Noordsche conferentie. „Dagens Nyheter” hoopt, dat de con ferentie te Kopenhagen van de minis ters van buitenlandsche zaken van Zwe den, Noorwegen en Denemarken moge, uitloopen op een nauwe samenwerking dezer drie landen tegen de methoden der oorlogvoering ter zee. Het zou ge- wenscht zijn, indien de neutrale lan den dezelfde voorschriften aanvaardden betreffende den doortocht van oorlog voerenden door hun territoriale wa teren. (Van onzen correspondent.) Oslo, Februari Aan de razzia’s tegen de communis ten namen verleden week Zaterdag 3000 politie-agenten deel. Tal van documenten werden in beslag ge nomen, waaruit duidelijk de geheime revolutionnaire activiteit van de com munisten is gebleken. Een van de ge arresteerden heeft een volledige be kentenis afgelegd. Hij verklaarde, dat hij deel heeft uitgemaakt van de depu tatie, welke een millioen kronen van Moskou ontving voor communistische agitatie in Zweden en Finland. In Lysekil nam de politie zwarte lijsten in beslag, waarop de namen van vooraanstaande personen in deze stad voorkwamen, die bij een komende revolutie het eerst uit den weg geruimd moesten worden. In Götenburg werden plannen voor een revolutie gevonden. Er waren tal van aanwijzingen voor de revolution naire strategie en techniek, welke be studeerd werden in de studieclubs van de communistische leiders. Examens werden gehouden en getuigschriften werden uitgereikt aan hen, die er met gunstig gevolg aan hadden deel genomen, waaruit men dan kon zien, dat zij geschikt waren om een leidende rol te spelen in de revolutie. De namen van leeraren en leerlingen werden ook gevonden. Een belangrijk vak in deze studieclubs was hoe terreur op de massa moest worden uitgeoefend. In de sleutelposities in de wapenfabrieken en openbare instellingen e.a. moesten zij in de eerste plaats aanhangers zien te krijgen. Het meest belangrijke voor een revolutie is het in de war brengen van het staatsapparaat en het verkrijgen van de leiding van de groote fabrieken en de liquidatie van de bourgeoisie. De arbeidersmassa’s moesten tot de revo lutie worden opgevoed en het begin moest zijn algemeene stakingen, ge wapende demonstraties, bezetting van fabrieken en verbindingswegen. Tevens werd bekend, dat Kuusinen, die nu lei der is van de communistische „tegen- regeering” in Finland vroeger in Mos kou besprekingen voerde met de Zweedsche communisten in Moskou. Alle communistische bladen in Zweden kregen hun bevelen uit de Russische hoofdstad. Dagelijks werden geheime telegrammen gezonden. De verbinding ging over Kopen hagen of Londen. Beweerd wordt, dat in Kopenhagen een Russische vrouw de centrale persoon was. Alle militaire be wegingen en bijzonderheden over de wapenfabrieken werden overgeseind. De in beslag genomen documenten vul den verscheidene lorries. Men ver wacht nog meer onthullingen. De bemanning bleef tot 3 Februari drijvend op een vlot, toen zij werden waargenomen door een Britsch vlieg tuig en kort daarop opgepikt door een trawler, welke de overlevenden te Kirkwall aan land zette, waar zij 13 dagen bleven. Vijf andere leden der bemanning werden van een ander vlot gered en kwamen aan land in een an dere plaats in Schotland. 156 opvarenden van „Daring” vermist De Britsche admiraliteit publiceert een lijst met de namen van 156 op varenden van den op 19 Februari ge- torpedeerden torpedojager „Daring”, die vermist worden en vermoedelijk verdronken zijn. De commissie heeft bovendien aan vragen om toestemming tot verkoop ontvangen van 8 andere schepen aan buitenlandsche maatschappijen, o. a. van de Munson Lines, die het s. s. „Nunmotor” van 2450 ton aan Henri Vervliet te Antwerpen wenscht te verkoopen. ZWEDEN. De Zweedsche minister van buiten landsche zaken Guenther heeft geant woord op ’n interpellatie, waarbij een overzicht werd gevraagd van de me thoden der Duitsche oorlogvoering ter zee tegenover de Zweedsche scheep vaart. Hoe langer men in Londen nadenkt over het aanstaande bezoek van den heer Sumner Welles, hoe meer men zich over zijn komst verheugt. Maar daar moet ik dan direct aan toevoegen hoe minder men verwacht, dat het directe en wereldschokkende gevolgen zal heb ben. De verheugenis is meer dan be leefdheid. Zij is écht en gegrondvest in de overtuiging, dat elke belangstelling van de Vereenigde Staten, in het lot van het oude Europa dit werelddeel slechts ten goede kan komen. Als men er een teeken in mocht zien van het feit, dat Amerika niet onverschillig is voor den vrede, die tenslotte toch op dezen oor log moet volgen, dan zou men in Lon den eerst recht ingenomen zijn met den hoogen gast. Men zal hem in Londen eerst met aandacht aanhooren en hem vervolgens de volledige opening van zaken geven, welke hij voor het welslagen van zijn missie behoeft. Het is begrijpelijk, dat men in de neutrale landen én vooral in de kleine neutrale landen op het Europeesche. vasteland dezen Amerikaanschen stap heeft willen beschouwen als een vre- deszending, maar nuchtere beschou wing van alle beschikbare inlichtingen uit Amerika geeft niet heel veel steun aan die opvatting. De minister deelde mede, daf 32 Zweedsche vrachtschepen met inhoud van 64.000 bruto ton en een verzeke- ringswaarde van 244 millioen kronen sedert het begin van den oorlog zijn getorpedeerd of op mijnen geloopen en gezonken. Zeven schepen zijn zeer zeker door Duitsche duikbfoten tot zinken gebracht. Het verlies van 26.6 procent dezer tonnage is door duikboo- ten veroorzaakt. Slechts een derde deel der door duik- booten tot zinken gebrachte tonnage was bestemd voor Engeland, de rest was op weg tusschen Zweden en neu trale havens. In den laatsten oorlog, vervolgde spr., hebben de Scandinavische landen reeds geprotesteerd tegen het mijnen leggen in volle zee. In dezen oorlog werden mijnen gelegd zonder dat in eenige mate rekening werd gehouden met het wettelijke belang der neutrale scheepvaart. De minister herinnerde aan het in 1936 te Londen voor den duikbootoor- log vastgestelde principe, waarmede alle landen, die deelnemen aan den oorlog tusschen de groote mogend heden, hun instemming hebben be tuigd. In tegenstelling met deze be ginselen, aldus spr., zijn de schepen getorpedeerd, hoewel zij niet geweigerd In samenwerking met andere neu trale landen, vooral de Scandinavische, is de Zweedsche regeering bereid, haar geheele aandacht te wijden aan de ver dediging van de eischen van mensch- lievendheid en de elementaire beginse len van het recht en de economische belangen. Dit vraagstuk zal behandeld worden in de vergadering der ministers van buitenlandsche zaken, welke einde dezer week zal worden gehouden. De minister besloot met zich te kan ten tegen de meening, dat het niet neutraal zou zijn duidelijk feiten met betrekking tot onwettig tot zinken bren gen aan te voeren door critiek te oefe nen op de mogendheden, welke onjuist handelen. Een uitblijven van een reactie der regeering en de openbare meening van Zweden tegen de onwettige tot zinken brenging van Zweedsche schepen zou veeleer de qualificatie niet neutraal verdienen. ZWITSERLAND. De Stendenraad heeft het ontwerp op de defensiebelasting, voorgesteld door bondsraad Wetter, aangenomen in den volgenden vorm: De naamlooze vennootschappen zullen een belasting moeten betalen van 2 tot 8 procent van de netto winst en een aanvullende be lasting van 0.75 per mille van het ge storte aandeelen-kapitaal en de reser ves. Wat de civiele personen betreft, wordt de belasting vastgesteld op 0,4 tot 61£ procent, terwijl de laag ste grens van het belastbaar inkomen bepaald wordt op 3000 franc. De aanvullende belasting op het ver mogen zal van 0,5 tot 3% per mille be dragen vanaf 5000 franc, De zesjarige Dalai Lama, een jongen uit een Chineesche boerengezin, heeft vandaag in de „verboden stad” te Lhasa als heerschep over Tibet den troon bestegen. Hij werd van zijn pa leis aan den rand der stad naar het groote Potala-paleis gedragen in een gouden palankijn. De stoet was een mijl lang. Buiten een Britsche missie moch ten geen vreemdelingen de processie aanschouwen. De plechtigheid der troonsbestijging werd in het Potala- paleis gehouden. Zie verder le blad, is het volgens Engelsche opvattin gen duidelijk, dat de heer Roosevelt zelf niet veel kan gevoelen voor de soort vrede, welke op het oogenblik te verkrijgen zou zijn. Hij schijnt er de man niet naar, om gemakkelijke com promissen te sluiten over de vrijheid van menschen en volkeren. Men is te Londen de meening toege daan, dat de Amerikaansche president sympathiek staat tegenover de oorlogs doeleinden der geallieerden en dat hij geen vrede zou wenschen, die slavernij voor Polen en Tsjecho-Slowakije en hernieuwde vrees voor de rest van Europa zou beteekenen. Men wijst er op, dat de president van de grootste republiek ter wereld, gelegen aan den anderen kant van den Oceaan, niet in dezelfde positie verkeert als sommige kleine neutrale landen op het vaste land van Europa, die in angst en vreeze moeten leven en misschien heel wat op den koop toe zouden willen ne men voor een spoedig herstel van den vrede. wekkende unanimiteit gezegd„Op onze oorlogsdoeleinden valt niets af te dingen”. Dat kan noch hier, noch in Amerika, noch in de andere neutrale landen verkeerd zijn begrepen. Van alle kanten is voorts met groote duidelijk heid herhaald, dat Engeland dezen oor log is ingegaan met de bedoeling her stel voor het Poolsche en Tsjechische volk en vrijheid van keuze voor het Oostenrijksche volk te bewerkstelligen. Op dit punt bestaat aan de nationale eenheid in Engeland geen twijfel. In een politieke verklaring, die het be stuur van de Engelsche Arbeiderspartij dezer dagen de wereld heeft ingezon den, wordt dezelfde eisch met volle duidelijkheid gesteld. Deze verklaring gaat zoover te zeggen, dat beloften niet voldoende zouden zijn om den weg tot vredesonderhandelingen te openen, maar dat eerst de Duitsche troepen en de Duitsche politie uit de bezette gebieden teruggetrokken zouden moe ten worden. Zonneklaar bleek uit de publicatie van deze verklaring, dat de oppositie van Engeland op dit punt evenmin wankelmoedig is als de regee ring. Juist daardoor had de verklaring misschien grooter beteekenis dan een uiteenzetting van partij-politiek. Zoo tenminste werd het in Engeland aangevoeld en in dien zin schreef de „Times” „De verklaring, hoewel af komstig van de Arbeiderspartij, spreekt voor de Engelsche natie en geeft de Engelsche opvatting juist weer”. Verkoop van Amerikaansche schepen naar het buiten land. De Amerikaansche maritieme com missie heeft aan de American President Lines toestemming verleend om het 15.575 ton groote mailschip „President Filmore” te verkoopen aan de „Com- pania Transatlantica Centro Ameri cano”, die in Panaïna zetelt. Van Duitsche zijde verklaart men o.m., dat neutrale vrachtschepen, die zich bloot stellen aan gevaren in de oorlogszone in de Noordzee en rond Engeland, noodzakelijkerwijze een risi co aanvaarden. Indien Zweden echter de gevaarlijke zónes vermeed, zou het verplicht zijn, de scheepvaart op Enge land en Frankrijk te staken en in groote mate de handels- en scheep- vaartbetrekkingen met neutrale landen te verbreken. Dit zou noodlottige ge volgen hebben voor een land, dat van den zeehandel afhankelijk is. Gecon stateerd moet worden, dat de beide oorlogvoerende partijen methoden ge bruiken en verdedigen met argumen ten, welke Zweden en de andere neu trale landen niet kunnen billijken. Gisteren is in den Nationalen Raad gedebatteerd over de censuur. Talrijke afgevaardigden van verschillende rich, tingen namen aan het debat deeL Het bondsraadlid Baumann legde uit naam van de regeering een verklaring af, waarin hij er aan herinnerde, dat de regeering de opvatting van „neutra liteit der openbare meening” verwerpt en dat „de Zwitsersche burger vrij blijft om zijn oordeel uit te drukken en objectieve critiek uit te oefenen”. Na hulde te hebben gebracht aan het optreden van de militaire censuur welke volledig den voorrang der civiele autoriteiten erkent, betwistte Baumann het, dat de bondsraad geweken is voor eenigerlei buitenlandschen druk. Hij verklaarde: „De bondsraad constateert opnieuw, dat onze wil onwrikbaar blijft, om ons met de wapens te ver zetten tegen lederen aanval op het ge bied of de onafhankelijkheid des lands”. Bauman legde uit naam van den op perbevelhebber, generaal Guisan, een verklaring af, waarin geconstateerd wordt, dat de opperbevelhebber de werkzaamheden der censuurafdeeling van den generalen staf erkennende en goedkeurende, tezelfdertijd de verze kering gaf, dat het leger en hijzelf zich gaarne zouden leenen tot hervormin gen, welker noodzakelijkheid door de regeering is erkend. Wat de Duitsche persaanvallen be treft, voegde Baumann hier aan toe, dat de Bondsraad zich voorbehoudt om na bestudeering der documenten de maatregelen te nemen, welke hij nuttig zal oordeelen. Handhaving der betrek kingen met het buitenland is bijzon der kostbaar in het ernstige tijdperk, dat wij doormaken. Om te vermijden, dat zij verstoord worden, beveelt de bondsraad de Zwitsersche pers een ze kere terughouding aan, welke zij in het algemeen in acht genomen heeft Men moet echter wenschen, dat men dit in het buitenland erkennen zal. Nadat de socialisten een door hen ingediende motie hadden ingetrokken, werden de verordeningen volgens welke de functionneering der censuur werd goedgekeurd, met algemeene stemmen zonder verdere gedachtenwisseling aan genomen. Te Kopervik zijn vier leden aan gekomen van de bemanning van het Zweedsche stoomschip „Fram”. Zij vertelden, dat hun schip door een tor pedo was tot zinken gebracht op 1 Februari bij de Oostkust van Schot land. De kapitein werd gedood op de brug, terwijl 8 van de 24 leden der be manning verdronken zouden zijn, ter wijl er bovendien nog een man werd gedood doordat hij een luik tegen het hoofd kreeg. I TAL DE OPVOLGER VAN MOTTA. VLOOTOEFENINGEN IN DE ZWARTE ZEE. BEPERKING VAN HET BENZINE VERBRUIK. COMMUNISTEN GEARRESTEERD. AMSTERDAM SPUISTRAAT 16 VERWEKT'pEEN KRAMP VIER DOODVONNISSEN IN POLEN. CHAMBERLAIN OVER DE LUCHT VERDEDIGING. o**5 linri/ PIET HEINSTR. IIATl/ PASSAGE nULA ZOUTMAHSTR. hUlA SPUISTR AMERIKAANSCHE HULPVERLEENING IN POLEN. Bij apothekers en drogisten In verpakkingen van 10, 30 en 60 tabletten. i - i VAN GEHEIME DOCUMENTEN IN BESLAG GENOMEN. DE DEFENSIEBELASTING. DE TROONSBESTIJGING VAN DEN DALAI LAMA.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2