Tóir De Britsche controle ter zee Hernieuwde Duitsche activiteit ter zee \'f SUPERIEUR IN KWALITEIT, ’N TRIUMPH VAN SMAAK TRIUMPH DE BESTE 1? SIGARET! De vredesgeruchten Duitsch legerbericht Duikbootaanval in Amerikaanscbe neutraliteitszone Drie spionnen gearresteerd Vliegtuigaanvallen op neutrale schepen Amerikaanscbe leeningen aan de Scandinavische landen Fransche legerberichten HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 2 MAART T93Ü. EERSTE BLAD, PAGINA 2. W' BELGIE. i Bestemd voor niet-militaire artikelen NOORWEGEN, Twee Duitschers en een Noor ZWITSERLAND. HONGARIJE. Britsch schip getorpedeerd ZUID-AMERIKA. Het 7418 ton metende Britsche Overstroomingen in Bolivia Britsch schip zond noodseinen uit TURKIJE. algemeen kalme een te dat ENGELAND. DUITSCHLAND. Duitsch schip door eigen bemanning in brand gestoken Noorsche vrachtboot tot zinken gebracht Lord Tavistock spreekt met lord Halifax Reuter meldt, dat de Duitsche vlieg tuigen, die gisteren in de Noordzee een Britsch convooi hebben aangevallen, geen schade aangericht hebben. Deensche trawlers vermist Uit Esbjerg wordt door de „Ber- lingske Tidende” gemeld, dat de rest van de visschersvloot is binnengeloo* hun uit lossing van de vraagstukken tot snelling van de wapenproductie, De regeering heeft de lichting 1940 onder de wapenen geroepen. Hoewel deze lichting bij gedeelten moest wor den opgeroepen, heeft de regeering haar in haar geheel opgeroepen, teneinde het mogelijk te maken oudere soldaten te demobiliseeren. De regeering is ook voornemens vrijgestelden van de laat ste lichtingen onder de wapenen te roepen. In het district Fatih, dat Istanboel en de kusten van den Bosporus omvat, zijn in totaal elf lichtingen verbin- dingstroepen, artillerie en reserve-offi- cieren opgeroepen voor een oefening van vijf dagen. De verbindingstroepen moeten, naar verluidt, op 8 Maart op komen; de artillerie op 12 Maart onderhoud hij deze Het Britsche schip had bijna zeven tig man aan boord. Het was uit een haven aan de Noordkust naar het Verre Oosten vertrokken. De overleven den zijn aan de Westkust aan land ge bracht. Het Duitsche schip „Schuit” (2000 ton) is bij Aruba door de eigen be manning in brand gestoken, toen het door een Engelsch oorlogsschip werd aangehouden. De bondsraad heeft gisteren besloten, dat bondspresident Pilet leider wordt van het politieke departement, in op volging van den overleden bondsraad Motta. Celio, die aanvankelijk tot op volger van Motta was gekozen, neemt de leiding van het departement van posterijen en spoorwegen op zich. De Leipziger Messe zal morgenoch tend half twaalf worden geopend door ,dr. Göbbels. Britsche vliegtuigen wederom boven Berlijn Het Britsche departement van lucht vaart heeft medegedeeld, dat de opera ties der- Britsche vliegtuigen boven het Noordwesten en het midden van Duitschland den geheelen nacht zijn voortgezet en dat Britsche vliegtuigen zich voor de vierde maal in deze week boven Berlijn hebben bevonden. De door den regenval zeer gezwol len rivier de Rocha in Bolivia heeft de dijken vernield, met het gevolg, dat de stad Cochabamba is overstroomd. Een deel van de stad is verwoest. Minstens 9 personen zijn omgekomen, terwijl er 14 vermist en tientallen ge wond zijn. Driehonderd gezinnen zijn dakloos. De schade bedraagt 3 millioen Boli- viaansche pesos. (Ze verder 7e blad, pag. 1.) Het Amerikaanscbe radiostation Mac kay meldt, dat het te Londen thuis- hoorende s.s. „Southgate”, groot 4862 ton, draadloos geseind heeft, dat het werd aangevallen door een duikboot nabij Porto Rico. Drie Amerikaansche torpedojagers begeven zich naar de „Southgate”. Dit is de eerste duikbootaanval, waarvan melding gemaakt wordt aan de andere zijde van den Atlantischen Oceaan. Marine-officieren in Washing ton verklaren, dat de aanval „waar schijnlijk een stuk binnen de neutrali teitszone” is ondernomen. Nog steeds doen geruchten de ronde te Montevideo over de mogelijkheid van een binnenkort te verwachten zee gevecht in het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan. Een Duitsch vest- zakslagschip, een duikboot en een groot transportschip zouden voor de Brazi- liaansche kust kruisen. Twee Fransche en drie Engelsche oorlogsbodems zou den zich eveneens daar in de buurt bevinden. Het radiostation van Montevideo, dat gistermorgen de aanwezigheid van ge allieerde oorlogsschepen ter hoogte van Rio Grande do Sul had gemeld, ver klaarde des middags, dat er sprake was van twee duikbooten en een groot schip, Luchtaanval op Britsche schepen Het Duitsche legerbericht van heden luidt „In het Westen geen bijzondere ge beurtenissen. De luchtmacht heeft bo ven de geheele Noordzee tot aan de Orkaden verkenningsvluchten gemaakt. Daarbij hebben Duitsche vliegtuigen op verschillende plaatsen Britsche oor logsschepen en in Britsch convooi varende koopvaardijschepen met suc ces aangevallen. Een schip zonk onmid dellijk. Bij een ander werd aanzienlijke schade door brand waargenomen. Vier schepen werden bovendien door bom men zoo ernstig getroffen, dat zij waarschijnlijk verloren zijn. Na een vergadering van den mi nister van arbeid met de leiders van de vakvereenigingen is een commu niqué gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat een aanzienlijke stap voor-1 waarts is gezet op de weg van de op- ver- Ter gelegenheid van zijn twintigjarig jubileum als rijksbestuurder heeft Horthy gelukwenschen ontvangen van den Paus, den koning van Italië, den keizer van Japan, koningin Wilhel mina, den koning van Zweden en Hit ler. Voorts van de staatshoofden van Frankrijk, Estland, Brazilië en Spanje, van Mussolini, Göring, von Ribben trop en talrijke anderen. s.s. „Pyrrhus” van de Blue Funnel Line is gisteren aan de Britsche Westkust door Duitsche actie tot zinken gebracht. Acht Chineesche stokers, die zich op de stookplaat bevonden, worden vermist. Er waren geen passagiers aan boord. Het Noorsche s.s. „Silja” (1950 ton) is op weg van Italië naar Bergen in Noorwegen tot zinken gebracht. De be manning van zestien leden wordt als verloren beschouwd. Na een nachtvlucht boven Noord- Westelijk Duitschland is een vijandelijk vliegtuig gisterochtend bij Nijmegen over Nederlandsch gebied terugge keerd.” Generaal-veldmaarschalk Göring is na een bezoek van een week aan het Westelijk front, te Berlijn terugge keerd. Göring heeft vele legeronder- deelen bezichtigd, decoraties uitge reikt en besprekingen gehouden. Het Noorsche schip „Brott” is door Duitsche vliegtuigen gebombardeerd. Een reddingboot van een haven aan de Engelsche Oostkust heeft het schip binnengebracht. Men gelooft, dat 73e s opvarenden op een vlot ronddrijven. De vliegtuigen hadden het schip ook met machinegeweren beschoten. United Press meldt uit Londen: De aankomst van Welles in de oor logszone viel samen met den grootsten vloed van vredesgeruchten en -praat jes, sedert de 6 maanden, dat de oorlog thans duurt. Ofschoon de mogelijkheid, dat Duitschland en de geallieerden een wapenstilstand zouden afkondigen, ten einde een begin te maken met vredes onderhandelingen, en het uit den weg ruimen van geschillen vóór dat heviger vijandelijkheden zouden plaats grijpen, het meest geliefde onderwerp van ge sprek was te Londen, aan diners en in de conversatiekamers der clubs, gister avond, is er nochtans geenerlei aanwij zing, dat officieele kringen eenige aan leiding hebben gevonden, in hun her haaldelijk uitgedrukt standpunt n.L dat een permanente vrede slechts zou kunnen worden hersteld, nadat het na zisme vernietigd zou zijn te wijzigen. Met de publicatie gisteravond van beweerde vredesplannen, die lord Ta vistock ontvangen heeft door middel van de Duitsche legatie te Dublin, deel de het departement van buitenlandsche zaken mede, dat het tientallen van der gelijke „vredesplannen” ter inzage had gekregen, sedert het begin van den oor log, maar dat het meerendeel daarvan beschouwd werd als van twijfelachtige authenticiteit. Bovendien wanneer van enkele daar van of zelfs van alle de authenticiteit zou worden aangenomen, neemt men nog aan dat de houding van de regee ring nochtans in den grond dezelfde is en dat zij van meening is, dat de beste wijze waarop Duitschland zijn goede trouw en wensch om Engeland halver wege tegemoet te komen, kan toonen zou zijn het onmiddellijk staken van de vervolging van Polen en Tsjechen en het ontruimen van die streken, welke zij bereid is de onafhankelijkheid te hergeven. Von Ribbentrop weigerde Engelsch te spreken. Het onderhoud tusschen Sumner Welles en von Ribbentrop werd met be hulp van een tolk gevoerd, daar de Duitsche minister weigerde zich van de Engelsche taal te bedienen. Wat Roosevelt wenscht te weten. Het blad „Baltimore Sun” verklaart thans zeker te weten, dat Roosevelt Sumner Welles naar Europa heeft ge zonden om antwoord te krijgen op deze speciale vraag: Is er hoop op een vrede zonder overwinning in de naaste of ver wijderde toekomst? Roosevelt wenscht te weten, of de oorlog met een gedicteerden vrede moet eindigen of dat er kans is op een vrede door een schikking. In dat laatste ge val zou hij in overweging kunnen nemen, alleen of met het Vaticaan op vriendschappelijke wijze tusschenbeide te komen. Men is er te Washington op voorbe reid van Londen en Parijs te zullen hooren, dat de oorlog moet worden voortgezet, tot het nationaalsocialisme vernietigd is. Men hoopt echter, dat Berlijn minder vastberaden is, omdat de berichten, die de laatste weken zijn ontvangen, de aanwijzing bevatten, dat de Duitschers den oorlog gaarne zon der bloedige botsing zouden zien ein digen. Daarom blijft ook het verwach te offensief uit Wie is lord Tavistock? Lord Tavistock, die 51 jaar is, is vol gens de „Daily Telegraph”, in de laat ste acht jaar achtereenvolgens werk zaam geweest voor het communisme, pacifisme, fascisme en nationaalsocia lisme. Een jaar geleden werd hij lid van de Britsche fascistische partij, ter wijl hij op 11 Januari van dit jaar in een artikel blijk gaf van zijn nationaal- socialistische gevoelens. Hij beschuldig de in dit artikel de Britsche regeering er van, dat zij verantwoordelijk was voor den oorlog. Lord Tavistock is thans voorzitter van een vereeniging. die zich noemt „British Council for Christian Settlement in Europa”, Door Duitschland onvereenigbaar geacht met neutraliteit Vliegtuigen boven Sylt United Press meldt uit Esbjerg, men vanmorgen vroeg vliegtuigen heeft waargenomen bij de Duitsche lucht basis Sylt. Het was ónmogelijk de nationaliteit van de waargenomen vliegtuigen vast te stellen, zoodat men niet weet of er manoeuvres van de Duitschers aan den gang waren of dat de Britten een aanval ondernamen. Duidelijk hoqrde men schieten, doch het is zeer wel mogelijk, dat het slechts schietoefeningen der Duitschers waren. Geruchten over zeeslag bij Zuid- Amerika houden aan Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt „Plaatselijke activiteit van patrouil les”. Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: „Over het nacht”. Voorts verneemt United Press: Lei dende partijfunctionnarissen en gouw leiders waren reeds sedert eergisteren in Berlijn aangekomen voor besprekin gen, die naar men gelooft verband hou den met het bezoek van Sumner Wel les. United Press meldt uit Berlijn: Hit ler en Sumner Welles zijn vanmorgen om kwart over 11 in conferentie ge gaan. pen. Drie trawlers, de „Gerlis”, „Mer cator” en „Polaris” worden nog ver mist Men gelooft, dat zij het slachtoffer van den oorlog ter zee zijn geworden. Jesse Jones heeft medegedeeld, dat de bank voor in- en uitvoer een lee- ning van 20 millioen dollar zal verlee- nen aan Finland. Aan Zweden zal 15 millioen worden geleend en aan Noor wegen 10 millioen, terwijl vermoede lijk ook aan Denemarken een leening van 10 millioen dollar wordt verstrekt. De leeningen kunnen worden ge bruikt voor het koopen van niet-mili taire artikelen in de Vereenigde Sta ten, hierbij inbegrepen vliegtuigen voor de burgerluchtvaart. Nu de bank voor in- en uitvoer een crediet van 20 millioen dollar aan Finland heeft toegestaan, stelt de Fin- sche gezant Procope te Washington een lijst van artikelen op. welke Finland in de Vereenigde Staten zal koopen. Volgens mededeelingen uit Finsche bron, zal men in de eerste plaats graan, spek en consumptie-goederen, waaraan groote behoefte bestaat, koo pen. Het contante geld, dat door de credieten is vrijgemaakt, zal zoo voor den aankoop van oorlogsmateriaal kun nen worden gebruikt. Wat dit oorlogsmateriaal betreftde Finsche vertegenwoordigers verklaren, dat zij allereerst vliegtuigen noodig hebben, doch de particuliere industrie in de Vereenigde Staten heeft orders tot 1941 en de voornaamste koopers hebben Finland tot dusver geen voor rang willen verleenen. De Finsche gezant Procope heeft in een onderhoud met de pers gezegd, dat geen land zooveel voor Finland zou kunnen doen, zonder in oorlog te komen, als de Vereenigde Statcti. Fin land heeft behoefte aan geld en aan meer dan dat. Het heeft geschut, mu nitie en vliegtuigen noodig en zal hem, die dat verkoopt, erkentelijk zijn. De vele natuurlijke verdedigingsmogelijk- heden zullen Finland in staat stellen, nog langen tijd tegenstand te bieden. De politie te Bergen heeft twee Duit schers en een Noor gearresteerd, die van spionnage worden verdacht. Er zou hiermede een wijdvertakt complot zijn ontdekt. De arrestaties hebben te Bergen groote beroering gewekt in zakenkrin gen, waar men met een der verdachten gewoon was grootscheepsche trans acties van semi-officieel karakter aan te gaan. Men is zeer getroffen door het feit, dat een buitenlander, die oogen- schijnlijk in Noorwegen vertoefde in verband met volkomen wettige en be hoorlijke zakelijke affaires, deze zaken slechts zou hebben gebruikt teneinde zijn eigenlijke bedoelingen te ver bergen. Inmiddels worden nog meer arresta ties verwacht. De censuur heeft echter verboden nadere bijzonderheden over de gearresteerden mede te deelen. Het Letlandsche stoomschip „Kat- valdis”, metende 3206 ton, heeft gister morgen per radio bericht, dat twee Duitsche vliegtuigen het schip hebben gebombardeerd en met machinegewe ren beschoten. De boot van de kustwacht van Yorkshire is daarop uitgevaren en is des middags teruggekeerd met de me- dedeeling, dat zij het schip niet heeft kunnen opsporen. Enkele dagen geleden waren voorraden aangevuld door een Belem vertrokken tankschip. De radio heeft voorts nog medege deeld, dat het grootste der schepen, waaruit het geallieerde eskader be staat, een óf twee vliegtuigen scheen te vervoeren. Men zou hebben gezien, dat de toe stellen vlogen en de verbinding met de andere schepen onderhielden. Op gevangen berichten droegen het karak ter van vliegtuiguitzendingen en waren gesteld in de code der geallieerden. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn: Ten aanzien van de kwes tie van het aanvaarden van de Brit sche controle ter zee door neutrale staten, wordt er hier op gewezen, dat door de bevoegde autoriteiten te ver staan is gegeven, dat zulk een aan vaarding niet in overeenstemming te brengen is met de neutraliteit en de soevereiniteit van een staat. In officieele Amerikaansche marine- kringen laat men zich niet uit over de berichten, volgens welke de „South gate” door een duikboot zou zijn aan gevallen. Men wacht op de berichten van de Amerikaansche schepen, die zich naar de aangegeven plaats hebben begeven. Een officier gaf als zijn meening te kennen, dat er ook een vergissing in het spel zou kunnen zijn. Er bevindt zich namelijk een Amerikaansche duik boot in de buurt, waar de „Southgate” voer, en het Britsche schip zou, zonder de nationaliteit van de duikboot her kend te hebben, noodseinen hebben kunnen uitzenden. Nader wordt gemeld, dat niets meer is vernomen van de „Southgate”. De Amerikaansche torpedojagers, welke zich naar de aangeduide plaats hebben begeven, hebben vergeefs ge zocht Het Tavistock-plan. Het plan dat door lord Tavistock is gepubliceerd, bevat voorwaarden, waar op de Duitsche regeering bereid zou zijn een wapenstilstand te sluiten en vredesonderhandelingen te beginnen. Daarin wordt o.m. gezegd: Duitsch land wenscht vrede. Om dit te berei ken is het bereid een Slowaakschen staat en een Poolschen staat te herstel len. De bijzonderheden zouden door een internationaal hof worden vastgesteld, Een volksstemming zal in Oostenrijk worden gehouden, doch zonder inter nationale inmenging. Duitschland is be reid tot ontwapening, mits de andere staten zulks eveneens doen. Duitschland wil deel uitmaken van den Volkenbond die echter niet onder overheersching van Engeland en Frankrijk moet staan. Duitschland’s teruggave van koloniën of een regeling voor het verkrijgen van grondstoffen, mits deze geen betaling in goud meebrengt. Lord Tavistock had een met lord Halifax, aan wien uvoorwaarden” mededeelde. Hoewel de Tavistock-voorwaarden allerwege van commentaar worden voorzien, hebben zij van regeerings- wege geen openlijke bevestiging gekre gen, terwijl men in zeer bevoegde krin gen er beteekenisvol den nadruk op legde, dat aan Tavistock elke faciliteit *s verleend, om de authenticiteit ervan te bewijzen. Men zegt er echter niet bij of een dergelijk bewijs al of niet is ge leverd. Duitsche opvattingen over prijzenrecht. De president van het prijzenhof te Hamburg, Rothenberger, schrijft in het Zeitschrift der Akademie fuer Deut sches Recht, dat bij de processen voor het hof drie kwesties voor de neutra len van bijzonder belang zijn gebleken, n.L de interpretatie, welke het hof van het begrip contrabande geeft, de vraag, wanneer een lading neutralen of vijandelijken eigendom is en de kwestie of een kapitein resp. een reederij er van op de hoogte was, dat een bepaald artikel op de door de Duitsche regee ring gepubliceerde contrabandelijst staat. Ten aanzien van de laatste vraag is gedurende vele weken na het uitbre ken van den oorlog geen zeer strenge maatstaf aangelegd, omdat men den neutralen reeders tijd wilde laten ken nis van de Duitsche contrabandelijst te krijgen. Nog bij schepen, die begin October werden opgebracht, werd met onbekendheid met de lijst rekening ge houden. De kwestie, of een lading neutrale of vijandelijke eigendom is, wordt door het hof steeds zeer uitvoerig behan deld, omdat daarvan al direct afhangt, of men bij de prijsprocedure wel als belanghebbende kan optreden. Duitsch land zou, aldus Rothenberger, het zich zeer gemakkelijk kunnen maken, door eenvoudig de Britsche Opvatting te vol gen. De Britsche prijsrechtbank heeft zich in het verleden op het standpunt gesteld, dat door neutralen bevrachte en aan vijandelijke ontvangers ver scheepte goederen bij voorbaat als vijandelijk beschouwd moeten worden, zonder dat op de werkelijke rechtsposi tie acht wordt geslagen. Daarentegen houdt het Duitsche prijzenhof tenvolle rekening met de materieele rechtsposi tie, dus met de kwestie van den juridi- schen eigendomsovergang, voor zoover de eigendomstoestand met zekerheid nagegaan kan worden. Tenslotte houdt Rothenberger zich bezig met het begrip „vijandelijke be stemming” van contrabande. Krachtens een rechtsgedachte, die in het volken recht reeds lang gelding heeft, wordt de vijandelijke bestemming als aange toond beschouwd, wanneer het vaartuig een vijandelijke haven zou aandoen. Dit geldt ook voor goederen, die fei telijk voor een neutrale haven bestemd zijn, omdat, wanneer een vijandelijke haven aangedaan wordt, elke betrouw bare controle op een mogelijk ingrij pen van den vijand ophoudt. tendconferentie met von Ribbentrop ter sprake zijn gekomen. Weizsacker heeft een belangrijke rol gespeeld in de diplomatieke discussies, die geleid hebben tot de Poolsche campagne. In dit verband neemt men aan dat Welles de Duitsche diplomaten heeft gepolst betreffende de verdeeling van de in Amerika voor Polen bijeengebrachte fondsen, waarvan een bedrag van meer dan een millioen dollar in de Veree nigde Staten is vastgehouden in af wachting van een Duitsche toezegging, dat zij direct te bestemder plaatse ge distribueerd zouden worden. Naar United Press gisteren uit Ber lijn meldde, heeft Wélles geweigerd te antwoorden op de vraag of hij Hitler een dergelijken brief zou overhandigen als aan Mussolini. Welles zeide: „De brief, dien ik den Duce heb gegeven was een persoonlijke groet van pre sident Roosevelt en zij diende tevens om mij te introduceeren”. Hij beschreef het langdurige onder houd, dat hij met von Ribbentrop ge had heeft als „buitengewoon belang wekkend” en voegde hieraan toe: „Ik heb van de regeering alle mogelijke consideratie en hoffelijkheid ondervon den”. De Britsche meening over het „navicert-”systeem. Ten aanzien van de Duitsche ver klaring, dat neutrale mogendheden, die het „navicert”-systeem 'aanvaar den, zich onderwerpen aan de vijan delijke blokkaderegelen, meldt het Engelsche ministerie voor de economi sche oorlogvoering, dat het de plicht is van de neutralen, om zich te onder werpen aan de uitoefening van rech ten der oorlogvoerenden, welke wettig ten uitvoer worden gelegd. Geen oor logvoerende heeft eenigerlei recht tot klachten jegens een neutraal land, dat zich op die wijze onderwerpt. Wat de Duitsche bewering betreft, dat Duitsch land geen zekerheid heeft, dat schepen, welke met navicerts varen, niet zullen lossen in een vijandelijke haven, hier op wordt geantwoord, dat het aan de Duitsche oorlogsschepen is, de betrok ken schepen aan te houden en hun la ding te onderzoeken, wanneer zij dat kunnen. Ten aanzien van de Duitsche bewe ring, dat het systeem der navicerts een Britsch net van economische spion nage op groote schaal begunstigt, geeft het ministerie als antwoord, dat het navicert-systeem zuiver is opgesteld om de neutralen bij te staan in de voortzetting van hun gewettigden han del met een minimaal ongemak. Het is geen systeem van dwang en zij, die er niet van houden, hebben steeds de keuze om naar een contrólebasis te varen. De Duitsche officieele verklaring inzake ’t Britsche „navicert”-systeem, waarin wordt gezegd, dat de neutralen welke dit systeem aanvaarden, de Britsche blokkade-maatregelen erken nen en in Duitsche oogen zich hoogst verdacht maken, wordt een „regel rechte intimidatie” genoemd. Roemeensche schepen aangehouden. De Duitsche radio meldt, dat het Roemeensche schip „Butschedi”, dat op weg was van Beyroeth naar Con- stanza, bij de Dardanellen door 4 En gelsche torpedojagers aan een langdu rig onderzoek is onderworpen. Hierbij zou het tot een handgemeen tusschen Roemeensche en Engelsche matrozen zijn gekomen. Een ander klein Roemeensch schip werd door een der torpedojagers bij een botsing beschadigd. Geallieerde adviseurs Washington. Charles Rist, oud-gouverneur van de Banque de France en thans econo misch adviseur van het departement van de blokkade, en Ashton Gwatkin, politiek adviseur van het Britsche de partement van economische oorlogvoe ring, gaan naar Washington als advi seurs van de ambassade van Frankrijk en Engeland. Zij hebben o.a. tot taak inlichtingen te verstrekken over de blokkade-maat regelen. *2 f tCATZ ZOON VAN PEKELA GRONINGEN LICHTING 1940 OPGEROEPEN. LICHTINGEN VOOR OEFENING AAN DEN BOSPORUS OPGEROEPEN. VERDEELING VAN DE REGEERINGS- AMBTEN. DE ^EIPZIGER MESSE. NEGEN PERSONEN GEDOOD EN 14 VERMIST. VERSNELLING VAN DE BEWAPENING. BUITENLANDSCHE GELUKWENSCHEN VOOR HORTHY. V Enkele druppelt ec^CATZ- f ELIXER maken van Uw „jon- y ge”of„oude"klare,Uw Ver mouth of Cocktail iets zeer bijzonders. Door versterkt aroma en pittiger smaak. Neem zoo'n handig fleschje ec£6 CATZ-ELIXER in huis. GÖRING VAN HET FRONT TERUG GEKEERD.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2