HAAGSCHE COURANT Het stoffelijk overschot van generaal- majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau ter ruste gelegd der Haagsche inbrekers aangehouden „Konin BINnEKLAND Zaterdag 16 Maart 1940. De Nederlandsche al weermacht ONZE NEUTRA LITEITSPOLITIEK haar geledingen vertegen woordigd Opruiming in onderwereld voortgezet Op de begraafplaats De radiorede van H.M. de Koningin Plechtige uitvaartdienst in de kerk - Enorme belangstelling op de begraafplaats ZESDE BLAD. in Internationaal Vakverbond Het verlof met Paschen KENNISGEVINGEN Hinderwet. Mef Paschen 'n nieuwe rOGTAL Palmpaschen voor de Prinsesjes Om 9 uur vanavond over de Amerikaansche zenders De radiorede van H.M. de J t Koningin voor de Foreign J X Missions Conference of X North America te New X X York zal door de Ameri- X X kaansche zenders worden X uitgezonden te vier uur X X plaatselyken tyd, hetgeen X I X overeenkomt met negen X t uur vanavond Nederland- X schen tyd Inbraak te Warmond opgehelderd Van links naar rechtsde opperbevelhebber generaal Winkelman, minister D'ijxhoorn en de commandant van het Veldleger baron van Voorst tot Voorst. Onder enorme belangstelling heeft vanochtend de plechtige uitvaart plaats gevonden van het stoffelijk hulsel van den generaal-majoor Alting von Geusau, commandant van het Eerste legercorps. Vooraf vond in de R.K. kerk van de Heilige Familie aan het Kamper- foelieplein een dienst plaats, welke bijgewoond werd door een groot aantal bekende figuren uit kerkelijke, burgerlijke en militaire kringen. Ontelbaar was het aantal civiele en legerautoriteiten, dat op de R.K. begraafplaats aan de Keirkhoflaan een laatsten groet aan den overledene kwam brengen. De geheele Nederlandsche weermacht, zoowel te land als ter zee, was vertegenwoordigd, waaruit de groote hoogachting bleek, welke men den ontslapen generaal-majoor toedroeg. Onder de tonen van ons aloude Volkslied daalde de kist met het stoffe lijke overschot van dezen verdienstelijken vaderlander in het tijdelijke graf. t r perceel PoPü'a’ Special 1 95 minste aarzeling Krans van H. M. de Koningin. Wie er waren 26 verlof als onder a. verleend kan wor den, periodiek verlóf op 16. 17, 18 en 19 Maart, 'vertrek 15 Maart, terugkeer 2ü Maart per eerste reisgelegenheid. Het bureau van het Internationaal Vakverbond is te Parijs bijeen geweest onder voorzitterschap van sir Wakter Citrine. Er werd een document voor bereid betreffende de problemen, welke opgeworpen zijn door den oorlog. Dit document zal medegedeeld worden aan de nationale vakverbonden. Verder werd besloten morgen te Am sterdam een conferentie te houden met vertegenwoordigers der centrale vak bonden der neutrale landen. Tenslotte werd de algemeene raad van het I.V.V. bijeengeroepen voor 17 en 18 Juni a.s. in een nader aan te wij zen stad. gelukkig zonder de handhaaft. Morgen conferentie in Amsterdam met vakbonden der neutrale landen en militaire te kunnen No. 17520. van jhr jhr. ir Van officieele zijde meldt men ons, dat het inf het voornemen ligt van H. M. de Koningin Maandagmorgen een bezoek te brengen aan de bloemen tentoonstelling in de Apollohal te Am sterdam. De komst van den stoet. Om 12 uur precies kwam de stoet op het kerkhof aan. De lijkwagen ging schuil onder het groote aantal kransen. De Kapel zette den Treurmarsch van Schubert in; kortaf klonken de bevelen en terwijl de opgestelde militairen de houding aannamen, werd de kist, welke gedekt werd door de vaderland- sche driekleur, de begraafplaats opge dragen. Dan gaat het, voorafgegaan door de R.K. geestelijkheid, naar de kapel. Voor de baar liep kapitein-adjudant P. de Zwart, uie de decoraties van den overledene op een kussen droeg: achter de baar kwamen generaal-majoor jhr. Onafgebroken reden de auto’s af en aan, doch ook de stroom van belang stellenden, die te voet kwamen, was buitengewoon groot. Wij herinneren eraan, dat eenigen tijd geleden de Britsche minister van marine Churchill heeft betoogd, dat de neutralen verplicht waren, zoowel uit eigenbelang als krachtens het lid maatschap van den Volkenbond, de zij de der geallieerden te kiezen. In de pers der neutrale landen (ook in ons blad) is tegen die stelling dadelijk met alle kracht opgekömen en zij is weldra in feite teruggenomen. Thans klinkt een dergelijk geluid van Duitsche zijde, al is het dan ook ditmaal minder imperatief en meer uitsluitend met ’n beroep op ons eigen belang. Dat wij tegenover deze vriende lijke lokstem niet minder afwijzend staan dan destijds tegenover de meer Namens de Prinselijke ouders werd het geschenk in ontvangst genomen door den huismeester, den heer Rotte veel. Intusschen verheugt het ons, dat het evenwicht hiermee is hersteld. Als men van beide kanten tracht, ons naar zich toe te halen, is dit het beste be wijs, dat er voor Nederland maar één goede politiek is de strikt neutrale De herkomst der juweelen. Het was de politie bekend, dat K. de laatste jaren veelal „opereerde” in gezelschap van den 34-jarigen los werkman H. S. en men vermoedde, dat S misschien wel iets meer omtrent de herkomst van deze sieraden zou weten. S. was tot nu toe altijd uit de handen van de politie gebleven, maar ditmaal zou hij er niet zoo gemakkelijk af ko men. Want toen men onmiddellijk een huiszoeking bij S deed, trof men daar aan den 30-jarigen A. E. uit Warmond. Inmiddels was ook de herkomst van de juweelen komen vast te staan. Deze waren n.l. afkomstig van een diefstal op 3 Maart tusschen 7 en 9 uur ’s-avonds. terwijl de bewoners naar de kerk waren, te Warmond gepleegd. Bij die gelegenheid was bovendien een be drag van 160 aan contanten gestolen. De inbreker verschafte zich toegang door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het betreffende perceel nadat hij eerst getracht had met een breekijzer het raam open te schuiven. Dit lukte echter niet, daar het raam se dert jaren niet meer geopend was ge worden. B. en W. maken bekend, dat zij aan M. van Sas vergunning hebben verleend tot het uitbreiden van de brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Zuid-Oost- Buitensingel 134, mede door het bij trek- Popuiat 0.95 Standard 35 Vanochtend om 10.45 uur hebben een Amsterdamsche kabouter en een welp onder leiding van twee leden varr de van het Alge meen Verbond twee leuke versierde palmpaschen ten paleize Soestdijk aan geboden, als Paaschgeschenk voor Prin- Speci»' %andant Veldleger, mr. A. O. H; Tel- legen. luit.-kolonel A. Keyzer, legercom- missaris Ned. floode Kruis, luitenant- generaal C. F. A. Beek, oud-inspecteur Milit. Geneesk. Dienst Landmacht, kolonel G. Berghuys, inspecteur Milit. Admini stratie, generaal-majoor hoofdintendant A. Numans, kolonel b. d. J. v. Voorthuy- sei., een deputatie van het Armbestuur der Parochie v. d. H. Familie, luitenant-kolo- nel b.d., J. M. de Waal, penningmeester hoofdbestuur Ned. Roode Kruis met den hoofdcommissaris dier instelling kolonel W J. Lucardie, majoor L. G. Royaards voorzitter Gewestelijke Landstormcom- missie Z.H. West, generaal-majoor jhr. de Jonge van Ellemeet, vice-admiraal b d. Quant, luitenant-kolonel b.d. W. de Jager, generaal-majoor b.d. v. d. Brandhoff, Oberstleutenant W. Otzen, Duitsch militair attaché, luit.-generaal J. C. Koster, oud- legercommandant K.N.O.I.L., kolonel L. J. de Decker en kapitein K. Innemee, een deputatie van de Vesting Holland, kapi tein ter zee van Tijen en luitenant ter zee le klasse Nuboer. namens den Marine staf, een deputatie van het R.K. Tehuis aan de Mient, generaal-majoor H. D. S. Hasselman, directeur Materieel Land macht, gepens. majoor W. J. Harms, jhr dr. van Suchtelen, sous-chef Geneesk. dienst, kolonel Spaich, voorzitter Com missie van Proefneming, kolonel D. M Lucardie, commandant Brigade B, gene raal-majoor U. J. W. Roldanus. kolonel Fokkinga, hoofd 6e afdeeling dept, van Defensie, gener; -majoor b.d. Ch. Kies, generaal-maioor J. H. Wesseling, luit.- generaal Sillevis. luitenant-generaal b.d. jhr Wittert adjudant i.b.d. der Koningin, schout bij nacht Heeris, generaal-majoor baron van Lawick, generaal-majoor dr. N. A. A. v. d. Roemer, inspecteur Milit. Geneesk. Dienst, kolonel Thoden van Velzen, directeur Etappe- en Verkeers dienst, een deputatie der 2e Divisie, be staande uit kolonel Barbas en de lulte- nants-kolonels de Ridder de Bock en den Briel, luitenant-kolonel dr. Nordt en le luitenant dr. de Groot, afd. Generale di visie Etappendienst, kolonel dr. Harren- stein, leger- en vlootpredikant in algem dienst met ds. Ravesteyn. luitenant-gene raal H F C. Fabius, gepens. majoor jhr C. L. H. Quarles varf Ufford, luitenant- kolonel J. Knel, Garnizoenscommandant rhet den kapitein plaatselijk adjudant F C. C. W. L. baron van Heeckeren van Brandsenburg, luitenant-generaal Raay- makers, kolonel W. Jansen, luitenant-ge neraal C. A. Prins, voorzitter Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap, generaal-majoor b.d. G. Vogelaar, luite nant-kolonel J. L. v Riemsdijk, dr. J v. Andel, inspecteur der Lycea, generaal- majoor b.d. F. J. Bakker, Colbern, mili tair attaché der Vereenigde Staten Noord-Amerika, luitenant-generaal Röell, oud-commandant Veldleger, H. D. Laman Trip, reserve-majoor Wouter Cool, voorzitter der Algemeene Vereeniging van Nederlandsche reserve- officieren, Frankamp. kolonel b.d. K N O.I.L., luitenant-generaal b.d. Duymaer van Twist, E. J. M Ochsendorf, gene raal-majoor b.d. en zeer vele anderen. Hij werd gefouilleerd, waarbij men een aardige ontdekking deed. Op zijn lichaam had K. onder zijn kleedij een aantal sieraden, be staande o.a. uit gouden armbanden, hangers, ringen enz. verborgen. «♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦o# 4 De Haagsche politie zet haar strijd tegen de onderwereld energiek voort en heeft thans wederom een succes mogen boeken. Zij slaagde er Woensdag in een zeer berucht inbreker, den 49-jarigen portier J. C. K. te arresteeren, iemand dien men wel den koning der Haagsche inbrekers mag noemen, terwijl buitendien een vriend van K. kon worden gearresteerd, zoo mede twee broers woonachtig te Warmond. Uit Berlijn wordt ons getelefoneerd: De „Völkische Beobachter” brengt hedenochtend een hoofdartikel uit den Haag, dat zeer de aandacht trekt. Het is een oproep aan de neutralen, met name aan Nederland. De vraag wordt den neutralen gesteld: „Is het eigenlijk niet in uw belang, dat Duitschland dezen oorlog zal winnen?” Schrijver meent, dat de Nederlanders als goede kooplieden, dit wel het eerst van allen zullen begrijpen. Immers, Engeland streefde steeds naar het monopolie van verschillende grondstoffen. Duitschland bezit geen monopolies en zal ze ook niet bezitten, wanneer het dezen oorlog heeft gewonnen. Het blad herinnert er dan aan," dat 80 pCt. van de specerijen uit Nederlandsch-Indië.komen, en toch be- heerscht Londen de specerijenmarkt. Admiraal de Ruyter vernietigde de En- gelsche vloot en zeilde zelfs de Theems op, niet denkende, dat een groot ge deelte van het Nederlandsche koloniale rijk nog eens aan Engeland verloren zou gaan. Het blad hoopt, dat de neutralen, met name Nederland, eindelijk de schel len van de oogen zullen vallen. En dat men zal nadenken over de vraag, of het in hun belang is, dat Engeland de zee en de belangrijkste markten beheerscht. Op weg om de buit te verdeelen. S. en E. werden medegenomen naar het bureau en eveneens aan den tand gevoeld. Verder bleek, dat men op het oogenblik, dat de politie bij S. arriveer de, op K. wachtte, die zich had aan geboden de juweelen te verkoopen. De inbraak te Warmond was thans tot klaarheid gekomen. Deze was n.L gepleegd door een broer van den War- monder A. E., den 19-jarigen A. E. K. was aan deze inbraak niet direct debet, doch had zich slechts zooals reeds gezegd, aangeboden om de buit te verkoopen bij een van zijn relaties. Ook de 19-jarige werd hierop gear resteerd. Eenige leden van den Centralen Op sporingsdienst vertrokken Donderdag .n gezelschap van A. E., naar War mond, daar deze had bekend, dat de contanten, welke bij de., inbraak te Warmond waren gestolen, in een wei land waren verbolgen. Inderdaad vond men op een afgelegen plek, door A. E. aangeduidt, een beurs, welke nog /116.bevatte. De huiszoeking bij S. heeft bovendien ir zooverre nog succes gehad, dat men h, zijn woning een aantal toestellen aantrof om goud en zilver te toetsen. Gemobiliseerden gaan in zes groepen Voor de periodieke verloven van de gemobiliseerden, is, met het oog op het Paaschfeest, de volgende regeling ge troffen: I. de gewone periodieke verloven der gemobiliseerden (dus niet van de dienstplichtigen, die voor het volbren gen der eerste oefeningen en de mili tairen, die voor het volbrengen der eerste oefening doch langer dan vijf maanden in werkelijken dienst zijn), moeten zoodanig worden verleend, dat op 18 Maart na afloop van den dienst de laatste groep met periodiek verlof vertrekt welke dus op 20 Maart per laatste reisgelegenheid naar de onder- deelen moet terugkeeren. In den tijd van 21 Maart 1940 t/m. Palmpaaschcommissie 2 April wordt dezen militairen verlof verleend; a. 1/6 van de sterkte van elk troepen onderdeel op 21, 2r. en 23 Maart, ver- ses Beatrix éh Prinses Irene, trek 20 Maart, terugkeer 24 Maart per eerste reisgelegenheid; b. 1/6 van de sterkte van elk troe penonderdeel op 23, 24 en 25 Maart vertrek 22 Maart, terugkeer Maart per eerste reisgelegenheid; In de kerk De plechtige Requiem Mis in de R.K. kerk aan het Kamperfoeiieplein werd gecelebreerd door pastoor J. A. Anne- gam met assistentie van de kapelaans Kouwenhoven als diaken, Heemskerk sub-diaken en Pauw als ceremoniaris. Cantores waren de aalmoezeniers majoor Brouwer en majoor Morel. Op het altaar hadden voorts plaats ge nomen Z. Exc. mgr. Giobbe, pauselijk nuntius, mgr. deken J. M. v. d. Tuyn, majoor van Vechel en kolonel mgr. Noordman, hoofdaalmoezenier. Een viertal kapiteins, t.w. de heeren Liera, Heldoom, Enklaar en van Royen vormde een eerewacht om de kist, die gedekt was met de Nederlandsche vlag. Op de kist lagen het hoofddeksel, sabel en een kussen met ridderorden van den ontslapene. O.m. waren aanwezig de oud-minister König, dr. Kwisthout te Heeze, kolonel A. M M. v. Loon, luitenant-kolonel Ree ser. majoor-intendant van Aalst, aalmoe zenier majoor Monchen. kolonel van Selm, inspecteur van het Wapen der Ma rechaussee. luitenant-generaal P. J. van Munnekrede, majoor A. Schwing, oud- minister Goseling. een deputatie van het Sta fkwartier, de leden van het kerkbe stuur der parochie van de H Familie, t.w dr. Broekman, A. J. den Boer en N. Wouterlood. majoor P W. Pieters, kolonel Bischoff van Heemskerck, com mandant le Divisie, generaal-majoor Har berts, commandant 2e Legerkorps, de commandanten van de Regimenten Grena diers en Jagers van 4 R.I. en 2 R.A., ma joor dr. Beernink en majoor dr. Bouvy. namens de Sectie 3A van het le Leger korps. majoor G. E. Lambert, lid Arko, kolonel van Alphen, prof. Eygeman en de kapiteins van Boven en Mojet, namens de Hoogere Krijgsschool, mr. J. R. H. van Schaik, oud-minister van Justitie, mr. dr Jaspaar, secretaris R. K. Werkgeversver- eeniging, generaal-majoor Carstens, ge neraal-majoor Verberne, generaal-majoor A. A. G. Feuilletau de Bruyn, majoor- aalmoezenier Luken. vice-admiraal Fürst- ner, chef van den Marinestaf, luitenant- kolonel v. d. Bergh, jhr. Verheyen, le stalmeester Kon. Staldepartement, een deputatie van het Stafkwartier le Leger korps, bestaande uit kolonel W. J. Rij kens, luit.-kolonel van Leeuwen en kapi tein Steenmetser, reserve-luit.-generaal van Andel, commandant Vesting Holland, de Fransche militaire attaché, comte J de Mascureau, generaal-majoor Hakstro inspecteur der infanterie, kolonel Jansen, commandant 7e divisie, de majoors-aal- moezenier de Boer en v. d. Staay, luit.- kolonel D. A. v. Hilten, chef staf le Le gerkorps met den kapitein J. J. Pape, lui tenant-generaal A. R. v. d. Bent, comman dant 4e Legercorps, kolonel A. G. Lager- wey, een deputatie van het Algemeen Hoofdkwartier Generalen Staf, generaal- majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, sous-chef Generalen Staf, luite nant-kolonel Boots, voor de ver. Krijgs wetenschap, kolonel C. de longh met een deputatie van het 3e Legercorps, generaal Winkelman, opperbevelhebber van Land en Zeemacht, generaal-majoor Bauduin oud-inspecteur Kon. Marechaussee, oud- minister Lambooy, dr. J, Bakker, hoofdbe stuurslid Arko. luitenant-kolonel P. J Diepenrykx, militair attaché van België majoor-aalmoezenier J Th J. de Wit en vele anderen. Met de familie kwamen in den stoet mede de heeren luitenant-kolonel b. d. M A van Seeuwen. W Froger. generaal-maj tit adjudant i. b. d. der Koningin, W Warren, notaris te Utrecht, ir J Froger te Maastricht. D. A. van Hilten. luitenant- kolonel Generalen Staf, mr. G. M. M van Meerkerke, lid van den Pensioenraad, P W de Zwart, kapitein adjudant J J. Pape kapitein Generalen Staf en notaris Roes te Arnhem. Het koor zong onder leiding van den heer Danckaarts de meerstemmige Mis van Perosi. eerste reisgelegenheid; d. 1/6 van de snerkte van elk troepen- J onderdeel op 27, 28 en 29 Maart, ver trek 26 Maart, terugkeer 30 Maart per eerste reisgelegenheid; e. 1/6 van de sterkte van Ik troepen- onderdeel op 29, 30, 31 Maart, vertrek X 28 Maart, terugkeer 1 April per eer- ste reisgelegenheid; f. 1/6 van de sterkte van elk troe- X penonderdeel op 31 Maart, 1 en 2 April, vertrek 30 Maart, terugkeer 3 April per eerste reisgelegenheid; II. Aan militairen, die voor het volbrengen der eerste oefening kor te dan vijf maanden in werkelijken dienst zijn: a. zooveel mogelijk aan allen perio- dieK verlof op 22, 23, 24 en 25 Maart, vertrek 21 Maart, terugkeer 25 Maart: b. aan de overigen, dat zijn de mili tairen, aan wie voor het vervullen van de onvermijdelijke diensten geen i Tot de zeer velen behoorden Z. Exc. de minister van Oorlog Dyx- hoorn, de opperbevelhebber van Leger en Vloot, generaal Winkelman, de oud-op- perbevelhebber van Leger en Vloot, gene raal I. H. Reijnders, luitenant-generaal van Ermel Scherer, commandant lucht- verdedigingskring Amsterdam, gepens. kolonel H. van Dam, oud-commandant politietroepen, gepens. luitenant-kolonel H. Bax te Utrecht, luit.-kolonel F. H. Wanninkhoff commandant legerkorps Ar tillerie. luitenant-kolonel A. L. Thierens, majoor E. L. Nauta, oud-legerpredikant, J. J. J van Stuyvesant Meyen, majoor b.d., majoor jhr. J. v. Suchtelen, comman dant le Compagnie Politietroepen, ma joor R. N. de Ruyter van Steveninck, ko lonel dr. G. J. de Groot, commandant Vesting Holland met den kolonel inten dant E. J. Kools, generaal-majoor F. A. Vaillant, inspecteur der Genie met den majoor Marcella, kolonel L. H. Kraak, commandant 3e Divisie, R. A. Kunst, lui tenant-kolonel b.d. K.N.O.I.L., majoor Beuns, chef Staf 3e Divisie, F. J. Bleeker, luitenant-kolonel bz’ F. Kroon, generaal- majoor tit K.N.O.I.L., H. C. van Cappe- lee, reserve-kolonel, majoor J. Kruis, kapitein F J. v. d Kroon, distr. comman dant Kon. Marechaussee te Breda, gene- raad-majoor van Hoogenhuyze, adjudant i.b.d. van H.M de Koningin, luitenant- kolonel J P Boot^, secretaris Vereen, ter beoefening van de Krijgswetenschap, W. D. v Eek. kolonel b.d. F. Verspyck, luite nant-kolonel G Sturm, commandant 12e Regiment Infanterie, generaal-majoor dr. Praagh oud inspecteur Milt. Geneesk. Dienst der Landmacht, generaal-majoor b.d. R Schuurman. H. H A E Immink, luitenant-kolonel b.d., generaal-majoor J. C J Kempers. luitenant-generaal b.d., A M vorstman, luitenant-kolonel de Bloeme commandant Kustartillerie Hoek van Holland, luitenant-generaal. J J G. baron van Voorst tot Voorst, com- ken van een gedeelte van het Zuid-Oost-Buitensingel 137. Gevonden voorwerpen Aanwezie aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een heerenrijwiel met electrische lan taarn, bei en achterlicht, bagagedrager met standaard, een fietshandkap, een damesrijwiel „Indiana Cycle”, frame no. 35991, een bruin led. portemonnaie inh. eenige‘zegels, een duimstok, een Rijks- distributiekaart in papieren zak, een auto- stoplicht, een groene vulpen, een imit. schildpadlederen kinderportemonnaie inh. een sleutel merk C E.S., een postzegel en een munt, een paar witte gymnastiek schoenen, diverse sleutels, handschoenen, rijwielbelastingmerken en ceintuurs. Bij de navolgende ingezetenen: een blauwe portemonnaie met inhoud, Mieremet, Z.O Buitensingel 245; een vul pen, Karbillestraat 31; een bruin-wit sjaaltje waai bij een rijwielsleuteltje, een bruin bontsjaaltje een vergulde broche, een Persianer mof, 2 paar veters in zakje, een lichtblauw manteltje, een rol kast papier, een bruine dameshoed met groen lint, 2 dienstbodemutsjes, een prijscourant ,ja. v. Willigen” en diverse handschoe nen, Vroom en Dreesmann, Spuistraat; een portefeuille inh. papieren ten name van W. A. Gerritsen Postkantoor, Z.O. Buiten singel; een sleutel (Yale), 20043, Hamburg, Ruychrocklaan 187;' een glacé dameshandschoen, Telegraafkantoor; een pakje gereedschap, Blankesteijn, Veen kade 161; een paar wollen wan ten, Magazijn Werkman, Torenstraat 37; een heerenrijwiel, v. Swol, Paviljoens- gracht 17-19; een bruine kinder-slipover, de Bouw, Paul Krugerlaan 205; een bruine vilten dameshoed met groen lint, Sint Nicolaas, v. d. Vennestraat 39 (2 x bellen); een br led portefeuille, inh. foto’s, vul pen, potlood. Lelie, Dunne Bierkade 13; een verm. gouden ring met als steen doodskop, Ha ze veld, W. de Zwijgerlaan 30; barsche uit Engeland, spreekt vanzelf, een rijwielbelastingmerk in étui, Fladde- T-x --*-x x rok, L»akweg 255; een verchroomd dames- polsbcrioge met dito bandje, Deurwaarder, Irisplein 54; een witte kip. Oosterboer, Binckhorstlaan 7; een verchroomd heeren- armbandhorloge met bruin lederen band, de Breu, Potgieterstraat 14; een regenman- telceintuur (blauw). Visser, Schlegelstraat 48; een Lipssleutel Mallee, Beeklaan 60; en zelfstandige, welke onze Regeering een rapport Lagere School ten name van v. Loiens, Bijsterveld, Rijswijkscheweg 135; 4 katten, Rossmölder, Calandplein 19; een jonge nerdershond, Beekman, Amster- damschestraat 21; een schooltasch inh. 4 boeken en een blocnote, v. Tol, Corn. Houtmanstraat 114; een paar kindergym- hastiekschoentjes, Schmidt, Bussumsche- straat 159; een verm gouden damesarm- bandhorloge, langwerpig met bruin led. bandje, Vermeulen, Tamarindestraat 78; een nikkelen polshorloge met bruin lede ren bandje, Damen, Parsifalstraat 33; een gymnastiekschoen. Olie, Vlierboomstraat 15; een angem. heerenrijwiel, Schotteleijn, Weimarstraat 263; een lichtbruine teddy beer, Degge'er. Valeriusstraat 42; een schoolétui met vulpenhouder ten name van Larsen, v. d. Wel, Beeklaan 323; een blauw-grijze gebreide doek, Dammers, van Soutelandelaan 13; een huissleutel (Jo- wel), Inger.housz, Adr Goekooplaan 85; een brilétui, Michiels, Pr Mauritslaan 75; een luchtdrukmeter, Oosterweer. Harsten- hoekstraat 42; 3 katten en 6 honden, Asyl, Nieuwe Haven 73. Oude bekende van de recherche. Woensdagmiddag j.l. te ongeveer half zes zagen een paar rechercheurs van den Cfentralen Opsporingsdienst bij het voormalige hotel Bellevue aan het Bezuidenhout K., dien zij maar al te goed kenden, per fiets passeeren. De kennis was over en weer, want K. kende door zijn verleden maar al te goed de personen, die hem al zoo dik wijls op de hielen hadden gezeten. En op dit oogenblik voelde hij er niets voor de kennismaking te hernieuwen. Hij trachtte zich dan ook, gebruik ma kend van het op dat uur altijd drukke verkeer op dit punt, uit de voeten te maken, doch juist deze haast om weg te komen vonden de politiemannen ver dacht Toen hij min of meer tusschen de oprijdende auto’s klem kwani te zitten, hielden de rechercheurs K. staande. Een praatje volgde en ten slotte werd K. uitgenood igd om mede te gaan naar het bureau van politie. H.M. de Koningin naar „Amstelflora” c. 1/6 van de sterkte van elk troepen- onderdeel op 25, 26 en 27 Maart, ver- trek 24 Maart terugkeer 28 Maart per De R.K. begraafplaats was voor het publiek gesloten. Van 11 uur af waren door de politie uitgebreide afzettings- maatregelen getroffen en ook de toe gangswegen tot de Kerkhoflaan waren afgesloten, teneinde het voorrijden der auto’s van burgerlijke- autoriteiten ongehinderd doen plaats vinden. Te kwart over 11 marcheerden de Koninklijke Militaire Kapel onder lei ding van haar directeur, den kapitein dr. C. L. Walther Boer, gevolgd door de eereposten, het kerfhof op. Van elke regiment van het Eer ste legercorps was een sectie aanwezig, zoo ook van het 2e en 6e regiment Veldartillerie, welke troepen tezamen twee eere-convooien vormden, die onder commando stonden van ma- joo/ W, Antheunissen. Rechts van den ingang stelde de kapel, waarvan de instrumenten waren omfloerst, zich op. terwijl de troepen een plaats kregen van het hek tot de kapel en van de kapel tot het tijdelijk graf. Onder de vele bloemstukken die de baar dekten was een krans van H.M. de Koningin, van het Legercorps ei* van de Ver. tot bevordering van de Krijgswetenschap. de Jonge van Ellemeet, de minister van Defensie, de opperbevelhebber en de commandant van het Veldleger. Plechtig ruischten de tonen van Schubert’s compositie over het kerk hof. In de kapel vond de absoute plaats. De plechtigheden duurden ongeveer 20 minuten. Het stoffelijk overschot zou een tij delijke rustplaats krijgen onder de ga lerij op de begraafplaats. Terzijde daarvan stelde de Kapel zich op en terwijl de kist weer naar buiten werd gedragen, werd de Treurmarsch van Chopin gespeeld Pastoor Annegarn verrichte de ab soute. Statig klonken de hierbij gezon- gei. liturgische oezangen. Allereerst trad daarna generaal- majoor de Jonge van Ellemeet naar voren, om een krans bij de baar neer te leggen, waarbij hij de volgende woorden sprak: „Ik leg dezen krans in opdracht van en namens H.M. de Ko ningin”. Luitenant-kolonel D. A. van Hilten, chef van den staf van het Eerste le gercorps, heeft nog een enkel woord gesproken. Spr. gaf uiting aan de groo- ',e dankbaarheid voor wat de overle dene voor zijn gezin, vrienden en de Nederlandsche weermacht was ge weest, in het bijzonder voor het Eerste legercorps „Met uw lichtend voorbeeld en opgewekthek voor oogen”, aldus spr., „zullen wij verder gaan”. Namens de familie dankte een broe der van den ontslapene voor de be langstelling. De Kapel zette het Wilhelmus in en langzaam zakte de kist in de groeve. Hiermede was de plechtigheid ten einde. Jk l x®*

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21