7enuUfPVnA REPAREEREn van uw horloge 9 UIT DE OMSTREKEN GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS NEDERLANDSCH-IRD’E HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 7 MAART 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. HET US IN HET IJSSELMEER L VEREENIGINGEN WEER EN BEDRIJF IN DE SUIKER Lijk gevonden bij Amstelveen FABRIEK VOOR VRUCHTENSAPPEN I KININE-VERSTREKKING AAN CHINA’ DE MISLUKTE INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK De „STAD SCHIEDAM” AAN MIJNENGEVAAR ONTSNAPT Politie wachtte hen op, toen zij met den bait het pand verlieten TWEE BERUCHTE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT Doodelijk ongeluk bij africhten van een paard EEN RöNTGENOLOGISCH INSTITUUT TE MEDAN vakkundig Wielrijdster door vrachtaato gegrepen en gedood RADTG-PROGRAMMA mOOEm oncRE HORLOGES Seinlichten bij Voorburg en Oegstgeest haperden Door een patroon uit schietmasker gedood Een tweetal Rotterdamsche inbrekers gearresteerd RAADSVERGADERING padvindersuitvoering Th.. Ttrr,er. de P«lvinder.band Ine Btnnghitters”. o van J. Meershoek, geb. op vinders ter navolging strekken. 12.45 Nederland”. 3.30 het hier vanavond aan den dag wordt gelegd, Viool- Groep’ LAGERE PRIJZEN VOOR TEXTIEL. Eventueel ander station. SOERABAJA, 6 Maart (Aneta). De prijzen van de in Nederlandsch-Indië vervaardigde textielstoffen zijn in de nucn tpuisTR. Gistermiddag om half zes is de onge veer vijftigjarige mevr. Bloedjes, wo nende te Uitgeest, op den Provincialen weg aldaar, toen zij op de fiets over stak, door een zeswielige vrachtauto ge grepen. De vrouw werd tegen den grond gesmakt en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Uitgeest overgebracht. laatste maanden teruggeloopen. Voor poplins sarongs worden thans lagere prijzen geboden dan voor den oorlog, n.l. voor poplins thans 5.75 voor een blok van 30 yards tegen 6 in Nov. De prijzen van garens en andere grondstoffen uit Japan zijn daarentegen opgeloopen. garens zelfs met zestig pro cent. Het terugloopen van de prijzen houdt verband met de vorming van groote winkel-voorraden in het begin van den oorlog. Er bestaat groote behoefte aan. MEDAN, 5 Maart. (Aneta.) De .,Deli Courant” verneemt, dat in Medan plannen bestaan voor de stichting van een Röntgenoiogisch instituut. De be hoefte hieraan is herhaaldelijk geble ken, daar een therapeutische behande ling momenteel op Sumatra niet moge, lijk is. Thans wordt contact gezocht tusschen de medici van het gouvernement en de gemeente en de groote cultuurmaat schappijen voor de verdere uitwerking van de plannen. Verband met de inbraak bij de firma Spijer? De twee gebroeders B., die Dinsdag zijn aangehouden in verband met de inbraak in de juwelierszaak van den heer Goldman in de Kalverstraat 32 te Amsterdam, waar Maandagnacht een etalageruit werd vernield, zullen Vrij dag a.s. voor den officier van justitie worden geleid. Het systeem van deze, overigens mis lukte, inbraak vertoont veel overeen komst met de inbraak bij de juweliers- firma Spijer aan het Koningsplein 1, waar men eenige weken geleden een goeden slag heeft geslagen, toen voor eenige duizenden guldens uit de étalage werd gestolen. De wijze van werken is vrijwel de zelfde, en ook bij die gelegenheid zijn de dieven per auto verdwenen, een auto, welke met veel geraas op gang werd gebracht, hetgeen ook Maandag nacht, naar men heeft kunnen waar nemen, het geval is geweest. Ditmaal moest het echter bij een poging blijven. Voor zoover de heer Goldman thans kan nagaan, wordt er niets vermist van den kostbaren étalage-inhoud, welke op ongeveer twintigduizend gulden werd geschat. De gebrs. B. blijven bij de verhoeren hardnekkig zwijgen. Uit de verschillen de aanwijzingen zou men echter mogen afleiden, dat de politie met deze aan houding een goeden slag heeft geslagen in verband met de verschillende inbra ken bij juwelierszaken. Te Loenen was Dinsdag de 40-jarige landbouwer F. Willems bezig met het africhten van een jong paard. Plotse ling sloeg het dier op hol, waardoor Willems zoo ongelukkig kwam te val len, dat hij op slag werd gedood, meldt de „N.RC,". Zijn metgezel Hendriks kreeg verwondingen aan het gelaat. W. laat een vrouw en vier kinderen achter 10.20 Gram.muz. Zang en piano. 11.30 Gram.muz. Letterkundig Cyclus „Het S.D.A.P.” 7.18 Vrijdag 8 Maart. Hilversum I 1875 m. en 414.4 m. V.A.R.A. 8.uur v.m. ANP. 8.10 Orgelspel. 8.30 Gram.muz. In- GROOTE KEUTE KOOLS’ DAMES-ENSEMBLE. Bovenstaand ensemble zal morgen uitnoodiging van „Delft Mannenkoor” (di rigent W. F. Kools) medewerken aan een concert, te geven voor verpleegden in het Oude en Nieuwe Gasthuis aan de Koren markt te Delft. De solisten Ina Wildeboer (sopraan), Martha van Kralingen (alt) en J. Th. Bo- gerts (bas-bariton) hebben tevens hun medewerking aan dit concert toegezegd. De piano-begeleiding wordt verzorgd door den heer W. F. Kools sr. Het is een gebiedende eisch, seinlichten, drie sche- Lemmer Goed geslaagde proeven. BATAVIA, 6 Maart. (Aneta). Het is thans zeker, dat te Batavia door de Ne- derlandsch-Indische Mij. voor fabrieks nijverheid een fabriek van vruchtensap pen zal worden opgezet. De genomen proeven leverden tot dusver zeer goede resultaten op. De door het uitbreken van den oorlog ontstane stagnatie in verband met de levering der noodige machines is thans voorbij. Het grootste deel van de ma chines zal uit Amerika worden betrok ken en een ander deel uit Zwitserland. De rest wordt in Ned. Indië aange maakt. De fabriek zal een behoorlijke capaciteit hebben. De te verwerken vruchten zullen zoo veel mogelijk door klein-landbouwers worden geleverd. Een moeilijke tocht naar Lemmer Het stoomschip „Jan Nieveen” van de Groninger- en Lemmer Stoomboot maatschappij te Amsterdam, dat gister morgen om zes uur uit de hoofdstad was vertrokken om het ijs op het Ijs selmeer tusschen Enkhuizen en Lem mer te breken, teneinde de scheepvaart verbinding Amsterdam-Lemmer te her stellen, is nog niet in Lemmer aange komen. Achter het schip varen i pen van de Groninger- en Stoombootmaatschappij, de „Sneek 7”, de „Groningen 6” en de „Piet Kaspers Ma”, die van Enkhuizen af de „Jan Nieveen” hadden gevolgd. Vooral op het laatste gedeelte van den tocht heeft de „Jan Nieveen”, die van een z.g. ijsplek, een nog jonge uit vinding, was voorzien, het moeilijk. De schepen waren gistermiddag twee uur uit de haven te Lemmer zichtbaar, doch vanochtend bleek, dat zij nog maar weinig dichterbij waren gekomen- Het s.s. „Groningen 4” is vanochtend half acht met een motorschip ter assis tentie uitgevaren. „KUNST VOOR HET VOLK”. De geheel-onthoudersmuziekver. „Kunst voor het Volk”, directeur de heer G. B. F. Verhaaf, organiseert op Zaterdag 6 April een grooten gevarieerden feestavond in het nieuwe gebouw „Padro”, Jurriaan Kokstraat 44. Voor de pauze zal het muziekcorps zich doen hooren.O.a. zullen worden uitgevoerd de concours-nummers, waarmede het corps dit jaar zal uitkomen. Na de pauze treden op het bekende radio-xylophoon ensemble „The Jolly Boys”, onder leiding van den heer J. D. Tesink en Willy Bolero, accordeon-solist. Het geheel zal onder leiding staan van den populairen humorist-conferencier Ber nard Barends. Na afloop is er bal, de bal- muziek wordt verzorgd door de „The Straying Swingers” onder leiding van den heer Cor Schuurman. aan den heer C. v. d. Laar voor 9.03 per vierk. meter. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot f 250.000 4 pCt. voor tien jaren ten behoeve van het grondbe drijf Dc’jleroord. De termijn van onbe- woonbaarverklaring van een viertal wo ningen werd voor een jaar verlengd wegens gebrek aan woongelegenheid voor de bewoners. Besloten werd, een sloot tusschen de Stoeplaan en den Oud-Was- senaarscheweg te dempen. tinri/ pttTHEinsm nuCn zouTmnnsTA. naar Hoofddorp gebracht, aangezien de Ring vaart onder de gemeente Haarlemmer meer ressorteert. De politie van deze gemeente heeft de zaak thans verder in onderzoek genomen. Vermoedelijk betreft het hier het stoffelijk overschot van een ongeveer zestigjarige vrouw, die sedert December te Amsterdam werd vermist. Reeds 115.000 voor het doel bijeen. BATAVIA, 6 Maart. (Aneta). Ver schillende Chineesche bevolkingsgroe pen in Nederlandsch-Indië vingen een inzameling aan voor den aankoop van een groote hoeveelheid kinine ten be hoeve van de door malaria geteisterde burgerbevolking in China. Te Batavia was in korten tijd voor dit doel reeds 115.000 bijeengebracht, doch door propaganda in andere steden wordt nog een aanzienlijke stijging van dit bedrag verwacht. De JavaChina Japanlijn zegde toe de kinine gratis naar China te zullen vervoeren. Centrale Bloedtransfusie Commissie. In de week van 8 tot en met 12 Maart zal in het Forum-theater op verzoek van het Nederlandsche Roode Kruis het Bloed- transfusiefilmpje worden vertoond „Voor het Volk Door het Volk”. geb. Breewel, 2d. G. Baars, geb. van der Heijden, z. A. F Meijer, geb. Of ferman, z. C. M. Alkemade. geb, van Wissen, z. A. P. Bakker, geb. Schoon- derwoerd, z. P. M. Straver, geb. Zui- derduin, d. OVERLEDEN: C. J. van der Swaagh. echtg. van C. Ouwehand, 59 j. M. van Tol, wed. van M. van der Zalm, 78 j. M. A. M. Kusters, ongeh., 33 j. dat welke de nadering van tram-treinen aanduiden, feilloos func- tionneeren. Dit is helaas niet altijd het geval, zooals b.v. bij de seinen bij het Verkeersplein te Voorburg, waar de autosnelweg naar Utrecht begint en bij den Rijnsburgerweg te Oegst geest. Dit was voor den A.N.W.B. aanlei ding om bij de Directie van de Noord- Wisselende regenval. PASOEROEAN, 5 Maart. (Aneta.) Het overzicht betreffende weer en bedrijf in de suiker over de tweede helft van Februari van het proefstation voor de Javasuikerindustrie te Pasoe- roean deelt het volgende mede: De regenval was in de tweede helft van Februari nogal wisselend. Naast vele ondernemingen met voldoenden tot overvloedigen regenval zijn er ver schillende ondernemingen waar de regen gering tot soms zeer gering was. Hier en daar kwamen inundaties voor. Het percentage zonneschijn is over het geheel genomen bevredigend. In den stand van den aanplant is weinig ver andering gekomen. Door regen en wind legerde het riet zich op verschillende plaatsen. Uit alle groepen wordt het optreden van bloeiverschijnselen ge meld. Plaatselijk (in de groep Pasoe- roean) is met het openmaken van den grond begonnen. Behalve uitbreiding van de geelvlekkenziekte (Kediri en Noordkust) en fusarium en pokkah- boeng (aan de Noordkust) wördt niets bijzonders omtrent ziekten en plagen gemeld. Zaterdag a.s. wordt alhier een collecte gehouden voor het Marine- rampenfonds. Deze collecte wordt bij de ingezetenen warm aanbevolen. De Vereen! ging van Pluim vee en Konijnenhouders voor Voorburg Dinsdagmiddag is in een slachtplaats te Vlaardingen de zestigjarige slager J. van Selm uit de de-Ruyterstraat, bij het slachten van kalveren door een kogeltje uit het schietmasker getrof fen en gedood. Toen men het slachtoffer vond, bleek, dat hij reeds twee kalveren had ge dood. Een derde, dat hij eveneens zou slachten, liep nog in de slachtplaats rond. Aanvankelijk dacht men, dat van Selm door een hartverlamming was getroffen, doch bij sectie vond men een kogeltje in de hartstreek. verlet bij de werkverschaffing zal voortaan het loon van het eerste volle uur in min- dering worden gebracht tot een maximum uitvoering in Theater's* volle uren zal 80 pCt. van het basis-uur- Drie ÏNwvwI”" van Jac' loon worden uitgekeerd, een tn ander „.«.i omdat gebleken is. dat de arbeiders bij 'erkenne>-« snelen D. den minsten regenval direct gaan schuilen. Een subsidie van f 500 werd ter beschik king gesteld van de Wassenaarsche Bur ger ./acht voor bezoldiging van een ad ministrateur enz. Een perceel bouwgrond aan de van Zuylen van Nijeveltstraat ter grootte van 1606 vlerk, m. werd verkocht Door Engelsch vliegtuig gewaarschuwd Reuter meldt uit Londen: De waak zaamheid van een vliegtuigbemanning, behoorende tot een kustpost van de Koninklijke luchtstrijdkrachten heeft gisteren voorkomen, dat het Neder landsche stoomschip „Stad Schiedam” van de Halcyon-lijn te Rotterdam op een mijn liep en ten onder ging. Het vliegtuig had de mijnen gesig naleerd en verwittigde het schip op draadlooze wijze van de ligging. Daar bij vloog het over het bijna zesduizend ton groote schip, dat regelrecht op de mijnen in liep Met een seinlamp gaf het vliegtuig waarschuwingsteekens, doch niets weer erop, dat aan boord aandacht aan deze seinen werd geschonken. Ofschoon vlak voor het schip lichtkogels in zee werden ge worpen, wijzigde dit zijn koers niet. De positie van de „Stad Schiedam” werd zoo uitermate gevaarlijk, dat de bestuurder van het vliegtuig zich ge noodzaakt zag machinegeweervuur voor den boeg van het schip te geven. Toen gooide de „Stad Schiedam” het roer om en verwijderde het schip zich van het zeer nabije gevaar. Zuid - Hollandsche Tramweg Maat schappij aan te dringen op nauwgezet toezicht op deze waarschuwingsseinen, aangezien hapering hiervan buitenge woon gevaarlijke verkeerssituaties kan scheppen. Gistermiddag heeft de politie te Am sterdam aan de Ringvaart nabij Boschplan het lijk gevonden van een vrouw. Het lichaam was nog slechts gedeel telijk gekleed. Het lag voor de helft in het water en verkeerde in verre- gaanden staat van ontbinding. Het stoffelijk overschot werd De Rotterdamsche politie heeft een tweetal mannen aangehouden, beiden goede bekenden van de politie, die er van verdacht worden in de afgeloopen maanden een drietal inbraken te heb ben gepleegd. Vrij kort na elkaar werd toen inge broken in de confectiefabriek van de firma Wortelboer aan den Nieuwen Binnenweg, bij de N.V. Hivema op de Adelbrechtskade en bij de N.V. R .E. O. F. op de Groote Markt. Bij deze laatste inbraak werden twee mannen door den stoker op heeterdaad betrapt en bij een achtervolging kon een van hen, de 47-jarige bankwerker C. van der W. worden gegrepen en aan de politie worden overgeleverd. Aangezien de inbrekers bij de N.V. R.E.O.F. op dezelfde wijze binnenge drongen waren als de daders van de 2 vorige inbraken, stond ’t voor de politie vast, dat men hier met dezelfde inbre kers te doen had. Van der W. ontkende echter zich aan deze diefstallen te heb ben schuldig gemaakt en weigerde ook mede te deelen, wie zijn medeplichtige geweest was. Korten tijd later gelukte het de poli tie echter een hoeveelheid vreemd geld, dat bij de firma Wortelboer was gesto len, in een café te achterhalen en de caféhouder werd met van der W. ge confronteerd. Hij herkende dezen als den man, die hem het geld ter inwisse ling had aangeboden. Hierop noemde van der W. den naam van .den 41-jari- gen chauffeur M. van der W. van wien hij het geld zou hebben gekregen. Deze laatste man werd eveneens door de politie aangehouden en is ter be schikking van de justitie gesteld. Bei de mannen blijven echter ontkennen. JAARFEEST E.N.B.OO. Op feestelijke wijze heeft Zaterdag de Eerste Ned, Bond van oud-onderofficie- ren van Land-, Zeemacht en Koloniën in Amicitia zijn 45-jarig bestaan herdacht. In zijn openingswoord heette de voor zitter der feestcommissie, de heer A. C. v. Oortmersen. de aanwezigen welkom, zich daarbij afzonderlijk richtend tot de eere-gasten gep. It.-gen, W. H. v. Ter- l wisga en den bondsvoorzitter, den he»r Harmsen, Door de mobilisatie was de feestelijke herdenking een'ge maanden opgeschoven, aldus spr., doch van uitstel was geen afstel gekomen. Vervolgens gaf de heer Oortmersen een historisch over zicht van de afgeloopen 45 jaar. Daarna hield de afdeelingsvoorzitter, de heer J. L. Nieuwenhuizen, een korte propagandarede, waarin hij het streven van den bond het ondersteunen van weduwen en weezen van oud-onderofficie. ren belichtte. Een ernstig beroep deed spr. op krachtdadigen steun, daar in deze moeilijke tijden meer nog dan anders van de kas gevergd wordt. Derde spreker was de heer de Moet, de voorzitter van Madjoe, den Bond van oud-onderofficieren van het Kon. Ned. Ind. Leger, die de bestuurderen van E.N.B.O.O. hartelijk gelukwenschte en wees op de reeds jaren bestaande goede samenwerking. De waardeerende woor den gingen vergezeld van een bloemstuk Het officieele gedeelte was hiemede be ëindigd en werd besloten met gemeen schappelijken zang van een coupiet van het Wilhelmus, „De Vereenigde Haagsche Spelers” directeui Pierre Balledux. hebben daarna de aanwezigen op beschaafde en onder houdende wijze beziggehouden met een drietal blijspelen. Het succes was groot en verdiend. De entre-acte muziek werd verzorgd door het uitstekende orkest-van de Haag sche Burgerwacht onder leiding van den heer Th. Kneifer. Het bal, waarop de heer C. Kruit als ceremoniemeester fungeerde, was een ge- zellig besluit van den avond. O. en O.-avond. Door de O. en O.-commissie uit de resi dentie werd gisteren aan de alhier en in de omgeving gelegerde militairen weder om een vroolijke avond aangeboden in bet Forum-theater. Ditmaal was het een ge zelschap onder leiding van Louis Bouw meester, die een vroolijken non-stop revue bracht, waaraan naast den leider mede werkten Hans Kaart, K. Baars, mevr, Mimi van der Lugt Melsert en een keurig ballet onder leiding van Peter de Heer. Er is hartelijk gelachen om de verschil lende aardige tafereelen, terwijl de dan sen van de girls en de solodansen ook een hartelijk applaus kregen Een militaire band zorgde voor de noodige afwisseling van dezen geslaagden O en O.-avond. V.P.R.O. 7.30 Ber. 7.35 Voor de jeugd, 8.Viool en piano. 8.30 Cyclus „Verworvenheden, die niet verloren mogen gaan”. V.A.R.A. 9.Tooneel. 9.20 Ramblers. 9.50 Zang en piano. 10.06 Rosian-orkest. V.P.R.O. 10.40 Avondwijding V.A.R.A. 11. Ber. 11.10 Jazzmuziek. 11.40 Orgel, zang en accordeon. >c Hilversum II 301.5 in.’ Algemeen programma van de N.C.R.V. 8. uur v.m. ANP 8.05 Schriftlezing. 8.20 Gram.muz. 10.30 Morgendienst. 11.— Gram.muz. 11.15 Zang en piano. 12. uur nam. Ber. 12.15 Gram.muz. (12.30 ANP.) 12.45 Toespraak. 1.En semble v. d. Horst. 2.30 Christ, lectuur. 3.Zang, fluit on piano. 4.30 tot 4 55 Gram.muz. 5.Apollo-ensemble. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.Ber. 7.15 Letter kundig halfuur. 7.45 Gram.muz. 8. ANP. 8.15 NCRV-Salonorkest. 8.40 Cau serie „Nederlands volkskracht in Indië”. 9. Vervolg concert. 9.30 Actueel half uur. 10.— ANP. 10.05 Orgelconcert. 11.— 6.50*) 7.30*) Br. Fr. 10.20 en 11.05 Parijs. Programma IV. 8.— uur v.m. Keulen. 8.20*) Pauze. 8.30 Keulen. 9.50 Duitschlandzender 10.10*) Pauze. 11.20 Br. VI. 1.20 uur nam.*) Danmarks Radio. 1.35 Keulen 2.20*) Danmarks Radio. 2.50 2U «e„hJa^dze.nder 3'20 Keulen. 4.20 Br. nr' v? inünY1 710 Gem R- Distr. Br. VI. 10,20 Eng. 10.35 en 11.30 Duitsch» landzender. FEESTAVOND SIERKAN’S HARMONIE. Ter gelegenheid van het driejarig be staan van Sierkan’s Harmonie, werd gis teravond in de groote zaal van den Lie rentuin een feestavond gegeven, die klonk als een klok. Meer dan vijftien honderd belangstellenden vulden de zaal, De voor zitter der jarige vereeniging, de heer C. en^ RÏjswljk "en^omstreken "kwam” 'in ver‘ Bellis, heette de aanwezigen namens de gadering bijeen in restaurant Vronesteijn. wo.irnn- on Na een woord van welkom door den voorzitter, den héér E, H. Spoor, in het bijzonder tot den spreker, den heer R. ;„L II_., i..s - „IJ.. over" "het ‘verleden, “heden '‘“en toekomst I monie „Door Muziek Verbonden”, Post- onzer hoenders. Deze lezing, welke aan- f- --II - getoond werd met platen, had een aan- dachtig gehoor, en aan het slot bracht de vereeniging D.E.S. De belangstelling, die hier vanavond aan den dag wordt gelegd, aldus spr., wettigt stellig de conclusie, dat Ciorlrnn'c T-To rrnnnio hnnr nlnntc nndnr H 4» muziekvereeniging volkomen waard is. Dank bracht spr. den donateurs, die de vereeniging tot nu toe in stand hielpen houden en wekte de anderen op dit voor beeld te volgend. Vervolgens was het woord aan de jarige vereeniging, die on der de bezielende leiding van haar diri gent, den heer A. de Vries, een tiental nummers op voortreffelijke wijze ten ge- hoore bracht. Alvorens de pauze intrad werd de dirigent door den voorzitter, den heer C. Bellis, namens de vereeniging ge huldigd en werd hem een fraaie mand bloemen overhandigd. Na de pauze was het woord aan Roland Wagter’s revue, die allereerst aandacht vroeg voor Fantasio,' een muzikale clown, die op diverse in strumenten zich een meester toonde cn ook uitnemend kon imiteeren, Het tooneelstukje „Jan Ganzebord op kantoor", gespeeld door de heeren Wag- ter, Hens en Davelaar, heeft danig op de lachspieren der aanwezigen gewerkt. Har- deon. Roland Wagter tooverde met zijn teekenstift binnen enkele oogenblikken caricaturen van willekeurige personen in de zaal op het papier. Andermaal trad Fantasio, die als muzikale clown zooveel succes oogstte voor het voetlicht, waar na met een vroolijk afscheid werd geno men en allen tevreden huiswaarts gingen. vereeniging welkom en richtte een spe ciaal woord van welkom tot den eere- voorzitter, den heer v. d. Knijff, zoomede „v.. tot de bestuurderen van diverse zuster- Houwink Hz., ving deze zijn lezing aan vereenigingen, zooals de Reinigingshar- en toekomst i monie „Door Muziek Verbonden”, Post- fanfare. Haagsche Tram Harmonie, Pa trimonium, Harmonie Meyerbeer en de THE WANDERERS HOTCLUB. Op 9 en 10 Maart a.s. organiseert boven genoemde vereeniging het eerste van een tweetal jazzfeesten in hotel „Trianon” te Scheveningen. Op de soirée zal het da mesorkest The Collegians optreden, dat een speciaal programma van jazmuziek imet o.m. composities van Count Basle) ten gehoore zal brengen, terwijl een „jam- tession” voor dezen avond werd samenge steld, met o.a Eddy Cotton en Jan Meyer (Avro-dansorkest), terwijl op het daarop volgende thé-dansant op Zondagmiddag zal worden verzorgd door Freddy Johnson met Piet van Dijk e. a. voorzitter den spreker dank voor zijn leer zame en onderhoudende causerie Het verslag tafelkeuring werd in orde Sierkan’s Harmonie haar plaats onder de bevonden Behoudens goedkeuring van den raad van beheer, zal op 14 en 15 December hier ter plaatse een tentoonstelling wor den gehouden, terwijl bij voldoende deel neming een excursie zal worden onder nomen naar Gouda. De Ned. Vereeniging voor luchtbescherming afd. Voorburg houdt op Donderdag 14 Maart een ledenvergadering in de groote zaal van het Forum-theater. WASSENAAR. De Raad dezer gemeente kwam gister morgen in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap Van burgemeester van Wijnbergen. Met kennisgeving waren afwezig de heeren v. d. Stoel en Dressel- huys. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van de begrooting voor 1940. De subsidieverordening vopr het bewaar- schoolonderwijs werd aangevuld met ar- tikel 9a, waarbij is bepaald, dat het sub- ry Davelaar bleek een meester op de accor- sidie wordt verhoogd met 80 pCt. van het bedrag, dat door het schoolbestuur als pensioen wordt uitbetaald aan gewezen leden van het onderwijzend personeel we gens het bereiken van een zekeren leef tijd niet lager dan 55 jaar of wegens invaliditeit eervol ontslagen. Deze aan vulling, welke na langdurige bespreking met 7 tegen 6 stemmen werd aangenomen, staat in verband met de pensionneering van mej. E. B. J. v. d. Broek, die 41 jaren te Wassenaar werkzaam was bij het Chr. bewaarschoolonderwijs. Door B. en W. werd een voorstel gedaan tot instelling van de functie van directeur van sociale zaken, te bezoldigen met 32004200 bij tien éénjaarlijksche verhoogingen van 100. Dit punt werd in geheime zitting besproken, en na heropening der open bare vergadering werd het voorstel aan genomen met alleen de stem van den heer Breedvelt tegen. De subsidie-ver- ordening werd ook nog zoodanig ver anderd, dat het mogelijk is geworden, de bewaarscholen nog gedurende een vijftal jaren te subsidieeren, ook al daalt het aantal leerlingen beneden 60. Aangezien is gebleken, dat 15.000, het maximum bedrag, dat de gemeente-ontvanger in kas mag hebben, doorloopend te laag is voor een goeden gang van zaken, werd dit be drag verhoogd tot 20 000. De cursus commissie uit de beide tuinbouwvereeni- gingen kreeg het gewone subside van 75 toegewezen. De steunregeling werd ge wijzigd in dier voege, dat voortaan een toeslag van 1 in plaats van 0,50 per - week zal worden uitgekeerd. Voor regen- dersgroeix?! *4 «1 «iTOHlrimvcnU n If i n «vnl •■MrtMinnn Ci I r\t N. V. Burgerlijke Stand van Wassenaar. ONDERTROUWD: C. M. C. Brouerius van Nidek en A. J L. Harts. A. Plak en C. Sterk. N. P. Beuk en H. Deursen. BEVALLEN: M. J Kuijvenhoven, z. J. J. van Egmond, geb. Noordermeer, z. A. Hakkeling, V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.45 Declamatie. 11.— Declamatie. 11.45 A.V.R.O. 12.-— uur nam. Palladians. 12.45 ANP. 1.AVRO-Amusementsorkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Disco-causerie. 3.Cyclus „Vrouwenarbeid in Nederland”. 3.30 A V RO-Dansorkest. V.A.R.A. 4.Gram.muz. 4.30 tot 5.Pianovoor- dracht. 5.05 Voor kinderen. 5.30 Gram. muz. 6.Orgelspel. 6.30 overzicht. 6,50 Zang. 7. beginselprogramma der ANP. Zaterdag 9 Maart geven de padvin- m de ,JJn. van pallandt- en .De Dumjagers” van de zooals gemdd hun jaarlijkeche van 3’uren per week en over de overige veninaen'’ De w"eïi»Z>7t.,ïi ,0Sl „„iio »ai «o net van hoi hacic-unr. rx_ R welpen zullen opvoeren ,.De ^kenners spelen" jS;’ R^trïprosit oop revue ln 5 akten, libretto teks- o a Sc,laaP’ waari" vilhLafl<X)LdanSen in het Seinp<«tpa- iijoen op de muziek van „The Pied .pers”. i'.-w Gram.muz. 11.50 Schriftlezing. ENGELAND 391 m. en 449 m. Van 10.20 tot 11.35 n.m. bovendien op 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.30 Nat Gonella’s or kest. 12.50 tot 1.20 BBC-orkest. 2.20 Ko- perorkest. 2.50 tot 3.20 Tooneel. 3.35 tot 4.20 Lichte muziek. 5.20 Ber. 5.35 tot 6.20 Gevar. progr. 6.40 tot 7.Cembalo- voordracht. 7.20 Tooneel. 7.50 Programma, gewijd aan Noorwegen. 8.20 tot 8.40 Ber. 8.55 BBC-orkest. 9.50 Phil Cardew’s or kest. 10.35 BBC-Salonorkest. 11.Piano- voordracht. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. voordracht. 12.35 en 1.05 Zang en cem balo. 1.30 Hoornvoordracht. 2.20 tot 2.50 Orgelconcert. 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Chansops. 4.35 Loewenguth-kwartet. 5.35 Pianovoordracht. 5.46 Vastenpreek. 6.20 Concert. 6.50 Tooneel. 8.05 Opera „Pro- méthée”. 9.35 Viool en piano. 10.05 Volks liederen. 10.20 en 11.05 tot 11.50 Concert KEULEN 456 m. 12.25 uur nam. Eysoldt’s orkest. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.35 Popu lair concert. 2.45 Gram.muz. 3.20 Omroep orkest. 5.20 Jeugdconcert. 6.05, 7.05 eu 7.35 Gram.muz. 8.20: Zie Duitschland zender. BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 12.30 uur nam. Germaine Ego-orkest. 12.50 tot 1.20 en 4.55 Gram.muz. 5.25 Zang en piano. 6,35 Gram.muz. 7,20 „Die Vielgeliebte”. ope rette. 9.30 tot 10.20 Gram.muz. BRUSSEL Fransch 484 m. 12.30 uur nam. «adio-orkest. 12.50 tot 1.20 Gram.muz. Radm-orkest. 5.35 en 6.05 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Soldatenliederen. 8.20 Symphonie-orkest. 9.30 tot 10 20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 7.35 uur nam. Folkloristisch progr. 8.20 Omroep orkest. 9.20 Ber. 9.50 tot 10.20 Fierke’s kwintet. Pl.m, 10.40 Omroeporkest 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 concert. PROGR. GEM. RADIO DISTRIBUTIE. Vrijdag 8 Maart Progr. IAlle uitz. van Hilversum I. Progr. IIAlle uitz. van Hilversum IL Programma III. 8.— uur v.m. Br. VI. 8.20 Eng. 9.35 Div. 9.50 Eng. 10.25 Div. 10.50 West Reg. 12.20 uur nam. Br. Fr. 12.30 West Reg. 3.35 Eng. 4.20 West Reg. 5.20*) Dan marks Radio. 5.35 Br. Fr. 6.20 Parijs. Beromünster. 7.—*) Boedapest Pauze. 9.20*) Beromünster. 8.30 LOOSDUINEN. De Jeugdgroep van de C.J.M.V. „Bohemen” houdt morgenavond een bij eenkomst in het vergaderlokaal van de Bethelkerk. De Biljartclub van de Si;. Josephgezellenvereeniging houdt morgen avond een club-samenkomst in het Ge- zellenhuis aan de Kijkduinschestraat. In één der zalen van de Bethelkerk wordt Maandagavond een wijkavond gehouden. Op deze samenkomst zullen enkele natuurfilms worden ver toond, welke door de Ned. Chr. Reis- vereeniging beschikbaar worden gesteld. Na de pauze komen verschillende huis houdelijke zaken aan de orde. VOORBURG. Een voorbeeld ter navolging. Gistermorgen werd de burgemeester, dr. J. A. Nederbragt, ten Raadhuize aange naam verrast door een deputatie van de Rijswijksche Meeuwengroep, welke hem ten behoeve van het Voorburgsch Kleeren- comité voor Finland een gift kwam over handigen. Deze padvindersgroep, waarvan de le den zoowel in Rijswijk als in Voorburg wonen en welke staat onder leiding van mevr. Pippel Clathworthy heeft bij een onderlinge inzameling vóór dit doel 18.02| weten bijeen te brengen, terwijl' daarbij tevens werd gevoegd een bedrag van 25 als gift van één der ouders dezer padvinders De burgemeester heeft het totaal be drag bereids overgeschreven op de post rekening van de penningmeesteres van genoemd comité Moge deze „goede daad” van de pad- Een controleur der Nederlandsche bewakingsmaatschappij te Amsterdam maakte vannacht, zooals gewoonlijk, de ronde door zijn wijk. Op de Regu- liersgracht zag hij plotseling twee man nen, die hem, uit hoofde van zijn be- ro|p, bekend waren, n.l. Bl. en Z., die berucht zijn als muntmeterdieven, ladelichters en inbrekers. Z. was als heer gekleed. Ze hadden één fiets bij zich. De controleur begon een voorzichtige achtervolging, evenwel nog niet voor zichtig genoeg, want BI. kreeg hem in de gaten. De controleur deed daarop alsof hij niets had gezien en reed op zijn fiets een andere richting uit. Uit de bewegingen van de beide inbreker^ had hij opgemaakt, dat zij in de buurt van de Kerkstraat hun slag wilden slaan. BI. volgde hem nu op zijn beurt eenigen tijd op de fiets, om te zien, of de controleur van den bewakingsdienst inderdaad geen argwaan koesterde. Tenslotte slaagde de nachtwaker er in hem kwijt te raken. De controleur begaf zich, toen hij zich pnopgemerkt wist, onmiddellijk naar een politiebureau. Een agent in uniform ging met den controleur mee in de richting van dé Kerkstraat. On derweg vfeegde zich nog een tweede politieman bij hen Toen de twee politiemannen en de controleur drie minuten in de Kerk straat waren, verscheen het tweetal inbrekers uit het pand van de expeditie- onderneming A. B. C. De politieman nen trokken hun revolvers en hielden op deze wijze Bl. en Z. in bedwang. De inbrekers hadden kans gezien een muntmeter te lichten, terwijl Z. een groot pak tafelkleeden op zijn fiets had gestapeld. Het tweetal werd gearresteerd en overgebracht naar het bureau. Het bleek, dat Z. in het bezit was van een koevoet met verlengstuk. BI. had bij zich handschoenen, een groote bos loopers en een zaklantaarn. Hoewel zij bij deze inbraak op heeterdaad betrapt waren, bekenden zij toch niet. De politie vermoedt, dat het tweetal ook de hand heeft gehad in een tweetal nachtelijke inbraken, dat den laatsten tijd Is geconstateerd. Daarom zullen zoowel BI. als Z. ook nog naar andere bureaux worden overgebracht, opdat de recherche kan uitmaken of zij inder daad in andere inbraken de hand heb ben gehad.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6