aan Churchill den over zeeoorlog Finnen trekken terug Noordelijk front ,1940 No. 17505. van den Paus aan )e boodschap president Roosevelt Een voorloopige balans Sumner Welles op weg naar Berlijn Woensdag 28 Februari. BELANGRIJKSTE NIEUWS BUITENLAND De taak Russische druk op nog Niet tevreden alvorens Engeland de volledige I controle der zee heeft I Wiborg neemt steeds toe Russisch legerbericht Het Finsche legerbericht PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIEN: BUITENLAND EERSTE BLAD. Vijfde blad pag. L van zijn uit Rome naar Vijfde blad. pag. 1. rede over den Eerste blad, pag. L op Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 2. BINNENLAND Roosevelt. zoowel in Vijfde blad, pag. 1. Vijfde blad, pag. 2. Vijfde blad, pag. 2. Eerste blad, pap. 3. Getroffen slagschepen. de TURKIJE. tusschen Een vredesoffensief in de maak Roosevelt’s zwijgzame afgezanten Dit nummer bestaat uit ZES bladen en het „Letterkundig Bijblad” Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode'. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad ƒ4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland ƒ9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. zal ge- Fe- be- een millioen kronen gegeven, geld als in goederen. De Finnen hebben zich genoodzaakt gezien, aan het Petsamo-front in het Noorden terug te trekken. De Russi sche druk op Wiborg neemt nog steeds toe. Eerste blad, pag. 1. De Ver. Ned. Scheepvaartmaatschappij heeft bij Wilton-Fijenoord een nieuw motorvrachtschip besteld. Voor de rechtbank alhier zijn plei dooien gehouden in de bekende tribune- zaak. Britsche natie, doch van de beschaafde wereld”. Churchill deelde mede, dat het slag schip „Barham”, dat door een torpedo Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Waarde heer Taylor, Aangezien ik in u een bijzonder ver trouwen stel, verzoek ik u zoo spoedig mogelijk naar Italië te reizen als mijn persoonlijken vertegenwoordiger, met den rang van ambassadeur bij Zijne Heiligheid Pius XII. Mijn voornemen u deze opdracht te geven, komt tot uiting in den brief, welke ik op 23 De cember aan den Paus heb gezonden en waarvan een copie hierbij is gevoegd. Ik verzoek u bovendien een persoon lijke boodschap aan Zijne Heiligheid te overhandigen. Ik zal u van tijd tot tijd verzoeken te dienen als verbindingspunt voor het uitwisselen van denkbeelden met den Paus. Gij zelf moet mijn regeering me- dedeeling doen van alles wat uw aan dacht zou kunnen trekken bij het ver vullen van uw taak en welke naar uw meening de belangen van de Veree- nigde Staten kunnen dienen. Met beste wenschen voor het succes van uw zending, geheel de uwe, Russen veroveren een aantal versterkingen. Radio-Moskou deelde hedenmorgen mede, dat de Russische troepen Dins dag door den gefortificeerden gordel op de Karelische Landengte doordrongen en opnieuw 13 versterkingen verover den. Hiervan waren negen versterkte artillerie-forten. Zes Finsche vliegtuigen werden in luchtgevechten neergescho ten. De Russische vliegtuigen bombar deerden troepen-concentraties en mili taire objecten. Critiek op de neutralen Churchill zeide verder De neutrale bladen maken er meer ophef van, wan neer in hen in een toespraak op hun plicht wijs dan wanneer honderden van hun schepen worden tot zinken ge bracht en meer dan duizend van hun zeelieden worden vermoord (applaus). Het schijnt, dat Duitschland volgens de tegenwoordige leer een reeks voor- deelen wil behalen door alle regelen te schenden en aanslagen jegens de neu tralen te plegen Het gaat voort een nieuwe reeks voordeelen te verkrijgen door, wanneer het ia zün kraam te pas I lijkheid van ZUID-SLAVIE. In Slovenië is een filiaal van de Gestapo ontdekt. De voorzitter van den Duitschen „Kulturbund” te Ljoebliana, die door de Zuidslavische autoriteiten wordt beschouwd als leider van de Gestapo in de stad, is gearresteerd. In totaal zijn 15 arrestaties verricht. Men zegt, dat de nationaalsocialisti- sche organisatie tot voornaamste taak had. de gangen van de Duitschers in Zuid-Slavië na te gaan. Churchill hield een zee-oorlog. van de branden aangericht. zijn Myron Taylor De boodschap van president Roose velt aan Paus Pius luidt als volgt Heilige Vader, In mijn schrijven van 23 October 1939 had ik de eer te verklaren, dat het voor mij een groote voldoening was aan Uwe Heiligheid een persoonlijke vertegenwoordiging te zenden, tenein de onze parallelloopende pogingen voor den vrede te coördineeren en het lij den te verlichten. Uwe Heiligheid was zoo beminnelijk mij te doen weten, dat de keus van Taylor haar welgevallig is. Ik geef dus Myron Taylor, die een oud vriend van mij is, en in wien ik groot vertrouwen stel, een bijzondere opdracht. Uwe Heiligheid kent de menschlievende pogingen, welke hij in het werk stelde om hen, die door po litieke omwentelingen zonder toevlucht kwamen, te helpen. Ik zou mij geluk kig prijzen, te weten, dat hij een ver bindingspunt zal vormen voor alles, wat Uwe Heiligheid en ik willen be spreken in het belang van de eensge zindheid onder de volken. Ik heb mijn ouden en goeden vriend Myron Taylor verzocht, mijn harte lijke groeten over te brengen aan Uwe Alle Turksche schepen zijn uit de buitenlandsche wateren teruggeroepen. Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens posttariet Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct. Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. komt, aan te dringen op de meest strik te uitlegging van de internationale code, welke het zelf in stukken heeft gescheurd. Het is geenszins vreemd, dat de Brit- De Britsche minister van marine Churchill heeft gisteren in het Lager huis bij de indiening van de begrooting voor de marine gezegd, dat de Duit schers einde 1939 door alle mogelijke oorzaken minstens de helft van hun duikbooten hadden verloren, n.l. 35. Hij betwijfelde of zelfs ook maar 10 nieu we duikbooten in die periode zijn in ge bruik gesteld. In de laatste twee dagen is een Duit- sche duikboot zeer zeker tot zinken ge bracht, terwijl het vrij zeker is, dat twee duikbooten dit lot hebben onder gaan, aldus de minister. Tijdens de Britsche verkennings vluchten boven Duitschland is een En- gelsch toestel neergeschoten. In Frank rijk zijn 2 Duitsche vliegtuigen neer geschoten. Eerste blad, pag. 3. Vijfde blad, pag. 1. Zweedsche vrijwilligers naar het Noorden. Zweedsche vrijwilligerstroepen zijn naar het Noordelijke front gezonden ter vervanging van Finsche troepen. Een klein Noorsch detachement is bij de Zweedsche troepen gevoegd. Andere min of meer belangrijke groepen vrij willigers zijn eveneens gezonden naar verscheidene sectoren om de aflossing in sneller tempo te doen geschieden en weldra zullen allen deelnemen aan de operaties. De geheele steenkoolindustrie onder regeeringstoezicht worden plaatst op grond van een decreet, dat door den ministerraad van kracht is verklaard, volgens de noodwet tot be scherming van de natie. Arbeidsplicht Zal worden ingevoerd in de steenko lenvelden van Eregli en Zonguldak bij de Zwarte Zee. Deze maatregel zal de productie jaarlijks met 350.000 ton ver- hoogen. Heden is te Amsterdam de eerste vlucht gemaakt met een in Nederland gebouwden vliegtuigmotor. Een Fransche torpedojager heeft een Duitsche onderzeeboot vernietigd. Waarschijnlijk is een tweede U-boot na een aanvaring met een Noorsch schip gezonken. De Noorsche steun aan Finland. „Kalevala-dag”, een soort nationale feestdag, welke altijd op 28 Februari in Finland gevierd wordt, zal dit jaar voor de Noordsche landen een speciale dag voor Finland zijn. In Noorwegen b.v. zijn voorberei dingen getroffen voor het houden van inzamelingen voor Finland op dezen dag. Naar schatting heeft Noorwegen tot dusver aan Finland meer dan 30 sche regeering er genoeg van krijgt (applaus). Ik begin er mijner zijds ge noeg van te krijgen. Zonder aarzelen -i zeg ik, dat bij de uitlegging van regelen en conventies, welke de neutralen ra ken, de menschelijkheid eerder dan een spitsvondige wetsuitlegging onze gids behoort te zijn. Te oordeelen naar de episode met de „Altmark”, welke verleden week zoo veel genoegen heeft verschaft, schijnt 1».dit niet alleen de meening te zijn van de Engelsche vrijwilligers ver trokken. De „Daily Telegraph” meldt, dat een vooruit reizende groep Engelsche vrij willigers op weg is naar Finland. De mannen zijn eenigen tijd geleden ver trokken. Zij reizen als particulieren. Zij hebben de bagage met zich meege nomen van andere vrijwilligers, die wachten op een gelegenheid om uit Engeland te vertrekken. De Britsche eenheid zal onder leiding staan van Britsche officieren en het commando zal in handen gelegd worden van een „zeer eminent officier” Ruim 3000 vrijwilligers hebben zich opgegeven bij het Londensche bureau voor hulp aai. Finland en verscheidene honderden zijn reeds voor den dienst aangenomen. Zij zullen de vooruitgereisde groep vol gen zoodra dat mogelijk is. De Russische troepen oefenen hun druk op Wiborg uit op een zoo breed mogelijk front, teneinde de punten op te sporen, waar de weerstand der Fin nen zou kunnen breken onder hun aanvallen. In golven vielen de Russen aan op de versterkte eilanden in de golf van Wiborg, evenals langs de geheele frontlijn tot Salminkaita in de nabij heid van Vuoksen. Het lot van Wiborg is van dezen slag afhankelijk. De Fin nen houden zich nog steeds goed en de Russische aanvallen worden met on verstoorbare koelbloedigheid opgevan gen. De vijand heeft enorme verliezen aan manschappen en materieel geleden in den loop van Maandag, 18 tanks werden beschadigd. De druk van de Russen op Wiborg neemt steeds toe. De Finsche autoritei ten hebben de omstreken van de stad doen ontruimen en de stad zelf is ge heel dood, doch de Finsche vlag wap pert nog trots op het kasteel. De stad kan nog verdedigd worden, niettegen staande den val van Koivisto, doch de Russen schijnen verscheidene divisies ten Westen van de stad aan land te willen zetten, ongeacht of zij de stad in handen hebben of niet, teneinde regelrecht op te rukken naar Kotka en Frederiksham. Reeds zijn zij met sle den naar Sakkijaervi, dat door de Fin nen is verlaten, gekomen. „Wij zien de mogelijkheid de magne tische mijnen en haar varianten baas te worden. Bij aanvallen op onze scheepvaart en op de neutrale scheep- vaart”, aldus Churchill, „hebben de i Duitschers iederen regel, welke tot nu toe door de wereld was aanvaard voor de regeling van den mijnoorlog, ge schonden. Met den zomer zal het aantal nieuwe duikbooten toenemen. Wij ver wachten daaraan het hoofd te kunnen bieden met een zeer groot aantal nieu we bodems, welke bijzonder geschikt zijn deze duikbooten te vernietigen.” Britsch Lagerhuislid bepleit zenden van troepen Het conservatieve Britsche Lager huislid Locker Lampson heeft een mo tie ingediend, waarin hij voorstelt, dat, met het oog op het gebeurde met Po len en Tsjecho-Slowakije en het drei gende gevaar voor Finland, voorts ge zien de omstandigheid, dat de geal lieerde legers, ofschoon de oorlog zes maanden duurt, nog intact zijn, de re geering een belangrijke troepenmacht zal vrijmaken om terstond in Finland dienst te gaan doen. De verliezen van de Russische luchtmacht. Het aantal in Finland sedert het be gin der vijandelijkheden omlaag ge schoten Russische vliegtuigen bedraagt thans vijfhonderd, meldt Havas uit Helsinki. Sumner Welles heeft gisteren na een langdurig onderhoud met de ambassa deurs van Engeland en Frankrijk ook een bespreking gevoerd met den Duit schen ambassadeur te Rome, die door den Amerikaanschen ambassadeur op de thee was uitgenoodigd. Verder heeft hij een kort bezoek ge bracht aan de voornaamste beziens waardigheden der stad. Welles is om vijf minuten na midder nacht per trein uit Rome naar Berlijn vertrokken. Hij reist via Zürich en zal niet naar Bern gaan. Morgen zal hij doorreizen naar Berlijn. De Amerikaansche zaakgelastigde te Berlijn is gisteren door staatssecre taris baron van Weiszacker in de Wil- helmstrasse ontvangen voor de vaststel ling van de laatste details van het be zoek van drie dagen, dat Sumner Welles aan de Duitsche hoofdstad zal brengen. Vrijdagmorgen zou hij een onderhoud hebben met von Ribbentrop, vervolgens met rijkskanselier Hitler en tevens zal hij worden ontvangen door maarschalk Göring. De rijksregeering zal een groot banket geven te zijner eere. Volgpns den correspondent van de ..Neue Zür- cher Ztg.” te Berlijn, worden daar ze- kere toespelingen gemaakt op de moge- I lükheid van besprekingen Het ligt in het voornemen het wets ontwerp inzake de vlootuitbreiding (de bouw van slagkruisers) bij den Volksraad aanhangig te maken in een nieuwe buitengewone zitting, welke spoedig na Paschen zal plaats vinden. De Duitsche pers en het be* zoek van Welles. In officieele kringen te Washington laat men nog weinig los over het doel van de reis van Sumner Welles. In een persconferentie, welke Roosevelt aan boord van den kruiser „Tuscaloosa” hield, weigerde hij gisteren commen taar op Welles’ missie te leveren, alleen zeide hij dat de boodschappen, welke Welles bij zich had. persoonlijk en niet officieel waren. Het zou te vroeg zijn om meer te zeggen, voegde de president er aan toe. Welles heeft medegedeeld, dat Roose velt’s brief, welken hij aan Mussolini heeft overhandigd, slechts ’n hoffelijk schrijven was. Hardnekkige geruchten blijven even wel in Amerika als in Europa de ronde doen, dat er zooiets als een vredesof fensief in de maak is n.l., dat de Ame rikaansche president een actie in de richting van den vrede zou voorberei den. Het wordt als vanzelfsprekend be schouwd, dat Welles eveneens brieven bij zich heeft voor de andere Europee- sche staatslieden, die hij volgens het vastgestelde programma zal bezoeken, Hitler incluis. Politieke waarnemers wijzen erop, aldus United Press, dat het wel vreemd zou zijn indien in deze brieven niet van den vrede werd ge sproken temeer waar Mussolini in het begin van den oorlog gepoogd heeft be middeling te verleenen. Welles’ niet voorziene conferentie met den Ameri kaanschen gezant te Zürich, Harrison, wordt als een aanwijzing in dezelfde richting beschouwd daar Harrison te Bern een sleutelpositie bezet om ’t ver loop van de politieke stemmingen en de politieke situatie, zoowel in de oorlog voerende als in de neutrale landen ga de te slaan. Officieele ontkenningen ten spijt wordt er ook verband gelegd tusschen de zendingen van Welles en Taylor, welke laatste, naar hij zelf erkent, sa menwerkt met de vredespogingen van den Heiligen Stoel en wiens langdurig eerste onderhoud met den Paus geheel en al aan de Europeesche situatie was gewijd. Een van de in omloop zijnde geruch ten wil, dat Welles een pact tusschen de neutrale mogendheden zou voorstel len tot elkanders wederzijdsche be scherming en om eventueel de oorlog voerenden tot het eindigen van den oorlog te dwingen. Een ander gerucht luidt, dat Duitschland een vredesplan had opgesteld. Dit laatste wordt van Duitsche zijde categorisch tegengesproken. Evenals Sumner Welles is de nieuwe Ameri kaansche afgezant bij den Paus, Myron Taylor, bijzonder zwijgzaam. Na zijn onderhoud met den Paus zei Taylor tot de Amerikaansche corresponden ten slechts „Als vertegenwoordiger van den president had ik een waardige, vriendelijke ontvangst bij mijn bezoek aan den Paus. Het is mij onmogelijk ons onderhoud weer te geven. Het was mij een genoegen u te ontmoeten maar ik ben overtuigd, dat gij inziet, dat dit nauwelijks het oogenblik is voor een interview.” Taylor zou voor minstens eenige we ken te Rome blijven. Een aanwijzing dat Welles’ gesprek met Mussolini werkelijk vruchtbaar was geweest kwam er bij de pers conferentie toen er werd gevraagd „Is het waar dat u als gevolg van uw besprekingen met Mussolini gister avond een lang telegram naar Washing ton hebt gezonden?” Hierop kuchte Welles eenige malen en antwoordde tenslotte „Natuurlijk houd ik nauw contact met het departement van bui tenlandsche zaken." vijand voortgezet, de Finnen hebben hun stellingen verplaatst naar Naut- si, twee tanks werden vernield. Verder werd aan het front de acti viteit van hinderlagen en patrouilles met succes voor de Finnen voortgezet. De Finsche luchtmacht heeft gedu rende den dag verkenningsvluchten uitgevoerd. Ook zijn verdedigings- vluchten gemaakt en zijn de bases van de vijandelijke luchtmacht en opslag plaatsen van oorlogsmaterieel ver achter het front gebombardeerd. Den geheelen dag is de activiteit in de lucht zeer levendig geweest. De Fin sche vliegtuigen hebben met succes verscheidene malen den strijd aange bonden. De activiteit van de Russische lucht macht was zeer levendig. Talrijke plaatsen in het binnenland zijn door groote vijandelijke formaties gebom bardeerd. Behalve Kovola, Lahti, Vi- maki, Hanko en Abo, zijn nog andere plaatsen met bommen bestookt. Vol gens tot nu toe ontvangen berichten is te Lathi een burger gedood en zijn elders gewonden gevallen, het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. Op enkele punten hebben de bombar- lucht- en ge en Het gisteren uitgegeven Russische legerbericht luidt: Op 27 Februari hebben de Sovjet troepen op de Karelische landengte, door de versterkte zóne van den vijand heenbrekende, 13 verdedigings werken bezet, waarbij 9 gewapende betonnen artillerieforten. In de andere sectoren van het front heeft zich niets van belang voorge daan. In een aantal streken heeft de Sov- jet-luchtmacht met succes de vijande lijke troepen en militaire doelen ge bombardeerd. Zes vijandelijke vlieg tuigen werden in luchtgevechten neer gehaald. De brief, waarin president Roosevelt Myron Taylor zijn opdracht geeft, luidt als volgt dementen van de Russische macht branden veroorzaakt schade aangericht. In de vechtszóne zijn Willmanstrand Elisenvaara gebombardeerd. Hier zijn twee burgers gedood en andere ge wond. In den avond heeft de lucht macht van den vijand de actie voort gezet. Volgens gecontroleerde berich ten zijn 17 Russische vliegtuigen om laag geschoten, van een achttiende is het verlies nog niet bevestigd. Sumner Welles is Berlijn vertrokken. Eerste blad, pag. 1. Een driedaagsch bezoek aan Duitsche hoofdstad De Duitsche bladen houden zich he den bezig met het bericht van de „Daily Telegraph” over een beweerd vredesplan van Hitler, dat deze zou wil len voorleggen aan den Amerikaan schen onder-staatssearetaris. Sumner Welles. De bladen constateeren een stemmig, dat dit bericht niets dan een fantasie is, met het doel de stemming in Engeland en Frankrijk te verhoogen, waarbij de bladen erop wijzen, dat ach ter dit bericht blijkbaar het foreign office staat. „Na zes maanden oorlog, schrijft het Hamb. Fremdenbl.”, is het voor de volkeren van Engeland en Frankrijk een openbaar geheim, dat zij Duitschland noch in de lucht, noch te land, noch met de blokkade kunnen overwinnen. Het bezoek van Sumner Welles wordt aangegrepen om de stemming te doen herleven. Men fanta seert een Duitsch vredesplan om bij de bevolking de gedachte op te wekken, dat Duitschland tot vele concessies be reid geworden is. Het laatste Duit sche vredesplan was vervat in de rede van den Führer van 6 October 1939, dat door de staatslieden van de Weste lijke mogendheden koel werd afgewe zen. In zijn jongste rede te München heeft de Führer het antwoord reeds gegeven, dat luidtStrijd tot de over winning”. De Finnen bieden nog weerstand aan de zware Russische aanvallen ten Zuiden en Oosten van Wiborg, doch staan thans tegenover een nieuwe be dreiging aan het Poolfront ten Zuiden van Petsamo. De verwoede strijd, die Maandag tot ontwikkeling kwam bij Hoejenjaervi, op 80 k.m. ten Zuiden van Petsamo, is des nachts voortgezet. De Finnen moesten terugtrekken nieuwe stellingen te Nautsi, ongeveer 15 k.m. naar het Zuidwesten, langs den grooten Poolweg, welke Zuidwaarts doorloopt tot het spoorwegkopstation te Rovaniemi. Volgens berichten uit Kirkenes hebben zich verscheidene groote luchtgevechteen voorgedaan en zijn voor de eerste maal Finsche ge- vechtstoestellen op dit front versche nen om den strijd aan te binden met de Russische vliegtuigen. Sumner Welles en leidende kringen der Duitsche buitenlandsche politiek over de Duitschamerikaansche betrekkingen en het eventueel uitzenden van nieuwe ambassadeurs naar Washington en Berlijn. Heiligheid, in de oprechte hoop, dat ons gemeenschappelijk ideaal van godsdienst en menschelijkheid tot uit drukking kan komen door het tot- standbrengen van een meer duurza- men vrede op de grondslagen van vrij heid en levensveiligheid voor alle vol ken onder Gods bescherming. Uw oprechte vriend Roosevelt. Het Finsche legerbericht van giste ren luidt: Op het Westelijk deel van de land engte van Karelië heeft de vijand de aanvallen op de eilanden ten Zuiden en Oosten van Wiborg voortgezet. Bij Somme, Naekijaervi, Perojoki en Ai- rapaan en Jaervi hebben de Russi sche troepen zware verliezen geleden. De Finnen hebben een groote hoeveel heid infanterie-wapenen buitgemaakt en 18 tanks vernield. De strijd duurt voort. Nabij de Vuoksi en de Suvanta is de artillerie aan weerszijden zeer actief. Bij de Taipale hebben de Fin nen een hevigen aanval afgeslagen en hebben zij de Russen tot hun uitgangs stelling teruggeslagen. Ten Noord oosten van het Ladogameer is de ac tiviteit van de artillerie groot ge weest, de Finnen hebben drie tanks en twee pantserwagens vernield. Bi, Kuhmo zijn verscheidene versterkin gen van den vijand vernietigd en drie stukken geschut zijn buiten gevecht gesteld. De buit, weke op 25 bruari door de Finnen is haald door het innemen van Russisch steunpunt, bestond uit twee tanks, vijf mitrailleurs, twintig auto matische geweren, andere infanterie- wapens, vier auto’s en twee veld keukens. In de richting van Petsamo zyn de aanvallen den geheelen dag door den COURANT HAAGSCHE OVERZICHT. Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendeel, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruljs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Beters Jr,, There- slastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 FILIAAL VAN DE GESTAPO ONTDEKT. STEENKOOLINDUSTRIE ONDER REGEERING8TOEZICHT. I l

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1