Russen vallen met toe nemende hevigheid aan reis van Sumner Welles Vier Duitsche duikbooten vernield? No. 17SO2. Zaterdag 24 Februari. 1940. BUITENLAND Duitsch legerbericht Het bombardement van DE CONFERENTIE TE BELANGRIJKSTENIEUWS KOPENHAGEN De Britsche luchtactie Fransche legerberichten Het Finsche legerbericht Tweede Finsche verdedigingslinie nog ongeschonden Russisch legerbericht H PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: BUITENLAND EERSTE BEAD. over BINNENLAND ingesteld. schrijft een De kapitein van de „Asiatic”, die in Noordsche ministers zullen de Finsche kwestie bespreken Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode", „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad’’ 3.Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad f 3.75. Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is f 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et., fr. p. post 10 ct Ondanks den hevigen sneeuwstorm die reeds langer dan 24 uur woedt, vallen de Russen na een korte periode van kalmte in alle sectoren van de Karelische landengte met toenemen de hevigheid aan. der de verklaart, beschikt Hore Belisha, die voor het eerst een rede heeft gehouden sedert zijn aftre den als minister van oorlog en wel voor zijn kiezers te Devonport, heeft er op aangedrongen, dat de geallieer den Finland zouden helpen te land, te water en in de lucht. Hij zeide: De Russen hebben nieuwe aanvallen op de Karelische landengte onderno men. Eerste blad, pag. 1* Britsche vliegtuigen hebben een ver kenningsvlucht boven Praag gemaakt Eerste blad, pag. 2. Noorwegen wil het „Altmark”-inci- dent voor een scheidsgerecht brengen indien geen overeenstemming met Enge land wordt verkregen. Eerste blad, pag. 2. Een Britsche marinetrawler is op een mijn geloopen. Tien opvarenden wor den vermist Eerste blad, pag. 2. De minister geantwoord op der Tweede B. en W. hebben den Gemeenteraad voorstellen doen toekomen inzake uit gifte van grond in erfpacht borgstel ling, crediet en geldleening aan eenige woningbouwvereenigingen voor bouw van complexen arbeiderswoningen. Zesde blad, pag. gebied. Doch u geven wij thans de verzekering, dat wij begrijpen, dat wij voor een gemeenschappelijk ideaal strijden. Hore Belisha over de noodzakelijk heid van geallieerde hulp aan Finland Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Zweedsche gemeenten „adop- teeren” Finsche. Vijftig Zweedsche gemeenten zullen een gelijk aantal Finsche gemeenten „adopteeren” en haar hulp verleenen. Delegaties zullen naar Finland worden gezonden om bijstand te verstrekken in den strijd tegen branden, het oprui- mingswerk en den sanitairen dienst. De stad Helsinki zal worden geadop teerd door Stockholm, Abo door Go- tenburg, Wasa door Malmö, Wiborg door Helsingborg, Tampere door Norr- köping, enz. Verscheidene delegaties zijn in Finland reeds in actie gekomen. In de buurt van Falmouth (Z. W. Engeland) is de tweede vermiste sloep van de vergane tankboot „Den Haag” ledig gevonden. Hierin hadden 13 op varenden plaats genomen, zoodat thans moet worden aangenomen, dat deze menschen allen zijn verdronken. Voorts is het lijk van een 29-jarigen bediende van het motortankschip aangespoeld. Derde blad, pag. 1. In Poerbolinggo en in de afdeeling Banjoemas (Midden-Java) zijn resp. 16 en 7 personen als gevolg van voed selvergiftiging overleden. Derde blad, pag. 3. Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Dit nummer bestaat uit ZES bladen en het Zondagsblad „Kikeriki” De speciale correspondent van Reu ter bij de Britsche luchtmacht in Frankrijk meldt, dat het Duitsche luchtafweergeschut zonder succes is opgetreden tegen de Britsche vlieg tuigen, die gisternacht tot boven Oos tenrijk en Bohemen zijn gevlogen. Er werden geen Duitsche gevechtsvlieg tuigen gezien. De Britsche machines hebben opnieuw boven Weenen strooi biljetten uitgeworpen. Het eerste toe stel keerde kort voor het aanbreken van den dag in Frankrijk terug. Een Britsch gevechtsvliegtuig heeft gisteren den strijd aangebonden met een Duitsch toestel, dat vlak boven den grond vliegend over de Belgische Het Duitsche legerbericht van van daag luidt: „Aan het westelijk front is de dag kalm verloopen. Verscheidene malen vlogen Fransche vliegtuigen over de Duitsche Westgrens, doch zij werden onmiddellijk door Duitsch afweerge schut en jachtvliegtuigen tot den te rugtocht gedwongen. Duitsche vlieg tuigen, welke verkenningsvluchten bo ven Frankrijk maakten, stieten op ver scheidene plaatsen op krachtigen vij- andelijken afweer door geschutvuur en jagers. Zij waren niettemin in staat hun taak te volbrengen en keerden zonder verliezen op hun bases terug. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: Een zekere activiteit van de lucht macht aan beide zijden. Het Fransche legerbericht van hedenochtend luidt: „Niets te mel den”, van Financiën heeft het voorloopig verslag Kamer betreffende het wetsontwerp tot herwaardeering van den goudvoorraad der Nederlandsche Bank. Vierde blad, pag. 2. Strijd in het Naburige Oosten op komst Waarschijnlijk onderhoud met Hitler. Naar de New Yorksche radio gis teravond meedeelde, verwacht men, dat Sumner Welles, wanneer hij de volgende week op zijn informatie-reis Berlijn bezoekt, ook een onderhoud met Hitler zal hebben. De Amerikaan- sche zaakgelastigde te Berlijn heeft gisteren een bezoek aan de Wilhelm- strasse gebracht om een regeling voor deze ontmoeting te treffen. Wel les wordt Dinsdag te Berlijn verwacht en zal dan een onderhoud met von Ribbentrop hebben. Wat te Londen besproken wordt. Sumner Welles is van plan om zoo- dra hij te Londen aankomt de kwestie van de Britsche controle op de mail en de Amerikaansche schepen te be spreken, In de te Soekaboemi gehouden jaar vergadering van den Ned.-Indischen Plantersbond werd ojn. uiteengezet,, dat de uitvoer van Indische landbouw producten bevredigend is, vooral ten aanzien van rubber en thee. Derde blad, pag. 3. De Noorsche minister van buiten- landsche zaken, Koht, is vanmorgen te Kopenhagen aangekomen om deel te nemen aan de conferentie der Noord sche ministers van buitenlandsche za ken. De Zweedsche minister van, buiten landsche zaken, Günther, die gisteren met den nachttrein uit Stockholm zou vertrekken, heeft zijn vertrek moeten uitstellen. Vanmorgen werd uit Stockholm ge meld, dat Günther de reis naar Kopen hagen per vliegtuig zou maken, opdat hij vandaag nog aan de beraadslaging zou kunnen deelnemen. Een later be richt meldde: Daar het vliegtuig vanochtend we gens slecht weer niet kon vertrekken, zal minister Günther eerst vanavond per spoor naar Kopenhagen vertrekken. Uit betrouwbare bron verneemt United Press, dat minister Günther als een van de eerste onderwerpen van be sprekingen de Pajala-kwestie en de si tuatie in Finland op het tapijt zal bren gen. Men verwacht, dat het Zweedsche antwoord aan Rusland in den loop van den namiddag verzonden zal worden. Na deze afzonderlijke actie zal minister Günther de bijzonderheden uitwerken, teneinde deze aan de andere ministers voor te leggen. Daarna zouden gezamenlijke bespre kingen met Finland geopend worden, ofschoon niet voorspeld wordt, dat de bijeenkomst te Kopenhagen een geza menlijke actie tot gevolgen zal hebben. Op weg naar Italië Gisteren is het Italiaansche mail schip ,,Rex” te Gibraltar aangeko men. Sumner Welles, de Amerikaan sche onderstaatssecretaris, voelde zich onwel en was niet in staat den gouverneur sir Clive Liddell te bezoe ken. De secretaris van de kolonie is aan boord van de „Rex” gegaan als vertegenwoordiger van den gouver neur. Welles heeft de Britsche controle bij Gibraltar gadegeslagen en liet zich het een en ander verklaren. De snelheid waarmede dezen keer de Britsche controle verliep vormt wel een groot contrast met het lange oponthoud dat de „Manhattan”, de „Washington” en andere Amerikaan sche schepen anders bij Gibraltar on dervinden, meldt United Press. De Britsche controle had spoedig haar onderzoek beëindigd en stelde zich te vreden met de navicerts welke het Britsche departement van blokkade per clipper uit New York bereikt hadden. een haven aan de Engelsche N.O.-kust binnenliep, verteldeHet was een hel dere maannacht, toen wij de duikboot ramden. Wij werden door een hevigen schok opgeschrikt. Het bleek, dat wij op een onderzeeër waren gestooten, die vermoedelijk op de loer lag naar een neutraal schip waarvan wij de lichten in de nabijheid konden waarnemen. De onderzeeër bleef boven drijven en wij maakten haast om uit de buurt te komen, omdat wij niet zeker waren of het schip buiten gevecht was gesteld. Het moet in ieder geval een stevige klap zijn geweest met onze 6000 ton lading aan boord. Wij stelden ons radiotelegrafisch met de admiraliteit in verbinding en gaven de positie van de U-boot op. Toen wij het schip niet meer konden onderscheiden hoorden we weldra geronk van vliegtuigen, welke op weg waren naar de aange duide plaats, zoodat de U-boot wel geen kans zal hebben gehad te ont komen. De 4 U-booten zouden binnen 48 uur vernietigd zijn. Een Italiaan doodt twee Russische parachutisten. Een in Finland wonende Italiaan heeft twee Russische parachutisten ge dood bij het dorp Kiovista. Hij ver voerde munitie voor het Finsche leger en zag twee Russische parachutesprin gers neerdalen, achter de Finsche li nies. Zij doodden een Finsch soldaat, doch even later slaagde hij erin hen met zijn karabijn neer te leggen. Een tegenspraak van Moskou Naar aanleiding van het bericht, dat Russische vliegtuigen bommen hebben laten vallen op het Zweedsche dorp Pajala, is het Russische tele- graafagentschap Tass gemachtigd te verklaren, dat geen enkel Russisch vliegtuig over het dorp Pajala of over Zweedsch gebied in het algemeen heeft gevlogen. Het betreffende be richt wordt „een kwaadaardig verzin sel” genoemd. Van Zweedschen kant houdt men echter staande, dat het ingestelde on derzoek bewezen heeft, dat de vlieg tuigen van Russische nationaliteit waren. Men verwacht geen verdere stap pen van Zweden. Nochtans heeft deze zaak de open bare meening in Zweden dusdanig be ïnvloed, dat de trek van vrijwilligers naar Finland er een groote stimulans door heeft gekregen. Italiaansche Berlijn wordt „het Te Rome verwacht men, blijkens verschillende persartikelen, een uit breiding van den oorlog. Gisteren wees Stefani op dreigende gevaren voor een conflict in het Noorden, waar Engeland op de loer zou liggen om te beletten, dat voortaan Scandinavische ertsen via de Noorsche wateren naar Duitschland zouden worden vervoerd. De aanwezig heid van een Britsch eskader in de Noordelijke wateren zou er op wijzen, dat Engeland door directe interventies wil verhinderen, dat deze bevoorrading van Duitschland voortgaat. Italiaan sche bladen gaan nog een stap verder en meenen, dat er „oorlogsdreiging is van de Noordelijke IJszee tot de Zwarte Zee” en hebben, wat het laatste betreft, het oog op de Russische petro- leumveldeu, wier producten, evenals het Zweedsche erts, voor Duitschland onontbeerlijk zijn. De aanvoer van de Russische petroleum naar Duitschland af te snijden, zou ook een belangrijk punt van het oorlogsprogram der ge allieerden uitmaken. In bladen worden berichten uit over hetgeen genoemd spookleger” van Weygand in Syrië op vallend afgedrukt en men legt tevens den nadruk op de kwetsbaarheid van het sovjet-Russische oliegebied. De aan de geallieerden toegeschreven grootscheepsche plannen zouden, altijd volgens de Italiaansche bronnen, een aanval omvatten op de petroleumge- bieden van den Kaukasus. Men wijst op de verbondenheid van de beide dictaturen, Duitschland en Rusland, waarbij de eerstgenoemde steeds meer invloed zou verkrijgen op de laatste. Berlijn zou Moskou aansporen den strijd tegen de Finnen voort te zetten, teneinde den Scandinaviërs vrees aan te jagen, zoodat zij genoopt zouden worden tot samenwerking met Duitsch land in de fjorden en elders. Ander zijds zouden de geallieerden beide dic taturen zwaar kunnen treffen door een actie tegen Batoem en Bakoe. De be zetting van eerstgenoemde stad, de petroleumuitvoerhaven aan de Zwarte Zee, zou al voldoende zijn om een ern- stigen slag toe te brengen. De mede werking van Turkije aan dit plan is onmisbaar en opnieuw duiken geruch ten op, dat Turkije toebereidselen treft. De strijdkrachten, welke voor den be weerden aanval ter beschikking van de geallieerden staan, zijn, zooals bekend, het leger van Weygand, waarvan de schattingen sterk uiteenloopen, n.l. van 100.000 tot 500.000 man en de troepen van den Engelschen generaal Wavell, die onlangs versterkt werden door Australische en Nieuw-Zeelandsche contingenten. Indien men daarbij het Turksehe leger zou kunnen voegen, dan zou er een aanzienlijk leger geformeerd kunnen worden, dat stellig grooter is dan dat van Allenby, die in den wereldoorlog Palestina op de Turken veroverde. Of het Weygand-leger wer kelijk tot taak heeft een aanval op het Russische petroleumgebied te ondernemen blijft een open vraag. Een aansporing in die richting zou men kunnen zien in een artikel van de Kerillis in de „Epoque”, waarin hij schrijft, dat indien de geallieerden de zege willen behalen, zij op nog onge dacht groote schaal zullen moeten ma- noeuvreeren. Groote middelen moeten in „heroïeke tijden” worden toegepast en hij richt zich tot Daladier, opdat deze zich zal inspireeren en laten lei den door de voorbeelden van Carnot en Clemenceau, „die hem op den weg overwinning zullen leiden”, aldus Kerillis. Het risicp bij de hulpverleening aan Finland moge groot zijn, maar het niet verleenen van hulp is een nog grooter risico, want dit ridderlijke land vecht niet slechts voor zichzelf. Finland verdedigt de beschaving. Het stand houden van Finland, al dus Hore Belisha, bewijst, dat de macht van Rusland op wankele basis rust. Een succesvolle interventie van Engeland brengt dit land in de on middellijke nabijheid van de ijzermij nen van Galliviere in Zweden, die de helft van de behoeften van Duitsch land leverden. Voorts zei Belisha nog: Indien Rus land Finland verslaat, zal het aan Duitschland voorrechten in Scandina vië toekennen. Controle van Noorwegen, Zweden en Finland door Duitschland en Rus land beteekent, dat onze aanzienlijke aankoopen van ertsen, hout en land bouwproducten zullen worden stopge zet. Ons succesvol ingrijpen in Finland zou deze mogelijkheid verijdelen. Een weloverwogen, beslissende actie zou thans den duur van den oorlog kun nen beperken. Amerikaansch crediet kan gebruikt worden voor vliegtuig-aankoop De Bankcommissie van het Huis van afgevaardigden te Washington, heeft gisteren goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp tot uitbreiding van het kapitaal der bank voor in- en uitvoer met 100 millioen dollar, doch in een gewijzigden vorm, vergeleken met het ontwerp zooals het door den Senaat was goedgekeurd. In dezen nieuwen vorm zou het toe gestaan zijn het crediet van 20 mil lioen voor Finland te gebruiken voor den aankoop van vliegtuigen. Het Finsche legerbericht van giste ren luidt: Op de landengte van Karelië tus- schen de Finsche golf en het Muola- meer hebben de Finsche troepen alle vijandelijke aanvallen afgeslagen, als ook de aanvallen in de richting Ila- some, Nackkijaervi, het station Kae- mere en Leipasyo. Gedurende den dag werden 16 tanks vernield. Tusschen het Muolameer en het Aurapaameer heeft de vijand twee aanvallen gedaan; bei de keeren liet hij een bataljon dooden op het slagveld achter. Een detache ment, dat over het ijs van het Auru- paameer bij Stikamiemi poogde aan te vallen, werd teruggeslagen en ver loor 800 dooden en meer dan 100 ge- Engelsch ambulance-vlieg- tuig te Helsinki aange komen. De Engelschman Bell, die verschei dene jaren Finsch consul te Londen is geweest, is gisteravond met een ambulance-vliegtuig, dat 12 brancards kan bevatten, in Helsinki aangekomen. Verschenen is de memorie xan ant woord aan de Eerste Kamer betreffen de de begroeting van Defensie voor 1940. Een adviescommissie inzake het vraagstuk van den terugkeer van de gemobiliseerden in het burgerleven is Vijfde blad, pag. 1, Te Kopenhagen zou vandaag de con ferentie van de Noordsche ministers worden geopend. De Zweedsche minis ter Günther stelde zijn vertrek uit Stockholm tot vanavond uit. Eerste blad, pag. 1. Zesde blad, pag. 2. BALKANSTATEN. Koning Boris verklaarde gisteren ter gelegenheid van de overhandiging der geloofsbrieven door den nieuwen Zuid- Slavischen gezant, Bilanowitsj, dat de Boelgaarsch-Zuid Slavische toenade ring met de wenschen van beide vol ken in overeenstemming is en den vre de op den Balkan dient. Boelgarije zal de politiek van wederzijdsche vriend schap en samenwerking voortzetten. 9e Zuid-Slavische gezant legde een soortgelijke verklaring af. Volgens niet-officieele berichten zouden vier Duitsche duikoooten zijn vernietigd. Eerste blad, pag. ls Italiaansche geruchten uitbreiding van den oorlog Gistermiddag was de tweede Fin sche verdedigingslinie ten Zuiden van Viborg geheel intact en verscheidene Russische aanvallen sedert de sche mering werden afgeslagen. Viborg behoort nog steeds aan Fin land. De Russen doen hun uiterste best voor een doorbraak, maar tot dusverre blijft de Finsche linie on doordringbaar. De verliezen van den vijand worden steeds grooter, ondanks hun gordijnvuur van artillerie en hun vele tanks. Vele van die tanks zitten vast in de hoog liggende sneeuw. Er is een nieuw niemandsland ontstaan in de streek van Koivisto op het vas teland, welke voortdurend onder vuur wordt genomen door de batterijen van de forten op de meer afgelegen eilan den om Koivisto, die zich nog in Fin sche handen bevinden. Niet minder dan 4000 Russen zijn gesneuveld bij hun poging om over het ijs deze eilanden te bereiken. De Finnen lieten hen binnen het bereik van hun kanonnen komen en schoten dan hun projectielen over de hoofden der Russen in het ijs, dat brak en den terugtocht onmogelijk maakte. Een welgericht mitrailleur- en geweervuur maaide dan de aanvallers weg. Het offensief op de landengte was gisteren 24 dagen oud. In neutrale mi litaire kringen schat men, dat de Rus sen tot dusver hierbij 80.000 man heb ben verloren aan dooden en gewonden. vangenen. De Finnen hebben bovendien tientallen mitrailleurs en ander oor logstuig buitgemaakt. Een aanval ten Oosten van Salmenkaitas werd afge slagen, evenals een reeks aanvallen bij de Taipale. Ten Noord-Oosten van het Ladoga- meer gaan de Finnen voort met het zuiveren van de steunpunten der Rus sen, welke gisteren zijn bezet. Nog een aantal Russische steunpunten werden veroverd. De oorlogsbuit is hier be langrijk, o.a. 12 stukken geschut, meer dan 50 mitrailleurs, 10 veldkeukens, tractors, pantserwagens en munitie. Bovendien werden zes pantserwagens vernield. In den sector Kuhmo waren patrouilles zeer actief; verscheidene vijandelijke detachementen werden vernield. Van de overige deelen van het front valt niets te melden. De Finsche luchtmacht heeft op 22 Februari de verkennings- en bombar- dementsvluchten boven de kantonne- menten en concentraties van de Rus sische troepen voortgezet. Boven de operatie-zone was de activiteit van de sovjet-Russische luchtmacht zeer le vendig, vooral benoorden het Ladoga- meer en Lapland. De vijand bombar deerde Vertyila, Nurmes, Lieksa, Ka jaani, Kontissaoki, Rovaniemi en een aantal andere plaatsen. Naar tot nu toe werd gemeld, zijn bij deze bom bardementen 12 vrouwen en kinderen gedood. De vijand liet een aantal pa rachute-springers omlaag springen, doch zij werden gedood of gevangen genomen. Volgens bevestigde mededeelingen is een vijandelijk vliegtuig omlaag ge schoten, terwijl een ander vermoéde lijk is vernield. Verder zijn de wrak ken gevonden van vliegtuigen, welke gisteren als vermoedelijk verloren werden gemeld. Het Russische legerbericht van gis teren luidt: Er heeft zich niets van belang aan het front voorgedaan. De diepe sneeuw en de mist op de Karelische landengte verhinderden operaties. De sovjettroepen hebben 12 vijandelijke verdedigingswerken bezet, waaronder vier stalen en betonnen artillerieforten. Gezien het slechte weer bleef het op treden der luchtmacht beperkt tot verkenningsvluchten. t De verjaardag van het roode leger. Ter gelegenheid van den 22en ver jaardag van het Roode leger hingen overal in Moskou de vlaggen uit, ter wijl in de geheele sovjet-Unie bijeen komsten zijn gehouden om den ver jaardag te vieren. De vice-volkscommissaris van Ma rine, Levtsjenko, schrijft in de Prawda Wij moeten, zoo wij daartoe ge dwongen worden, oorlog voeren, niet in onze eigen, doch andere wateren. De Noordelijke wateren zijn even on toegankelijk als de Zwarte Zee en de Finsche golf. Levts jenski verklaart, dat de Zuidzeevloot beschikt over meer dan 100 duikbooten en boven-watersche- pen. Hierbij zijn de torpedobooten en kleine vaartuigen niet meegerekend. De „Krasnaia” Svesda” schrijft dat de discipline in het Roode leger te wenschen overlaat. De soldaten ge hoorzamen niet aan de commissaris sen. De „Helsingin Sanomat” bericht uit Riga, dat de jonge communisten uit het district Leningrad thans verplicht zijn deel te nemen aan den strijd te gen Finland, tengevolge van de groote Russische verliezen aan het front en de moeilijkheid om de eenheden aan het front te vervangen. Gisteravond deden in Londen be richten de ronde, dat vier Duit sche duikbooten tot zinken waren gebracht. Officieele bijzonder heden waren niet te verkrijgen. Twee duikbooten zouden in de Noordzee en een derde bij de Schotsche kust tot zinken zijn ge bracht. De vierde zou bij de Shet- land-eilanden door een stoomschip geramd zijn. Er verluidt, dat de Britsche luchtstrijdkrachten een rol gespeeld hebben bij het tot zinken brengen dezer duikbooten. Proclamatie van Mannerheim tot de Noorsche en Zweedsche vrijwilligers. Maarschalk Mannerheim heeft een proclamatie uitgevaardigd tot de Noorsche en Zweedsche vrijwilligers, waarin hij o.a. zegt: Op het zeer ernstige uur, toen Finland met de vernietiging werd be dreigd, begroette het Finsche leger de moedige Zweden, die zonder aarzeling met ons kwamen strijden om de vrij heid van het Noorden te verdedigen. Op verscheidene slagvelden hebben Zweden en Finnen tezamen gestreden voor den godsdienst van hun voorva deren, voor hun cultuur en voor de juridische orde in het Noorden. Wapenbroeders uit Noorwegen, de strijd ontwikkelt zich thans op Finsch 0 HAAGSCHE COURANT OVERZICHT. MINISTER GÜNTHER STELT VERTREK UIT. Bijkantoren: Schevenlngen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor* boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruljs, Heerenstr, 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Kontng, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 KONING BORIS OVER DE BOELGAAR- SCHE—ZUIDSLAVISCHE TOENADERING.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1