Rademaker 2 aan Italiaansche kolenschepen Russen zetten hun aanvallen vrijgelaten met onverminderde hevigheid voort Het bezoek van von Ribbentrop Rome 1 prf zware waar- verliezen over zee stop- gezet Aankoopen Engeland schijnlijk verdubbeld Export uit Duitschland i Zij lijden echter 'Cfi Sumner Welles te Londen (fe/idlaaj in Mijnongeluk te Manchester Russisch legerbericht Het Finsche legerbericht Onderhoud met Mussolini en den Paus Wordt er een vredesplan uitgewerkt EERSTE BLAD, PAGINA 2. HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 11 MAART 1940. j ENGELAND. NOORWEGEN. RUSLAND. Von Ribbentrop bij den Paus 3 Zie verder la blad, PW Door koning Victor Emanuel ontvangen JAPAN VERLOVINGSRINGÈN -A i Wonder1ij|( f Nieuwe Methode geeft een Prachtige Gelaatsteintl OE PAASCHHAAS wilde een K angeroe zijn K om maar zooveel mogelijk i’aascheitjes te kunnen rond brengen ,;1 'F Het IMPOKTEURS: KUYPERS CO. *N8T{«0«« staatssecretaris, Si De schepen, op te r ft tuurt IBe&uXu Hack. Maglione. Deze heeft kort daarop een tegenbezoek op de Duitsche ambassade gebracht. met de vraag of wanneer Finland deze afwees de geallieerden Finland directe militaire hulp zouden verschaffen, Niet medegedeeld wordt, wanneer een der gelijke stap werd ondernomen en wat het antworod der geallieerden is ge weest. Koning Victor Emanuel heeft van ochtend om negen uur den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, ontvangen. Ieren vragen een onderhoud. De nationalistische leden van het par lement van Noord-Ierland hebben de Amerikaansche ambassade te Londen verzocht, een onderhoud met Sumner Welles voor hen tot stand te brengen. De ambassade heeft medegedeeld, dat hun verzoek aan den onderstaatssecre taris zal worden voorgelegd. Welles bezoekt Poolsche ministers Gedurende zijn verblijf te Parijs heeft Welles een bezoek gebracht aan gene raal Sikorski, den Poolschen minister president en aan Zaleski den Poolschen minister van buitenlandsche zaken. Aangenomen wordt, dat Chamber- lain in het begin van deze week in het Lagerhuis een uiteenzetting zal geven, op welke wijze Italië deze vergroote import zal betalen. Naar men gelooft, zal dit geschieden door het leveren van landbouw- en andere machines. Suma, de woordvoerder van het de partement van buitenlandsche zaken, heeft de berichten over onderhande- lingen te Moskou, teneinde te geraken tot de sluiting van een Russlsch-Ja- pansch niet-aanvalspact, tegengespro ken. Hij verklaardeVoor het oogen- blik is zulk een pact geen onderdeel van ons program. Wel erkende hij, dat er een aanzien lijke voortgang is in de regeling van alle Russisch-Japansche problemen. In de eerste plaats worden bij de onder- Nog slechts 3 kolenbooten in de Duins. De rechtbank te Leningrad heeft een zekeren Topo Rov wegens het vervaar digen en in omloop brengen van valsch geld, ter dood veroordeeld. Zijn bezit tingen zullen worden verbeurd ver klaard. VALSCHE MUNTER TER DOOD VEROORDEELD. M I DE STAND VAN DE ONDERHANDE LINGEN MET RUSLAND. Gedurende het weekeinde hebben de Russen over de baai van Wiborg voort durend verwoed aangevallen. De Fin nen erkennen het verlies van een paar eilanden in de baai. De Russen wier pen over het ijs groote massa’s troe- ■pen in den strijd, die wanhopig vochten om het steunpunt op de kust ten Wes ten van Wiborg te vergrooten. Zij heb ben een strook gronds bezet ter lengte van ongeveer 16 k.m. en ter diepte van 4 k.m. Nieuwe troepenafdeelingen, die met sleden en tanks in colonne- formatie over het ijs trachtten op te rukken, werden door de vele bommen der Finsche vliegtuigen gedecimeerd. Twee keer luchtalarm te Helsinki. Gisteren is te Helsinki twee keeren luchtalarm gemaakt, een keer van 3 uur tot 4 uur 40, den tweeden keer van 4 uur 50 tot 5 uur. Gedurende het eerste alarm werden in de buurt van de stad ontploffingen en hevig kanon gebulder gehoord. Boven de hoofdstad heeft men geen enkel vliegtuig waarge nomen Steden gebombardeerd. Gisteren werden steden in Oost-Fin- land, waaronder Villahde Monkala, ge bombardeerd. Ten Oosten van Helsinki werd een trein met machinegeweren beschoten. Britsch besluit wekt voldoe ning te Londen. Engelsch-Italiaansche regeling betreffende den uitvoer van Duitsche steenkool over zee, wordt met levea- dige voldoening begroet door de Ei> gelsche ochtendbladen. Zij stellen in het licht, dat deze regeling getuigt van den verzoeningsgezinden geest, welk# kenmerkend was voor de Engelscür Italiaansche onderhandelingen en zij geven uitdrukking aan de hoop, dat dit in staat zal stellen, tot een gemakko lijker hervatting van de besprekingen, welke aangeknoopt waren over een regeling der handelsbetrekkingen tas» schen beide landen. ItaliëEr was een misver stand in het spel. Thans wordt medegedeeld, dat het vrijgeven van de Italiaansche schepen volgde, nadat Londen een mededeelinl had ontvangen van de Italiaansche re geering, dat de geheele lading van deze schepen door Italië bereids waï betaald en dat bij de Italiaansche re- geering een misverstand had post ge vat, wat de tijdslimiet betreft, welke de Engelsche regeering gesteld had voor den export van Duitsche kolen. Als bewijs voor dit misverstand legde Italië er den nadruk op, dat de scha pen, welke Rotterdam verlieten, ..recht in de armen liepen van de cofr’ trabandecontröle" terwijl men in de meening verkeerde, onschendbaar zijn. Gisteren zijn drie Italiaansche kolen schepen uit de Britsche contröle-ha- vens vertrokken, n.l. de „Pamia”, de „Integritas” en de Ernesto” Op het oogenblik dat zij naar het Zuiden voe- De meening van Kerenski. Kerenski, de eerste minister-presi dent van Rusland na de revolutie in 1917, heeft voor de Parijsche radio ge- Finland wil vliegtuigen koopen. De militaire attaché van Finland in de Vereenigde Staten is per vliegtuig naar Mexico vertrokken, waar hij wil onderhandelen over den verkoop van 21 Amerikaansche „Ballaca”-vliegtui- gen, welke onlangs aan Mexico zijn ge leverd. Ook zal worden gesproken over de mogelijkheid springstoffen in Mexico te koopen. MINISTER NYGAARSVOLD OVER HET HANDHAVEN VAN DE NEUTRALITEIT. De Noorsche premier Nygaardsvold heeft gisteravond het woord gevoerd op de jaarlijksche vergadering van de vereeniging van Noorsche journalisten. Hij legde den nadruk op den wil van Noorwegen, zijn neutraliteit te be waren. Wij willen, zeide hij, ons niet laten meesieepen in den oorlog. Het is voor ons een belang van de eerste orde, met andere landen in vrede en in goede verstandhouding te leven. Het Russische legerbericht van van daag luidt: Van het front valt niets belangrijks te melden. De Russische troepen heb- bij zich meester gemaakt van het eiland Varjesaari in de baai van Wiborg en van de stad Nisalahti op den Westelij ken oever van deze baai. Ook is het eiland Vuoratsu in het Ladogameer ten Westen van de stad Pitkaranta bezet. In de omgeving van het station Lojmola ean den spoorweg Suojarvi Serdobol zijn talrijke verkenningen uit gevoerd. De Russische luchtmacht is opgetre den tegen de vijandelijke troepen en militaire objecten en heeft acht vijan delijke vliegtuigen omlaag gehaald. Het Russische legerbericht van Za terdagavond luidt: Op 9 Maart niets van belang aan het fijont. In de baai van Wiborg heb ben de sovjettroepen de eilanden Pro- kamsoari en Puispansaari bezet, aan- de Westkust van de baai bezetten zij de steden Karpiila, Ruhela, verder de stad Repola ten Noord-Oosten van Wiborg. De sovjet luchtmacht trad op tegen de vijandelijke troepen en tegen militaire doelen. Vijf vijandelijke vlieg tuigen werden neergehaald. handelingen over een handelsverdrag vorderingen gemaakt. Verder heeft Rusland het Japansche voorstel aan vaard, waarbij twee commissies zullen worden ingesteld ter regeling van de grensafbakening. De onderhandelingen hierover duren voort. Binnenkort wordt een overeenkomst verwacht inzake de visscherijkwestie. Eveneens verwacht men een regeling van geschillen over de petroleum en de steenkolen van Sa- chalin, zoodat Japan nog dezen zomer petroleum zal kunnen betrekken. Suma noemde al deze verschijnselen een „al- gemeene verbetering”, maar legde er toch den nadruk op, dat definitieve resultaten nog niet bereikt zijn. Het Finsche legerbericht van gisteren luidtOp het ijs in het Oostelijk deel van de Finsche golf In den loop van den negenden Maart activiteit van patrouil les. Vijandelijke detachementen, welke naar het Noorden probeerden door te dringen, werden door de Finnen terug geslagen. Vijandelijke pogingen het front uit te breiden naar de Noord-Westkust van de baai van Wiborg zijn tot staan gebracht. In de baai van Wiborg hebben de Russische troepen eenige eilandjes over meesterd. Ten Zuiden en Zuid-Oosten van Wiborg levendige activiteit van verken ners en artillerie. Overigens in het Wes telijke deel van de landengte plaatse lijke aanvallen van den vijand, welke werden afgeslagen. In de richting van Parakola en Piokakala heeft de vijand in den loop van den dag heftig aan gevallen en geprobeerd de Vuoksi over te trekken. De Finsche artillerie heeft de aanvallers verspreid. Waar de vijand er in geslaagd was aan te vallen werd hij door het Finsche infanteriegeschut teruggedreven. In den loop van den avond werden alle Russische aanvallen afgeslagen. Het ijs van de Vuoksi is be zaaid met lijken van roode soldaten. Te Taipale bedrijvigheid van de artillerie. Russische aanvallen werden afgeslagen. Ten Noord-Oosten van het Ladogameer heeft de vijand aanvallen ingezet op Uoma en Kollanjola. Daar zijn de Rus sische pogingen, op te dringen tot stand gebracht, evenals dat elders het geval was. Elders zijn aanvallen van Finsche patrouilles en hinderlagen met succes bekroond. In den loop van den negenden Maart hebben Finsche luchtstrijdkrachten ver- Scandinavische persstemmen. Noorsche conservatieve blad „Morgenbladet” schrijft: De groote taak van vandaag voor de politiek van Noorwegen en Zweden is, een methode te vinden om Finland te helpen zonder den oorlog van Westelijk Europa tot Scandinavië uit te breiden. Het is nog mogelijk een weg te vinden, maar er valt geen tijd te verliezen. Het Zweedsche blad „Socialdemokra- ten” weert zich krachtig tegen de cri- A kenningen uitgevoerd tot ver achter de vijandelijke linies. Detachementen, colonnes gevechtswagens en. ravitail leer ingsconvooien, welke op het ijs en in den Archipel van de Finsche golf werden waargenomen, zijn gebombar deerd en uit machinegeweren beschoten. Eenige tientallen Russische voertuigen werden vernietigd. In de operatiezóne is de activiteit van Russische vliegers levendig geweest in de baal van Wiborg ten Noord-Oosten van Ladoga en in de buurt van Petsamo. In het binnenland heeft men een vijandelijk escadrille op gemerkt in het Zuld-Westen van Finland en in de streek tussschen Hanima en Sakkijarvi. Zes Russische vliegtuigen zijn omlaag geschoten. Kuusinen gearresteerd Het Stockholmsche blad „Aftonbla det” verneemt uit Kaunas, dat Kuusi nen en de overige leden van de door de sovjets ingestelde „Finsche volks- regeering” zouden zijn gearresteerd, omdat zij critiek hebben uitgeoefend op de regeering te Moskou wegens het openen van onderhandelingen met Fin land. Te Stockholm wordt voorts ver nomen, dat Kuusinen in de „Komso- molska Pravda” een artikel heeft ge publiceerd, waarin hij doet opmerken, dat de Finsche regeering een einde dient te maken aan het nuttelooze bloedvergieten op de landengte van Karelië. Dit artikel heeft niet nage laten, opzien te wekken aangezien vol gens geruchten, welke te Helsinki in gang vinden, de rol van Kuusinen vol komen uitgespeeld is. Het doel van het bezoek Volgens United Press is het voor naamste doel van von Ribbentrop’s be zoek aan Rome Mussolini eenige inlich tingen te geven in verband met Welles’ bezoek, wanneer deze de volgende week weer in Rome zal terugkeeren. De dis cussie over de Russisch-Finsche vredes- j onderhandelingen zal geheel en al op de tweede plaats komen gedurende deze besprekingen. Het bezoek van von Ribbentrop aan den Paus heeft tot doel om ook naar buiten blijk te laten geven van de ver beterde betrekkingen tusschen het Derde Rijk en het Vaticaan. De „Sunday Dispatch” meent, uat het doel can von Ribbentrop is Italië te brengen tot toetreding tot de Duitsch-Russische combinatie tegen En geland. Er zouden meeningsverschillen hebben bestaan tusschen Berlijn en Rome ten aanzien van den oorlog in Finland. Hitler hoopt echter, dat de spanning verlicht zal worden, wanneer Italië er in toestemt steun te verleenen aan de Duitsch-Russische bemidde lingspoging. De Italiaansche bladen stellen vast, dat het beziek „niets bijzonders” be- teekent. De „Popolo d’Italië schrijft: Het Duitsch-Italiaansche bondgenoot schap blijft in den vorm van en in den geerst van het pact in zijn geheel be staan. De „Regime fascista” verklaart dat het bezoek de beteekenis heeft de „as” in volle werkzaamheid te behou den. Naar United Press te Londen ver neemt, is een overeenkomst bereikt tusschen de Britsche regeering en Ro me, waarbij waarschijnlijk de Engel sche kolenexport naar Italië, welke thans twee millioen ton bedraagt, meer dan verdubbeld zal worden. Tot op he den was de Engelsche kolenuitvoer naar Italië 46 procent van den totalen Britschen uitvoer naar Italië. tiek in de Fransche pers en radio op de houding van Zweden in de Finsche kwestie en tegen de beschuldiging dat Zweden druk op Finland zou hebben uitgeoefend om een „schandelijken vrede” te aanvaarden. Wij Zweden, al dus het blad, willen niets liever dan een eervollen vrede voor Finland en in het geheel geen schandelijken vrede. Indien de oorlog voortduurt, zullen wij alles in ’t werk stellen, om Finland zooveel mogelijk te helpen. heeft gegeven, daar dit bij de ont vangst van regeeringspersonen georui- kelijk is. Bij de besprekingen tusscnen den Paus en den Duitschen minister was verder niemand aanwezig, ue Paus spreekt vloeiend Duitsch, daar nij vele jaren nuntius in Berlijn is ge weest, zoodat er geen tolk was. Von Ribbentrop verliet na een uur en vijf minuten de vertrekken van den Paus en begaf zich naar den Pau- selijken staatssecretaris, kardinaal Economisch memorandum Welles heeft te Berlijn en Parijs een economisch memorandum overhan digd, hetgeen hij ook te Londen zal aanbieden. Het is hetzelfde memoran dum, dat de Amerikaansche regeering aan de neutralen heeft medegedeeld. Hierin wordt de economische politiek van Amerika uiteengezet en verklaard, dat de internationale handel na den oorlog bevrijd moet worden van de thans bestaande belemmeringen. Nieuwe regelingen op het gebied van douane, wisselhandel en credietwezen moeten daartoe tot stand worden ge bracht. De Amerikaansche onderstaatssecre taris Sumner Welles is gisteren van Le Bourget naar Londen vertrokken. Hij reisde met een verkeersvliegtuig dat ge ëscorteerd werd door verscheidene Fransche jachttoestellen en Engelsche verkenningsvliegtuigen. Op het Lon- densche vliegveld werd hij o.m. verwel komd door den Amerikaanschen am bassadeur, Kennedy. Welles heeft te Londen zijn intrek genomen in hetzelfde hotel, waar ook lord Halifax, de minister van buiten landsche zaken, woont., Vanmiddag zal Welles de pers ont vangen en bij die gelegenheid mededee- len, hoe hij zich voorstelt de vier dagen van zijn bezoek aan Londen te besteden. Het verluidt, dat zijn eerste officieele contact met lord Halifax zal zijn en dat hij daarna met Chamberlain zal spreken. In de naaste omgeving van Sumner Welles geeft men te kennen, dat hij de uiterste discretie in acht zal nemen, zooals hij ook te Rome, Berlijn en Parijs heeft gedaan. In Amerikaansche kringen te Londen wordt verklaard, dat het nutteloos is eenig nieuws te verwachten over de reis van Welles aleer hij in de Vereenigde Staten terug zal zijn en dat dat dan nog alleen te verwachten is van president Roosevelt. Schoonheidsmodteri Tanks verdwenen in groote gaten in het ijs. Te Helsinki wordt verklaard, dat het aantal verdronken soldaten in de honderden loopt. De Russen hebben gisteren eveneens den geheelen dag aangevallen ten Oosten van Wiborg, waar zij het Vuoksemeer trachtten over te steken. Hun formaties werden evenwel door de Finsche artillerie uiteengeslagen en bij het invallen der duisternis waren alle aanvallen vruchteloos gebleven. Te Vuokse is het ijs bedekt met hon derden lijken van Russische, soldaten. Ten Noord-Oosten van het Ladogameer zijn alle pogingen door de Finsche linies te breken, verijdeld. Finsche patrouilles bestoken de vjj andelijke troepen voortdurend. Meer naar het Noorden, aan het front van Salla, hebben de Russen een aanzienlijke strijdmacht geconcentreerd en men kan operaties op groote schaal verwachten. Aan het front in het Poolgebied woedt een bewegingsoorlog, en het is onmog-jlijk van overwinnaar of over wonnene te spreken. De sneeuw ligt te hoog voor operaties op groote schaal en de koude is nog steeds zeer hevig. Te Taipale werd een aanval afgeslagen. De discipline van het leger is prach tig. Het vooruitzicht op vrede heeft niet den geringsten invloed gehad op de gevechtskwaliteiten der soldaten. Finsche burgers met wje men over de kansen der vredesonderhandelingen sprak, schenen eenstemmig te verkla ren, dat, hoewel vrede welkom zou zijn, zij er de voorkeur aan zouden geven, hun leven te offeren, indien het een oneervolle vrede zou moeten zijn. ren, kwamen zes andere schepen in de contrólebases aan. Nader wordt gemeld, dat thans nog slechts drie Italiaansche kolenbooten in het contrabande-contróle-station te Duins liggen. Tien andere zijn in den loop van den nacht en hedenochtend vertrok ken. sproken en gezegd, dat de Finnen Rus land nooit vijandig gezind zijn ge weest. De Russische oorlog tegen Fin land is nutteloos en schadelijk voor het nationale belang van Rusland. De oorlog werd ontketend door Stalin en Hitl«-r, die gemeene zaak hebben ge maakt om de politieke en economische oriënteering van de Scandinavische landen te wijzigen. Gebruik voor een buitengewoon mooie gel&atsteint, vrjj van rimpels en puistje» YEAST-PAC)tle wonderlijke nieuwe ont dekking, die di DERMA-Gist vitaminen direct op Uw huid laat inwerken. YEAST-PAC dringt door tot de huM, klieren en houdt de poriën schoon, terwijl het tevens de huidspieren voedt en de bloedvaten versterkt. De huid wordt stralend mooi en satijnzacht. Een doeltreffende schoonheidsbehande. ling, die slechts 15 minuten duurt en die U thuis kunt toepassen! U zult versteld staan na de eerste behandeling. Prijzen? f 0.40, f. 1.-. f. 2.-. De Britsche regeering heeft beslo ten, de dertien Italiaansche sche pen met Duitsche steenkool, welke onlangs zijn aangehouden, vrij te laten, met de lading. De Italiaansche minister van bui tenlandsche zaken, graaf Ciano, heeft den Britschen ambassadeur te Rome, sir Percy Loraine, ont vangen, die hem mededeeling deed van het besluit der Britsche re geering. De Italiaansche schepen, welke nog niet met hun lading steenkool de thuisreis zijn vertrokken, zullen de havens, waar zij zich op het oogenblik bevinden, in ballast verlaten en geen andere Italiaan sche schepen zullen worden gezon den om in deze havens steenkool te laden. De Zweedsche hulp aan Finland. De recruiteering van Zweedsche vrij willigers gaat voort en is zelfs ver groot. Dit zou bewijzen, dat het Fin sche comité in Zweden niet veel hoop heeft op succes van de vredesonder handelingen. Vanmiddag nieuwe bespre kingen met Mussolini en Ciano. Vanmiddag om half vijf zal von Rib bentrop een onderhoud hebben met Ciano. Om 5 uur wordt hij door Mus solini ontvangen. Men verwacht, dat de Duitsche ambassadeur von Macken- sen, bij deze beide besprekingen aan wezig zal zijn.. De rijksminister zal het noenmaal gebruiken in de villa Madama met de personen van zijn gevolg. Ciano biedt een diner aan te zijner eere, waar de leden van de Duitsche delegatie en verscheidene Italiaansche persoonlijk heden aanwezig zullen zijn. Het ver trek van von Ribbentrop is vastge steld om 9 uur 30 hedenavond. United Press meldt uit Rome; Von Ribbentrop is om 10 53 uur van morgen door den Paus in audiëntie ontvangen. De minister en zijn gevolg kwamen in vier auto’s van het Vaticaan voor de audiëntie aan. Zij waren vergezeld van den geheimen kamerheer. Een auto met leden van de Duitsche ge heime politie volgde. Tegen ae ge woonte in waren de auto’s niet getooid met de vlaggen van Duitschlanu en het Vaticaan, hetgeen onder de toe schouwers een levendig commentaar uitlokte. Men gelooft dat het Vaticaan er weinig voor voelde de beide vlaggen tezamen te laten wapperen, zoolang de huidige „minder aangename betrekkin gen met Duitschland voortduren In von Ribbentrop’s gevolg bevon den zich de handelsambassadeur van Duitschland, dr. Clodius, en de chef ar het Duitsche protocol von Dorn- jerg. i on Ribbentrop was gekleed tn net mimsterieele uniform en droeg v-en Sierdegen. Hij zag er zeer ernstig uit. Wij vernemen van betrouwbare zij de, dat von Ribbentrop niet voor aen Paus is neergeknield en niet den Pau- selijken ring heeft gekust. Het worai evenwel niet uitgesloten geacht, dat de Paus zijn zegen aan ’t Duitsche volk „Berlingske Tidende” publiceert een bericht uit Boedapest, volgens hetwelk von Ribbentrop, Mussolini en Ciano werken aan een vredesplan, dat aan Sumner Welles zal worden overhan digd, wanneer hij op zijn terugreis naar Amerika weer te Rome komt. Als bron te Boedapest van dit bericht wordt opgegeven: Hongaarsche poli tieke kringen, die in nauw contact staan met Ciano. van Von Ribbentrop, de Duitsche minis ter van buitenlandsche zaken, is te Rome gistermorgen om 10 uur aange komen. Hij werd verwelkomd door den Ita- liaanschen minister van buitenland sche zaken, graaf Ciano, vertegen woordigers van de Italiaansche weer macht en de fascistische partij en door den Duitschen ambassadeur, von Mackensen. Vergezeld van Ciano, be gaf hij zich naar de Villa Madama. waar hij als eeregast der Italiaansche legeering tijdens zijn verblijf in Rome zal logeeren. Mussolini heeft om 11 uur, in tegen woordigheid van Ciano en van den Duitschen ambassadeur te Rome, von Ribbentrop ontvangen. In een gistermiddag uitgegeven of ficieel communiqué wordt over dit on derhoud gezegd: De Duce heeft in bijzijn van Ciano en den Duitschen ambassadeur, te Rome von Ribbentrop ontvangen. Hij heeft een onderhoud gehad, dat een uur en een kwartier heeft geduurd. Morgen zal de Duce een nieuwe be spreking hebben met von Ribbentrop. Reuter veronderstelt, dat zij den in ternationalen toestand onder oogen hebben gezien. Na het onderhoud heeft de Duitsche minister een onderhoud gehad met Ciano. Bij het ongeluk in de Moston-mijn te Manchester zijn, naar officieel wordt medegedeeld, 5 man om het leven ge komen en 30 gewond. De slachtoffers waren gezeten in lorries, welke uit de rails liepen en over elkaar schoven, waardoor zij vol komen vernield werden.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2