de hoofdstad Prinses en m BINNENLAND HAAGSCHE COURANT Koningin Maandag 18 Maart 1940. ZESDE BLAD. GALA-AVOND TEN BATE VAN FINLAND Het boek H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana bij een der inzendingen. de De ambtenaarssalarissen De O 24 op de Maas, onmiddeliijk na de tewaterlating. De 0 24 te water gelaten Veel belangstelling in Hotel Wittebrug De heer R. C. T. Roosmale Nepveu overleden Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. van links naar rechts de heeren van der Vhigt, consul, en Yuntila, zaakgelastigde van Finland, mevr, van der Vlugt, mej. Anny Wierts, de heer de Vries van de K.L.M. en dr. G. A. Schoemaker. van de Prinses voor het Roode Kruis Leider en twee leden der Finsche ambulance per vliegtuig vertrokken KENNISGEVINGEN No. 17521. n natuurlijk fout. Een resolutie van den B.T.A. En tewaterlating terna gezeten en op spoed hebben aan gedrongen. Gunstige resultaten met de „O. 23”. Vierde deel van de bagage al vroeger door de lucht naar Zweden verzonden. óoor ‘en, in 1“ ^bootendienst, tevens vergezeld °lJn echtgenooten. O.m. waren Vier onderzeeërs binnen vijf maanden. Ir. de Munter, hierna het woord voe rend, herinnerde er aan, dat thans bin nen vijf maanden vier onderzeebooten te water zijn gelaten. Het geeft aanlei ding voor de veronderstelling aldus spr. dat deze schepen aan den loopen den band worden vervaardigd doch juist het tegendeel is waar, de eischen, welke aan dit soort oorlogsschepen worden ge steld, worden steeds grooter, en de pro blemen steeds moeilijker. Spr. gaf van deze moeilijkheden enkele voorbeelden om tenslotte te concludeeren, dat het onderzeeboottype, volgens welke thans vier zijn gebouwd, zich kan meten met de beste onderzeebooten ter wereld. Op het oogenblik zoo vervolgde ir. Knape is de „O. 23” in den Helder, waar het schip het grootste gedeelte der zware proefnemingen reeds achter den rug heeft. De resultaten zijn gunstig en zij rechtvaardigen het uitspreken van de verwachting, dat het ontwerp, waar na dit type is gebouwd, goed is. het van het Roode Kruis, mr. W. J. baron van Lijnden en van de leden der ambulance-commissie. De genoodigden verzamelden zich na afloop in de ontvangsthal, waar zij wer den toegesproken door den directeur van de Rott Droogdok-Mij., ir. A. Knape. vertrokken de uit de hoofdstad bond van overheids- oezoek offerden H.M. de Koningin en Prinses Juliana met haar gevolg voor het Nederlandsche Roode Kruis, dat toestemming heeft op de expositie |e eollecteeren. Qet bezoek duurde ruim drie kwar tier. Bezoek aan „Amstelflora” en aan tentoonstelling „Het Glas” Spr. gewaagde allereerst van den winter, welke thans achter ons ligt, en die door zijn streng karakter voor den scheepsbouw bijzonder ongunstig is ge weest. Dat niettemin de O. 24, evenals de O. 23, nog vóór de contractdatum konden worden tewater gelaten, is te danken aan twee omstandigheden. In de eerste plaats aldus de heer Knape aan de overdekte hellingen, waarop deze onderzeebooten zijn en worden gebouwd en in de tweede plaats aan het zeer geringe oponthoud bij den aanvoer van materialen. Spr. bracht hiervoor den marine-autoriteiten een woord van dank, omdat zij het zijn geweest, die de leveranciers van de diverse onderdeelen steeds hebben ach- Deze voorhoede van de ambulance zal in Stockholm verschillende zaken, o.a. de passage der ambulance naar Finland, regelen, terwijl de admini strateur in Malmo de omvangrijke bagage en uitrusting der ambulance zal opvangen, ten einde die langs den snelst mogelijken weg naar Finland te reëxpediëeren. Een vierde deel van de bagage, wel ke totaal uit 150 colli, ongeveer 25000 kg. bestaat, is in enkele dagen door de lucht naar Zweden overgebracht. Ook de auto der ambulance is dezer dagen per schip verzonden. Voor het vertrek hebben de drie „kwartiermakers” der ambulance ten gebouwe van hoofdbestuur afscheid genomen den eersten ondervoorzitter van Nederlandsche Zal omstreeks 30 April verschijnen. Naar wij vernemen zal omstreeks den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana „Het boek van de Prinses voor het Roode Kruis” verschijnen, een uitgave ten bate van het Neder landsche Roode Kruis, tot stand te brengen onder de auspiciën van zijn hoofdbestuur en met medewerking van H.K.H. Prinses Juliana, voorzit ster van het hoofdbestuur. Het boek zal worden ingeleid met een voorwoord van Hare Koninklijke Hoogheid en voor het overige worden samengesteld uit bijdragen van eenige der meest vooraanstaande autoritei ten, letterkundigen en beeldende kuns tenaars in den lande. minister 1926 na i in gelijke hoedanigheid benoemd. Daarna werd hij gezant in Hongarije en in October van het vorige jaar trad hij uit den diplomatieken dienst. De heer R. C. T. Roosmale Nepveu was ridder in den Nederlandschen Leeuw, commandeur in de orde van Oranje Nassau, drager van het Groot kruis van St. Sylvester (Heilige Stoel), commandeur van het Legioen van Eer van Frankrijk en van den Witten Oli fant van Siam, ridder in de Dane- brog-orde (Denemarken) en van den Heiligen Schat (Japan) en grootofficier van St. Sava (Zuid-Slavië). Aan het slot van zijn toespraak dankte spr. mevrouw de Munter-Her- weyer voor haar bereidwilligheid de doopsceremoniën te willen verrichten, welke dank hij onderstreepte door haar namens de Rotterdamsche Droogdokmij. een zilveren bloemenschaal aan te bie den. Naar wij van de zijde der ambu lance-commissie van het Neder landsche Roode Kruis vernemen, zijn hedenmiddag eenige leden der Roode Kruis ambulance voor Fin land per vliegtuig naar Zweden vertrokken. Het zijn de heer F. H. Meihuizen, arts-leider der ambu lance, de heer A. W. C. M. de Ruyter, administrateur en zuster P. A. A. Mesdag. Prinses Juliana wachtte hier op H.M. de Koningin, die een kwartier later bij de Apollohal arriveerde. Zij werd binnengeleid door dezelfde commissie van ontvangst. De Koningin begroette eerst de Prinses, waarna Nettie de Roos Hare Majesteit een groot bouquet fraaie orchideeën aanbood. H.M. de Koningin was vergezeld van Haar hofdame jkvr. A. baronesse Schimmelpenninck van der Oye en Haar adjudant generaal-majoor-tit. jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet. In de ontvangstzaal voegden zich nog bij Haar gevolg mevr. M baronesse van Harinxma thoe Slooten, dame du palais, en jhr. mr. dr. W. F. Röell. ka merheer in buitengewonen dienst. Nadat de beide Vorstelijke personen eenigen tijd in de serre hadden ver toefd, begaven Zij zich naar de ten toonstellingshal teneinde ae bloemen- partijen in oogenschouw te nemen. Daarbij werden de Koningin en Prin ses Juliana voorgelicht door den heer Kauffmann, den heer C. Thim, archi tect van de „Amstelflora”, den heer J. H. Th. de Roos, algemeen leider, den Oud-gezant te Boedapest. Zaterdagavond is geheel onverwachts aan een hartverlamming overleden de heer R. C. T. Roosmale Nepveu, tot October 1939 Nederlandsch gezant te Boedapest. De heer Roosmale Nepveu was op weg naar Nederland en lo geerde bij vrienden te Warenme, dicht bij Luik. René Charles Theodore Roosmale Nepveu is 12 October 1879 geboren. In 1909 trad hij in diplomatieken dienst. Na verschillende rangen te hebben doorloopen werd hij in 1919 chef van het kabinet van den minister van Buitenlandsche Zaken. In 1926 werd hij gezant in Mexico en na eenige jaren werd hij in Madrid Het werk in de overdekte zeebooten- loods, waar thans nog alleen de O. 26 in aanbouw is, werd tijdens de tewa terlating even onderbroken, om de honderden arbeiders in de gelegenheid te stellen het product van hun noes ten arbeid van de helling te zien glijden. genieur der marine, J. C. van Pappe- lendam, hoofdofficier van de marine- stoomvaartdienst, kapitein - luitenant ter zee F. S. C. baron van Randwijck en vele anderen. Zij hadden plaats genomen op een uit rood-wit-blauwe doeken versierd podium,» vanwaar de prachtig was te volgen. Een boeiend en op hoog peil staand programma werd vervolgens ten ge- hoore gebracht. Mevrouw Else Rijkens (mezzo-sopraan) zong eenige Italiaan- sche liederen, (o.m. een aria uit De- mofente van Cherubini), aan den vleu gel begeleid door den heer Hans Schouwman. Hans Schouwman bracht hierna als solist een compositie ten gehoore van den Finschen componist Sibelius. Evenveel succes als deze beide ta lentvolle Nederlandsche kunstenaars, had de tenor der Italiaansche Opera, Guiseppe Reschiglian, die enkele aria’s zong, welke een stormachtig applaus ontlokten. In den stijl van den avond droeg mej. Tonny de Groot op zeer verdien stelijke wijze een fragment voor uit het Finsche literaire epos „De Kaïe- wala”, de 12e runeEliastönnrot, in bewerking van den Vlaamschen dich ter Wies Moens. Een gul applaus voor alle medewer kenden en bloemen voor de dames, be loonden de kunstenaars. Na afloop van dit concert, terwijl de groote zaal snel in gereedheid werd gebracht, werd in de hall een tusschen- programma” gebracht, dat niet min der belangstelling vondmej. Tonny de Groot danste, het Nederlandsch vo caal trio, aan den vleugel begeleid door Jos. van Leeuwen, bracht een drietal alleraardigste songs. Zaterdagavond is in Hotel Wittebrug een groote gala-avond gehouden ten bate van het geteisterde Finland de directie van Hotel Wittebrug had voor dit goede doel welwillend haar zalen beschikbaar gesteld. Het was er zeer vol, aan belangstelling was geen ge brek. Onder de aanwezigen merkten wij op den zaakgelastigde van Finland, den leer Yuntila, den consul van Finalnd, den heer A. J. Th. v. d. Vlugt, alsmede vele bekende figuren uit de Haagsche society. De avond werd geopend met een concert. Mej. Anny Wierts sprak een kort woord van welkom. Zij zeide, dat het bekend worden van den vrede tus- schen Finland en Rusland bij sommi gen den indruk had gewekt, dat het geven voor Finland thans overbodig is geworden. Men zegtde oorlog is immers voorbij. Maar dat standpunt is Juist nu moet Fin land geholpen worden, het heeft zijn economisch en sociaal leven zien ruï- neeren, er is groote, opbouwende ar beid te verrichten en daarom hoopte spr., dat deze avond niet een slot-avond zou zijn, maar de eerste in een reeks pogingen om geld in te zamelen voor het zwaarbeproefde Finsche volk. In het vervolg van zijn toespraak zeide ir. Knape,’ dat Nederland zich over de productiecapaciteit van zijn werven, niet ongerust behoeft te ma ken. Wat de Rott. Droogdokmij. betreft: binnen een periode van een jaar zijn van haar werven zes oorlogsbodems te water gelaten. Daarnaast vindt de bouw van een kruiser geregeld voort gang, terwijl bovendien nog twee tank- booten, resp. van 10.000 en 15.000 ton op stapel staan. hierna kwam de lichtere muze aan de beurt. In de groote zaal werd gedanst, in de kelders was een „Ita liaansche cantina” ingericht en daar werd het weldra zoo tjokvol, dat men zich amper wenden of keeren kon. Gli Amorosi Sicilian! hadden niet over „stemming” te klagen, zij wisten die er trouwens snel in te brengen, even als Jack de Vries and his Internatio nals, die in de groote zaal voor dans muziek zorgde. De plastische kunst zorgde ook voor een ruime bijdrage. De loterij van schilderijen, door bekende moderne meesters welwillend ter beschikking gesteld, waarvan de uitslag om het middernachtelijk uur in de groote zaal werd bekend gemaakt, trok de noodige nieuwsgierigen. Hier werd ook, door den consul van Finland, den heer v. d. Vlugt, een schilderij „geveild” op Ame- rikaansche wijze. De veilingmeester bleek een genie in zijn soort te zijn en het loven en bieden bracht menig maal een levendige hilariteit teweeg. De soirée had een geanimeerd ver loop, men bleef tot laat in den nacht samen en ging pas uiteen, tot de band het „onherroepelijk allerlaatste num mer” ten beste had gegeven. Nadat de glasgraveur, welke op deze tentoonstelling zijn werkmethode laat zien, een korte demonstratie had ge geven, keerden H.M de Koningin en Prinses Juliana naar de auto’s terug Tegen twaalf uur Hooge Bezoeksters naar Soestdijk. De hoofdingenieur der marine, ir. G. de Rooy, heeft tenslotte op rijm hulde gebracht aan de samenwerking en de prettige sfeer, die ook bij dezen bouw tusschen marine en werf hebben ge- heerscht en aan allen, die hun krachten aan de totstandkoming van dit fraaie en slanke schip hebben gegeven. Vervolgens werden ververschingen rondgediend. heer J. R. Koning, directeur van de afdeeling beplantingen van de ge meente Amsterdam, en mr. P. J. Mijk- senaar, vertegenwoordiger van het ge- neentebestuur in het uitvoerend co- ité van de Amstelflora. Met groote aandacht bewonderden de orstelijke personen de verschillende zendingen, waarbij zij vooral groote belangstelling toonden voor de nieuwe anwinsten, welke door de Nederland- che kweekers op deze tentaonstelling orden getoond. Op het einde van het Terwijl vele honderden schoolkin deren vanmorgen den bloemenrijkdom op de tentoonstelling „Amstelflora” bewonderden, hebben H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de „Amstelflora in de Apollohal. Om ongeveer kwart over tien kwam Prinses Juliana bij de Apollohal aan vergezeld van Haar hofdame jkvr. A. M. de Brauw en Haar kamerheer in buitengewonen dienst, mr. J. C. baron Baud. Op de tentoonstelling werd de Prinses ont vangen door den burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, den voor zitter van „Amstelflora”. den heer J. H. Kauffmann, en den voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche maat schappij voor tuinbouw en plantkunde, jhr. G. F. van Tets van Goidschalx- oord. In de serre aan de zijde van het restaurant bood een dochtertje van den algemeenen leider der tentoonstelling de Prinses een bouquet anjers aan. De bondsraad van den technische ambtenaren in en in semi-overheidsdienst (B.T.A welke Zaterdag in vergadering bijeen kwam, heeft een resolutie aangenomen, waarin met klem wordt uitgesproken de teleurstelling en verbazing, dat door de Regeering nog steeds geen maatregelen zijn getroffen om op kor ten termijn tot een redelijke aanpassing der loonen en salarissen van het over heidspersoneel aan de aanzienlijke stij ging van de kosten van het levens onderhoud te geraken. De bondsraad acht het door de Regeering ingenomen standpunt, de overweging van een te gemoetkoming te willen binden aan de voorwaarden le dat de kosten van het levensonderhoud nog aanmerkelijk hooger moeten zijn gestegen dan thans het geval is en 2e. de tegemoetkoming zich dan nog zal dienen te beperken tot de laagstbezoldigde ambtenaren, in hooge mate onbillijk en onredelijk en daarom volstrekt onaanvaardbaar. De bondsraad brengt onder de aan dacht der Regeering, dat sedert de in voering van de thans geldende bezol- digingsregeling, waarvan het lage peil ook van regeeringswege werd erkend, de kosten van het levensonderhoud voor alle ambtenaren met niet minder dan 11,7 pCt. (per 1 Februari 1940) zijn gestegen en de stijging zich nog voortdurend voortzet. Men acht intrekking van de tijdelijke korting van 5 pCt. voor alle ambte naren dan ook een minimale tegemoet koming. De resolutie is ter kennis gebracht van den Raad van Ministers en de Tweede en Eerste Kamer der Staten- Generaal. ridacht van het publiek getrok- dobr de politieele maatregelen, zoodat velen ook hier de komst van de Koningin en Prinses afwachten. De Landsvrouwe en Haar Dochter werden hier ontvangen door den con servator van het Stedelijk Museum, jhr. W. J. H. B. Sandbergh. Op de ten toonstelling werden Zij rondgeleid door den conservator, voorts door den glas kunstenaar A. D Copier, en den heer Paul Bromberg, voorzitter van de commissie voor wisselende tentoonstel lingen in het Stedelijk Museum van de V.A.N.K. Langen tijd vertoefden de Vorste lijke gasten in de expositiezalen, waar Zij zich telkens door de heeren Sand bergh en Copier lieten voorlichten over bijzondere modellen, welker ontwer pen Haar aandacht trokken. H. M. de Koningin liet verschillende voorwer pen noteepen teneinde deze later in Haar bezit te kannen krijgen. Eerst langzaam, daarna steeds vlugger, gleèd deze nieuwe aan winst voor onze Koninklijke Ma rine in het ruige, door den harden wind hoog opgezweepte water van de Nieuwe Maas en terwijl de nationale driekleur op den achter steven werd geheschen, werd de O. 24 opgevangen door sleepbooten, welke het slanke vaartuig spoedig naar den wal brachten. Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10 30 en 12 uur en monde ling tusschen 12 30 en 2.30 uur: een fotu-étui inh. 2 foto’s en 2 briefjes voor het Acad. Ziekenhuis te Leiden, t.n. v. Gerrie Wibben, een zwart gelakt .Lucas’ damesrijwiel, een wit baby schoentje. een zwart led. portemonnaie zonder inhoud, een zwart gelakt Quickly heerenrijwiel een bril met blauwe glazen en dun metalen montuur in halven koker, een cartcnnen doos inh. closetpapier, een cartonnen doos met koperwerk, een hon den halsband, een bruin lederen padvin- dersportemonnaie inh. 1 cent, een pakje inh. een boekje en eenige schriften over stenr t.n.v. Diederik, een grijs zadeldek, een koralen halsketting, een imit. paarlen oorbel, 4 metalen onderdeelen van radia toren een reservewiel met band van auto, een zilveren oorknopje met defecte parel, een defect bruin damestaschje inh. rijwiel- belastingmerk, geel mutsje en spiegeltje, een tafelkleedje, een nummerbord N-45592, een gouden damesarmbandhorloge met zwart bandje, gev. plm. 2 weken geleden, een nieuwe dameskous, een bruin led. heerenportemonnaie inh. rijwielbelas- tingmerk, een Belg, franc, sleuteltje en geld, een blauwe dames-gummi-regenjas, een paar zwarte kinderschoentjes, diverse handschoenen, sleutels, rijwielbelasting- I merken en ceintuurs. Gevonden intaxi’s: een paar geel lederen handschoenen, 2 sleutels aan ring. Bij de navolgende ingezetenen: een rijwielbelastingmerk in étui, Duive- I landschestraat 93; een zwarte portemon naie inh. geld en sleutel, Pompoenstraat 44; een licht beige „Big Ben”-regenjas, Fabrie Esmoreitplein 3; een Parker vul- i pen, de Groot, Deimanstraat 221; een blauw led. portemonnaie met ritssluiting inh. een bankbiljet en 10 cents, Jacob v. Campenplein 30; een damesrijwiel, Bap- mund, Jac. v. Campenplein 15; een huis sleutel. Verweijs, v. d. Neerstraat 117; een I zwarte damestasch inh. portemonnaie met /0.71. foto’s enz., Hoeben, Velpschestraat 104 (na 7 uur); een pak verm. inh. tricot goederen, Alsemgeest, Soestdijkschekade 724; een bruin damestaschje inh. snuiste rijen de Jager, v. Ostadestraat 292; een bruine hond, Brinkers, Spakenburgsche- I straat 46; een zilveren kettinkje waaraan beeldje, Bezuyen, Burg. Hovylaan 67 (Loosd.); een zwart heerenrijwiel, Pater, Jan van Beersstraat 111; een bos sleutels, Koelemij, Stastokstraat 55; een paarlemoer oorhanger, Bijsterveld, Rijswijkscheweg 135; een armbandhorloge met nikkelen schakelarmband, Romijn, Rijswijkscheweg I 238; 4 katten, Rossmölder, Calandplein 19; een zwart corset en roode bustehouder, Ruychrcck-v. d. Werven, Hoefkade 1484; I een zwart gelakt heerenrijwiel merk „Lan- gerak Kaffa, Jac. Catsstraat 118A; een i Parker vulpenhouder, Hof, Escamplaan 72; I een doublé dameshorloge met dito arm- I band, de Vries. Christiaan Bruningstraat I 7; een nikkelen damesarmbandhorloge, Wassink. Ch. de Bourbonstraat 15; twee I uniformpetten, verm, van stationschef, Kips, v Lansbergenstraat 4; een br. led. i portefeuille inh. foto’s en Bewijs van Nederlanderschap t.n.v Petrus v. Dertel, Bergen op Zoom, Swart, Binckhorststraat 82; een wit met zwat harige hond, v. d. I Heuvel Binckhorststraat 46; een paar zw. beenpijpen met ritssluiting, Uiterwijk, Al- tingstraat 3; een br. led. damesportemon- 1 naie met inh. en br led. étui inh. bril met hoornen montuur, Winkel, Adelheid- straat 14, te bevr. tusschen 6 en 7 uur; een br. damesportemonnaie inh 0.80, Harmsen. Vlierboomstraat 504; een ver chroomd damesarmbandhorloge met dito bandje, Boenders, Regentesselaan 157; een blauw gevlamde vulpen, Dullemond, Aer- i neut Drostlaan 41; een rijwielbelasting merk in étui, Jansen. Paul Krugerlaan 205; een Rijksdistributiebon, Bouwmeester, Ba- naanstraat 24; een geel pinchertje, v. Puf- felen, Oleanderlaan 81c, gel 3-3-’40; een kinderbril met hoornen montuur in étui, Wagner, Fahrenheitstraat 221; een bruine ceintuur. Zorm, Thomsonlaan 77; een bruine portemonnaie inh. zilvergeld, de Vlaming, Vlierboomstraat 351; een bank biljet, v Grol, Gooilaan 8; een pak spangetti, v. Dalen, Bentinckstraat 58; een lersche Setter met rooden halsband, Schill v. Soutelandelaan 22; een lichtrose kin- derwantje, Sandich, Kijfhoeklaan 53; een zwarte portemonnaie met ritssluiting inh. bon van banketbakkerij C. v. d. Zijde en geld, Hoek, Atjehstraat 54; een zwart zij den Scheveningsch schort, v. d. Oever, Noordwijkstraat 4; een Lipssleutel No. 3259, Politie Voorburg; een boodschappen- tasch inh. portemonnaie met gaspennin gen, zegels en geld, v. d Mouland, Kop- pelstokstr 64; een wieldop v. Buick-auto, v. Velzen v. Hoornestraat 20; een cadaver hond een doode kat, 3 katten en 2 hon den, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Naar het Stedelijk Museum. Het spreekt vanzelf, dat vele honder den zich tijdens het bezoek van H.M. de Koningin en Prinses Juliana aan de bloemententoonstelling in de Apollohal, buiten hadden opgesteld teneinde de Vorstelijke personen bij haar vertrek een hartelijke hulde te bereiden. Voorafgegaan door motorpolitie en door den burgemeester in zijn auto re den de Koningin en de Prinses vervol gens langs den kortsten weg van de Apollohal naar het Stedelijk Museum om daar de tentoonstelling „Het Glas 1940” te bezichtigen. Ook voor het Stedelijk Museum was de ken Doopplechtigheid te Rotterdam Van een der hellingen van de Rotter- csmsche droogdokmaatschappij is van morgen met goed gevolg te water ge iten de onderzeeboot O. 24, in aan duw voor de Nederlandsche Regee- De doopceremoniën en het weg- r:emen van de laatste betetseten voor de Waterlating werden verricht door de t('htgenoote van den ingenieur der Marine, den heer K. de Munter. öe O. 24 is de laatste van een serie van 4 onderzeebooten, tot welker bouw 1937 opdracht is gegeven. Evenals de O. 23, die in December van h<M v°rige jaar bij de Rotterdamsche ^oogdokmaatschappij te water werd blaten, had ook deze doopplechtigheid vlot verloop. Zij werd bijgewoond een groot aantal marine-autoritei- -i het bijzonder van den onder- -vvxd van ClJtl echtgenooten. O.m. waren aan- „ez*8 schout-bij-nacht L. A. C. M. °°rman, chef van de afdeeling mate- r‘tel van het departement van Defen ce, ir. W. F. Bot, chef van het bureau mectriciteit van het departement van Wenste, ir. G. de Rooy, hoofdinge- n‘eUr van de marine, kapitein-luitenant ‘er zee jhr. W. Boreel, sous-chef van deh marinestaf,. ir- Munter, in- <‘3'

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21