Waterstaats Verkeers- en aangelegenheden 1 Vlucht uit Moskou flaa^sche Courant van Vrijdag 23 Februari 1940 •k' ZESDE BLAD, PAGINA 1. NORTH OME STERAVIT J™. RECHTZAKEN Inteekenbiljet Geïllustreerd Zondags blad WONDEN van FEUILLETON. Minister Aïbarda zet zijn plannen tot uitvoering groote werken uiteen Spoeïige inwerking treding van de Wegenverkeerswet aan Hoog Militair Gerechtshof. SERGEANT LIET ZICH OMKOOPEN. Degradatie gevorderd. Naam DIENSTWEIGERING. Houding scherp gelaakt. (Nadruk verboden.) het um Rode ÏWordt vervólg dj Het ligt in de bedoeling, op de nog aan te leggen en thans in uitvoering zijnde wegen den bouw van stations zoo tijdig ter hand te nemen, dat zij dade lijk bij de openstelling van den weg in gebruik kunnen worden genomen. Heden is het nummer van 25 Fe bruari verzonden. Verkeerspolitiek. Coör dinatie van het goederen vervoer. Hoezeer ook de moeilijkheden, door de tegenwoordige abnormale omstandig heden veroorzaakt, de aandacht in be slag nemen, men mag toch niet den blik afwenden van het tijdstip, waarop de Herziening Rijtijdenbesluit. Omtrent herziening van het Rijtijden besluit wordt, ten einde daarin enkele formeele en materieele wijzigingen aan te brengen, overleg gepleegd met den minister van Sociale Zaken. Mijnwezen. Het vraagstuk van de zorg voor de invalide mijnwerkers is in „onderzoek genomen. Bij het door den minister toegezegde onderzoek naar de mogelijkheid, den werktijd voor de ondergrondsche mijn werkers met één uur per week te ver korten, zal moeten worden gelet op de gevolgen van dien maatregel voor de productie der mijnen en voor de pro ductiekosten. Verlaging van de personeele belasting of omzetting van de personeele belas ting in een hoogere motorrijtuigenbe lasting kan in de bestaande omstandig heden niet in overweging worden geno men. Geen verlaging personeele belasting. Het overwegvraagstuk te Leiden. Verwacht kan worden, dat, wanneer ten aanzien van den spoorwegovergang te Leiden, zal worden beslist, daarin ook het vraagstuk van het bouwen van een nieuw station zal worden betrok ken. De besprekingen tusschen het ge meentebestuur van Leiden en de spoor wegdirectie hebben geleid tot een ge meenschappelijk plan tot het ophoo- gen van een gedeelte van de spoorbaan HaarlemDen Haag. Hierdoor zouden alle voor het Leidsche verkeer belang rijke overwegen a niveau komen te ver vallen. De uitvoering van dit plan is uit den aard der zaak afhankelijk van de regeling, welke zal moeten worden getroffen ten aanzien van de daarmede gepaard gaande kosten. Onderhandelin- gen hieromtrent zullen binnenkort wor den gevoerd. zullen zijn gekomen, op deze wegen op onderlinge afstanden van 5 a 10 k.m. hulpposten aanwezig zullen zijn. Atelier haalde zy OÜD-BURGEMEESTER VAN DINX- PERLO VOOR DE RECHTBANK. Voor *t gerechtshof te Arnhem heeft gisteren terecht gestaan mr. H. J. V.» oud-burgemeester van Dinxperlo, die verdacht werd een gift in ontvangst te hebben genomen, wetende, dat deze hem werd gedaan, om hem te bewegen, in strijd met zijn plicht en bediening, aan Duitsche vluchtelingen voorloopig. verblijfsvergunning te verleenen. Da Arnhemsche rechtbank had hem vrij gesproken. De procureur-generaal, mr. J. A. da Visser, eischte in zijn requisitoir ver nietiging van het vrijsprekend von nis van de rechtbank en veroordeeling van verdachte tot een maand gevan genisstraf. zijn, zoo om I BLENDED w/CÏGARfTTE5|_J Verschenen is de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer betreffende de begroetingen van Waterstaat, van het Verkeersfonds, en van de Staatsmijnen in Limburg voor 1940. De minister schrijft o.m„ dat een program van de werken, welke hij in de naaste toekomst hoopt te doen uitvoeren in de eerste plaats de werken zou vermelden, waar van de uitvoering in de ontwerp-begroo- tingen van zijn departement is voorzien. Daartoe behooren o.a. de inpolde- rfngswerken in het IJsselmeer, met alles wat daarbij behoort, de voltooiing van de scheepvaartverbinding van Amster dam met den Boven-Rijn, de bouw van sluizen en bruggen, de aanleg en de ver betering van een groot aantal wegen. In zulk een program zouden ook mogen worden opgenomen de verbetering van ds Overijselsche kanalen en de kanali satie van den Usel, waaromtrent wets ontwerpen de Staten-Generaal spoedig zullen bereiken. Voorts zouden daarin mogen worden genoemd verschillende werken, zooals de electrificatie van spoorwegen en de uitbreiding en vernieuwing van rollend materieel, waartoe de Nederlandsche Spoorwegen zullen overgaan. Aan de be vordering van de bedrijvigheid in de Nederlandsche vliegindustrie zou daar bij ook mogen worden herinnerd. Er zouden nog verscheidene andere werken kunnen worden opgesomd. Echter meent de minister, dat het on voorzichtig zou zijn, in de tegenwoor dige buitengewone omstandigheden een volledig en uitgewerkt program te ont vouwen. Er bestaan thans zooveel on zekere factoren, dat voor de uitvoering van zulk een program niet kan worden ingestaan. Woonplaats Twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. Wegens dienstweigering is de 20-ja- rige gewoon dienstplichtig soldaat J, W., door den Bosschen krijgsraad ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van da preventieve hechte nis. Van deze straf heeft de advocaat- fiscaal bij het hoog militair gerechts hof verhooging gevraagd tot twee en een half jaar gevangenisstraf. Beklaagde beriep zich voor zijn hou ding op het Bijbelwoord, dat men zijn vijanden moest liefhebben. Hij heeft een verzoek tot de dienstweigerings- commissie ingediend, om in een ande ren tak van staatsdienst te werk te worden gesteld, doch dat verzoek was afgewezen. Op een tweede request was nog geen antwoord ontvangen. Tegen corvee-diensten had beklaagde geen bezwaar. Voorts bleek, dat beklaagde met en kele anderen een soort Godsdienstige vereeniging in de plaats zijner inwo ning vormde, welke omstandigheid de advocaat-fiscaal, mr. J. U. Polman, de veronderstelling deed uiten, dat an deren invloed op dezen onontwikkel- den jongeman hebben uitgeoefend en» hij zoo tot dienstweigering is gekomen. Hij maakt niet den indruk, dat zijn overtuiging diep bij hem ingewor teld is. De belangen van duizenden anderen staan hiertegenover en in verband hiermede eischte mr. Polman verhoo ging van de opgelegde straf tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De sententie van het hof volgt later, De ondergeteekende verzoekt de administratie van de „Haagsche Cou rant” hem (haar) te noteeren voor een abonnement op het „Geïllustreerd Zondagsblad” tegen den prijs van 65 cent per kwartaal 0.90 en 1.30 per post). De vrij ingewikkelde regelingen van het Rijtijdenbesluit maken het niet wel doenlijk om bij de toepassing <en het toe zicht op de naleving, vooral in den aan vang. steeds misverstanden .te vermij den. Allengs ontstaat een zekere prac- tijk, waardoor dergelijke misverstan den geweerd worden. Bij deze uitvoe- ringspractijk blijkt voorts vaak, dat be paalde formuleeringen tot moeilijkhe den aanleiding geven. Aan uit dien hoofde noodzakelijk blijkende tekstver beteringen zal de minister gaarne zijn medewerking verleenen. Overigens stelt de minister het op prijs, er den nadruk op te leggen, dat een soepele uitvoering van het Rijtijden besluit, gezien de moeilijkheid van de onderhavige materie, zooveel mogelijk wordt nagestreefd. In dit verband moge herinnerd worden aan de maatregelen, getroffen naar aanleiding van den sneeuwval en van de hierdoor ontstane verkeersbelemmeringen. De populaire verkeerscode. Het is de bedoeling, dat de populaire verkeerscode, welke zal worden samen gesteld door het Verbond van vereeni- gingen voor veilig verkeer, dat zich te dezen in verbinding stelt met de ver- keersbonden, zal verschijnen ongeveer tegelijk met het in werking treden van de Wegenverkeerswet. Ritten voor ongeregeld vervoer. Door het verleenen van toestemming tot het doen uitvoerén van ritten voor ongeregeld vervoer op de wijze, zooals in de Kerstdagen en met Nieuwjaar is geschied, wordt naar het oordeel van den minister juist die soepelheid verkre gen, welke noodig is voor een behoor lijk functionneeren van het vervoer- apparaat. Dat hiermede den Spoorwegen indirectelijk groote en nog wel, al dus het voorloopig verslag, niet geheel oorbare concurrentie zou zijn aange daan, vermag de minister niet in te zien. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer Van de zijde van het hof werd zijn houding scherp gelaakt. Ten eerste, omdat hij zich heeft laten omkoopen, ten tweede, omdat hij zijn onderge schikte ervoor heeft willen latén op draaien. Luitenant-generaal P. J. van Mun- nekrede merkte op, dat beklaagde in staat zou zijn geweest voor geld een ondeugdelijke auto goed te keuren. Dat zou een misdaad zijn tegenover zijn kameraden, die met dat ondeugdelijk materiaal zouden moeten rijden. De advocaat-fiscaal, mr. J. A. Pol man noemde het in zijn requisitoir ontstellend, wat hier gebeurd is. De houding van beklaagde is bedroevend en hij is niet in zijn positie te hand haven. Spr. vorderde een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van drie maan den met verlaging tot den stand van soldaat. De verdediger, mr. Th. Muller Massis gaf toe, dat de zaak zeer ernstig is, doch hij betoogde, dat het initiatief niet van beklaagde is uitgegaan. Meer malen klaagden houders van auto’s er over, dat hun bedrijf door het requi- reeren geschaad werd en toen de land bouwer een concreet voorstel deed, be zweek beklaagde voor de verleiding. In verband met beklaagde’s positie zoo wel in het militaire als burgerlijke leven, drong pleiter op een voorwaar delijke straf zonder degradatie aan. De uitspraak van het hof volgt later. Tunnelbouw te Velsen gaat door. In aansluiting aan hetgeen over den tunnelbouw te Velsen in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer werd medegedeeld, zij vermeld, dat in middels voor een deel der benoodigde materialen dekking heeft plaats gevon den. Het in die memorie vermelde on derzoek wordt voortgezet. De minister zal gaarne bevorderen, dat de uitvoe ring van dit werk zoo mogelijk spoedig doorgaat Meer dan eens opgedoken ge ruchten, alsof dit niet in het voornemen zou liggen, missen eiken grond. De minister gelooft niet dat het in de Waterstaatsbestekken ovememen van de bepalingen van de voor het geheele land geldende collectieve arbeidsover eenkomsten van eenigszins beteekenen- den invloed is op de kosten van de wer ken. „Haagsche ver- Benzinestations langs de groote wegen. De plannen voor de oprichting van benzinestations langs de groote ver keerswegen zijn in een vergevorderd stadium, zoodat weldra tot de op richting van die stations kan wor den overgegaan. De stations zullen worden voorzien van telefoon en van een verbandkist. Naar gelang van de verkeersdichtheid zullen zij worden geplaatst op onder linge afstanden van 10 a 20 k.m. Op wegen met gescheiden verkeersbanen zullen zij afwisselend aan de linker- en aan de rechterbaan worden gebouwd, zoodat, als deze plannen tot uitvoering Twente-Rijnkanaal. Het ligt in de bedoeling het Twente- Rijnkanaal te verbinden met de Over ijselsche kanalen door aansluiting van den zijtak naar Almelo aan het kanaal ZwolleAlmelo. Het voorbereidende werk voor de uitvoering van deze aan sluiting is bereids ter hand genomen. De wegen. Gereedelijk kan worden toegegeven, dat, indien de motorrijtuigen-belasting werd vervangen door een extra-heffing op benzine, evengoed als bij het be staande systeem een financieele grond slag voor uitvoering van het wegen bouwprogramma aanwezig zou Maar al ligt hierin geen beletsel, ligt daarin toch ook geen motief tot wijziging te besluiten. De meening, dat vervanging van alle belastingen op het motorverkeer door één heffing op brandstof met het oog op de huidige omstandigheden zeer aan- bevelenswaardig zou zijn, kan de minis ter niet deelen. Ook in de huidige om standigheden geldt het bezwaar, dat bij zoodanige heffing geen billijke verdee- ling van lasten wordt verkregen. wist, dan vond hij ook den weg naar Lisaweta. Daisy en Gattersworth bleven zwij gend achter. Het gezicht van den jon gen Engelschman verried duidelijk zijn misnoegen. Hij had van dien verloofde van Daisy Lohr te Warschau een ge heel anderen indruk gekregen. Toen had hij zich toch uiterst correct ge dragen, maar nu... Onbegrijpelijk voor een man als Gattersworth. Daisy voelde, wat er in den En gelschman omging. Met een gefor ceerd lachje zei ze: Ik hoop niet, dat je het kwalijk neemt, Doug. Rob by is wat eigenaardig. O, nee! Gattersworth was in zijn hart blij van Eschberg’s tegenwoor digheid verlost te zijn. Zijn onver wachte verschijning was bepaald sto rend geweest. Maar Daisy was niet meer in de goede stemming te brengen. Zij scheen er niet meer met haar gedachten bij te zijn en reageerde verstrooid op zijn, met zooveel zorg gekozen compli menten. Plotseling zei ze, voor Gat tersworth volkomen onverwachts Je moet my excuseeren, Doug, ik heb eensklaps een verschrikkelijke hoofdpijn. Ik zou graag wat willen rusten. Of ik je vanavond kan ont moeten, weet ik nog niet. Doe me een genoegen en bel in den namiddag nog even op. Zij voelde zich ten prooi aan een ra zende nervositeit. Ze kon nauwelijks wachten tot Gattersworth weg was en nóg had hij den tuin niet verlaten, of zy bladerde reeds gejaagd in het tijd schrift, dat Robert op tafel had ge worpen en by zijn vertrek weer had Vergunningen personen vervoer. Ook de minister acht het wenschelijk, dat het tijdstip, waarop ingevolge de wet openbare vervoermiddelen en het R. A. P. of het R.A.P.-1939 verleende vergunningen haar geldigheid verliezen en dus moeten worden vervangen door vergunningen ingevolge de Wet Auto vervoer Personen, niet langer wordt uit gesteld dan noodig is. Intusschen is het onmogelijk gebleken, dat de commissie vergunningen personenvervoer om streeks 1 Januari 1941 den daaraan ver bonden, zeer omvangrijken arbeid zou hebben verricht. Ook voor den minister is het aantal verkeersongevallen een bron van zorg. Hij verwacht echter, dat de Wegenver keerswet, met haar hoogere straf maxima en haar strenge maatregelen ten aanzien van bestuurders, die onder den invloed van alcohol ongelukken ver oorzaken, alsmede de meer uitgewerkte veiligheidsvoorschriften (tevens het voetgangersverkeer betreffende) vervat in wegenverkeersreglement en wegen- verkeersbeschikking, in dit opzicht een gunstige uitwerking zullen hebben. Zoo noodig zal hij echter niet nalaten na dere maatregelen te bevorderen, welke tot vermeerdering van de veiligheid op den weg kunnen bijdragen. De meening, dat het geen aanbeveling verdient, duurzame intrekking van het rijbewijs mogelijk te maken, is ook die van den minister. Is de nieuwe wet eenmaal in werking getreden, dan zullen, naar de minister verwacht, veroorzakers van verkeerson gevallen ook zwaarder worden gestraft, bovendien mag men aannemen, dat van dc strengere strafbepalingen op zichzelf reeds een gunstige preventieve werking zal uitgaan. Wegenverkeerswet spoedig in werking. Hij zal een zoo spoedig mogelijk in werking treden van de wet bevor deren. Een wijziging van de Wegenver- keersbeschikking, waarbij de daarin ten aanzien van aanvragers van rij bewijzen gestelde medische eischen op verschillende punten nog worden verzacht, is in voorbereiding. Te ver gaande medische eischen worden dan uiteraard niet gesteld. Geleidelijke uitbreiding auto matische seininrichtingen bij overwegen. Aan de automatische beveiliging op zeer groote schaal van onbe waakte overwegen, zooals de presi- dent-directeur van de Nederland sche Spoorwegen zich deze heeft gedacht, z-ijn zoo aanzienlijke kosten verbonden, dat aan dit denkbeeld niet op korten termijn uitvoering zal kunnen worden ge geven. Het ligt dan ook in de be doeling van den minister om het aantal overwegen, dat volgens het „Steenwijksche systeem” wordt be veiligd, geleidelijk te doen uit breiden. Daarbij kan niet een te voren vast gesteld schema worden gevolgd. Tel kens wordt in overleg tusschen de Ne derlandsche Spoorwegen en de Rijks verkeersinspectie nagegaan, welke overwegen voor automatische beveili ging het eerst in aanmerking komen. Het aantal automatisch beveiligde overwegen bedroeg op 31 December j.l. 14. In 1939 werden 8 seininrichtingen geplaatst, terwijl in 1940 nog 16 over wegen van zoodanige inrichtingen wor den voorzien. ’t Totaal aantal onbewaakte overwegen bedraagt thans 2233, waarvan 653 zijn gelegen in verharde wegen. De overige 1580 (n.l. 840 in hoofdspoorwegen en 740 in locaalspoorwegen) zijn gelegen in niet verharde wegen en zullen dus ook in de toekomst in het algemeen wel niet voor automatische beveiliging noch voor bewaking in aanmerking komen. Zal het mogelijk zijn, op den duur op het grootste deel der bedoelde 653 overwegen automatische beveiligingen aan te brengen, zoo zal dat ongetwij feld aan de psychologische uitwerking daarvan zeer ten goede komen, omdat het wegverkeer juist bij een uitge breide toepassing van flikkerlichtinstal- laties hiermede volledig vertrouwd zal worden en vrijwel automatisch op deze seinen zal gaan reageeren. 28) De jonge gastvrouw begreep hem niet. Uw verloofde heeft toch van middag al afgezegd. Ze had onver wachts bezoek gekregen. Ja, hebt u schenl Vermoedelijk heeft my haar me- Oedeeling niet meer bereikt, zei hij *oo rustig mogelijk. Ik ben van kan te niet de minste aanstalten om hem tegen te houden. Ja, ik zie dat ik hier stoor. Robert’s stem klonk ijzig. Ietwat hef tig wierp hij het tijdschrift, dat hy in de hand had gehouden, op tafel, waar door het open viel. Geboeid staarde hy naar een groote foto, welke vrij wel de geheele pagina in beslag nam. Zoowel uit fototechnisch als uit artis tiek oogpunt, was deze reproductie on getwijfeld buitengewoon geslaagd, maar het was vooral het object, dat Robert’s aandacht geheel in beslag nam: Twee slanke handen, die een houten beeld omklemden. Zijn hart bonsde hem in de keel. Hij kon zijn oogen niet gelooven. Ver geten was Daisy en de man naast haar. Hij zag slechts, alsof zij leefden, die handen en dat kleine houten figuur tje... Daisy keek verwonderd op. Robert’s gezicht was plotseling zoo veranderd. Waarom staarde hy zoo naar dat blad? Wat scheelt je? vroeg ze. Voel je je niet goed? Je ziet plotseling zoo bleek. O nee, niets, dank je, ik voel me uitstekend! Met een ruk keerde Ro bert tot de werkelijkheid terug. Tot ziens Daisy. Hij vergat geheel haar een hand te geven en Gattersworth scheen hij vol komen over het hoofd te zien. Met een totaal verstrooid gezicht verdween hij. Er was slechts een gedachte, die hem beheerschte: hy moest het nummer van dit tijdschrift hebben! De naam van den fotograaf zou stellig wel ver meld zijn. Als hy dien naam eenmaal toor niet meer thuis geweest, dat wil heggen, ik heb niet meer op mijn schrijfbureau gekeken ik had nog afspraak. Hij bemerkte wel, dat dit noodleu gentje geen geloof vond. Wie kwam 9u ook in avondtoilet van zyn kan toor? Maar als er Daisy zoo weinig San gelegen was althans den schijn Van eensgezindheid tegenover de bui tenwereld te bewaren, goed ook hij Venschte tenslotte niet voortdurend co- toedie te spelen! premie-uitgave van de Courant” 16 pagina’s omvang, schijnt iedere week. Afgehaald onze bureaux Wagenstraat 37, 5 cent per nummer. Abonnementsprijs uitsluitend voor onze abonné’s 65 cents per drie maanden. Postabonnementen voor binnenland ƒ0.90, buitenland ƒ1.30 per 3 mnd. bij vooruitbetaling. Men kan zich ook bij den couranten bezorger abonneeren. De sergeant K. en de gewoon-dienst- plichtige soldaat B., die belast waren met de opvordering van motorrijtui gen ten behoeve van het leger, zijn op schromelijke wijze in hun taak te kort geschoten. Zij moesten een vrachtauto keuren bij een landbouwer, die steen en been klaagde, dat zijn wagen ge vorderd werd, omdat hij het voertuig voor zijn bedrijf noodig had. In den loop van het gesprek bleek, dat de landbouwer er wel 10 voor over had, wanneer zijn wagen afgekeurd zou worden, waarop de sergeant antwoord de: „Maak er ƒ25 van”. Ten slotte werd men het toch voor 10 eens, waarvan de soldaat en de sergeant ieder 5 kregen. De soldaat, monteur van beroep, moest het eigenlijke keu- ringswerk verrichten. Toen de zaak uitkwam, nam de soldaat de geheele schpld op zich, doch bij het onderzoek kwam natuurlijk uit, dat de sergeant lang niet de kleinste rol in deze fraude had gespeeld. De soldaat werd door den Bosschen krijgsraad tot 20 boete, de sergeant tot 40 boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken ver oordeeld. Na dit laatste vonnis was de audi- teur-militair in hooger beroep geko men, zoodat de sergeant zich thans voor het hoog militair gerechtshof moest verantwoorden. Het aantal automatische seininrichtingen bij onbewaakte overwegen zal geleidelijk worden uitgebreid t haar dan niet meer gesproken? Het bloed steeg Robert naar hoofd. Dat was dus Daisy’s wraak. Hij Zij kon den tuin tot het achterhuis overzien en stond op, toen zij hem zag naderen. Hé Robert, jij hier? Ze reikte hem met een hautain ge baar haar hand. Mister Gatters worth, u hebt geloof ik, al kennis ge maakt met meneer Eschberg? De beide mannen begroetten elkaar zeer terughoudend. Het gesprek, dat aanvankelijk tusschen Daisy en Gat tersworth niets te wenschen had over gelaten, bleek nu plotseling niet meer op gang te brengen. Robert probeer de het een paar maal, maar Daisy deed eenvoudig, alsof hij niet bestond. Na eenige onverschillige opmerkingen wendde zij zich geheel tot Gatters worth, sprak over zijn kansen bij de tenniswedstrijden, over sport in Enge land en door hen beiden gemaakte uit stapjes. Robert was bijna beleedi- gend uitgeschakeld. Hij kookte van woede. Als Daisy nu alleen was ge weest, zou zij wat te hooren hebben gekregen. Maar tegenover Gatters worth ging dat niet. Je permitteert? Hij nam een paar tijdschriften van tafel, welke Dai sy daar achteloos had neergeworpen. Ga je gang! Zij liet zich niet in haar gesprek storen. Robert bladerde de tijdschriften door. Werktuigeljjk bekeek hij alle il lustraties en advertenties, zonder dat deze ook maar een oogenblik zyn be langstelling vermochten op te wekken. Hij zat daar als een kwajongen, wien het verboden was zich met het gesprek der groote menschen te bemoeien. Wat moest die Engelschman wel van hem denken? Hij stond op. Zoo ga je al weer? Daisy maak- dichtgeslagen. Wat had hij in dat blad gevonden? Wat had zoo’n geweldigen indruk op hem gemaakt, dat hij zyn omgeving geheel vergeten scheen te zijn? Met trillende vingers sloeg zij bladzijde na bladzijde om. Er was niets, wat hem belang zou hebben kunnen inboezemen. Maar ja, daar, ongeveer in het midden las zij onder een artistieke foto: Biddende handen Fotografische studie. Boven staande foto, ingezonden onder het motto Rusland” door het Atelier Trubetzkoy te Parijs, werd op een in ternationalen wedstryd met den eer sten prijs bekroond”. Daisy kneep haar oogen tot twee smalle spleten. Zij staarde onafgebro ken naar de foto. Twee slanke handen om een klein heiligenbeeld anders niets. Geen lichaam, geen gezicht maar desondanks wist zij nu, wie Ro bert daar had herkend. Trubetzkoy, Parys her- dat schpn=Vi°jr zichzelf- Robert was Inne?2kP h ?ULWeer °P het Spoor< schow rm ^ad die Lisaweta Fin- how nooit opgegeven! Het sanatori- de schrijftafeld^.nVerdachte notitie °P dat eromheen draa yn sec'etaresse - Pïeegster vZn hl Van de chef‘Ver- foto hier J aïU? Sana*orium - deze een berg Van ®taPelde zich op tot ®ad zich dezen ochtend niet aan hun afspraak gehouden, nu meende zy hem ■net gelyke munt te moeten betalen. Maar op welk een onhebbelijke ma- j nier. Hij had haar tenminste tijdig la- i *n weten, dat hij verhinderd was. Zij echter liet hem hier een allerdwaast «guur slaan tegenover al deze men vredestoestand weder zal intreden. Het komt den minister noodzakelijk voor, dat op dat tijdstip maatregelen voor een coördinatie van het goederenvervoer ge reed zijn. Het moet toch mogelijk wor den geacht, zich nu reeds over karakter er. methode dier maatregelen te bera den. Bovendien is het niet uitgesloten, dat, ook al blijken de tegenwoordige moeilijkheden geruimen tijd te zullen aanhouden, een toestand van betrekke lijk evenwicht wordt bereikt. In dat ge val verdient het aanbeveling, dat een wettelijke grondslag bestaat, waarop be langhebbenden, onder medewerking en leiding van de overheid, hun tegenstel lingen kunnen overbruggen. Het inzicht van den minister nadert dat van de leden, die een coördinatie van het goederenvervoer in beginsel toejuichen. De veiligheid op den weg. Telkens wanneer Robert de eerst volgende dagen probeerde Daisy te be reiken, trof hij juffrouw Schelberg aan de telefoon. Steeds weer werd hem op den- zelfden quasi vriendelijken toon mee gedeeld: Het spijt me meneer Eschberg, maar Daisy is niet thuis. Mister Gattersworth is haar komen halen. Robert voelde zich steeds geprikkel der worden. Dat dwaze gedoe van Daisy! Ze behoefde waarlijk niet te probeeren door middel van Gatters worth zijn jalouzie op te wekken. Als ze hem liever had, mocht ze hem ge rust nemen; hij stond hun geluk waar lijk niet in den weg! Tenslotte was hy het toch geweest, die had voorge steld hun verloving te verbreken, maar Daisy had daar niet van willen hooren. In zyn oogen was het klein en minderwaardig op een dergelijke ma nier van haar macht misbruik te ma ken. Den derden dag kreeg hij genoeg van dit kat en muis spelletje. Hy besloot haar persoonlijk te gaan bezoeken; vroeg of laat moest er toch een eind komen aan deze onmogelijke verhou ding. De huisknecht liet hem in den salon. Ja, juffrouw Lohr is thuis, maar zij heeft bezoek. Vermoedelijk mister Gatters worth? Robert kon zich niet meer be- heerschen. Waar is juffrouw Lohr? In den tuin. Goed, je behoeft me niet aan te dienen. Daisy zat met Gattersworth op een bank onder een grooten bruinen beuk. ^'11^ SNEL GENEZEN biologisch preparaat STS RA VIT. Géén litteekene Pijnlooxo verband* wisseling door NIET-kleven. Goede werking bij open boenen. IMPORTEUR 0. LINDNER l CO. - SINGEL 115 AMSTEROAM-C. kloven, ontvellingen, mot hel

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21