V Hg NEDERLANDSCH-IHDIE Scheveningsche klanken HAAGSCTTE COURANT VAN ZATERDAG 23 MAART 1940 VIERDE BLAD, PAGINA 2. DOODELIJK ONGELUK DE TEMPE-VERGIFT1GING IN HET WONOGIR1SCHE VOORJAARSAPPEL VAN VOLKSZANG H.M. DE KONINGIN TER KERKE AFGESLOTEN VOOR HET VERKEER BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN Predikbeurten RECLAMES. DKW ln Paaschdag. Paaschdag, 10 uur ds. J. v. d. Wiel 125.- 11.50 aan CXXVIII. van al meir op n DE MILITAIREN EN HUN KERKGANG Evangelisatie „De Heer zal voorzien" Wimpelstraat 2, ln Paaschdag. IQ uur de heer Joh. van Puffelen en 6 uur de heer Vlaardingerbroek. 2n Paaschdag 7 uur de heer Vlaardingerbroek. Geref. gem., N. Laantjes 120, In Paasch dag 7 uur ds. Honkoop Vrije Geref. gem.. Menninckstraat 7, 2n Paaschdag, 6 uur ds. A. W. de Rover, van Vlaardingen. Ned. Herv. gem,, Menninckstraat 41, ln Paaschdag, 10 uur en 6 uur leesdienst, 2n Paaschdag, 10.30 uur de heer Schoonder- beek (G.O.) van Ede. Nieuw Hersteld Apost Zendinggemeente geb. Padro”. Jurriaan Kokstraat 44. sa menkomst, In Paaschdag 10.15 uur. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 8 uur verlos singssamenkomst. Leidster: adjudante E Kickhefer. DE REIS VAN DEN GOUVERNEUR. GENERAAL HET 50-JARIG BESTAAN VAN HET KORPS MARECHAUSSÜ HET VERLOF VAN INDISCHE OFFICIEREN Benzineverbruik één liter op 15 K.M. Service door het geheele land. Importeurs Hart Nibbrig Greeve N V. Parkstraat 91a. Den Haag ln uur A Loosduinen. Stichtingskerk Bloemendaal, In Paasch dag 10 en 2.30 u ds Boswijk 2en Paasch dag 10 u. ds Boswijk. Geref. kerk (dorp) In Paaschdag. 10 u ds. W A Wiersinga, 5 uur ds. J Smelik, 2n Paaschdag 10 uur gec. dienst ds. W. A Wiersinga. Leyenburg In Paaschdag, 9 en 11 uur ds J Smelik. 5 uur ds. Wiersinga Vereen, van Vrijz Godsd. Herv. (school Julianastraat 7). In Paaschdag, 10.30 uur ds J. ten Brüggenkate. Donderdagavond a. s. in den Dierentuin „Een nieuwe lengte, luid”. Der benne zoa van die akkefieties in de würreid, dit op 't eirste gezicht van zoa non van van H.M. de Koningin heeft gisteroch tend onder het gehoor van ds. M. M. den Hertog de godsdienstoefening in de Wilhelminakerk bijgewoond en gedu rende dezen dienst deelgenomen het Heilig Avondmaal. uur dr. M. M den Hertog, 6 uur ds. de Jong (Heilig Avondmaal). Remonstr. Geref. kerk, aula Vrijz. Chr lyceum, van Stolkweg 35, 2n Paaschdag hl 30 uur ds F. Kleyn Pinkstergemeente, Tholenschestraat 129 ln Paaschdag, 10.15 uur de heer G. van Polen, 7 uur mej. M. Visser. De Legercommandant nai Koetaradja. KOETARADJA, 23 Maart (Aneta). De Legercommandant heeft het voor nemen in April a.s. persoonlijk de feestelijkheden bij te wonen, welke worden georganiseerd in verband met het 50-jarig bestaan van het Korps Marechaussee in Atjeh. De heer J. M. A. Grégoire, magazijnmeester bij den Topografischen dienst, is, zooals gemeld, op 28 Maart 40 jaar in Rijksdienst. Voor hen. die den heer Grégoire persoonlijk hun ge- lukwenschen willen aanbieden, bestaat daartoe op 28 Maart 's middags te zij nen huize. Kanonstraat 1, gelegenheid Bezoek aan Samosir, het schiereiland in het Toba-meer. PEMATANG SIANTAR, 23 Maart (Aneta). Ook het bezoek van den Gou- verneur-Generaal aab Samosir werd begunstigd door goed weer. Te Naing- golan, Pangoegoran en Tomok werden de hooge gasten op enthousiaste wijze door de bevolking ontvangen, temeer daar dit het eerste bezoek is van een Gouverneur-Generaal aan Samosir. Adatgeschenken werden aangeboden, terwijl adat-dansen werden uitgevoera in oude adat-costuums door de Hoo- den uit Samosir en ae Dairi-la-den. Een toespraak van de Hoofden getuig de van de aanhankelijkheid aan het Nederlandsche gezag. Het bezoek aan de Bataksche Hoe- ta, Loemban Soehisoehi, welke geheel in de dagelijksche sfeer was gelaten, werd door den Gouverneur-Generaal en zijn gezelschap hoogelijk gewaar deerd. De oversteek van Tomok naar Pra- pat per boot kon wegens den harden wind niet direct geschieden; bij het vertrek was het Toba-meer nog zeer bewogen. Bedrijfsleider door vallenden boomtak getroffen. PEMATANG SIANTAR, 23 Maart (Aneta). Gisteren is de heer J. H. Brutsch, bedrijfsleider van de ijsfa briek, die per fiets op weg was naar het zwembad, in den kom der gemeen te door een vallenden boomtak getrof fen. Hij werd zwaargewond opgeno men en naar het hospitaal overge bracht, waar hij later is overleden. De heer Brutsch was uit Zwitser land afkomstig. Niet bij het Nederlandsche leger ingedeeld. BANDOENG, 23 Maart (Aneta). Naar Aneta verneemt, zullen de met verlof naar Nederland gaande officie ren van het Kon. Ned. Ind. leger, na aankomst in Nederland, niet meer bij het Nederlandsche leger worden inge deeld, in verband met de mooilisatie. Zij zullen dus voortaan op normale wijze hun verlof kunnen doorbrengen. sche gem., In Paaschdag, 10 30 uur ds. F H. G. van Iterson, van Nijmegen. Leidschendam. Ned. Herv. kerk, In Paaschdag, 10 uur en 5 uur ds. Vermet. 2n Paaschdag 10 u cand. Sonneveld, van Voorburg Geref kerk, ln Paaschdag, 10 uur cand Wolf, van Voorburg en 5 uur ds Pestman, van Rijswijk. een nieuw ge- Ziehier hat thema, dat geldt voor den grooten' Volkszangavond. wel ke op Donderdag 28 Maart a.s. in de groote zaal -van den Dierentuin zal worden gehouden. Op den vorigen zangavond al droeg het programma de kenmerken van het nieuwe jaargetijde. Donderdagavond zal het' alles nieuw-lentegeluid zijn, dat de klok slaat. Voor „nieuw” geluid zul len echter ook de honderden zorg moe ten dragen, die tot nog toe nimmer een Volkszangbijeenkomst bezochten. Daraom is 't, dat voor dezen lente- zangavond ’t bestuur der Haagsche af- deeling van Volkszang de groote Die rentuinzaal heeft gehuurd, want nog steeds gaat het met de belangstelling voor het mooie Nederlandsche lied in stijgende lijn. Er is voor deze massale zangbijeenkomst weer een programma samengesteld, dat even afwisselend, als aantrekkelijk is. Dan worden weer vergeten de zorgen van allen dag. Herman Stenz brengt dan O. en O. voor de burgerij. Neerland’s liederen schat is een cultuuroezit en dit leert een Volkszangavond. Het groote „Voor- jaarsappèl van Volkszang zal onge twijfeld weer een succes w orden. Een ieder kan daartoe het zijne bijdragen door Donderdagavond in de Dieren tuinzaal aanwezig te zijn. Mevr. Betsy de Ridder-Spaan zal weer als altijd aan den vleugel den zang begeleiden Der eb je non bevoorbeeld de „Havenkade” en „Haringkaae’ Vrooger, toe de Visschersaeve der nog iet was, toe was er alle rede-n-anwezig, om de straete die langs 't kenael liepe, dergelike naeme te geve, ’t Kenael wier toe as ’n soort binne-aeve be schouwd daer vandaen dan de naem „Havenkade En zoawat al de aèring. die van Vlaering en aare aèveplaese-n- uiét nae Scheveling vervoerd wier, kwam met binneschuities ier an ’t kenae. an. waerdeur met techt esproke. kon wordt van „Haringkade”. Maar die toestand is zeker al wel veirtig jae- lang figenaei veranderd. Deuze straetnaeme oare daer éigelik non iet meir thuiès. Die aane tegelik met ’t verandere van de toestande nae de Vissers-aève motte vei-uièze. Daer zitte we non met de lange naem van „Visschershavenweg” oppescheept. Al les zou der voor te zegge-n-eweest ebbe- n-om de Zuièd-Oastkant van de ouwe aève „Haringkade” te noeme en de Noord-Oastkant ..Havenkade”. Verscheie mensche. die van buiète komme en die-e op de Havenkade of Haringkaae weze .notte, denke die straete netuurlik an de Visschers-aève te vinne. Maar dan komme ze te laet tot de ontdek king. datte ze nae ’n èil aare kant van Scheveling toe motte. Zukke mensche raeke geweunweg in de war En wat zou ’t toch gien kléine moeite-n-eweest ebbe-n-om die naeme-n-in-overienstem- ming met bestaende toestande te brenge. Zoa benne der nog meir gevalle-n-an te wèize. Der eb je non bevoorbeeld de „Sèinpoststraet”. As an de „Havenkade” die naem egeve was, dan zou der alles voor te zegge-n-eweest ebbe. Maar de teugewoordige Sèinpoststraet èit éigelik niks met de Sèinpost zélf te maeke. En gaet dan er is mee nae de buurt van ’t Belgische Park. En loapt de Gentsche straet er is deur, maar dan van 't begin tot ’t ende. 't Is ien en al slingerdeslang en as je gien ingewijde ben, dan likkent ’t veul op ’n dool-óf 't Konne wel drie straete weze en dat blèift allemael maar „Gentsche straat” iete. Neen, as ’t an Kees de Klinker óver-elaete wier, dan zou die de Ha- ringkade-Kanaalkade noeme en an de Havenkade zou die de naem geve van Seinpostkade. En zeg non iet, datte zuk ke naemsverbeteringe èil wat voete-n-in de aèrde-n-ebbc zoue. Der benne voor beeldt genog van naemsveranchringe van straete-n-in-’t midde \an de stad Oak de Torenstraet op Scheveling is in- In hotel des Indes zijn aan gekomen de heeren Miquel H, Espi. nosa. zaakgelastigde van Cuba alhier, en Albert Janssen, oud-minister va financiën van België en bekend fit® vieel deskundige. Voor de militairen die lid zijn de Geref. kerken was het over het al gemeen moeilijk om de avondgods dienstoefeningen hunner kerkelijke ge meente te bezoeken, wijl dit om 5 uur plegen aan te vangen en het middag- appèl in de kazernes om half zes wordt gehouden. Dank zij de bemiddeling van den reserve-veldprediker. dr. L. D Teriaak Poot Ned. Herv. predikant hier ter stede, is dit nu veranderd en hebben de militaire autoriteiten dit bezwaar zeer welwillend ondervangen door te bepalen, dat ieder die voornemens is deze avondgodsdienstoefeningen bij te wonen, daartoe op zijn verzoek van den betrokken commandant Zaterdags verlof bekomen kan. Naar Aneta verneemt, is het aantal dooden tengevolge van de tempé-vet- giftiging in het Wonogirische, thans gestegen tot zestien. De giftige be- standdeelen waren afkomstig ï40 groenbemeste lantoro. Van Dinsdag a.s af zal voor het ver keer zijn afgesloten de Muurbloemweg tusschen de Balsemienlaan en de Duin- taan, wegens werkzaamheden aan de bestrating Tevens zal dien dag tusschen 7 uur v.m. en 5 uur n.m, afgesloten zijn wegens werkzaamheden aan de duin waterleiding de Zwolschestraat tus schen Gevers Deynootstraat en Har- stenhoekweg. FEESTMIDDAG SCHOOL BOYLESTRAAT 20. De oudercommissie van de school Boylestraat 20, die in het najaar 1939 van haar voornemen, tijdens de Herfstvacantie een druiventochtje voor de leeringen van die school te ondernemen, wegens de tijdsomstan digheden moest afzien, had thans het initiatief genomen de kinderen op an dere wijze een feestje aan te bieden. De commistie heeft een dezer da gen een feestmiddag georganiseerd, welke ongetwijfeld nog lang in de her innering der kinderen zal voortleven. Na een inleidend woord van het hoofd der school, den heer van der Burgh, stelde hij aldra den allround- artist Lou Sandry in de gelegenheid zijn programma aan te vangen. Deze had met een geestige toe spraak reeds dadelijk de aandacht der kinderen gevangen, waarna hij ze ruim 4 uur aangenaam heeft bezig gehouden met een zóó boeiend en af wisselend programma, zooals gooche len, jongleeren, kunstwielrijden o.a. op verschillende excentrieke vehikels, dat de tijd wel scheen te vliegen. Het trio Dulkenraad, dat het muzikale ge deelte van dezen middag voor zijn re kening had genomen, wist de stem ming nog te verhoogen met verschil lende bekende liedjes en een kinderpot- pourri, welke uit volle borst werden meegezongen. De oudercommissie had er verder zorg voor gedragen, dat de kinderen werden onthaald op limonade en ver snaperingen. Het hoofd der school heeft zich aan het einde van den middag tot tolk der aanwezigen gemaakt om dank te bren gen aan allen, die tot het welslagen van dit feest hadden medegewerkt. prijsje ken te veul oppevèizeld worde. Al te diere aèrinkies ebbe meir invloed op „de eet” as dat er algemien wel edocht wordt. Azze de verkoapers. die- e-’t an het pebliek anbieje motte, gien kans ziene-n-om ’n daggelletje te ver- diene, dan benne der verscheie, die de moed opgeve. ’t Groate pebliek mot toch maar deur al die koapmannetjes berèikt worde. Dat zieje van ’t jaer weer bij ver nieuwing. Zelde benne der zoa wéinig maeties evange-n-as venede jaer 't Wèinigje voorraed. dat er nog was. aa éigelik maende-n-leeje-n-al weg motte vliege. En toch is er ier en daer nog ’n aerdig voorraedje van anwezig. ’t Zei z’n wegt wel vinne en azze der nieuwe komme, zelle de ouwe wel oppe- ruièmd weze. Maar toch is ’t prijsje de oar- ,zaek, dat er van de winter bar wéinig maeties egete benne. Oeveul venters benne der wel iet. die aare jaere-n-om deuze tèid druk an 't werk wazze en non nog gien kans zien om wat te ver- diene? Aantal dooden tot 16 gestegen. SEMARANG, 23 Maart (Aneta). Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmoma” Diligentia, ln Paaschdag 10.30 u. Paasch- wijding Spr. mevr Akkeringa, mevr Waanders, solozang Spirit. Ethische Stichting Prinsessegracht 23. In Paaschdag 10.30 u wijdingsdienst. Spr. de heer A Muis, van Rotterdam Helderziende waarnemingen door mevr Chr. v. d. Lely Zang door mevr T van den Berg-van Zuuren. van Schiedam Soefi-Beweging, Bazarstraat 20. In Paasch dag 11 u Universeele eeredienst. Spr de heer G W J van Spengler. Onder werp „De universeele beteekenis van het Paaschfeest” Socfi-kerk (Kerk van Allen) Anna Pau- lownastraat 78, ln Paaschdag 11 u Onderwerp„Opdat de Schriften ver vuld zouden worden” Spirit. Christen Gem. Diligentia 23 Maart 8.30 u. Paaschwijding Onderwerp Sterven herleven”. Spr de heer en mevr van Loon. Helderz waarn mevr B. Hekel-van Breemen 2n Paaschdag 10.30 u. Spr de heer C. van den Engel, van Delft. Onderwerp „Hosanna Kruist Hem” Onderl. Vereen. Psychisch Leven. Huize Bethel. Spui 166 ln Paaschdag 10.30 tl. wijdingsdienst 2n Paaschdag 8.15 u bloemen seance 27 Maart 2 u. seance. 8.15 u. psychometrische seance, alle o.l.v. mevr. Melczarek-Timmerman. Lokaal 1e Pieterburgstraat 116. lederen Zondag 10.30 u. Chr. Spirit, wijdings dienst Spr de heer H Verhoog. FRAUDES IN HET REGENTSCHAP KLATEN. SEMARANG, 23 Maart bar wéinig belang likkene, maer en dan toch oarzaek kenne weze men of minder ergernis. As ien die kléine ongemakkies ken .vel enoemd worde de verwarring die der bestaet tenopzichte van enkelde straet naeme naeme Wassenaar. Ned. Herv. kerk. (Schoolstraat) Paaschdag, 11 uur ds. Honders. 5.30 ds ten Kate: 2n Paaschdag 10 uur ds Hoekert. van Voorburg. Kievitkerk, In Paaschdag, 10.05 uur ds ten Kate, (koor) 2n Paaschdag 10 05 uur ds. J Ravesloot. Ned. Protestantenbond 10.35 uur ds. F. Kleyn Ontworpen voor U, en „op U", zich aanpas send aan Uw lichaam, hergeeft een Gaine van J. Roussel aan Uw sil houet de ideale pro porties. Uitsluitend ver krijgbaar bij •s-GRAVENHAGE Noordelnde 50 Amsterdam - Leidschestraat 14 Rotterdam - Coolsingel 57 c Vraag ome brochure No.6. Gratis! ECHTE PEERPAREL DASSPELD mooie peervorm, prachtige kleut gewicht circa 10 grein, gouden speld met heele kleine diamantjes 87,- 12 glad zilveren Vischcou- verts, fabr Gerritsen en van Kempen, gew 930 gram 85.- 1 veertien karaat' antieke gouden arband. met groote roodbruine almandin. wit en blauw emaille 54.— 1 bijzondere occasion, pla tina ring met 2 brillanten boven elkaar mooie witte kleur, gewicht 1,20 karaat 135.— 1 platina collier met slot van brillant. waaraan hangt in den vorm van een drup pel een prachtige witte peer-diamant - 1 punt groef zilveren voor snijmes en vork, met roest vrij staal, als nieuw 12 Oude zilveren apostel Limonadelepels 17.50 r» Dl Ml ‘’LAATS 9 Den Haat U. DLUm TEL 115211. In- en verkoop van goud, zilver en juweelen, voor oud goud geven wij tot ƒ1.80 per gram. dertèid zonder bezwaer veranderd in J.acob Pronkstraet, laeter wier der van ’t Moleslop-Molenijzerstraet emaekt. Weer laeter wier ’t WaaigatWerf- straet en ’t ouwe SmidsslopKolenwa genslag. En nonne we toch ienmael mét straetnaeme bezig benne. mag er wel er is verwondering over te kenne-n-egeve worde, datte der nog gien straete ver noemd benne nae bekende vroogere Schevelingsche vóórmanne. Der eb je. om der maar 's ien te noeme- Abram Oageraed. die in de volksmond wel enoemd wier „de burgemèister van Scheveling”. En oak Minnekus de Mos. die jaere lang ’n verdienstelik Raedslid eweest is. Zoa lang as onze groate visschers- plaes deur gien enkeld lid in de Ge- mienteraed verteugewoordigd is. zoo lang zelle der nog wel meir en nog wel groatere belangeties in de verdrukking komme. Nieuwe Kerk, Spui, 2n Paaschdag, 8 uur Paaschsamenkomst der Herv. Stadszen ding. Ned. Protest, bond (Muzenstraat 4), ln Paaschdag, 10.30 uur ds. A. E. F. Junod. Remonstr. Geref. kerk, ln Paaschdag, 10.30 uur mej. ds. W. S. Wiardi Beekman. Doopsgez. gem., In Paaschdag, 10.30 uur ds. H. W. Meihuizen. 2n Paaschdag 10.30 uur ds. C Nijdam, van Zeist. Luth. gem., In Paaschdag, 10.30 uur ds. C Riemers (mm. van het Bethlehem- kerkkoor). 2n Paaschdag 10.30 uur ds. D. Drijver. Waalsche kerk, ln Paaschdag, 10.30 uur ds. Michelin Moreau. Duitsche kerk, ln Paaschdag, 10.30 uur (Festgottesdienst-Abendmahl), pfarrer Kaetzke. 2n Paaschdag, 10.30 uur Kinder- gottesdienst mit Gemeinde. Engelsche kerk, Holy Communion, In Paaschdag 7.30, 8.30. Morning prayer 11, 12 O.C. Holy Communion. Evening prayer 8, rev. Williams. First Church of Christ. Scientist, An dries Bickerweg 1, In Paaschdag, Holl. 9.45 v.m. Eng. 11.15. Duinoordkerk, In Paaschdag, 10 uur ds. Creutzberg (koor), 10 uur jeugdkerk, ds. Schoch (koor). 2n Paaschdag 10 uur prof, ds. G. van der Leeuw, van Groningen. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, In Paaschdag, 10.30 uur ds J. C. Hoekendijk. Geb. Eltheto, Azaleapiein 2, In Paasch dag, 10.30 uur ds. Voorsteegh. Vrijz Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, ln Paaschdag, 10.30 uur ds. A Trouw. Aula Duitsch gymnasium, Jan van Nas- saustraat, In Paaschdag, 10.30 uur ds. H. H Dorgelo, van Naarden. Federatie van Vrijz. Protestanten, Lutherkapel, Haverschmidtstraat, In Paaschdag 10.30 uur de heer C. de Haas. (Zang van mevr. S. M. M. Wentink-Palfe- nier). Vrijz kinderkerk der Federatie, Vrijz. christelijk lyceum, van Stolkweg 35, In Paaschdag, 10.30 uur mej. C. E Jolies. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, In Paaschdag, 7 uur samenkomst Spr. de heer E. van Kamp. Onderwerp: „Van Simon gezien". Stads-Evangelisatie, Geref Kerk-West, lokalen N Zuiderkerk, Kockstraat 134, In Paaschdag, 8 uur samenkomst. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, In Paasch dag, 10.15 uur en 5.30 uur ds. Hasper. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, In Paaschdag, 10 uur en 5.30 uur ds. Nieuwenhuyze. 2n Paaschdag 10 uur ds. Nieuwenhuyze. Jesusalemkerk, Pomonaplein, ln Paaschdag 10 uur en 5.30 uur ds. de Jong. 2n Paaschdag 10 uur ds. de Jong. Bilderdijkschool, Linnaeus- straat, In Paaschdag 10 uur en 5.30 uur leesdienst 2n Paaschdag 10 uur leesdienst. Geref. Gem. Oude Boomgaardstraat 43, In Paaschdag 10 uur en 4.30 uur ds. Hon koop. 2n Paaschdag 10 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gemWesselsstraat 49, In Paaschdag 10 uur en 5.30 uur lees dienst. Geb. C. J. M. V., Prinsegracht 4, In Paaschdag, 10 uur en de Ruyterstraat 67, 6 uur ds J P Paauwe 2n Paaschdag geb. C. J. M. V„ 10 uur ds. J P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, In Paaschdag 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vrije Evang, gem., Zuid-West-Buit^isin- gel 112114, In Paaschdag 10 uur en 5.30 uur ds. Vasseur. (m.m van zangkoor en mandoline-club). 2n Paaschdag 10 uur ds. Vasseur. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, In Paaschdag 10.15 uur heiligingsdienst en 7 uur de heer Bozua. Christen-gemeenschap, Assendelftstraat 18, In Paaschdag 10.15 uur de heer J. Se- vensma, van Amsterdam en 7.30 uur ver schillende sprekers. Christen-gemeenschap, Bew t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, In Paaschdag. 10 uur Menschenwijdings- dienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, In Paaschdag 10 uur heiligingssamen komst en 7 uur openbare samenkomst. Pinkstergemeente „Maranatha” geb. Trompstraat 25, In Paaschdag, 10.15 uur en 8 uur samenkomst. Vrije Gemeente, de Ruyterstraat 67, In Paaschdag 10.30 uur de heer J C Wan- née over. „Qe dood als openbaring”. Lokaal Kemperstraat. In Paaschdag, 10.15 uur bijeenkomst, 7.30 uur Evange lieverkondiging. Spr de heer Faber. 2n Paaschdag 3 uur en 7 uur verschil lende sprekers Baptisten-gemeente. kerklokaal van Dijckstraat 149, In Paaschdag 10 uur en 5.30 uur prediking ds. J B de Neef, 8 uur jongeliedensamenkomst. Baptisten-gemeeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, ln Paaschdag, 10 uur en 6 uur ds. Jac. de Jong 2n Paaschdag 10 uur ds. de Jong. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, In Paaschdag 10.30 uur en 6 uur prediking, ds. B. Fabrie. Oud Baptiste-gemeente, Lavendelstraat 15, In Paaschdag 10.30 uur en 7 uur pre diking. Zevende Dags-Baptisten-gemeente. lo kaal C.J.M.VHeelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur v..m ds. P Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags- Adventisten, kerkzaal „Maranatha" Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie. 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Gemeenschap der Zevende Dags Ad ventisten. gebouw Aurora, Assendelftstraat 18. Eiken Sabbatmorgen 10 30 uur samen komst. Zevende Dags Adventisten, geb „Fila- delfia", de Ruyterstraat 90 Eiken Zater dag (Sabbat). 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zenddinggemeente (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst In Paaschdag 10 uur en 6 uur. Leger des Heils, Prinsegracht 57, ln Paaschdag 10 uur heiligingssamenkomst 7 30 uur verlossingssamenkomst Leider: majoor J. E van Eeken. Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen kemst. Leidster: adjudante H v. d Vosse Fisherstraat 78, 10 uur heiligingssamen komst, 8 uur verlossingssamenkomst. Leid ster: kapiteine F. Staüdt. Jacobs Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 8 u. verlossingssamenkomst Leidster: adjudante W. Küh. Linnaeusstraat 205-207, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 verlossingssamenkomst. Leidster: kapiteine A. Prost Hemsterhuisstraat 176a, 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur verlossingssa menkomst. Leidster: luit -kol. H Haman. Kerk van Jezus Christus v. d. Heili ge.. der laatste dagen, Loosduinschekade 11 ln Paaschdag 10.30 en 5 uur Vrije Katholieke kerk, St Albaankerk Rietzangerlaan 2a, ln Paaschdag. 10.30 uur Pontificale Hoogdienst 2n Paaschdag 10 u. Heiligen Dienst, gezongen H. Mis, 10.30 u. feest van Maria Boodschap, 7.30 tot 8.30 uur uitstelling H. Sacrament, meditatie, besloten met H. Lof. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Idastraat H. Dienst, ln Paaschdag, 10 uur Scheveningen. Nieuwe Badkapel, In Paaschdag, 10.30 23 Maart (Aneta)- Aneta verneemt, dat ernstige fraude» zijn ontdekt in het regentschap KI» I De onder-regent Kartowadono,f I fungeerend wedono is van Srage& I de assistent-wedono van Sragen, 4 I geschorst. De onder-regent heeft PI den van het rijk gehuurd en teve I nanciëee onregelmatigheden I pleegd De onder-regent heeI dienstjaren en de assistent" I heeft 29 dienstjaren. Rijswijk. Ned. Herv. kerk, In Paaschdag. 10 uur ds. Post, en 6 uur ds. J. v. d Wiel (Heilig Avondmaal); 2n Paaschdag 10 uur ds. A de Voogd, van Delft. Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, In (tenor), J. Schonstra Witt (piano) en J. pianobegeleiding De jeugdgroep van den Al- gemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, afdee- ling den Haag, geeft op Zondag 7 April een jubileumfeestavond ter gele genheid van het 10-jarig bestaan, in de concertzaal van het Volksgebouw. Opgevoerd zal worden een door Willem van lependaal geschreven ju- bileum-revue. Gedurende de week van 15 tot en met 21 Maart 1940 verstrekte de vereeniging „Tehuis voor Onbe- huisden”, de la Reyweg 522 alhier, aan 752 mannen, 14 vrouwen en 49 kin deren gratis onderdak. Aan deze per sonen, in totaal 815. werden 2277 gra tis maaltijden verstrekt. Het Comité Lever, svrag en belegt a.s. Dinsdagavond wederom een bijeenkomst in de zaal Kemperstraat 15. Als spreker treedt op, de heer H Booms, evangelist te Rotterdam, met als onderwerp: „Jacob heb Ik liefge had en Ezau heb Ik gehaat’ Gistermiddag te omstreeks half vijf is de 11-jarige jongen J E„ woonachtig aan. de Herman Coster- straat. in die straat ter hoogte van de Langnekstraat, doordat hij omkeek, met zijn fiets tegen een lantaarnpaal gereden. De jongen liep kneuzingen op en werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hij is opge nomen. Op den tweeden Paaschdag zal door leden van het ensemble ,,Pro Musica”, onder leiding van mevr Julie Nussy-Dallmer, een concert worden gegeven in de strafgevangenis te Sche veningen. Medewerkenden zijn: Julie Nussy-Dallmer (sopraan). Gé Jense- Breetvelt (alt), H. C. A. v. Batenburg (viool), Niek F. v Batenburg Zoa langzaemer-and begint er ’n kléin ziertje leve te komme-n-in 't klaer maeke van de spulletjes voor de aèring- visscherij. Veul beweging is-t-er nog iet waer te neme, maar toch benne der enkelde teekenen die der op wèize datte we al in 't lest van Maert zitte Komt er niks in de wegt en begint de aèring- visscherij op normaele tèid, dan zoue de eirste scheepjes al over 'n week of zeuve vertrekke motte. Erg veul moed is er over 't alge mien nog iet bij. As je de tije in an- merking neemt waere we in leve, dan is dat oak gien wonder, t Is éigelik iet zoa zeir ’n gevoel van lusteloas-èid as wel n gevoel van onzeker-èid. We zoue-n-in veulerlei opzicht voor moei- lik-eedes eplaest kenne worde, maar 't angt allemael as ’n waes voor onze oage. 't Beste is nog maar om ’t beken de woord van J. P. Coen ter arte te neme: „ende desespereert nimmer!” De maetiesvisschery die ’t eirst an bod is ken. as die goed verloap*1 mag, van ’t groaste beiang weze voor de goeie gang van zaeke in de èile teelt. In zekere zin is ’t nog ’n troast, datte we met de maeties-aèring ver- naemelik op ’t binneland anneweze bennne. As 't waer is wat ik eb oare vtr- luie dau zou ’t in de bedoeling legge-n- om deuze teelt maar met de elft van de schepe nae zèi te gaen. As voorloapige maetregel teminste, want verandering in die regeling zou deur de omstandig- eedes wel er is noadzaekelik emaekt kennne worde. En dan zou der oak van ’t jaer met 'n beperlrte vleet begonne worde. Onwullekeurig ben je al met 't lot begaen van de ienschip-rèiderijties, waer dan toch zeker de elft van gedoemd zei weze-n-om stil te leggt Verstandige beperkingsmaetregeie zelle-n-oak in dut geval waerschèinlik iet te vermije weze. lederien is er wel genog van deurdronge, dat 't iet van de veult maar van ’t prijsje komme mot. Maar toch magge de mensche wel op- passe-n-om iet te overdreive. Oak ’t Der worde teugewoordig èil wat moaie woorde-n-ewijd an ekonomi- sche saemewerking tussche OUana en België. De vorige week n Zaeterdag èit de bekende Belg, Dr Frans van Cauwelaert, der ’n prachtige redevoe ring over in Maestricht euwe. De be doeling is netuurlik schitterend, maar of daer in de praktèik veul van te- rechtkomme zei, dat is de groate vraeg. Want met woorde-n-allien komme we iet veul vorder. Azze die woorde-n-iet deur daede-n-evolgd worde dan valle moaie planne-n-in duiège In de Klanke-n-is aer Keire-n-op eweze, datte de Belgische daede tenopzichte van onze visscherij- industrie moeilik as vrindschappelik annemerkt kenne worde. Wat ons öf- zetgebied betreft, benne we al men- scheleeftije lang voor ’n groat gedéilte op België anneweze. Onze uiètvoer nae België is noait oak onder onze vóór- ouwers iet an bande-n-elege-n- eworde. Maar de leste tien jaer schèine de Beige alles in ’t werk te stelle, onze uiètvoer op België onmogelik te maeke. Der zou 'n èil boek van ernstige klachte van oppemaekt kenne worde, maar de noadige plaes ontbreekt, om der veul van te zegge. In ’t kort ken ik nog vermelde, dat aèring met 7 pCt. en bokkem met 14 pCt. belast wordt. Maar dat zou allemael nog te over- kómme weze. ’t Ergste is dat an de Belgische importeurs alderlei moeilik- eedes in de wegt elege worde-n-om onze produkte-n-over de grens te krèi- ge. Moeilik-eedes te veui om ier alle mael op te somme. En as je dan weet, datte de Beige zustig percent meir in Olland invoere- n-as datte wij nae België toe stiere. wat bleift er dan óver van ai die vrindschapsbetuièginge, van al die moaie woorde over en weer T KEES DE KLINKER. Voorburg. Ned. Herv. kerk, Heerenstraat, ln Paaschdag, 10 uur ds. A. Hoekert, 6 uur ds. J Roodenburg 2n Paaschdag 10 uur ds D M. Vermet. van Leidschendam Kinderkerk. In Paaschdag, 10 uur de heer G M. van Roessel; van Sevenbergestraat. In Paaschdag 10 uur ds. J. Schooneveld. Geref. kerk (Laan van Oostenburg), ln Paaschdag 10 uur ds. mr W. S. de Vries, 5 uur ds. P K Keizer. 2n Paasch dag 10 uur dr. J. Hoek van ’s-Graven- hage-West. Effatha-kapel, In Paaschdag 10 uur ds. P. K. Keizer, 5 uur ds. mr. W. S. de Vries. Vereen, v. Vrijz. Godsd. gebouw Fran

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 14