SPORT HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 12 MAART 1940. VIERDE BLAD, PAGINA 3. HAAGSCHE VOETBALBOND DE COMPETITIE DER DAMES HAAGSCHE BILJARTBOND NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR DENEMARKEN ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE VAN DEN H.V.B. ADSPIRANTENCOMPETIT1E VAN DEN H.V.B. NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.H.B. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN DEN H.S.B. DUBBEL HOLLANDSCH SUCCES TE ZURICH HAAGSCHE AMATEURKAMPIOEN- SCHAPPEN J0 DE GROOT NATIONAAL KAMPIOEN MIDDENWEEKCOMPETITIE VAN DEN H.V.B. DORUS ELTEN RAAKTE IN DE TWAALFDE RONDE GEWOND HOCKEY. VOETBAL. De lagere klassen. Overzicht le deed ZWEMMEN. welslagen WIELRENNEN. elk team 12 wedstrijden in totaal te spe- BADMINTON. Voor B. en C. klassers. BILJARTEN. mann 2 pt. Op 3 Duno 2 -ils programma A.D.O. A— Maart: Drievoudig succes van mevr. Koch- Ernst. Het uit een 8 8 2 3 1.66 1.37 1.12 Spannend gevecht om den titel in het halfzwaargewicht. D.K.C. 2—DIE HAGHE 0—1. Voor de 3e klasse B van den K.N.K.B. is Zondag te Delft gespeeld de wedstrijd D.K.C. 2—Die Haghe. Het was over het geheel een gelijkopgaande strijd met een iets beter Haagsch middenvak. Beide ver dedigingen waren gedurende den geheelen wedstrijd de resp aanvallen de baas Juist een half uur na de hervatting moest één der Delftsche verdedigers echter zwichten voor een uiterst handig schot van zijn tegenstander (01). Een gelijk spel had de verhouding wel beter weergegeven. 16 43-14 14 0 1 1 1 16 57-12 11 .26-17 9 35-18 telaar nu de remise. Na analyse bleek, dat ook de beste voortzetting van Koster ver moedelijk niet meer dan remise had op geleverd. En verrassing was nog de uitslag van de partij VoorwindeHeufke Kantelaar. Door een kwaliteitsoffer bereikte zwart nog re mise. De partij Kostervan Raay werd weder afgebroken. Koster bood taaien tegenstand maar de afgebroken stelling is vermoede lijk niet te houden. BOKSEN. De uitslagen van de voor de M C. van den H.V.B. gespeelde wedstrijden zijn al dus: A f d. A 1-1 R Gr a14e Comp L M a 4—1; 3-ÏI R Gr—2-1 R Gr 3—8; Oranje Vo gelsMCIIRGr 21; ChAteau Bleule Verbplafda 1—5; le div E M C—S C L V a 15—7. Afd. B: Staf A C le L C a—le L C Tr D 15—0; 3-IRGra—MGDafdED 0—9; 13 M C aVerb afd le div a 15; 11 R Gr b Tr D V H a 3—4; le Verb pl afd b—Res Gr Comp Gr 10. Afd. C: 13MCb—3-1 Grb 3—2; Verb pl afd C—B H P 1—2. Afd. D: Genfer V V—Staf A C le L C b Minerva BoysVerb pl afd le div c 2e Comp B TrVerb afd le div b „Entre Nous” kampioen der tweede afdeeling. In de competitie van den Haagschen Biljartbond is het „Entre Nous” na een spannenden strijd tegen H.A.B.V., welke met 53 werd gewonnen, gelukt het kampioenschap der tweede afdeeling te veroveren Een mooi present ter gelegen heid van haar 5-jarig bestaan. Aan het einde van den wedstrijd wer den namens den H.B.B. vriendelijke woorden gesproken door den voorzitter en secretaris, de heeren F. Stok en H. Stoker. „Entre Nous” moet nu nog uitkomen tegen de nog niet bekende kampioens- SchmidtVoorwinde: In de Weensche partij koos Voorwinde een variant uit lang vervlogen tijden, hetgeen tot een ingewik keld middenspel leidde. Schmidt, die deze variant blijkbaar niet kende, vond de juiste voortzetting niet verkreeg niet alleen een geïsoleerden pion in het centrum, maar eveneens een geïsoleerden dubbelpion op den koninginnevleugel. Voorwinde maakte hier een dankbaar gebruik van, veroverde twee pionnen, waarna Schmidt de vlag streek. Heufke KantelaarKoster; De Nimzo- Indische verdediging leidde tot een gelijk opgaanden strijd, waarin Heufke Kante laar na lang manoeuvreeren de leiding nam. Koster is echter listig in het beden ken van parades en ondernam ’n attaque op de vijandelijke rochadestelling. De D. D ’er onderschatte dezen aanval en Koster kreeg nog goede kansen, wikkelde in tijd nood niet correct af. De raadsheeren van den Haag A: ongelijke kleur waarborgde Heufke Kan- Blauw kon het op geen stukken na bol werken tegen R.V.C. en verloor met 012. A.D.S. leidt nog steeds met 16 p. uit 10 wedstrijden op den voet gevolgd door Duno met slechts 1 p. achterstand. Eerste klasse D. Verrassend is, althans voor ons. de 04 nederlaag die A.D.O. op eigen veld moest incasseeren van Laakkwartier. Intusschen een meer dan keurige prestatie van de rood-zwar- ten. Spoorwegen verloor, zooals verwacht werd, van Quick en wel met 06. V.U.C. boog met 37 het hoofd voor D.H.C. en Tonegido stuurde H.B.S. met een 30 nederlaag terug. De wedstrijden om het kampioenschap van den Haagschen Boksbond zijn gister avond in gebouw „Arena” aangevangen met de klassen B en C Uit de klasse B kwamen slechts twee boksers in den ring, doch van de C-klassers was de inschrijving grooter. Er werd gebokst over 3 ronden van twee minuten. De tijd liet niet toe in alle ge wichten tot een beslissing te komen. De resteerende partijen zullen tegelijk met klasse A worden afgewerkt. De uitslagen luiden Klasse B LichtgewichtEvers w.o.p. van Hofland. Klasse C. WeltergewichtKlein wint van A van Eist, door opgeven in de 3de ronde; Klein wint van Rieff door k.o. in de 1ste ronde. Klein kampioen. Vedergewicht: Zeegers w.o.p. van Nieuwpoort; Nieuwpoort w.o.p. van de Winter. Door terugtrekken van de Winter werd Zeegers kampioen. Half zwaargewicht: Brandwijk wint van de Graaf door k.o. in de 3de ronde; Gou- benloos w.o.p. van T van Eist; T. van Eist w.o.p. van I larks; de Graaf w.o.p. van Goubenloos; Brandwijk w.o.p. van T. van Eist; Brandwijk wint van Marks door op geven in de 2d? ronde. Wedstrijd-overzicht. Eersteklasse A. Een alleszins span nende ontmoeting is H.B.S.Westerkwar- tier geweest. Beide teams vertoonden een vlot, goed sluitend samenspel. Rust kwam met blanken stand, waarna de thuisclub hvt eerst scoorde, doch de bezoekers maakten niet alleen gelijk, doch, ondanks zeer goed werk van den Houtrust-doelver- dediger scoorde zij nogmaals en wonnen o.i. verdiend met de odd-goal (21). A.D.O. won thuis na een spannenden strijd met 43 van Laakkwartier en D.H.C klopte V.U.C. in het Stadion met 3—2 Westerkwartier leidde nu met 13 p. uit 8 wedstrijden, gevolgd door A.D.O. met 15 p. uit 10 ontmoetingen. Eerste klasse B. Fraai is de 31 overwinning te noemen, die Scheveningen op V.U.C. behaalde. Celeritas won met 101 van S.V.C., doch deze cijfers geven geenszins een juist beeld van de veel groo ter kracht van de rood-gelen, doch laatst genoemden vormden in alle opzichten een veel beter geheel. Zwart-Blauw had het aanvankelijk verre van gemakkelijk tegen Rijswijk. (>>ch vertrok tenslotte toch met een royale 71 zege. De Fruitwegspelers leiden nu keurig met 11 p. uit 6 wedstrij- dn. Eerste klasse C. In deze afdeeling sloeg C.V.S. met 11—2 S H OT Kranen burg moest voor de tweede maal het hoofd buigen voor Duno en wel met 64. Oranje- Voorwinde aan de leiding- In het Nationaal Schaakgebouw werden gisteravond de twee uitgestelde partijen uit de vijfde ronde gespeeld, terwijl tevens verschillende afgebroken partijen tot een beslissing kwamen. De uitslagen luidden: W. SchmidtF J Voorwinde 01 J. Heufke Kantelaar— A W. Koster Afgebroken partijen: B. van Berkeldr W.Euwe j; F. J. VoorwindeJ. Heufke Kantelaar j— De stand luidt thans: F. J. Voorwinde 3J J. Heufke Kantelaar 3, G. van Raay 24 B van Berkel en dr. W. Euwe, beiden 2J A W. Koster 1|**, N. Schmidt li*. J Nijman 1. Afgebroken partij. Het verloop van de partijen wai’ aldus: Afdeeling B: Den HaagRotterdam: De competitie-leider kan, wat de jongere elf tallen betreft, tevreden zijn, want niet al leen werden de meeste programma’s ge heel afgewerkt, doch tevens zijn de resul taten in de meeste gevallen van dien aard geweest, dat de beslissingen voor de hoog ste en laagste plaatsen in de zeer naaste toekomst bekend kunnen worden, zoodat het programma dan niet tot ver in Mei behoeft te worden voortgezet. H.D.M. 2 handhaafde zich b.v. keurig op de eerste plaats door thuis met 51 van H.O.C. 2 te winnen Wel gaven de gasten goed par tij, dank zij het mede aanwezig zijn van spelers als Geudeker en Pfeiffer, doch de vlugge H.D.M.-aanval zag binnen 20 minu ten kans om door v. d. Hoeven en van Groningen een 20 voorsprong te verkrij gen, welke even voor de rust door H.O.C. uit een strafcorner tot 21 verkleind werd. Vooral Van Groningen is een spe ler van wien H.D M. nog veel pleizier kan beleven. Naast hem speelde de Benjamin Schuursma een bijzonder handige en snelle partij. Deze beide spelers brachten den H.O.C -keeper telkens tot wanhoop, en toen van der Hoeven zijn goalgetters- capaciteiten ook nog eens gedemonstreerd had, kon H O.C. 2 met een 51 nederlaag huiswaarts keeren. HD.M. 3 heeft zich krachtig gerehabiliteerd, hetgeen Togo 2 op een 29 nederlaag te staan kwam. Met deze Togonen vlot het maar matig, doch een ongeluk komt zelden alleen, want ook de Kieviten werden geklopt en wel in eigen omgeving door Maasstad, dat later met negen man spelend, toch met 20 ster ker bleef. H.H Y.C. 2 bleef goed in de running voor de hoogste plaats, getuige een 51 overwinning op Leiden 2, zoodat in de volgorde dezer afdeeling geen wij ziging gekomen is. Afdeeling C. H O.C. 4 heeft zich weer krachtig doen gelden en de eerste plaats kunnen behouden door een 31 revanche op Groen Geel. Waar ook Te Werve in ouden vorm tegen H.H.Y.C. 3 uitkwam, kan de 61 overwinning van Verheeke en zijn spelers geen verwondering wekken. De strijd om de eerste plaats is er slechts nog spannender door geworden H D M 4 deed gelijk het een sterke reserve-ploeg betaamt en klopte de Delftsche Studenten 2 op Klein Zwitserland met 3—1, terwijl ook Rijswijk aan de verwachting beant woordde De Rijswijksche spelers wonnen aan de Roggewoning met 32 van V.C.L.. zoodat Rijswijk thans in hooger en de Lyceïsten in lager omgeving verhuisd zijn Afdeeling D: H.O.C.’s ploegen hebben het er Zondag weinig florissant afgebracht, want ook het derde verloor en wel met 21 van Rotterdam, welke ploeg nog on langs door de hekkesluiters geklopt werd. Voor H O C. 3 zal het zoo langzamerhand een heele toer worden om de laatste plaats te verlaten. Een scherp contrast hiermede vormt de sterke ploeg van het Neder- landsch Lyceum, welke lijnrecht op het kampioenschap aanstevent. Nu weer een 92 overwinning op H.D.M 5. doch erkend dient te worden, dat de H.D M -doelman een totale off-day had. Want zoo groot was het krachtsverschil toch werkelijk niet De Lyceïsten zijn hiermede het kam pioenschap vrij dicht genaderd. Dordrecht bewees weer eens haar kracht en klopte Victoria 2 in eigen omgeving met 5—1. zoodat deze ploeg thans sterk in de run ning voor de tweede plaats komt. Afdeeling E: Voor Victoria’s reserve- ploegen is het Zondag een teleurstelling over de geheele Unie geworden. Behalve het tweede, verloor ook het derde en zoowaar ook het sterke vierde. Victoria 3 zag zich op Waalsdorp met 54 door Togo 3 geklopt, en waar H D M. 6 niet naar Leonidas 1 behoefde, bleef voorts nog de ontmoeting tusschen H.H.Y.C. 4 en de Kie viten 2. H.H Y.C ’s ijzeren garde verschalk te de jeugdige Kieviten naar genoegen en het resultaat werd een 20 overwinning voor HH.Y.C Afdeeling F: H.H Y.C. 5 heeft nu weer een kans op de leiding gekregen want niet alleen werd er uit met 43 van Rijs wijk 2 gewonnen, doch tevens verloor Vic toria 4 op Klein Zwitserland met 72 van de Delftsche Studenten 3. Beide uitslagen toonen voldoende aan. dat het onderling krachtsverschil in de kopgroep toch niet zoo bijster groot is. Groen Geel 2 bleef op het goede pad en klopte S O S. 2 met 30. Afdeeling C: Merkwaardig is overigens de 23 nederlaag welke Te Werve 2 op Klein Zwitserland tegen Togo 4 onder ging Dat is een leelijke tegenvaller voor Te Werve’s kansen op de leiding. De Kie viten 3 zorgden tevens voor de eenige overwinning in het Wassenaarsche kamp Bravo 1 Groen Geel 3 werd daar met 41 geklopt, zoodat het alles bijeen een wei nig gunstige competitie-Zondag voor de Groen Gelen geworden is, want uit vier ontmoetingen werd slechts één punt ver overd. Afdeeling H: H.D M.’s beide reserveploe- gen. het zevende en achtste zijn op het goede pad gebleven. Het achtste slaagde er zelfs in gelijk te spelen met H.H Y.C 6. dat de leiding in deze afdeeling beeft en het zevende bracht het eveneens tot een zelfde resultaat (22) in haar ontmoeting tegen Groen Geel 4. zoodat de laatste plaats thans waarschijnlijk voor goed ver laten is. in -rte maken, terwijl Bas Heijdt mede veel tot gememoreerde victorie heeft bijgedragen. Archipel 4 moest met 16 de victorie aan het op visite komende V U.F laten en A.E.C. 2 ging vanzelfsprekend tegen Wals-Pellenaars vóór Schulte-Boey. Zondag werd op de winterbaan te Zu rich weer een internationaal programma verwerkt met als pièce de resistance een 100 k.m. koppelwedstrijd. Deze course heeft een dubbel Nederlandsch succes op geleverd, want WalsPellenaars verover den de eerste plaats in localen recordtijd en de tweede plaats werd eveneens door landgenooten bezet, namelijk door Schul teBoeyen. Alle overige koppels hadden één of meer ronden achterstand. Een tweede succes brachten WalsPellenaars in een sprint op tandems, waarin zij eveneens eersten werden. De uitslagen luidden: Sprint op tandems: le serie: 1. Wals Pellenaars, 2 EgliBühler op 5 lengten; 2e serie: 1. EgliBühler, 2. WalsPelle naars op 1 lengte; 3e serie: 1. Wals—Pel lenaars, 2 EgliBühler op halve lengte. Totaaluitslag: 1. WalsPellenaars met 4 pt., 2. BühlerEgli met 5 pt. Achtervolging over 4 k.m.. Somers wint van Litschi met 60 m. in 4 min. 57.6 sec. De tijd van Litschi was 5 min. 5.4 sec. Omnium Zwitserland—Vreemdelingen: Sprint. 1. Bolliger, 2. Schulte, 3. Boeyen, 4. Deneef. 5 F. Stocker, 6. Heimann. Achtervolging over 4 k.m.: 1. vreemde lingen (Schulte—Boeyen—Deneef) in 4 min. 45.8 sec., 2. Zwitserland (Bolliger StockerHeimann) in 4 min. 49.6 sec. Puntenwedstrijd: 1. Boeyen met 9 pt., 2. Stocker 5 pt., op 1 ronde 3. Schulte 7 pt., 4. Bolliger 5 pt., op 2 ronden 5. Deneef met 12 pt., 6. Heimann met 12 pt. Totaaluitslag der omnium: Vreemdelin gen 28 pt.. Zwitserland 18 pt. Koppelwedstrijd: 1. WalsPellenaars 40 pt. in 2 uur 4 min. 28.8 sec. (record), 2. SchulteBoeyen 24 pt. Op 1 ronde: 3. BühlerEgli 0 pt. Óp 2 ronden: 4. KnechtSaladin 11 pt.. 5. SomersHei- ronden: 6 Stocker Zimmermann 12 pt., 7 LitschiRichli 7 pt. Op 4 ronden 8. WagelinBolliger 17 pt., 9. GilgenDiggelmann 11 pt., 10. Su ter Kaufmann 9 pt. Op 5 ronden: 11. H. MartinWyss 5 pt. Op 6 ronden: 12 Per retWeber 7 pt. DeneefStocker gaven OP SCHAKEN. De overige klassen. Haarlem-Amsterdam: De ploeg van de dames Roos zal die van mej. Vreede ongetwijfeld ten zeerste erkente lijk zijn voor de 42 overwinning, welke R W. op Amsterdam heeft kunnen beha len. Wel zijn de kampioenen van het vo rige jaar daardoor nog niet op de tweede plaats gekomen, doch voor Bloemendaal beteekent deze Amsterdamsche neder laag een voorsprong van twee punten. De ploeg van mej. Vreede heeft nu tevens nog een goede kans op de tweede plaats gekregen. B.D.H.C. zelf had het niet moeilijk met de Amsterdamsche reserves, hetgeen te verwachten viel. Met 40 bleef B.D.H.C. sterker. Ook de reserves uit Bloemendaal bleven aan de winnende hand door een 20 overwin ning op Hurley, terwijl de Strawberries zich tegen R.W. 2 beter hielden dan ver wacht werd. Niettemin is het toch weer een 21 nederlaag geworden. 't Gooi: Hilversum heeft de tweede plaats kunnen behouden, doch de 21 overwinning op Laren thuis heeft toch ook geen al te grooten indruk kunnen maken. Amersfoort heeft het nu thuis niet tot een overwinning op Be Fair kunnen brengen. Het is 4—4 geworden, een fraaie prestatie der Hilversumsche dames. Schaerweyde is opnieuw het slachtoffer geworden en het ziet er na de 25 nederlaag thuis tegen Baarn niet naar uit, dat de ploeg uit Zeist de on derste plaats nog ontgaat. Den Haag AH.D.M. 2 heeft op nieuw teleurgesteld, want een nederlaag met 14 tegen Hudito in Delft had o.i. toch wel voorkomen kunnen worden Voor Hudito een onverwacht succesje, waardoor er nog een mogelijkheid be staat om de laatste plaats aan een andere ploeg af te staan. Hopelijk wordt dit niet T.O.G 2. dat Zondagochtend met the odd goal thuis van V.C.L. verloor. Wij hadden de reserves der a.s. kampioenen sterker geacht. Als grootste verrassing is echter de kleine nederlaag (1—0) van nog „siecnts 18 wedstrijden voor boeg! V.U.C. 10 verloor in het stadion *net 6—2 van A.T.V.V. 1 Wedstrijd-overzicht. "Afdeeling A. In ’t begin van den wedstrijd DuinoordR.A.S. werd één mi nuut stilte betracht in verband met het overlijden van den heer Wolthers, be stuurslid van R.A.S. Het was een kamp tusschen twee gelijkwaardige ploegen, die in de eerste helft beurtelings de leiding namen en ieder drie doelpunten scoorden. Daarna waren de goals minder goedkoop en 't scheen zelfs, dat de ontmoeting in een draw zou eindigen, want er werden aan weerskanten vele kansen gemist. Ein delijk echter wist Sporre aan de rood- hemden de leiding te geven met een mooi schot en hoe R.A.S. ook „vocht” de zeker verdiende gelijkmaker kwam niet. De club van Schouten en Touw won alzoo met 43. Na afloop had nog een kleine plech tigheid plaats. De Duinoordschare nam afscheid van haar midden-voor Sporre, die wegens vertrek naar Arnhem, de rood zwarte kleuren niet meer dragen kan. Die Haghe nam geen halve maatrege len met A.V.A. 1845, want het vertrok met een alleszeggende 121 overwinning, hierdoor met 12 punten uit 7 wedstrijden de eerste plaats onbedreigd blijvende be zetten. Afdeeling B. In het Stadion werden de punten tusschen V.U.C. en Nillmij. broe derlijk gedeeld (22). P.T.T., dat geen schaduw meer is van vroeger, verloor op eigen terrein van S.V.G.E.B. met 011 en Minerva Boys, dat enkele invaller telde, moest de eer plus de punten aan het sterke Laurens laten met 1—2. De kopgroep ziet er nu als volgt uit: 9 8 8 5 K.N.B. 2 kwam met enkele invallers uit tegen Laakkwartier 7; de victorie bleef met 21 aan de rood zwart geblokten, die nog steeds onge slagen zijn. Een alleszins eervolle neder laag voor Votel en zijn jongens, tweede elftal van N.L.S. (geheel Militairen bestaand) heeft nog niet aanvang met de competitie kunnen ma ken. want de tegennartij Rijswijk 4 liet verstek gaan. Dit N.L.S.-team heeft dus nog „slechts” 18 wedstrijden voor den Een uitnoodiging voor Helsingoer. Bij het secretariaat van de technische commissie van den K.N.Z.B. is een uit noodiging binnengekomen om enkele Nederlandsche zwemsters deel te laten nemen aan wedstrijden, welke Woensdag 3 Juli, Vrijdag 5 Juli en Zondag 7 Juli te Helsingoer, de stad, waar Ragnhild Hveger woont, worden gehouden. De bedoeling is, dat er een Olympisch piogramma wordt samengesteld, n.l. de 100 en 400 meter borstcrawl, de 200 me ter schoolslag en de 100 meter rugslag. Op elk nummer kan één Nederlandsche zwemster uitkomen. Tegenstandsters zul len zijn de Deensche meisjes en Belgi sche zwemsters, die eenzelfde invitatie hebben ontvangen als de Nederlandsche dames. Uit een begeleidend schrijven blijkt, dat men in Denemarken natuurlijk zeer teleurgesteld is over het feit, dat dit jaar naar alle waarschijnlijkheid de Olympische wedstrijden te Helsinki geen doorgang zullen vinden. Daarom zijn de wedstrijden te Helsingoer bedoeld als een soort Olympische wapenschouw, waaraan echter alleen zwemsters van neutrale landen kunnen deelnemen. De mogelijkheid bestaat, dat dezelfde deelneemsters, die te Helsingoer aan den start verschijnen, daarna te Aarhuus of te Kopenhagen uitkomen. De technische commissie van den Zwembond zal te zijner tijd een beslis sing inzake deze uitnoodiging nemen. Mocht de invitatie worden aanvaard, dan zal dit zeker een buitengewone stimu lans beteekenen voor een intensieve trai ning van onze zwemsters in de komende maanden. Het beroepsbokssportseizoen is gister avond te Rotterdam besloten met een ontmoeting in de nagenoeg geheel bezette Doelenzaal tusschen Dorus Elten, den kampioen van Nederland in het half zwaargewicht, en den comingman Jo de Groot, die Elten tot een titelgevecht had uitgedaagd. De strijd tusschen deze twee Rotter dammers was zeer spannend. Elten, die, evenals zijn tegenstander, 79 k.g. woog, vond in de Groot een moeilijken tegen stander. Toch wist hij hem in de vijfde ronde leelijk in moeilijkheden te bren gen. Een mooie serie op het gelaat had de Groot van de wijs gebracht en alleen door hangen wist deze het einde van de ronde te halen. Na een tweetal zwakke ronden kwam de Groot er echter weer beter in en ter wijl de kampioen een paar waarschuwin gen kreeg wegens telaag duiken, wist de Groot door goede aanvallen en ook door nuttig werk in de clinches vele punten te verzamelen In de twaalfde ronde kreeg Elten een bloedende wonde onder het oog. welke door den scheidsrechter zoo ernstig werd geacht, dat deze den strijd staakte. De puntentelling was toen in het voor deel van de Groot, zoodat hij winnaar werd verkla-rd. waarmede de Groot dus het nationale kampioenschap in het half zwaargewicht behaald had. De uitslagen van de overige partijen waren: N.B.U.-amateurs: Noteboom (58 k.g.), Rotterdam, wint op punten van Hutte- man (58 kg Rotterdam, na 4 maal 2 minuten: Grootenboer (77 k e.), Rotter dam. wint op punten van Waagmaker (76j k.g.), Amsterdam, na 4 maal 2 mi nuten; de Roode (77 k.g.), Rotterdam, wint op punten van Lubke (78 k g.), Am sterdam. na 4 maal 2 minuten. Beroepspartij: Luc. van Dam (70.7 kg Rotterdam, wint op punten van Tom Buil (70.2 k.g België, door k.o. in de derde ronde. VIERDE LUSTRUM VAN H.T.M. Het vierde lustrum van de H.T.M. is Zaterdag j.l. in „Musica” herdacht. Van 67 uur hielden de trammenschen een receptie, welke vrij druk bezocht werd. Bloemen werden geoffreerd door de ver- eenigingen H.D.V. Tooneel en Minerva Boys, Feestcommissie H.T.M., Haagsche Tram Harmonie, Chauffeursvereeniging O.B. en het Bedrijfselftal. Vooral het ori- gineele bloemstuk met voetbal trok de bijzondere aandacht. De diverse afgevaar digden richtten zeer sympathieke woor den tot de jubileerende vereeniging, zoo mede de heerén G. J. de Zwaan (Be drijf), K. Jüngschlager (Middenweek- competitie), J. A. van Erk (Z.M.C. en S. V.G.E.B.), H. J. Hierck en G. H. v. d. Moolen sr. (bestuur H.V.B.). In de avonduren kwamen nog telegra fische gelukwenschen binnen van de Antwerpsche trambedienden en het Bondsbestuurslid, den heer M. D. Naar, die wegens ziekte verhinderd was acte de présence te geven, terwijl het Haagsch Tram Mannenkoor nog een fraaie pla quette offreerde. De waarnemend voorzit ter, de heer C. P. van Wijk, heeft allen sprekers op eenvoudige, hartelijke wijze dank gebracht voor de gebrachte bewij zen van sympathie. Om 8 uur was de groote zaal van „Mu sica” totaal uitverkocht en hield de heer van Wijk een korte welkomstrede, waar na met de afwerking van het keurige programma een aanvang werd gemaakt. Als conferencier trad op Bernard Ba rends, die op vlotte wijze de juiste stem ming er in bracht, terwijl Siem Nieuwen- huyzen blijk gaf, nog slechts weinig van zijn populariteit te hebben ingeboet. Zijn succes, zoomede van Colly Poldy, Wim Ridel, Johan Strenger en den muzikalen clown Borani, was even groot als ver diend, terwijl ook de accordeonvereeni- ging „Crescendo” o.l.v. J. de Jong zich wederom van haar beste zijde heeft la ten kennen. De muzikale begeleiding van The Swing fours Band o.l.v. Jan v. d. Nat heeft eveneens veel tot het van den avond bijgedragen. Memoreeren wij nog, dat de heeren C. P van Wijk en J. Jerusalem van de op richting af reeds bestuurslid van de H.T. M. zijn, terwijl de aanwezige heer Bliek sr. er zeer veel toe heeft bijgedragen, om H.T.M. tot een krachtige, sympathieke vereeniging te maken. De tombola bevat te zeer vele fraaie en nuttige prijzen en het bal besloot het in alle opzichten zeer geslaagde feest geschreven. Het programma luid volgt: Dinsdag 12 Maart: Wilhelmina G. O. B; E N D. a-AB.C a; O.D H. A.B.V a. Donderdag 14 Maart: E.N.D. BA B C. B; Thalia—A.D.O. a Vrijdag 15 Maart: O.D.I. BH.A.B.V. B; H.G.L.— R.A.Z. Maandag 18 Maart: R.A.Z.—H.G.L.; HA B.V.—O.D.I. Woensdag 20 Thalia A. Donderdag 21 Maart: A.D.O. BThalia B; T.O.G.O.Wilhelmina; A.B.C.—E.N.D, S.V.G.E.B. Laurens Minerva Boys 8 4 Doordat de Lier zich ia Januari j.l. uit de competitie heeft teruggetrokken, heeft elk team 12 wedstrijden in totaal te spe len. S.V.G.E.B. heeft nog thuis V.U.C. en Minerva Boys en uit Nillmij. (62, 61 en 42); Laurens nog thuis V.U.C. en Nillmij. en uit S.V.G.T. (3—1, 4—1, 9—0 en 3—6); M. Boys thuis S.V.G.T. en Nillmij. en uit S.V.G.E.B. en P.T.T. (0—7, 1—5, 16 en 41). Naar onze meening maken de mannen van Henkes, van Eek en Wei mar dus wel de meeste kans op den kam pioenstitel. Afdeeling C. De uitslagen, die in deze afdeeling werden verkregen, mogen normaal genoemd worden. C V S. verloor met 42 van W.D.S., C.W.P. sloeg Sport- ver. 1935 met 43; de ’s-Gravenz. Sport- ver. stuurde Waldorp met een 27 neder laag retour en Dujo klopte de Bell Tele phone met 43. Afdeeling D. Nadat de rust bij Ec- SoH.M.V. met 10 voor de thuisclub was ingegaan, slaagden de gasten er, on danks den wind in den rug, niet in nóch te winnen, nóch gelijk te maken. Integen deel de Ec-So voorhoede trok handig partij van het te ver opdringen van de H.M.V. defensie en niettegenstaande de bezoekers tweemaal wisten te scoren, deden de mannen van v. d. Kooy zulks nog drie keer en behaalden alzoo een 42 victorie. Zoowel H.D.V. als Jagers wisten met 70 te winnen, respectievelijk van Petrolea en den Provincialen Waterstaat. Het leidende duo staat er nu als volgt voor De Jagers 8 8 0 0 16 43-14 2. H.D.V. 8 7 0 1 14 41-9 1.75 Met 14 wedstrijden is men hier uitge speeld, doordat W.A.C. zich indertijd heeft teruggetrokken, waartegen Jagers niet had gespeeld en U.D.V. gelijk had ge speeld (33). Escher Boys won, zooals wij verwacht hadden, met 42 van Lotisico. RAanvankelijk hield zich tegen Duno 2 staande (1—1) doch het betere spel van de groen zwarten werd beloond met een 72 over winning, behaald na sportieven strijd. WOD A. zonder zijn goalgetter Mats- man. liet 1 punt in het Zuiderpark ach ter tegen R.V.C. 5: O.D.B. nam de ver wachte overwinning op Te Werve 2 in ontvangst (41). Afdeeling S 1—7; 7—3; 34. In het wedstrijdprogramma van deze week zijn de volgende wijzigingen geko men: Woensdag: Afd. B: MGDafdED—13M C a, terrein B M T. Donderdag: Afd. B: Res Gr Comp Gr 3-1 R Gr a, terrein Overvoorde. club der eerste afdeeling om te strijden om het algemeen kampioenschap. Om den Waller-beker. Zooals reeds enkele jaren de gewoonte is, organiseert de Haagsche Biljartbond ook dit jaar de wedstrijden om den Wallerbeker. Een groot aantal der aange sloten vereenigingen heeft hiervoor n- W. mo lilM* nla In de zaal van sportschool „Stips” aan het Gevers Deynootplein te Scheveningen zijn Zaterdag en Zondag de nationale bad mintonkampioenschappen gehouden. Er waren 36 inschrijvingen binnengekomen In verband met de weinige animo onder de dames, moest het damesenkelspel ver vallen. In het heerenenkelspel behaalde Wolf man den titel door een overwinning op de Haas, die met een onwilligen arm suk kelde. De wedstrijden waren een groot succes voor mevr. Koch-Ernst, die op twee titels beslag wist te leggen. De voornaamste resultaten waren: Heeren-enkelspel, kwarteindstrijden: J. de Haas slaat H. Ernst 15—12, 155; dr. Koch slaat jhr. Hora Siccama 151, 154 J Woltman slaat P. Zeisman 152, 158; E Swarte wint van F. Ernst 811, 1114 (Ernst teruggetrokken). Halve eindstrijden: De Haas wint van dr. Koch (teruggetrokken); Woltman slaat Swarte 156, 1517. Eindstrijd: Woltman slaat de Haas 1517 15—9. Heeren-dubbelspel, kwarteindstrijden: Woltman en dr. Koch slaan H. Boelens en J Ernst 155, 13—15, 151; Barendse en F Ernst slaan Plantinga en de Weerd 156, 15—9; H. en G. Ernst w. o. J de Haas en P. Zeisman slaan G den Hoed en Nieman 154, 1512. Halve eindstrijden: Woltman en dr. Koch slaan Barendse en F Ernst 156, 1510; H. en G. Ernst sl. de Haas en Zeisman 15-7, 158. Eind strijd: Woltman en dr. Koch slaan H. en G. Ernst 18—17, 15—1. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrijden: mevr. Robberts en Woltman slaan mej Dockheer en ir. Perl 157, 159; mej Dresselhuys en F. Ernst slaan mevr. Boe lens en Boelens 156, 155 mevr. Koch en H. Ernst slaan mev. van Hoek en He ringa 152, 156 Halve eindstrijden: me vrouw Robberts en Woltman slaan mevr, de Ruiter en dr. Koch 715, 156, 158; mej. Dresselhuys en F. Ernst slaan mevr Koch en H. Ernst 159, 155. Eindstrijd mevr. Koch en H. Ernst slaan mevr. Rob berts en Woltman 157, 15—9. Damesdubbelspel, eindstrijd: mevr. Koch en mej. Dresselhuys slaan mevr Boelens en mevr, de Ruiter 153, 150. KORFBAL. Afdeeling G:In deze afdeeling werd de hoogste score gemaakt door V.V.F, dat met 163 in de meerderheid bleef over V.U.C. 8; het derde elftal van W I K. heeft zich tegen het sterke H.B.S. 6. dat hier de leiding heeft, uitstekend geweerd, want met slechts 1T streken de jongens van van Gaaien de vlag, waar bij nog gememoreerd dient te worden, dat W.I.K. met 9 spelers uitkwam en de I wit-zwarten tot driemaal toe in eigen doel schoten. Laakkwartier 5. dat inder tijd uitspelende met 12 van de vijfde editie van Quick had verloren, nam op eigen veld voldoende revanche door nu met 4—2 in de meerderheid te blijven over de Haantjes. Afdeeling HDe drie sterkste teams van deze afdeeling, t.w. A.D.O. 6, Adelaars 2 en C.V.S. 3, boekten wederom succes. De Zuiderparkers speelden met 4—4 gelijk tegen V.O.D. (een' goede pres tatie van de blauw-zwarten) en hebben nu met 7 punten uit 5 wedstrijden beslag op de tweede plaats gelegd, terwijl C.V.S. 3. dat Quick 6 met 74 klopte, nummer één staat met 8 punten uit 5 ontmoe tingen. De jongens van Hoffmann, die er steeds beter in komen, sloegen thuis met 4—1 Wilsonmeters en hebben reeds 12 punten behaald uit 8 wedstrijden. Bij de ontmoeding V.D.S. 3Oranje Blauw 3 liet de scheidsrechter verstek gaan. Een V.D.S.-lid heeft zich op de meest eerlijke wijze van zijn taak gekweten. De rood- witten wonnen met 8—2. Afdeeling IAan den Buurtweg klopte Ooievaars 2 met 50 V.O.G.E.L, 2, een uitslag, welke wel in de lijn der ver wachtingen lag. M.V.K.V. sloeg voor de tweede maal in dit seizoen D.A.V. De vorige maal met 52, nu met 31. Zon der iets, te willen afdingen op deze fraaie verrichting van Joop Crooy c.s. bleek uit deze ontmoeting wel, dat Koppe en zijn mannen ditmaal zeker niet op al te goe den voet stonden met vrouwe Fortuna. Van den uitslag H.V.V. 5T.E.D.O. bleven wij gespeend. Afdeeling J: Met 71 werd Cele ritas 4 in het Zuiderpark door B.M.T. 4 geslagen. De Fruitwegspelers schijnen over voldoende reserve-materiaal de be schikking te hebben, want het eigenlijke „vierde" was het op geen stukken na. Na een emotievollen kamp won V.U.C. 7 uitspelende met 43 van Maasstraat 2. De rood-groenen waren ten zeerste ge handicapt, dat zij niet de beschikking over een keeper hadden. De weliswaar eerlijke fluitist had hoegenaamd geen kijk op buitenspel. Red. Cocks is nog steeds ongeslagen. Nu wonnen de roode-hanen weer met 8—2 van Tonegido 3 en hebben nu reeds 11 punten uit 6 wedstrijden ge distilleerd. Afdeeling K: Tegen het sterke H.W.V.V. wist M.V.K.V. 2 een alleszins verdienstelijke draw (33) uit het vuur te sleepen. Dit is nu reeds het derde ge lijke spel van de Houtwegspelers en tel kens met 3—3. W.D.S. won voor de tweede maal in dit seizoen van Dodge S.V. 2 met 3—0. De blauw-witten ver schenen echter met een gehavend elftal. Clingendaal had tegen V.I.O.S 4 met de rust een 5—1 voorsprong, terwijl de slot stand 6—4 werd voor de jongens van Heesemann en Jan Crooy. Afdeeling L. Het tweede elftal van Cromvliet boekte zijn 7e overwinning in successie. *Nu moest Zwart Blauw 2 met 0—3 de meerderheid van de wit-rooden erkennen. Jagers 2 sloeg aan het Julia- laantje met 43 Spoorwijk 2 terwijl Sche veningen 4 na 5 achtereenvolgende ne derlagen zich kranig hield door op Ockenburg met Kranenburg 3 gelijk te spelen (2—2). Het eerste punt is dus door de groenhemden in ontvangst ge nomen. Afdeeling M: Helaas moest Crom vliet 3 op Madesteijn den zwaren strijd tegen Postduiven 3 met 9 man aangaan. De gevolgen bleven niet uit want met j 2—1 trokken de gastheeren aan het lang- i ste eind.. D.H.B. had een gemakkelijke prooi aan een 8-tal opgekomen spelers van Monster 2. D.H.B, bleef met 150 in de meerderheid en plaatst zich hierdoor tevens aan den kop met 10 punten uit 6 wedstrijden. Cromvliet 3 en Postduiven 3 volgen met 3 verliespunten. Postalia 2 maakte korte metten met Terlaak 3. De 12—2 victorie van de postmenschen laat geen ruimte over voor commentaar. Afdeeling N:In deze Delftsche af deeling sloeg Delft 2 met 52 B.E.C 4. D.H.C. 6 stuurde B.E.C. 5 met een 93 nederlaag retour. O.B. 3 zag D.V.C. 2 met een 41 zege vertrekken en Wit Blauw 2 ging thuis ten onder met 14 tegen O.B. 2. Afdeeling O: Hoewel A.D.S. nood gedwongen met 3 invallers moest uit komen, klopte het toch met 83 Oranje- plein, nadat Goedhart c.s. de rust hadden zien ingaan met een 32 voorsprong Texas 3 smaakte voor de eerste maal het zoet der overwinning, want Naaldwijk 3 moest met 23 het hoofd voor de rood- witten buigen. Westerkwartier 2 had hoe genaamd geen medelijden met eei 8-ta] Ooievaars 3, getuige de 181 victorie van de gastheeren. H.D.V. 3 kreeg met 212 klop van C.V.S. 4. Afdeeling P: Thuisspelende tegen Hus 2 bleef Tour Boys met 91 in de meerderheid. Tedo 2, dat aan den Buurt weg met 2—3 van Archipel 3 had ver loren, nam nu met 61 op eigen veld revanche. Overvoorde 2 boekte zijn eerste overwinning en wel met 43 op het nog steeds puntlooze D.H.B. 2. Afdeeling Q: Ook bij de ontmoe ting V.D.S 4P.D.K. 2 werd tevergeefs op den scheidsrechter gewacht. totdat tenslotte een V.D.S.-speler de fluit be speelde. De rood-zwarte gasten dolven met 46 het onderspit. Frits Zakée be wees in deze ontmoeting, dat men ook op niet meer jeugdigen leeftijd wel staat kan zijn 4 goede doelpunten Afdeeling T Van den feestavond had S.H.C. schijnbaar niet veel last, want het speelde het klaar om Cromvliet 4 met 43 te kloppen. Vredenburch 2 had natuurlijk niet de minste moeite met het zwakke S.O.A. 3. De 91 overwinning levert hiervan wel het bewijs. Afdeeling UConcordia 2 won op het kantje af van Concordia 3 (65) en Wit Blauw 3Zuideinde 3 werd 5—4 voor de rood-witten Afdeeling V: Het derde elftal van C.V.H., dat de vorige maal met 13 van C.V.S. 6 klop had gehad, nam nu met dezelfde cijfers revanche. Postduiven 4 won aan den Fruitweg gemakkelijk van A.E.C. 3 (90). Spoorwijk 4Wit Blauw 4 werd remise (55) en Adelaars 3 moest met 37 de meerderheid van V.V.L. 2 er kennen. Afdeeling W: Het tweede elftal van S.V.G.E.B. schijnt het wel van zijn uitwedstrijden te moeten hebben. Het won nu weer verdiend met 31 van S.V.H. 3. waardoor het nu reeds 8 punten uit 4 uitwedstrijden distilleerde tegen 3 uit 5 thuiswedstrijden. A.D.S. 2 stuurde C.W.P. 2 met een gezonde 73 nederlaag retour. Wilsonmeters 2 klopte een onvolledig A.E.C. 4 met 51 en O.D.B. 2 klopte na tuurlijk D.V.C. 3 met 6—1. O.D.B. leidt nu met 15 punten uit 8 wedstrijden. Afdeeling X: A.D.S. 3 verloor op de meest eervolle wijze (23) van C.V.H. 2. Tedo 3 verloor met de korfbal- cijfers 59 van het sterke Duno 4. O.D.B. 3 verloor thuis met 26 van V.U.C. 9. Afdeeling Z: H.W.V.V. 2 klopte met 81 V.V.F. 2. K.N.B. 2 zag zich door W.Ó.D.A. 2 met 34 geslagen. Zwart Blauw 3 bleef de baas over Laakkwar tier 10 met 51. Afdeeling AAOnder protest van Zuid-Holland 2 won Tour Boys 2 met 32. Ooievaars 4 ging tegen Clingendaal 2 met 27 ten onder en het voor Laak kwartier zeer zeldzame feit deed zich voor, dat het 9e elftal tegen W.O.D.A. 2 niet opkwam. Afdeeling BBHet tweede elftal van S.H.C. versterkte zijn leidende po sitie door met 21 van Postalia 3 te winnen (13 punten uit 8 wedstrijden). Vredenburch 3 sloeg V.V.L. 3 met 13—2. V.O.D. 2 verloor aan den Houtweg met 45 van S.V.C. 3 en tenslotte won Wes terkwartier met 61 van D.S.B. 2. Te Werve gekomen. Te Werve was nog ongeslagen en na H.D.M.’s beide neder lagen leek de weg naar het kampioen schap geheel open. Dat is nu veranderd, want H H Y.C. 3 kan thans weer gelijke aanspraken doen gelden. Den Haag B: Voor de H.D.M.-ploe gen is het over het algemeen geen goede dag geweest. Behalve het eerste, verlo ren tevens het tweede, en het derde zelfs met 111 te Leiden van Leiden 2 Ver andering in den stand der kopgroep heeft deze groote Leidsche zege niet kunnen brengen, want H.L.C. stelde zich Zondag ochtend door een 71 overwinning op de Kieviten 2 zeker van het kampioen schap dezer afdeeling. De eerste kam pioenen in het seizoen zijn dus al bekend, vandaar onze gelukwenschen in de rich ting van de Roggewoning en in ’t bijzon der in verband met het fraaie, ongesla gen record. A f d e e 1 i n g C c H.H.Y.C. 4 heeft de leiding gemakkelijk kunnen behouden, want deze ploeg maak te korte metten met Hudito 2, dat der halve onderaan bleef. Een en ander tot geruststelling van V.C.L. 2, dat met 61 de eer aan H.L.C. 2 moest laten. Alle voor de S.O.S.-ploegen vastgestelde ont moetingen werden uitgesteld, zoodat het niet tot een treffen tusschen S.O.S. 2 en T.O.G.O. 3 is gekomen. Den Haag B: De Rijswijksche reserves hebben iedereen verstomd doen staan, want een 50 overwinning op Te Werve 2 lag toch in het geheel niet in de lijn der verwachtingen. H.D.M. 4 kwam als eenige H.D.M.-ploeg met een overwinning terug en wel een van 42 op H.H.Y.C. 6, waardoor mede tengevolge van Te Werve’s nederlaag de tweede plaats in het bereik komt. Den Haag C: H.D.M. 5 heeft aan de Roggewoning geen beslissing tegen H L. C. 3 kunnen verkrijgen. Het is 22 ge worden, zoodat beide ploegen bleven waar zij oorspronkelijk waren. Voor H.L.C. overigens een zeer goede dag, want geen enkele ploeg zag zich geklopt het sterke Laakkwartier 6 ten onder De cijfers waren ook hier 61. De rood-zwart geblokten leiden nu met 14 punten uit 7 wedstrijden en een doelgemiddelde van 65—10. H B S. 7 zag D.S.B. met een 52 zege vertrekken. Afdeeling S.V.H. 2

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 15