1 K Zestigjarig jubileum DIAMANT en BRILLANT Juweliersbedrijf SIMONS BOMVRIJE BERGPLAATS VOOR KUNSTWERKEN GEMEENTESTEUN AAN VEREENIGINGS- WONINGBOUW „vf «OW®’®®- o ÉfN VW*1 "•’■r j PAGINA 2. VIJFDE BLAD, TTAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 2 MAART 1940. RECLAMES. 1 45.- 65.— 17.50 Genua het Gedupeerde pachters. SCALA EN BENOEMING EN ONTSLAG VAN LEERKRACHTEN. 8.50 32.50 VOORZIENINGEN IN HET GEMEENTEMUSEUM heer pro- nog hun De financieele regeling van deze be dragen op de gemeentebegrooting voor 1940 wordt voorgesteld. meer wo- zijn Biblio- 10.252 28.274 plaats, uitlee- I DÉ VERKEERSSEINEN OP DEN HOEK VAN DE LAAN VAN MEER- DERVOORT EN KONINGIN EMMAKADE Aan de hand van de in behandeling zijnde en de nog te verwachten aanvra gen voor premie kan er voorts op wor den gerekend, dat over 1940 een bedrag van 30.000 noodig zal zijn waarvan dus 10.000 ten laste van de Gemeente zal komen. Het tooneelgezelschap „De Schouw spelers” geeft ter herdenking van de 1000e opvoering in ons land van Heyer- mans’ „Allerzielen” 4 populaire voor stellingen in .Scala. Het gezelschap, dat met bovengenoemd stuk een jubileum - tournée door ons land maakte, bestaat uit: Helena Plato, Ans v. d. Naaten, Tine Hock, Willy Rynvis, Johan Boe- zer, Tonny Otterloo, Louis Poolman, Tonny Verwey, Wim Grelinger, Henk Dillewaard en anderen. De opvoeringen vinden plaats a.s. Maandag 4, Dinsdag 5 Woensdag 6 en Donderdag 7 Maart, aanvang 8.15 uur. Wegens verbintenis sen te Antwerpen zijn meerdere voor stellingen uitgesloten. Vreemdelingenverkeer De Algemeene Nederlandsche Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft tot het Gemeentebestuur het ver zoek gericht haar voor 1940 wederom een subsidie toe te kennen van ƒ2500 Reeds jaren wordt de vereeniging met dit bedrag gesubsidieerd. Voor 1939 werd dit subsidie bij nota van wijzi ging verleend Worden door de tegen woordige tijdsomstandigheden de werk zaamheden van de vereeniging in het Bezwaren van „Het Eigendom”. De Vereeniging van Huis- en Grond eigenaren „Het Eigendom” verzoeken den Gemeenteraad het bovenbedoelde voorstel van B. en W. niet goed te keuren, aangezien dit h.i. niet in over eenstemming is met het gemeentebe lang. De gronden, waarop deze meening berust, zijn neergelegd in een uitvoerige memorie van toelichting. In de eerste plaats ontkent adr., dat Verbetering van arbeiders woningen. In October 1938 besloot de Raad medewerking te verleenen aan een van Regeeringswege getroffen maatregel tot het, voorloopig bij wijze van proef, be schikbaar stellen van premies voor ver betering van arbeiderswoningen, welke niet meer gewild zijn. Van deze premies wordt door het Rijk 2/3 en door de Ge meente 1/3 gedragen. Ter bestrijding van de uit deze proef neming voor de Gemeente voortvloeien de kosten werd op de gemeentebegroo ting voor 1938 ƒ21.000 uitgetrokken, waarvan ƒ7000 ten laste van de Ge meente zou komen. Over die gelden is echter niet beschikt. Tot het toeken nen van premies is eerst in 1939 over gegaan. In dat jaar zijn twee premies uitbetaald en wel tot een gezamenlijk bedrag van ƒ1644. Hiervan heeft het Rijk het 2/3 deel of 1096 aan de Ge meente teruggegeven, zoodat uiteinde lijk 548 ten laste van de Gemeente is gekomen. B. en W. stellen voor deze be dragen op de gemeentebegrooting van 1939 te regelen. WIJZIGINGEN IN GEMEENTEBEGROOTINGEN B. en W. hebben den Gemeenteraad een voorstel doen toekomen tot wijzi ging van de Gemeentebegrooting voó'r 1939 en 1940 en van de begroeting voor den Gem. Reinigingsdienst. Wij ontleenen er het volgende aan: SUBSIDIES. Voor het gebruik van lokalen in ge- meentegebouwen door commissiën, vereenigingen, enz., is aan de Gemeen te vergoeding verschuldigd volgens het tarief, dat bij raadsbesluit van 22 De cember 1930 is herzien. Aan instellingen, welke niet in staat bleken om de vergoeding geheel often deele te betalen, is subsidie ter be strijding van of tegemoetkoming in de kosten van het gebruik gegeven. De subsidies zijn toegekend bij Raadsbe sluit of, krachtens machtiging door B. en W. Thans wordt, ter financieele regeling der subsidies, voorgesteld de Gemeen- «Ibegrooting voor 1939 te wijzigen. Uniforme vuilnisemmers Op de begrooting van den Reinigings dienst voor 1940 is, ter uitvoering van het Raadsbesluit van 10 Mei 1937 tot invoering van uniforme vuilnisemmers aan de hand van de bij de samenstel ling der begrooting geldende prijzen, een bedrag van 52.000 uitgetrokken voor aanschaffing van 30.000 emmers. Eind November 1939 was de aan schaffingsprijs van de standaard-vuil- nisemmers echter, als gevolg van de tijdsomstandigheden, reeds met ruim 3o pet. gestegen. De leverancier heeft toen medegedeeld, dat hij zijn offerte tot levering tegen den hoogeren prijs slechts enkele dagen gestand kan doen en dat er op moest worden gerekend, dat, in verband met het tijdstip van levering van het noodige materiaal, met den aanmaak van de emmers waarschijnlijk eerst in Maart 1940 zal kunnen worden begonnen. De leveran cier heeft ook nog het voorbehoud ge maakt, dat hij slechts tot levering tegen den opgegeven prijs kan worden ver plicht wanneer hij het noodig mate riaal tegen de vastgestelde prijzen en voorwaarden kan betrekken en dat hij van zijn verplichting tot levering wordt ontheven, wanneer dit materiaal niet of slechts tegen een naderhand te be dingen hoogeren prijs kan geleverd worden. B. en W. zijn van meening, dat op grond van de reeds verkregen resul taten in elk geval zoolang mogelijk moet worden voortgegaan met de ge leidelijke invoering van de uniforme vuilnisemmers, welke volgens het plan in 1941, in welk jaar er nog 20.000 a 30.000 noodig zullen zijn, haar beslag zal krijgen. Zij hebben dan ook spoeds halve den directeur van den Reini gingsdienst gemachtigd de voor 1940 nóodige vuilnisemmers te bestellen. Het voor de aanschaffing daarvan op de begrooting voor 1940 toegestane bedrag van 52.000 zal hierdoor met rond 16.000 worden overschreden. B. en W. stellen den Raad voor, aan het bovenstaande alsnog zijn goedkeu ring te hechten en het noodige bedrag van 16.000 beschikbaar te stellen. 6 zilveren tafelcouverts 660 gr Zwaar zilveren Brood- mand 6 zilveren tafelmessen met roestvrij staal Zwaar zilveren aard- appeUepel 14 kar. Gouden armband Vele Occasions in Inkoop Goud, Zilver en Juweelen tegen hoogsten dagkoers. TELEFOON 114144 PLEIN 9, over Witte Sociëteit betreft, blijven, hetwelk B. en W. in beginsel bereid waren daarvoor te bestemmen, van militaire zijde voor dit doel werd af gekeurd. Aangezien het echter van buitenge woon belang is om voor eenige onver vangbare Gemeentelijke kunstschatten een volkomen veilige berging te ver krijgen, zijn B. en W. van oordeel, dat er zeer zeker alle reden bestaat, om de gevraagde financieele bijdrage te verleenen. Deze zou, naar evenredigheid van de grootte der in te nemen ruimte, moe ten worden gesteld op 2500, waar voor dan door het Rijk de oppervlakte van 20 vierk. m., welke volgens het oordeel van den directeur van den Dienst van Kunsten en Wetenschappen noodig zal zijn, beschikbaar zal wor den gesteld. Een en ander zal in een met het Rijk te sluiten overeenkomst nader moeten worden vastgelegd. Voorts is het, ter beveliliging tegen luchtgevaar van de in het Gemeente museum aanwezige kunstwerken, noo dig gebleken, nog eenige voorzieningen te treffen in het sous-terrain. Deze be staan uit het plaatsen van zandzakken tegen vier kelderramen, het aanbren gen van twee groote en twee kleine beschermingswanden in de violenzaal, het vervangen van een houten wand in den kelder door een halfsteensmuur en het aanbrengen van een ijzeren trap van den beganegrond naar den kelder, waarvoor het noodig zal zijn een gat in den betonvloer te breken. Ten aanzien van beide onderwerpen doen B. en W. den Gemeenteraad voor stellen in bovenstaanden geest. BENOEMING AMBTENAREN BURGERLIJKE STAND. B. en W. hebben bij den Gemeente raad de volgende aanbeveling inge diend ter benoeming van ambtenaren van den Burgerlijken Stand a. G. Veldhoen, commies, M. C Be- kink, commies, en F. Bodenstaff, ad- junct-commies ter Gemeentesecretarie, thans allen paatsvervangend ambte naar van den Burgerlijken Stand b. Th. Meijer, adjunct-commies fer Gemeentesecretarie, met gelijktijdige verleening van eervol ontslag, op zijn verzoek, als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand voor het gebied der voormalige gemeente Loosduinen. Ingevolge besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van Maart 1935 wordt aan deze betrekkingen geen bezoldiging meer verbonden. VOORSTEL VAN B. EN W. Teneiride, in geval van oorlog, de be langrijkste kunstschatten uit Rijksmu- sea-, -archieven en -bibliotheken in vei ligheid te kunnen brengen, is de Re- geering voornemens op, naar haar oor deel, daarvoor gunstig gelegen terrei nen, bomvrije bergplaatsen te doen bouwen. Voorts ligt het in haar bedoe ling om, voor zoover de ruimte dit toe laat, ook sommige gemeentebesturen, waaronder ook dat van ’s-Gravenhage. in gelegenheid te stellen zeer waar- devolle Kunstvoorwerpen uit de Ge meentelijke verzamelingen desge- wenscht daarin onder te brengen Daartegenover zou het Rijk echter gaarne zien, dat de belanghebbende ge meenten, ofwel, naar evenredigheid van de in te nemen ruimte, een zeker bedrag beschikbaar stelden als bij drage in de aan den bouw verbonden hooge kosten, ofwel, zoo mogelijk, het vereischte bouwterrein daarvoor koste loos aan het Rijk afstonden. Dit laatste kan, wat deze gemeente verder buiten beschouwing daar het Gemeenteterrein, BOOTTREINEN VAN DE „INDRAPOERA” In aansluiting op het op 6 Maart a.s. van Genua vertrekkende mailschip ..Indrapoera” zullen twee boottreinen rijden. Het vertrek zal op Maandag 4 Maart plaats vinden van hier H.S. te 11.14 uur v.m. en 2 uur 24 nam van Rotterdam D.P. te 11.40 uur v.m en 2 uur 49 nam. en van Roosendaal te 12.37 uur en 3 uur 44 nam. buitenland sterk belemmerd en ligt het dientengevolge des te meer in haar be doeling haar aandacht thans op het binnenlandsche toerisme te richten, het spreekt vanzelf, dat de vereeniging haar hoofddoelhet voeren van pro paganda in het buitenland, zooveel als mogelijk is, zal blijven nastreven. Daar bij zal natuurlijk de propaganda in België thans op den voorgrond komen te staan. O.m. omtrent deze propa ganda wordt door de A.N.V.V. maan delijks overleg gepleegd met de bestu ren van de vereenigingen voor vreem delingenverkeer in de grootere gemeen ten en van de provinciale vereenigin gen voor vreemdelingenverkeer. De steunpunten van de A.N.V.V. i'n het buitenland ook in die landen, waar van thans niet veel toeristen zullen mogen worden verwacht moeten uiteraard aangehouden worden en zul len dus gelden blijveh kosten. Wat het binnenlandsch toerisme aan gaat. zal de vereeniging zich nu inten sief kunnen wijden aan de voltooiing van de reeds geruimen tijd in bewer king zijnde organisatie van het vreem delingenverkeer en krachtig het reizen in eigen land kunnen bevorderen. B. en W. meenen daarom, in de over tuiging, dat zoowel bij het een als bij het ander de belangen van den Haag zullen worden behartigd, dat het alles zins verantwoord is ook nu weder den Raad voor te stellen het subsidie onder de gebruikelijke bedingen te verleenen en vooralsnog niet tot verlaging daar van over te gaan. Tengevolge van de door de militaire autoriteiten genomen maatregelen voor de kustverdediging moesten de pachters van standplaatsen voor ververschings- tenten e.d. op het Stille strand en op het strand te Kijkduin hun inrichtingen op 28 Augustus 1939 d.i. ongeveer een maand vóór het verstrijken van den pachttijd ontruimen en verwij deren. In verband hiermede hebben B. en W. billijkheidshalve, de pachten met een evenredig deel verminderd. Aan twee pachters, die hun pacht reeds ten volle hadden voldaan, moest daardoor tezamen 130 worden teruggegeven. Aan den minister van Defensie is verzocht te bevorderen, dat de kwijtge scholden bedragen tezamen rond 700 voor rekening van het Rijk worden ge nomen. Zooals bekend is, heeft de Gemeente in verband met de militaire bezetting van schoolgebouwen ten behoeve van eenige onderwijsinrichtingen localiteit gehuurd en is, voor huur en verdere kosten daarvan voor het jaar 1939, bij Raadsbesluit van 20 November 1939, 1500 beschikbaar gesteld. Voor zoover thans kan worden nage gaan, zal voor 1940 ongeveer 5500 noodig zijn. Voorgesteld wordt dit be drag thans op de begrooting voor 1940 te regelen. De door de Gemeente in 1940 te ma ken kosten in verband met de inkwaf» tiering in gemeentegebouwen welke aan het Rijk worden gedeclareerd kunnen nog niet worden begroot. Daar om wordt voorgesteld de betrokken volgnummers voorloopig voor memorie uit te trekken. OPENBARE LEESZAAL BIBLIOTHEEK. In de Centrale, Bilderdijkstraat 17 der Openbare Leeszaal en theek werden in Februari (10.830) bezoeken gebracht; (20067) uitleeningen vonden Kinderbibliotheek 2906 (2766) ningen. Filiaal Colensostraat 4: 3103 (3315) uitleeningen. Jeugdleeszaal 605 (717); bezoeken2049 (2070) uitleeningen. Filiaal Paets van Troostwijkstraat 81 3664 (3478) uitleeningen. Jeugd- bezoeken1165 ,Tiéae^; dZT t CRITIEK VAN „ONDERLING BELANG”. De Vereeniging van Huiseigenaren „Onderling Belang”, alhier, tellende cir ca 1800 leden, zegt in een adres aan den Gemeenteraad, dat zij met verwon dering en leedwezen tevens heeft kennis genomen van de bouwplannen, vervat in de voorstellen van B. en W. tot steun aan vereenigingswoningbouw. Bedoelde bouwplannen zijn gebaseerd op een vermeend dreigend wo ningtekort, waartegenover adr. het vol gende doet opmerken dat met betrekking tot een „dreigend woningtekort” een absoluut Onjuiste en scheeve voorstelling van zaken ge geven wordt dat alle huiseigenaren en terzake kundigen juist unaniem van oordeel zijn, dat er sprake is van een overpro ductie op de woningmarkt dat er in de Gemeente ’s-Gravenhage meer dan 140.000 woningen aanwezig zijn, van welk aantal ruim 15.000 z.g. socialisatie-woningen zijn (gemeente en vereenigingswoningen) uitmaken- den 1/9 deel van het totale aantal wo ningen dat in bedoelde socialisatie-woningen duizenden gezinnen wonen, voor wier huisvesting het volstrekt niet noodza kelijk is, dat Rijk en Gemeente groot financieel risico op zich nemen, als thans in feite het geval is dat wel gewezen wordt op het ge ringe aantal leegstaande woningen van de woningbouwvereenigingen bij dit voorstel betrokken, maar dat gezwegen wordt over het aantal leegstaande wo ningen der andere woningbouwvereeni gingen en over den leegstand bij de gemeentewoningen dat eveneens gezwegen wordt over de geweldige exploitatie-verliezen van de socialisatie-woningen, ten bedrage van meer dan één millioen gulden per jaar dat in het voorstel met geen enkel woord gesproken wordt over den leeg stand bij de particuliere huiseigenaren, die toch 90 van het totaal aantal woningen exploiteeren, verdeeld over ongeveer 18.000 huiseigenaren dat blijkbaar totaal geen aandacht wordt geschonken aan het feit, dat op deze wijze den particulieren huisexploi- tanten op oneerlijke wijze concurrentie wordt aangedaan, en dat nog wel met hun eigen moeizaam opgebrachte belastinggelden dat ondergeteekenden in de onderha vige voorstellen niet anders kunnen zien, dan een voor de zooveelste maal misbruik maken van de sociaal-erono- mische bedoeling van de Woningwet, op kosten van de belastingbetalende burgerij, en dat in een tijd, waarin de hoogst noodzakelijke landsverdediging reeds zulke zware offers vergt. Den Raad wordt verzocht, de onder- werpelijke voorstellen niet aan te nemen. Het voorstel is vergezeld van een uit voerige memorie van toelichting. OUDERAVOND O.L. SCHOOL NIJKERKLAAN 9 Ter gelegenheid van het afscheid van de kinderen der hoogste klasse werd op 28 Februari j.l. in de O.L. school Nij- kerklaan 9 een feestavond gehouden, welke door ruim 200 ouders was be zocht. Nadat het hoofd der school, de heer dr. M. C. ter Weer, de ouders welkom had geheeten, werd een aanvang ge maakt met het programma. Onder leiding van hun onderwijzer, den heer de Groot, werden door de kin deren eenige liedjes gezongen en een tweetal tooneelstukjes opgevoerd. Het tooneelstukje „De Tooverlamp” viel zoodanig in den smaak, dat de daarin voorkomende elfendans herhaald moest worden. Hierna werden eenige woorden van dank gebracht namens de Oudercom- missie, o. a. aan den heer de Groot, waarna deze o.m. de kinderen toesprak. In de pauze vond de bezichtiging plaats van handwerken en teekeningen door leerlingen der school vervaardigd. Mevrouw Boer (piano) en de van Dam (viool) luisterden het gramma belangloos op, terwijl eenige muzikale leerlingen van kunnen blijk gaven. Tot slot werd een film vertoond, welke bij de kinderen in den smaak viel, waarna de heer ter Weer te elf uur den avond sloot. Invoering van het gele licht Sinds enkele dagen zijn de verkeers- -einen op den hoek van de Laan van MeerdervoortKoningin Emmakade, 1 buiten werking gesteld. De „kappen waarin de lichten zijn aangebracht, zijn er afgenomen. Naar wij vernemen be treft het hier het aanbrengen van een technische verandering. Om de hier staande verkeersseinen aan te passen aan de andere m de stad geplaatste, zal naast het roode en groene, ook het gele licht worden inge voerd. Oorspronkelijk waren de licht masten van het gele licht voorzien, doch het werd, eenigen tijd na de in dienststelling van de seinen, uitge schakeld. Nu bij het Drempelsysteem het gele licht weer is ingevoerd, achtte men het in verband met de wenschelijkheid van uniformiteit in de verkeersregeling, noodig. dat het ook bij deze verkeers seinen zou gelden. Men blijft de seinen met de hand be dienen. De werkzaamheden voor de verande ring zullen eenige dagen duren tot zoolang zullen twee agenten het ver keer ter plaatse regelen. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Christelijke sociale vereeniging „Onze Hulp is in den Naam des Hoeren” wordt op Dinsdag 5 Maart a.s. een filmavond georganiseerd in gebouw „Musica” aan de Delftschelaan. Heden heeft het bestuur in het gebouw Rozenburgstraat gerecipieerd. er nu reeds woningnood in onze gemeen te aanwezig zou zijn en zij beroept zich daarvoor op dezelfde cijfers, welke door B. en W. worden aangevoerd. Nu moge het waar zijn, dat bij de ïn het voorstel van B. »en W. genoemde vereenigingen slechts een ge ring aantal leegstaande woningen is geconstateerd, niet tegen te spreken is het ook, dat in haar woningen tal van lieden zijn gehuisvest, die daarin krach tens hun maatschappelijke en finan cieele positie niet behooren. De minister van Binnenlandsche Za ken en de onder zijn departement be- hoorende afdeeling Volkshuisvesting hebben zulks herhaaldelijk uitgesproken en nog zeer onlangs heeft Zijne Excel lentie in de Eerste Kamer medege deeld, dat het zijn bedoeling is om een verschuiving in genoemden zin te be werkstelligen, hetgeen zeker goed te verwezenlijken zou zijn, daar in het particulier huizenbezit een veel hooger percentage dan 3,94% van der gelijke woningen onverhuurd is. In de tweede plaats wijst adr. er op. dat de te vorderen huren van 6.30 tot 6.60 per week, zooals B. en W. voorstellen, toch zeker ver uitgaan bo ven de draagkracht van lieden, als die, over wie de Woningwet naar letter en bedoeling haar goede zorgen bedoelt uit te strekken. Ook ver boven de draagkracht van de in den tegenwoor- digen tijd als normaal geldende loonen van de meeste werkende arbeiders. In de derde plaats wordt opgemerkt, dat de particuliere bouwindustrie ook in de tegenwoordige omstandigheden en met gebruikmaking van de welwil lende beschikkingen van den minister volkomen in staat en ook bereid is om in den bouw van woningen met derge lijke huren te voorzien. Indien B. en W. alsnog er toe willen overgaan om de z.g. „premieregeling” soepeler dan nog toe, toe te passen, dan zal nog een groot aantal z.g. „ongewilde” woningen grondig kunnen worden veranderd en o.a. door haar ligging worden geprefe reerd boven die, gelegen aan de pérife- rie der gemeente. In de vierde en laatste plaats brengt adr onder de aandacht van den Raad, dat B. en W. in hun genoemd voorstel volmondig erkennen, dat het bedrijf der particuliere woning-exploitanten door een dergelijken aanvoer van nieuwbouw op de woningmarkt zal worden benadeeld. Hiertegen rijst dezerzijds ernstig verzet, daar het algemeen bekend mag worden geacht, dat de particuliere wo- ning-exploitatie nog steeds niet renda bel is en onder ongemeen zware over- heidslasten, ook van gemeentewege, gebukt gaat. Subsidiair wordt gevraagd het voor stel aan te hóuden totdat een overzichtelijke toestand van ningvraagstuk hier ter stede zal geschapen. verleenen. Ter voorziening in enkele vacaturen bij het gemeentelijke avondnijverheids- onderwijs zijn eenige leerkrachten tij delijk bij dit onderwijs tewerkgesteld. Ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Nijverheidsonderwijswet moet de benoeming van deze leerkrachten door den Gemeenteraad geschieden. In verband hiermede stellen B. en W. den laad voor, te benoemen tot tijdelijk eerares bij het avondnijverheidsonder- wijs mej. C. W. P. M. Kuijpers. mej A. M. Vierhout en mej. W. M. v Weerdentijdelijk leeraar bij het avondnijverheidsonderwijsJ. Crans, W. M. v. d. Hors en J. Dam. leeszaal 1192 (948) (983) uitleeningen. Filiaal Badhuiskade 27 Christelijke O. L. B.1285 (1481) bezoeken; 3188 (3059) uitleeningen. Afd. Mackay- school, Cederstraat 14. 1146 (1240) uitleeningen. O.U.B. 4746 (4628) uit leeningen. Filiaal Mient 277 8614 (7940) uit leeningen. Filiaal Stadhoudersplein 162 4654 (4358) uitleeningen. De tusschen haakjes geplaatste cij fers hebben betrekking op de maand Februari van het vorige jaar. JUBILEUM M. ZOMERVELD. Op 8 Maart a.s. hoopt de heer M. Zomerveld den dag te herdenken waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad als metaalbewerker bij de firma Mansvelt, Denneweg alhier. Mej. A. P. Nieuwenhuizen, onderwij zeres aan de openbare school voor bui tengewoon lager onderwijs Brester- straat 7, en P. Bongers, hoofd van de openbare lagere school Fisherstraat 135 (school A) zullen onderscheiden lijk op 9 April 1940 en op 20 Juni 1940 den 60-jarigen leeftijd bereiken en overeenkomstig de bepalingen van de wet van 22 Februari 1936 voor voor loopig pensioen in aanmerking komen. G. Fran^oys, onderwijzer aan de openbare school B voor uitgebreid la ger onderwijs Spionkopstraat 9, die op 26 October 1939 den 60-jarigen leeftijd heeft bereikt en die ingevolge het be paalde in het reglement op de voor- loopige pensionneering van 60-jarige onderwijzers wegens onderhoudsplicht voor een minderjarig kind tot 20 Maart 1944 in dienst mag blijven, heeft ont slag verzocht met ingang van 1 Mei 1940. Voorts hebben mej. A. M. C. Smeets, onderwijzeres aan de open bare lagere school Beetsstraat 88, en C. H. Bramkamp, onderwijzer aan de openbare lagere school B voor uitge breid lager onderwijs, Bresterstraat 7, ontslag verzocht met ingang van 1 Maart 1940. B. en W. stellen den Raad voor, aan de bovengenoemden eervol ontslag te ALGEM. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEPENSIONNEERDEN Dezer dagen hield de afdeeling 's-Gravenhage van bovengenoemden bond de jaarlijksche ledenvergadering in café „Den Hout”, welke bij ontsten tenis van den voorzitter werd geleid door den vice-voorzitter, den heer E. Snoeck. In zijn openigswoord deelde de heer Snoeck mede, dat het aantal leden een stijgende lijn te zien geeft en thans 509 bedraagt, terwijl dat van den Bond reeds de 5000 heeft overschreden. Spreker wekte de leden op, steeds te trachten onder hun kennissen-ge- pensionneerden nieuwe leden aan te werven. Wegens periodieke aftreding van het bestuurslid den heer F. A. H. Bar- thélemij, die zich wegens drukke werkzaamheden niet-herkiesbaar stel de, werd benoemd de heer J. W Fe lix, oud-commissaris van politie Harderwijk. Als lid van den Bondsraad werd voor 1940 opnieuw benoemd de heer J. B. D. Carrière en als diens plaats vervanger de heer E. Snoeck. |W:. '1 F i vuü zoo- de seis en den jtraW>en' sinds succes de P01 •dringt, doodt. Het Pr. tni- Ht* Het D.O.O. ne eerste druppe nr. O- L’ Reeds de ondrase- O.D.O- doe’ Eczeem en tijVe jeuU ndoeningen .ndere bu'da8 geen bedaren. doch een vlMtsto^S Eezeem. vete annge*® Open puistjes jniidaant- V- tl.50 - recept van V overat d wordt -nd tegen I geenen, en an- _nd0eningen -ithekers Drogisten- doet» ve«'ge heldere rièn der hUid in de p"° de dektere- doordring’ etl men doodt, sv reddert en huidweet- „ertrischt versterf 1 1

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 18