HOE DE STRIJD VERLIEP O Dr.Dushkind CINEAC I I De tweede helft BELGIE- NEDERLAND OP HET DOEK van HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 18 MAART 1940. VIJFDE BLAD, PAGINA 2. Smit. De scheidsrechter. van Michel. Caldenhove. ver te Wuthrich (Zwitserland) Scheidsrechter BELGIË België neemt het heft in handen. dan via Wilders de bal bij Smit belandt, passeert deze fraai naar Vente, die ech ter met zijn linkervoet een veel te zacht schot inzendt, dat Deraedt begrijpelijk zonder eenige moeite verwerkt. Een volgend schot van Vente, na een uitval van Drager, gaat naast. bliksemsnel bovenop, aldus een doel punt voorkomend. DRAGER WILDERS (Blauw-Wit) MICHEL (VAVJ STAM (V.U.C.) v. d. KERKHOVE (White Star) STIJGER (Blauw-Wit) v. d. VEEN (Heracles) HENRIET (S-C. Charleroi) v. CRAEN (Liersche) DERAEDT (Gantoise) EECKEMAN (C.S. Brugge) PAVERICK (Antwerp F.C.) SMIT (Haarlem) v. d. WOUWER (Beerschot) ^^W^MERÏCAN cigarette Belgische onderscheiding voor Nederlandsche voetbalofficialt De leiding van den Zwitser Wuth rich vonden wij maar matig. Enkele zijner beslissingen waren er volkomen naast o.a. werd een zuiver doelpunt van Voorhoof tegen de rust af gekeurd en ten aanzien van buitenspel ging hij naar ons oordeel te Veel af op het vlaggezwaai van den Belgischen grens rechter. Doch gelukkig kon dit de goe de verstandhouding in het veld niet schaden. Na afloop hebben wij hem om zijn oordeel over den wedstrijd willen vra gen, doch hij liet weten, dat hij er geen prijs opsteldede Zwitsersche Voetbalbond ziet n.l. niet gaarne, dat een oordeel van een van zijn scheids rechters over buitenlandsche ploegen gepubliceerd wordt. PAAUWE (Feijenoord) B. DE HARDER .(V.U.C.). henry (Daring) v. CAELENBERG (Anderlecht) NELIS (Berchem) VENTE (Feijenoord) VOORHOOF (Liersche) Tegenslag voo*- de Hollanders. De Belgen blijven na den aftrap aan bod; een snelle aanval wordt besloten met een puik schot van Voorhoof, maar reeds is voor buitenspel gefloten. Zeker heidshalve stompt Michel echter toch den bal «veldwaarts. Aangevuurd door Smit, die met woord en daad een lich tend voorbeeld geeft, probeeren onze jongens dan aan den hevigen druk te ontkomen, maar het zit hun daarbij geen moment mee. Eerst leidt een uit val van Smit, Vente en de Harder tot een te zachten schuiver van den V.U.C.- man, maar in de volgende minuut lijkt het dan toch te gebeuren. Vente zet eens flink door; een han dige pass volgt naar Smit, die zeer hard inschiet, maar Deraedt weet in groot- schen stijl languitvallend het schot tot corner te verwerken. Zeer scherp neemt de Harder den hoekschop, zóó scherp, dat de doelman den bal tegen den onderkant van de deklat slaat. Er wordt al geappelleerd voor doelpunt; een hevig gevecht ontstaat op de doellijn, hetgeen een nieuwen hoekschop tot ge volg heeft. Weer wordt deze door de Harder genomen; Smit kopt hard in, Deraedt is geslagen, maar v. Caelenberg stoot met het hoofd den bal uit de ver laten veste Op dit moment is Holland sterk naar voren opgedrongen, waardoor v. d. Wouwer plotseling een geheel vrij veld vóór zich krijgt. De Belg neemt de bee- nen, zwenkt naar binnen en besluit met een gloeienden kogel, waaraan Michel zijn handen kan warmen. Onze doel man laat den bal glippen, maar valt er Aanvoerder Caldenhove toss gewonnen en verkiest met den wind in den rug Van Craen Korte opleving, Temidden van al die narigheid aan Hollandsche zijde doet dan plotseling een kortstondige opleving in de Oranje-gelederen weldadig aan. Smit krijgt een vrijen schop te nemen heeft daarbij pech, door hard tegen de deklat te schieten. Andermaal wordt door Henry te hardhandig tegen onzen linksbinnen opgetreden; weer plaatst Kick Smit zich achter het leder. Thans schiet hij echter niet, maar onverwacht geeft hij tactisch den bal over aan den vrijstaanden Drager, die het leder langs het doel „glijdt”. Nóg houdt Smit vol; een zuivere pass wordt door hem aan De Harder afgegeven, maar de V.U.C.-er legt iets te hoog aan. Zal er een tegenpunt komen of niet! We beginnen er zoo langzamerhand aan te twijfelen, vooral wanneer Vente, bijna in het Belgische doel staande, nóg kans ziet, om na een voorzet van Drager gehaast tegen Deraedt aan te schieten! landers, die door hun machtigen samenzang, hun vlaggen en hun aan- moedigingskreten het Nederlandsch elf tal mede aanspoorden tot daden, welke somtijds boven de normale uitkwamen Dan was er die spanning, die felheid van strijd, welken men alleen binnen de muren van het bouwwerk aanwezig wist en die niet konden worden be grepen door degenen, die de ontmoe ting niet bijwoonden. Dit alles was er bepaald niet. Nog geen 5000 landge- nooten hadden den tocht naar de Schel- destad aanvaard, de tribunes vertoon den leelijke gapingen, en het teleur stellende spel van het Nederlandsch elftal vormde, zeker ook voor de Bel gen, een gifeote desillusie. Van een ouderwetsche Holland- België-ontmoeting was nu geen spraKe. Herinneringen werden opgewekt aan de debacle van de Beigen van Amsterdam in 1934, toen het Nederlandsche pu bliek, naarmate de score steeg, van de tribunes riep „Tien, tien I” De uitslag werd toen 93 voor het Oranje-elftal. Was het wonder, dat niet alleen de Roode Duivels, maar ook de Belgische toeschouwers op revanche belust wa ren en dat wij telkenmale den kreet konden hooren „tien, tien1” En moei lijk zou men dit onzen Zuiderburen kwalijk kunnen nemen de Nederlan ders hadden het hun toch zelf geleerd 1 Het wordt 60 en 7-0! De Belgen, wien ook alles beta lukt, doen het beter. Aldra sjouwen ze weer, dat het een lust voor het oog is. Speciale vermelding verdient een omhaal van v. Craen, welke dwr Michel wordt gekeerd. Caldenhove w- oorzaakt weer eens een corner, welke niets oplevert; v. d. Wouwer schiet n de volgende minuut over de deklat en Nelis kopt even later rakelings over. Maar als in de 32e minuut v. Craen inloopt op een voorzet van v. d. Wou wer kunnen we nummer 6 noteerenop ons door den regen doorweekte papier. Michel verlaat zijn veste, Wilders trapt tegen onzen doelman op en zoo be landt de bal in ons doel! Het is dus 60 en het gebrul op de tribu nes: „tien, tien!” neemt nog grootere afmetingen aan dan even tevoren. Er wordt een zwaar beleg geslagen voor het Hollandsche doel en alleen enkele uitvallen van De Harder kun nen onzen verdedigers slechts een kort stondige verademing brengen. Ook Paauwe doet nog eens zijn best; scherp brengt hij den bal voor het Belgische doel; Smit ijlt naar voren, om in te koppen, maar Deraedt is iets vlugger en houdt zijn heiligdom maag- delijk. Ook een corner van De Harder levert geen resultaat op. Aan de andere zijde wordt dan nog een prachtig doel punt gemaakt. Henry opent het spel op Voorhoof, die naar v. d. Wouwer overgeeft, welke laatste met een schit- terend diagonaal schot den stand o p 70 brengt! Ongewone stilte aan de grens Hoezeer de internationale omstandig heden ook het sportleven drukken, bleek Zaterdagavond ten duidelijkste aan de Nederlandsch-Belgische grens. Heerschte daar andere jaren aan den vooravond van den traditioneelen voet balwedstrijd BelgiëNederland een vroolijke sfeer van verbroedering, dit maal stond de versterkte Belgische grensbewaking met de armen over el kaar, terwijl de helpstertjes van het Belgische Roode Kruis, die andere ja ren duizenden francs bij elkaar collec teerden voor haar menschlievend werk, thans haar toevlucht zochten in een der vele café’s rond de grenskantoren. Aan de grens immers was ditmaal aan den vooravond van den wedstrijd niets te beleven. Vorig jaar passeerden reeds De score weer verhoogd. Dit komt echter toch en wel in de 43e minuut, als gevolg van een groven blun der van onzen keeper. Na een schijn baar onbeteekenenden aanval van den Belgischen linkervleugel speelt Stijger den bal terug op den uitloopenden Mi chel. Deze laat het natte leder echter door de handen over zijn hoofd gaan, waardoor de ijlings toegeschoten van Craen makkelijk den stand op 30 kan brengen. De Belgen spelen nu, alsof er geen te genstanders bestaan. Weer trekken Eeckeman en Nelis er in snelle combina tie tusschenuit; Paauwe en Wilders worden in de luren gelegd; Caldenhove staat machteloos en uit den voorzet schiet Voorhoof in, zonder dat Michel ook maar een hand uitsteekt. Een doel punt, waarop niets aan te merken valt, dat echter door den Zwitserschen scheidsrechter wegens buitenspel niet wordt toegekend. Even later wordt de rust aangekon- digd en zoeken de doornatte spelers de kleedkamers op. De Belgen worden stormachtig toegejuicht. IN EN OM HET STADION In de stad Antwerpen kon men gis teren toch wel merken, dat er iets bij zonders aan de hand was. Verschillen de restaurants waren vrij goed bezet, maar toch miste men e^ de gezellige sfeer van weleer. Weliswaar kwamen er op de Keyserlei, Antwerpen’s slag ader, af en toe Nederlandsche auto’s aanrijden, maar van een verkeersbe- lemmering was geen sprake. Ook de kooplust voor toegangskaar ten bleek gering. Om het in beurster men uit te drukken, zouden we kun nen zeggen, dat de markt bij de ope ning nauwelijks prijshoudend was Staanplaatsen werden verhandeld met één franc winst. Naarmate de tijd ver streek, werden de prijzen voortdurend naar beneden gedrukt, zoodat om streeks twaalf uur de beurs zelfs be paald zwak gestemd was, om ten slotte geheel ineen te storten. Kaarten van 15 fr. vonden zelfs voor 10 fr. bij na geen afnemers meer. Die van 10.50 franc deden het nog slechter, aange zien zij nog met moeite konden ge plaatst worden voor 5 fr., terwijl eeh tribuneplaats van 45 fr. voor 17.50 fr. van de hand ging. Ook in het Stadion was het verre van gezellig, daar een troostelooze re gen neerviel. Het publiek, dat eerst werd beziggehouden met een junior- wedstrijd Antwerpen contra Lier Mechelen, bestond voor een zeer groot deel uit militairen 1„. - overheerschte en onder de aanwe zige autoriteiten bevonden zich de gouverneur van de provincie Antwer pen, baron Holvoet, de burgemeester van Antwerpen, de heer Huysmans. de Nederlandsche consul in Antwerpen en tal van hooge officieren. Voor de pers bleek nog steeds niet goed gezorgd te zijn. Doordat de over kapping van de tribune te kort is, moesten de journalisten op vuile ban ken plaats nemen, onbeschut tegen het hemelwater, dat het maken van notities uitermate lastig deed worden. Om kwart over twee (Nederland sche tijd) betraden de Nederlandsche spelers het veld van het Deurne-sta- dion, enkele minuten later gevolgd door de Belgische spelers. De volkslie deren werden gespeeld en door, het pu bliek meegezongen. Nog enkele Hollandsche uitvallen De Belgen blijven het meest aan vallend, maar toch zien de Oranjeman nen een enkele maal kans, naar de Bel gische helft door te dringen. Van der Veen brengt er echter niets van terecht en ook van Vente ziet men geen goeds. Alles moet dan ook nog van onzen lin kervleugel komen. Stam geeft een ver ren pass aan de Harder, die naar bin nen zwenkt en een voorzet geeft. Slechts met de grootste moeite weet Deraedt den bal corner te slaan. Uit een voorzet van Drager trapt Paverick even later bijna in eigen doel en als Maar als, na 5 minuten spelen, Stij ger hands maakt, verandert plotseling het spelbeeld. Stam, in het nauw ge dreven, trapt tegen v. Craen op, doch Caldenhove brengt opluchting. Weer zien de Belgen zich een vrijen schop toegewezenHenry lost hieruit van verre een gloeienden kogelMiche) stompt den bal veldwaarts, echter voor de voeten van den gevaarlijken Nelis, die langs ons doel knalt. De Belgen voelen intusschen, dat het gaat en het regent aanvallen op het Hollandsche doek De zeer snelle Eeckeman is Paauwe te glad af en trekt er langs de lijn tusschenuit. Wilders weet tenslotte nog redding te brengen, door corner te trappen. De eer gerei Er is dan nog 6 minuten te spelen en die laatste oogenblikken zijn de beste geweest van de Hollanders, die alles in het werk stellen, om tenminste nog de eer te kunnen renden. En zoowaar ge lukt dit. wanneer de Harder unfair van den bal wordt gewerkt. De Hagenaar neemt zelf den vrijen schop; Smit zet zijn hoofd onder den bal, welke kogel- hard langs den onthutsten Deraedt vliegt. Het is dus 7—1. Holland probeert het nog eens. Weer wordt en een vrije schop weer tegen Henry, ^geven, welke tot een worste ling voor de Belgische veste leidt waaruit Stam tegen de deklat schiet- Ook krijgt de Harder nog een corner te nemen; weer kopt Smit, langs den uitloopenden Belgischen portier, mees terlijk in, maar de bal gaat juist over de lat. Met enkele goede aanvallen van onzen linkervleugel, uit één waarvan Smit nog eens rakelings naast scbiel- komt dan het einde van dezen strijd welke den onzen een smadelijke 7"* nederlaag brengt. Het oordeel van anderen Het spreekt wel van zelf, dat stemming in de Nederlandsche kl«e kamer na afloop niet van opwekk^ den aard was. Zonder uitzonderinget kende men, technici en spelers, dat bar slecht gespeeld was, dat de gen een uitstekend elftal hadden en er aan hun overwinning niet mocht worden. Lang duurde de gedrukte stenu”^ evenwel niet. Paauwe was de eer die er met een grapje over heen Zie verder, 5e blad, Pa^ Die eerste minuten zijn, van Hol- landsch standpunt bezien, werkelijk veelbelovend. Er lijkt even slechts één ploeg te spelen en dat is de onze. Zoo onderbreekt Stijger een aanval van den vijandelijken rechtervleugel hij geeft het leder over aan Smit, deze op zijn beurt weer aan de Harder, die evenwel achter plaatst. Even later doet Stijger den bal voor den vijandelijken doelmond belanden, waar Vente te lang talmt en ook de Harder zoodanig treuzelt, dat een gemakkelijke scorings kans te loor gaat Stam passeert dan door het midden naar Vente, maar onze midvoor bevindt zich in buiten- spel-positie. heeft den het eerst te spelen. brengt dan ook voor de Belgen den bal aan het rollen en aan stonds blijkt dat onze Zuiderburen be zield zijn met het heilige voornemen, om dezen officieelen strijd tot een goed einde te brengen. Zij dringen im mers, opgestuwd door den enthou siasten Voorhoof, direct op de Hoi- landsche helft door, maar Wilders ruimt resoluut op. Weer komen de rood-truien terug, maar weer is het onze rechtsback, die hun een halt toe roept en van verre over het wat kleine veld naar de Harder plaatst welke laatste dgn bal ineens op zijn rechter schoen neemt. Het schot gaat echter hoog over het Belgische doet Het wordt 20. Het spel der Hol landers blijft in tusschen in hooge mate te leurstellen. Van eeni- gen samen hang in de voorhoede is geen sprake en van de steunende taak van de halflinie komt vrijwel niets terecht. Smit is de eenige, die tot wat goeds in staat is en dank zij stevig doorzetten van den Haarlem-crack wordt een cor ner afgedwongen. De Harder plant hieruit den bal voor het Belgische doel; eerst zet Smit zijn hoofd er onder en dan uit moeilijke positie Vente. maar Deraedt blijkt zijn vak naar be- hooren te verstaan en vangt het leder klemvast op. Er is dan pas een half uur gespeeld, maar niemand twijfelt op dat oogenblik meer aan een Belgische overwinning. Want het is een ieder duidelijk, dat onze Zuiderburen over alle linies supe rieur zijn. De Hollanders knoeien aller- erbarmelijkst, terwijl de Belgen daar tegen hooge-school-voetbal stellen, dat allerwegen bewondering afdwingt. Hun spel is frischx levendig, enthousiast en verrassingsvol. De Oranje-mannen wor den eenvoudig van het kastje naar den muur gestuurd Eerst kogelt Nelis nog eens over, maar als er 35 minuten van de eerste helft verstreken zijn, kan op het scoringbord de stand 20 wor den aangegeven. Dit gebeurt na een combinatie van den Belgischen linkervleugel, waar geen speld tusschen te steken is. Nelis vuurt op ons doel; Caldenhove kan den bal nog even wegwerken, maar dan jaagt de toesnellende Voorhoof van dichtbij het leder hard in de touwen (20). Zege-bewust hervatten de Belgen den strijd. Hun snelheid en uithoudingsver mogen, hun techniek en tactiek gren zen aan het wonderbaarlijke, zoodat het geen wonder is, dat de Nederlanders zich vrijwel uitsluitend tot verdedigen moeten bepalen. De eerste aanval wordt door Caldenhove onderbroken, de twee de na een ren van v. d. Wouwer door Wilders en in de volgende minuut moet Michel uit zijn kooi rennen, om de 4e doorboring te voorkomen. Het wordt een eenzijdige vertooning, waarin onze defensie voor heete vuren komt te staan en slechts met kunst- en vliegwerk kunnen de Belgische storm- loopen voorloopig tot staan worden ge bracht. Nelis en v. d. Wouwer blijven doorloopend gevaarlijk en eerstge noemde schiet er lustig op los. Als v. d. Veen die overal is, waar hij niét wezen moet even buiten het straf schopgebied een vrijen schop veroor zaakt, plaatst schutter Nelis zich achter den bal. Een aanloop; een kogel, maar Michel stompt den bal retour. Weer een schot van Nelis, maar nu gaat het over de lat. De Hollanders hebben totaal niets in te brengen; alles gaat even lusteloos en er is bij de meeste spelers géén spoor van geestdrift te bekennen. Alles wijst er dan ook op, dat het een volledige débacle zal worden. Wilders raakt den bal vaak maar half en werkt zeer slecht weg. Slechts door corner te trappen weet hij enkele malen de situatie tijdelijk te redden. Welk een verschil met Pave rick aan de andere zijde! In alle stan den, zoowel links als rechts, weet deze Antwerp-speler aanvoerder der Bel gen zijn terrein te zuiveren. Weer een blunder. Reeds in de 6e minuut weten de Bel gen hun voorsprong weer te vergroo- ten. Rechtsbuiten v. d. Wouwer leidt den zooveelsten aanval in, uitstekend gesteund door Voorhoof. Met veel moeite slaagt Stijger er in, een spaak in het wiel te steken en den bal, ter verdere expeditie, naar Caldenhove te koppen. Onze aanvoerder start echter te laat; v. Craen is er heeft te kracht van de Belgische middenlinie met den kleinen, maar vinnigen spil Henriet aan het hoofd tot uiting komt. Ook het ploegverband van de Roode Duivels is uitstekend, want als er verdedigd moet worden, trekt het grootste deel zich terug, waardoor plotsklaps een muur van verdedigers wordt opgetrokken, waartegen de Hol landers te pletter loopen. Kan er aan gevallen worden, dan verandert de si tuatie volkomen en staan er eensklaps weer 5 voorhoedespelers, gesteund door een taaie, volhardende halflinie, op de Hollandsche helft. Weer een doelpunt. Voegt men daarbij het gebrek aan een ruggegraat in de Hollandsche ge lederen en een volkomen falen van de meeste voorhoedespelers, dan baart het geen verwondering, dat de Belgen regelmatig kunnen uitloopen. In de 18e minuut, nadat Henriet een poging van Vente om door te breken verijdeld heeft, kan nummer 5 op het scoringbord worden aangebracht. Onze verdediging appelleert voor vermeend buitenspel en blijft rustig toekijken, hoe v. d. Wouwer langs het lijntje rent. Een voorzet naar v. Craen en het ia 5—0, j des Zaterdagsmiddags tientallen auto bussen de Nederlandsch-Belgische grens, maar Zaterdagavond om 8 uur moest de eerste autobus nog komen Slechts het aantal personenauto’s, dat tusschen des middags 12 uur en des avonds 6 uur België binnenreed, was grooter dan op een normalen Zaterdag, doch het haalde op geen stukken bij het aantal, dat bij vorige gelegenheden de grens passeerde. Deze stilte, welke ook Zondag aan hield, zal wel grootendeels een gevolg zijn van de geringe, door de Belgische regeering verleende grensfaciliteiten. Ook de treinen, waarin door de douane een strenge controle werd uit geoefend, waren maar matig bezet. CALDENHOVE (D.W.S.) Hollandsche doel, hoofd heen wég te zijde is het dan andermaal Nelis, die de aandacht op zich vestigt. Een knal met het rechterbeen.maar gelukkig vliegt de bal juist over de deklat. NEDERLAND 9 9 9 9 9 9 9 9 t 9 9 9 9 9 9 9 I 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 Aan het banket, dat gisteravond J „Excelsior” te Antwerpen werd gti houden, deelde baron Holvoet, gouVet, neur van de provincie Antwerpen de, dat de heeren dr. D. van Prooj^ voorzitter van den K.N.V.B., S. Col^ wey, vice-voorzitter en K. J. J. Lot^ bestuurslid van den Bond en jarenla^ consul van den Koninklijken Belgj. schen Voetbalbond in Nederland, door Koning Leopold van België waren be. noemd tot officier in de kroonorde van België. Verscheidene sprekers hebben nOj het woord gevoerd. De president va; den K.B.V.B., de heer O. van Ke$. beeck, sprak in een magistrale rede de hoop uit, dat de ontmoetingen tus- schen beide landen ook in de toekomst in een vredelievende sfeer zouden plaats vinden. Dr. D. van Prooye heeft namens den K.N.V.B. voor de bijzonder hartelijk ontvangst bedankt. Hij overhandigde aanvoerder Caldenhove, die zijn 25en internationalen wedstrijd had gj. speeld, een fraai souvenir. Voorts werd de Belgische spelt? Voorhoof nog gehuldigd, die wel heel wat meer internationale wedstrijden voor zijn land heeft gespeeld, maat ditmaal juist de 25e ontmoeting tegen Nederland. eerder bijr een vrij veld voor zich, loopt even door en geeft dan Miche! geen kans H e t i s 40 De Belgen zijn niet te houden; short- en long-passing worden met el kaar afgewisseld en het is werkelijk een genot om dat te zien. Nauwelijks heeft Nelis in het zijnet geschoten, of v. d. Wouwer dringt door tot de ach terlijn. Een fraaie voorzet naar den vrijstaanden v. Craen volgt, maar voor open doel is deze midvoor zoo vrien delijk om over te koppen. Eenigen tijd wordt er dan in het middenveld gespeeld, waartyj de groo- Eeckeman plaatst daaruit den oai zeer scherp voor doel: er ontstaat een ge weldige scrimmage men tèlt bet doelpunt reeds maar Mi chel. op de doellijn toevend, werpt zich moedig op het bruine monster en weet daardoor vooralsnog erger te voorkomen. Een oogenblik komt er dan ademing en lijkt het er op, dat de kan sen zich nog te onzen gunste kunnen keeren. De Harder weet door te breken, maar zijn voorzet is te scherp, zoodat keeper Deraedt gemakkelijk kan in grijpen. We noteeren dan nog een be hoorlijke attaque van onzen rechter vleugel, maar v. d. Veen plaatst ten slotte zoo onoordeelkundig naar bin nen. dat v. Caelenberg op zijn gemak het terrein kan zuiveren. Opvallend is al gauw het snelle en doortastende aanvalsspel der Roode Duivels, die bovendien wanneer zich daarvoor maar even de gelegenheid voordoet een schot weten te lossen, terwijl men dat aan Hollandschen kant juist niet ziet Onze verdediging moet zich dan ook geheel en al geven, om aan die attaques weerstand te kunnen bieden en daar Wilders geleidelijk af zakt, wordt de taak van Caldenhove wel uitermate zwaar. Na stevig door zetten van van Craen, wien veel vrij heid wordt gelaten, waagt Nelis weer eens een schot, doch wederom is dit te hoog aangelegd. De Belgen nemen de leiding Maar dan is het met de Hollanders, van wier middenlinie nagenoeg niets te bekennen is, geheel en al gedaan. Hoe langer hoe meer wordt het duidelijk, dat het alleen nog maar de vraag is, wanneer de verwoede Roode Duivels de leiding zullen nemen. Vooral de handige v. d. Wouwer is een permanent gevaar voor de Oranje-ploeg. Eenmaal zet hij prachtig voor, maar Wilders kopt den bal hard weg; v. d. Kerkhove antwoordt onmiddellijk met een fel schot, dat langs ons doel snort. Maar de eminente Belgische rechtsbuiten geeft het niet op; weer verschalkt hij zijn belagers weer komt de bal in een wijden boog voor de Hollandsche veste. De toesnel lende Nelis kopt evenwel onder het leder door; Eeckeman zal dan het von nis voltrekken, maar op werkelijk meesterlijke wijze kan Paauwe nog als reddende engel optreden. Het wordt voor onze vertegenwoordi gers hoe langer hoe benauwder, want de stroom van Belgische aanvallen houdt voortdurend aan en telkenmale dreigt er ernstig gevaar. Nelis is de ziel van de voorhoede en schiet links even het veld-bruin gemakkelijk als rechts. Een knal van zijn voet, juist onder de lat, weet Michel nog juist uit zijn heiligdom te tippen. De bal komt echter loodrecht uit de lucht terug; verschillende Bel gen stormen toe, maar nóg ziet Michel kans, om het leder op te pikken. In de volgende minuut schiet Voorhoof; weer ontstaat een zeer benauwende situatie, waaraan door goed afhouden van Caldenhove een einde komt. In de 20e minuut is het echter raak In het middenveld maakt Nelis zich van den bal meester. Hij passeert verschil lende Hollanders, komt tenslotte langs Wilders en waagt dan van verre, van de rechtsbinnenplaats af, een hard schot dat in den uitersten doelhoek verdwijnt Een doelpunt, dat ons v o o r Michel niet onhoudbaar lees bezorgt dus den uitgelaten Belgen men valt elkaar om denhalsenhet enthousiasme het publiek kent geen grenzen verdiend de lei ding (1—0). Ook Eeckeman blijkt een goede vondst te zijn van de Belgische Keuzecommis sie, in snelheid wint hij 't glansrijk van Paauwe. Uit een prachtige combi 1 natie van dezen linksbuiten met zijn buurman komt het leder langs den grond voor doel waar v. Craen zal in schieten, maar op ’t laatste nippertje zet Stijger hem nog den voet dwars. Eecke man is bij dezen aanval geblesseerd en verdwijnt even van het tooneel, maar even later dartelt hij weer vroolijk langs het lijntje. Als Stijger wederom hands maakt, neemt v. d. Wouwer den vrijen schop. Stam kopt den bal weg en tenslotte wordt deze door v. Craen naast gescho ten. Aanhoudende druk op ons doel. Aangemoe- digd door dit succes komen de Belgen zoo mogelijk nóg fana tieker te- ■ug, terwijl onze voor hoede als droog zand aan elkaar hangt Ne lis is dè man; flink zet hij. na een levendigen aanval van de geheele voorhoede, door, maar zijn schot gaat naast. Zoo hevig is de druk op ons doel dat zelfs een Caldenkove er door van de wijs raakt en soms rare dingen doet, maar bij een doorbraak van v. d. Wou wer redt onze aanvoerder toch weer fraai, door, met het gezicht naar het den bal over zijn werken. Ter linker- k» x.| 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 (D.W.S.) UITGEBREIDE REPORTAGE VAN OEN WEDSTRIJD

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 18