Oud-Holland herleefd HUDNUT e/& HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 29 FEBRUARI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. DUITSCHLAND. De Turksche schepen Neutraliteitspolitiek over ENGELAND. m den van De Duitsche schepen Zuidamerikaansche havens Officieele mededeelingen Poolsche gruwelen De financiering oorlog Fransch legerbericht Narvik, Noorwegen’s ertshaven Amerika’s besprekingen met de neutralen Duitsch legerbericht Rede van Göbbels I van HOTEL (Kamer II. 1.77 p. pers.) CAFETERIA BRASSERIE contrabade- Op 27 als wateren dat verkocht Engelsche naar en Zie verder le blad, pag. 3 l<£ I M, BRASSERIE Een plan tot interneering in de maak? Oud-bondspresident Hainisch Oostenrijk overleden de de Het Fransche legerbericht van gister avond luidt „Een kalme dag”. Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: „Bedrijvigheid der vooruitgescho ven afdeelingen- ten Westen der Voge zen. Vuur uit de kazematten aan weers zijden van den Rijn”. Engelsche verlieslijst Het Britsche departement van lucht vaart publiceert de volgende verlies lijst Vier man in den strijd gedood, drie vermisten worden thans beschouwd als in den strijd gedood. Van vier man gelooft men, dat zij in den strijd het leven verloren hebben. Zes man worden vermist. Dertien man zijn gestorven in actieven dienst. vlugschriften zijn gelijk aan die, welke laatstelijk boven Charleroi en Kortrijk werden uitgeworpen. Te Gloggnitz nabij Wienerneustadt, is op 82-jarigen leeftijd overleden, dr. Michael Hainisch, die gedurende vele jaren bondspresident van Oostenrijk was. Hij vervulde deze functie van 1928 tot 1928 en was later nog minister van handel in het kabinet van bondskan selier Schober. te en de AMSTERDAM DEN HAAG Minister Huil heeft gisteren verklaard, dat tusschen de Amerikaansche diplo maten en de buitenlandsche regeeringen in de geheele wereld besprekingen wor den gevoerd, met het doel te voorko men, dat na den oorlog de autarkie en het totalitarisme de overhand krijgen. Huil deelde mede, dat afschriften van zijn jongste verklaringen inzake con tact met de neutralen met het doel, na den terugkeer van den vrede een betere wereldorde te scheppen, gezonden wa ren naar alle Amerikaansche vertegen woordigers in het buitenland, zoodat zij ze onder de aandacht konden brengen van de regeeringen, waarbij zij geaccre diteerd zijn. Hiertoe is overgegaan, aldus Hull, met het doel, voorbereidin gen te treffen voor een economische en militaire reorganisatie na den oorlog. De minister wees erop, dat het niets te maken had met de omstandigheden ge durende den oorlog. Huil weigerde zich uit te laten over den aard der reactie van de regeerin gen, waarmede reeds contact was ge zocht, doch wel zeide hij, dat deze vol gens zijn eersten indruk gunstig was. door Duitschland ingelicht, dat Duit sche onderzeeërs neutrale schepen tot zinken zouden brengen, welke varen on der het Britsche „navicert”-systeem, gelijk in de Deensche pers bericht werd. Daar dit dus niet gebeurd is, be staat er in dit verband geen probleem voor de Deensche regeering.” De woordvoerder voegde aan deze mededeeling toe: „Het geheele „navi- cert”-systeem is, voorzoo ver het Dene marken betreft, nog niet geregeld Mo gelijk zal dat echter geschieden in de Engelsch-Deensche overeenkomst, wel ke wij verwachten over ongeveer een week tot stand zal komen.” 'Ierland te Londen als voorbeeld gesteld Men schrijft ons: De internationale rechtsstrijd over het „Altmark”-incident is nog in vollen gang. Artikelen van conventies en wet ten worden nageplozen en uitgelegd, verklaringen en notawisselingen bestu deerd en de betrokken ministeries van buitenlandsche zaken en gezantschap pen zijn alle werkzaam om het eigen standpunt toe te lichten en te verdedi gen. Zooals een der Engelsche kranten dezer dagen terecht heeft opgemerkt is zulk een internationaal rechtsdispuut nimmer geheel bevredigend, omdat het weliswaar niet ontbreekt aan de advo caten, die indrukwekkende pleidooien houden, maar wel aan de rechtbank, die het oordeel zou hebben uit te spre ken. Een algemeene opmerking, die dezer dagen in Londen veel wordt gehoord, is, dat men hier aan de Nederlandsche bepalingen, zooals die zijn vervat in onze neutraliteitsproclamatie, verre dfe voorkeur geeft boven de meer elastische regelen, die Noorwegen zichzelf heeft gesteld. Hoe strikter de neutraliteits- bepalingen zijn, hoe minder kans er is op misbruik van de zijde van welke oorlogvoerende mogendheid dan ook en de Nederlandsche bepalingen zijn zon der twijfel bijzonder streng. De gebeurtenissen met de „Altmark” hebben tot gevolg gehad, dat Engeland zich nog eens terdege heeft bezonnen op haar houding tegenover de neutra len in het algemeen. Dit is niet ver wonderlijk en ook zonder de „Altmark” zou het wel zoover gekomen zijn. De diepere oorzaak is van wat oude ren datum. In Engeland had men waar genomen, dat sommige neutrale landen zich vrij veel lieten welgevallen van de zijde van Duitschland, terwijl diezelfde landen hoog van den toren bliezen, in dien zij meenden dat Engeland hun rechten te kort deed. Engeland hanteert jegens de neutra len niet het wapen van de bedreiging. Dit ware geheel in strijd met de En gelsche traditie .en oorlogsdoeleinden. Aan den anderen kant kan het niet onder alle omstandigheden werkeloos toezien, dat sommige neutralen zich voor Duitsche bedreigingen zouden bui gen en de plicht tot strikte handhaving van hun neutraliteit zouden verontacht- zamen Nu Engeland zich op dit standpunt stelt, komen die neutrale landen er het beste af, die, zooals Nederland, hun neu traliteit van den beginne af naar beide kanten het krachtigst hebben weten te handhaven. Het incident met de „Alt mark” bevat althans deze les, dat neu traliteit zonder de macht om deze ten volle te handhaven gemakkelijk tot di plomatieke verwikkelingen kan leiden. Met dat alles is de oude vriendschap met Noorwegen niet vergeten. De moei lijke positie van dit land tusschen de beide oorlogvoerenden wordt in Brit- schen regeeringskring evenmin over het hoofd gezien. Dit zijn gewichtige om standigheden, die de Engelsche houding stellig mede zullen beïnvloeden. Daar tegenover staat, dat minister Chamber- lain met onmiskenbare duidelijkheid heeft te kennen gegeven, dat Engeland niet kan berusten in het gebruik van Verbitterd gevecht tusschen Fransche en Duitsche verkenners Het Duitsche nieuwsbureau deelt mede, dat Duitsche patrouilles aan het Westelijke front gisteren verscheidene krijgsgevangenen gemaakt hebben en dat de Franschen vier dooden en ver scheidene gewonden hadden. In een boschje ten Oosten aan de Moezel ont stond een verbitterd gevecht, waarbij de Duitsche infanteristen den vijand bloedige verliezen toebrachten. Aan Duitsche zijde waren eenige licht ge wonden. practische stap zou zijn, omdat een van de voornaamste oorzaken van een gevechtsactie binnen de zóne is, dat Duitsche schepen Zuidamerikaansche havens als schuilplaats benutten. De pogingen van dergelijke schepen, die getracht hebben ondanks de Britsche blokkade Duitschland te bereiken, heb ben incidenten veroorzaakt, zooals met de „Wakama” en de „Columbus” De tegenstanders zeggen, dat het beslist een onneutrale daad zou zijn schepen van een van de oorlogvoerende partijen te interneeren zonder hetzelfde met die van de ander te doen. in Hollandsch interieur van de Bogk Harrisons! En - in de welverzorgdheid van velerlei smaakvolle spijs en geurigen drank, dien men er dage lijks in overvloed voor U bereid houdt! De Noorsche correspondent van „Berlingske Tidende” schrijft, dat Engelsche en Duitsche vloten misschien ten Noorden van Noorwegen voor een verbitterden slag staan, maar dat de Engelsche en Duitsche vrachtschepen in de Noorsche havenstad Narvik nog zon der elkaar lastig te vallen erts laden. Narvik is gedurende den winter de voornaamste haven van Scandinavië, omdat de bevroren Oostzee de schepen vasthoudt in de Zweedsche haven Lulea, zoodat de ijzererts-transporten uit Noord-Zweden per spoor naar Nar vik plaats moeten vinden. Via de Noor sche territoriale wateren vindt het transport naar Duitschland plaats. Duitschland neemt ongeveer negen tien de van de Zweedsche erts-productie af. In de haven ziet men de Britsche vlag naast de hakenkruis-vlag waaien, aldus den correspondent, en de zeelieden pla gen elkander maar blijven neutraal in een neutrale haven. Zij schijnen de si tuatie te respecteeren. Het aantal En gelsche schepen in de haven is bijna even groot als de Duitsche. Naar ver luidt worden vele Duitsche vrachtsche pen door het ijs in het Kattegat en de Oostzee vastgehouden. Het Engelsche protest, dat neutrale wateren zouden gebruikt worden door de Duitschers is, naar men hier meent, voor een groot deel toe te schrijven aan de erts-transporten, zoodat men hoopt, dat het ijs spoedig zal smelten, waarna de normale routes weer zullen worden gebruikt en Noorwegen geen blaam kan treffen Hetgeen de situatie zou verge makkelijken. De ijzermijnen in het Noorden van Zweden zijn zeer ver sterkt. Men beschikt er over de mo dernste wapenen en de bergachtige streek vormt een natuurlijke verdedi ging. De Britsche controle. Februari bevonden zich 27 neutrale schepen in de contrabande- havens van het Vereenigde Koningrijk. Vijftien daarvan bevonden zich er vijf dagen of minder. Er waren 13 Holland- sche schepen. In de week eindigende 24 Februari onderzocht de contraban- decommissie de ladingen van 114 schepen. Zeven en vijftig ladingen wer den in hun geheel doorgelaten; in 77 gevallen werden de scheepspapieren vooruitgestuurd. Geen bevel tot terugkeer Zoowel van de zijde van den Turk- schen president als door de regeering te Ankara, worden categorische tegen spraken uitgegeven van de berichten, volgens hetwelk het kabinet bevel zou hebben gegeven aan alle Turksche schepen in Turksche wateren om ter stond terug te keeren en verboden zou hebben, dat in het vervolg uitgevaren zou worden naar plaatsen in het bui tenland. Verklaard wordt, dat een der gelijk besluit niet is genomen. Duitsch vliegtuig boven Gent beschoten. Een Duitsch vliegtuig is, na boven Gent te hebben gevlogen, onder vuur genomen door luchtafweerbatterijen. In het gebied van Gent heeft men talrijke in het Fransch gestelde vlugschriften gevonden over door Polen tegen Duit schers bedreven wreedheden. Deze Het werk der reddingsbooten. De lord mayor van Londen heeft een rede uitgesproken op de jaarvergade ring van het Royal National. Lifeboat Institution. Hij bracht hulde aan het werk der bemanningen der redding- booten. Gemiddeld, zoo zeide hij, wor den wekelijks 70 menschenlevens door die moedige mannen gered. Tot 19 Fe bruari zijn de reddingbooten 649 uit gevaren. Zij redden 1693 menschen het leven. De rijksperschef dr. Dietrich heeft gisteren op het congres van de hoofd redacteuren van de Duitsche bladen en de leden van de propaganda-com- pagnieën te Wiesbaden een toespraak gehouden, waarin hij den hoofdredac teuren een uiteenzetting gaf van hun taak in oorlogstijd. Hij zeide o.a. dat de Duitsche krantenlezers de best in gelichte krantenlezer der wereld is. De Duitsche pers publiceert welis waar niet alle leugens, welke door de vijandelijke propaganda worden ver spreid en ook worden de Duitsche krantenlezers niet van de eene zenuw- opzwepende sensatie in de andere ge stort, doch door een verstandige poli tiek van berichtgeving krijgt de Duit sche lezer voortdurend een juist beeld en een' zeker oordeel over het leven en de kracht van het eigen volk. De Duitsche pers streeft er naar het Duitsche volk niet door onjuiste be richten in slaap te sussen en een juis te voorstelling te geven van hetgeen de anderen werkelijk willen. Volgens de „Daily Sketch” is te Düsseldorf de centrale post gevestigd van een zender, die wordt aangekon- dig 1 als „new British broadcasting sta tion” en onder het mom van Britsche vaderlandsliefde anti-Engelsche berich ten verspreidt. Als „Fransche zender” geeft het station ook berichten in het Fransch. Het wil den indruk wekken, dat Engeland met stijgende moeilijk heden heeft te kampen. Van gezaghebbende zijde te Washing ton wordt vernomen, dat mogelijk aan het pan-Amerikaansche neutraliteits- comité, hetwelk naar men verwacht de volgende maand in Rio de Janeiro haar zittingen zal hervatten, gevraagd zal worden een voorstel tot interneering van Duitsche handelsschepen, welke in Zuid-Amerika een schuilplaats gezocht hebben, aan te nemen. In de Engelsch- Fransche antwoorden op het 'pan- Amerikaansche protest, dat de neutra- liteitszóne geschonden werd, wordt be toogd. dat men niet in staat is deze zóne te respecteeren, tenzij verzekerin gen worden gegeven, dat vijandelijke schepen hier geen schuilplaats kunnen zoeken. De voorstanders van het inter- neeringsplan betoogen, dat het een Een nögzoo boeiende, aantrekkelijke persoonlijkheid beteekent op zichzelf nog niet, dat een vrouw charme bezit. Eerst wanneer deze samengaat 'met een jeugdig, stralend uiterlijk, ontstaat die meesleepende, alom bewonderde eigenschap charme! Hoe belangrijk is het dus, dat Uw uiterlijk - en dat is in de eerste plaats Uw gezicht - die aantrekkelijke, jeugdige charme uitstraalt. En hoe dubbel belangrijk dus, de iuiste Poeder te gebruiken. Hudnut Three Flowers poeder, ongekend fijn van samenstelling, bedekt al die kleine onvolmaaktheidjes van Uw huid, doch laat de warme, levendige huidstint dóór schemeren. Three Flowers houdt bijzonder goed én lang en verleent U een natuurlijke charme van stralende jeugd omgeven door het delicaat parfum van fijne bloemengeuren! Het Duitsche legerbericht van he den luidt: Tijdens plaatselijke activiteit van patrouilles in het grensgebied ten Westen van Merzig en ten Noord Wes ten van Weissenburg leed de vijand verliezen en maakten wij verscheidene kr ij gsge vangenen. In den nacht van 27 op 28 Februari vlogen afzonderlijke vijandelijke vliegtuigen Noord West-Duitschland binnen, waaronder twee over de Ne- derlandsch-Duitsche grens. Op 28 Fe bruari was de activiteit van de vlie gers gering. Het luchtwapen maakte uitsluitend grenscontrolevluchten. Britsche vliegers uit België ontsnapt Verscheidene Britsche vliegers, die in België geïnterneerd waren, nadat hun toestellen tot landing gedwongen waren zijn er naar eerst thans bekend wordt eenige weken geled in geslaagd te ont vluchten en Engeland te bereiken. Men spreekt van 3 tot 5 vliegers. Zij hebben zich weer bij de luchtvaart gevoegd. Naar men gelooft, hebben zij België over de Fransche grens verlaten. Geen hunner had op zijn woord van eer be loofd geen ontvluchtingspogingen te zullen ondernemen. Engelsche en Duitsche schepen worden volgens hun beurt geladen Amerikaansch schip Engeland verkocht. De Amerikaansche scheepvaartcom- missie heeft de Freeport Sulphur Com pany te New York machtiging ver leend tot verkoop van een stalen schip 4127 ton aan een firma in Cardiff. Het schip zal onder Engelsche vlag ge bracht worden. De „Berlingske Tidende” meldt uit Esbjerg, dat veertig Deensche visschers- schepen naar Thljboroen zijn terugge keerd. Het overige gedeelte van de vloot wordt door den mist opgehouden. De schepen vormen een deel van de vloot nabij Doggersbank, die terugkeerde in verband met het oorlogsgevaar. Van de „Exellinor” en de „Polaris” zijn er geen nadere berichten. Toen de visschers radioberichten uitzonden werden zij door oorlogsschepen gewaarschuwd. Volledige inlichtingen zullen eerst te krijgen zijn, wanneer alle schepen naar hun havens zijn teruggekeerd. Een zeegevecht hij de Noor sche kust? Gisterochtend heeft men te Sola, na bij de Noorsche haven Stavanger een aantal luide ontplofimgen gehoord. Het geluid kwam uit zee. De menschen wer den uit hun slaap opgeschrikt en de ruiten rammelden. De oorzaak van de ontploffingen is niet bekend, doch men verondersteld, dat op zee werd ge vochten. Wij ontvingen van het Duitsche ge zantschap het volgende communiqué: In een officieele Duitsche mededeeling over de Poolsche gruweldaden wordt o.m. gezegd: Na Versailles zijn mil- lioenen Duitschers, zonder dat gelet werd op het zelfbestemmingsrecht der volkeren, onderdaan geworden van de Poolsche republiek. De Duitsche lan den werden echter Polen toegewezen onder de voorwaarde, dat de Duit schers nauwkeurig omschreven garan ties met betrekking tot leven, eigen dom, taal en cultuur zouden krijgen. Onmiddellijk, nadat de Polen bezit had den genomen van de hun toegewezen landen begon een systematische ver drijving van alle Duitschers, zoodat een ware volksverhuizing ontstond. In vele deelen van Polen werd een bloe dige terreur tegen de Volksduitschers ontketend, waaraan ontelbaren ten of fer vielen. Maar niemand in de wereld bekommerde zich daarom. In 1929 was in de steden van de afgestane gebie den het Duitsche element terugge bracht tot 14,5 procent van wat het vroeger was. Een groot gedeelte van het Duitsche grondbezit ging in Pool sche handen over. Door allerlei slinksche maatregelen gingen ook de Duitsche ondernemin gen te gronde. De geheele Duitsche in dustrie in Opper-Silezië ging in Pool sche handen over. Duizenden Duitsche scholen werden gesloten. Van de Duit sche arbeiders werden ongeveer 70 pro cent wekloos. Toen in 1926 de woiwode Grazynski aan de macht kwam, waren de Volksduitschers in Opper-Silezië jarenlang vogelvrij, zonder dat Volken bond of Westelijke mogendheden iets tegen deze uitroeiingscampagne wil den doen. De jarenlang geduldig voort gezette pogingen van den Führer, om met de Polen tot een vergelijk te ko men, werden door hen botweg gewei gerd. Op 15 November 1937 kwam er een Duitsch-Poolsche verklaring tot Noorsche territoriale scheepvaartkanaal. Het is niet uitgesloten, dat men van hier zou aandringen op een verscher ping van de Noordsche neutraliteitsbe- palingen meer in overeenstemming met b.v. de Nederlandsche practijk. Duitschers zouden wrak van de „Graf Spee hebben. In scheepvaartkringen in Uruguay verklaart men, dat de Duitsche autori teiten het wrak van de „Graf Spee aan een Argentijnsche ijzergieterij hebben verkocht. stand, waarbij de beide regeeringen de Verplichting op zich namen, de rech ten der minderheden te eerbiedigen en te beschermen. Polen brak echter zijn woord. Een nieuwe golf van terreur zette in. Alle Duitsche pogingen om tot een vergelijk te komen mislukten. De Britsche regeering is van deze toestanden door de Duitsche legatie voortdurend op de hoogte gehouden. Maar Londen heeft geen hand uitgesto ken, aldus de Duitsche verklaring. Het is nog niet te zeggen, hoeveel Duit schers ten offer zijn gevallen aan de Poolsche gruwelen. Het moeten er ech ter minstens 58.000 zijn. De bekende econoom Keynes heeft gisteren voor ongeveer 200 leden van het parlement gesproken over zijn plan tot bijstand aan de financiering van den oorlog door „uitgestelde be taling”, d.w.z. dat een deel van ieders inkomen gedwongen achtergehouden zou worden en aan de regeering zou worden geleend tot na den oorlog. Keynes betoogt, dat het gevaar van inflatie op die wijze bedwongen zou worden, dat de vicieuze spiraal van stijgende loonen en stijgende prijzen zou worden vermeden en dat een enorm bedrag ter beschikking zou worden gesteld van de regeering. Aangezien deze geblokkeerde spaargelden vrijgegeven zouden wor den na den oorlog, zou dit een gewel- het intiem oud- 5 Minister Göbbels heeft gisteravond te Münster een rede gehouden, waarin hij- zeide, dat het onheil voor Duitschland steeds alleen dan kwam, wanneer het volk het oneens was, evenals ook En geland zijn wereldheerschappij over de geheele aarde slechts kon vestigen om dat het Duitsche volk zich slechts zeer zelden bewust werd van de in hem wonende kracht of haar in binnenland- sche twisten verspilde. Daarom is ook het streven van de Westelijke pluto cratieën steeds er op gericht geweest, het Duitsche volk innerlijk te verdee- len en te verscheuren, daar zij slechts zoo Duitschland er onder kon houden. De Führer, aldus Göbbels, heeft het eerste volksrijk der Duitschers gescha pen. Voor de eerste maal in zijn ge schiedenis is het Duitsche volk één geworden en in zijn eenheid ligt ook zijn kracht. Het Duitsche volk is zich er van be wust, dat het in dezen oorlog gaat om een strijd op leven en dood. Een uitwij ken is thans niet meer mogelijk. Daar bij, zeide Göbbels, onderschatten wij onze tegenstanders evenmin als wij hen overschatten: wij kennen zeer nauw keurig onze hulpmiddelen, doch ook die van den tegenstander. Even vruchteloos als de pogingen, Duitschland door propaganda aan het wankelen te brengen, zijn de Britsche blokkadepogingen De Duitsche staats- en oorlogvoering heeft de blokkade voor het grootste deel haar effect doen verliezen. De veiligheid van het Rijk ligt in handen van een weermacht, welke de beste militaire organisatie vormt, welke de geschiedenis ooit ge kend heeft. Achter haar staat het geheele Duitsche volk. Iedere Duitsche volksburger ziet de rechtvaardigheid en de noodzakelijkheid van dezen strijd in en is vastbesloten, alles in het werk te stellen om dezen strijd tot de overwin ning te voeren. De Duitsche natie zal een einde maken aan de plutocratische wereldtyrannie. Göbbels vervolgde: de voorwaarden, waaronder wij dezen oorlog voeren en winnen zullen, zijn de gynstigste, welke- men zich kan denken. Op het gebied der levensmiddelenvoorziening zijn wij volkomen veilig. Ons bedrijfsleven is geconsolideerd. Het voorziet ons allen van de noodigste grondstoffen en af gewerkte producten. Onze bewapenings- industne werkt op volle toeren. Duitschland denkt er niet aan, verlangen, dat de neutralen actief met militaire strijdkrachten aan zijde van Duitschland aan dezen oorlog zullen deelnemen. Echter schijnt het toch noodig, het begrip neutraliteit in dezen oorlog in zijn werkelijke beteekenis nog eens vast te stellen. Duitschland kan zich niet vereenigen met een definitie, waar bij het slechts om een militaire, doch niet tevens om de politieke neutrali teit gaat. Een in het oog vallende tegenstelling tusschen de neutraliteit van een staat en die van zijn openbare meening mag niet bestaan, en het is dan ook geens zins voldoende, dat de regeering van een neutralen staat haar neutrale hou ding in dezen oorlóg verkondigt, terwijl de openbare meening de vrijheid heeft om te schelden. Neutraal zijn wil zeggen, zich in eik opzicht buiten het conflict houden. De vrijheid van meeningsuiting mag echter ook in de neutrale staten niet mis bruikt worden om groote mogendheden, welke in oorlog zijn, bewüst en stelsel matig te beleedigen. G Crème vanaf f. 0.45. Poeder vanaf f. 0.60. „DEZE OORLOG IS EEN STRIJD OP LEVEN EN DOOD”. NA VERSAILLES WERDEN DE OUIT- SCHERS STELSELMATIG VERVOLGD. SPUISTRAATHÓ DE DUITSCHE PERS IS DE BEST INGE LICHTE DER WERELF VERKLAART DR. DIETRICH. EEN ANTI-GEALLIEERDE ZENDER. Three Flowers Vanishing Cream. Voor «n ideale poedérbasis en om een zachte, zuivere, niet glimmende huid te krijgen, moet U eens Three Flowers Vanishing Cream nemen. Zie dan eens, hoe luchtig en duurzaam U de poeder kunt aanbrengen. Uw huid is den geheelen dag beschermd tegen stof en andere verontreinigingen die de poriën verstoppen én vergrooten, waardoor zwarte stipjes ontstaan. Een onontbeerlijk schoon heidsmiddel voor de kieskeurige vrouw. EEN DEEL VAN IEDERS INKOMEN ZOU AAN DE REGEERING MOE TEN WORDEN GELEEND. jn

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2