Liever één (dFoörlögUëïTzëe Stopzetting van de gevechten in Finland? Duitsch legerbericht Fransche legerberichten over van Italië onderhandelt vrijlating van kolen- Militaire besprekingen te Ankara Bedrijvigheid van vlieg tuigen boven de Noordzee Russisch legerbericht reis van Sumner Welles De „Uruguay” tot zinken gebracht De Het Finsche legerbericht HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 MAART 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. Britsche DUITSCHLAND. SPANJE. ROEMENIE. ITALIË. RUSLAND. te EGYPTE. vergaan i Een BritscFS» en een Fransche gene raal nemen eraan deel Twee kolenbooten zullen in Engelsche havens laden Britsch schip gezonken Mobilisatie in Noord-Rusland Bombardement van Noorsch schip eischte 7 dooden Het „Gauss”-systeem schakelt magnetische mijn uit Molotof krijgt de Lenin-orde VEREENIGDE STATEN. Duitsch vliegtuig neergehaald FRANKRIJK. BELGIE. Zie verder le blad, pag. en Belgische trawlers beschoten Geen gevecht tusschen Fransch en Britsch schip Engelsch en Fransch schip RECLAMES. het roode leger. ƒ321.— ■*1 he- op gen. koffie voor Ladoga- geen de sen- door Het Engelsche vrachtschip „Counsel lor” (5068 ton) is, naar gemeld wordt, gisteren voor de Noordwest kust van Engeland tengevolge van vijandelijk optreden gezonken. De bemanning is in een Engelsche haven binnengebracht. Italië jnicht de bemidde lingspogingen toe. De pogingen tot bemiddeling in de Russisch-Finsche vijandelijkheden wor den in de Italiaansche pers toegejuicht. Zij ziet in de mogelijkheid van vrede in Finland de opheffing van een ge vaar voor Europa als geheel. Radio-Rome heeft verklaardFin- heeft van De correspondent van „Stockholms Tidningen” te Tallin meldt, dat maar schalk Worosjilof onder heeft gegeven tot mobilisatie van de mannen tot 35 jaar in Noord-Rusland. De dienstplich tigen zijn individueel opgeroepen. Toetssteen voor de Duitsch- Russische samenwerking. In begin Februari had men bericht gekregen, dat de „Uruguay”, die thans gezonken is, zich gereed maakte uit de haven van Pernambuco in Brazilië te vertrekken. In totaal zijn thans 33 Duitsche koop vaardijschepen met een gezamelijken inhoud van 177.227 ton gezonken. De „Uruguay”, die door een Britsch vlieg tuig ontdekt werd, had een bemanning van 54 koppen. SLECHTS ÉÉN OVERLEVENDE. Maandag zijn het Fransche schip „Snai” en het Britsche schip „Thurs ton” (3.072 ton) met elkaar in botsing gekomen. De „Snai” zonk zeer snel. De be manning werd overgenomen door de „Thurston”, welke de reis voortzette, doch Dinsdagnacht is vergaan, vermoe delijk na op een mijn geloopen te zijn bij de Britsche Westkust. Van de meer dan 20 Britsche opva renden konden er slechts 4 wegkomen in 2 booten. Ook een Franschman kon zich voorloopig redden. Een der boo ten sloeg echter om, de andere wordt vermist. De Franschman is de eenige, die aan land gekomen is; hij was echter te ziek om gehoord te worden. In welingelichte vlootkringen te Pa rijs noemt men de berichten, volgens welke een Britsch schip bij vergissing het vuur zou hebben geopend op een Fransch schip, fantastisch. Ook is het niet waar, dat een Fransch convooi is aangevallen. een ons DEFENSIE-KOSTEN VERDUBBELD. De minister van financiën heeft in bardeerd, om het leven doordat hun reddingboot omsloeg, overige opvarenden zijn gered. tot dit doel propaganda voert. In het bijzonder wanneer dit geschiedt in verband met een buitenlandsche mo gendheid. In officieele kringen kon men vanmorgen vestiging verkrijgen van sationeele berichten welke Helsinki be- De aanmelding van Engel sche vrijwilligers. Dagelijks melden zich in Londen een honderdtal vrijwilligers aan voor den dienst in Finland. Het wachten is op Kermit Roosevelt, die spoedig zal ver trekken en die het Engelsche contin gent op 3000 man hoopt te brengen. Zij, die zich hebben opgegeven vertegen woordigen negen nationaliteiten; de ge middelde leeftijd is 32 jaar. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt: Vanochtend is op de Westelijke hel lingen van de Vogezen een Fransch detachement slaags geraakt met Duitsch. Het gevecht eindigde in voerdeel. Het Fransche legerbericht van denochtend luidt: „Niets te melden”. Naar de reed er ij bevestigt, zijn ze- zeven leden der bemanning van het Noorsche stoomschip „Drott”, dat de vorige week Vrijdag op de Noordzee door een Duitsch vliegtuig was gebom- om het leven gekomen, De Geen wijziging aan het front. Van de Finsche grens verneemt „Ha- va?’, dat de militaire situatie in de laatste 24 uur geen enkel, verandering heeft ondergaan. De Finnen handha ven hun stellingen bij Wiborg en Vuoksi. De gevechten bij Pitkaeranta hebben een voor de Finnen gunstig verloop. Het wrak van de „Graf Spee”. Tusschen den Duitschen gezant te Montevideo en den koopman Julio Vega Helguera is een contract getee- kend inzake den verkoop van het wrak der „Graf Spee”. Een der bepalingen verbiedt den kooper den koopprijs te onthullen. De bedoeling van den Argentijnschen kooper is, de „Graf Spee” te sloopen en de onderdeden als oud metaal te verkoopen. Reeds zouden de Engelschen een bod hebben gedaan van 30.000 pond sterling op de 10.000 ton metaal van de „Graf Spee”. zou Noorwegen doortocht voor troepen hebben verzocht Engeland niet om Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelde hedenmorgen mede: „Aan het Westelijk front bedrijvigheid van artillerie en verkenningsafdeelin- gen. De luchtmacht heeft haar verken- ningsactie tegen Engeland en boven Noord- en Oost-Frankrijk voortgezet. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist.” Engelschen bom bar deer en Duit sche patrouillevaartuigen. De Britsche luchtmacht heeft nabij Borkum drie Duitsche patrouillevaar tuigen gebombardeerd. Voorts werd nabij Sylt een Duitsch kustvaartuig der marine gebombardeerd. HET VROEGERE KROONBEZIT. De staatscourant bevat een verorde ning over het herstel van het vroegere kroonbezit, dat in het vervolg als een eenheid zal worden bestuurd onder den naam .nationaal bezit”. Tot dit nationale bezit behooren alle voormalige koninklijke paleizen in en om Madrid, het Escoriaal en een groot aantal kerken en kloosters in het ge- heele land. land moet echter oppassen niet het spel te spelen van vreemde mogend heden. Een vrede tusschen de sovjet unie en Finland zal er niet in slagen het verfoeilijke te verzachten van den aanval, dien Rusland gepleegd heeft, noch de ellende, die het Finsche volk heeft ondergaan door Gisteren heeft Sumner Welles zijn gesprekken te Parijs voortgezet en een bezoek gebracht aan den vice-minister president Chautemps. Het onderhoud duurde anderhalf uur. Na het onder houd verklaarde Chautemps, blij te zijn, dat hij hartelijk met den Ameri- kaanschen staatsman heeft kunnen spreken, met wien hij sedert lang bevriend is. Welles had daarna een on derhoud met den minister van justitie. Bonnet. Volgende week zal Welles te Londen besprekingen hebben met de leidende persoonlijkheden. Behalve ontmoetin gen met Chamberlain, lord Halifax, en de leiders der oppositie, is het mogelijk dat hij ook met Winston Churchill zal spreken. In gezaghebbende kringen verwacht men, dat Welles door koning George in audiëntie aal worden ontvangen. de Kamer medegedeeld, dat de volgen- I de begrooting een totaal zal omvatten I van 106i milliard lei, waarvan 14 mil- I lard 250 millioen besteed zullen wor- I den aan de gewapende macht, hetgeen I een stijging beteekent met 6J milliard, I vergeleken met de vorige begrooting. I Er zullen ter dekking van de nieuwe I uitgaven nieuwe belastingen worden in- I gevoerd, die bijna een milliard lei zul- I len opbrengen. niet werd bereikt. De betalingen zul len evenals vroeger geschieden vol gens het systeem van vrije deviezen^ MILITAIRE VLIEGER DOODGEVALLEN. Tijdens oefeningen in het kunstvlie- I gen is een Italiaansch jachttoestel bij Rome neergestort. De luitenant-vlieger, I die het toestel bestuurde, kwam om het leven. Generaal Mitchel, commandant van de Britsche luchtvaarttroepen in het Naburige Oosten, en generaal Jau- neaud, bevelhebber der Fransche lucht vaarttroepen in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee, komen vandaag I te Ankara om besprekingen met den Turkschen generalen staf te voeren. President Inonu heeft de laatste da gen de beraadslagingen van den hoo- gen raad van oorlog geleid. MAARSCHALK BALBO IN EGYPTfc Maarschalk Balbo is in Cairo aan gekomen, waar hij werd verwelkomd door den Italiaanschen gezant en ver tegenwoordigers van de Egyptische re- geering, de Engelsche ambassade en den bevelhebber van de Britsche troa- pen in het Naburige Oosten. Terstorftk na zijn aankomst schreef Balbo zijn naam in het register van het Ko ninklijk paleis. Vanmorgen vroeg zou Balbo weef naar Tripoli vertrekken. genoemde haven onderweg waren, thans naar een haven aan de Noord oostkust van Engeland onderweg zijn, om aldaar een lading Engelsche kolen te gaan laden. Het Duitsche motor-passagiersschip „Seattle”, dat op reis van Vancouver naar Rotterdam en Hamburg bij het uitbreken van den oorlog in de haven van Willemstad een toevlucht had ge zocht en op 5 dezer vandaar was ver trokken, teneinde te trachten de En gelsche blokkade te doorbreken, is door een Engelsch oorlogsvaartuig buit gemaakt en naar Kingston (Ja.) opge bracht. Een klein deel der lading was voor Nederland bestemd. De marine-medewerker van Reuter, verstrekt nog enkele nadere bijzonder heden over de installatie tot afweer van magnetische mijnen, waarmee de „Queen Elizabeth” op haar tocht over den Oceaan was uitgerust. Het apparaat is, naar thans onthuld woydt, reeds aangebracht op honderden Britsche vaartuigen; geen enkel hiervan is tot dusver aan een magnetische mijn ten prooi gevallen. Het z.g. „Gauss antimagnetische appa raat” bestaat uit een spoel met ijzeren kabel, die rond den romp van het schip ter hoogte van het dek loopt. Een electrische stroom maakt den Kabel magnetisch, waardoor de invloed van het magnetische veld van het schip zelf wordt geneutraliseerd. Het principe van den Zweedschen uitvinder is door Brit sche deskundigen vervolmaakt binnen drie maanden, nadat de eerste magneti sche mijn was gelegd. De uitvinders beweren niet, dat zij de magnetische mijn volkomen hebben bedwongen. Volgens United Press zijn ze thans echter wèl bereid, een schip, dat van de nieuwe installatie voorzien is, over een magnetisch mijnenveld te doen varen. Het aanbrengen van het „Gauss anti magnetische apparaat” kan ih enkele dagen geschieden. Wel zijn er voor ver schillende soorten schepen verschillen de systemen, maar het blijft geheim, waarop dit verschil berust. De „Lahn” uit Buenos Aires vertrokken. Het Duitsche schip „Lahn”, geladen met wol, huiden en steenkool, is gister middag uit Buenos Aires vertrokken. Het heeft een loods gevraagd om de monding van de Plata over te steken. schoten, terwijl twee vermoedelijk zijn vernield. Verder wordt gemeld, dat eenigen tijd geleden nog een Russisch vliegtuig werd vernield. Het Russische legerbericht van gis teravond luidt: Er heeft zich niets van belang voorgedaan aan het front. In de baai van Wiborg hebben de sovjet troepen het eiland Esisaari met de stad Esisaari, het eiland Kitilansaari, met de stad Rahkasaaro, het eiland Terva- saari, het eiland Musta, Saari, het eiland Hietasaari en de gelijknamige stad bezet. De sovjettroepen maakten twaalf stukken geschut buit, 57 machi- ne-geweren en 2 millioen patronen. De sovjetluchtmacht trad op tegen vijan delijke troepen en haalde 2 vijandelijke vliegtuigen neer. DE HANDELSOVEREENKOMSTEN MET FRANKRIJK. De Corriere della Sera geeft de vol gende bijzonderheden omtrent de nieu we economische overeenkomsten tus schen Italië en Frankrijk, welke 6 Maart zijn onderteekend: De overeenkomsten zijn gelijk aan de vorige, met uitzondering van enke le detailkwesties. De wijzigingen staan in verband met de buitengewo ne omstandigheden, waarin de Ita liaansche handel zich moet afspelen tengevolge van den oorlog. De over eenkomsten hebben ten doel een nor malen loop van het verkeer tusschen beide landen te verzekeren. Het volu me van den goederenruil is bepaald op ongeveer 350 millioen lire per jaar, hetzelfde cijfer als dat van de vorige accoorden, dat echter verleden jaar Volgens de „Sjöfartstidende” heeft het Noorsche departement van buiten landsche zaken van Engeland geen verzoek ontvangen, eventueel doortocht op Noorsch gebied te verleenen aan troepen voor Finland. RUSSISCHE HANDELSMISSIE TE BERLIJN. Gistermiddag is uit Moskou een commissie van het volkscommissa riaat voor buitenlandschen handel te Berlijn aangekomen. De' commissie staat, evenals die van het vorige jaar, onder leiding van den volkscommis saris J. F. Tewossjan. Het doel van de commissie is met Duitsche firma’s te spreken over de leveringen, welke zijn voorzien in het onlangs gesloten Duitsch-Russische economische ver drag. Het presidium van de hoogste sov jet der Unie heeft Molotof, voorzitter van den raad van volkscommissarissen en volkscommissaris van buitenland sche zaken, bij zijn 50sten verjaardag de orde van Lenin toegekend. De stad en het district Perm zullen voortaan Molotof heeten, de stad en het district Nolinsk Molotofsk. Duitsche gelukwenschei voor Molotof. De Duitsche ambassadeur te Moskou heeft Molotof bij zijn 50sten verjaar dag namens de Duitsche regeering ge feliciteerd. Minister von Ribbentrw heeft een telegram van gelukwenaril gezonden. DE UITBREIDING VAN DE AMERI- KAANSCHE LUCHTMACHT. I Men verwacht te Washington, dat de eerste vliegtuigen, welke krachtens het verleden jaar door het Congres goedgekeurde bouwprogramma be steld waren, in deze maand geleverd zullen worden. Het Amerikaansche k- ger heeft contracten gesloten voor de vervaardiging van 3109 vliegtuigen en 3688 vliegtuigmotoren. Ondanks de groote buitenlandsche bestellingen zul len tegen Juli 1941 133 contracten uit gevoerd zijn. Generaal Arnold heeft in de militaire commissie van het Huis van afgevaardigden verklaard, dat thans 125 tot 300 vliegtuigen per maand worden af geleverd. Over een jaar zullen deze cijfers tot 1300 vlieg tuigen en 2300 motoren per maand stijgen. Officieel wordt te Londen mede gedeeld, dat bij de kust van Noord- Schotland gisteren een Duitsch bombardementsvliegtuig is neerge schoten. Reuter voegt hieraan toe, dat se dert het begin van den oorlog 45 Duitsche vliegtuigen boven of bij de Britsche eilanden zijn neerge haald. Italiaansche autoriteiten bevestigen, dat er onderhandeld wordt over een compromis met Engeland waardoor veertien ladingen Duitsche kolen aan boord van Italiaansche schepen zullen worden vrijgegeven. Naar verluidt zou Italië aanvoeren, dat de weersomstandigheden een tij dig vertrek uit Holland en België ver hinderden, waarna Engeland de kolen vrij zal geven. De nadruk wordt er echter op ge legd, dat in de toekomst ten strengste zal worden opgetreden in zake Duit sche kolen, welke over zee naar Italië zouden worden vervoerd. De „Evening Standard” weet mede te deelen, dat twee Italiaansche sche pen, welke oorspronkelijk naar Rotter dam zouden gaan om Duitsche kolen voor Italië in te nemen en reeds naar Berlijn verklaart strikt neutraal te blijven. In politieke kringen te Berlijn ver klaart men, dat in strijd met door de buitenlandsche pers verspreide be richten Duitschland geenszins een standpunt heeft ingenomen met be trekking tot een verzoening in het Finsch-Russische conflict. Duitschland blijft een houding van strikte neutra liteit en niet-deelneming in dit conflict innemen. OVEREENKOMST TUSSCHEN BRIT SCHE EN FRANSCHE INDU- STRIEELEN. Britsche en Fransche industrieelen hebben een overeenkomst, bestaande uit vijf punten, geteekend, teneinde te komen tot een nauwe samenwerking van de Engelsche en Fransche indus trieën en dat niet alleen voor den duur van den oorlog, maar ook voor de tij den daarna zal gelden. De gedelegeer den handelden in volkomen overeen stemming met hun regeeringen. Het vierde punt is voor den duur van den oorlog zeer belangrijk, omdat de bei de groepen aan hun regeeringen zul len aanbevelen elkanders wapenfabrie ken te gebruiken. WETSONTWERP INZAKE STAATS GEVAARLIJKE ORGANISATIES AANGENOMEN. De Kamer heeft een wetsontwerp van tijdelijken aard aangenomen, waarbij gevangenisstraf en boete ge steld wordt op het vormen van een partij of organisatie, welke de ver nietiging beoogt van de onafhanke lijkheid des lands en van de grond wettelijke vrijheden en instellingen of •Braziliaansche Finland. Het Finsche schip ,Aura” heeft te Santos 10.000 balen koffie, welke Bra zilië aan Finland heeft aangeboden, geladen. AARTSHERTOG OTTO VAN HABS BURG DOOR PRESIDENT ROO SEVELT ONTVANGEN. President en mevrouw Roosevelt hebben aartshertog Otto van Habsburg gisteren in het Witte Huis ontvangen. De aartshertog was vergezeld door zijn broer Felix. Zij werden voorgesteld door den Amerikaanschen gezant te te Parijs, Bullitt. United Press meldt, dat Roosevelt aan Otto het systeem van de democra tie verklaarde. Geen van de gasten laat zich over het besprokene uit, doch naar verluidt volgde Otto een van tevoren vastgesteld plan, waarbij hij den president om inlichtingen over staatszaken vroeg en hem zijn voorstel na den oorlog een Donau-Statenbond te vormen uiteenzette. Reuter verneemt, dat het 5846 ton metende Duitsche stoomschip „Uru guay” op het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan door een Britsch oorlogsschip is opgevangen. Het Duitsche schip werd door de eigen bemanning tot zinken gebracht. De Engelschen pikten de overleven den op en maakten hen krijgsgevan- Britsche trawlers, welke gisteroch tend in een haven aan de Oostkust zijn aangekomen, hebben medegedeeld, dat zij door vijandelijke vliegtuigen zijn aangevallen. Twee trawlers werden gebombar deerd en uit machinegeweren bescho ten, doch niet getroffen. Zij ontsnap ten. doordat zij de lichten doofden. Een andere trawler werd door kogels ge troffen. Er werd evenwel niemand ge wond. Drie trawlers uit Grimsbey, welke gisteren teruggekeerd zijn, hebben eenige leden der bemanningen aan land gebracht, die bij aanvallen door Duitsche vliegtuigen waren gewond. Vier man zijn met min of meer ern stige verwondingen naar het zieken huis vervoerd. De Belgische trawler H. 65 is op de Noordzee nabij de Belgische kust door een vliegtuig met machinegeweren be schoten. De bemanning werd niet ge troffen, doch het schip vertoont vijf of zes kogelgaten. De gezagvoerder van de „H. 65” heeft verklaard, dat het vliegtuig zijn schip tegelijk met 15 andere visschers- schepen aanviel. Twee Belgische vaartuigen, de „Z. 4” en de „H. 13”, welke eveneens op de Noordzee met machinegeweren be schoten zijn, zijn nog niet terugge keerd. Een andere Belgische trawler heeft een door de bemanning verlaten Brit- schen lichter op sleeptouw genomen. Het visschersvaartuig werd te Duin kerken gepraaid, waar de lichter in beslag is genomen. Nog een andere Belgische trawler heeft een door de bemanning verlaten Britsch koopvaardijschip op sleeptouw genomen en het naar een Britsche ha ven gebracht. ^1 ZILVEREN MOCCA-SERVIES OP ZILVEREN BLAADJE, glad gepolijsd zilveren moccakan, suikerbakje en melkkan op blaadje gewicht 803 gram 125. 1 groot zilveren Blad, Kar- I dinaal model v; Kempen, M 1090 gram met glasplaat 127.50 H 1 eenvoudig vierkant gou den Heerenpolshorloge met leeren band, merk Omega 68.50 1 Platina op wit gouden ring met 4 brillanten en zeldzaam mooi stukje Jade 65. 2de Hands TafelzHver, fabr. v. Kempen. 12 dessertcou- verts, 12 groote couverts, 2 sauslepels, 1 groentelepel, 1 aardappellepel, 12 groote messen en 12 dessertmessen, als nieuw, gewicht 3015 gr„ puntgroef model 1 antieke zeer mooi breede gegraveerde Armband, met 'diamant middenstuk Anno 1858, veertien kar. goud ƒ355. H Rl AU PLAATS 9 Den Haag U. DLUM TEL. 115221. In- en verkoop van Goud, Zilver en Juweelen. Voor oud goud geven wij tot ƒ1.80 per gram. De Amerikaansche bladen brengen de Russisch-Finsche vredesgeruchten met groote koppen. De New York Times schrijft o.a. „Het is gemakkelijk te begrijpen, dat Duitschland belang heeft bij een be ëindiging van den Finschen oorlog. De aard van de Russische vredesvoorwaar den zouden wel eens de eerste toets steen kunnen vormen voor de werking van het Hitler-Stalin-compagnonschap”. Het blad merkt verder op Indien de eischen zóó hoog gesteld zouden worden, dat Finland niet in staat is om deze te accepteeren, zou het kunnen aantoonen, dat Stalin in staat is geweest om Duitschland’s wen- schen voor een vrede in het Noorden op zij te schuiven. Mochten de eischen gematigd zijn, dan zou daaruit de con clusie getrokken kunnen worden, dat Hitler de teugels in handen heeft. De „Herald Tribune” schrijft„Het intentieve belang, dat alle hoofdsteden in dit onderwerp, den vrede, stellen, wijst er op, hoe desperaat de druk van alle zijden wordt. De Finsche oorlog wordt het middelpunt van het geheele complex van dezen druk, welke zich uitstrekt van de olievelden van Bakoe af in een richting naar de Noorsche territoriale wateren.” CHIEF WHIP dan twee andere DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! Het Finsche legerbericht van giste ren luidt: Op de landengte van Karelië bleef de vijand druk uitoefenen op de stellingen ten Noordwesten van de baai van Wi borg. De gevechten op de schiereilan den aan den ingang van de baai zijn gisteravond geëindigd zonder dat de vijand verder kon oprukken. De aanval len van 'de Finsche stellingen op de eilanden werden afgeslagen. De Finsche artillerie heeft een aantal tanks ver nield; minstens acht vijandelijke stuk ken geschut, welke op het ijs waren doorgedrongen, zijn eveneens vernield. Tusschen de baai van Wiborg en de Vuoksi werden plaatselijke aanvallen afgeslagen, twee pantserwagens en zeven tanks werden vernield. In de richting van Paakola heeft de vijand meer dan 400 dooden op het slagveld achtergelaten na de aanvallen op de Finsche stellingen van de laatste dagen. Ten Zuiden van Vuosalmi heeft de vijand gepoogd over het ijs van de Vuoksi te trekken, de aanval werd evenwel afgeslagen. Ten Noord-Oosten van het meer werd een aanval van den vijand op Kollanjoki afgeslagen. De Russen lieten meer dan 2000 dooden op het slagveld achter. Verder valt van het front artillerie vuur te melden, verscheidene plaatse lijke aanvallen werden afgeslagen. Op 7 Maart rukten twee vijandelijke afdeelingen over het ijs op in de rich ting van Happaasaari en Virolahti. Zij moesten evenwel weer terugtrekken. De Finsche luchtmacht heeft op 7 Maart de verkenningsvluchten voortge zet en Russische troepen, tanks en voertuigen op het ijs van de baai van Wiborg met mitrailleurs beschoten en <?ebombardeerd. De activiteit in de lucht van de Russische luchtmacht werd voornamelijk beperkt tot Kotka, Sakki- harni en de baai van Wiborg. Verder werden slechts enkele verkennings vluchten ondernomen. Volgens bevestigde mededeelingen zijn 6 vijandelijke vliegtuigen neerge- men verkrijgen berichten de Italiaansche bladen en Radio-Rome werden bekend gemaakt, dat alle ge vechten op de landengte zijn gestaakt. De eenige reactie hierop was een al- geheele verbazing en een absolute on bekendheid er mede. Zelfs de meest optimistische Finnen betwijfelen de nauwkeurigheid van de Italiaansche berichten en zijn van meening dat zij „zeer voorbarig” zijn.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2