HAAGSCHE COURANT GRIEP! HET WEER OP ZOND A G i STADSNIEUWS BINNENLAND LEGER EN MARINE Vrijdag 23 Februari 1940. DE TORPEDEERING ONZER GRAANSCHEPEN Met den winter is het gedaan en goed weer is te verwachten GRANAAT IN SCHOOL GESLAGEN VIJFDE BLAD. HULDIGING J. J. R. SCHMAL LUCHTBESCHERMING Nieuwe Koninginnepostzegels DE TREILVISSCHERIJ De huidige gevaren ter zee 1 F1NSCHE ROODE KRUIS-AVOND zang Geen accoord tusschen Nederland en Engeland afgesloten Veertig jaar in dienst van den Hoogen Raad OORLOGSBROOD BLIJFT VOOR- LOOPIG ACHTERWEGE GEP. LUITENANT-GENERAAL H. J. A. FEBER OVERLEDEN C. G. J. DU CHATINIER OVERLEDEN LEGPENNING VOOR ZILVEREN JUBILARISSEN IN GEMEENTEDIENST PRINSES JULIANA BIJ HET ROODE KRUIS NIEUWE SCHUILKELDER ONDER FLATGEBOUW ZZl Verklaring van minister Steenberghe in de Eerste Kamer Z.K.H. PRINS BERNHARD JU DEN MINISTER VAN KOLONIEK i'De president van den Hoogen Raad, mr. dr. L, E. Visser (links), Sclunal geluk. Telegram aan den Ministerraad KENNISGEVINGEN Gevonden voorwerpen Waarschijnlijk op 1 April verkrijgbaar (Nadruk verboden.) de BEVOORRADING NOG NIET IN GEVAAR. No. 17501. Keizerstraat een doode kat, voorkomt vele verkoudheden een paar druppels in ieder neusgat. Z. K. H. Prins Bernhard heeft heden middag een bezoek gebracht aan den minister van Koloniën. t t t 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 I 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 V CA Al* AAV A AAC AA AKAA AAAA W A AACCAAAAg V A.AA.AA .va J trokken. Binnen twee dagen verdreef een Zuidelijke tot Zuidwestelijke 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 ,w< Onder de flatgebouwen „Frankenheu vel” en „Beaulieu” op den hoek Oude ScheveningschewegFrankenslag, zijn naar wij vernemen, schuilkelders aange bracht, welke plaats bieden voor 3000 personen. Zij zullen eerlang voor het pu bliek ter bezichtiging worden gesteld. Lid; De laatste dagen hebben ons den weersomslag gebracht, welke een einde moest maken aan den langen en strengen winter. Of men het er nu al of niet mee cens is, dat wij een uitzonderlijk harden winter hebben gehad, verandert niets aan het feit, dat iedereen verheugd is over het eindigen van den kouden tijd. Alleen schijnt nog niet iedereen overtuigd te zijn, dat het met de vorst uit is. Hieraan valt evenwel niet te twijfelen. Immers de vorst was het gevolg van een sterke uitbreiding van het continentale gebied van strenge vorst naar het Westen onder den invloed van een bijna onafgebroken waalen den Oostenwind, welke slechts kon blijven heerschen, zoolang de lucht druk hoog was over Scandinavië en laag in Zuid-Europa. Het einde van de vorst kon pas komen, wanneer deze luchtdrukverdeeling omkeerde en daardoor de Oostelijke, koude luchtstrooming plaats maakte voor een warmere Zuidwestelijke. Deze verandering in de luchtdrukverdeeling heeft zich deze week vol- luchtstroom de koude uit een groot gedeelte van Midden-Europa en daar mede ook uit ons land. Natuurlijk moet het dan eenigen tijd duren, voor dat zoo’n weersomslag zoover heeft doorgewerkt, dat overal ijs en sneeuw verdwenen zijn en het zal zeker nog lang duren, voordat de groote rivieren en de vaarwaters ijsvrij zullen zijn geworden. Een luchtdrukverdeeling als wij gehad hebben, welke zoo gunstig was voor strenge vorst, zal vooreerst niet meer kunnen terugkeeren. Daardoor zijn wij zeker van het einde van den kouden winter. Wel kan, en vooral des nachts bij helder weer, wel weer eens lichte vorst voorkomen, maar overdag zal de thermometer flinken dooi en soms zelfs aangenaam zacht weer brengen. Waarschijnlijk zal het weer aan het einde der week ook meest zacht overdag, koud gedurende den nacht zijn, met zwakken wind uit een Zuidelijke richting en weinig of geen neerslag. vaak gevolg van kouvatten. Voorkom verkoudheden met Vicks Va-tro-nol bij het eerste snuiven of niezen. H.K.H. Prinses Juliana woonde heden de wekelijksche vergadering van het dagelijksch bestuur van het Nederland- sche Roode Kruis bij. In den loop van den dag is H.K.H. naar Soestdijk teruggekeerd. In Hotel du Vieux Doelen heeft zijn intrek genomen de heer F. C. B. Wood uit Londen, secretaris van het Britsche ministerie van Economi sche Zaken. Gisteren is hier ter stede overleden in den leeftijd van 53 jaar de heer C. G. J. du Chatinier, algemeen procuratie houder van het Reisbureau Lissone N.V. en het Reisbureau Lindeman N.V. De heer du Chainier, voor reizend den Haag geen onbekende, was 28 jaar lang in dienst van het Reisbureau Lindeman. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 26 Februari a.s. te half twaalf op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Vertrek van Bronovo te elf uur. Het verloren gaan van belangrijke ladingen granen voor menschelijke consumptie en veevoeder, heeft de vraag doen rijzen, of onze bexoor- rading er in zoodanige mate door wordt geschaad, dat de invoering van oorlogsbrood binnen afzienba- ren tijd te wachten is. Bij informatie ter bevoegde plaatse vernemen wij hieromtrent, dat de tot nog toe geleden verliezen geen aanleiding geven om bevreesd te zijn voor een in gevaar brengen van onze voedselvoorziening en dus no pen zouden tot invoering van het oorlogsbrood. In antwoord op een vraag van den heer Heldring heeft minister Steenberghe vanmiddag in de Eer ste Kamer verklaard, dat het ac coord met Engeland niet is afge sloten. Hij kon hierover verder niets mededeelen, dan dat de opti mistische persberichten, die den laatsten tijd zijn verschenen, niet voor de verantwoordelijkheid van <te Regeering zijn. De omstandigheden echter, waaronder eenige graanschepen verloren gingen, maken, dat men de situatie ernstig moet inzien. Een gevolgtrekking hier uit kan thans evenwel niet gemaakt worden. VERGADERING C. H. JONGEREN GROEP. In een Dinsdag j.l. gehouden verga dering van de C. H. Jongerengroep, heeft de heer P. van Wely, een over zicht gegeven van de gebeurtenissen op politiek gebied. Na de pauze heeft de heer J. Roest gesproken over het onderwerp: „Mag de Staat de Kerk zijn wil opleggen?” Naar aanleiding van deze causerie bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. A Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft het Gemeentebestuur door den beeldhouwer Dirk Bus een bronzen leg penning doen vervaardigen, welke zal worden uitgereikt aan ambtenaren en arbeiders, die hun zilveren jubileum in Gemeentedienst vieren. Voor- en achterzijde van den fraaien penning. JUBILEUM C. A. DE RUITER. De heer C. A. de Ruiter wonende Schalkburgerstraat 87, voorman bij Ge- meente-werken zal morgen den dag herdenken, waarop hij, 25 jaar geleden in Gemeentedienst trad. In verband met het toegenomen aantal ongelukken met Nederlandsche schepen in de laatste dagen, heeft de contact-commissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij te Rotterdam zich telegrafisch tot den Ministerraad gewend. De commissie .dringt er bij dit col lege op aan, te bevorderen, dat de door de commissie voor de veiligheid ter zee ontworpen'extra maatregelen onmiddellijk van kracht worden. MUTATIES. Bij Kon. besluit: is de gep. kapitein ter zee K. van Al ler, met ingang van 28 Februari benoemd tot kapitein ter zee. In de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers aan de Nieuwe Prinsegracht te Amsterdam, is hedenmorgen een granaat ingesla gen van een batterij luchtdoel geschut, dat op vreemde vliegtuigen schoot. Het projectiel ging eerst door het dak, daarna door een dikke bint, door een muur en een plafond om in een leslokaal terecht te komen, waar het schade aan richtte. Het gat in het dak, de versplinterde bint en het gat in den muur. In zijn werkkamer is vanochtend de heer J. J. R. Schmal, bureauchef der griffie van den Hoogenraad, op har telijke wijze gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst van den Hoogen Raad is getre den. De president, mr. L. E. Visser, sprak allereerst den jubilaris toe in tegenwoordigheid van de vice-presiden ten, den procureur-generaal, de advo- caten-generaal, den griffier, de substi- tuur-griffiers en personeel van griffie en parket. De president gewaagde er van, hoe de heer Schmal gedurende 40 jaren is bezield geweest met arbeidslust en werkkracht. Van jongste hulpje is hij opgeklommen tot chef der griffie, een uitermate belangrijke functie. Spr. zeide gelezen te hebben, dat de heer Schmal de dossiers even goed kent als het col lege zelf en hij wilde dit gaarne aan nemen. Hartelijk dank bracht spr. den jubilaris voor hetgeen hij in 40 jaren voor het college heeft gedaan, daarbij den wensch uitsprekende, dat de heer Schmal zijn arbeid met dezelfde ambi tie zal mogen volhouden. Spr. bood, mede namens parket en griffiers, een gouden vulpen aan. Hierop nam de procureur-generaal, mr. Berger, het woord, uitdrukking ge vend aan de groote waardeering voor het werk van den heer Schmal, die zoo- wat midden op den levensweg van het college, in dienst is getreden. In diens persoon zag spr. het hart, dat gedu rende 40 jaren heeft meegeklopt met den Hoogen Raad en hij sprak den wensch uit, dat het parket, dat menig maal een nooit falend beroep op den heer Schmal deed, zal mogen blijven rekenen op diens hulp. Hierop sprak de griffier, mr. J. H. J. Kist, die naar voren bracht, dat hij de laatste 25 jaren veel lief en leed met den heer Schmal gedeeld heeft. Spr. schetste den jubilaris als een ijverig ambtenaar met veel ambitie voor zijn werk. Waar welwillendheid en vrien delijkheid te betuigen was, zag men den heer Schmal van de partij. Spr. heeft daarvan veel voordeel mogen trekken. Buiten zijn eigenlijke taak weet de heer Schmal nog nuttig sociaal werk te doen. Mede namens de substi tuten bracht mr. Kist den heer Schmal dank. Hierna heeft de jubilaris den presi- sident en de overige sprekers hartelijk dank gebracht voor hun vriendelijke woorden en het fraaie geschenk. Zoowel op zijn kantoor als in zijn wo ning had de heer Schmal nog vele ge- lukwenschen in den vorm van bloem stukken en andere cadeaux in ont- vangst te nemen, zoo o.m. van den Hoo gen Raad, het griffiepersoneel, den raad van toezicht en discipline op de orde van advocaten en raad van rechts bijstand en het bureau voor consultatie. Ook werd hij in den loop van den ochtend nog toegesproken door mr. Fen- tener van Vlissingen, oud-president van den Hoogen Raad, den oud-president, jhr. mr. Rh. Feith, den deken van de orde van advocaten, jhr. mr. E. C. U. van Doorn, den secretaris van den raad van toezicht, mr. A. E. J. Hijsingh, den voorzitter van den raad van rechtsbij stand, mr. S. van Oven. Vele sprekers werd verleend. Op 1 werd hem tenslotte de van luitenant-generaal ir~ Als gevolg van een belangrijke ver betering in de weersomstandigheden zijn de schokkers weer naar zee ver trokken. Er waren hedenmorgen elf schok kers aan den afslag te Scheveningen. Dit waren allen schokkers van andere plaatsen, daar van Scheveningen uit de schokkers nog niet waren uitgeva ren. De schokker G.O. 18 had op de voor plecht een afbakeningsboei met toebe- hooren liggen gemerkt H.V. 3. Het schip had deze boei in het trawlnet gekre gen en zoodoende scheep moeten halen. De prijzen waren goed. De schokkers besomden in totaal 2093.aan ver- sche visch; de hoogste besomming was ƒ401.— Met het gereedmaken van de motor loggers voor de treilvisscherij is thans ook een begin gemaakt. Aan boord van de Sch. 15 en Sch. 25, beide sche pen van de reederij J. J. van der Toorn, zijn de bemanningen aan het werk. Verwacht kan worden, dat binnen kort van Scheveningen uit enkele log gers voor de treilvisscherij zullen uit varen. boden geschenken aan. De heer J. Beeuwkes vereerde den jubilaris met een fraaie klok namens griffie en verder personeel, de heer J. H. van Dalen na mens deurwaarders een rooktafel. Verlenging contingenteeringen. Met ingang van 1 Maart worden voor den duur van een jaar verlengd de contingenteeringen van linnen en/of katoenen knoopen, meubelen van riet enz. Ter gelegenheid van het vertrek van den secretaris van de Braziliaansche legatie, den heer Rui Ribeiro de Conto, vond vanmiddag in hotel Du Vieux Doelen een afscheids- lunch plaats, aangeboden door de P.E N.-club. De heer Ribeiro is lid van de Braziliaansche Academie en van de P.E.N.-club aldaar. Ten bate van het Finsche Roode Kruis zal Vrijdag 8 Maart a.s. in het gebouw De Vergeniging een Finsche Roode Kruis-avond worden gehouden. Het woord zal worden gevoerd door de Tweede Kamerleden mevr. mr. C. F. baronesse Mackay-Katz en H. W. Tilanus en de heeren ds. D. A. v. d. Bosch, Ned. Herv. predikant hier ter stede, mr. J. J. R. Schmal van Voo»- burg, lid van Ged. Staten van Zuid- Holland en bestuurslid van de Finsch— Nederlandsche Vereeniging en ds. Toi- ’vo Viitasaari, Finsch predikant te Rot terdam. De cultureele Finland-film zal worden vertoond, terwijl mej. Jo Schmidt enkele nummers zang ten beste geven zal. Gisteren is hier ter stede in 72- jarigen ouderdom overleden de gep. luitenant-generaal der Ar tillerie H. J. A. Feber. Generaal Feber werd 20 September 1867 te Bergen op Zoom geboren. Na zijn studie aan de K.M.A. te Breda werd hij op 25 Juli 1888 benoemd tot tweede-luitenant bij het 2e regiment Vestingartillerie en op 9 Mei 1892 tot eerste-luitenant bij dat -regiment. Op 1 November 1907 werd hij als kapitein, welken rang hij in 1904 had bereikt, werkzaam gesteld bij de K.M.A. en 1 December 1915 volgde zijn benoe ming tot majoor. Op 16 Maart 1918 werd de heer Feber benoemd tot lui- tenant-kolonel en 15 April 1919 werd hij benoemd tot voorzitter van de com missie van proefneming. Op 1 Novem ber 1921 volgde zijn benoeming tot kolonel en in October 1923 werd hij benoemd tot inspecteur van het mili tair onderwijs. Twee maanden later volgde zijn benoeming tot generaal- majoor, in welken rang hem op 1 April 1925 eervol ontslag uit den mi litairen dienst Augustus 1927 titulaire rang toegekend. Generaal Feber was officier in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de orde van den Nederlandsche Leeuw. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal Dinsdag 27 Februari op de R.K. begraafplaats te Delft te circa 12 uur geschieden vanuit de R.K. kerk aan de Elandstraat alhier. VOOR FINLAND. Er circuleeren op het oogenblik „sneeuwbalbrieven” met een oproep voor steun aan Finland. Het blijkt, dat in sommige brieven het giro-nummer van het gezantschap van Finland ver keerd is overgenomen. Dit moet zijn 334587. Naar wij vernemen zal de bekende revue-artist Lou Bandy, die een vrij ernstige operatie aan kaak en keel heeft moeten ondergaan, morgen het Roode Kruis-ziekenhuis kunnen verlaten. Lou Bandy hoopt over eenige weken weer te kunnen optreden. De Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming schrijft o.m.: In sector Ha (Schilders- en Trans- vaalkwartier) der Haagsche afd. van de Ned. Vereen, voor Luchtbeschcr- ming wordt alle mogelijke moeite ge daan om aan geld te komen voor de aanschaffing van het benoodigde blok- brandweermateriaal, welk materiaal tot de z.g. zelfbescherming behoort en derhalve door de burgerij bekostigd moet worden. Het wil echter met de inzameling niet al te best vlotten. De bewoners, vooral die in de oude schilderswijk, hebben niet veel of heelemaal niets te missen. Het gevolg is dus, dat de col lecte bij de bewoners heel weinig op brengt. Dientengevolge zijn van de 23 blokbrandweerwagens, welke naar het oordeel van de brandweerautoriteiten voor dezen grooten brandgevaarlijken sector met zijn bijna honderdduizend inwoners minstens noodig zijn, nog slechts 4 aanwezig, zoodat er niet eens voldoende materiaal is om de vele leden, die op een opleiding wachten, behoorlijk af te richten. Het sectorbestuur is van meening, dat deze toestand niet bestendigd mag blijven en verzoekt daarom allen eigenaars van perceelen in het Schil- dtrs- en Transvaakkwartier en verder ieder, die iets voor het beoogde doel wil afstaan, hun bijdragen te willen storten op gironummer 360113 van de Stichting Haagsch Blokbrandweerfonds onder bijvoeging „Bestemd voor sec tor Ha”. Gaarne worden ook bijdragen in ontvangst genomen aan het sector bureau school v. Ostadestraat 251, dat op alle werkdagen geopend is van 912 en van 25 uur (Zaterdags van 912 uur). De cursus voor straathoofden in sector Vila (Archipelkwartier) is ge ëindigd. De belangstelling was groot. Het bestuur van wijk V van sector IX (Scheveningen-Noord) is door het bedanken van de heeren v. d. Waal en Meskes thans als volgt samengesteld mr. H. v. Manen, Kanaalweg 123, wijk- hoofd de heer J. A. Buys, van Stolk- weg 24 en de heer P. W. v. d. Bosch, Kanaalweg 107, plv. wijkhoofd. Men wordt dringend herinnerd aan de noodzaqelijkheid om zich zoo spoe dig mogelijk op te geven als mede werker of medewerkster voor een der zelfbeschermingsploegen. Er ontbreken er nog duizenden. Voor vrouwen is nog plaats bij de blokbrandweer en bij de administratie als straatmoeder, or donnans, telefoniste, propagandiste enz; Men kan zich aanmelden op het se cretariaat der afdeeling den Haag, Sweelinckstraat 25, op de consultatie- bureaux of bij een der functionna- rissen. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2 30 uur: een regen broekspijp, een zakje Inh. hoefstiften sleutels enz., een bruine por- temonnaie, inh. ƒ0.15 en eenig vreemd geld. eeri ZWE>rte rijwielhandkap, een hee- renriiwicl (Churchil cycle), een damespor- t-monnaie inh. /0.26, een naafdeksel van een step, een koperen 5 h.g. gewicht, „n rozenkrans een mil. kwartiermuts m rand init B.R., een sierdop van autowiel r d’. een br led. schooltasch, inh. ’’Lnolboeken t.n.v. J. Wezelenburg, een n-lastingformuliar 1939—1940 t.n.v. J. Boo- «n’Pz- een olielampje met rood glas, «n bruin kinderschoentje, een wit-bruine ,1 diverse handschoenen, ceintuurs, wielbelastingmerken en sleutels. nü de navolgende ingezetenen: */n bril in koker, Pahudstraat 157; een I regenkapje, een bl overhemd, een ^‘geltie met een bankbiljet, een al- h mojo mel een doos hoek3es en diverse LU„dschoenen, Vrcom en Dreesmann, «listraat; een bonnenboekje verm, van „„iicexpediteur, de Zwaan, Koningstraat ren heerenrijwiel, zwart gelakt, onge- 3a’rkt frame nummer 19391, v Driel Hoo- o and 104: een 'nJiPO'1 merk „Ideal foun- p in doosie. Engers, Ruijchrocklaan a'n een chroom nikkelen heerenpolshor- inw Broeckhuijs, Oranjelaan 74, Rijswijk u een bruine rechter nappa hand- erbnen Versteeg Alb. Thijmstraat 15; een linnen rijwieltasch, Hoogendorp, S./’Lfctraat 186; een damesrijwiel „Rem- h ndt" H-36725. Schuttenhelm Troelstra- v ar 485; een bruin met witte hazewind- Nedderhof, Jac. v. Campenplein 35; non°’pO." heerenrijwiel, de Bruin, Vaal- rfvierstraat 57; een sleutel. systeem de Roode, Netscherstraat 101; een ’’MJ ^et 4 sleutels, waaronder een Yale, de Vries, v Beverenstraat 24: een br. hee- tpnnor^rnonnaie met inhoud, Collet, Pau- liK Potterstraat 225; een binnen werkjasje en alPino muts- v’ Doorn’ G- Deynoot- ctrnat 2 (LoosdJ; een kinderportemon- inh. 3 ct., Hartman, Jan Steenstraat qo'iLoosd een bruin kinderwantje. v. d. Berg Tramstraat 56 (Loosd een koste- loos^rijwielbelastingmerk, Luneburg, Bur gemeester Jansenstraat 5 (Loosd een br led portemonnaie met inhoud, Ver- teek Rembrandtkade 129, Rijswijk; 6 kat ten Rossmölder, Calandplein 19: een zw. gelakt damesrijwiel „Cosmos”, Velleman, Groenewegje 101a; eeen zw. gelakt dames rijwiel. ongemerkt, Deinum, Groenewegje 55. een nikkelen damesbroche (model clips' met geslepen glas, v. Rijn, Caen v jgecklaan 217, Rijswijk; een br. acte- tasch. mh galanteriën, Blaauw, Pijnacker Hordijkstraat 2; een dubbeltje, Bijlsma, Cederstraat 128; een rood étui inh. „Ak kerman” vulpotlood „K L M.” en zilveren potlood Keuter, Teunisbloemlaan 12, gev. 7.2; een verm. gouden schakelarmband met init. op slot „W.U.B.”, Sautzenbergen, Acaciastraat 218; een gebr. dameshand- schoen (terra), Andreoli, Begoniastraat 91; een br. led. dameshandschoen, de Prouw, Acaciastraat 188: een leesboek, Leeszaal Koots, Draaistraat 73, Politie te Wasse naar; een rijwielbelastingmerk. Meers hoek, FrederiKstraat 36; een grijze bastaard herdershond, Zr. Voogt, v. Boet- zelaerlaan 29, tel 556542; een roode vulpen in zwar' étui, v Steenhoven, v. Aerssen- straat 1; een kosteloos rijwielbelasting merk in étui. Bronsveld, Zeilstraat 113; een damesrijwiel. Bal, Keizerstraat 95; 5 honden, 3 katten en Asyl Nieuwe Haven 73. Ópgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl Nieuwe Haven 73. De verschijning van een serie nieuwe postzegels met beeltenis van H.M. de Koningin kan. onvoorziene omstandig heden voorbehouden, binnenkort tege moet worden gezien. Het eerst zullen de nieuwe zegels in de waarden van 5 tot en met 40 cent in nieuwen vorm verschijnen; tegelijk zullen ook de zegelafdrukken met beel tenis van H.M. de Koningin op brief kaarten van 7J cent enz. worden ver nieuwd. De verkrijgbaarstelling hiervan zal, wellicht reeds op 1 April a.s. kunnen geschieden. De verkoop der oude zegels zal dan worden gestaakt. De waarden der nieu we zegels zijn geheel gelijk aan die der oude, met deze uitzondering, dat zegels van 6 en 27 i cent komen te vervallen. De verkoop der nieuwe zegels in waarden boven 40 cent zal, naar ver wacht wordt, eerst eenige maanden later kunnen volgen. Zoodra de verschijningsdata der nieu we zegels definitief kunnen worden vastgesteld, zullen hierover nader en uitvoeriger mededeelingen verschijnen. ?'s

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17