BIOSCOPEN RADIONIEUWS FINANCIEEL INGEZONDEN TTAAGSCITE COURANT VAN ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 3. GEMEENTERAAD Asta. ONDERWIJS EN KERK VEREENIGINGEN Centrum, RADIO-PROGRAMMA Flora. Metropole. “XhSudaxle nto ..De zeilen” óók een succesnummer. Wij hebben er nog'pas uitvoeriger over geschreven en mogen nu wel volstaan met een van harte gemeend Gaat dat zien En hóóren Wa de geestige dialoog is zeker met het minst aantrekkelijke in deze kostelijke City. gelijkwaardig Casino. N.V. DE '1ENTEKAS. Dividend 4 pCt. nieuwe rekening 4.801 (v.j. AGENDA (v.j. piano. Zondag 25 Februari. Hilversum I 1875 en 414.4 m. moordend bracht geen is di van voor een automobilist „achter een de 36 minst aantrekkelijke film. Or- 9.40 on- het der (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Bijbellezing. 5— Gram.muz. 6.15 Klarinet Gesprekken moeilijkheden. A.V.R.O. 12.uur nam. „Onze Weermacht”. 12.25 Gram.muz. 12.45 ANP. 1.Amusements orkest. 1.30 tot 1.50 „De gesproken mail brief”. 2.Boekenhalfuur. 2.30 Omroep orkest. 3.30 Declamatie. 4.Gram.muz. 4.40 Orgelspel. 4.55 ANP. V.P.R.O. 5.Gesprekken met luisteraars. V.A.R.A. 5.30 Voor kinderen» 6.Sportpraatje. 6.20 ANP. V.A.R.A. 9.uur v.m. Ber. 9.05 Tuinbouwhalfuur. 9.45 „Van Staat en Maatschappij”. 10. Ber. 10.01 Zang en piano. 10.40 Declama tie. 11.„De sneeuwmannetjes”, kinder- operette. 11.35 „The Kilima Hawaiians” en orgel. „De geheimzinnige ruit er”. „Huurkazerne s". De Amerikaansche romanschrijver Zane Grey zal ongetwijfeld bij Wild West- liefhebbers niet onbekend zijn en zij die van zijn frissche Wild West-verhalen ge noten hebben kunnen thans de verfilming aanschouwen vgn een zijner bekendste werken. „De geheimzinnige ruiter”, Dou- ,glas Dumbrill vervult de hoofdrol van Ben Wade (alias. Pecos BilD op uitstekende wijze bijgestaan door Sydney «Toler, die voor de vroolijke nooit zorgt en Russell Hayden (de dochter van Pecos Bill). Na de pauze draait het machtige Ameri kaansche drama „Huurkazernes” waarin de ergerlijke toestanden- van de woningen in de volksbuurten van het oude New York op .de meest felle wijze gehekeld worden. Onbarmhartig stelt de film telkens op nieuw twee milieus naast elkaar, aan den eenen kant de volgepropte, stinkende huurkazernes, waar diep menschenleed, ziekte en misdaad hun degenereerenden invloed uitoefenen en aan den anderen kant de millionnairsfamilies, die de eige naars van de krotten zijn. Tot er verande ring komt Een krachtig doorvoelde creatie van Sylvia Sydney in de hoofdrol als Mary Rogers met als mannelijke part ner Leiff Erikson. K.R.O. 8.— ANP. 8.15 9.20 Reisvertelling. DE LAAN VAN MEERDERVOORT. Nu de Laan van Meerdervoort zoo door de vorst geleden heeft en het wegdek dan toch, wellicht van de Zoutmanstraat tot de Fahrenheitstraat of nog verder, geheel vernieuwd zal moeten worden, waarom hakt de gemeente nu niet di rect den knoop door e»' asfalteert den weg over de geheele breedte? Niet de tram op het middengedeelte, niet een rijwielpad of een parkeergele genheid op het middenpad, maar reso luut alle boomen weg, zoodat de weg geheel aangelegd kan worden zooals het nieuwe gedeelte van de Javastraat wordt, zooals de Laan van Nieuw O.-I. reeds is. Men is aan de boomen gewend, het is „wel mooi”, maar is de Laan van N. O.-I. dan zoo erg leelijk of wordt de Javastraat zoo ontsierd zonder deze boomen? „Het is wel mooi!” daar is het verkeer niet mee gebaat. De Laan van Meerder voort, een hoofdweg in den Haag met het drukste rijverkeer, is op de spitsuren voor eiken automobilist of fietser waar obstakel, voor den een dubbel obstakel als hij tram zit.” De toestand is werkelijk onhoudbaar en de gelegenheid doet zich thans wer kelijk uitnemend voor om hier tot in grijpende veranderingen over te gaan! L. VAN REES. COLLEGIUM LEIDSCH STUDENTEN CORPS. Het collegium van het Leidsche Stu dentencorps is voor het academiejaar 1940’41 als volgt samengesteld: C. P. C. Fabius, praeses, A. A. Vriesendorp, ab-actis, A. H. Wiebenga, quaestor, M. A. von Oren, assessor 1, H. J. F. Oetgens van Waveren van Pancras Clifford, assessor 2. Corso. „Het meisje uit het Verre Westen”. „De man, die wonderen kon doen”. Het meisje uit het Vere Westen, met het gouden haar en de gouden stem is Jeanette Macdonald. Met haar partner Nelson Eddy zingt zij lieflijke liedjes in de romantische sfeer van den ouden pionierstijd der goud zoekers, Indianen en struikroovers. De film bevat vele avontuurlijke en schilder achtige scèneser wordt veel in gezongen en gedanst op Mexicaansche wijze. Het is een van de groote operette-films, van goede kwaliteit, die aantrekkingskracht heeft voor jong en oud. Vooraf gaat de grappig uitgewerkte film „De man die wonderen kon doen”. De man in kwestie is een middelmatige burgerman, die plotseling allerlei mirakels kan tot stand brengen en zich tenslotte inbeeldt de wereld te zullen hervormen. Wat daar van terecht kwam leert deze vermakelijke film. De wonderman wordt typisch uitge beeld door Roland Young. o.a. het 1000ste i Polygoon”, dat i 1920 af; veel filmisch op een arbeid werd door N.V. UNIE VAN IJSFABRIEKEN. De directie der N.V. Unie van Ijs fabrieken (U.V.IJ.) deelt mede, dat zij na overleg met den raad van commis sarissen besloten heeft een 2de interim dividend, groot 2J pCt. uit te koeren. enz. Een impresario uit Hollywood weet hen over te halen om naar filmstad te komen tot groote wanhoop van den di recteur van het theater. Een scenario schrijver weet een scheiding tusschen hen te forceeren en zij gaan niet naar Holly wood, maar vormen ieder afzonderlijk een groep en gaan op tournée. Zij lezen eikaars critieken en komen dan tot de ontdekking, dat zij beetgenomen zijn en natuurlijk volgt een happy end Een buitengewoon goed voorprogram ma voor de pauze, waaronder o.a. een soldaten-ensemble u tranen zal doen lachen. „Sensatieproces Casilla”. Sensatieproces Casilla” is een span nende rechtzaal-film, zooals wij er reeds verscheidene kennen. De sfeer van de Amerikaansche rechtzaal is levendiger dan de onze, leidt meer tot explosies en sen sationeels wendingen. Hieraan ontbreekt het in deze film, dan ook in geenendeele. Peter Roland wordt beschuldigd het jeug dige filmsterretje Binnie Casilla ontvoerd en vermoord te hebben. Op uitzonderlijke wijze is hij in aanraking gekomen met den strafpleiter Vandegrift, die hem met veel élan weet te verdedigen, totdat de verdachte zelf, hoewel hij onschuldig is, zijn zaak verknoeit en veroordeeld wordt, dank zij de listen en lagen, die Sylvia Casilla, de stiefmoeder van de jeugdige ster hem weet te leggen. Maar nog is de verdediging niet ontmoedigd Vandegrift weet Roland van den electrischen stoél te redden. Wie vermoordde Binnie, wie ontvoerde haar, wat was de drijfveer? Het zou de spanning ontnemen, hiervan de finesses van dit sensationeele proces in den breede verslag te doen. Een film vol spanning, waarin <je hoofdrol Vandegrift gespeeld wordt door Heinrich George, een voortreffelijke vertolking. Albert Hehn is' de verdachte Peter Roland, Dagny Ser- vaes, Sylvia Casilla, Jutta Freyte, de char mante dochter van den advocaat. In het voorprogramma binnen- en bui- tenlandsch journaal en een documentaire: De wereld der ijsreuzen. Pastures”, van het jzooals de Amerikaansche negers deze in hun kin derlijke vroomheid zien. Het scenario: een Zondagsschool in een negerwijk. De leeraar vertelt uit Genesis voor gretige kinderooren, welke luisteren. En al luisterende gaan hun oogen zien. Ze zien het oude scheppingsverhaal en den Schepper, een goeden, ouden Man. Later de zondvloed als straf voor de zonde, de verwoesting van Babel en ten slotte het aangrijpende: dat men lijden moet om de genade deelachtig te worden. Een boeiende film, welke wordt opge luisterd door zang van het prachtige Hall Johnson-kóor Het overige programma brengt nieuws uit binnen- en buitenland en een grappige teekenfilm. „Het due 1”. In een bioscoop is de film ongetwijfeld de hoofdzaak, maar we zijn er wel zeker van ,dat de verschijning ten tooneele van den vermaarden Britschen bandleider Nat Gonella, in gezelschap van de charmante lady-crooner Stella Moya, ook deze week weer mede aanleiding is tot het drukke bezoek aan City-theater. Nog deze week zal deze attractie op het programma blijven en gedurende al dien tijd is het succes verzekerd. Er was gisteravond weer heel veel verdiend applaus. Maar ook de film „Het duel” is die groote belangstelling zeker waard, want de Fransche productie heeft van deze Poushkine Novelle een prachtig werk gemaakt, dat van begin tot einde de ge moederen in spanning houdt. Grootsch is de vertolking der hoofdrollen door artis- ten van de eerste orde, als Mireille Ba lin, Raymond Rouleau, Aime Clariond en Ginette Leclerc en gelijkwaardig de regie van Barberis. Het voorprogramma wordt bijna geheel gevuld met actueel nieuws van eigen en vreemden bodem, waarin natuurlijk ijs en krijgsbedrijf een voorname plaats in nemen. Bovendien wordt de noodige aandacht geschonken aan het jubileum van Polygoon, welke maatschappij haar duizendste journaal uitbrengt. Er is bovendien nog een Amerikaansch avon- turenfilmpje. Tezamen een filmmenu, dat er gretig in gaat. V.P.R.O. 6.30 „Boeken uit onzen kring”, causerie. 7. Nederl. Herv. Kerkdienst. A.V.R.O. 8. ANP. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9. Radio-Maandblad. 9.50 „Les gars de Paris”. 10,30 Gram.muz. 11.ANP. 11.10 Dansorkest. 11.40 Gram.muz. Hilversum II 301.5 m. K.R.O. 8.30 uur v.m. Morgenwijding. N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek. 9.40 Geref. Kerk dienst. Hierna: gewijde muziek. K.R.O. 12.15 uur nam. Causerie „De zegen der zelfstandigheid”. 12.45 ANP. 1.Cause rie namens de Katholieke actie „Voor God”. 1.20 Musiquette. 2.Godsdienston derricht. 2.30 Quartetto di Roma. 3.30 Radio-Almanak 1940. 4.30 Ziekenhalfuur. N.C.R.V. 5.Gewijde muziek. 5.50 Nederl. Herv. Kerkdienst. 7.45 Berichten, kest en soliste. Tooneel. 10.30 ANP. 10.40 Epiloog. 11.— tot 11.30 Esperanto-lezing. ENGELAND 391 en 449 m. 12.30 uur nam. Hirsch strijkkwartet. 1.05 tot 1.35 Orgel, viool en zang. 1.50 Pianosoli. 2.05 Londen- sche symphonie-orkest. 3.05 Tooneel. 3.50 tot 4.20 Concert. 5.20 tot 5.35 Ber. 5.50 Gram muz. 6.20 BBC Theaterorkest. 7.15 Kerkdienst. 8.05 Zang. 8.20 Ber. 8.35 Ra dio-film. 9.35 Fred Hartley’s sextet. 10.05 Epiloog. 10.15 Viool en piano, 10.50 Wyn- ford Reynold’s orkest. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Vrou wenkwartet. 1.05 Cellovoordracljt 1.30 Saxofoonvoordracht. 2.20 Vastenpreek. 3.20 Zang. 3.50 Tooneel. 4.50 Concert. 8.05 „La Mascotte”, opera. 9.05 Parijsch instru mentaal kwartet. 11.05 Gram.muz. KEULEN 456 m. 12.20 uur nam. Gevar. progr. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.35 Popu lair concert. 2.45 Muz. tusschenspel. 3.20 Concert. 7.35 Gram.muz. 8.20 Zie Duitsch- landzender. BRUSSEL Vlaamsch. 322 m. 12.30 uur nam. Van Damme-septet. 12.50 tot 1.20 Gram. muz. 2.20 Conservatorium te Ostende. 5.20 Pianovoordracht 6.20 Gram.muz. 7.20 Ge var. progr 9.30 Gram.muz. 10.20 tot 11.20 Dansmuziek. (Gr.pl.) BRUSSEL Fransch. 484 m. 12.30 uur nam. Dansorkest. 12.50 tot 1.10 en 1.50 Gram. muz. 2.20 Muziekkapel 4.20 Gram.muz. 4.50 Militair orkest. 6.15 en 6.35 Gram. muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroepsym- phonie-orkest. (8.20 tot 8 55 Tooneel.) 9.30 Dansorkest. 10.20 tot 11.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 7.35 uur nam. Programma, gewijd aan de West wall. 8.20 Gevar. concert. 9.20 tot 9 40 Ber. 10.05 tot 10.20 en pl.m. 10.40 Hans Busch en Joe Bund met hun orkest. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Concert. West-End. „Het meisje van n-h o o g”. (Sloofje.) Aan de wijze, waarop een luchtig nie mendalletje als de romantische geschiede nis van „The girl downstairs” (Het meisje van één-hoog) is behandeld en uitgewerkt, herkent men de knappe vakmenschen van de Metro-Goldwyn-Mayer. De lotgevallen van het „sloofje”, het werkmeisje in een groot huis, mogen wat onreëel schijnen, het gebeurt in het leven toch wel eens, dat een eenvoudig meisje de echtvriendin van een „maatschappelijk hooger geklas- seerden” jongeman wordt. Het gaat er slechts om of de film zoo’n geval aanne melijk kan maken. De regie is wat deze Asschepoes betreft daarin grootendeels ge slaagd, dank' zij mede de figuren van Franchot Tone en Franciska Gaal, die de hoofdrollen vervullen. Kluchtig en bij verschillende scènes be paald zot is het voorprogram „Lach, of ik schiet” (Fluiting with fate), waarin Joe E. Brown en Leo Corillo de hoofdfiguren uitbeelden, resp. die van cabaretleidér, wien ’t zoo Slecht gaat, dat hij z’n „moor denaar zoekt” en van bandietenleider. De gebruikelijke actueele journaals maken verder deel van het programma uit. PROGR. GEMEENTELIJKE RADIO* DISTRIBUTIE. Progr. I.: Alle uitz van Hilversum I. Progr. II.: Alle uitz. van Hilversum II- Zondag 25 Februari. Programma III. 8.30 uur v.m. Br. Fr. 11.20*) Danmark* Rad. 12.uur nam. Eng. 12.20 Br. Fr. 1.05 Eng. 1.35 Keulen. 1.50 Br. VI. 3.50 Eng. 4.25 Motala. 5.20 Duitschland- zender. 6.50 Beromünster. 7.Eng. 7.20 Br. Fr. 8.20*) Beromünster. 9.40*), Danmarks Rad. 10.20 Eng. Programma IV. 8.30 uur v.m. Keulen. 9.35 Br. VI. 10.20 Keulen. 11.20 Br. VI. 1.20 uur nam. Danmarks Rad. 4.20 Br. Fr. 4.50 Parijs. 6.40 Br, VI. 7.20 Gem. Rad. Distr. 8.— Br. VI. 10.40*) Boedapest. 11.30 Duitscb* landzender. Maandag 26 Februari. Programma III. 8.— uur V.m. Br. VI. 8.20 Eng. 10.20*)' Pai^ze, 11.05 Parijs. 11.50 Eng. 12.20 uur „De Regen kwam”. Men zal in dit grandioze filmwerk, dat een bewerking is van den beroemden roman van Louis Bromfield, dit vooral bewonderen, t.w de verbluffende techniek' en het ontroerende en gave spel van de drie hoofdvertolkers Myrna Loy, Tyrone Power en George Brent. De Hollywood- sche producers hebben van hun schier ongeloofelijk technisch kunnen al meer blijk gegeven, doch hetgeen zij in „De Regen kwam” hebben gewrocht, grenst aan het wonderbaarlijke. De scènes bijv, van de wolkbreuken en aardbeving, waar bij steden en dorpen ten onder gaan, zijn adembeklemmend. Men wordt er zoo door geboeid, dat men zich moeilijk los kan maken van de gedachte, dat het hier alles slechts schijn betreft. Het is of men het a's het ware zelf doorleeft. En toch doet cn der scènes „cru” aan Ongetwijfeld dit vooral een van de vele verdiensten den regisseur, die zijn meesterschap de volle honderd procent heeft be wezen het imponeerend karakter wordt er doo’r verhoogd. Kan „De Regen kwam” technisch reeds gekwalificeerd worden als een grootsche gebeurtenis op filmgebied, het geneven zelf verhoogt in niet geringe mate de aantrekkelijkheid. Het verhaal heeft tal van tukjes van fijn sentiment, welke wars 2ijn van valschen pathos. De typeeringen zijn naar het leven getee- kend, gebracht door stars, die ieder voor zich een wereldfaam hebben. Een welverzorgd voorprogramma gaai aan deze groote film vooraf. Odeon. „De negen vrijgezellen”. Op het tooneel: Koos Koen. Odeon Theater brengt een kostelijke verrassi.-g Koos Koen op het tooneel met zijn allervermakelijkste transformatie- schets „Het bruiloftsdiner” Wat is er ge- lachten om de verschillende typen, mannen en vrouwen, oud en jong, die ieder op zijn of haar manier hun tafelspeeches houden E i hoe knap speelt Koos Kóen deze zoo uiteenloopende karakters, scherp typee- rend en met een onverbeterlijken humor Maar Koos Koen heeft minder reden om tevreden te zijn over zijn publiek, dan dit laatste over hem; gisteravond tenminste leden zijn opgewekte pogingen om de ge meente mede aan 't zingen te ^rl^en. jam merlik schipbreuk. Aan vroolijkheid was overigens in de zaal geen gebrek Wereldnieuws gaat aan dit succesvolle lucht”. van Kirch- maakten een inspectietocht, waarbij ver schillende vliegtuigenfabrieken werden bezocht. De munitiefabrieken in Frank rijk werken onder hoogdruk. Ook op het Fransch-Duitsche front heeft het gewin terd, zoodat er met man en macht moet worden gewerkt om de wegen voor mu- nitietransporten en levensmiddelen-aan- voer sneeuwvrij te maken. Visschersvaar- tuigen vegen mijnen in de Duitsche bocht waarbij torpedojagers en vliegtuigen de wacht houden En tenslotte een gekleurde Mickey Mouse. EERSTE NEDERLANDSCHE BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Op Zaterdag 2 Maart a.s. zal in de groote zaal van Amicitia het 45-jarig be staan van den Eersten Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficiern van Land-, Zeemacht- en Koloniën herdacht wor den. Den oud-onderofficieren en gemo- biliseerden onderofficieren met hun dames en introducee’s zal een feestavond wor den aangeboden, waaraan zullen mede werken De Vereenigde Haagsche Spelers (dir. Pierre Balledux) en het orkest van de Haagsche Burgerwacht (dir, Th. Kneifer) met als slot een geanimeerd bal. Voor de bijwoning door de gemobili seerde onderofficieren is aan de betrok ken commandanten inmiddels toestem ming aangevraagd. De geheele baten worden in het Onder- steunings Fonds voor Weduwen en Weezen gestort. Cineac. De hoofdschotel van het programma in “ineac van deze week wordt gevormd 9oor de kleurenfilm over Indië, vervaar digd door mr A Hustinx. in opdracht van Mij Nederland, waarvan de vorige Week het eerste deel draaide Dit tweede ?eel is zeer zeker nog aantrekkelijker en interessanter dan het deel, dat reeds werd ’«rtoond Men ziet er tal van beelden in Batavia, Bandoeng en Soerabaja, een “ezoek wordt gebracht aan den beroem den Plantentuin, de camera toont ons derr "Jstbouw in den Preanger en de theecul- f~Ur op de berghellingen van Java Een “ezoek wordt gebracht aan den Boroboe- doer en dan gaat het naar Bali met zijn dansen en natuurschoon, terwijl boven- l(itn e®” beeld wordt gegeven van een «verbrandingsplechtigheid Wederom j.]°rdt hier getoond, wat de tegenwoordige i^rt'nfotografie vermag Ongewijfeld h ,‘ze rolprent de koloniën dichter tot j n orengen. die Indië niet kennert Van Actualiteiten noemen we de interes- on? opnamen van het kruiende ijs op lifou Rroote rivieren en als groote actua ry, de „Altmark" in de Jossingfjord. 1 Thalia. „De leugen van Nina Petrovna”. „Een bood schap aan Garcia”. Voor de pauze draait een spannende Fransche film „De leugen van Nina Pe trovna”, waarin Isa Miranda en Fernand Gravet de hoofdrollen vertolken. Het verhaal speelt zich grootendeels af in Weenen, in de officierskringen. Isa Mi randa als Nina geeft schitterend en ge raffineerd spel te zien. Fernand Gravet 'als luitenant Franz vervult zijn rol even eens subliem. De tweede hoofdfilm is getiteld „Een boodschap aan Garcia”. Een jong Ameri kaansch luitenant krijgt de opdracht om aan generaal Garcia een belangrijken brief te overhandigen. De tocht is uiterst gevaarlijk, aangezien hij doorloopend door de Spanjaarden gefouilleerd wordt en dan met moeite zijn vrijheid weet terug te krijgen. Hij brengt het er echter nog goed af. John Boles, Barbare Stanwyck en W; lac eBeery spelen de hoofdrollen. Vooraf nog het Paramount nieuws, een musical en een oergeestige één-acter. zelfs na bovenge- noopte nam. Br. Fr. 1.20 Div. 2.20 Danmarks Rad. 3.50 Eng. 4.20 Br. Fr. 4.50*) Pauze. 5.35 Br. Fr 5.50 Br. VI. 6.05 Br. Fr. 6.20 Br. VI. 7.20 Eng. 8.20 Rome 9.20 B>r. VI. 11.20*) Rome. Programma IV. 8 uur v.m. Keulen. 8.20*) Pauze. tJO J Keulen. 9.50 Duitschlandzender. 1K10 Div. 11.20 Br. VI. 1.20 uur nam,*) Danmarks Rad. 1.50 Keulen. 2.20 Duit»eh- landzender. 4.20 Parijs. 5.35 Boeda pest. 6.20 Gem. Rad. Distr. 6.50 Boe dapest. 10.30 en 11.30 Duitschlandzender. Eventueel ander station. Studio. „Verdwenen meisjes” De Fransche regisseurs zoeken het graag in het crimineele genre, dat veler lei schakeeringen biedt en de elementen emotie en spanning steeds als vanzelfspre kend met elk der variëteiten vereenigt. In de geheimzinnige geschiedenis der verdwenen meisjes, blondines, brunettes en zwartjes, die plotseling en spoorloos als het ware in het niet opgaan, zijn de ingre diënten voor een pakkende filmstory com pleet voorhanden. Er is een handig en knap meiske, dat een bijna-slachtoffer, handig politie-spion- ne wordt; een zeer onbetrouwbaar uit ziend man, die politie-inspecteur blijkt te zijfr, een gek, die van massa-moord ver dacht wordt, maar alleen maar wassen beelden‘in brand steekt; een cabaret-di- recteur, die op een haar de guillotine mist en een compagnon, die er tenslotte zijn hoofd onder verliest. Er zijn nog veel meer menschen bij dit geval betrokken en, zooals men bij de Franschen en zeker bij een regisseur als Robert Siodmak gewoon is, zijn de typen perfect gekozen. Maurice Chevalier en Erich von Stroheim spelen goede rollen. Maandag 26 Februari. Hilversum I 1875 m. en 414.4 m. Algemeen programma van de V.A.R.A. 8.uur v.m. ANP, gram.muz. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Declamatie. 10.40 Fluit en 11.10 Declamatie. 11.30 Gram.muz. 12— uur nam. VARA-orkest. (12.45 ANP.) 2.Rosian-orkest. 3.Declama tie. 3.30 Zang, piano en cello. 4.3) Voor 7. het voorstel tot aankoop van perceelen Tripstraat nos. 14 t.m. (even nummers); 8. het voorstel tot wijziging van de Raadsbesluiten van 14 November 1932 be- treffende medewerking door de Gemeente aan de totstandkoming van bouwplan nen o.m. van de woningbouwvereeniging „Beter Wonen” en „Luctor et Emergo", tot uitgifte in erfpacht van grond aan de Ockenburghstraat, de Verspronckstraat en de Fabritiusstraat te Loosduinen aan de woningbouwv°reeniging „Ons Huis”, en tot het verleenen van verdere mede werking aan de totstandkoming van bouwplannen van deze laatste vereeni- ging; tevens praedvies op het adres, get. verz. no. 9. Roxy. „De spooktyein". „Helden der tropen”. Robert Montgomery, Lewis Stone en Virginia Bruce spelen de hoofdrollen in de Metro-Goldwyn film „Helden der tro pen”, een film, die de bestrijding der gele koorts behandelt; meer in het bij zonder nog haar ontdekking. Reeds eer der schreven we over dit prachtige film- product, dat vrijwel op een plan gesteld kan worden met films als „Louis Pas teur”, „Robert Koch” e.d. Als tweede hoofdfilm „De Spooktrein naar het boek van Arnold Ridley in de Filmex-Cinetone Studio’s opgenomen onder regié van Karl Lamac. Knap en vlot spelen Jan Musch, Fien de la Mar, Louis Borel, Cissy van Bennekom, en nog vele anderen dit aardige detec- tivestuk. In het voorprogramma '.Hollandsch nieuws van een terugblik biedt van goede documentaire en f hoog peil staande Polygoon verricht. Seinpost. „Sweetheart s”. Jeanette MacDonald en Nelson Eddy in een grootsch opgezette revuefilm met schitterende balletten en prachtigen zang. De geschiedenis van twee operette- sterren, Marlow en Lone (Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy), die een druk bezet leven hebben en nauwelijks tijd om op adem te komen. Gramofoon-opnamen, liefdadigheids-opvoerlngen, gala-avonden Capitol. „Trader Horn” In Capitol-theater wordt de groote oer- woud-film „Trader Horn” geprolongeerd. ,,’t Z i t in de „De pastoor fold” Het onverminderd succes wekenlange vertooning van noemde dolvermakelijke klucht ae directie tot nog een week prolongee- ren. Ook de andere hoofdfilm is ons niet vreemd. „De pastoor van Kirchfeld” werd °ok reeds meerdere malen in onze ko- lonnnen eervol vermeld. Het is dan ook een zuiver menschelijke geschiedenis, welke diep ontroerd. Men laat goed uit komen in deze film welk een noodeloos 'jerdriet verdachtmakende dorpspraatjes aen betrokken personen kan berokkenen. Het voorprogramma biedt veel interes sants uit binnen- en buitenland, een en ander uitgebracht door Paramount en Profilti. Olympia. „W ie is de vade r?” „De dans des dood s”. De vraag „Wie is de vader?” die voor dien reeds ettelijke weken lang den film-, liefhebbers hier ter stede is voorgezet, krijgen nu de Olympia-bezoekers gesteld. En zij kunnen genieten bij deze vraag naar het vaderschap, van een amusante geschie denis, een film van een buitengewone gees tigheid en met een allergrappigst scena rio. Het is de geschiedenis van een winkel meisje, dat een vondeling op de stoep van een vondelingentehuis vindt en dan voor de moeder wordt aangezien. Een en ander brengt natuurlijk de noodige verwikkelin gen mee. Het eind is, dat de baby een rijke papa krijgt, door het huwelijk van het meisje met den zoon van haar directeur. Er zijn vele vermakelijke tafereeltjes in deze aardige film, die alle met veel zin voor humor zijn uitgewerkt en vlot zijn gespeeld. De tweede hoofdfilm „De dans des doods" is een spannende circusfilm met Paul Hörbiger, Hertha Feller en Hans Söhnker in de hoofdrollen. voor de vergadering van den Gemeente raad op Maandag 4 Maart a.s., te half twee. Beraadslaging over: 1. het voorstel tot vaststelling van voorgevelrooilijnen voor gronden, gele gen tusschen Prinsegracht, de Brou wersgracht en den Zuid-Binnensingel; tevens praeadvies op de adressen, get. verz. 1939, nos. 117, 119, 120, 121, 124, 125, 126, 127, 128, 139, 244, 252 en 254; 2. het voorstel tot aanvaarding van eenige geschenken ten behoeve van de gemeentelijke kunstverzamelingen; 3. het voorstel tot aan- en verkoop en verhuring van grond aan en nabij het Dr.-De-Visserplein en aan het Kolen wagenslag van en aan A. J. de Groot; 4. het voorstel tot kostelooze over neming van grond, gelegen vóór de per ceelen van-Nijenrodestraat no. 2 en van- Nijenrodestraat no„ 14/van Diepenburch- straat no. 2; 5. het voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan de Ilpendamstraat; 6. het voorstel tot verhuring van dergrondsche privaatinrichting aan Gevers-Deynootplein aan W. van Zwan; Passage. „Het gestolen manuscript.” Een komische thriller is iets, wat ons niet iederen dag wordt voorgezet, maar in Passage kunt u dit deze week zien. Een buitengewoon aardige en spannende film met Robert Montgomery en Rosalind Russell in de hoofdrol is dit „Gestolen manuscript”. Er vallen eenige dooden in, maar het is volstrekt niet aangrijpend en u ziet lachend toe, hoe de geslepen detective (die de beroeps-politie natuur lijk veel te slim af is) het absoluut on begrijpelijke geval tot klaarheid brengt. Er is in de film sprake van een valsch en een echt Shakespeare-manuscript, die natuurlijk steeds verwisseld worden. Ver schillende partijen maken jacht op het echte, maar veroveren steeds juist het valsche, hetgeen den strijd slechts nog heviger maakt. Robert Montgomery is on navolgbaar als de detective, zoowel in het geslepene als in het komische. De andere rollen zijn eveneens uitstekend bezet. Een film, welke u, als u van span ning en vroolijkheid houdt, vooral niet moet overslaan. Het voorprogramma be vat het nieuws uit binnen- en buiten land, een aardig filmpje van „Our Gang” en een gekleurde film over St. Helena. Princesse. „Een banneling keerde t e r u g”. „Een banneling keerde terug”, is een mooie, ontroerende film met den beroem den Jtaliaanschen tenor Tito Schipa en de Fransche filmster Mireille Balin in de hoofdrollen De gevierde tenor Berti be gaat op een ondoordacht oogenblik een moord. Hij wordt veroordeeld tot dwang arbeid, maar krijgt na enkele jaren gra tie. Dan keert hij terug in het gewone leven, om goed te maken wat hij heeft misdaan. Maar het lot is tegen hem, eerst valt hij in de handen vah een geweten- looze vrouw, dan voert hij een zwaren strijd, om zijn kind, dat zich van hem afgewend had, terug te winnen. Hij slaagt hier in. Maar het moeilijkste van alles is voor hem het oogenblik, dat hij weer zingen gaat en het publiek hem herkent. Een afkeurend gemompel ontstaat, er wordt geschuifeld, gefloten, de tenor ver liest zijn moed en reeds dreigt hij in een te storten, mdar Van het voorprogramma noemen wij een interessant filmpje over het Rijks- museum te Amsterdam en een Walt Dis ney technicolor. Rembrandt. „De twee straatjongens van P a r ij s”. Na een suCcësvolle première in het Capitol-theater staat de ontroerend-rea- kinderen. 5.Gram.muz. 6.Orgelspel. 6.30 tot 7.10 Gram.muz. 7.10 Lezing „Zenuwenoorlog”. 7.30 VARA-orkest. 8. ANP. 8.15 „De Stem des Volks” (afdee- ling den Haag), het Residentle-orkest en solisten. 9.— Declamatie. 9.15 Rosian- orkest. 10.Cello en piano. 10.30 Cor Steyn’s Accordeonband 11.ANP. 11.10 Gram.muz. Hilversum II 301.5 m. N.C.R.V. 8.— uur v.m. ANP. 8.05 Schriftlezing. 8.20 Gram.muz. (9.30 tot 9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.Christ lectuur. 11.30 Gram.muz. 12— uur nam. Ber. 12.15 Gram.muz. (12.30 ANP.) 1.Orgelspel. 2.Voor scholen. 2.35 Gram.muz. 3.r— Causerie over kamerplanten. 3.40 tot 3.55 Gram. muz. 4.— Bijbellezing. 5.— Gram.muz. 5.15 Voor kinderen. 6.15 Klarinet en piano. 7.Ber. 7.15 Gesprekken over het geloof en zijn moeilijkheden. 7.45 Gram.muz. 8.Berichten ANP. 8.15 De Koninklijke Marine Kapel (opn.) 8.45 Causerie „De nationale beteekenis van het steenkoolgas”. 9.15 Christ. Radio-koor. 10.ANP, actueel halfuur. 10.30 Kamer- muziekspelers. 11.30 Gram.muz. C a. 11.50 Schriftlezing. ENGELAND 391 m. en 449 m. 12.20 tot 12.30 uur nam. Ber 12.45 tot 1.20 BBC- orkest, 2.20 tot 2.55 Dansmuziek. 3.20 Grimethorpe Colliery-orkest. 3.50 tot 4.20 Zang en piano. 5.20 Ber. 5.35 Tooneel. 5.55 tot 6.20 Concert. 7.20 Variété. 8.20 tot 8.35 Ber. 8.50 Orgelspel. 9.20 TooneeL 10.05 BBC-orkest. 10.50 Geraldo's orkest. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Vocale duetten. 1.05 Vioolduettm. 1.30 Fluitvoor- dracht. 2.20 Orgelconcert. 3.50 Muz. cau serie. 4.20 Chansons. 4.35 Trio-Jean Ma- nuel. 5.35 Pianovoordracht. 6.20 Lichte muziek. 6.50 Tooneel. 8.05 Symphonic- concert. 9.35 Zang en piano. 10.05 Too neel. 10.35 Cellovoordracht. 11.05 Gram. muz. KEULEN 456 m. 12.20 uur nam. Eysoldt's orkest. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.35 Popu lair concert. 2.45 Muz. tusschenspel. 3.20 Omroeporkest. 5.Folkloristisch progr. 5.45 Gram.muz. 7.05 Gram.muz. 7.35 Vroo- J- lijk progr. 8.35Zie Duitschlandzender om 8.20 BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 11.20 uur v.m. en 12.30 tot 1.20, 4.10, 4.55, 5.50 en 6.20 uur nam. Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.60 Cabaret. 9.30 tot 10.20 Gram.muz. Brussel Fransch 484 m. 12.30 uur nam. Musette-orkest. 12.50 tot 1.20, 4.20 en 5.35 Gram.muz. 6.05 Pianovoordracht. 6.30 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50. „Con- djis et tandems”, operette. 10.tot 10.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 7.35 uur nam. Gram.muz. 8.20 Berlijnsch Philhar- monisch orkest. 9.20 Ber. 9.50 tot 10.20 Fröhlich’s orkest. Pl.m. 10.40 Dobrindt’s orkest. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 con cert. Amicitia. laatste der Mohicanen”. rOiprent dateert uit het jaar 1757 ’’e dén 'zevenjarigen oorlog. Spannen- ^uplden van gevechten tusschen Fran- de Engelsche soldaten, zoomede sluip- scheden door Indianen warden op het 1,100 doek getooverd. In deze van het be- t het einde boeiende rolprent, speelt gf1 ^antiek, die vooral den Indianen niet de r“"j js een voorname rol. eigenlijke hoofdfilm „In den greep gorilla”, is een echte rolprent om van te huiveren. De hoofdfiguur in dit ge- van1 ls een gorilla met een schier onge- g naarde kracht en die met recht de ik van Amerika mag genoemd worden. s t^ de geschiedenis van een rijk medi-' Het die zich bedreigd waant en een schrij- cUS’ ontving, dat hij op een vastgestelden ^titn zal worden vermoord. Nieuws uit d. L>n. en buitenland gingen aan dit met samengesteld programma vooraf. Apollo. „Drama inSjanghai". beroemde regisseur Pabst heeft in •film „Drama in Sjanghai” ’n grooten zl” gedaan. Het verhaal speelt in de Snde stad Sjanghai, vlak voor het uit aten van den Chineesch-Japanschen Dat? Een nieuw China wordt geboren, °°i A'ina onder den genialen en nobelen S.-ang kai-sjek, die in deze geschiedenis TSJ«niboliseerd wordt in de figuur van den ^sleider Tsjeng. Het is tegen dezen t ^ng dat booze machten en duivelsche rftpn samenspannen. Een paar aan Jager ”11 geraakte Wit-Russen, Christiane Mar- a vne en de meesterlijk lugubere Louis inuvet, hun argelooze dochter, een nacht- kroegbezitter en de Chineesche leider van L,t genootschap „de Zwarte Draak”, tegen stander van Tsjeng,gespeeld door Inkijinoff X men zich nog zal herinneren als de hoofdfiguur uit „Storm over Azië", deze allen werken samen om een spannend en romantisch geheel te vormen, waarin ech ter het onmiskenbare hoogtepunt gewor den is: de alles-en-allen meesleepende op tocht met, opschriften en transparanten die het volk stimuleeren zich aan te sluiten hij het verzet van den leider en het één geworden China, Een boeiend programma gaat aan deze spannende film vooraf. In de gisteren hier ter stede gehouden algemeene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. De Rentekas, werden de balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1939 goedgekeurd cn het di vidend vastgesteld op 4 pCt. (v. j. 4i pCt.). Als commissaris werd herbenoemd do heer A. Verwey. Aan den heer H. E. van Leyden werd op zijn verzoek wegens hoogen leeftijd ontslag verleend als commissaris, met dankbetuiging voor de van de oprichting af aan de vennootschap bewezen diensten. De netto-winst bedraagt 90.800 (v. j. 97.800). De verdeeling van de netto winst geschiedt als volgt: Reserveeren voor bedrijfsrisico’s 15.000 (v.j. 10.000), Stichting Pensioenfonds ƒ5000 (v.j, f 10.000), verdeelen volgen! art. 27 ƒ60.000) (v.j. ƒ66.250), reserveererf voor dividendbelasting 6000 (onveran* derd) op nieuwe rekening 4.801 (v.j. ƒ5.601). De balans geeft de volgende posten: debet: aandeelen in portefeuille f 3.500.000 (onveranderd); belegde reserve ƒ452.153 (v.j. ƒ424.677); huizen Zoutmanstraat Pr. Hendrikplein en safe 100.000 (onver» anderd); kassa ƒ101.344 (v.j. ƒ97.973); ef fecten ƒ87.354 (v.j. ƒ72.707); coupons en vreemde munt 13.854 (v.j. 12.702); ban ken f 34,776 (v.j. ƒ34.608); effecten-debi- teuren ƒ2 357.344 (v.j. 2.338.374); diverse debiteuren ƒ1.358 248 (v.j. ƒ1.718.010). Crediet: kapitaal 8.000.000 (onveran derd); reserve ƒ450.000 (onveranderd) onopgevraagd dividend 1054 (v.j. ƒ580); dividend 1939 ƒ60.000 (v.j. ƒ63.750); spaarbank ƒ733.927 (v. j. 901.558); depo sito- en chèquerekeningen 360.774 (v.j. ƒ525.504); diverse crediteuren ƒ394.527 (v.j. 1.252.059); saldo op nieuwe reke ning 4.801 (v.j. ƒ5.601. De winst- en ver liesrekeningen staat credit voor saldo AoPo ƒ5.601 (v.j. ƒ3.492), rente ƒ118.176 (v. j. ƒ111.432); provisie ƒ33.495 (v.j. 45.093)vreemde munt coupons en safe ƒ9.956 (v j ƒ9.482) en debet voor: ƒ70.060 (v. j. ƒ71.648); afschrijving op ef fecten ƒ6.368. listisshe film „De twee straatjongens van Parijs” thans op het nieuwe programma van Rembrandt. De film is stellig be- zienwaard; Rivas heeft zich als regisseur boven de stof gesteld en met meester hand de wisselende scènes tot een sug gestieve en alleszins boeiende, dikwijls aangrijpende, eenheid gecomponeerd. Het tragisch lot van de twee jeugdige ver schoppelingen, wier ontvankelijke kin derziel, gekneusd en gewond door de hardvochtigheid van hun pleegouders, eerst na veel ontberingen rust vindt: de een in den dood en de ander in het te rugvinden van zijn ouders, zal niet na laten een diepen indruk te maken. Een prachtfilm! Het uitgebreide voorprogramma be helst naast de actualiteiten een Popeye- filmpje van de ware soort en een co- ■medie met de ,.,gag-star” Andy Clyde. Rex. „Grazige weiden”. „Grazige weiden” is een belangwekken de reprise, belangwekkend om den in houd en om het feit, dat zij geheel door negers wordt gespeeld. De film is een bewerking van Con- nelley’s tooneelstuk „Green waarin hij de geschiedenis Bijbelboek Genesis verhaalt, „De dorpsdetective”. „De gestolen tempelschat” Dat Joe E Brown de bezoekers weer eens heeft doen schaterlachen spreekt van zelf Ditmaal fungeert hij als detective en komt in contact met een door de politie gezochten inbreker, die een rijken buit er gens in een hotel verborgen heeft Het loopt storm in het uitgestorven dorpshotel met allerlei lieden uit de onderwereld. Allen natuurlijk belust op de aanzienlijke geldsom. Joe komt hierdoor natuurlijk in diverse moeilijkheden, waaruit hij zich weet te redden met zijn bekende manier van optreden. Als tegenhanger van deze dolle geschie denis wordt voor de pauze een griezel film gedraaid met als titel: „De gestolen tempelschat”. Het gezelschap, dat dezen schat onderling zal verdeelen, worden des nachts opgeschrikt door geheimzinnige „tam-tam" geluiden, waarna een gewel dige menschaap telkens zijn werk verricht. Paramount teressant oorlogsnieuws. in-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7