Russen verdubbelen hun De conferentie te Kopenhagen pogingen om Wiborg te nemen No. 17503. 1940 Maandag 26 Februari. BELANGRIJKSTE NIEUWS BUITENLAND Finsche legerb’erichten Russische legerberichten Bemiddelingsgeruchten in het Finsche conflict Vliegtuig omlaag gestort Zij moeten den opmarsch duur betalen Amerikaansche afgezanten in Italië Duitsche verdedigings linie langs de Deensche grens Dit nummer bestaat uit VIJF bladen EERSTE BLAD. BUITENLAND en BINNENLAND ENGELAND. Hij zou geen vredesvoorstellen overbrengen Sumner Welles begint zyn tournee in Europa Noordsche bemiddelingspogingen Drie dooden en twee gewonden. gedaan. De aankomst van Sumner Welles Myron Taylor Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Finland teleurgesteld over de buitenlandsche hulp HAAGSCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 3. OVERZICHT. Vijfde blad, pag. L Eerste blad, pag. 1. Vijfde blad, pag. 1. Welles vandaag bij Mussolini. Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 1. Eerste blad, pag. L Derde blad, pag. 1. Vierde blad, pag. 4. Vierde blad, pag. 3. Vierde blad, pag. 2. Vijfde blad, pag. 2. Luchtalarm Helsinki en een zijn een Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode", „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad f4.zonder Modeblad 3.75 Buitenland /9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et., fr. p. post 10 et Een speciale correspondent van Reu ter meldt uit Kopenhagen: dit van zal een Myron Taylor morgen bij d n Paus. Noorwegen heeft een nieuwe nota in zake de „Altmark”-affairé te Londen overhandigd. Bij een treinramp in Mexico zijn 20 personen omgekomen. Eerste blad, pag. 3. Het ijs heeft vier slachtoffers ge- eischt. Bij Haalderen verdronken een vader en zijn zoon, terwijl te Best twee jongens om het leven kwamen. Bij de achtervolging en beschieting van een Duitsch vliegtuig boven ons grondgebied is een Nederlandsch vlieg tuig door den Duitscher beschoten en getroffen. Te Kopenhagen werd gisteren de conferentie van de Noordsche ministers gehouden. Duitschland zou een verdedigings linie langs de Deensche grens aan leggen. een o.a. Van 15 regels f 150. Iedere regel meer tot 10 regels 40 et., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 et., fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. tijd hebben, want House (de vertegen woordiger van president Wilson) had zoowel op diplomatiek als gastrono misch gebied veel te presteeren. De twee weken, welke hij te Londen door bracht. waren, reeds den eersten dag volgeboekt met lunch- en diner-invi- taties. Zal men ook Sumner Welles te Londen op deze mes-en-vork diploma tie trakteeren Een vliegtuig is in een straat van Wallington in het graafschap Surrey Omlaag gestort, waardoor drie huizen een aantal auto’s in brand zijn ge vlogen. De vlieger is omgekomen. Vier leden van het gezin, dat in een Van de getroffen huizen woonde, Ofnstig gewond. Twee van hen, Vrouw en een dochter, zijn in *i«kenhuis overleden. Het Finsche legerbericht van giste ren luidt: Zaterdag werd geken merkt door plaatselijke aanvallen van den vijand, die met zware verliezen werd teruggedreven. De Finsche artil lerie was zeer actief en verspreidde verscheidene vijandelijke afdeelingen. Ten Noord-Oosten van het Ladogameer hebben de Finsche troepen met succes gestreden en den vijand teruggedre ven en hem zware verliezen toege bracht. De Finnen maakten zich mees ter van 27 machinegeweren, 21 auto matische geweren en verscheidene an- Russische biljetten boven Finsche linies. De woorden „rechtvaardige en blij vende vrede” in het slot-communiqué worden niet beschouwd als een aan wijzing, dat een poging tot bemidde ling in den grooten oorlog zal worden De Russen zetten hun offensief naar Wiborg voort. Eerste blad, pag. 1. Sumner Welles, die gisteren in Italië is aangekomen, zou vanmiddag een onderhoud hebben met Mussolini en vanavond naar Berlijn vertrekken. Britsche vliegtuigen hebben boven de Duitsche Bocht gevlogen. Drie Britsche en een Estlandseh schip zijn op mijnen geloopen of ge torpedeerd. dere infanteriewapens. Bovendien wer den twee tanks vernield. Te Aittojoki heeft het Finsche artil lerievuur een sovjet-aanval tot staan gebracht. Te Suomussalmi is een Russische af- deeling, die de grens over was geko men, naar sovjet-gebied teruggedron gen. In de richting van Petsamo is een Finsche patrouille van tien man erin geslaagd, een afdeeling, bestaande uit 180 vijandelijke skiloopers, terug te dringen. Later werd deze afdeeling omsingeld. Op andere plaatsen leven dige activiteit van patrouilles en ge vechten uit hinderlagen. De activiteit van de vijandelijke luchtmacht was Zaterdag vooral ge richt tegen Noord-Finland, waar enkele plaatsen werden gebombardeerd. De aanvallen richtten slechts onbeteeke- nende materieele schade aan. In het Finsche legerbericht van Za terdag wordt o.m. gezegd: Op de Karelische landengte hebben de Finsche troepen de Russische aan- Door den krachtigen druk op den rechtervleugel van het Finsche front op de landengtte van Karelië zijn de Russen thans tot ongeveer 11 k.m. van Wiborg genaderd, zoodat de verster kingen op de eilanden in de Finsche golf thans iif den strijd betrokken zijn. De Russen hebben den opmarsch duur betaald, want de Finnen hebben het terrein krachtig verdedigd en met verwoede kracht gestreden voor zij zich terugtrokken op de nieuwe linie, welke sterker is dan die, welke werd opgegeven. De eilanden zijn krachtig versterkt en vormen een waardevolle flankdekking voor het Finsche front. Men is van meening, dat de verove ring van Wiborg weinig strategisch voordeel zou brengen aan de Russen, terwijl ieder moreel prestige, dat daar bij zou kunnen worden verkregen, voor een groot deel verminderd zou worden door den langen tijd, welken de ope ratie gekost heeft en de groote verlie zen aan menschen en materiaal. Het denkbeeld wordt te Helsinki ge opperd, dat het noodig zou kunnen zijn een wijziging te brengen in het huidige Finsche front in de baai van Wiborg, waar men verscheidene eilanden waar schijnlijk zou moeten verlaten in ver band met hun moeilijke positie. Fin sche militaire kringen echter verklaren, dat die eilanden niet langer van groot belang zijn. Het is ook mogelijk, dat de kustbatterijen op het eiland Koivisto spoedig zullen moeten worden terug getrokken tengevolge van de onzekere conditie van het ijs, dat wellicht niet veel langer het gewicht der zware ar tillerie zal kunnen dragen. Russen zouden Pjorkoi hebben ingenomen. Uit Stockholm meldt United Press, dat de Russen Pjorkoi en het dorp Koi visto hebben ingenomen. De Finnen ontkennen echter ten stel ligste de Russische bewering als zouden de forten van Pjorkoi. Tiurinsaari en Piisaari stormenderhand veroverd zijn. Deze forten, die op eilanden gelegen zijn, zijn volgens de Finnen nog niet overgegeven. De hevige tegenstand gaat voort. De Russen lijden hierbij zware verliezen. Het is echter juist, dat de Russen zich op Koivisto hebben geneseld, zonder dat dit echter de activiteit der batterijen van Koivisto kan belemmeren. Bij Poeloesambo, in den Riouw- archipel, is een prauw omgeslagen. De 1ste luitenant Blommesteyn en de Ja» vaansche sergeant Repon zijn verdron ken. Vermoedelijk is ook nog een sol daat omgekomen. Denemarken, Noorwegen en Zwe den zouden besloten hebben de mo gelijkheid te onderzoeken van be middeling in het Russisch-Finsche conflict. Het is nog niet mogelijk te zeggen, welken vorm de bemid deling zou aannemen, maar het zou niet noodzakelijk zijn, dat de bemiddeling door de Scandinavi sche mogendheden zou worden ver leend. Zij zou bijvoorbeeld door Duitschland verleend kunnen wor den. De Amerikaansche onderstaatssecre taris van buitenlandsche zaken, Sumner Welles, is vanmorgen door minister Ciana, ontvangen. Later deelde hij mede dat het onderhoud zeer hartelijk was geweest. Tijdens de internationale wedstrij den van de Rotterdamsche Dames Zwemclub, verbeterde J. P. Metman gisteren het Nederlandsch record 200 meter rugslag heeren Het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Korfbalbond heeft nieuwe maatregelen genomen ten aan zien van de afwerking der competitie. maarzjj is teleurgesteld, dat de Ame rikaansche regeering het verzoek om een leening behandelt, alsof wij nog in vredestijd leven. Wij hebben meer vliegtuigen, zware artillerie en mannen noodig. We staan voortdurend in contact met alle be vriende regeeringen, om de buiten landsche hulp te doen toenemen. One streven is met begrip en sympathie begroet Van 10.15 uur tot 11.35 uur heeft vanochtend te Helsinki de toestand van Sumner Welles, de Amerikaansche onderstaatssecretaris van buitenland sche zaken, is gisteren met de „Rex” te Napels aangekomen. Hij werd ver welkomd door den particulieren secre taris van minister Ciano en door den Amerikaanschen ambassadeur. Myron Taylor, de persoonlijke afge zant van Roosevelt bij het Vaticaan, die met hetzelfde schip is aangekomen, werd door mgr. Hurley, den vertegen woordiger van het pauselijke staats secretariaat, ontvangen. Sumner Welles verklaarde slechts tegenover de talrijke persvertegen woordigers, dat hij zijn taak snel en goed hoopte te vervullen. De Amerikaansche diplomaat is met Myron Taylor per spoor naar Rome doorgereisd. Hij zal morgen de eeregast zijn op een diner in de Amerikaansche ambassade, waaraan ook de ambassa deurs van Frankrijk en Engeland zul len aanzitten. rust om Finland financieel te helpen, De sovjet-troepen hebben zich op de landengte meester gemaakt van nog 28 Finsche versterkingen, acht daarvan waren volledige forten. Talrijke tegen aanvallen werden afgeslagen en de vijand leed zware verliezen. In de an dere sectoren gebeurde niets bijzon ders. Troepenconcentraties werden met succes gebombardeerd, tien vijande lijke vliegtuigen werden tijdens lucht gevechten naar beneden geschoten. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruljs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Ter gelegenheid van den verjaardag der stichting van het roode leger heb ben Russische vliegtuigen boven de Finsche linies biljetten uitgeworpen, waarin zij de Finnen aansporen te capituleeren. aangezien de strijd vol komen nutteloos zou zijn geworden. De Russen beweren hierin, dat de Man- nerheim-linie definitief doorbroken is, dat de weg naar Wiborg openstaat, dat Finland uitgehongerd is en dat de regeering-Kuusinen den vrede en het geluk van het land zal waarborgen. Een dergelijke propaganda, zoo schrijft „Stockholms Tidningen”, lokt slechts een schouderophalen uit. De waarheid is, dat elke Finsche soldaat weet, dat de Russen aan dooden en ge wonden reeds meer dan 300.000 man verloren hebben, waarbij de dooden talrijker zijn dan de gewonden. Boven dien zijn ruim 1000 gevechtswagens vernield en 500 vliegtuigen neerge haald. De ernst van deze opsomming blijkt wel hieruit, wanneer men weet, dat het keizerlijke Russische leger van November 1914 tot April 1915 500.000 man verloren had. Het Russische legerbericht van Za terdag luidt Sedert 18 Februari is ons offensief op de Karelische landengte met succes gevorderd. Onder den druk van onze troepen ging de vijand voort terug te wijken. Onze troepen hebben de rivier Salmenkajta bereikt, tusschen het meer Vuoksi en het meer van Jaura- naan. Zij hebben het versterkte punt en het dorp Mualo bezet, een station aan den spoorweg naar zee op 6 k.m. 1 ten Zuiden van Wiborg. De stad Luan- 1 nes en het station Maksalahti aan den spoorweg naar zee. Na de Westelijke kust van de Finsche Golf en het eiland Korvinto te hebben bereikt op 17 en 18 Februari, hebben onze troepen 313 versterkingselementen van den vijand bezet. Hiervan waren 21 gebetonneerde artillerieforten. Van 11 tot 18 Februari hebben onze troepen 475 vijandelijke versterkingen bezet, waarvan 92 gebe- I tonneerde artillerieforten. i In de andere sectoren van het front geenerlei wijziging van belang. Onze luchtmacht heeft vijandelijke i troepen en militaire objectieven ge- i bombardeerd. Een en twintig vijande- i lijke vliegtuigen werden neergehaald tijdens luchtgevechten. Het Russische legerbericht van gis teravond wordt o.m. gezegd De sovjet-troepen hebben de eilan den Kojvisto, Tiurinsaari en Piisaari, ►welke krachtige betonnen versterkin gen hebben, bezet22 kanonnen, waar bij 12 zware scheepskanonnen, en een groot aantal zware machinegeweren werden op deze eilanden buitgemaakt Het communiqué. Na de conferentie heeft men communiqué uitgegeven, waarin het volgende gezegd wordt: De ministers van buitenlandsche za ken van Denemarken, Noorwegen en Zweden zijn op 25 Februari in Kopen hagen bijeengekomen. Uit de vergade ring zonden zij telegrafische groeten aan den Finschen minister van buiten landsche zaken en den premier van Ijsland. De omstandigheden, die verband houden met het Finsch-Russische conflict, .vormden het onderwerp der onderhandelingen. De ministers leggen den nadruk op den hoogst ernstigen, diepen wensch van alle Noordsche vol ken, dat het conflict zoo spoedig mo gelijk gebracht moge worden tot een vreedzame oplossing, welke de volle dige onafhankelijkheid van Finland behoudt. De ministers verklaarden eensgezind te zijn ten opzichte van de neutrali teitspolitiek hunner landen. Zij verwer pen alle beweringen, volgens welke die politiek gevoerd wordt onder druk van de een of andere zijde. Zij zijn voor nemens deze politiek onpartijdig en on afhankelijk van hunne betrekkingen naar alle kanten voort te zetten. Zij kwamen overeen de onschendbaarheid De Russen hebben gisteravond hun pogingen verdubbeld om Wiborg de sleutelstad in de Mannerheimlinie te nemen. Naar verluidt worden, zonder rekening te houden met verliezen, stroomen nieuwe troepen, geschut en tanks in den strijd gezonden, die op de landengte woedt tusschen Muolajarvi en de Finsche golf. De Russen bombar- deeren Wiborg voortdurend. De stad is vrijwel geheel door de bevolking ont ruimd. De Zweedsche minister van buiten landsche zaken Günther is Zondagmid dag te Kopenhagen aangekomen. Alvorens de beraadslagingen begon nen, werden de ministers Koht, Munch en Günther door koning Christiaan ont vangen. De conferentie had plaats in het pa leis Christianborg onder voorzitter schap van den Deenschen minister Munch. Deze verklaarde dat geen vastomlijnde agenda was opgesteld en dat de ter bespreking komende onder werpen slechts in zeer algemeene ter men waren vastgelegd. luchtalarm geheerscht. eenig mitrailleurvuur vliegtuiggeronk. Op een afstand van naar schatting 20 k.m ten Zuidwesten van Helsinki werden zware ontploffingen gehoord. De Finsche minister van buitenland sche zaken, Tanner, heeft in een onder houd met United Press zijn teleurstel ling uitgesproken over de hulp anrt Finland en speciaal over de vertraging welke zich daarbij voordoet. Het Russische offensief, aldus Tan ner, had geenerlei vorderingen kun nen maken, indien de hulp aan Fin land een maand geleden even groot geweest was als thans. Finland had gehoopt dat de woorden vlugger door daden gevolgd zouden zijn. Wij hebben eenige materieele hulp ontvangen uit bepaalde landen en speciaal uit de landen, welke in het Westen aan ons grenzen en er zijn ook vrijwilligers ge komen, maar dat was niet voldoende en vooral niet vlug genoeg. De Finsche regeering beschouwde de Vereenigde Staten als het best uitge vallen tusschen de Finsche golf en Muolajaervi afgeslagen. De vijande lijke aanvallen kwamen van Koivisto en Kaislahti en werden gericht op de Finsche posities op de eilanden in de baai - an Wiborg. alsmede op Naykijaer- vi en het station van Kaemaere. De verliezen van de sovjets waren zeer belangrijk, zes aanvalswagens en zes batterijen artillerie werden door de Finnen vernietigd. Ten Oosten van Muolajaervi hebben de Finnen twee Russische detachementen, welke in hun linies waren binnengedrongen, volkomen vernietigd. De Russische troepen, welke aanvielen te Salmen- kaita, werden afgeslagen en verloren ruim duizend dooden. De Finnen be machtigden een groote hoeveelheid machinegeweren en andere wapenen. Ook bij Taipale verloren de Russen 1000 manschappen terwijl 15 aanvals wagens werden vernield. In den sector Kuhmo ontstonden gevechten tusschen patrouilles, waarbij de vijand 350 man verloor. In de richting van Salla sloe gen de Finnen een aanval der sov jets af. Het zal wel niet toevallig zijn, dat aan den vooravond van de aankomst van Sumner Welles in Italië, zoowel Chamberlain als Hitler redevoeringen hielden, waarin zij opnieuw de oor logsdoeleinden hebben behandeld. De Amerikaansche „waarnemer”, die uit de eerste hand informaties komt in winnen in de Europeesche hoofdsteden, zal er uit kunnen leeren, dat de par tijen nog zoo scherp mogelijk tegen over elkaar staan. Op eventueele „vredesplannen”, welke Sumner Welles in portefeuille mocht hebben, wordt al vast een domper gezet. Hoewel in de officieele aankondiging van zijn Europeesche reis geen sprake was van een mogelijk Amerikaansch vredes- of bemiddelingsaanbod, meenden velen toch, dat de Amerikaansche onder staatssecretaris „voor den vrede zou werkzaam zijn”. Officieel heeft Sum ner Welles alleen opdracht besprekin gen te voeren met oorlogvoerenden en neutralen over na-ooriogsche vraag stukken. De reis zal beperkt blijven tot bezoeken aan Rome, Berlijn, Parijs en Londen. Het staat niet vast, dat Sumner Welles een onderhoud met den Paus zal hebben, en voorts ligt geen bezoek »an België en ons land, noch aan de Scandinavische landen in het voornemen. In Italië is men verheugd, dat de Amerikaansche afgezant geen officieel vredesaanbod meebrengt, om dat men meent, dat Amerika een te pro-geallieerde houding zou aannemen, terwijl ook Italië vasthoudt aan zijn revisionistische eischen. In bevoegde Duitsche kringen ver klaarde men aan United Press, dat de plannen voor het bezoek van Sumner Welles thans voltooid zijn, hoewel men weigerde eenige nadere inlichtin gen te verstrekken. Welles zal waar schijnlijk op 28 dezer te Berlijn aan komen. Hitler, die op het oogenblik in Zuid-Duitschland vertoeft, wordt tegen dien tijd weer in de hoofdstad terug verwacht. Men verwacht, dat zoowel Hitler als von Ribbentrop den Ameri kaanschen afgezant zullen ontvangen. Bovendien zal hij de gast zijn op een door den minister van buitenlandsche zaken aan te bieden diner. Bij het on derhoud. dat Welles met Hitler en von Ribbentrop zal hebben, zal niemand anders aanwezig zijn dan de tolk Paui Schmidt. De onderwerpen van beide gesprekken zullen strikt vertrouwelijk zijn. In goedingelichte kringen ver wacht men voorts, dat Sumner Welles naar Italië zal terugkeeren uit Parijs en Londen via Duitschland. In Londen zal Welles zoowel Cham berlain als Halifax en Churchill ont moeten en mogelijk nog andere leden Van het kabinet. Verwacht wordt, dat de datum van aankomst en regeling van het verblijf deze week zullen worden vastgesteld Men herinnert te Londen aan het bezoek van kolonel House in 1916. Wanneer Sumner Welles diens voet sporen zal volgen, zal hij een drukken Reuter meldt uit betrouwbare bron te hebben vernomen, dat Duitschland thans een verdedigingslinie langs de Deensche grens aanlegt. De linie zal van Oost naar West loopen op een af stand van 14 tot 16 k.m. van de grens, doch in het Oosten naar het Zuiden ombuigen, zoodat Flensburg buiten de linie blijft. Onlangs hebben de bewo ners van de streek tusschen de grens en de voor de linie uitgestippelde lijn de aanzegging gekregen, dat zij er op voorbereid moesten zijn, hun huizen binnen enkele uren te verlaten, indien het opperbevel dat noodig zou oor- deelen. Volgens de meening in Deensche po litieke kringen zou uit den aanleg van deze linie blijken, dat Duitschland de tegenwoordige grens als definitief be schouwt. Ondersteld wordt, dat de linie een voorzorgsmaatregel tegen een eventueelen Britsch-Franschen in- val zou zijn. te handhaven van het neutrale gebied in overeenstemming met de regels van het internationale recht, en te trachten de schending af te wenden van het internationale recht bij het voeren van den zee-oorlog, die aanzien lijke verliezen van menschenlevens en economische waarden toebrengt aan de neutrale staten, wanneer die hun scheepvaart handhaven, teneinde een gewettigden en noodzakelijen handel in stand te houden. Zij kwamen over een, dat hun regeeringen elkander we derzijds moeten steunen in haar onder handelingen over deze kwesties met de oorlogvoerenden. De ministers waren overtuigd, dat tenzij de oorlog eindigt voordat felle, langdurige strijd rampen teweeg heeft gebracht, grooter dan op oogenblik, hij zoo’n diepe mate verbittering tusschen de naties doen ontstaan, dat de weg naar duurzame verzoening nog moeilijker te banen zal worden. Daarom zullen zij gaarne iedere poging toe juichen om onderhandelingen in te leiden tusschen de oorlogvoerenden met het oog op een rechtvaardigen en blijvenden vrede. Myron Taylor, Roosevelts persoon lijke vertegenwoordiger bij den Paus, heeft vanochtend een onderhoud van een half uur met kardinaal-staatsse- cretaris Maglione gehad. Morgenoch tend zal hij in een plechtige audiëntie bij den Paus zijn geloofsbrieven over handigen. Men hoorde en verwijderd Sumner Welles zal vanmiddag om 5 uur een onderhoud hebben met Musso lini. Deze audiëntie zal worden ver leend in het werkvertrek van den Duce in het Palazzo Venezia. Tolken zullen hierbij niet noodig zijn, aangezien Mus solini goed Engelsch spreekt, en Sum ner Welles bovendien de Italiaansche taal machtig is. Hoe lang het onderhoud zal duren is niet bekend, noch in Italiaansche, noch in Amerikaansche kringen kan men bevroeden wat besproken zal wor den. Sumner Welles staat bekend als een diplomaat, die vijf talen spreekt, maar die kan zwijgen als het graf. Evenwel met het oog op de Duitsch- Italiaansche vriendschap verwacht men dat de conferentie zal gewijd zijn aan het standpunt van Hitler en von Rib bentrop en de andere leiders in Berlijn. Tevens zal Welles zich op de hoogte kunnen stellen van Italië’s werkelijke bedoeling op den Balkan en in Oost- Europa in verband met de Russische dreiging. In het bijzonder zal hij trach ten te weten te komen of Mussolini zich voorstelt een actie ten behoeve van Roemenië te ondernemen.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1