HAAGSCHE COURANT HET WEER OP ZONDAG uitreiking den cadetten-almanak van o Het STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS NEDERLANDSCH-INDIE LUCHTVAART Vrijdag 22 Maart 1940. BEGRAFENIS P. C. LABRUN Nijverheid voor weer VIERDE BLAD. maar ONZE STAD IN CIJFERS Nederlandsche Maatschappij Handel MEISJE aan de gevolgen van AANRIJDING OVERLEDEN met Paschen vrij gunstig, niet zacht en CILLY WANG Gegevens over 1'939 Elfjarige jongen onder zand bedolven en gestikt De voorzitter, de heer G. J. P. Zaalberg, overhandigt den heer J. van der Meulen een getuigschrift voor 4O-jarigen trouwen dienst bij de firma H. Pander en Zoon. VERTEGENWOORDIGER VAN BEVOLKINGSRUBBER Gilly Wang, de bekende danseres, die in Diligentia met het Pinguin- cabaret optreedt op morgenavond, Zondag en Maandag. Dezer dagen vond in de Kon. Militaire Academie ie Breda de uitreiking van de Cadetten-almanak plaats^ De.voorzitter vaü.ütui-jsetnaat, de cadet-vaandrig-J.. H. Knoop, ®>ikt de almanak aan ia dan (Nadrak verboden:) van In het internationale rubbercomité MW toch LUCHTDIENST AMSTERDAM-OSLO. Zooals reeds gemeld, is gisteren op de Koningin Emmakade het zeven jarig meisje W. J. B., dat vlak voor de ouderlijke woning plotseling den rijweg overstak, aangereden door een passeerende personenauto. Het kind, dat den linkerarm en het linkerbeen brak, werd door den ge neeskundigen dienst naar het zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht Hier is de kleine gisteravond aan de gevolgen overleden. dfe» No. 17525. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 - 14 v. Dam van Isselt, dr. A. Roest Crollius, Lnwra CABARETAVOND VERZORGINGS HUIS, WESTEINDE. Gisteravond gaf mevr. T Straten in het Gem. Verzorgingshuis, Westeinde 58, een cabaretavond, waar- KUNSTAVOND JOODSCH NATIONAAL FONDS. Dinsdag 9 April wordt in den Ko ninklijken Schouwburg een kunstavond gegeven ten bate van het Joodsch Na tionaal Fonds, waaraan o.m. het caba ret van de prominenten zal medewer ken. De netto-opbrengst zal worden steed voor den aankoop van grond in onvervreemdbaar eigendom Joodsche volk in Palestina. BOND VAN PROCUREURS- EN DEURWAARDERSKLERKEN. Donderdagavond 28 Maart zal de heer mr. dr. H. F. A. Volimar, advocaat en ^procureur alhier, in dè bovenzaal van het café-restaurant ,,Het Zuid” aan de Groenmarkt, voor de leden van de af- deeling ’s-Gravenhage van den Bond van procureurs- en deurwaarderskler- ken en candidaat-deurwaarders en ge- noodigden een causerie houden over „Het nieuwe wissel- en chequerecht”. Vanochtend waren eenige kinderen in de omgeving van de waterleiding te Katwijk aan den Rijn aan het spelen. Zij groeven een gat in den dijk, waar van een zandstorting het gevolg was. De elfjarige zoon van de familie G. Aanbanen te Katwijk aan den Rijn werd bedolven. Toen voorbijgangers den jongen hadden bevrijd, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. Uitreiking van getuigschriften en eere-penningen getuigschriften en eere-penningen der Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel overhandigen, waar aan ik van harte mijn eigen persoon lijke gelukwenschen toevoeg. Spreker ging hierna over tot de uitreiking. Aan de volgende jubilarissen voor 40-jarigen trouwen dienstbij H. Pan der en Zn.: T. N. Wendel en J. van der Meulen, bij N.V. Mouton en Co.: J. van Weers, bij Jac. Vos en Co.: W. Rut gers, bij de Standaard Am. Petroleum Comp.: J. Th. van Lokhorst, J. C. Ro- mijn, A. D. Jens, H. J. Sluiter en P den Heldt en bij G. H. Bührmann te Amsterdam aan H. G. Daamen. Voor 25 jaren trouwen dienstbij N.V. Handel Mij. „De Veluwe” P. v. d. Berg sr. en L. D. Prijs, bij het Ned. Octrooibureau G. H. Helleman en bij N.V. H. W. EnglebertD. A. Molenaar. Nadat de eerewijn was rondgedeeld werd de film „Je Maintiendrai” van de stichting „Indië in Nederland door de Film” (Inef) vertoond, toegelicht door dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn. Op de begraafplaats Oud Eik en Dui nen werd heden onder groote belang stelling het stoffelijke omhulsel van den heer P. C. Labrijn, oud-ontvanger, oud-inspecteur der Directe Belastingen, die in de Vereeniging Volksweerbaar heid en andere vereenigingen een voor aanstaande plaats heeft ingenomen, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Gisteravond hield het departement ’s-Gravenhage van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Han del in de kleine zaal van het gebouw „Excelsior”, Zeestraat 5759, alhier, een vergadering, waarbij getuigschrif ten en eere-penningen werden uitge reikt aan verschillende personen. De heer C. J. P. Zaalberg, voorzitter, heette in het kort de aanwezigen wel kom. Het moge hen, zeide spr., die thans op 40 of 25 jaren trouwen dienst bij hun werkgever kunnen terugzien, een voldoening zijn, dat zij in moeilijke jaren, welke voor duizenden onfortuin lijk waren, werkzaam konden zijn, het is op dit moment voor den werkgever ook een reden tot dankbaarheid te weten, dat trouwe en toegewijde wer kers met hem samen arbeiden in zijn bedrijf. Uw werk is in die jaren op hoogen prijs gesteld en als bewijs daarvoor kan ik u thans de vereerende INTERNATIONAAL VARIÉTÉ IN GEBOUW VOOR K. EN W. Gedurende de beide Paaschdagen wordt in het Gebouw voor K. en W. een variété-programma vertoond, o.a. is hiervoor geëngageerd Willy Derby, de bekende Nederlandsche h&morist, die ,zijn allernieuwste schlager ten gehoore za! brengen. Verder is er een all-round star-variété-programma. Er is gezorgd voor bonte afwisseling. De.cxntslapene was jegens iedereen hoffelijk in zijn omgangsvormen en be zat een groote mate van hulpvaardig heid. Hij was aitijd bereid anderen van dienst te zijn met zijn groote kennis en rijke ervaring. Hij was naast zijn werk kring ook voor vele doeleinden actief o.m. voor de Volkskracht. Zijn ideaal daarvoor sproot uit warme liefde voor het Vaderland en diepen eerbied voor H.M. de Koningin, voort. Hij was in vele vereenigingen een gewaardeerd medewerker die ook door zijn tegen- i standers gerespecteerd werd. Hij heeft gedaan wat hij kon naar zijn beste krachten. Zijn sterke zin voor gerech tigheid was hem een richtsnoer bij de uitvoering van zijn ambt en bij het zien van onrecht ontstak hij in felle verontwaardiging. Actief, strijdbaar en eerlijk, stond hij steeds op de bres voor a®es wat hem het hoogste was. Ook prees spr. zijn groote liefde voor de dieren. Hij laat een groote leegte ach ter in den kring van zijn oud-medewer- zkers, vrienden, maar bovenal in zijn familie. Ons kan slechts een gevoel van dank troosten voor alles was hij ge weest is. Onder het spelen van het Wil1-, 'helmus werd de kist, die met een schat van bloemstukken gedekt was, graf waarts gedragen, waar de schoonzoon, dr. H. W. v, Tricht uit Eindhoven voor pleegd in een winkel in de binnenstad.^ jde belangstelling dankte. - - MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Morgenmiddag te half drie wordt in het Museum voor het Onderwijs een rondgang onder geleide door de afdee- ling Volkenkunde gehouden met een in leiding met lichtbeelden over: „Bosch- negers en Indianen van Suriname”. Woensdag, 27 Maart, om half drie is er een rondgang onder geleide door de afdeeiing Dierkunde; inleiding met lichtbeelden over „Diepzeeleven”. Daar na vertooning van de film: „Naar den bodem der zee”. Woensdag, 27 Maart, te acht uur nam. wordt de cultuurfihn: „Land en Volk van Hongarije” vertoond. Donderdag 28 Maart te haK dnie is er Jeugdfilmvoorstelling. In verband met de Paaschvacantie is het .museum t/m 1 April geopend van tien tot vier uuijf de beide Paaschdagen Blijkens de opgaven van het States- tisch Bureau der Gemeente bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari 1940 504,262 (234.025 mannen en 270.237 vrouwen) en op 1 Januari 1939 495.518. In 1939 vermeerdere het aantal inwo- nets van onze stad met 8744 en in 1938 met 5333. In 1939 werden hier ter stede 5360 hu- i welijken gesloten tegen 4169 in 1938. 1 De duinwaterleiding pompte in 1939 1 12.500.871 m3, water op, tegen 12 269.720 m3, in 1938. Het gemiddeld gebruik per dag en per inwoners bedroeg resp. 68.5 dm3, en 68.2 dm3. Door het Gemeente- lijk Gasbedrijf werd in 1939 totaal af- geleverd 66.856.410 m3, en in 1939 65.440.060 m3. Het totaal aangesloten KW. op het Gemeentelijk Electrisch Be drijf bedroeg in 1939 167.724.753 tegen 157.278.873 in 1938. 105.070 Slachtingen vonden plaats in het Openbaar Slachthuis in het jaar ’39 en 90.278 in 1938. De Gemeentebank v. Leening verstrekte over ’39 25-7.340,40 aan voorschotten op pensioenen, tegen 215.204,08 in 1938. Bij de spaarbanken j hier ter stede werd in 1939 totaal inge legd 52.682.079,74 en terugbetaald 60.543.504,12, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 7.861.424,38. In het jaar 1938 werd ingelegd 63.798.012,33 en terugbetaald 58.107,013,46, dus 5.690.998,87 meer ingelegd dan terug betaald. Het aantal verstrekte nachtverblijven in de nachtverblijven voor onbehuisden hier ter stede bedroeg in 1939 84.635 te gen 94.604 in 1938. De netto-opbrengst der belasting op vermakelijkheden bedroeg in 1939 769.932,26 tegen 762.185,76 in 1938. Op 1 Januari 1940 bedroeg het totaal aantal aansluitingen op den Gemeente lijken Telefoondienst 41.256 tegen 39.030 op 1 Januari 1939. Het totaal aantal radio-aansluitingen bedroeg resp. 8869 en 7628. In 1939 werden 200 faillissementen uitgesproken tegen 203 in 1938. Cijfers H.T.M. De Electrische Tram vervoerde op de stadslijnen in 1939 34.442.234 passagiers (opbr. 3.446.124,91) tegen 34.564.349 passagiers in 1938 (opbr, 3.454.914.63). De autobuslijnen vervoerden in 1939 10.692.136 pass. (opbr. 1.064.188,93), tegen 9.980.690 passagiers in 1938 (op brengst ƒ990.724,21). STEUN AAN FINLAND. De collecte, gehouden op den Fin- Schen avond van de afdeeiing den Haag vUn de Ned. Reisvereeniging op 20 ^aart j.l. in gebouw Excelsior» heett Een bewoons ter Lulofdwarsstraat deed bij mr. J. P. Gualthery, van Weezel, A. Cla- vareau qud-ontvanger der Belastingen, N. C. de Mo'et, voorzitter vereen. Madjoe, iru W. C. Kool, W. A. de Jongh rijksaccoun- tant, mr H. v. Manen, ds. A. E. F. Junod, B. Faberij de Jonge inspecteur Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, freserve-le-luitenant mr. Th. M. Bauts hoofdbestuurslid Nat. Jongeren Verbond, C. Huygens oud-controleur van den Waarborg en de belasting der gouden en zilveren merken en vele dames. OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL WITHUIJSSTRAAT 4. Een dezer dagen hield bovengenoem de school een ouderavond. Na de ope ning door den heer Hoogbruin, gaf deze het woord aan den spreker van dezen avond, den heer G. Koning, die een lezing hield over beroepskeuze. Dat dit onderwerp de belangstelling heeft der ouders, bewees wel de groo te aandacht, waarmede de lezing ge volgd werd. Spr. gaf op duidelijke wijze de ver schillende wegen aan, welke gevolgd kunnen worden om voor de kinderen een goede en passende plaats in de maatschappij te vinden. Zoowel het ambachts- en nijverheids- fals het voortgezet onderwijs werden {behandeld. Spr. spoorde de ouders aan, het Bu reau voor Beroepskeuze te raadplegen, toangezien dit bureau den ouders, voor aal in dezen tijd, waardevolle adviezen rk-an verstrekken. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4\ 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4' *4 4 4 4 4 4 4 4 4 t 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 z van de politie aangifte van diefstal van haar hand- tasch, inhoudend -ongeveer 20, ge- Van hun belangstelling gaven daarbij op het kerkhof o.m. blijk de heeren Z.Exc. A. A. H. W. König, oud-minister van Waterstaat, generaal-majoor A. G. van Tricht, generaal-majoor b.d. K. E. Oudendijk, voorzitter Vereen. Ons Leger, generaal-majoor b.d. H. M. Luchsinger; J. J. v. d. Burg oud-hoofdingenieur Ned. Spoorwegen, P. Labrijn hoofdingenieur Ned. Spoorwegen, jhr A. v. Raab van Canstein oud-ontvanger Directe Belastin gen, de oud-ontvangers der Directe Belas tingen K. v. Schouwen, G. D. L. Rink en P. A. de Klerck, kolonel W. Schutte voor zitter Centraal Comité tegen Ondermij ning van de Landsweerkracht, A. L. Boot oud-inspecteur Belastingen te Leiden, H. W. Hannivoort oud-inspecteur Registratie en Domeinen te Leiden, B. H. Bloembergh hoofdbestuurslid en I. A. Drielsma afdee- lingssecretaris der Vereeniging van Na tionaal Herstek J. H. Meerdink oud- Rijksontvanger, jhr. C. v. Adrichem Boo- gaert gepens. kolonel, H. F. Hartogh Heys van Zouteveen, oud-docent Landbouwhoo- geschool te Wageningen, mr. J. H. Lugt oud-directeur Spaarbank, J. R. Mullock Houwer, J. W. Kleijn oud-burgemeester van Purmerend voorzitter van Volksweer baarheid, B. Moolenburgh en H. Bodde Bouman inspecteurs der Directe Belastin gen, ds. E. L. Nauta, oud-legerpredikant, W. B. Oort, oud-burgemeester van Texel, reserve-le-luitenant mr. O. W. S. Jo sephus Jitta, reserve 2e luitenant jhr. mr. J. v. Doorn, mr. A. J. Hildebrandt re ferendaris dept van Financiën, L. H. F. Breedvelt gepens. hoofdofficier van ge zondheid, H. W. Blomjous namens de Kon. Vereen, van Nederl. Scherpschut ters, mr. J F. Buffart ondervoorzitter Vereen, de Sphinx, mr. J. H. C. Heijse te Middelburg, mr. A. B. Somer, dr. W. Em- mens ondervoorzitter Verbond voor Na tionaal Herstel, J. H. Ochtman, J. C. Bur- gersdijk oud-inspecteur der Directe Be lastingen, luitenant-generaal b.d. W. E. Onze Noorsche correspondent meldt, idat de luchtdienst AmsterdamOsk> qp i; bet- Tot slot beantwoordde spr. nog eenige vragen, waarna de heer Hoog bruin spr. dank bracht voor zijn be langwekkende rede. Na de pauze werd het huishoudelijk gedeelte afgewerkt. In de plaats van den heer P. Klinkenberg werd in de oudercommissie gekozen mevr. Lucieer. Wanneer wij het verloop der temperatuur in groote trekken sedert de laatste weken nagaan, zien wij, dat de verhouding tusschen het aantal te koude en te warme dagen gaandeweg een verandering heeft onder gaan in dien zin, dat de toestand niet meer zoo abnormaal Is, dan gedurende den winter. De normale toestand in Maart is, dat deze maand 16 dagen geeft met een temperatuur boven de normale en 15 met een te lage temperatuur. Het is dus normaal als van beide soorten dagen ongeveer evenveel voorkomen. Tot deze normale verhouding zijn wij nu gekomen. Men zal hiertegen weUicht inbrengen, dat het weer den laatsten tijd toch nogal guur is geweest. Men moet evenwel in aanmerking nemen, dat de normale temperatuur in Maart nog laag is en dat het weer bij die temperatuur zooveel te kouder zal aanvoelen, naarmate de wind sterker is. Daar het de laatste dagen aldoor hard gewaaid heeft, geeft dit de verklaring, waarom wij nog steeds den indruk krijgen, dat M^art ons geen zachte dagen brengt. Dit is ook juist, maar wij kunnen het als een vooruitgang beschouwen, dat er toch duidelijk een geleidelijke stijging van de temperatuur tot het normale niveau is gekomen. Wij voor ons zien hierin een aanwijzing, dat de verbetering nog verder zal gaan en dat het aantal te warme dagen dat der te koude zal gaan overtreffen. Overigens zijn er andere aanwijzingen, waaruit op te maken valt, dat het weer met de Paaschdagen, zoo al niet bepaald opvallend zacht, dan toch wel ietszachter zal worden dan het ge weest is. Wij kunnen verder nog opmerken, dat er den laatsten tijd een neiging van het weer is geweest om in algemeenen zin te ver beteren. Wel viel er nu en dan veel regen, maar er kwamen ook dik wijls vele uren zonneschijn voor. Men zou kunnen zeggen, dat in het algemeen het weer niet ongunstig was. Ook dit geeft vrij goede voor uitzichten voor de Paaschdagen. Tenslotte is er ook de algemeene weerstoestand in Europa, welke voor ons niet ongunstig is. De Zuid westelijke en Westelijke winden zullen nog overheerschend zijn. Over het algemeen zal de wind nog sterk blijven. Zoo zijn dus de vooruitzichten voor het week-einde en voor de Paasch dagen over het algemeen niet ongunstig. Zoogenaamde zomersche dagen kunnen wij niet voorspellen, daarvoor is de toestand nog niet geschikt. Droog weer kunnen wij ook niet vast beloven, daarvoor zijn de te ver wachten sterke veranderingen nog te- groot. rancier en goochelaar), (piano) en Staps (levensliedjes). Met voldoening kan mevr. van Straten, die zelf een groot aandeel in het slagen van dezen avond had, hierop terugzien, want de verzorgden hebben allen ten volle genoten van het zeer gevarieerde programma. Speciale ver melding verdient het optreden van den heer Bouman als goochelaar en van den heer Staps. Aan ’t slot van den avond bedankte de heer A. Goedhart, namens directie en verzorgden, mevr, van Straten met haar trouwen staf van medewerkers voor het gebodens. I» ACTIE VAN HET PERSONEEL DER N.V. „THABUR”. Zooals reeds gemeld is eergisteren jjet personeel van de N.V. „Thabur”, alhier, bijeen gekomen naar aanleiding van het standpunt door de directie dezer N.V. ingenomen ten aanzien van het geven van een duurtetoeslag. Er werd een motie aangenomen, waarin het personeel zijn ernstige afkeuring uitspreekt over de houding der direc tie. De besturen der samenwerkende metaalarbeidersbonden werden buiten dien gemachtigd „met alle wettige middelen de directie van het onjuiste van haar standpunt te overtuigen en de gewenschte verbetering tot stand te brengen”. Heden bereikt ons een mededeeling van de directie van genoemde vennoot schap van den volgenden inhoud De gedane mededeelingen berusten op een foutieve voorlichting en geven geenszins, hetgeen in werkelijkheid ge schied is, weer. Het personeel van onze vennoot schap was door de vertegenwoordigers van de vakorganisaties uitgenoodigd tot het bijwonen van een vergadering op 19 Maart j.l. Aan deze uitnoodiging is gevolg gegeven door ongeveer 40 werknemers, welk aantal slechts een klein gedeelte is van het totaal aan tal bij onze vennootschap werkend personeel van meer dan 400 personen. De vertegenwoordigers van de vak organisaties hebben gemeend aan dit kleine aantal aanwezigen een motie te moeten voorleggen, welke in uw blad is vermeld. De voorstelling, dat deze motie door het geheele personeel zou zijn aangenomen, is dan ook foutief. Hoewel ons bedrijf den nadeeligen invloed van den oorlog ondervindt, mede ten gevolge van het feit, dat de export in hooge mate is verminderd, achten wjj het onze allereerste plicht te trachten, de werkgelegenheid voor het geheele personeel te kunnen behouden. Het aantal door ons te werk gestelden behoefde tot op heden nog niet te wor den ingekrompen, al geschiedde dit ook ten koste van zeer groote opoffe ringen. BOND TER BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN HET KIND. Op het congres van den Bond ter behartiging van de belangen van het Kind: „Ons onderwijs gezien in het licht van de moderne psychologie’’, dat op 28 en 29 Maart plaats vindt in het gebouw van het Nederlandsch Lyceum, Willemstraat 40a, alhier, zal op den eersten dag des ochtends om 11.50 uur door den heer P. J. Gerke, algemeen voorzitter van de Koninklijke Vereeni ging „Oost en West” en algemeen secre taris van de Koninklijke Vereeniging .Koloniaal Instituut”, een inleiding worden gehouden over het onderwerp „Wat kan het onderwijs in Nederland doen om tot de kennis van de overzee- sche gebiedsdeelen bij te dragen?”. Het opvoedingsbureau van den Bond ter behartiging van de belangen van het Kind, dat tot dusver was gevestigd in het gemeentelijk schoolgebouw Colen- sostraat 6, alhier, is thans onderge bracht in een localiteit van de M.U.L.O.- school, Laan 5. TOERWAGENONDERNEMERS IN ZUID-HOLLAND VEREENIGEN ZICH. Gisteren werd een vergadering ge houden van toerwagenondernemers in Zuid-Holland, teneinde nader te over leggen omtrent de moeilijkheden in het toerwagenbedrijf in verband met het komende seizoen. Besloten werd tot op richting van den kring Zuid-Hofiand onder de toerwagengroep in den Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Neder land, in welks gebouw deze vergade ring ook plaats had. Gekozen werden de heeren: H. Blom, Rotterdam, voorzitter; G. A. van Zet ten, Rotterdam, le secretaris; A. L°gher, alhier, 2e secretaris; P. J. van °eek, alhier, lid, en J. H. Witte, al- teer, lid. Als eerste punt staat op het pro gramma stappen te doen teneinde het Publiek op de hoogte te stellen van de JP°eilijkheden, waaronder dit vervoer bedrijf gebukt gaat, terwijl dit ^n dienende taak te verrichten heeft het algemeen belang. In de rouwkapel bracht de organist, |de heer E. Cannemeijer, „Wenn ich Nelly van- -ejnmgfl scheiden” van Bach en sLargo van Handel ten gehoore, waarna aan wellwillende medewerking verleen-- -de oudste schoonzoon van den overle den, de heeren Harry Bouman (confe- dene het woord nam. Zonneveld MEDAN, 21 Maart (Aneta). De „DeH Courant” meldt, dat in Inheemsche kringen op Sumatra den wensch wordt igeuit om, in plaats van den heer Soe- jono, die in verband met zijn benoe ming tot lid van den Raad van Ned.- Indië als zoodanig bedankte, tot lid van het I.R.R.C. te benoemen een figuur uit de bevolkingsrubberstreken. Voor deze benoeming worden geschikt geacht fi guren als Moeh. Yamin, Ratulangi, Tadjoedin Noor en G. Moelia. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat de bevolkingsrubber een groot eco nomisch belang is, doch dat deze groep, door gebrek aan organisatie, geen enkele vertegenwoordiger in eenig .lichaam telt - M si

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13