HAAGSCHE COURANT Dinsdag 12 Maart 1940. STADSNIEUWS BINNENLAND GEMENGD NIEUWS II o h. EEN THEATER OP EEN THEATER s Freule Starkenborgh in de residentie HET MIDDEL VOOR 'N IDEALE TEINT. De verkeersseinen op den hoek Groote Marktstraat-Wagenstraat Jk J *ï***'*7' o# i >1 No. 17516. - VIJFDE BLAD. MODESHOW MAISON DE PARIS burgemeester van MEER Finland deze GOUDEN DOCTORAAT Mr. G. L MENS FIERS SMEDING Nederlandsch Bijbelgenootschap SP1ONNAGE zal Belgische gezant te Rotterdam Sociale nooden der opgroeiende jeugd De drie slachtoffers ter aarde besteld Congres op initiatief van de Neder- landsche Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid. NA DE EXPLOSIE OP SCHIERMONNIKOOG Zondag 17 Maart a-s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. G. L. Mens Fiers Smeding, oud-vicepresident van het Hooggerechtshof te Batavia, thans wonende hier ter stede, aan de Leid- sche universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. en mr. „CAPRICE” TOONT DEN NIEUWEN ZOMERHOED Een personenauto uit Rot terdam is gisteravond te 11 uur, waar schijnlijk doordat de bestuurder de bocht te groot nam, tegen een paaltje van een verkeersketting gereden. De wagen werd aan de voorzijde bescha digd. Besproken in de vergadering van loonconfectionnairs. Gisteravond heeft de algemeene bond van loonconfectionnairs te Amsterdam een openbare vergadering gehouden naar aanleiding van de z.g. fraude met militaire uniformen. De spreker van dezen avond, de heer J. Bokma, zette allereerst in groote lij nen het begrip loonconfectionnairs uit een. In tegenstelling met de huisindus trie, welke verricht wordt door alleen- werkende kleermakers, die hun werk be taald zien met dezelfde loonen, die ook in de ateliers van de fabrikanten be taald worden, wordt door de loonconfec tionnairs gewerkt met grootere ateliers welke, naast veel kosten, ook veel risico meebrengen. Een dezer risico’s is het snijden der te maken kleedingstukken. Met het aan vaarden van dit risico is het vanzelf sprekend, dat, daar de loonconfection- nair voor een eventueel tekort aanspra kelijk gesteld wordt, hij het eventueel overblijvende materiaal als zijn eigen dom beschouwt. Omdat deze gang van zaken sinds jaar en dag in de confectie- industrie gebruikelijk is, ligt het voor de hand, dat de loonconfectionnair ten op zichte van het militaire werk denzelfden maatstaf heeft aangelegd. In hoeverre de betrokkenen zich hiermede hebben schuldig gemaakt aan overtreding laat spr. aan de beoordeeling der rechters over. kenborgh Stachouwer, alhier logeeren. De heer en mevrouw Buma en eenige vriendinnen van de dochter van den landvoogd haalden haar van den trein. Ook de vertegenwoordiger van de Stoomvaartmij. „Nederland”, de heer A. P. F. Keiler, kwam zijn opwach ting maken. Op onze fotomevrouw Buma, in het midden freule Starkenborgh. Het Marine-rampenfonds. Naar aanleiding van een foutieve adresaanduiding verzoekt het Marine- rampenfonds mede te deelen, dat zijn secretariaat gevestigd is bij S. Koning, Koningstraat 7880, den Helder, giro 113397 ONGEVAL OP BOUWWERK. Gistermiddag heeft op een bouwwerk aan de Doomikschestraat de 39-jarige metselaar J. van der Z. uit de Tessel- schestraat het hoofd dusdanig tegen een waterreservoir gestooten, dat hij een hersenschudding kreeg. De geneeskun dige dienst heeft hem vervoerd naar het Roode Kruis Ziekenhuis, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. den seinmast met over den rijweg uit stekenden arm, ondervond vertraging door de vorst. Sinds ruim een week is men met de tverkzaamheden hiervan bezig en vandaag is men ermede ge reed gekomen. De mast met zijarm, waaraan weer bevestigd zijn de seinen voor het doorgaand- en linksafbuigend verkeer (elk uit 3 stel lichten bestaan de), is geplaatst. Ook de aansluiting op de Centrale is gereed, zoodat de in werking stelling nog slechts een kwes tie van enkele dagen is. Boven elk der seinstellen zijn oranje kleurige richtingspijlen aangebracht, welke den weggebruiker er op wijzen, op welke plaats hij zich dient op te stellen. Met ingang van 15 Maart a.s. Naar wij vernemen zullen ingaande 15 Maart van Duitsche zijde nieuwe verscherpte grensbepalingen voor het z.g. kleine grensverkeer in werking treden. Nederlandsche grensbewoners moeten voor het passeeren van de grens voorzien zijn van een speciale machtiging van den Duitschen Landrat te Bentheim. Aan de Duitsche grens bewoners zal slechts bij hooge uitzon dering het passeeren der grens worden toegestaan. (Zooals bekend, is eenigen tijd geleden reeds gemeld, dat deze maatregelen op komst waren). VAN LADDER GEVALLEN. Gistermiddag is de 24-jarige L. B. uit de van, Ravesteinstraat, terwijl hij bezig was de ruiten van een woning aan de Pomonalaan te zeemen, v'm een lad der gevallen, waarop hij stond. Hij kreeg een hersenschudding en brak den linkerpols. De geneeskundige dienst bracht hem over naar het R.K. zieken huis aan het Westeinde, alwaar hij ter i pleging is opgenomen. Sneeuw, ijs en winterkoude liggen nog maar amper achter ons, het winter seizoen is nog niet geheel voorbij: de laatste serie concerten, de laatste opera- en tooneeluitvoeringen zijn nog in het vooruitzicht, maar al even vroeg als een enkele voorjaarsdag, die ons de ko mende lente doet ruiken, kondigt ook de mode, naderende, warmer dagen aan. Mode-shows worden gehouden.Koningin Mode, grillig en altijd-heerschend dicta- trice doet haar nieuwe troepen de revue passeeren. De beste modehuizen in de residentie zetten hun cliëntèle het aller beste voor, wat zij te geven hebben en vonden daartoe den vertrouwden weg naar hun artistieke en modieuze relaties in binnen- en buitenland. Tot een dier allerbesten, die het allerbeste geven, be hoort het bekende Maison .de Paris Plaats 10121416, dat gisteren een show gaf, die zeer de aandacht getrok ken heeft. Het was er stamp- en stamp vol. Het aantal der aanwezigen bewees hoezeer men vroegere shows van Maison de Paris op prijs heeft gesteld. Een vleiende gedachte voor de directie. En de gespannen verwachting werd ook dit maal niet teleurgesteld. Het was een waarlijk „boeiende” demonstratie der komende mode, een show, die tempo en climax bezat, zoodat zij inderdaad den indruk maakte van een „voorstelling” De directie had met het speciale en selecte karakter der bezoekers van Mai- ^bn de Paris nauwkeurig rekening ge houden. De geheele show bezat stijl en distinctie, dank zij de wijze, waarop Maison de Paris haar voorjaars-revue verzorgde, maar ook.door de nieuwe zomermode zelf, die, zooals men reeds weet, zeer zwierig en elegant is. Daar van heeft het talrijke publiek zich ten volle kunnen overtuigen. Geanimeerde show, Spuistraat 32. Gistermiddag heerschte er in de toonzaal van „Caprice”, de bekende Haagsche zaak in dameshoeden, geves tigd Spuistraat 32 alhier, een allergezel ligste sfeer, „Caprice” toonde aan haar clientèle de nieuwste creaties, die in de komende zomermaanden gedragen zullen worden en een tweetal charmante mannequins, wist deze modellen zoo voor te dragen, dat het geïntresseerde damespubliek zich voortdurend geboeid voelde. Er was voorjaar in de „atmos feer”. De eerste sneeuwklokjes en cro- cussen, die voorzichtig en aarzelend in de stadstuinen en parken zichtbaar wor den, vonden in de voorjaarsbloemetjes en garneering op de nieuwe hoedjes fleurige mede-vertolkers van een komende lente, die men na dezen stren gen winter in dubbele spanning en met dubbele vreugde verbeidt. Men kan zeggen, dat maison „Capri ce” het beste van het beste heeft ge bracht, zij heeft haar talrijke relaties met de bekendste Amerikaansche-, Fransche- en Zwitsersche huizen uitge buit en bleek in haar omvangrijke en zeer gevarieerde collectie tevens de be langen van haar cliéntèle op het oog te hebben. De nieuwe hoeden hadden, duidelijk merkbaar, den geestdriftigen bijval der aanwezigen. Het entrava- gante en grillige (soms ook wel eens opzichtige) der hoedenmode van het vorig jaar, is al weer „voorbij”. Wellicht dat de tijdsomstandigheden de ontwer pers tot minder uitbundig experimen- teeren hebben gebracht, in ieder geval viel ons op, dat het ietwat-brutale genre in deze show ontbrak. En die beperking heeft niet tot minder modieus en artis tiek effect geleid. Integendeel. Nog maar zelden zagen wij zulke charmante, lieve hoedjes als Caprice thans aan haar getrouwen voorsteltEr zijn guitige, speelsch-coquette en geestige modelle tjes bij, maar ook „ernstige” creaties, voornaam en vorstelijk van karakter, werden door de mannequins getoond. Over het algemeen zijn de bollen der nieuwe hoedjes aan den hoogen kant. Een verschijnsel, dat natuurlijk niet „algemeen” is, want de moderne mode is en blijft, wat zij reeds enkele sei zoenen was sterk individueel. Als „regel” zou men ook kunnen aangeven, dat de zomermode iets eenvoudiger is dan voorheen, een zeer groote mate van distinctie bezit, uitgesproken „vrouwe lijk” van karakter blijft (wat de hoeden met de zomertoiletjes gemeen hebben 1) en dat er veel fleurigs en vroolijks tot uitdrukking wordt gebracht in vorm, lijn en kleur. Hier en daar ziet men een duidelijke neiging om den grooten hoed weer in zwang te brengen. Naast stem mige en meer gedurfder kleuren blijft ook het altijd gedistingeerde (en voor velen flatteuse zwart nog actueel. Dit alles leert ons de show bij „Caprice”, die gistermiddag, in een gezelligen sfeer gehouden, een doorslaand succes werd bij de aanwezigen. Men was zeer tevre den. Een aanleiding tot even groote te vredenheid bij de vakkundige organi sators van deze zomer-mode-revue. Verscherpte bepalingen voor het Duitsch-Nederlandsche grensverkeer VERPLAATSING BIJZONDERE LAGERE SCHOOL. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de bijzondere la gere school Sumatrastraat 215 van 11 Maart af is gevestigd in het gebouw Riouwstraat 191. onderwijs vindt plaats gedurende geheele dagen (van 8%11% en van 2—4 uur). De Nederlandsche Vereen i- ging van huisvrouwen heeft heden een medaille en oorkonde uitgereikt aan Johanna R. Stooter wegens 16-jarigen dienst als werkster bij mevr. N. R. Wolfson, alhier. Het aanvangsuur is vastgesteld op 10 30 uur ’s morgens. Na opening door den voorzitter van de Nederlandsche vereeniging, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, zullen de discussies onmid dellijk een aanvang nemen, waarna in den namiddag de prae-adviseurs aan het woord zullen komen. In het comité van aanbeveling heb ben zitting genomen mej. M. W. Bar ger en de heeren rector G. P. J. Ban nenberg, mr. H. de Bie, prof. dr. K. Dijk, mgr. F. B. J. Frencken, H. Gor- deau jr., dr. C. P. Gunning, dr. J. A. de Koning en J. Peters. TIJDELIJKü. ZAAKGELASTIGDE VAN FINLAND. De tijdelijke zaakgelastigde van Fin land, de heer Armas Yöntila, heeft vanmorgen zijn opwachting gemaakt bij den minister van Buitenlandsche Zaken. Zijn kanselarij zal gevestigd zijn Oranjestraat 7. KANON OVER DEN LINKERVOET GEKREGEN. Hedenmiddag werd de dienstplichti ge J. W. L. v. d. V. in de nieuwe Frederikskazerne door een kanon over den linkervoet gereden, waardoor hij een fractuur aan den voet opliep. Na eerst in het Militair Hospitaal te zijn gebracht, werd de patient ter ver pleging naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. Twee Nederlanden rapporteerden tcheepsbewegingen Voor de rechtbank te Leeuwarden zullen morgen terecht staan de 44-jarige August de F., en de 39-jarige Johannes B., beiden uit de residentie, zoo meldt de „Tel.”. Laatstgenoemde vertoefde in de maan den September, October en November van het vorige jaar op Ameland. Gedu rende dien tijd heeft hij zich herhaalde malen schuldig gemaakt aan het hei melijk per telefoon of per radio-telegra- fischen weg verstrekken van inlichtin gen aan de F., die hem daartoe de mid delen had verschaft: een verrekijker en een radio-electrische zendinrichting. Deze inlichtingen, ten dienste van En geland en Frankrijk betroffen bewegin gen van oorlogsschepen, andere schepen en vliegtuigen, welke Ameland passeer den, waaronder ook van Duitsche natio naliteit Onder groote belangstelling zijn gis termiddag de drie slachtoffers van de explosie met de vliegtuigbom op Schiermonnikoog, op de algemeene be graafplaats aldaar ter aarde besteld. Om twee uur werd het stoffelijke overschot van O. van Dijk van hotel van de Werff uit naar de begraafplaats overgebracht, waar ds. Vermaath uit Anjum het woord voerde. Een broer van den overledene dankte voor de be langstelling. De begrafenis van het stoffelijke overschot van R. Visser geschiedde om drie uur van de Gereformeerde kerk uit. Ds. van Wieren van het eiland sprak woorden van troost tot de familieleden van den overledene, waarna de oudste broer dankte voor de bewijzen van deelneming. Tenslotte werd om vier uur van het sterfhuis uit, het stoffelijke overschot van F. Bandstra ter aarde besteld. Ds. Huisman uit Paesens hield een rede, waarna de burgemeester van Schier monnikoog de familie zijn deelneming betuigde ën ook de beide andere slacht offers van de noodlottige explosie herdacht. Namens de weduwe van den overledene dankte de heer R. Steen stra voor de laatste eer. Zooals indertijd reeds uitvoerig werd gemeld is om redenen van practischen aard, wijziging gebracht in de seinap- paratuur voor het verkeer op den hoek van de Groote Marktstraat en Wagen straat. Het uit de richting van het Spui komend verkeer, dat linksaf wil afbui gen, moet zich, in afwijking van het oorspronkelijk geldende voorschrift (toen de verkeersseinen in werking werden gesteld), thans ter linkerzijde van den rijweg opstellen. De hiermede gepaard gaande technische veranderin gen in de centrale op het hoofdbureau van politie namen geruimen tijd in be slag, zoodat de seinen gedurende eenige maanden buiten werking moesten worden gesteld. Het aanbrengen van Bezoek aan Paaschveetentoonstelling. Heden heeft de Belgische gezant, de heer L. Nemry, een bezoek gebracht aan de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam. De gezant werd vergezeld door den burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud en den Belgischen con sul te Rotterdam, den heer v. d. Pitte. BOTSING TUSSCHEN TWEE FIETSERS. In de Anna Paulownastraat had gis termiddag een aanrijding plaats tus- schen twee wielrijders, doordat een van hen onvoorzichtig zou hebben gereden. De ander, de 56-jarige J. K„ wonende op de Carnegielaan, kreeg een hersen schudding en werd door den geneeskun digen dienst overgebracht naar ’t zie kenhuis aan den Zuidwal. De ambulance voor SCHOLIEREN MOETEN HET WILHELMUS KENNEN. B. en W. hebben, in overeenstem ming met den inspecteur van het La ger Onderwijs, een omzendbrief gericht aan de hoofden van alle openbare la gere scholen, waarin op de noodzake lijkheid gewezen wordt, dat de leer lingen van de hoogere klassen van alle openbare scholen althans het le. (Wil helmus van Nassauwe, enz.) 6e. (Mijn Schilt ende betrouwen, enz.) en 14e (Oorlof, mijn arme schapen enz.) cou plet van ons volkslied leeren zingen. Gerekend wordt daarbij natuurlijk op de noodige historische en taalkundige voorlichting. Het leeren van het Wilhelmus kwam reeds op het lesrooster voor, en de hierbedoelde aanschrijving is dan ook geschied om aan de bestaande ver plichting te herinneren. Men zal zich herinneren, dat vanwege den minister van Onderwijs onlangs een soortgelijke aanschrijving naar de middelbare scho len is uitgegaan. Deze vond haar oor zaak in het feit, dat eenigen tijd tevo ren bij een internationale ontmoeting van middelbare scholen, de Nederland sche jongelui hun volkslied niet bleken te kennen. Bioscoop boven het bestaande Metropole Palace Naar wij vernemen zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met den bouw van een bioscooptheater, plaats biedende aan 275 personen, boven het Metropole Palace. Zoowel Bouw- en Woningtoezicht, als de Schoonheids commissie hebben goedkeuring gehecht aan de hiervoor ontworpen plannen. In een hedenmiddag te Amsterdam te houden vergadering van het hoofdbe stuur van den Nederlandschen Bio scoopbond zal worden besproken of ook van deze zijde tegen den bouw geen bezwaren bestaan. Het theater, dat den naam zal dra gen van „Metropole de Luxe”, krijgt een aparten ingang. De bestaande hal zal worden uitge bouwd: daarin zal een lift komen voor 25 personen, welke de bezoekers naar het nieuwe theater zal brengen. In plaats van rechtsaf, moet men voor het „Metropole de Luxe” direct links af in de hal. Er komen ook aparte cassa’s. De nieuwe bioscoopzaal komt direct te liggen boven den foyer van Metro pole zelf en zal zeer luxueus worden ingericht. Hiertoe behoort o.a. een in tieme bar. Films, welke, gezien haar succes in Metropole Palace een langeren looptijd dan één week zullen hebben, zullen in „Metropole de Luxe” worden vertoond. Zoowel ’s middags als ’s avonds wor den voorstellingen gegeven. De totale hoogte van het pand zal na deze nieuwe verdieping niet minder dan 24 meter bedragen. Gisteren weer op de Jaarbeurs. Gisteren heeft de Belgische gezant weder een bezoek gebracht aan de jaarbeurs te Utrecht. Dr. Fentener van Vlissingen heeft den gezant een lunch aangeboden, waaraan o.m. aanzaten de commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht, jhr. Bosch ridder van Ro senthal, en de Utrecht mr. ter Pelkwijk. In den middag Vergadering te Rotterdam. In het dienstgebouw van de Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam verga derde gisteren de provinciale vergade ring in Zuid-Holland van het Neder landsch Bijbelgenootschap, onder voor zitterschap van dr. Th. Ruys Jr. Namens het hoofdbestuur was aanwe zig ds. D. E. Boeke. Vertegenwoordigd waren 37 afdeelingen uit deze provincie. De voorzitter wijdde woorden van herinnering aan den persoon van den overleden oud-secretaris van het N.B. G. den heer L. J. van Wijk. Uit het jaarverslag van den secreta ris jhr. mr. J. M. M. v. Asch van Wijck bleek, dat ook dit jaar het aantal af deelingen is uitgebreid en thans is ge stegen tot 82. Nadat verschillende belangen van af deelingen waren besproken, deed ds. Boeke belangrijke mededeelingen, o.m. omtrent het werk onder de gemobili- seerden. Dit strekt zich behalve tot de militaire tehuizen vooral en met voor keur uit, tot het bezoeken van en in |i contact komen met de militairen per soonlijk. Reeds thans kan met groote voldoening hierover worden gewaagd. Naar de vergadering te Amsterdam van de centrale commissie voor het binnenland op Donderdag a.s. werden afgevaardigd jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck, ds. Jac. Eringa en dr. Th Ruys jr. Op Zaterdag 27 April a.s. zal op initiatief van de Nederlandsche ver eeniging voor Armenzorg en Weldadig heid een congres worden gehouden over de sociale nooden der opgroeien de jeugd. Dit congres, dat in het Jaarbeursres taurant te Utrecht zal plaats vinden, is toegankelijk voor alle belangstellen den, die zich daartoe bij het secre tariaat van genoemde vereeniging (Ko- ningskade 17, hier ter stede) hebben opgegeven. Verwacht wordt, dat spe ciaal ook van de zijde van besturen en jeugdleiders van jeugdorganisaties belangstelling voor deze conferentie zal bestaan. Eindelyk geronden! KENNISGEVINGEN Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bril, een zwart zeild. regenpijp, een bruine overjas inh. een sleutel, een por tefeuille inh. papieren ten name van H. v. Es, een krat inh. roode kool, een stok, een leesboek getiteld „de Filosoof” van Haagem, ter. name van Rietje Gisolf, een paar zwarte regenpijpen, een „Stokvis”- heerenrijwiel, een rijwielketting met slot, een zwarte zeild. schooltasch inh. boeken en schriften ten name van Steenbrink, een vurenhouten tafel met groen zeil, een pakje inh damesartik.. een radiateurdop, eer, heerenrijwiel merk „Samrock”, een bon voor 1 h.l. eierkolen, een boekje „Stemmen uit Bethesda”, een wit metalen vulpotlood, diverse sleutels, handschoe nen, rijwielbelastingmerken en ceintuurs. Bij de navolgende ingezetenen: een zwart poesje, Riviervischmarkt 3b; een sleutel in gebreid wollen étui. Baten burg, Lange Beestenmarkt 150; een geel metalen vulpotlood, Engel, Nunspeetlaan 270, een portemonnaie met inhoud, La Ruëtte, Denneweg 57; een gebreide wollen handschoen, Bruin, Jaarsveldstraat 194; een portemonnaie inh. penning No. 100D Centr. Theater, A’dam en geld, Nizam, Prinsestraat 4; een zwartgelakt damesrij- wiel, Coelman, Prinsegracht 45 (rijwiel stalling Kantongerecht); een zwartgelakt heerenrijwiel, Langeree, Goeverneurlaan 541; een ongemerkte damesvulpen, Hajes, Terwestenstraat 98; een herdershond, Spronk, Noorderbeekstraat 67; een ring met 4 sleutels, w.o. Lipssleutel 313, een systeem Lips 1761, Batist, Reitzstraat 256; een kleine grijze jongensbroek, v Scho ten, Jac. Marisstraat 96; een „Magneet”- heerenrijwiel, Tengnagel, Jan v. Gojen- straat 40; een handkar zonder opschrift, v. Leeuwen. Honsholredijkstraat 77d; een „Fongers” damesrijwiel, v. Kesteren, Die- renschelaan 102; een postduif met ring No. 3074, Krotendorst, Mariottestraat 30; een bastaard herdershond, Mansveld Kop pers, Schalkburgerstraat 65; een paar zwart lederen beenkappen, Maes, Celsius- straat 59; 3 katten, Dierentehuis, Wessels- straat 34; een hond, v. Leeuwen, Harder- wijkstraat 299; een heerenrijwiel, merk City, Holtkamp, Rijswijkscheweg 42d; twee katten, Rossmölder, Calandpiein 19; een paar bruin led. dameshandschoenen, v. d Berg, Zijdeweg 57a, te Wassenaar; een zakboekje ten name van J. Gosschalk, inh. 3 postzegels en abonnement zweminricht Boschbad, v. Groenestein, Stuyvesant- straat 28; een gouden damesarmbandhor- loge aan zwart bandje, directrice Anna- stichting, Mariastraat 2a; een langharig zwart Pekingeesje. v. Oordt, Jac. Mossel- straat 24; een bankbiljet, Kok, Vlierboom- straat 488; een wit wollen damesmantel en rood lederen damesjasje, Schmits, Net- scherstraat 28; een regenpijp, Heeseman, Phloxplein 7; een zwart led. damesporte- monnaie inh 58 cent, Hackstroh, Obrecht- straat 124; een heerenrijwiel „De Romein”, frame no. 59051, Klokkers, de Perponcher- straat 4; een R.K. kerkboekje, v. Raamt, Sumatrastraat 31-49; een rijzweepje, Jong- mans, Nieuwe Laantjes 13; een ledige zwart zeild stuurtasch, Bosboom, Nieuwe Laantjes 15; 2 katten en een hond. Die rentehuis, Swammerdamstraat 97; een hond en een kat, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. De vergadering van sec- tor I wijk 5 van de Haagsche afdeeling der Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming zal hedenavond om half 9 ge houden worden in het gymnastiek lokaal van de Gem. H.B.S. aan de Achterraamstraat. De oudste dochter van den Gouver- neur-Generaal, jonkvrouwe F. Th. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, is vanmiddag om 12.48 uur met den boottrein van de Mij. „Nederland” in de residentie aangekomen. Evenals verleden jaar zal freule Starkenborgh eenigen tijd bij' haar oom en tante, den heer en mevrouw van Haersma BumaTjarda van Star- De fraude met watten voor uniformen heeft de gezant de Belgische stands in oogenschouw ge nomen. JONGETJE DURFDE NIET NAAR HUIS. Een surveilleerend agent van politie trof hedenmorgen te omstreeks 5 uur op de Laan van N.O. Indië een 12-jarig jongetje van de Evert Wytemaweg aan. De jongen was te half twee ’s middags van huis weggeloopen, nadat hij een be risping van de ouders had gekregen. In den loop van den avond was door de ouders de opsporing verzocht. De agent nam het kind mede naar het bu reau Louise Henriëttestraat. daarna werd het aan de ouders afgegeven. Nadere berichten worden afgewacht. Indien nadere berichten uit Finland hiertoe aanleiding geven, zal het Ne derlandsche Roode Kruis in overleg met de Finsch-Nederlandsche vereeni ging zich in verbinding stellen met de bevoegde autoriteiten in Finland, ten einde alsdan te vernemen of uitzending der Nederlandsche ambulance gehand haafd kan blijven. ’-e» I w Zend mij etui met 3 tuben NAAM ADRES Zend onderstaanden bon met 25 ets postzegels aan NV. v.d Laaken's Handel Mij A dam, leidschekade 98, en U ontvangt een etui met 3 tuben (3 voornaamste kleuren) s <4 -v* jij»

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17