BAAtiSCHE COUKANI de over Ongerustheid „Grutto” bestaat achttien man Bemanning uit BINNENLAND GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS BUITENLAND Donderdag 7 Maart 1940. Niets meer van het schip ZESDE BLAD. vernomen wrakhout De Grutto”. VIER PERSONEN IN ARREST Boot MET STEP TEGEN BOOM GEREDEN AFGESLOTEN VOOR HET VERKEER MAN POOGDE ZIJN VROUW TE WURGEN DADERS VAN DE INBRAAK AAN DE DE MOUCHERON- STRAAT GEVAT AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG AUTO BOTST TEGEN VERKEERS- ZUIL. de 1 Vroegere dienstbode van de familie gaf inlichtingen DE TREILV1SSCHERIJ BEGRAFENIS B. J. Chr. TOP GEPENS. VICE-ADMIRAAL W. C. J. SMIT f Fransche deelneming aan de Jaarbeurs te Utrecht kennisgevingen Meer belangstelling voor het kweeken van planten Leeg vlot en gevonden van de „Rijnstroom” gevonden worden, dat op- Heden officieel geopend. No. 17512. Bij de een t- Morgen zal de Kazernestraat vóór perceel no. 31 voor het rijverkeer zijn afgesloten, in verband met werkzaam heden aan de hoofdgasleiding. zoo- a.s. een rondgang verzorgde Fran- dag op de Noordzee ter hoogte van de Thorntonbank een ledig vlot en eenig wrakhout, gemerkt „Grutto” gevonden. Men vreest daarom het ergste. De bemanning van de „Grutto” be staat uit achttien personen. Kapi tein is de heer B. Kuijper uit Rot terdam. heer Elzas c- het Jaarbeursbesti van Vlissingen en dere leden van het en genoodigden. Fietser door slippenden aatobas gegrepen Toen vanochtend om 8 uur de 55- jarige voeger S. Molema uit Emmen per fiets op weg naar zijn werk te Emmer-Compascuum was, reden hem ter hoogte van Emmerschans twee auto bussen van de E.D.S. achterop. Bij het naderen van een tegenligger remde de chauffeur P. R. van den eersten bus waarschijnlijk te krachtig, waardoor de bus op den door lichten sneeuwval gladden weg slipte. Het voertuig raakte M., die geheel rechts reed, en kwam vervolgens tegen een boom tot staan. M. werd in bewusteloozen toestand opgenomen en naar het Diaconessen huis te Emmen overgebracht. Aanvan kelijk schenen zijn verwondingen niet van ernstigen aard te zijn. In den loop van den ochtend is ’t slachtoffer echter tengevolge van een inwendige verbloe ding overleden. De politie heeft den bus in beslag genomen en onderzoekt of er van schuld sprake is. Beide schepen u ^Fa^k. Vroliïk. de Sch. J Oosterbaan. De ook heden was er geen uit zee, daar Hedenmorgen zijn tootorloggers van naar de treilvisscherij -1 waren van de 134 A. Rog Omstreeks 11 uur gisteravond is op den hoek van den Hoogewal en het Noordeinde, een militaire personen auto, bestuurd door den 23-jarigen sol daat M. J. G. door het springen van den linkervoorband tegen een ver- keerszuil opgereden. De paal viel om en de auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De kraanwagen van de politie heeft de auto weggesleept. VERSPREIDE BERICHTEN. Het ijs op de Donau in Hongarije dat Dinsdag was gaan kruien, is ten gevolge van het weder intreden van de vorst weer gaan vastzitten. Volgens te Boedapest ontvangen inlichtingen schijnt het, dat de toestand nog ern stiger is in Zuid-Slavië, Boelgarije en Roemenië, waar zich ijsbarrières tot een hoogte van 10 meter hebben ge vormd. Volgens een bericht uit Rome zijn tijdens politiediensten in Abessynië gedurende Februari een officier, drie soldaten en vier zwarthemden ge sneuveld. Nadat de Hongaarsche Kamer gisteren de onschendbaarheid van Gru ber, de afgevaardigde der pijlkruisers, ha dopgeheven, werd Gruber direct bij het verlaten van het parlementsge bouw gearresteerd. JUBILEUM H. M. A. KETTMAN. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer H. M. A. Kettman als banket bakker in dienst trad bij de N.V. Meel- en Broodfabrieken „De Zeeuw”, B. Hus. De jubilaris met zijn echtgenoote en eenige zijner kinderen werden ontvan gen op het hoofdkantoor der onder neming Jacob Catsstraat 182, waar hij door de directie en chefs werd gehul digd. Bij deze huldiging werd door de directie van het bedrijf het goede vak manschap van den heer Kettman naar voren gebracht, waaraan het naast zijn trouw en ijver te danken is, dat hij dezen dag kan vieren in de functie van sous-chef. De zilveren medaille en het diploma voor 25-jarigen trouwen dienst van de Nederlandsche Vereeneiging van werk gevers werden hem namens deze ver- eeniging uitgereikt door de directie. Tevens ontving hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud, terwijl aan zijn echtgenoote bloemen werden aange boden. schokkers niet v— veel visch was er IJmuiden naar koop gezonden. ook betrapt bij het lichten van een muntmeter in het Bezuidenhoutkwar- tier. B. was getrouwd en zijn vrouw was vroeger als dienstbode werkzaam ge weest bij de fam. G. in de de Mouche- ronstraat. Zij was natuurlijk goed op de hoogte van de gedragingen van de fa milie en wist ook waar geld en sieraden waren opgeborgen. Zij gaf inlichtingen daarover aan haar man en v. d. R„ die den 23-jarigen H G. W. K. er bij haalden. Van der R. en K. hebben toen het bezoek aan de wo ning van de familie G. gebracht. De sieraden verkochten zij aan den 41-ja- rigen I. F., die het op zijn beurt weer „doorgaf” aan den koopman D. Van der R. en K. hadden ook nog in November ’38 een kraakje gepleegd in een woning aan de Vondelstraat. waar 500 aan sieraden werd gestolen. Behalve I. F. waren de drie anderen ingesloten in het Huis van Bewaring, terwijl K. een gevangenisstraf van H jaar moet opknappen voor een gepleegde inbraak bij een drogisterij aan de van Hogenhoucklaan. hun intrek genomen Z. Exc. Henriquez Urena, buitengewoon zant en gevolmachtigd minister de Dominicaansche regeering bij het hoofdbureau van po- ;_;.i 20 en aldaar te be- werkdagen, telefonisch al- 10.30 en 12 uur en monde- langs de zeer goed sche stands. Onder groote belangstelling werd he den op de begraafplaats Oud Eik en Duifien van de rouwkamer uit aan de Hooikade 46, het stoffelijke omhulsel van den heer B. J. Chr. Top, oud-adj. directeur der Artillerie Inrichtingen, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Met de nabestaanden kwamen in den stoet mede de heeren gepens. luitenant- generaal C. v. Tuinen, J. C. Logger, ge pens generaal-majoor der Artillerie, gep. kolonel D. H. Pelletier, gepens. kolonel L. G. Schuurman uit Bussum, C. L. G. Schrassert Bert, gepens. majoor der ar tillerie en notaris A. D. M. Post Uiterweer uit Delft. Op de begraafplaats gaven van hun be langstelling blijk de heeren gepens. gene raal-majoor U. J. W. Roldanus, namens de directie der Artillerie Inrichtingen, G. Th. van Dam, oud-directeur van het Staatsbedrijf der Art. Inr., Staadsraad Muller Massis. J. J. Lommel, gep. Rijks- ontvanger, J. Roukema, afdeelingschef en L de Neef, hoofdadministrateur Art. Inr C T. F. Clifford, gep. oficier, S. Leer touwer, oud-commies en H. W. J. Engels, ambtenaar Ar.t Art., luitenant-generaal b. d J. H. Roel, oud-eerste-ondervoorzitter Ned. Roode Kruis, gep. generaal-majoor J G. Tinbergen, A. J. Schotman, gepens. generaal-majoor. H. W. Bosch, directeur Nutsspaarbank. luitenant-generaal b. d. E. Carp, gep. luitenant-kolonel W. de Reus, D Rijnders, oud-directeur Art. Inr., J. D. Schaap, gep. generaal-majoor, J. C. P. W. A. Steenkamp, gep. kolonel, G. A. Feekes, gep. kapitein K. N. O. I. L. en vele dames. In de rouwkapel bracht de organist, de heer C. D. Littoyy, Gez. 271 „Als ik eens van de aarde zal scheiden” en „Houdt Gij mijn handen beide” ten ge- hoore, waarna generaal-majoor b. d. J. C. Logger namens de jaargenooten, die met den thans ontslapene in 1886 offi cier werden, een kort afscheidswoord sprak. De volgende spreker, gepens. ge neraal-majoor U. J. W. Roldanus, heeft hierna op verzoek van de directie der Art. Inrichtingen, waarvan beide direc teuren tot hun leedwezen niet aanwezig konden zijn, een kort woord gesproken. Jarenlang heeft de thans overledene het bedrijf gediend, eerst als militair, later als burger en zijn beste krachten heeft hij dan ook aan het bedrijf der Artille rie Inrichtingen geschonken. Dit tot uit drukking te brengen en hem daarvoor dank te zeggen was spr. een aangename plicht. Hierna werd het woord gevoerd door den heer G. Th. van Dam, oud-directeur van het Staatsbedrijf der Art. Inrichtin gen. De thans overledene was een voor treffelijk ambtenaar, die met inzetting van zijn geheele persoon, dit Staatsbe drijf heeft gediend. In 1913 toen dit be drijf werd ingesteld, hebben spr. en de thans overledene als burgers daarbij samengewerkt en Top heeft zich steeds als een goed kameraad en trouw mak ker van allen, die met hem samenwerk ten getoond. Nadat nog een nicht en een neef van den ontslapene dezen dank hadden ge bracht, werd de kist, die met een schat van bloemstukken gedekt was, onder het spelen van Gez. 199 „Ontwaakt gij die slaapt” naar de groeve gedragen, waar een familielid voor de belangstel ling bedankte. In de rouwkamer aan de Hooikade had ds. W. v. d. Bosch een korten rouwdienst geleid. Bezoek aan zijn kinderen werd geweigerd Hedenmorgen om half 9 wilde de 29- jarige Duitscher A., die gescheiden woont van zijn vrouw, zijn zes kinderen bezoeken, die met hun moeder wonen in een huis in de van Gaesbekestraat te Voorburg. De vrouw wilde den man den toegang tot de woning beletten, maar hij zag toch kans binnen te komen. Er volgde een woordenwisseling, waar bij de man de vrouw bij de keel greep. Hij trachtte haar te wurgen. Op het hulpgeschreeuw hebben de buren de politie gewaarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse was. Nog voor de politie was gekomen, heeft een van de bovenburen, mevr. K„ zich in de woning begeven en zich tus- schen den dader en zijn slachtoffer ge worpen, waardoor erger werd voor komen. Het bleek dat de vrouw striemen aan den hals had en een kleine verwonding. Een dokter constateerde dat er geen levensgevaar bestond. De man is door de politie gearresteerd en opgesloten. De 13-jarige jongen G. C. H. L„ wo nende op de Binckhorstlaan, is gister middag. toen hij met een step in de Scheveningsche Boschj es van een hoog te reed, tegen een boom terecht ge komen en heeft het, linkerbeen ge broken. De geneeskundige dienst ver voerde hem naar het ziekenhuis Bro- novo. Gisteren is de vereeniging „Floralia” begonnen met de inschrijving van leer lingen der lagere scholen en volwasse nen voor de uitreiking van jonge plan ten op 15 Mei a.s. Dit heeft ten doel, htt kweeken der planten aan te moedi gen. Ongeveer eind Augustus zal van al deze planten een tentoonstelling worden gehouden, zoodat de kinderen en ouderen hun aanleg voor het kwee- ken aan een keuring kunnen onder werpen. BOUWMEESTER SCHOUWSPEL „JOLUT” in SCALA. Op Vrijdag 15 Maart a.s. zal in het Scala-theater de première worden ge geven van „Jolijt”, het nieuwste Bouw meester SchouwspeL De hoofdrol is in handen van Johan Buziau. Verder maken deel uit van het gezelschap Joh. Kaart, Henk Bood, Jo Valk, Willy van Hemert, Emiel Buziau, Johan v. d. Water, Peter Leoneff, Bert Commerell, Auf Bouber, Mary Bouwens, Mimi Matthijssen, Jenny Roders. Als extra-dansattracties zijn geënga geerd de Amerikaansche acrobatische danseres Rona Ricardo, de stepdansers Rodney and Brady en het mondaine danspaar Alexandra en Norell. Behalve een groot, uitmuntend ge traind, corps de ballet werkt een jonge Weensche dansgroep in de rijk aange- kleede balletten mede. Het orkest staat onder leiding van J. Ziegler. „Jolijt” wordt onder leiding en regie van mevrouw L. Bouwmeester- Sandbergen ten tooneele gebracht. Een bijzonder fascineerende tooneel- truc is de „Verzonken Stad”. Gevreesd moet nieuw een Nederlandsch schip ten offer is gevallen aan den oorlog ter zee. Er bestaat namelijk groo te ongerustheid over het lot van het s.s. „Grutto” van de firma Smith en van Ommeren te Rotterdam. Dit schip moet Dinsdag j.l. van Londen met een lading stukgoederen naar Rotterdam zijn vertrokken, zoodat het in den loop van Woensdag al daar had moeten aankomen. Men heeft evenwel niets meer van de „Grutto” vernomen. Wel hebben eenige schepen Woens- In Hotel des Indes hebben intrek genomen Z. Exc. Max ge- van het Nederlandsche hof, en zijn echtgenoote. en commissa- de heer Hier ter stede is in den ouderdom van 79 jaar overleden de gep. vice- admiraal W. C. J. Smit. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal geschieden Zaterdag middag om half 3 op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Bij het bericht van het overlijden van den gepensionneèrden vice-admi- raal W. C. J. Smit, die in de jaren 19141919 behoorde tot hen, die op de hoogste treden van de militaire lad der stonden, is het, zoo schrijft men ons, niet meer dan een plicht, aan de nagedachtenis van den overledene ver schuldigd, om met een enkel woord te herdenken, op welke posten hij in moeilijke tijden stond en hoe hij de toen op hem rustende taak heeft ver richt. Man van groot geestelijk even wicht, van zeer helder inzicht en in tuïtief aanvoelen van wat was hoofd zaak en wat bijkomstigheid, bekleedde hij in de moeilijke dagen van ’14 de functie van chef van den Marinestaf en ik meen, dat hem voor wat hij toen verricht heeft, geen grooter lof kan worden gebracht, dan die waar mede bij verschillende gelegenheden de oud-opperbevelhebber generaal Snij ders. zich uitte over de wijze, waarop hij bij de vervulling van zijn zware taak was gesteund door den toenmali- gen schout-bij-nacht Smit. Steeds sprak deze uitzonderlijke man met den grootsten lof over de klare en ondoor wrochte adviezen, welk de chef van den Marinestaf hem voorlegde. Nadat hij twee jaren, van Augustus 1914 tot Augustus 1916 deze functie met zoo groote bekwaamheid had ver vuld trad admiraal Smit in een nieuwe functie, die van commandant van de in het leven geroepen stelling van de monden van de Maas en de Schelde, met als standplaats Middelburg. Ter wijl zijn voorganger, de vice-admiraal v. Hecking-Colenbrander den titel van commandant in Zeeland had gevoerd, werd als gevolg van politieke overwe gingen aan admiraal Smit de nieu we titel gegeven. Waar zijn voorganger van 1 April 1915Augustus 1916 het commando Zeeland had georganiseerd en met krachtige hand de noodige maatrege- den in het Scheldegebied had getroffen, rustte op admiraal Smit de taak van consolideeren, van afronden en vol tooien, een taak door hem op voortref felijke wijze verricht. Man van aange boren tact en rechtschapenheid, van groote bescheidenheid en begiftigd met een zeer helder verstand en klaar oordeel, is hij degeen geweest, die niet door zijn rang en zijn positie, maar door zijn persoon, zich in Middelburg een plaats wist te scheppen van zoo- danigen aard en van zulk een betee- kenis, dat zijn naam ook na zijn ver trek uit Zeeland niet vergeten werd. Zijn rustige en evenwichtige figuur waren reden, dat men als vanzelve groot vertrouwen in hem stelde, een omstandigheid, welke in die moeilijke tijden van groote waarde is geweest Deze korte uiteenzetting van het meest markante van dezen trouwen dienaar van H.M. de Koningin moge in het licht stellen, hoezeer deze zoo be scheiden man, zijn land op zoo waar dige wijze heeft gediend. De Centrale Opsporingsdienst, die ondanks zijn korte werkzaamheid, over succes niet te klagen heeft, is er in geslaagd de inbraak in de de Moucheronstraat, die op 2 Decem ber 1938 gepleegd werd, tot klaar heid te brengen. Verdacht worden de 19-jarige los-werkman A. v. d. R., de 23-jarige los-werkman J.B., de 23-jarige H. G. W. K. en de 41- jarige I. F. De eerste drie hebben, ondanks hun jeugdigen leeftijd al verschillende malen met politie en justitie kennis gemaakt. F. heeft als „bemiddelaar” voor den verkoop van de gestolen sieraden gefun geerd. Men zal zich herinneren, hoe de in braak bij de fam. G. in de de Mouche ronstraat in haar werk ging. De familie was per auto uitgegaan Thuis waren alleen de 24-jarige dienst bode en het kind der familie. Op een gegeven oogenblik werd er opgebeld en een mannenstem vroeg, of mijnheer G. ook thuis was. Op het ont kennend antwoord van het dienstmeisje werd het gesprek afgebroken. Ongeveer een tien minuten later werd er weer op gebeld en tot haar schrik moest de dienstbode hooren, dat mevrouw en mijnheer G. een auto-ongeluk was over komen en opgenomen waren in het zie kenhuis aan den Zuidwal. Het meisje spoedde zich in groote haast naar het ziekenhuis, doch moest hooren, dat van het ongeval niets be kend was. Teruggekeerd in de woning ontdekte de dienstbode, dat er tijdens haar afwe zigheid was ingebroken. De achterkamer was doorzocht en uit een linnenkast waren 1200 aan geld en 1000 aan sieraden ontvreemd. Op 10 Maart van het vorige jaar vond in de Parkstraat de geruchtmakende ar restatie plaats van den 35-jarigen koop man J. D., die in het bezit was van juweelen ter waarde van 20.000, af komstig van inbraken bij juweliers te dezer stede; Er bevonden zich onder den in beslag genomen buit 'ook een platina dames horloge met brillanten en een gouden ring met brillanten, afkomstig van de inbraak in de de Moucheronstraat. D. bewaarde tijdens het onderzoek de grootste stilzwijgendheid. Eenigen tijd geleden waren door de politie gearres teerd A. v. d. R. en J. B., die een in braak hadden gepleegd in een perceel aan het Lyceumplein en ook debet wa ren aan diefstal van jassen, o.a. op het kantoor van de Landbouw Crisis Cen trale. Op heeterdaad waren zij des nachts Het schip heeft een bruto-inhoud van 920 ton en is in 1925 bij de N.V. C. van der Giessen en Z’n’s scheepswerf te Krimpen a. d. Lek gebouwd. De „Grutto” voer in geregelden vrachtdienst tusschen Rotterdam en Londen. Een bewoonster van de Prins Hendrikstraat heeft gisteren aan gifte gedaan, dat in een winkel in de binnenstad haar handtasch is gestolen, welke een portemonnaie met ongeveer 10 aan geld bevatte. weer een tweetal Scheveningen uit j vertrokken, reederij de Sch. 46 A. Oosterbaan. De derde logger vertrekt ook heden naar zee Hedenmorgen was er geen aanvoer van versche visch «invoer viscn uit zee, daar de waren uitgevaren. Vrij -- aan de markt van Scheveningen ten ver- Morgenavond zal de heer L. Hoyack voor de Soefi-Beweging, Bazarstraat 20, een openbare lezing houden over„Naar een betere we reld”. Ondanks den oorlogstoestand neemt Frankrijk dit jaar wederom aan de Utrechtsche Jaarbeurs deel, en zelfs met een grootere collectieve inzending dan de vorige jaren. De Fransche inzending op de vierde étage van het Jaarbeursgebouw is heden officieel geopend in tegenwoor digheid van den Franschen gezant te den Haag, baron d’Arnauld de VI- trolles, die vergezeld was van den legatiesecretaris den heer Béchet, ter wijl voorts aanwezig waren de presi dent van de Fransche deelneming de heer Marois, lid der directie van de Fransche spoorwegen te Parijs de di recteur van de afd. jaarbeurzen tentoonstellingen van het riaat voor handel te Parijs Mosnier de handelsattaché der Fran sche legatie Guillaume Paul-Boncour de pers-attaché der Fransche legatie de heer Henry Asselin de Fransche consul-generaal te Amsterdam de heer *landm de vice-consul te Utrecht de hetriJ!ZhS enuvoorts de President van het Jaarbeursbestuur de heer Fentener verschillende an- Jaarbeurs-bestuur Het gezelschap maakte Gevonden voorwerpen Aanwezig aan litie, Alexanderplein vragen op alle leen tussc en^-3o 2 30 uur; ling tussen j gev. 7-20-40 een paar een boeltjes een portemonnaietje ge- gymsctioenUsden„, inh. /0.28J, een zak merkt „Y benzinedop van auto, een anthraciet een eboek^ een teekening Hebreeuwsch de üude Maas b„ van brug van autospatbordlicht, Dordrecht een t'bakkerskjeeding( een een pakje. met veiligheidsspeld, een rijW1t‘«laktheerenrijwiel, goud gebiesd, ZWarLiichtenblok, met een gewicht van een £eW1C Verbandtrommel (Roode een ons’ autonummerplaat HZ-22937, Kruis), een a 5.rittenkaart H.TM. een zwart etui rn ,40 No 1666 een en ipadamesportemonnaie inh. 25 ct„ een blauXe damestasch, een blauw kralen ro- Diauwe ua gordijntje aan roe, een hondenriem,’een donkerblauwe kof fer een houten lineaal, diverse sleutels handschoenen, rijwielbelastingmerken en ceintuurs. j de ingezetenen: bruine dameshoed, Dep. v. Onder- q_12 of 1.30—5.30 uur, Kamer Laan van Oostenburg 4, Voorburg; een schildersstoffertje, Kranenburgweg 77; ren sjaal, Amsterdamschestraat 29; een fleutelkettinkje, waaraan drie Lipssleu- tels de Groot, Jac. Verweystraat 6; een zwarte kat, mej. Hemmes, Lange Vijver berg 3; een damesportemonnaie met rits sluiting inh. 50 cent, Dinkhuyzen Looier straat 4; een bruine actetasch Zandvhet Beetsstraat 297; een padvindersriem, de Moet Vier Heemskinderenstraat 2i0, een portemonnaie met inhoud, Meyer, Soest- dijkschekade 1032; een autotankdop, Hart- wijk Nunspeetlaan 404; een bruine hand schoen, Hoogman, H. Costerstraat 381; een ongem. damesrijwiel, Netten Rondebos- straat 6; een ring met 3 sleutels, Keiler, v. d Vennestraat 147; een verm, double damespolshorloge, Zarroo, Gabr. Metsu- straat 42, 4 katten, Kliniek, Wesselsstraat 4- een bl’ wollen handschoen (r.), Jol. Co- lumbusstraat 33 (Loosd.); een bl trui met ritssluiting, Wehzies, Emmastraat 79 (Loosd.); een schop, Walraven, Pieter de Hoochplein 59 (Loosd.); een zwartgelakt heerenrijwiel, ongemerkt No. 12641, Rui ters, Rijswijkscheweg 390 (te bevr. 88 uur) een kinderwant, handpalm nappa, bovenzijde bont, maat III, Hees, Rijswijk scheweg 188; 4 katten en een wit hondje (reu), Rossmölder Calandplein 19; een Lipssieutel No. 3601, Salamander, Rijs wijkscheweg 185; een damespolshorloge, nikkel met zwart bandje, Flaman, Loos- duir.scheweg 676; een kinderstep, Hue- tinek, Klaverstraat 34; een rijwielbelas- tingmerk, Witmaar, Vlierboomstraat 336; een ijzeren ketting plm 4 m. lang, Han- selman, Herm Costerstraat 358; een sca- puliertje. v Loenen, Beukplein 6; twee rollen papier, Sliedrecht, Vlierboomstraat 87; een heerenrijwiel „Raleigh”, Bruining- Jansma, v. Blankenburgstraat 92; een jonge Belgische herdershond (licht van kleur), Bonnet, Galvanistraat 122; een dames- handschoen. Halleman, Jac. Catsstraat 267; een gewatteerde groene deken, v. Haaf- teren, Stuyvesantplein 59; een paar bruine glacé dameshandschoenen, Plugge, Zwol- schestraat 87; een pareltje, de Ruiter, Duinweg 4c (gev. begin Febr. ’40); acht honden, vijf katten en een nest jonge katten, Asyl, Nieuwe Haven 73. Morgenavond zal dr. A. Groeneveld in het gebouw van de Volksuniversiteit een voordracht hou den, welke wordt toegelicht met licht beelden, over het onderwerp „Onze alledaagsche arbeid, psychologisch be zien”. De p o 1 i t i eb r a n d w eer heeft gisteren schoorsteenbranden gebluscht in de perceelen de Heemstraat 160, Kochstraat 143, terwijl in den afgeloo- pen nacht omstreeks vijf uur een schoorsteenbrand werd gebluscht in het Hoofdpostkantoor aan den PrinsestraaL Burgemeester de Monchy die éls gemeld, op ZaUrA„ aie’ 2ijn zestigsten verjaardag Maart gal dien dag uitstedig zijm VWren’ De baggermolen „Vlaanderen 3" heeft bij den boei Stroobank een boot, afkomstig van de „Rijnstroom” gevon den. De boot was voorzien van een volledige uitrusting. si

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21