1 CINEAC a f B H Lis. Il m Pr L 1 GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS UIT DE OMSTREKEN ow Q film Een keur DE BERGING VAN DE „PHOBOS” ^interessante lactualiteiten TWEEDE BLAD, PAGINA 2. HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 21 MAART 1940. DINGEN DIE JE NOOIT VERGEET77: van UIT CABINE GESPRONGEN ONDERWIJS EN KERK MENSCHENSMOKKELAARS DOODELIJK VERKEERSONGELUK Het schip wordt door drie sleep- booten naar Engelsche haven gesleept DU1TSCH VLIEGTUIG BOVEN DE NOORDZEE NEERGEHAALD EN GEZONKEN ELECTRISCHE TREIN LOOPT OP EEN LORRIE DE GEHEIME ZENDER TE AMSTERDAM ONTSPANNING VOOR DE MARINE- KUSTWACHT Twintig minaten stagnatie bij Noord wij kerhoat W' .J F/ Een vroolij^ teekensproo/(jc v<9n vVAVTDISNfy W LM RADIO-PROGRAMMA <- 1 gil* Bemanning door een kotter in IJmaiden binnengebracht ff/ ff rig Nog een tweede arrestatie Ongeluk met doodelijken afloop Oude heer het slachtoffer nieuwe met de Eventueel ander station. ^Eenpracht/ge W documentaire j Twee boerderijen te Made in de asch gelegd I i t L A daarom Arrestaties te Blerick er te De piloten moeten zeven uur op zee •hebben rondgedreven. Of zij geïnter neerd kunnen worden hangt af van de plaats, waar zij opgepikt zijn. Aange zien dit buiten onze territoriale wate ren is geschied, zullen zij wel niet ge ïnterneerd behoeven te worden. commissie, waaruit bleek, dat alles in de beste orde bevonden was. Na een geanimeerde rondvraag werd de reeds eerder aangekondigde verloting ge houden. WASSENAAR. B' 1 A.V.R.O. 12.uur nam. Gram.muz. (12.45 ANP.) 1.15 Renova-septet. 2.Voor de huis vrouw. 2.10 AVRO-strijkorkest en Hilver- sumsch vrouwenkoor. 3.„Rondom het Volkspaaschfeest”, causerie. 3.15 Omroep- strijkorkest. F; De lorrie was van de lichtste soort, bestaande uit een dwarsbalk en twee wielen, welke o.m. dient voor het ver voer van ijzeren staven. Van den trein waren eenige leidingen stukgeslagen en kon de luchtrem niet meer function- neeren. Nadat de lorrie verwijderd was, heeft de trein met verminderde snelheid de reis naar Leiden voortge zet, waar hij met twintig minuten ver traging binnenkwam. De passagiers zijn vandaar met een anderen trein naar hun bestemming vervoerd. V r ij d a g 22 Maart. Hilversum I 1875 en 414.4 m. V.A.R.A. 8.— uur v.m. ANP., gram.muz. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Gram.muz. 11.— Declamatie. 11.» Orgelspel. 1 •i.1 Wij vernemen van de eigenaars van het motorschip „Phobos”, dat volgens de laatst ontvangen berichten, het schip wordt gesleept door drie Engelsche sleepbooten. Men verwachtte dat het schip gistermiddag in Sandwich Down zou arriveeren, waar het aan den grond zou worden gezet. De ontploffing geschiedde in stuur- boord-tank no. 5. Dertien van de veer tien Europeesche opvarenden zijn te Ramsgate geland. Gelijk bekend, wordt de eerste stuurman vermist. Voorts zijn twee en dertig Chineezen te Ramsgate aan wal gebracht, die geen letsel had den bekomen. Daarnevens zijn nog 7 Chineezen aan land gebracht, die ver wondingen hebben opgeloopen en die in het hospitaal zijn opgenomen. Indien de omstandigheden zulks toe laten zullen de kapitein en de beman ning van de „Phobos” aan boord van dit schip teruggaan, zoodra dit tijdelijk aan den grond is gezet. Hef Vaderland Getrouw. De feestvereeniglng „Het Vaderland Getrouw” biedt haar leden op Woensdag 27 Maart in de bovenzaal van Hotel Leeuwendaal een gezelligen avond aan. Door de Marionettenspelers (dir. mevr. Koenze) zal worden opgevoerd „Olivier Twist”, naar den beroemden roman van Charles Dickens. Ophalen van huisvuil. In verband met de a.s. feestdagen wordt het huisvuil in de deelen van de gemeente gelegen ten Z.O. van de Vliet, in plaats van Vrijdag 22 Maart, Zaterdag 23 Maart en in pl>its van Dinsdag 26 Maart, Woens dag 27 Maart opgehaald, terwijl dit in de deelen van de gemeente, gelegen ten Z.W. van den Vliet, inplaats van 25 Maart, Dinsdag 26 Maart zal geschieden. \OORBURG. Schoolgeldregeling M. O. en V. H. O. In en der laatste Raadsvergaderingen werden aan B. en W. inlichtingen ge vraagd over de schoolgeldregeling voor toelating van kinderen, die aan de Haag- sche scholen M. O. en voorbereidend H.O. ontvangen. In een uitvoerig rapport, waar van de geschiedenis terugloopt tot het jaar 1924, doen B, en W. den Raad hieromtrent thans mededeelingen. Uit de practische toepassing van het be treffende artikel blijkt, dat B. en W steeds een soepelen uitleg van de verorde ning hebben voorgestaan, vooral in den tijd, toen de bepaling geacht kon worden niet algemeen bekend te zijn, zijn B. en W. tot het opleggen van een hoogen aan slag slechts in enkele gevallen overgegaan. En wanneer vaststond, dat de ouders of verzorgers te zwaar werden belast, hebben B. en W. er steeds aan medegewerkt, dat de aanslag tot een redelijk bedrag werd teruggebracht. Post-, Telegraaf- en Telefoondienst. Op den Goeden Vrijdag zullen alle post- inrichtingen alhier, na 2 uur ’s middags, voor den postdienst worden gesloten. Het bijkantoor Park De Kieviet sluit dan te vens voor den telegraaf- en telefoondienst. De laatste brietpostbestelling zal niet wor den uitgevoerd. Tweeden Paaschdag zal alleen het hoofd postkantoor aan de Burchtstraat geopend zijn als op Zondag, met dien verstande, De reizigers van den electrischen trein No. 1029, welke vanochtend om 8.43 uur van de hoofdstad naar Rot terdam vertrokken was, werden tus- schen Noordwijkerhout en Voorhout opgeschrikt door een hevigen schok, gevolgd door krachtig remmen. Na eenige oogenblikken waren de rijtuigen tot stilstand gekomen. Het bleek, dat de trein tegen een zich op de rails be vindende lorrie gebotst was. De cabi ne van den motorwagen was hierdoor ernstig beschadigd. Gelukkig had nie mand letsel gekregen. Vanochtend vroeg is in IJmuiden binnengekomen de kotter IJm. 203, met aan boord vier Duitsche vlie gers: een officier en drie onderofficie ren. Het blijkt, dat een Duitsch vlieg tuig is beschoten. Het toestel dreef op de Noordzee, op 110 mijl van IJmui den. De bemanning werd door den kotter opgepikt. Een van de vliegers heeft een arm gebroken, terwijl een ander een schot wond in de rechterknie heeft opgeloo pen. De vier Duitschers zijn in IJmui den aan wal gebracht. Vliegtuigen waarschuwden den kotter. Nader vernemen wij, dat de IJm. 203 gistermiddag op de Noordzee vlsschen- de, van twee Duitsche vliegtuigen, die boven het schip cirkelden, last kreeg in een bepaalde richting te varen. Zij gaven daaraan gehoor en zagen na eenigen tijd een kleine gummiboot drij ven met vier inzittenden, een officier- vlieger, een waarnemer en twee mitrail- listen. Zij hadden veel van de koude te lijden gehad. Aan boord zijn zij zoo goed mogelijk verzorgd. Vermoed wordt, dat hun vliegtuig door een Engelschen treiler is neerge haald. Jongen van vrachtauto gevallen en gewond. Gistermiddag ongeveer 3 uur is de 12- jarige F. K. uit Leidschendam, die op een vrachtauto zat, op de Laan van Nieuw- Oosteinde, nabij de Marialaan, op den rij weg gevallen. De jongen bekwam een hoofdwond en een hersenschudding en is per ziekenauto naar St. Anthoniushove vervoerd. Aangezien de chauffeur is door gereden. is nog niet komen vast te staan of de jongen zonder toestemming op de autc was geklauterd. De Blericksche gemeentepolitie is in samenwerking met de politie Venlc, Tegelen en Amsterdam in ge slaagd een complot te ontmaskeren, dat zich bezighield met het op clan destiene wijze over de Nederlandsche grens brengen van Duitsche Joden. Bij dit complot bleken betrokken te zijn een garagehouder, een koopman uit Blerick en een chauffeur uit Tegelen. welk drietal in arrest is gesteld. Door een nader onderzoek, ingesteld door den inspecteur van politie te Ble rick, met de recherche van de Amster- damsche politie, konden zeven Joodsche vluchtelingen, die door het ontmaskerd complot ons land werden binnenge bracht, worden opgespoord. Gebleken is, dat de aangehoudenen ook hun me dewerking hebben verleend aan de vlucht naar ons land van Joden, die reeds geïnterneerd werden. Opbrengst Finsche avonden. De alhier gehouden avonden ten bat, van Finland hebben netto 888.44 op!f. bracht. dat dan ook kan plaats vinden: aannei^ en afgifte van aangeteekende stukk^ aannemen van expresse stukken, tannery en uitbetalen van telegrafische postwissel afgifte van poste restante stukken en j, verkoop van postzegels, postformulierenj. plakzegels van 10 cent. Uitgevoerd len worden één brief- en één pakketje bestelling. De bijbussen zullen ’s morg^ circa 7 uur worden gelicht. Een schaaktournooi en een bonte avond. Het lijkt alsof de marine-kustwacht met het O. en O.-werk achteraan komt suk kelen. Eerst thans, na een half jaar mobi lisatie, kan er uit dit onderdeel van onze weermacht melding gemaakt worden van een georganiseerde ontspanning. Het is niet de schuld van de organisatoren, maar die zware dienst en vooral de afgelegen heid op de kustwachtposten, maakten vrij wel elk O. en O.-werk onmogelijk. Van 9 tot en met 20 Maart werd in hotel Duinoord te Wassenaar een M.K.W.- schaaktournooi georganiseerd, waaraan door schakers uit een achttal kustwacht posten werd deelgenomen. Avond aan avond werd er in de gezellige zaal van Duinoord hartstochtelijk geschaakt. Op den slotavond van het tournooi, die gis teren, eveneens in Duinoord werd gege ven, waren veel meer kustwachters aan wezig, die van heinde en ver met auto’s bijeen waren gebracht. Het schaken benaalde zich op dezen avond tot een simultaan-séance. Voor het overige werd zij gevuld met uitstekend amusement. Gedeeltelijk werd het pro gramma verzorgd door de kustwachters zelf, anderdeels door beroepsartisten. De zeemiliciën Guus Hermus, wiens voorland de „planken" zijn (Hij is leerling aan de Amsterdamsche Tooneelschool), trad op geestige wijze als conferencier op, terwijl het duo Paul en Martin met eigen gui- taar-begeleiding het lied van de marine- kustwacht hoog hielden. Dat hun optre den succes oogstte, bleek wel hieruit, dat zij op staanden voet voor het instituut O. en O. werden geëngageerd. Van de eigen medewerkers noemen we nog de zeem. korp. A. J. Simons en de zeem. kw. M. Giezenkamp. Verder verleenden hun medewerking John Lyons and his band, het duo-Benzof, met verscheidene mond- accordeons en door goochelaar de heer de Vries. Deze welgeslaagde marine-kustwacht- avond werd bijgewoond door den chef der M.K.W., den heer Ruys, voorzitter van het Wassenaarsche comité voor O. en O. en enkele kustwachtofficieren. Verder en kele officieren zoowel van de zeemacht als van de landmacht. De aanwezigheid van den heer Ruys werd bijzonder op prijs gesteld, daar het Wassenaarsche comité voor O. en O. een zeer groot aandeel had in de totstandkoming van dit marine- festijn. De chef van de M.K.W., die de prijzen voor het schaaktournooi uitreikte, richtte een hartelijk woord van dank aan allen die dit feest hadden doen slagen, in het bijzonder tot den heer Ruys, een contact- officier voor O. en O. en den eigenaar van hotel Duinoord. „Dit is”, aldus spr., „een eerste proef om afleiding te brengen in het eentonige en gebonden leven der marine-kustwach- ters. De wacht is zwaar en, tijdens de ver lofperioden zéér zwaar. Gij zijt méér ge bonden dan welk onderdeel van de weer macht. En dit maakt het ontspanning bren gen aan de kust zoo ontzettend moeilijk. Het is nu echter gebleken, dat de band die er bij de M.K.W. altijd bestaan heeft, nog versterkt kan worden. Dit uitnemend geslaagde schaaktournooi met dit schitte rend slot is er het bewijs van”. Op deze met een goede dosis humor ge kruide toespraak, volgde spontaan een driewerf hoezee ter eere van den overste. Vervolgens werd even spontaan driemaal hoezee geroepen voor den kustwacht-offi- cier, die het tournooi georganiseerd heeft. Beleven om er straks opnieuw weer naar’'te verlangen, zooals ge ook telkens met verlangen een flesch Beaujolais (Rhone) open trekt. Neem 'n kleine voorraad van de superieure ’Sier Beaujolais (ft. 1.40, bij 24 flesschenfl. 1.20) voor die gevallen, dat ge .ver langen hebt naar een bijzonder glas wijn. Burgerlijke Stand van Wassenaar, ONDERTROUWD: H. Zomer en H, ff Witteman. H. J. P. Francois er jf H Bree. GETROUWD: J. H. Zaaijer en A.C.M Mees. N. P. Beuk en H .van Deursta A. Plak en C. Sterk. BEVALLEN: H. C. M. Bakker geb. Co. nijn, d. M. T. Vermeulen geb. va5 Veen. z. J. H. Dolmans geb. Rummel, d. C. M. Olijslagers geb. Schoorl,z. A. W. van Leeuwen geb. Henkes, z. A H. Borsboom geb. van Staveren,!. OVERLEDEN: A. C. M. v. d. Burg, on. gehuwd. 68 j. W. M. Th. van Olthen, ongehuwd, 68 j. G. H. Kuipers, echtg. van M S. Tol, 60 j. M. W. J. van Grol, 11 jaar. Zooals wij dezer dagen gemeld heb ben, werd een Amsterdammer A. ge arresteerd door de rijksrecherche, omdat in zijn woning in de Michel An- gelostraat een geheime zender werd aangetroffen. Thans vernemen wij, dat in verband met deze zaak nog een tweede Am sterdammer, een zaakwaarnemer, is gearresteerd. Deze man zou volgens de verklaring van de vrouw van den eersten verdachte, van de spionnage- zaken van haar man, A., hebben afge weten. Aanvankelijk was deze zaakwaarne mer door de politie gelijk met den heer A. in hechtenis genomen. Hij werd toen echter na verhoor weer op vrije voeten gesteld, doch de rechter commissaris heeft hem opnieuw ge arresteerd en in het huis van bewa ring op laten sluiten voor den termen van zes dagen. De rechtbank zal dezer dagen over zijn verdere gevangenhouding beslis sen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nijkerk (als hulp- pred.) de heer J. C. Stelwagen, cand. te Driebergen. Geref. Kerken. Beroepen te Harlingen ds. O. A. Zijl- stra te Nieuw-Beets. Herst. Evang. Luth. kerk._ Beroepen te Harlingen-Medemblik Kaste lijn, prop, te Amsterdam-Zuid. EXAMENS Stuurliede n-e x a m e n. Geslaagd voor diploma groote handels vaart (2en stuurman): F. Biesbroek en J. Dijkdrenth, voor 3en stuurman groote han delsvaart: C. A. Roekman en voor stuur man kleine handelsvaart: H. Engelsman. Machiniste n-e x a m e n. Geslaagd voor diploma b de heeren J. van den Hoven te Katwijk aan Zee en R. A. C. Schut te Scheveningen. Ex. Apothekersassistent. Geslaagd de dames: J. C. Tresling te Amsterdam, M. J. Knope te Rotterdam. Op de La an van Nieuw O. Einde nabij de Marialaan is de 12-jarige F. K. uit Leidschendam van een vrachtauto ge vallen. De jongen bekwam een hoofdwond en hersenschudding; hij werd per zieken auto naar St. Anthoniushove vervoerd. De chauffeur van de vrachtauto is doorge reden. Op de Kon. Wilhelminalaan, nabij de v. d. Wateringelaan, is de 69-ja- rige wed. N. uit deze gemeente bij het oversteken van den weg aangereden door een motorrijder T. uit Voorburg De dame werd tegen den grond gewor pen en bekwam een lichte hersenschud ding. Nadat de eerste hulp was verleend, is zij per taxi naar haar woning vervoerd. Later is zij nog per ziekenauto naar St. Anthoniushove vervoerd. De politie heeft procesver- baal opgemaakt tegen den 14-j. N. uit deze gemeente terzake diefstal van verschillen de geldsbedragen ten nadeele van zijn pa troon waar hij als loopjongen in dienst was. Vanochtend is op den Rijksweg on der Geffen een ernstig ongeluk ge beurd. Omstreeks half acht reed daar een vrachtauto, waarin eenige personen zaten, die op weg waren naar de vee markt te Gorinchem. Een van de in zittenden, die een sigaret had gerookt, gooide het brandende eindje weg, waardoor een stukje papier in de ca bine. in brand raakte. Een der inzittenden, de heer van Te- burg schrok hiervan zoodanig, dat hij uit de cabine sprong, met het nood lottige gevolg, dat hij onder den aan hangwagen terechtkwam. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Boxmeer overgebracht. Op den Papeweg werd de ft jarige wielrijder v. D. uit Leiden aanee. reden door den 20-jarigen motorrijder F waarbij v. D. een verwonding aan het lit kerbeen bekwam. Nadat dr. Hubbefc. hem had geholpen, is de man vervoeg naar het Academisch Ziekenhuis te Lej. den. Het paard g e s p a n nen voordet wagen, bestuurd door den 26-jarigen v. j' B„ sloeg in de Langstraat op hol, liep tegen een huis op, waardoor de wager omsloeg en de strengen braken, stak j, de Kerkstraat zijn kop door een spiegel.' ruit en werd even verder tot staan ge. bracht. De bestuurder werd er afgewor- pen, maar bekwam geen letsel. Asfalteering Eschdoornstraat voor rolschaatsenrijders. Bij de behandeling van de Gemeente- begrooting voor 1940 deelden B. en W. den Raad mede, dat het in hun voor nemen lag, een daartoe geëigende straat in de gemeente voor het rolschaatsen ge schikt te maken. De keuze was daarbij gevallen op de Eschdoornstraat, welke bij nadere over weging daarvoor het meest geschikt bleek. Deze straat heeft het voordeel in tegen stelling met bijv, het Generaal van Geen plein centraal gelegen te zijn en voor het rijverkeer afgesloten te kunnen wor den Wordt een asphalt-deklaag op de aan wezige klinkerverharding voor deze straat aangebracht, hetwelk begroot is op 1200, en de straat zelf voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen en an dere rij- of yoertuigen, in beide richtin gen, gesloten verklaard, dan zullen de beoefenaars van het rolschaatsen een ideale gelegenheid hebben om deze sport te kunnen beoefenen. B. en W. stellen den Raad voor, hiertoe te besluiten. Emmabloenicollecte. De wethouder van Soc. Zaken, de heer P A. Schreuder, heeft als voorzitter van de plaatselijke centrale commissie ter be strijding van de t.b.c., in de Raadszaal een collecte- en propaganda-comité geïnstal leerd, hetwelk zich zal belasten met de organisatie van de Emmabloemcollecte en he* maken' van propaganda ten behoeve va' de t.b.c bestrijding In het bestuur werden gekozen mevr, Nederbragt-de Wil de eere-voorzitster; mej. M E Schacht- schabel, voorzitster; mevr. Sillevis-Weem- hol. secretaresse en mevr. Couvee-Metz penningmeesteresse. Twee schipbreukelingen te Vlissingen aan land gebracht Met het Grieksche s.s. „Tassia” zyn gisteravond twee geredde opvarenden van het tankschip „Phobos” van de N.V. Nederlandsch-Indische tank- stoomboot Maatschappij, dat gister morgen bij de Zuid-Oostkust van En geland op een mijn is geloopen, in Vlissingen aangekomen. Zooals bekend zijn de eerste stuurman en zes Chi neezen bij deze ramp om het leven ge komen. De beide geredden, Chineezen, zijn door een marinesleepboot van het op de reede liggende schip gehaald. Een van hen was gewond aan armen en beenen en moest per brancard van boord worden gehaald. De andere bleek geheel overstuur te zijn. Beide mannen spraken slechts Chi- neesch, doch uit hun gebaren viel op te maken, dat de „Phobos” door twee ontploffingen moet zijn getroffen. De zeven opvarenden, die bij de ramp het leven hebben gelaten, bevonden zich in hun kooien toen het ongeluk gebeurde. Ter hoogte van hun slaapplaatsen werd het schip getroffen. De beide geredde Chineezen waren in de ma chinekamer en werden geheel met olie overdekt. Zij geraakten in zee, waar zij een tijd lang hebben rondgedreven in een dikke laag olie. Het Grieksche s.s. „Tassia” waarmede zij thans te Vlissingen aankwamen, pikte hen op. Ook nu nög hadden de beide mannen veel hinder van de olie, welke bij den gewonden Chinees nog steeds uit de ooren te voorschijn kwam. Na door een geneesheer te zijn on derzocht, werden de Chineezen per zie kenauto naar het Sint Josephzieken- huis te Vlissingen overgebracht. V.A.R.A. 4 Gram.muz. 4.30 tot 5.— Rosian-Ladiei 5.05 Voor kinderen. 5.30 Esmeralda. 6.- Ramblers. 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Zang. 7.„Het beginselprogramma oer S.D.A.P.”. 7.18 ANP. V.P.R.O. 7.30 Avondmaalsdienst. V.A.R.A. 9. Tooneel. 9.30 Operette „Boccwdo”, V.P.R.O. 10.40 Avondwijding. V.A.R.A. 11. ANP. 11.20 Gram.muz. Hilversum II 301.5 m. N.C.R.V. 8.— uur v.m. ANP. 8.05 Schriftlezing, lil Gram.muz. 10.30 Morgendienst. 11.— Gra- mofoonmuz. 11.15 Cellovoordracht. 12. uur nam. Ber. 12.15 Gram.muziek (12.30 ANP.) 1.Muziekkorps van he: Leger des Heils. 1.45 Orgelconcert. 2.34 Gram.muz. 2.45 Hollandsch Kamermuziek' ensemble. 4.tot 4.55 Declamatie. 5.- Giam.muz. 5.45 Zang. 6.30 Gram.muziek. £.45 Ber. 7.Gereform. kerkdienst. W ANP. 8.45 Christ, gemengde zangvereffl. „Oudwijk", N.C.R.V.-orkest en solisten 10. ANP., actueel halfuur. 10.30 NCRV- orkest. 11.15 Gram.muz. 11.50 Schrift lezing. ENGELAND 391 en 449 m. Na 10.20 ff nam. ook 342 m, 12.20 uur nam. Ber. lift Fabrieksorkest. 1.20 Kerkdienst. 2.20 Be? nard Crook-kwintet. 2.50 Progr. gewij’ aan Schotland. 3.20 BBC-Salonorkest. 3.H tot 4.20 Orgelspel. 5.20 Ber. 5.35 tot OU BBC-Harmonie-orkest. 6.40 Tooneel. BBC-Symphonie-orkest. 8.20 tot 8.40 Ber. 8.55 BBC-Theaterorkest. 9.45 Progr. ge wijd aan het Internationale Roode Kruis. 10.20 Blaaskwartet. 11.Epiloog. 11.2® Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Cellovoor dracht. 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Pianovoor- dracht. 2.20 Orgelconcert. 2.50 Toonoel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Kwartetcon- eert. 5.35 Pianovoordracht, 6.20 R. Le grand’s jazzorkest. 6.50 en 8.20 Tooneel 9.05 Gevar. progr. 10.05 en 11.05 tot 11.5® Symphonieconcert. KEULEN 456 m. 12.20 uur nam, Weensch symphonie-orkest. 1.45 Populair concert 2.30 Zang. 2.45 Omroeporkest en -koor 4.45 Pianovoordracht. 5.20 Tooneel. L# Zie Duitschlandzender. BRUSSEL Vlaamach 322 m. 12.30 u. nuf- Gram.muz. 1.20 tot 2.20 Bedevaart en Be- lijdenis-stonde 5.05 en 5.35 Cello en piano. 5.50 en 6.20 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten 7.50 Omroepsymphonie-orkest. 9.30 tot 10.20 Opera „Parsifal". BRUSSEL Fransch 484 m. 12.30 u. ntf Radio-orkest. 12.50 Gram.muz. 1.20 tot 2 20 Heilig vuur. 4.20 Gewijde muziek- 5.35 Gram.muz. 5.50 Tooneel. 7.20 Voet soldaten. 7.50 Tooneel. 0.30 tot 10.20 Ge zongen Officie. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 7.35 U; nam. Militair progr. 9.20 Ber. 9.50 to1 9.50 tot 10.20 Populair concert. 10.40 Gr* mofoonmuz. 11.20 Ber. Hierna tot 12-* concert. In de Korte Noordstraat te Middel burg is gistermiddag een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij de ze ventigjarige koopman C. Schout, wo nende te Sint Laurens, om het leven is gekomen. De oude heer, die zich op zijn rijwiel bevond, wilde afstappen, teneinde een zwaar beladen, met twee paarden bespannen boerenwagen, te la ten passeeren. Tijdens deze manoeuvre kwam de oude man ten val. Hij geraak te onder het linkervoorwiel van den wagen en werd hoogst ernstig gewond. Op weg naar het op korten afstand ge legen ziekenhuis, is de heer Schout overleden. 'Propellers kolken Stapelwolken Zorgeloos zweven - Dat is leven! LEIDSCHENDAM. Uitzending van zwakke kinderen naar buiten. Onder voorzitterschap van den heer H. Verheijen hield de afdeeling Leidschen dam van de vereeniging voor uitzending van zwakke kinderen naar buiten een al- gemeene ledenvergadering in het gebouw van het Groene Kruis. Uit het jaarver slag van de secretaresse bleek, dat het ledental was gestegen van 70 bij de op richting tot 112, terwijl het jaarverslag van den penningmeester een batig saldo aangaf van f 114.93. Tot lid van de contróle-commissie werd benoemd de heer A Kool. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen mevr. Koning en H Verheijen, terwijl in de plaats van den heer ten Hoopen geko zen werd de heer de Vries. Bij monde van den heer de Vries werd verslag uitgebracht namens de contröle- ►1 PROGR. GEM. RADIO-DISTRIBüTff- Progr. I. Alle uitz. van Hilversum I- Progr. II Alle uitz. van Hilversum **- Vrijdag 22 Maart. Programma III. 8.— uur v.m. Br. VI. 8.20 en 9.50 W- 10.05 ‘Pauze. 10.35 West Reg. 11.50 Fransch. 1.20 uur nam. West Reg. 3.20 Eng West Reg. 5.20 ‘Pauze. 5.35 Eng. 0.20? rijs 6.50 ‘Beromünster. 7.— West 7.20 Eng. 8.20 Div. 9.20 ‘Beromüns» 0,30 London Reg 10.05 en 11.05 Part’ Programma IV. 8.- uur v.m. Keulen, 8.20 ‘Pauze. Keulen. 11.20 Br. VI. 1rj| I. 2n uur nam. ‘Danmarks Ra°10Ba(ji« Duitschlandzender. 2.20 ’DanmarM 2.45 Keulen. 4.20 Br. Fr. 4.55 Br VI Gein. Radio Distr. 8.— Br. VI. 1®'J' II. 30 Duitschlandzender. Kind by het spelen door autobus overreden en gedood Gistermiddag om vier uur is het driejarig dochtertje van de familie Ermes te Rijen, in de Nieuwstraat te Gilze bij het spelen onder een autobus van den dienst GilzeTilburg geraakt. Het kind was op slag dood. Gisteravond zijn te Made twee ka pitale boerderijen van de landbouwers Vermeulen en Machielsen door brand geheel verwoest. De brand ontstond omstreeks acht uur in de boerderij van Vermeulen, welke met riet was gedekt. De krachtige wind deed de vlammen overslaan op de boerenhoeve van Machielsen. In korten tijd stonden beide huizen in lichter laaie. De plaatselijke brandweer stond voor een moeilijke taak. Zij kon niet verhinderen, dat de beide boerderijen geheel in de asch werden gelegd. Ook de groote schuur van Vermeu len, waarin zich een hoeveelheid hooi, stroo en graan bevond, ging verlo ren. Twee jonge ossen vonden d^n dood in de vlammen. Het overige vee, ze ventig koeien, veertien paarden en eenig jong vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht, evenals enkele land bouwgereedschappen. In beide gevallen wordt de schade door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Op Zaterdag 23 Maart a. s. hou den de St. Josephgezellen een ontspan- ningsbijeenkomst in het Patronaat. Het postkantoor is op Goeden Vrijdag na des middags 2 uur voor den postdienst gesloten. De bestellingen wor den als gewoon uitgevoerd. RIJSWIJK. Verordening op de haven- en liggelden. In verband met het feit, dat de goed keuring op verordening op de heffing en invordering van haven- en liggelden in deze gemeente op 1 September a.s. ein digt, zal een nieuwe verordening moeten worden vastgesteld. B. en W. hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om eenige wijzigingen in die verordening aan te brengen en wel één op verzoek van de Koninklijke schip- persvereeniging „Schuttevaer”. Ingevolge een door den minister van Binnenland- sche Zaken geuiten wensch hebben B. en W. n.l. het advies dier vereeniging over de verordening ingewonnen. Door de ver eeniging wordt aangedrongen op afschaf fing. althans beteekenende verlaging der haven- en liggelden. B. en W. merken op, dat met betrek king tot de vaststelling der Rijswijksche tarieven aansluiting is gezocht bij de in de gemeenten ’s-Gravenhage en Delft gel dende. Waar de huidige tarieven naar hun meening billijk zijn te achten, vinden zij geen termen aanwezig, om aan het ver zoek van die vereeniging te voldoen. In verband hiermede stellen B. en W den Raad voor, de door hen ontworpen verordening vast te stellen. ‘i Inderdaad 'n nobel glas en /'jt ’n bouquet dat ge nooit vergeetSM tb.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6