Klein Duimpje. SIMONS STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN HAAGSCHE 'COURANT VAN ZATERDAG 16 MAART 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. J o o CAFETERIA BRASSERIE HOTEL (Kamer fl. 1.77 p. pers.) HET ZUID POGING TOT VERGIFTIGING? Zes in de week van 9-16 Maart BRASSERIE 7la/i/vi&an& ZEILSCHEEPJE IN DE WESTER- SCHELDE OP ZANDPLAAT GESLAGEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG AMSTERDAM DEN HAAG JUWELIERSBEDRIJF ONTSPANNING VOOR MILITAIREN Verdronken VEILING! VAN VASTE GOEDEREN RECLAMES. ge- voor LOOSDUINEN. onder- van RIJSWIJK. Door Belgische sleepboot vlot getrokken A. J. en BENOEMING EN ONTSLAG LEERKRACHTEN. kinderschoen, heerenrijwiel. politie, eiken J. P. Weerdenburg, A. G. de Korte, geb. GEMEENTEPERSONEEL. B. en W. hebben benoemd tot schrij ver 2e kl. bij het Museum voor het Onderwijs, A. E. Lohmann; tot schrij ver 2e kl. bij den Dienst der Stadsont wikkeling en Volkshuisvesting, A. W. Prins en D. Ouwerkerk tot schrijver 2e kl. bij het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf, P. A. Evers, en tot typiste ter Gemeentesecretarie, mej. C. M. G. de Vries. Burgerlijke Stand van Leidschendam. BEVALLEN: J. P. v._d. Lubbe, geb. van Wissen, z. geb. Koot, d. Paardekooper, d. SPUISTRAAT 16 PLEIN 9. TELEFOON 114144 Inkoop Goud, Zilver, Juweelen hoogsten dagkoers. Bij verkeersongevallen zijn in de af- geloopen week in ons land zes per sonen om het leven gekomen, terwijl verscheidenen gewond werden. Nu het lente wordt zal het wegver keer, vooral tijdens het weekeindeweer sterk toe gaan nemen. Velen, die ge durende de wintermaanden niet of wei nig gereden hebben, zullen hun wagen van stal halen en er op uitgaan. Allicht hebben deze bestuurders, tijdens de lange periode van non-activiteit aan er varing ingeboet. Voor hen geldt dus in het bijzonder wat iedere weggebruiker zich steeds voor oogen moet houden: oplettendheid en strikte naleving der verkeersvoorschriften is plicht tegen over anderer en eigen veiligheid. mr. J. A G. M. van Hellenberg Hubar, burgemeester, voorzitter; mevrouw C. E. Ribbens-de Wolff, penningmeesteresse, se cretaris de heer H. Dekker, Kerklaan 27. Binnenkort zal een actie gevoerd wor den tot het werven van donors (bloed gevers). Giften kunnen worden gestort op gironummer 377807 van de Werf commissie. Het 20 ton metende zeilscheepje „Twee gebroeders”, van de gebrs. Mar tens uit Hoofdplaat heeft gistermid dag. door den opkomenden Zuidwester- stonn, in een hachelijke positie ver- keerd. Men was bezig het scheepje met LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen. Gevonden: stijfselkist, ring met sleutels en een Inlichtingen bureau van werkdag van 10 tot 12 uur. Uitbetaling Kostwinnersvergoeding. Daar het kantoor van den gemeente ontvanger op Goeden Vrijdag gesloten is, geschiedt volgende week de uitbetaling der kostwinnersvergoeding op Donderdag 21 Maart, op het gewone uur. Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht, dat het huisvuil in de wijk van Vrijdag 22 Maart a.s. (Goeden Vrijdag) wordt opgehaald op Donderdag 21 Maart d.a.v. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau te bevragen des morgens van 9 tot 12 uur: drie heeren- fietsen, twee gewichten, een vulpen, een vulpotlood, een broche, een armband, een wieldop van een auto, een schort, een wiegdekentje, een ring met sleutels, een kwartiermuts, twee sleutels, een beursje met inhoud, diverse handschoe nen, een handwagen, een stalen helm, een wiel van een rolschaats, een gym nastiekschoen, een pak heerenkleeding. Korporaal door zandauto gegrepen Gistermiddag is nabij de barakken aan den Munnikenweg te Veenendaal, een doodelijk ongeluk gebeurd. Een korporaal-kok, die per rijwiel passeer de, is door een zandauto gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was ge huwd en vader van twee kinderen. Hij had juist verlof gekregen en zou naar zijn huis terugkeeren. De marechaus see heeft de zandauto in beslag geno men en den bestuurder gearresteerd. De leerlingen van de Neu- trale Schoolvereeniging 2e Schuytstraat 324 hebben in de handenarbeidslessen, maar ook in hun vrijen tijd, allerlei voorwerpen gemaakt die betrekking hebben op Paschen. Samen met de leer krachten hebben zij een kleine Paasch- tentoonstelling georganiseerd, die mor gen van 2—5 uur en verder op Maan dag en Dinsdag a.s. onder de gewone lesuren geopend is. Gevonden voorwerpen. Rozenkrans, bij Brussel, Willemstraat 44; een paar bruine wanten, bij Vermeer, Kerklaan 97; hoornen broche, Edelweiz Dekker, Rijswijkscheweg 628; een paar rol schaatsen, Mulder, Kerklaan 166; koffertje met voetbalschoenen, Doormalen, v. Zeg gelenlaan 443; damesarmbandhorloge, ver moedelijk doublé, Hoornruglaan 32; zwarte glacé handschoenen, Prins Hendriklaan 2; maandkaart, politiebureau; driewielig kin derfietsje, Kis, Kerklaan 89; belastingplaat- je, Stadhoudersstraat 18; blauwe regencape (jongens), v d. Helm, Regentesselaan 38; zwart damestaschje, inhoudende 1.25 en sleutel, politiebureau. Opgevangen een smoushondje, bruin met witte borst, bij Kleijze, Emmastraat 41. GOUDEN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer A. C. Th. W. van der Kroft, opzichter bij de N.V. Heineken’s Glazenwasscherij en Schoon maakbedrijf alhier den dag, waarop hij vóór 50 jaar bij genoemd bedrijf in dienst trad. Op treffende wijze is den gouden ju bilaris hulde gebracht. Te zijner eere wapperde aan de gevels der gebouwen van Heinekens de driekleur. Te midden van het personeel werd de heer van der Kroft, die vergezeld was van zijn echtgenoote, door de directie toegesproken. In warme bewoordingen, werd door de directie de verdienstelijke loopbaan van den heer van der Kroft gememoreerd en hem werd een fraai cadeau overhandigd. Ook van de zijde van het personeel ontving hij met eenige toepasselijke woorden een blijvende her innering. Verscheidene bloemstukken ontving de jubilaris voorts te zijnen huize. In de lessen van de leefkrachten bij het openbaar- middelbaair .onderwijs mej. J. M. H. Voigt, ir. C. H. M. Oeink. H. J. J. Dessens, W. J. Bossers en H. A. van der Kraan, die wegens ziekte afwezig zijn of afwezig zijn geweest, moet (moest) tijdelijk worden voor zien. Voorts moet de benoeming nog geschieden van G. A. Teunis, T. Lek- kerkerker en L. de Baan, die belast zijn met een gedeelte van de lessen van twee leerkrachten aan de Gemeen telijke handelsavondscholen, aan wie op haar verzoek ontslag uit haar be trekking is verleend. In verband hiermede bevelen B. en W. den Raad aan ter benoeming aan de hoogere burgerscholen met 5-jari- gen cursus van een tijdelijk leeraar- (ares) in de plant- en dierkunde: mej. dr. E. J. Koperberg, wachtgeldster van het. openbaar middelbaar onderwijs, alhier, en in de scheikundeJ. G. Meijer, te Amsterdam, en mej. L. H. Schaegen, alhierin de handelsweten- schappenP. H. van de Wiele, te Delft. Aanbevolen wordt ter benoeming aan de Gemeentelijke handelsdagschool met 4-jarigen cursus, van een tijdelijk leeraar(ares) in de Hoogduitsche taal en letterkunde en handelscorrespon- dentieA. J. Eijckelhof, alhierin de Engelsche taal en letterkunde en han- delscorrespondentiemej. A. H. Rin ses, alhier en B. de Witt, te Moor drecht. Aan de Gemeentelijke handels avondscholen als tijdelijk leeraar in de Engelsche taal en handelscorrespon- dentieG. A. Teunis, alhierin de Nederlandsche taal en handelscorres- pondentie T. Lekkerkerker te Oegst- geest en L. de Baan, alhier. Voorts stellen B. en W. voor, aan dr. M. A. Schepers, leeraar in de klas sieke talen en de oude geschiedenis aan de gymnasia, met ingang van 1 September 1940, op zijn verzoek op de meest eervölle wijze ontslag te verlee- nen met dankbetuiging voor de lang durige en belangrijke diensten, aan het gymnasiaal onderwijs bewezen. Tenslotte stellen B. en W. voor, aan C. H. Bramkamp op zijn verzoek eer vol ontslag te verleenen uit zijn be trekking van tijdelijk leeraar in de En gelsche taal en handelscorrespondente aan de Gemeentelijke handelsavond scholen, met ingang van 1 Maart 1940. 6 Zilv. Couverts, zwaar 39.50 12 Zilv. Theelepeltjes f 8.50 2 Zilv. Vleeschvorkjes 4.50 2 Zilv. Kandelaars ƒ12.50 Modern gouden Dames horloge, pr. uurwerk ƒ17.50 Modern Chroom Dames- Horloge, pr. uurwerk 7.50 Moderne Zilv. Poedel doezen, vanaf ƒ10.50 zand te laden, afkomstig van een zand plaat in de Westerse helde, nabij Bres- kens. De zware golfslag, waarmede de storm gepaard ging, zette het scheepje aan den grond en beukte het zoodanig, dat er gevaar voor zinken ontstond. De twee opvarenden trachtten met be hulp van een dekzeil het ruim af te sluiten voor het overkomende water. Toen zij hier niet in slaagden heschen zij de noodvlag, welke werd opgemerkt door den kapitein van de uit Antwer pen afkomstige sleepboot „Alfi” en door schipper H. Fenijn van de „Br. 5”. Beide schepen kwamen te hulp. De „Alfi” kon een tros overbrengen en de „Twee gebroeders” vlot sleepen. Het scheepje werd de haven van Breskens binnengebracht. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen: een lipssleutel bij van Rhijn, Dillenburgstraat 27; een blauw lederen damesportemonnaie bij Eppen, Burgemeester Waldeckstraat 34; een rij- wielbelastingmerk bij Farenhout, soldaat school Julianastraat 7. Bloedtransfusiedienst Roode Kruis. Op initiatief van de afd. Rijswijk van het Ned. Roode Kruis, heeft zich ter plaat se een wervingscommissie voor den bloed transfusiedienst gevormd. Deze commissie bestaat uit afgevaardigden van het Groene Kruis, het Wit Gele Kruis, het Roode Kruis en de Vereeniging voor Luchtbe scherming. Het bestuur is samengesteld als volgt: Phosphor in de thee De Amsterdamsche politie heeft Don derdagavond een jongeman aangehou den, die door zijn naaste familieleden ervan verdacht werd, dat hij iïfen door vergiftiging uit den weg heeft willen ruimen. De jongeman beoefent het be roep van straat-acrobaat, doch de za ken gingen den laatsten tijd niet bijs ter goed meer. Hij had daarom de laatste weken zijn optreden gestaakt, maar op aandringen van zijn familie probeerde hij het toch weer. Hij deed dit bij voorkeur ’s avonds, aangezien hij geen vergunning had om zijn kun sten op straat te vertoonen. In ver band daarmede was hij naar een dro gist gestapt en had daar iets gevraagd, dat hem in het donker lichtgevend kon maken. De drogist had hem daarop een fleschje met phosphor verkocht. Ondanks deze speciale attractie, die intusschen ook het bezwaar had dat zij de aandacht van surveilleerende politie agenten op hem vestigde, had het we- deroptreden van den acrobaat niet het verhoopte resultaat, zoo meldt de Msb. Donderdag ontstond naar aanleiding hiervan twist tusschen hem en zijn overige familieleden bij wie hij in de Bloemstraat inwoont, n.l. zijn moeder, zijn zuster en zijn broer. De man was erg prikkelbaar en ver loor blijkbaar een oogenblik zijn be zinning, zoodat hij om wraak te ne men enkele druppelen phosphor in den theepot deponeerde. Dat hij daarmede de bedoeling heeft gehad zijn familie leden te dooden, ontkent hij zelf ten stelligste. Het is trouwens zeer de vraag, of hij er op deze wijze ooit in zou zijn geslaagd, zulks te doen. Hoe het zij, de familieleden proefden on middellijk, dat er met de-thee iets aan de hand was en wachtten er zich wel voor hun kopjes leeg te drinken. De acrobaat echter had inmiddels het huis verlaten, om zich bij de politie te gaan aangeven. De politie heeft hem in bewaring gesteld en pleegt thans overleg met den officier van justitie over wat er verder met hem zal moe ten gebeuren. Het staat nog geenszins vast dat hij wegens poging tot dood slag vervolgd zal kunnen worden. Donderdagavond heeft het Comité voor ontspanning voor militairen in het Wester kwartier en omstreken een ontspanningsavond georganiseerd te Kijkduin. Medewerking verleenden daarbij een vijftal H.B.S-scholieren, onder den naam The String Brothers, die blijk gaven een ernstige studie te hebben gemaakt van het bespelen van hun instrumenten. Ook de muziek-virtuoos Henk Bent- zon, met zijn vele instrumenten, waar onder een imitatie-straatorgel en zijn klokkenspel, was weer goed op dreef, terwijl de heer R. de Vries met zijn ver bazingwekkende goocheltoeren de ge heel gevulde zaal in verrukking bracht. Eenige inwoners van Kijkduin had den in ruime mate voor versnaperin gen gezorgd. Na het spelen van het Wilhelmus, dat uit volle borst door allen werd meegezongen, sloot de vertegenwoor diger van den commandant dezen wel geslaagden avond. VERHURING TENNISBANEN AAN HAVIK- EN SIJZENLAAN. W. J. Huygens heeft verzocht den krachtens Raadsbesluit van 13 Maart 1939 bij hem in huur geweest zijnden grond met tennisbanen c.a. aan do Havik- en de Sijzenlaan opnieuw te mogen huren voor het tijdvak van 1 April 1940 tot en met 30 September 1940, tegen een huürprijs van 400. B. en W. stellen den Raad voor, aan dit verzoek te voldoen. Ten nadeele van v. d. P. alhier werd een koffer met kleeren ont vreemd. De brandweer werd g e- alarmeerd voor een schoorsteenbrand bij v. R. aan de Bloemluststraat Het vuur werd met den ramonneur gedoofd. TIJDELIJK MILITAIR TEHUIS BALISTRAAT 52. In het tijdelijk militair tehuis, Bali- straat 52, uitgaande van het bestuur der wijkvereeniging „Eben Haëzer”, Wijk 10 der Ned. Herv. Gem. was het Donderdag een buitengewoon gezellige avond. Herdacht werd, dat nu gedurende zes maanden dit tehuis aan militairen de gelegenheid heeft gegeven om er hun vrijen tijd door te brengén. Dat hiervan een gretig gebruik werd gemaakt, moge blijken uit het feit, dat met inbegrip van Donderdagavond het aantal bezoeken ruim 6000 heeft bedra gen. Een der donateurs, die dit werk steu nen, generaal Duymaer van Twist, wist in een geestig speechje, de harten der jongens te treffen, een parallel trek kende tusschen de militaire tehuizen uit zijn jonge jaren en dezelfde inrich tingen van thans. De heer van Hensbergen luisterde den avond op met luimige voordrach ten. Aan versnaperingen heeft het ook niet ontbroken, waarvoor door verschil lende dames van het comité was ge zorgd. a. s. worden en de Hanze in het Vanochtend is het anderhalf jarig zoontje van den landbouwer Timmer mans te Smilde nabij de ouderlijke woning te water geraakt en verdron ken. Gisteravond is mej. van der Schuit te Scharsterbrug (Fr.) in de Scharster- rien geraakt en verdronken. Vanochtend heeft men haar lijk op gehaald. De C. J. M. V. „B o h e m e n” vergadert morgenavond in de zaal van de „Bethelkerk”. De Bijbelinleiding zal gehouden worden door den heer W. Claus. Na de pauze wordt de letterkun dige bijdrage verzorgd door den heer M. G. van der Linden, die zal spreken over eenige werken van den schrijver Jack London. De K. V. „Samuel” komt hedenavond in de consistorie van Lijen- burg in vergadering bijeen. De agenda vermeldt Bijbelbespreking, vrij onder werp en reciteeren. De gymnastiekvereeni- ging „Excelsior” houdt Maandagavond een ledenvergadering in het hotel „De Roskam”. De Vereeniging van Jong-Hervormden houdt Maandagavond in de kamer van de Bethelkerk een alge- meene vergadering. De heer D. v. d. Brand zal een causerie houden over Bach’s „Matthaus-Passion”, waarbij de heer Henk G. v. d. Berg muzikale illu stratie hoopt te geven. De bewoners van de Kijkduinschestraat, wonende tusschen de Prins Hendrikstraat en de Vermeerstraat, ondervinden den laatsten tijd veel over last van het stuifzand van de aan de overzijde gelegen duingronden. Voorheen waren deze gronden met gras en duinge- was begroeid maar sinds de jeugd deze terreinen als speelplaats in gebruik heeft genomen, is er van de begroeiing niet veel overgebleven. Bij winderig weer wordt het fijne zand in wolken opge jaagd. Gistermorgen om kwart over vijf is J Z uit Delft, toen hij zich per rijwiel naar zijn werk begaf, op het Jaag pad tengevolge van de gladheid komen té vallen Hij brak hierbij een enkel. Dr. Klasens behandelde hem ter plaatse, waar na hij per ziekenauto naar het Hypolitus- gasthuis te Delft werd vervoerd. Gisteravond moest de motor- spuit uitrukken voor een schoorsteenbrand in een perceel aan de Caan van Neck- laan. Het vuur kon met een rammonneur worden gebluscht. Maandagavond a. s. zal door Het Theosophisch Genootschap in Arcadia, Hofrustlaan 1 te Rijswijk, een lezing gegeven worden over „De beteeke- nis van het Paaschfeest”, gezien van het standpunt der theosophie uit Belang stellenden zijn welkom. VOORBURG. Verkeersvoorschriften. B. en W. van deze gemeente maken be kend, dat de verkeersvoorschriften wat het parkeerverbod in de Heerenstraat betreft, als volgt zijn gewijzigd. Het is verboden dat motorrijtuigen, rij- en voertuigen, geen motorrijtuigen zijnde, worden geparkeerd: a. (op alle data) in de Heerenstraat voor zooveel betreft het gedeelte tusschen de van Schagenstraat en de Fransche Kerk straat, alsmede het gedeelte tusschen de perceelen Heerenstraat 38 en 44; b. op de even data van de maand aan de zijde van de oneven huisnummers en op de oneven data van de maand aan de zijde van de even huisnummers, met uitzondering van het gedeelte tusschen de van Schagen straat en de Fransche Kerkstraat, alsmede het gedeelte gelegen tusschen de percee len Heerenstraat 38 en 44. Het verbod treedt met ingang van heden in werking. Ingevolge het bepaalde in art. 55ter, le lid, der Lager Onderwijs wet 1920, moet jaarlijks vóór 1 Septem ber door den Raad vastgesteld worden de kosten per leerling van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Dit besluit kon niet worden genomen tengevolge van de ingestelde beroepen ter zake van de vaststelling van dat be drag. Bij Kon. besluit, dd. 16 Januari 1940, is het bedrag, bedoeld in art. 55bis, le lid, der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1938 vastgesteld op 14.31, in dien art. 101, 3e lid, dier wet niet van toepassing is en 12.40, indien art. 101, 3e lid, dier wet wel van toepassing is. Het gemiddeld aantal leerlingen over 1938 moet bepaald worden op 141 1/3. Derhalve moet het bedrag, dat voor 1938 voor de openbare scholen beschikbaar is gesteld, voorloopig worden vastgeisteld op 1411/3 x ƒ14.31 is ƒ2022.48 in het eerste geval en 1411/3 x 12.40 is 1752.53 in het tweede geval. B. en W. stellen den Raad voor het besluit, als be doeld in art. 55ter der Lager Onderwijs wet 1920 overeenkomstig het ter inzage gelegde ontwerp vast te stellen. B. en W. bieden den Raad ter goedkeuring aan de verordening op de heffing en invordering van keurloo- nen. Op Dinsdag 19 Maart a.s. komt het beroep van de ouders der kinderen van de openbare lagere school aan den Prinses Julianaweg, in welk be roep verzocht wordt, het Raadsbesluit van de gemeente Leidschendam van dd. 21 December 1939 niet goed te keuren, bij Ged. Staten in behandeling. Namens de ouders zal de heer van Dijken, alge meen secretaris van de vereeniging Volks onderwijs, het verzoek verdedigen, ter wijl door B. en W. de heeren Kerkhoff en Vink zijn aangezocht den Raad te ver tegenwoordigen. Morgen •a Grondlasten, Straatlasten, Delflands sluisgeld 1940, resp. 64.04, ƒ37 en ƒ2.71 Het perceel is vrij van huur. Notaris J. H. A. P. Ebell. Het winkelhuis met afzonderlijke bo venwoning, plaatsje en erf, aan de Wagen straat 90-90a, groot 78 c.a. Grondlasten 85.42, Straatlasten ƒ53 en Delflands sluisgeld 3.26. Huurprijs 20 p. w. Notaris D. Erdman. A. Perceel I. Het heerenhuis, aan de Duinkerkschestraat 16, met erfpachtsrecht van den grond tot en met 31 Dec. 2005, groot 1 a. 58 c.a. Huurprijs begane grond en een voor kamer op de 2e verdieping 31.50 p. m. met vrij gas, water en electriciteit, verder vrij van huur. Grondlasten, Straatlasten, Delflandt sluisgeld en Erfpachtscanon, resp. 48.05, ƒ25.75, ƒ1.74, 126.40. Perceel II. De dubbele benedenwoning met 2 afz bovenwoningen, aan de Namen- schestraat 26-28-30 met erfpachtsrecht van den grond tot en met 31 Dec. 2005, groot 1 a 75 c.a. Ik Huurprijs van no 30 40 p. m., no. 26 ƒ32 50 p m., no. 28 ƒ30 p. m. Grondlasten, Straatlasten, Delflandt sluisgeld en erfpachtscanon, resp. ƒ85.47, 53, ƒ3 35, ƒ192 50 Perceel III. De dubbele benedenwoning met twee afz. bovenwoningen, aan de Hasseltschestraat 40-42-44, met erfpachts. recht van den grond tot en met 31 Dec. 2005, groot 2 a. 59 c.a. Huurprijs van no 44 50 p. m., no. 40 ƒ40 p m., no. 42 ƒ40 p. m. Grondlasten, Straatlasten, Delflandt sluisgeld en Erfpachtscanon, resp. 106.88, ƒ66 ƒ4.23, ƒ259. Perceel IV. De dubbele benedenwoning met twee afzonderlijke bovenwoningen, aan de Hasseltschestraat 46-48 en Assen- schestraat 33, met erfpachtsrecht van den grond tot en met 31 Dec. 2005 groot 2 a. 52 c.a. Huurprijs van no. 33 52 50 p. m.; no. 46 ƒ40 p. m.; no. 48 le verdieping ƒ22 50 p. m. met vrij gas, water en electriciteit en no. 48 2e verdieping 20 p. m. met vrij gas, water en electriciteit Grondlasten, Straatlasten, Delflands sluisgeld en Erfpachtscanon, resp 101.51, ƒ62 75, f4.02 en ƒ252. Perceel V Het boven- en benedenhuis, aan het Harstenhoekplein 10-11, met erf pachtsrecht van den grond tot 30 Nov. 1971, groot 1 a. 65 c.a. Huurprijs van de benedenwoning ƒ30 p. m., de bovenwoning 40 p. m. Grondlasten. Straatlasten, Delflands sluisgeld en Erfpachtscanon resp. f 42.73, 23, ƒ175 en ƒ6. Combinaties voorbehouden. B. Perceel I De villa „Willy”, aan de Leuvenschestraat 50, "root 2 a. 8 ca. Huurprijs 60 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld, resp ƒ53.37, 31 en ƒ2 18 Perceel II. De villa, verdeeld in afzon derlijke beneden- en bovenwoning met garage, aan den Badhuisweg 61, groot 3 a. 32 c.a. Huurprijs van sousterrain met beganen grond /45 p. m.; de le en 2e verdieping en garage ƒ57 50 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld, resp ƒ80.12, ƒ46 en ƒ3 29. 1 Perceel III Het winkelhuis met afzon derlijke bovenwoning, aan de Gentsche- straat 48-48a, groot 1 a 50 c.a. Huurprijs van den winkel 125 p. m„ de bovenwoning tot 1 Mei 1943 voor ƒ40 per maand. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld resp. 69.42, 40 en 2.73. Perceel IV De winkel met afzonder lijke bovenwoning en pakhuis, aan de Suezkade 49-50, groot 60 c.a. Huurprijs van de bovenwoning 32.50 p. m.het pakhuis 3 p. w., de winkel is onverhuurd. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld resp ƒ42.71, ƒ23 en ƒ166. C. Perceel I. Het dubbel benedenhuis met twee afzonderlijke bovenwoningen en fietsenbergplaatsen, aan de Goudreinet- straat 209-211-213, groot 2 a. 86 c.a. en 4776 groot 12 c.a. Huurprijs van no. 209 met fietsenbox ƒ32.50 p. m., no. 211 ƒ40 p. m.; no. 213 met fietsenbox 32.50 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld resp. ƒ91.56, ƒ56.25 en ƒ3.69. Perceel II. De benedenwoning met twee afzonderlijke bovenwoningen, aan de Pip- pelingstraat 104-106-108, groot 1 a. 82 ca. en 4786, groot 8 c.a. Huurprijs no. 108 37.50 p. m., no. 106 f 33 p. m., no. 104 35 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld, resp. 86.33, 53 en 3.39. Perceel III. De benedenwoning met twee afzonderlijke bovenwoningen en fieU senbergplaatsen, aan de Pippelingstraat 110-112-114, resp. groot 1 a. 67 c.a. en 8 c.a. Huurprijs van no. 110 ƒ30 p. m., no. 112 met fietsenbox ƒ30 p. m., no. 114 met fiet senbox 32.50 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld, resp. ƒ75.62, ƒ43 en ƒ2.98. Perceel. IV De dubbele benedenwoning met twee afzonderlijke bovenwoningen, aan de Sterappelstraat 37-39-41, groot 2 a. 78 c.a Huurprijs van no. 37 32.50 p. m., no. 39 ƒ40 p. m„ no. 41 ƒ32.50 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld, resp. ƒ90.79, ƒ56.25 en 3.64. Perceel V De dubbele benedenwoning met twee afzonderlijke bovenwoningen, aan de Sterappelstraat 43-45-47, groot 2 a. 78 ca. Huurprijs van no. 43 32.50 p. m., no. 45 40 p. m„ no. 47 32.50 p. m. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld resp 90.79, 56.25 en 3.64. Notaris J J M Braun. 1. Het portiekhuis bestaan uit 3 wonin gen, erf en tuin, aan de Gabriël Metsu- straat 189-191-193, groot 1 a 56 c.a. Huurprijs benedenhuis ƒ6, le étage 5.65, 2e étage niet verhuurd. Lasten 67.40 per jaar. 2. Het heerenhuis met naastgelegen ga rage, erf en tuin, aan de Hanenburglaait no. 23, groot 2 a. 15 c.a. Huurprijs 750 p. j. Grondlasten ƒ42 70, Straatlasten 23, Delflands sluisgela 1 80 Notaris mr. B Grootenboer. ’Het huis, bestaande uit winkelhuis en afzonderlijke bovenwoning en erf. aan de Sumatrastraat 185-187, groot 1 a. 4 c.a., be nevens 11 c.a. en 2 c.a. Huurprijs no. 185 onverhuurd; no. 187 ƒ26 per maand. Grondlasten ƒ53.29, Straatlasten ƒ31 en Delflands sluisgeld fï.Ql. Notaris mr. C. H. C M. Martens. S Het heerenhuis met voor- en achter tuin en erf aan de Nieuwe Parklaan 111< groot 2 a. 25 c.a. Het perceel is vrij van huur. Grondlasten 80.07, Straatlasten ƒ46 en Het perceel is inmiddels uit de hand Delflands sluisgeld ƒ3.19. te koop. Notaris mr. N. P. C. Arriëns. Een nieuw programma. Aan de reeks van uitstekend slaagde cabaret-programma’s in „Het Zuid” is er weer één toegevoegd, want ook deze week heeft de directie een goede keus met de samenstelling van het nieuwe programma gedaan. Allereerst is er een uitstekend dans paar, Iris en Ribeiro, die zeer beschaafd dansen en een uitnemend verzorgd nummer brengen. Wij zagen van hen een acrobatische slow-fox, wals, fox trot en een tango. Als tweede attractie stond op het programma het optreden van de be- kendê Cilly Wang. Een attractie, wel ke er wezen mag. Zij bracht allereerst een parodie op een Beierschen boeren dans. Maar ook met haar tweede op treden oogstte zij een groot succes; wederom een parodie, nu van een mondain danspaar Kit en Kitty. Deze week speelt weer de band van Majo Marco, die de liefhebbers steeds naar den gladden dansvloer trekt. A.s. Dinsdag zal de dancing worden ingericht als filmstudio. Er zal een groot filmbal worden gegeven, en vooi hen die filmartisten typeeren zijn enk „tc.l. prijzen beschikbaar ge steld. In tegenstelling met Klein Duimpje, heeft U geen broodkruimels noodig, om den weg terug te vinden naar de Bo</k Harrisons! Onver schillig of U de Cafeteria of de Brasserie bezocht... Uw hoogst aansename herinne ring doet U gemakkelijk den weg terug vinden! houdtde R. K. Jeugd een Palmpaaschoptocht door het dorp. Vertrek van het Molenpad om 12 uur, voorafgegaan door de Harmonie. Maandag voor de K.J.M.V. Patronaat de films vertoond „Lochems natuurschoon” en „Eerbied voor eigen werk”. De St. Josephgezellen houden morgen en Dinsdag 19 Maart ontspann/ngsbijeenkomsten in het Patro naat, alwaar diverse wedstrijden worden gespeeld. Onder leiding van den heer W. Overvliet houden de Kruisvaar ders morgen een ringbijeenkomst in de Burcht. Veiling 19 Maart Gunning 26 Maart Het heerenhuis met tuin, aan de Kip- laan 18 met het erfpachtsrecht van den grond tot 31 December 2003, groot 3 a 42 c.a. Het bad en de geyser, alsmede de zich in het perceel bevindende vaste wasch- tafel zijn in den koop begrepen Het perceel is vrij van huur. Erfpachtscanon ƒ275 per jaar. Grondlasten f 58 70, Straatlasten 34, Delflands sluisgeld 2 50. Natarissen W. J. Jalink en A de Mos Het huis, bestaande uit benedenhuis met afz. bovenwoning en erf, aan de van der □uynstraat 3/3a, gioot 67 ca, met den mede eigendom in een stuk grond, lig gende voor gemeld perceel, dienende tot trottoir, groot voor het geheel 75 c.a. Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld, resp ƒ40.07, ƒ20 62 en ƒ1.55 Notaris H G. van Nouhuys. Het winkelhuis met afzonderlijke bo venwoning en erf, aan de Hobbemastraat 90-92, groot 1 a. 32 c.a. Huurprijs van het winkelhuis ƒ9 p. w., de le étage f 5 p w„ de 2e étage onver huurd Grondlasten A53.39, Straatlasten ƒ31 en Delflands sluisgeld ƒ2.11. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris W. G Pat wels. I. Drie huizen, elk bestaande uit afz beneden- en bovenhuis, met erven en tui nen, aan de Da Costastraat 135-137, 139- 141, 143-145, resp. groot 1 a. 24 c.a., 1 a. 25 c.a. en 1 a. 27 c.a. II. Drie huizen, elk bestaande uit afz beneden- en bovenhuis (waarvan een met overbouwde poort) met erven en tuinen, aan de Da Costastraat 149-151, 153-155, 157-159, resp groot 1 a. 27 c.a., 1 a. 29 c.a en 1 a. 30 c.a. Alle perceelen krijgen recht van v.eg door de overbouwde poort naar en de Da Costastraat. III. De pakhuizen met erven, achter de sub. I en II genoemde perceelen, door de overbouwd,e poort uitkomende aan de Da Costastraat 147, resp groot 89 c.a. en 1 a. 13 c.a Huurprijs van de benedenhuizen nos. 159 26 p. m„ 155 en 149 onverhuurd, 143 ƒ5.75 p. w., 139 de voorkamer en alcoof ƒ2.50 p. w„ het overige gedeelte /2.50 p w, 137 ƒ5.75 p. w. De bovenhuizen: nos 157 le étage ƒ20 p. m., 2e étage ƒ3.75 p w 153 le étage 5 p. w„ 2e étage 17.35 p' m., 151 le étage ƒ4.75 p. w., 2e étage ƒ3.75 p. w., 145 geheel onverhuurd 141 le étage ƒ4.75 p. w„ 2e étage ƒ3 75 n w !35 le étage 25.50 p. L é?agPe /18 P- De Pakhuizen ƒ11 p. m /3 p w., ƒ14.50 p m.. 6 50 p. m. en ƒ0 75 p w„ terwijl één pakhuis onverhuurd is Het waterverbruik is voor rekening van verhuurder. 6 Grondlasten, Straatlasten en Delflands sluisgeld voor de perceelen sub I- f42 «o 19.80 en 1.60; 42.68, 19 80 en fl 7^-’ Combinaties voorbehouden Notarissen J. J. de Lange Schouw. s grond, eindigende den HeAL r, aan n dlsten December 51^c.a Sportlaan 109, groot 3 a., Jaarlijksche canon ƒ438.75.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6