van Oplossing van de competitie-, moeilijkheden SPORT HA'AGSCHE COURANT VAN MAANDAG 26 FEBRUARI 1940. VIERDE BLAD, PAGINA 2. KORFBAL m V.U.C. NOG STEEDS IN DE RUNNING w HULDIGING H. J. HIERCK V.U.C. HAAR XERXES MET 2—3 VERSLAGEN Alle afdeelingen in Noord-Holland in tweeën FEIJENOORD VERSTERKT HAAR POSITIE H.B.S. DOOR FEIJENOORD MET 0-4 GESLAGEN Na weken van rust rolt de voetbal weerEen moment uit den wedstrijd H.B.S.Feijenoord (O4). Het fraaie keepwerk van v. Male doet één der H.B.S.-ems die haren te berge rijzen. NATIONALE ROND DEN HAAG- MARSCH Nieuwe halve competitie Zuid-Holland De voorzitter der adspiranten-commissie en tevens voorzitter der feest commissie, de heer v. d. Moolen sr., reikt den jubilaris (rechts) den Hierck-beker uit. VRAUWDEUNT EN VENTE SCOREN IEDER TWEEMAAL gesplitst Besluiten van het Bondsbestuur BEHOUDT KANS Zie verder 4e blad, pag. 3 VAN DE HAAGSCHE CLUBS NB Wb» VOETBAL. aangewezen 1.66 3 Het Zuiden. 8 Na de rust. WANDELEN. 1 deze afdeeling een halve competitie Kansen van H.B.S, aanzienlijk verminderd. Aantrekkelijk tot een kwartier na de rust. De Hagenaars hebben gebrek schutters. 2 2 1 2 1 3 3 2 3 1 hebben, het genoeg. 1 1 1 1 1 3 3 10— 7 1611 11- 14 10 9 9 8 9 9 8 10 7 9 8 8 7 6 6 4 3 3 2 2 2 1 2 4 2 1 2 2 3 3 1 2 1 1 2 3 3 3 3 5 5 7 1 2 2 2 4 3 4 4 5 7 9 9 4 3 3 P« 4 4 2 M. V.V. Juliana N. O.A.D. Willem II L.O.N.G.A. Eindhoven P.S.V. N.A.C. B.V.V. Roermond Limburgia Helmond 2—2 0—1 Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het algemeen secretariaat van deze marschen, Z.O. Buitensingel 20 (tel. 772012) alhier. SCHAATSENRIJDEN. Na een gedwongen rust van een twaalf tal weken is gisteren de competitie van den K.N.V.B. hervat. Heel bescheiden nog maar, want het waren slechts een paar ontmoetingen in de Westelijke en Zuide lijke eerste klasse, waarvan er twee nog eens moesten worden uitgesteld, zoodat het geheele programma van gisteren zes wed strijden bevatte. Maar er is gespeeld, het begin is weer gemaakt. Als nu de Bilt maar geen gelijk krijgt, want terugkeer van de vorst zou weer nieuwe stagnatie met zich kunnen meebrengen. 16 30-6 12 34-22 1.33 12 19-19 1.33 9 16-12 1.12 10 19-24 1.11 10 24-20 1.11 7 23-19 0.87 7 20-33 0.70 7-16 0.42 2 11-30 0.22 18 28-14 1.63 18 41-19 1.50 15 20-11 1.50 14 26-18 1.40 13 26-20 1.18 11 28-15 1.10 9 18-14 0.90 8-14 0.88 7 14-21 0.70 5 10-29 0.50 4 18-34 0.36 2 8-36 0.20 Blauw Wit D.E.D. DVD. Oosterkwartier 4 S.VK 4 Feijenoord Sparta V.U.C. D.F.C. H.B.S. D.H.C. H.D.V.S. Xerxes R.F.C. C.V.V. De Districtscommissie van den K.N.K.B. in Zuid-Holland belegde Zaterdagmiddag te Rotterdam een vergadering voor de af gevaardigden van de vereenigingen en Er kende Bonden in dit gewest, teneinde te komen tot een bevredigend plan tot af werking van de, als gevolg van de lang durige vorstperiode ernstig gestagneerde, competitie. In zijn openingsrede besprak de voor zitter. dr. ir. J. P. Mazure, achtereenvol gens de verschillende ideeën, welke het zij door het Bondsbestuur, hetzij door de vereenigingen, door publicatie in ’t Ne derlands Korfbalblad. waren geopperd en op dit moment voor uitvoering in aan merking zouden kunnen komen. Spreker noemde als eerste mogelijkheid het voort zetten van de competitie in den huidigen vorm, waarbij dan als vaststaand kan worden aangenomen, dat op een volledi ge beëindiging van de competitie niet valt te rekenen. De meeste afgevaardigden bleken voor deze oplossing niet veel te voelen en gaven in principe de voorkeur aan een regeling, waarbij de mogelijkheid tot het uitspelen van de competitie, zij het dan in gewijzigden vorm, niet bij voorbaat is uitgesloten. Een tweede mogelijkheid was van Am- sterdamsche zijde geopperd en kwam hierop neer, dat door een zeer soepele toepassing van de invallersbepalingen, waarbij ook het invallen van een hooger in een lager twaalftal zou worden toe gestaan, alle twaalftallen iederen Zondag in het veld zouden worden gebracht. Men was echter van meening, dat een dergelijke regeling in Zuid-Holland wei nig effect zou sorteeren, omdat het aan tal plaatselijke ontmoetingen, waarbij uiteraard een dergelijke bepaling eerst volledig kan worden benut, te gering is. Vervolgens besprak de heer Mazure het plan, dat enkele weken geleden door het Bondsbestuur was opgesteld en waarbij van iederen wedstrijd op denzelfden dag tevens de returnwedstrijd zou worden ge speeld. Ook dit plan, waartegen in het Officieel Orgaan reeds bezwaren waren geopperd, werd door de vergadering niet toegejuicht. Zoodoende bleef tenslotte een keus over tusschen twee ideeën. Het eerste was een nieuw plan van de wedstrijdcommissie van den K.N.K.B., die voorstelde, om de reeds gespeelde wedstrijden te annulee- ren en te trachten een competitie te doen verspelen in kleinere afdeelingen, welke zouden worden verkregen, door de hui- Daarnaast werd uit de afgevaardigden een plan voorgesteld, waarbij eveneens de reeds gespeelde wedstrijden zouden vervallen, doch waarbij de afdeelingen in tact werden gelaten en getracht zou wor den, in elke afdeeling een halve com petitie te doen verspelen Over de voor- en nadeelen van deze beide ideeën ontspon zich een geanimeer de gedachtenwisseling. Gewezen werd op het sportieve element, dat bij het laatste plan ongetwijfeld grooter is al heeft het eerste plan het voordeel, dat door een doelmatige splitsing van de afdeelingen de reiskosten aanmerkelijk kunnen worden verminderd. De afgevaardigde van Ons Eibernest wees nog op het belang, dat voor de vereenigingen gelegen is in het regelmatig spelen van de lagere ploegen. Volgens dezen afgevaardigde moest des noods de competitie van de hoogere klas sen van’den K.N.K.B. hieraan worden opgeofferd. De voorzitter verzekerde ech ter dat door geen van de voorgestelde ideeën de afwerking van de competitie van de Erkende Bonden meer dan nor male moeilijkheden in den weg zouden worden gelegd. FEESTAVOND VAN SPOORWEGEN. In één der zalen van de „Poort van Kleef” hield de Sportvereeniging „Spoor wegen" een feestavond, waarvoor veel be langstelling bestond. De heer A Nakken jeugdleider, zeide in zijn openingswoord, dat door hem en den heer H. Leyssenaar het initiatief was genomen nu we een voetballooze periode beleven den leden verpoozing te brengen. De heer B. J. Sa- lemink, voorzitter, sprak hierover zijn dank uit. Daarna werd begonnen met de afwerking van een gevarieerd programma, dat door eigen krachten werd verzorgd. Speciale vermelding verdienen de heer Bakker met zijn liedjes en de heer Vrolijk in „oude Sientje” „de bedroefde Recruut” en „Sali Pilleman”. Ook het optreden van den heer A. Roo- seboom met zijn vioolharp viel te loven. Na de pauze werd een film over de ope ning van het terrein vertoond, terwijl de heer en mevrouw Bekker voor een slot zorgden, dat pakte. Natuurlijk besloot een geanimeerd bal, onder leiding van den heer Vrolijk, den avond, welke zeer geslaagd genoemd mag worden. Bij diens 10-jarig jubileum. Zaterdagmiddag was de zaal van „Unitas" aan de Prinsestraat alhier, ge heel gevuld met jeugdleiders, aanvoer ders en tal van vooraanstaande personen uit de voetbalwereld, om den H.V.B.- jeugdleider, den heer H. J. Hierck, te huldigen in verband met het feit, dat hij tien jaar in functie was. Terwijl het huldigingscomité zich het tooneel had opgesteld, betrad voorzitter, de heer G. eerste doelpunt van de Rotterdammers. Kuppen opende met een verren pass het spel naar rechts J. Taverne raakte den bal maar half, waardoor Zaanen kon door breken. Een voorzet langs den grond en Vrauwdeunt schoot, met den buitenkant van zijn voet, van dichtbij onhoudbaar in (0—1). Toen kwam er aan Haagschen kant leven in de brouwerij en beleefde het publiek volop sensatie, De rechtervleugel onzer stadgenooten begon zich te roeren uit een voorzet van v. d. Vegt schoot Oldemans in, maar van Male -hoewel danig op de huid gezeten door Kramer wist het gevaar af te wenden. Na een half uur dachten we den gelijkmaker te noteeren. Langelaan zette flink doorde aandacht van de geheele Feijenoord-verdediging was op hem gericht, toen Oldemans plotseling van grooten afstand een onverwacht schot loste, dat, ver buiten bereik van v. Male, de deklat trof. H.B.S. had hier het geluk niet aan haar zijde Tegen de rust oefende Feijenoord weer een flinken druk op de Haagsche veste uit. maar Vente liep nogal eens in de buiten- spelval, doch 8 minuten vóór het slot der eerste helft waren de bordjes weer ver hangen. Feijenoord verdedigde met man en macht. Een blunder van y. Male, die een laag ingeschoten bal bijna in eigen doel werkte, liep ongestraft af, evenals een misverstand tusschen v. d. Heyden en den weer in kanarie-gele trui gestoken Rotterdamschen portier. Maar ook Pelli- kaan mocht van geluk spreken, toen hij bij den zooveelsten scherpen voorzet van Linssen den bal met de vuist maar half raakte, Zaanen daarop van dichtbij tegen den staander knalde en Vente tenslotte overschoot. In de laatste minuut kreeg deze international nog, na een through- pass, een schier niet te missen kans, maar op enkele meters voor het doel schoot hij nóg tegen Pellikaan op. Na een uitgebreide discussie sprak de vergadering zich ten slotte met groote meerderheid uit ten gunste van het plan tot het organiseeren van een halve com petitie, zoodat dit plan voor het district Zuid-Holland ter goedkeuring aan het Bondsbestuur werd aangeboden. De rondvraag bracht nog enkele kleins wenschen naar voren. De te spelen halve competitie zal geheel los staan van de reeds gespeelde wedstrijden. De vereeni. gingen mogen dus nieuwe twaalftallen opgeven, terwijl de invallersbepalingen geheel zullen vervallen. In Noord-Holland. Ook het district Noord-Holland kwam Zaterdagmiddag, te Amsterdam, onder voorzitterschap van den heer Is. Vorst, in vergadering bijeen. De heer G. Steenis gaf daar namens het Districtsbestuur den afgevaardigden het volgende voorstel in overweging Elke afdeeling, ook de eerste-klasse, wordt in twee groepen gesplitst aan de hand van de standen der tot nu toe ge speelde wedstrijden, met dien verstande, dat de afdeelingen respectievelijk zullen bestaan uit de Nrs. 1, 3, 5 en 7 en de Nrs. 2, 4, 6 en 8, waarbij de resultaten der reeds gespeelde ontmoetingen zullen blij ven gelden. De Nrs. 1 van belde groepen spelen daarna nog twee wedstrijden (uit en thuis) tegen elkaar evenals de Nrs. 2, 3 en 4. Bovendien zullen de speeltijden van alle competitie-ontmoetingen worden ingekort tot tweemaal een half uur, om zoodoende meer speelgelegenheid beschikbaar te heb ben. Door deze regeling krijgen alle clubs nog 5 tot max. 7 wedstrijden te spelen. Het spreekt vanzelf, dat over deze ingrij pende wijziging in de competitie tal van afgevaardigden het woord voerden. De tweede- en derde-klasssers konden zich over het algemeen wel met het voorstel van het Districtsbestuur vereenigen. Zeven van de negen eerste-klassers waren echter van meening, dat de com petitie, wat de eerste-klasse betrof, op de normale wijze kon worden uitgespeeld, waarbij zij de toezegging deden, dat zij bereid waren, indien noodig, een enkele maal 2 wedstrijden op één dag te spelen. Het Districtsbestuur meende tegen het voorstel der eerste-klassers echter talrijke bezwaren te moeten opperen, zoodat men niet tot overeenstemming kwam. Zate: igavond heeft het bestuur van den K.N.K.B., in vergadering bijeen te Rotterdam, tenslotte de volgende beslui ten genomen In het district Noord-Holland worden alle klassen in twee groepen gesplitst. De wedstrijden, reeds gespeeld tusschen club», welke niet in dezelfde groep toornen, ver vallen. De clubs in één groétf geplaatst, spelen een geheele competit/ nv* hand having der wedstrijden, welke tt*wb#* de betrokken ploegen reeds gespeeld zijn. De ondergroepen eener klasse worden ten slotte weer samengevoegd, zoodat de oor spronkelijke samenstelling wordt hersteld en wel op de volgende wijze de nos. 1 van beide groepen eener klasse spelen twee wedstrijden om de eerste en tweede plaats van de geheele klasse, de beide nummer» 2 spelen om de derde en vierde plaats, enz. Voor het district Zuid-Holland zal in alle afdeelingen een halve competitie worden begonnen, zoodat de in het najaar van 1939 behaalde uitslagen worden geannuleerd. Slechts indien door nieuwe tegenslagen ten aanzien van het weer en de terreinen uitspelen van deze competitie vóór den zomer niet mogelijk zou blijken, zullen de niet gespeelde wedstrijden worden beschouwd als te zijn geëindigd met de uitslagen van de eind 1939 nog ge speelde wedstrijden. De competitie in Gelderland en Overijsel zal worden voortgezet naar de regeling, welke door het bondsbestuur werd getrof fen op 20 Januari j.l. De competitie zal hier dus gewoon worden uitgespeeld. Ver schillende clubs zullen echter twee wed strijden op één dag moeten spelen. De competitie in Noord-Brabant en het Noorden zal geheel normaal doorgang vinden. 28—20 16—13 20—19 11—17 20—26 Daar deze groep uit vijf clubs bestaat, werd tevens bepaald, dat de Nrs. 4 en 5 van deze afdeeling een halve competitie spelen met No. 4 van afdeeling A. voordat de oorspronkelijke samenstelling der eer ste klasse wordt hersteld. In de Zuidelijke eerste klasse werden de volgende resultaten behaald: M.V.V—Helmond LimburgiaJuliana Willem IILonga EindhovenN.O.A.D. De stand luidt hier aldus: gespg wgel. vrl .pntv-tgem 11 -- 12 10 10 11 10 10 9 10 10 11 10 Afdeeling H. De wedstrijden in het Westen betroffen beide de tweede afdeeling, waarin Feije noord haar leidende positie weer ver sterkte door den uitwedstrijd tegen H.B.S. met overtuigende cijfers (40) te winnen. De Hagenaars staan nu nog wel op de vijfde plaats met één wedstrijd minder ge speeld, maar het is toch niet te misken nen, dat hun kansen aanzienlijk zijn ge daald door deze nederlaag. V.U.C. daarentegen is nog ten volle in de running gebleven, want de Haagsche zwart-witten hebben in den uitwedstrijd tegen Xerxes met 32 de overwinning be haald. Hun achterstand op Feijenoord be draagt vier punten, maar onze stadgenoo ten speelden een wedstrijd minder. De stand is nu: gesp.gw.gel. vrl.pnt.v.-t.gem. 7 -- 4 5 4 4 4 2 2 1 0 gesp.gew.gel.verl. doelp. 3 2 2 1 1 -J» De tweede helft is alleen gedurende het eerste kwartier interessant geweest. H.B.S. heeft toen alles in het werk gesteld, om den in deze periode stellig verdienden gelijkmaker te fabriceeren, maar er werd niet of veel te weinig geschoten en boven dien zat het onzen stadgenooten stellig niet mee. De Vroedt, in het nauw gedre ven, plaatste het leder bijna in eigen doel, maar de bal wilde eenvoudig de lijn niet over. Even later probeerden v. Zuiden en Langelaan het in onderlinge combinatie, maar voor den doelmond was niemand aan wezig, om voor de finishing touch te zorgen. Andermaal kreeg H.B.S. een schitterende scoringskans. Uit een vrijen schop, bij de hoekvlag genomen, werd de bal door v. Zuiden in een wijden boog voor doel ge bracht. Van Male sloeg onder den bal door, waarop Kramer maar voor het intrappen had, maar nóg was hij in staat, van heel dichtbij over de lat te schieten. Dat was de kans van den dag Na deze 18 minuten was het met H.B.S. gedaan. Langelaan en v. d. Vegt verwis selden van plaats, maar ook dit bracht geen verbetering, ook al doordat laatst genoemde danig afzakte. De Rotterdam- sche ploeg, welke geen spoor van ver moeidheid vertoonde, nam het heft geheel en al in handen. Voor het Haagsche heilig dom deden zich dan ook tal van scrimma ges voor. Na 20 minuten, toen de geheele Haagsche defensie in puin lag, kopte Vrauwdeunt uit een voorzet van Linssen in moeilijke positie fraai in (02) en 8 minuten later profiteerde laatstgenoemde van de hem geschonken bewegingsvrijheid. Hij ondernam een ren, zette tenslotte voor en vóórdat Pellikaan het eigenlijk goed en wel besefte had Vente den bal al langs hem heen gejaagd (03). H.B.S. bracht er niets meer van terecht. Alleen een vrije schop, op den rand van het strafschopge bied, schonk nog gelegenheid, om de eer te redden, maar v. d. Vegt knalde in v. Male’s handen. Zes minuten voor het einde kogelde Vente uit een voorzet van Zaanen linea recta in (04). Een ieder was blij, toen tenslotte scheidsrechter Eversteyn het einde aankondigde. De elftallen waren H. B. S. Pellikaan Walhain en J. Ta verne d’Fonseca, H. Taverne en Graaf land v. Zuiden, v. d. Vegt, Langelaan Oldemans en Kramer. Feijenoord: v. Malede Groot en v. d. HeydenB Paauwe, Kuppen en de VroedtZaanen, Vrauwdeunt, Vente. en Linssen. Het verloop. H.B.S. begon, met wind mee spelend, niet onverdienstelijk. Vooral v. d. Vegt in den aanval was zeer actief, maar van v. Zuiden ondervond hij niet voldoenden steun, om tegen de forsche Rotterdamsche verdediging succes te kunnen hebben. Van Male moest dan ook voorloopig geen enkele maal ingrijpen. Na een 10-tal mi nuten werd Feijenoord echter, opgestuwd door den overval opduikenden Kuppen. de meest aanvallende partij. Die attaques waren breed van opzet en gevaarlijker dan die van H.B.S De Haagsche doelman Pellikaan graaide echter steeds de scherpe en hooge voorzetten van Linssen uit de lucht. En toen maal kuppen uit een corner van den linksbuiten inkopte, stopte H. Taverne, op de doellijn staande- den bal met de borst. Zonder dat van Haagsche zijde nog een schot was gelost kwam het Sinke voor afdeeling B: oiuuw wxvw.vu3; Blauw Wit-— S.V.K. 10—5; S.V.K.—D.V.D. 6—7; S.V.K. Oosterkwartier 5—2 D.V.D Ooster kwartier 85 D.E.D.S.V.K. 74 D S, D.—Blauw Wit 7—8Oosterkwartier— D.E.D. 1—2; Oosterkwartier—Blauw Wit 32. De beginstand van deze afdeeling luidt dus Zij, die van meening mochten zijn, dat door den langdurigen stilstand van de competitie de belangstelling voor de voet balsport gedaald zou zijn, zijn gisteren op Houtrust wel tot andere gedachten gekomen. Duidelijk kwam tot uiting, dat velen weer hunkerden naar een par tijtje voetbal en zoo >on het gebeuren, dat gisteren bij H.B.S.Feijenoord zeker een 10.000 toeschouwers het uitstekend be speelbare terrein omzoomden. Deze kamp heeft in de eerste helft en gedurende het eerste kwartier na de rust een levendig verloop gehad. Er deden zich in die periode tal van sensationeele momenten voor, waarbij het alleen te be treuren was, dat H.B.S. over geen enkelen gogden schutter beschikte. Zelfs een voudige kansen wist men om zeep te brengen. Zeker, alle Haagsche voorhoe despelers waren van goeden wille, maar de combinaties werden te ver doorge voerd en in de buurt van het vijandelijke doel was men zijn hoofd kwijt. Langelaan, hoe actief overigens, is geen aanvalslei der en verder zijn allen te licht gebouwd, om met suepes tegen een forsche defensie te kunnen optornen. Daarbij kwam nog, dat de Haagsche middenlinie in haar ge heel tekort schoot. Van den spil H. Ta verne ging weinig of niets uit; d’Fonseca kon den Rotterdam schen linkelvleugel niet houden en was te gauw uitgespeeld. Graafland was nog de eenige, die af en toe nuttige dingen deed. In de verdediging deed zich het be zwaar gelden, dat J. Taverne maar met één been kan trappen, terwijl Walhain nog lang de oude niet was. Doelman Pel likaan heeft voortreffelijk werk verricht; de vier doelpunten waren absoluut on houdbaar. Bij Feijenoord viel geen spoor van on geoefendheid waar te nemen. Allen heb ben dan ook in de 2J maand van wed- strijdloosheid ijverig aan de indoortrai- ning deelgenomen. Vooral kwam vetder weer aan het licht, over welk een gave middenlinie de Rotterdammers beschik ken. Kuppen was de ziel van den mid denmoot, dook overal op, dan in de ver dediging, dan in den aanval en wisselde met succes long- en short-passing af. Ook Paauwe was weer in zijn element, terwijl de speelwijze van de Vroedt In menig opzicht aan v. Heel deed denken. In de voorhoede was Manus Vrauwdeunt de motor; zijn beide doelpunten waren van voortreffelijke kwaliteit, Vente liep aanvankelijk naar zijn vorm te zoeken en kwam eerst tegen het einde los. Toen kwamen er van zijn voet twee knallen, waar voor Pellikaan geen houden aan was. Van de vleugelspelers was de han dige Linssen met zijn scherpe voorzetten het gevaarlijkst. Sinke was de minste van het vijftal en miste tegen het einde eenige gemakkelijke kansen. Het minst sterke deel van de Maasstad-ploeg was de verdediging, welker fouten v. Male nogal eens voor moeilijkheden plaatsten. De forsche figuren van de Groot en v. d. Heyden boezemden den Hagenaars ech ter ontzag in. Van Male zelf tenslotte heeft over het geheel genomen een rusti- gen middag gehad. Slechts een enkele maal moest hij handelend optreden. WEDSTRIJDEN IN KUNSTRIJDEN. Bij stralende zon en uitstekende ijs- conditie zijn gisteren op de Amstérdam- sche kunstijsbaan nationale wedstrijden in het kunstrijden verreden. De twee duizend toeschouwers, die de baan om zoomden, kregen een buitengewoon fraaie vertooning te zien. De verrichtingen van de rijders en paren stonden op een goed peil en de jury, bestaande uit de Belgi sche arbiters, dr. Claes en Nicaisse en den Nederlander de Voogd, had geen ge makkelijke taak om de plaatsen te ver deden. De wedstrijden stonden onder de leiding van den internationalen scheids rechter Witt. De uitslagen zijn als volgt Heeren 1. de Jong 212,3 pnt.; 2. Bauer 158,2 pnt. Dames 1. mej. Lamping 235,5 pnt.; 2. mej Meyer 200,2 pnt.; 3. mej. Danby 212.6 pnt.; 4 mej. Sprangers 182,7 pnt.; mej Kranenburg 180.2 pnt.; 6. mej. van linden 168.6 pnt. Paren1. mej Kennedy—Schweiger 23,7 pnt.; 2 mej Danby—de Jong 22.6 pnt.; 3 mej. Wagter Bauer 22,5 pnt.; 4. mej. Rol—Klusman 20,3 pnt. 4 4 2 "portief 3 3 14— De resultaten van de volgende v(e^strJJ' den blijven geldig Blauw Wit—D.V.D. 8—5; VERGADERING DER TWEEDE, DERDE EN VIERDE KLASSERS. Te Amsterdam is gistermiddag een al- gemeene vergadering der vereeniging der tweede, derde en vierde klassers gehou den in Krasnapolsky. Het bestuur werd als volgt samengesteld: A. Cassie, voor zitter; J. W. L. Scherpenhuizen, secreta ris; H. P. J. Kolen, penningmeester; T. Bonzema, O. de Vries, G. Hohmann en H. B. Verbeek, commissarissen. Tot leden van de bondsvergadering wer den aangewezen: voor de tweede klasse J. Kruyver, H. Scheen en I. A. Galavazi, voor de derde klasse H. de Jong en G. Hohmann en voor de vierde klasse J, A. Bergvelt. De heer A. ter Zee werd als secretaris van het afdeelingsbestuur van den K.N.V.B., afdeeling I. Het terrein aan den Wilgenpias had de vorstperiode goed doorstaan, het was wel is waar nog zacht, maar stellig behoor lijk bespeelbaar. Er waren ongeveer 4000 toeschouwers aanwezig om getuigen te zijn van de hervatting van de voetbal competitie met den kamp Xerxes—-V.U.C. Xerxes miste den steun van Dijksman en Dubbelman, terwijl V.U.C. het zonder Bonder moest stellen. Xerxes begon uit stekend en al direct moest de verdedi ging van V.U.C alle zeilen bijzetten. Het was Schut, die de thuisclub reeds na 5 minuten de leiding gaf (1—0). De vreug de van Xerxes was slechts van korten duur, want nauwelijks twee minuten la ter trok B. de Harder er tusschen uit om zijn ren met een schot te besluiten, waarbij de bal van den paal in het net sprong (1—1). Vóór de rust was hetver- der een vrij aardige wedstrijd, waarin over het algemeen het spel gelijk op ging. Stam schoot eens tegen de lat en aan den anderen kant deed Schut het zelfde. Even voor de pauze slaagde Schut er in Xerxes andermaal de leiding te verschaffen (2—1). Na de hervatting liep V.U.C. hard van stapel en de Xerxes-verdediging kreeg het dan ook hard te verantwoorden. V.U.C. kreqg eenige hoekschoppen te nemen en bij één daarvan was het K. de Harder, die den bal in het net werkte (22). Een paar minuten daarna kreeg V.U.C. een vrijen schop te nemen, van Gelder plaatste dan bal mooi voor den doelmond, de uitgeloopen Xerxes-doel- man sloeg mis en toen had Erik weinig moeite om den bal in het verlaten doel te trappen (23). V.U.C. bleef doorgaans iets sterker, zonder dat haar voorhoede er in slaagde de aanvallen goed af te werken. En wat in den doelmond van Xerxes terecht kwam, belandde in de vei lige handen van v. d. Peppel. Xerxes moest het van snelle uitvallen maar ook haar voorhoede was in doelgebied niet doortastend Tegen het einde raakten de spelers on geoefend na zulk een langdurige rust periode danig vermoeid, zoodat het laatste kwartier niet veel meer was dan wat heen en weer getrap. Verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat V.U.C. met 32 won. op opgesteld, betrad de G. H. v. d. Moolen sr., met den jubilaris met echtgenoote en familie onder het spelen van het wel komstlied, door een zevental leden van Spoorwijk, de zaal. De heer v. d. Moolen sprak den heer Hierck toehij bedankte in de eerste plaats mevr. Hierck voor de medewer king gedurende den tijd, dat haar echt genoot competitieleider is. Voorts schet ste hij den jubilaris als een ijverigen, on- vermoeiden werker voor de jeugd. „Pa Hierck” heeft 10 jaar lang de jeugd ge diend en 7000 uur zijn beste krachten gegeven. Hij hoopte, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid zal blijven voortwerken. Namens de 3000 „zonen” heeft thans een bescheiden huldiging plaats. Mevrouw Hierck kreeg bloemen, dige afdeelingen in tweeen te splitsen. Als uitverkorene van de adspiranten hield Henri van Vliet, van A.D.S., een geestig speechje hij bedankte den com petitieleider voor hetgeen hij voor de jeugd deed en reikte hem tenslotte een lamp over en een oorkonde, vervaardigd door den heer C. J. v. d. Moolen jr. Ook sprak hij een woord van dank tot het comité, dat de jeugd in de gelegenheid stelde den competitieleider te huldigen. De heer v. d. Moolen voerde nogmaals het woord om de laatste surprise aan den heer Hierck te overhandigen, namelijk den „Hierck-beker”, welke bestemd is voor het elftal, dat op sportief gebied de beste resultaten heeft bereikt. De heer Hierck zeide in zijn dank woord nimmer spijt te hebben gehad, dat hij 10 jaar geleden de plaats van compe titieleider ging bezetten. Hij hoopte nog een reeks van jaren de jeugd te mogen opvoeden. Hierna was er gelegenheid om den jubilaris te complimenteeren waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. De 3000 adspiranten van den H.V.B. hebben hun leider op waardige wijze bij diens 10-jarig jubileum als competitie leider gehuldigd. Op Maandag Tweeden Paaschdag. De jaarlijksche Nationale Rond Den Haag-marschen van „De Princevlag”, welke steeds eenige duizenden deelne- mers(sters) tellen, worden dit jaar op 25 Maart (2en Paaschdag) gehouden. In verband met het feit, dat het de zesde keer is, dat deze marschen door ,,De Princevlag", worden uitgeschreven, is door de Koninklijke Begeer een vast kruis hiervoor ontworpen, hetwelk van nu af persoonlijk kan worden behaald De marschen zijn vereeld in twee af deelingen, n.l. militaire groepen en daar mede gelijkgestelden (politie, bijzondere vrijwillige landstorm, burgerwacht) en buigergroepen en vereenigingen, en zij kunnen naar verkiezing door laatstge noemde over 30 of 40 k.m. geloopen wor den Ook voor individueele deelnemers- (sters) staan deze marschen open, terwijl voor oe jeugd tot en met 16 jaar. een 20 k n-maixl- is ingeschakeld. Voor de militairen van de Kon. Land- en Zeemacht is, in overleg met het Alge- meen Hoofdkwartier, een 25 k.m -marsch ingelegd met bepakking en bewapening. Morgenavond houdt de heer G. H. v. d. Moolen Sr. voor de leden van de Sportvereenigingen Everscore en D.D.T. in „Musica”, Delftschelaan, een causerie over de voetbalspelregels. Voorts wordt er een gevarieerd programma opge- discht. Voor de leden van B. M. T. houdt de heer v. d. Moolen Sr. in bet H. T.M. gebouw, Fruitweg, alhier, Woens dagavond om half acht de tweede lezing over de voetbalspelregels. In verband met het 25-jarig bestaan van de Residentie Voetbalclub (R.V.C.) houdt deze club een receptie op Zaterdag 2 Maart van 35 uur in ,,Hof van Holland". Wagenstraat, alhier. Des avonds is er feest in den Dierentuin, waar o.a. Daan Hooykaas zal optreden. Zondag 3 Maart organiseert Spoorwijk in haar clublokaal wederom een contactavond. Het optreden van een humo rist is verzekerd, er zal een aardige film worden afgedraaid, de Spoorwnkband ver leent haar medewerking, terwijl de heer J A. Schroot wederom voor de blauw wit-geblokten een causerie over voetbal. »pel etc. zal houden. De aanvang is be paald op 7.30 uur. De nieuwe indeeling in Noord-Holland. De twee groepen der Westelijke le klasse Noord-Holland werden als volgt samengesteld Afdeeling AWesterkwartier, Swift; Koog Zaandijk en Sportief. Afdeeling BBlauw Wit, D.E.D., D.V.D, Oosterkwartier en S.V.K. Voor afdeeling A blijven derhalve de resultaten van de volgende wedstrijden ge handhaafd Koog Zaandijk—Westerkwar tier 2-4; SportiefWesterkwartier 56; Swift—Sportief 8—5; Swift—Koog Zaan dijk 39 en SportiefKoog Zaandijk 4—5. De competitie zal in deze afdeeling dien tengevolge worden hervat met den vol genden standJ gesp.gew.gel.verl. doelp, pt. Westerkwartier 2 2 Koog Zaandijk 3 2 Swift 2 Sportief

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 14