MEUBEL - TENTOONSTELLING Thans hebben wij een srroote collectie nieuwe ontwerpen tontvansren, waaronder de laatste Jaarbeurs modellen /wij noodigen U uit PAASCHDAG van 1 -5 uur onze too> >n te bezichtigen, alwaar 200 modelkamers zijn geëxposeerd AGENDA FINANCIEEL FINANCIEELE KRONIEK HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 23 MAART 1940. PAGINA 3. I I ZESDE BLAD, BRIEFWISSELING MARKTBERICHTEN KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ VISSCHERIJ BERICHTEN 'S-G RAVEN HAAGSCHE IJSFABRIEK TEL. WONINGINRICHTING A WW WJT ZV W* fWt WAGENSTR. 4 6 8 A» T V JCj Jl BURGERLIJKE STAND HUWELIJKSAFKONDIGING BIJEENKOMSTEN, LEZINGEN, ENZ. RECLAMES. HEDENAVOND. 85 de Pers. bel. 35. Bioscopen. Hoogeveen en Van 22 Maart t./m. 28 Maart van Zon en (Van onzen financieelen medewerker). Wegens beurs vacantie noden geen beursnoteering. van o.l.v. SCHEVENINGEN, 23 Maart. Heden morgen waren aan den afslag te Scheve- ningen van de reederlj Pronk en de Rui ter de motorloggers Sch. 266 G. de Rui- het 38. be- I en Maandag matinee 1 u. (Elk. leeft.) West-End-theater. (Tel. 333800.) „Tarzan’s verbanning" met Johnny Weissmuller en Maureen O'Sullivan. (Eng'.) 2.15 u. en 8.15 u. (B. 14 j.) - H. Holtrust en H. J. Reimers. Hoogendorp en A. I’ Uitloting. Parijs 1912, 3 pCt. (uitloting van 5 Febr. 1940). Brussel 1905, 2 pCt. (Uitloting van 15 Maart 1940). Van de aan ons opgegèven nummers is niets uitgeloot. H, J. G. K. De Ink. bel. bedraagt onge veer 85 de Pers. bel. 35, 180225. N.V. commissie en effectenkantoor v. h. Westerouen van Meeteren en Co. Aan de op 29 Maart te houden jaar- lijksche algemeene vergadering van aan- deehouders zal worden voorgesteld op de aandeelen een dividend van 5 pCt. (onv.) uit te keeren. 111675.) „Zigeuner 1 en Hardy. (Eng.) El Gato. „De galante bandiet” met Jane Withers. (Eng,) Eiken dag doorl voorst van 211 u. (B. 14 j.) Zondag Men kan niet zeggen, dat de buiten- landsche pers zich den laataten tijd steeds van haar mooiste zijde heeft laten zien. Het gedetailleerde gefanta seer over zgn. vredesplannen als resul taat van de Brenner-conferentie, waar aan speciaal de Engelsche pers zich heeft overgegeven, werpt helaas een schril licht op de huidige mentaliteit van sommige persmannen, bij wie blijk baar de wensch thans vader van ge dachten en pennevruchten is. Het is te betreuren, dat de beurzen zich door al dit geschrijf en gefantaseer mede heb ben laten beïnvloeden. Een droevig en groote lijnen een plan de campagne op gesteld, dat via samenwerking op haven gebied, kartelleerlng en gemeenschap- pelijken opbouw van industrieën uit eindelijk in een tolunie zijn maximum zou bereiken, waarbij hij het verschil in productiekosten tusschen beide lan den als ovetwinnelijk bezwaar heeft gekenschetst. Hoewel ongetwijfeld ter bereiking van het gestelde doel nog tal van andere moeilijkheden dienen te worden overkomen, meen ik niettemin, dat dit doel zoo aanlokkelijk is, dat tot zijn verwezenlijking de volle kracht van Regeering en bedrijfsleven ih beide landen dient te worden ingezet. Het is zeer moeilijk Zich op het oogen- blik een juist oordeel te vormen van den gang van zaken in het Nederlandsch bedrijfsleven als geheel. Wanneer men afgaat op de ontwikkeling van onzen buitenlandschen handel, waar met name de geïmporteerde en geëxporteer de hoeveelheden een geweldige daling vertoonen tegenover het vorig jaar, zou men geneigd zijn tot een zeer pessimis tisch oordeel, Dit oordeel wordt echter verzacht door de berichten uit de groo- tendeels voor binnenlandsch verbruik Werkende bedrijven, Waar in het alge meen op Zeer behoorlijke capaciteit en met goede winstmarges wordt gewerkt. De verschillende jaarverslagen gevén hier dan Ook blijk van gematigd opti misme, terwijl ook de dividendpolitiek een bewijs is van een vrij gunstige op vatting der conjunctuur. Zoo zien wij, dat de Intern. Gewapend Beton-Bouw, na sinds 1934 het dividend te hebben gepasseerd, de dividend-betaling met 4 pCt. heeft hervat. Zeer goede resul taten zijn ook geboekt door de ..Hollan- dia” Melkproducten en door Wilton- Fyenoord, terwijl ook de resultaten van de Rotterdamsche Droogdijk Mij. nog alleszins bevredigend te noemen zijn. Dat het den rubber-maatschappijen Voor den wind gaat, moge blijken uit de dividendhervatting door de Holland- Sumatra Rubber. Ook in vele andere bedrijven zijn goede winstcijfers én fiksche dividenden te wachten, bijv, bij de Fokker-fabrieke die binnenkort met haar dividend voor den dag zullen komen. Die ondernemingen echter, die sterk gedecentraliseerd zijn (zooals Philips, Unilever) ondervinden in volle hevigheid den druk der oorlogsomstan digheden. Schakelt men haar evenwel uit dan moet worden vastgesteld, dat het huidig koerspeil te onzent belangrijk te laag is en derhalve grootendeels een weerspiegeling moet Zijn van dé poli tieke onzekerheid. onaangenaam-aandoend figuur heeft daarbij speciaal de Newyorksche beurs geslagen. Met name mag hier tevens wel eens worden gewezen op de beurs overzichten van Wall Street, zooals deze in onze ochtendbladen en via onze avond-radjo worden verspreid en die in Europa werkelijk den indruk zouden wekken, alsof het geheele Amerikaan- sche bedrijfsleven snakt naar een’inten- siveering van den oorlog en diep in de put is, Wanneer er over vrede Wordt ge sproken. Ook het gebruik van het wal gelijke woord „warbabies”, dat helaas ook ten onzent al beursjargon is gewor den, zou op den journalistieken index moeten worden geplaatst. Doch met dit al valt niet te ontkennen, dat een groot aantal Amerikaansche fondsen, vooral vliégtuigwaarden en staal aandeelen. onder dêh „druk” van de vredësgeruch- ten zijn gekomen en daarbij de geheele Amerikaansche markt hebben meege sleept, om weer voor te gaan in het koersherstel, zoodra bleek, dat er van éenige toenadering nooit sprake was ge weest, doch veeleer de oorlogsgemoede- ren nog feller dan ooit zijn opgehltst. Neen, dan geef ik verreweg de voor keur aan de mentaliteit van onze beurs, waar weliswaar, hetgeen onvermijdelijk is, de Amerikaansche fondsen de ten dentie van Wall Street zijn blijven vol gen, doch waar thans (in gelukkige tegenstelling tot September) vredesge- ruchten, ook al waren zij op los zand gegrond, een haussestemming in de locale afdeelingen in het leven hebben geroepen, de tegenspraak dier geruch ten daarentegen terstond tot een vrij scherpe, algemeene koersinzakklng aan leiding heeft gegeven. Het is onze groote marktleider „Koninklijke” geweest, die vooral bij de neërwaartsche beweging den toon heeft aangegeven en onder vrij sterken verkoopsdruk heeft gestaan. De oorzaak hiervan dient te worden gezocht in de daling van het pond, die op dit fonds blijkbaar een tweeledige uitwer king heeft gehad. In de eerste plaats beseft men, dat de belangen der „Koninklijke” vrij nauw met die van het Britsche Rijk zijn samengeklonken en het concern dus aan den invloed van dé daling van het Engelsche ruilmiddel niet kan ontkomen. In de tweede plaats zijn Fransche houders van aandeelen „Koninklijke” tot liquidatie overgegaan, daar het gebleken is, dat men door ar- bitrage-verkoopen en converteering der opbrengst in Fransche francs een be hoorlijke winst kan iiicasseeten. Overigens is de invloed van de pond- daling en van het met opzet in het leven roepen van een sterk gedeprecieerd ,,Sperr”-pond nog nauwelijks te bevroe den. Dat Engeland hiermede aan zijn internationaal financieel prestige een gedachten slag heeft gegeven, is onmis kenbaar. Ik kan mij niet voorstellen, hoe het ooit mogelijk zal zijn, Londen ook maar een deel v- i zijn internatio- naal-financieele beteekenis, die het vroeger bezat, terug te geven, nu aan het pond elke daadwerkelijke en mo- reele kracht is ontnomen. Waar thans ook een zeer groot deel van den Brit- schen uitvoer in buitenlandsche valuta zal moeten worden gefactureerd, wordt de beteekenis van het pond sterling als internationale valuta en van Londen als Internationale goederenmarkt hoe langer hoe geringer. Nederland heeft hieruit zijn conclusies getrokken. De meeste zeevrachten worden thans niet langer in ponden doch in guldens ge calculeerd, terwijl met name de Indi sche exportbedrijven (te denken valt speciaal aan rubber en tin) niet langer meer het pond als basis aanvaarden, doch veeleer overschakelen naar den dollar als „waardevaste” valuta. Deze herorienteering en dit gedeeltelijk zelf standiger worden der Nederlandsch- Indische markten kan niet beschouwd worden als een slechts tijdelijk gevolg der huidige abnormale omstandigheden, doch lijkt mij toe een structuurwijziging van permanenten aard te zijn. In Enge land schijnt men zich om deze „revo lutie” nog weinig bezorgd te maken, aangezien men daar thans alles onder geschikt maakt aan de oorlogvoering. Doch wanneer later de oogen worden uitgewreven, zal men wellicht met ont steltenis tot de ontdekking komen, dat Londen het Londen van vroeger niet meer is en voorloopig niet meer zal worden. Naast het als gevolg der pond onzekerheid onafhankelijker worden der Ned.-Indische markt ontwaart men ook in Nederland een streven naar een zelf standiger economische politiek. Men is er zich te onzent wèl van bewust, dat nog veel minder dan voorheen, het voor Nederland hoogst ongewenscht is, zich bij eenigerlei bestaande politieke of economische groep in Europa aan te sluiten. Vandaar, dat men met levendige belangstelling dient kennis te nemen van de oprichting gedurende deze week van het „Instituut voor Nederlandsche Economische Belangen in Néd.-Indië, dat zich, onder regeeringsauspiclën, ten doel stelt, Nederland’s uitvoer naar Ned.-Indië en het interesse in Ned.- Indië’s industrialisatie te versterken. Een groot terrein ligt hier ongetwijfeld braak en juist het huidig tijdsgewricht is uitmuntend geschikt, om dit gebied grondig te verkennen. Van vermoedelijk nog grooter belang is het zoowel in Nederland als in België naar voren komend streven, tot nauwere economische aaneensluiting te geraken. De ten aanzien van dit onderwerp kort geleden door prof. H. C. J. H. Gelissen en mr. F. van Cauwelaert uitgesproken redevoeringen hebben alom de grootste belangstelling gewekt. De politieke be trekkingen tusschen beide landen zijn zoo goed, dat zij inderdaad een uitne mende basis vormen voor een econo misch samengaan, dat rijke vruchten zou kunnen afwerpen. De Nederlandsch- Belgische economische relaties zijn op het oogenblik veel losser dan gewenscht is en hieraan vasten vorm te geven, is een doelstelling, die aller sympathie kan hebben. Prof. Gelissen heeft reeds in prei ’5.30—6.30 per 100 k.g.; .00 per 100 bos; kippeneieren stoofperen ƒ3 per kist; spruiten I 1.703.05 per kist. NAALDWIJK, 22 Maart. Postelein 7483, spinazie 2430, witlof I 916 per k.g.; dunsel 38—42 per 2 k.g.; kelen 90— 2.60 per 100 bospeterselie 2 704.50 per 100 bos; prei 5.00—9.00 per 100 k.g.; ra dijs 6.409.90, selderij 1.30—2.80 per 100 bos; bloemkool II 47 per stuik; kippen eieren 4.705.10 per 100 stuks; andijvie 901.30 per 4 k.g.; stoofappelen 14, stoof peren 12—14 per kist; spruiten I 1.752.15 per bak. Zondag doorl. voorst, van 12 u. af; Cineac en Rex; Zondag en Maandag van 12 uur af: Casino, Roxy: van 1 u. af: Centrum; van 1.30 u af: Fl<*a; van 2 u af: Apollo, Asta, Capitol, City, Corso, Metropole. Odeon, Passage, Rembrandt, Studio, West- End; van 6.15 uur af: Amicitia. Stijging der exploitatiekosten In overleg met de bonden van het va rend personeel werden gage-toeslagen. als compensatie voor het toegenomen gevaar, toegekend. Deze en andere factoren leid den tot een stijging der exploitatiekosten, ditmaal gecompenseerd door minder dure periodieke survey’s dan in het vooraf gaande jaar, toen bovendien aan de pas sagiersschepen vele kostbare verbeterin gen werden aangebracht. Daartegenover zijn op alle lijnen door de omstandigheden vereischte verhoogingen der vracht- en passagetarieven ingevoerd, welke echter aan grenzen gebonden zijn. De vrachtprijzen voor het Regeeringsver- voer werden in overleg tusschen het Rijksbureau’voor de Zeescheepvaart en de Nederlandsche Reedersvereeniging be paald. De verdere gang van zaken hangt van tal van onzekere factoren af, die met name de bedrijfsinkomsten in sterke mate kunnen beïnvloeden. Dat de uitgaven hun opwaartsche beweging zullen voortzetten, laat zich daarentegen reeds nu met meer waarschijnlijkheid voorzien. Hierin schuilt een niet gering gevaar voor de toekomst, want slechts op een laag kostenpeil kan het allerwegen aan concurrentie bloot staande Nederlandsche scheepvaartbedrijf zich op den duur handhaven. In overleg met den minister van Ko loniën en den gouverneur van Suriname namen wij van de particuliere aandeel houders in de N.V. gemengd bedrijf vaartuigendienst Suriname hun aandeelen, in totaal ƒ50.000 nominaal kapitaal, pari over. Genoemd bedrijf wordt dientenge volge voor gemeenschappelijke rekening van het gouvernement en onze vennoot schap voortgezet. De statuten onzer vennootschap werden in overeenstemming met de opheffing der amortisatiebewijzen gewijzigd, waarbij het maatschappelijk kapitaal werd gesteld op 20.005.000.—. Het kapitaal van de stichting pensioen fonds der K.N.S.M. (ingegane pensioenen) bedroeg per ultimo October j.l. ƒ3.926.171 en is geheel buiten het bedrijf belegd. De bedrijfsresultaten waren gunstiger dan in het voorafgaande jaar. Zoowel de periode vóór als die na het uitbreken van den oorlog hebben daartoe bijgedragen. Op de bezittingen is, evenals in vorige jaren, ruim afgeschreven, doch de vloot- vernieuwing vordert grootere bedragen dan alleen door afschrijving In het bedrijf worden gehouden. Versterking der reserve Wij achten het daarom noodig de re serve voor diverse belangen, die ten be hoeve van de conversie der airwrtisalie- bewijzen met 1.750.000 was verminderd, opnieuw belangrijk te versterken door toevoeging uit de overwinst van een be drag ad ƒ5.250.000, waarin begrepen is het boekavans op afgevoerde schepen, be dragende 1,761.796.10. De resultaten van het afgeloopen jaar laten een dividend van 8 pet. toe, terwijl het dividend op het in October j.l uit gegeven aandeelenkapitaal ad 1.750.000 dan 1/4 daarvan, namelijk 2 pet, be draagt. Duijff, d. - M. J. Bosch geb. van Rijn, z. - A. M. Adams geb. Hubregtse, d. - J. J. Wijnvoord, gel?, Reule, d. - M. J. P. van der Vliet geb. Hoeksma, d. - G. E. Koffijberg geb. Rietveld, z. - H. E. Noordanus geb. BlokpoeJ, d. - J. Spoor geb. van der Meij, z. - Th. J. Muller geb. Dargel, d. - L. Passchier geb. Pey- fuss, z. - A. C. van Biezen geb. Ver veld, z. - J. S. Mulder geb. Ie Noble, d. OVERLEDEN J. P. W. ten Hove, vrouw van J. Verwijk, 60 j. - M. Mata- heru, man van J, C. Lopullsa, 46 j. - A Schooleman, gescheiden vrouw, 85 j. - E. S de Lugt, vrouw van P. W. C. Varossieau, 79 j. - H. J. Bodaan, we duwe van J. P- van der Spiegel, 75 j. - D. P. van Zwet, weduwnaar van L. de Blonde, 76 j. J. J. Lingmont, on gehuwde man 72 j. - W. J. Belt, doch ter, 7 j. - F. J. Sleebe, man van T. C. M. Smeulders, 87 j. - A. Snaterse, vrouw van H. B. Martens, 70 j. - W- J. M. Rotteveel, ongehuwde vrouw, 64 j. J. Bronsveld, weduwnaar van M. Bruyn 79 j. - A, Mos, weduwe van D. Pronk. 81 j. - J. Bruljn, vrouw van C. Blok, 78 j. R O O M IJ S VOOR ALLE DOELEINDEN HOTELS - CAFÊ'S - RESTAURANTS - BANKETBAKKERS - THEATERS BIJEENKOMSTEN - FAMILIE - FEESTJES DIVIDEND 8 pCt. Aan 't jaarverslag der Kon. Ned. Stoom boot Maatschappij N.V. over 1939. ontlee- nen wij het volgende: Het tijdvak vóór het uitbreken Van den oorlog kenmerkte zich door een stijgend ladingsaanbod, waartegenover echter de vrachtprijzen, tengevolge van vermeerder de Concurrentie in sommige gebieden, daalden. Ons bedrijf aan de overzijde van den Atlahtischen Oceaan gaf reden tot tevre denheid. Het passagiersvervoer op onze West-In- dische en Zuid-Pacific-lijnen was. mede tengevolge van de emigratie uit centraal Europa naar Zuid-Amerika. levendig. Met het uitbreken van den oorlog ver anderde het bedrijfsbeeld ten eenenmalë. Als onderdeel van de maatregelen door onze Regeering genomen, ter verzorging van ons land met graan en veevoeder, werd de zeescheepvaart weder onder de bepalingen van de Schepenvorderingswet gesteld. Van onze maatschappij werden nagenoeg alle schepen, welke voor Re- geeringsvervoer Van Noord- en Zuid- Amerika in aanmerking kwamen, in ge bruik genomen. Ter vermijding van de gevaren der Noordzee dirigeerden wij ons m.s. „Co lombia”, etl een aantal eenheden, welke hier, konden Worden gemist, Westwaarts. Zij varen tusschen New York en West- Indië en op de Zuid-Pacifickust. De verbinding tusschen Nederland en West-Indië werd dientengevolge met slechts 4 passagiersschepen en eenige vrachtschepen in stand gehouden. De rechtstreeksche lijn op Suriname verviel daardoor, doch wij bleven vervoersgele- genheid met overscheep bieden door mid del van één passagiersschip, dat wij tus schen Suriname en Curacao in de vaart hielden. Tengevolge van verminderd vervoer moesten de afvaarten der Europeesche lij nen worden ingekrompen. Ook daar trachtten wij echter den overgebleven handel nog zooveel mogelijk van dienst te zijn. De Regeering stelde de gelegenheid open het molestgevaar bij haar te dek ken. AMSTERDAM, 23 Maart. Aardappelen. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 84.000 k.g. LOOSDUINEN, 22 Maart. Kaskom kommers le srt. 12.8014.10, idejn 2e srt. 10.1012.80, idem 3e srt. 8.40—11.50, eieren 5.606.20 per 100 stuk; komkommerstek grof 2122, idem fijn 6—9, prei 6.809.40 per 100 k.g.; spinazie 1.201.47 per 4 k.g.; salade le srt. rijen 10.7011.00, idem 2e srt. 7.808.40 per 100 krop; le srt. sla kas 5.207.70, idem 2e srt. 3.203.40 per 100 krop; peen 8.609.00, raapstelen 1.50, kervel 3.10, peterselie 7.808.00 per 100 bos; stoofsla 1.852.10 per 6 k.g. HONSELERSDIJK, 22 Maart. Coöp. C. W. S. Spectrum 3,30—6,30, Salmon 2,30—6,70, It. Roze 3—6,10, wit 3,10—6,10, geel 3,706,30, Robert Alwood 4,9010,50, Gerbera 6,307, Amarylli 57, wit 10— 11, Calla 14—21 per 100, Plumosa 2656, Sprengerie 26—45, Lathyrus 2246, Ane monen 2128, Irissen 3440, Freesia 7—12, geel 8—26, lila 16—26, Copland 1521, Rose 1723, Bartlgon 1618, Pit 18—27, Elizabeth 23—36, Lenotre 17—21, Albino 21—27, Mr. v. d. Hoef 14—19 per bos. ’s-GRAVENZANDE, 22 Maart. Tafel- appelen 7 ct., spinazie 28—33, witlof I 9 15, idem II Ek—11 per k.g.; uien 2555 per 25 k.g.; andijvie 75—1.10 per 4 k.g.; schorseneren A 8.60—13.80, idem B 4.00— 4.30, per 100 k.g.; peterselie ƒ2.703.10, per 100 bos; radijs 4.507.1 4.90—5.30 per 1Ö0 stuks; 1 NAALDWIJK, 22 Maart. 23 Maart. BEVALLENM. de Jong geb. de Jong, z. - M. A. van Veen geb. Blitters- wijk, z. - M. van Rijn geb. Korbee, z. - P. A. Scheffer geb. Rutgers, z. - A. Blokland geb. Wals, z. - C. Rietveld geb. Eekhout, z. - C. Boonstra geb. Korving, z. - G. M. Schoep geb. Ba- vinek, z. - H. P. M. A. Duijvestijn geb. Hendriks, z. - M. C. M. Wortman geb. Betlkema, o. - C. J. Coolen geb. Louis, z - M. J, G. van der Winden geb. Vro lijk, d. - H. E. de Witte geb. Evers, z. - J. P. Oudshoorn geb. de Bruin, d. - Chr. E. van Drecht geb. van Ingen, d. - M. Wijnmaalen geb. Veltrop, d. - E. M. Peters geb. de Bloois Goojers, z. - D. Couprie geb. Grauss, z. - P. W. C. van Eeden geb. Wakker, z. - M. J. van der Maas geb. Helwegen, z. - L. van Koert geb. Roos, z. - G. H. van Riet geb. Stichter, z. - B. G. van der Kooij geb. van der Drift, d. - Z. M. van der Loo geb. Lajos, d. - A. C. Verger geb. Apotheken. Voor spoedeischende hulp zijn van he denavond 23 Maart 8 uur tot 25 Maart, morgens 8 uur de volgende apotheken geopend: Bezuidenhout 131, Adama, telef. 770366; Denneweg 1, Vigelius, telef. 110649; Huygensplein 3, van Beest, telel. 110907 Vaillantlaan 157, Davo-apotheek, telef 332487; Zoutmanstraat 55, Vechtmann en van Eeden, telef 392218; Ruychrocklaan 60, Oorthuys, tel. 774122; Regentesselaan 105, Wakkie, telef. 333083; Laan v. Meer- dervoort 862, Branderhorst, telef. 339093; Distelvinkenplein 6, Nieboer-apotheek, tél. 331667; leplaan 110, Nuysink, tel. 335226 Statenlaan 40, van Greuningen, telef. 551343; Havenkade 3a, Speltie, telef. 550252; Lorentzplein 58, Lorentz-apotheek. tel. 119631; Kon. Wilhelminalaan 471c, Lakke, tel. 720275. De apotheek te Wassenaar dr. Hofman en Co. (apotheker Rink), Schouwweg 32, tel 716592, is In Paaschdag geopend. Van 25 Maart 's morgens 8 uur tot 30 Maart ’s morgens 8 uur zijn de volgende apotheken geopend: Adelheidstraat 158, Adelheid-Apotheek telef. 770780. v. Hoytemastraat 25, Fran- cken, tel. 774258; Javastraat 49, Nauta, tel 113606; Withuysstraat 57, Boerhaave- Apotheek, tel. 1192&1; Rijswijkscheweg 113, van Leeuwenhoek-Apotheek, telef. 118030; Koningstraat In, Mendel. tel. 110940; West- einde 341, Ketting, tel. 332973; Dierensche- laan 14, Jager Bruining, tel. 391320, Wei- marstraat 20, Krauss, tel. 334946 Valken- boschlaan 372, Davo-Apotheek, tel. 332779; Teunisbloemlaan 18, Segbroek-Apotheek, tol. 338758; Aert v. d. Goesstraat 24, van der Harst, telef. 551164; leplaan 5, dr Luynekx, tel. 330773; Laan van Meerder- vcort 496, dr. Keilholz, tel. 331337; Keizer straat 167, den Heijer, tel. 550402. Buiten deze dienstregeling vallen de volgende apotheken: Altijd geopend de apotheek van dr. J Blomberg, Spui 113a, telef. 180123*; de apotheek van de firma Duymaer v. Twist, Spui 237, tel. 111175, de Koedoe-apotheek, Antonie Duyckstraat 112, tel. 554850; en de apotheek „de Koedoe’Parkweg 30 te Voorburg. De apotheek te Wassenaar „de Burcht” (apotheker Gomperts), Joh. de Wittstraat no 9, tel. 717877, is 2n Paaschdag geopend. Amicitia-theater. (Tel. 112817.) „De bak- visch” met Deanna Durbin. (Eng.) „Veldslag in New York” met Victor Mac Laglen. (Eng.) 2.15 u. en 8.15 u. (Elk leeft.) Zondag en Maandag kin- dermatinée „Veldslag in New York” 1 u., 2.45 u. en 4 30 u. Apollo-theater. (Tel. 117200.) „Het privé- leven van Elizabeth en Essex” met Bette Davis en Errol Flynn, (Eng.) 2.30 u. 6.45 u. en 9 u. (B. 14 j.) Asta-theater. (Tel. 116200.) „Brand op den Oceaan” met Hans Söhnker en René Deltgen. (Duitsch.) 2.30 u. en 8.15 u. (B. 18 j.) Capitol-theater. (Tel. 334040.) „Kleine zuster Theresia” met Irene Korday. (Fr.) 2.15 en 8.15 u. (Elk. leeft.) Maan- dagm. 12 u. Franz Schubert’s groote liefde” met Richard Tauber. (Elk. leeft.) Casino-theater. (Tel. 111486.) „De duivels- echo” met Warner Baxter. (Eng.) „Vlammende prairie-oogen” met de Drie Musketiers (Eng.) 2 u. en 8.15 u. Za terdag doorl. van 2 u. af. (B. 14 j.) Centrum-theater. (Tel. 115478.) „De big” met Fernandel. (Fransch.) „Het derde alarm” met Ann Sheridan. (Eng.) 2.30 u. en 8.15 u. Zaterdag doorl. van 7 u. af. (B. 14 j.) Cineac. (Tel. 115452.) „Actualiteiten" „Dolle avonturen van de jochies en hun vrindjes” Doorl. voorst, van 9.30 tot 24 u. (Elk. leeft.) City-theater. (Tel. 115700.) „Liefdesspel” met Danielle Darrieux. (Fransch.) 2.15 u. en 8.15 u. (B. 18 j.) Corso-theater. (Tel. 115837.) „Heerschers der zee” met Douglas Fairbanks jr. (Eng.) „Parijs op de huwelijksreis” met Bing Crosby. (Eng.) 2 u. en 8.15 u. (Elk. leeft.) Flora-theater. (Tel. 180205.) „Het Spook- hol” met Joe E. Brown. (Eng.) „Pio niers van de prairie” met Buck Jones. (Eng.) 2.30 u. en 8 u. Zaterdag doorl. van 6.30 u. af. (B. 14 j.) Metropole-lheater. (Tel. 392244.) „Sprook- jesparade” met Walt Disney. „In het vreemdelingenlegioen” met Laurel en Hardy (Eng.) 2.15 u. en 8.15 u. (Elk. leeft.) Odeon-theatef. (Tel. 117740J „Leven in de brouwerij” met George Formby. (Eng.) 2.15 u. en 8.15 u. (B. 14 j.) Olympia-theater. (Tel. 330814.) „Das Lied der Wüste” met Zarah Leander. (Duitsch.) ,.’n Reuze-type” met Da nielle Darrieux. (Fransch.) 2 u. en 8 u. (B. 14 j.) Passage-theater. (Tel. 117370.) „De toove- naar van Oz” met Judy Garland en Frank Morgan. (Eng.) 2.30 u. en 8.15 u. 'Elk. leeft.) Rembrandt-theater. (Tel. 118430.) „Fernan del heeft trouwplannen”. (Fransch.) 2 p. en 8.15 u. (Elk. leeft.) Maandagm. 12 u. „De witte non" met Clark Gable. (B. 14 j.) Rex-theater. (Tel. 115569.) „De vlucht voor het huwelijk” met Clark Gable en Joan Crawford. (Eng.) 1024 u. Aanvangs- uren hoofdfilm: 10.30, 12.15, 1.45. 3.15, 4.45, 6.15, 7.45, 9.15, 10.45. (Elk. leeft.) Roxy-the.ater. (Tel. 112492.) „Sherlock Holmes” met Basil Rathbone. (Eng.) „Andy Hardy wordt verliefd” met Mickey Rooney. (Eng.) 2 u. en 8 u. (B. 14 j.) Seinpost-theater. (Tel. 553718.) „Honolulu” met Eleanor Powell en Robert Yonug- (Eng.) 2.15 u. en 8.15 u. Behalve he denavond. (Elk. leeft.) Studio-theater. (Tel. 111572.) „Valstrik ken” (Verdwenen meisjes) met Maurice Chevalier en Erich von Stroheim. (Fr.) 2.30 U., 7 u. en 9.15 u. (B. 18 j.) Zon dag- en Maandagm. 12 u. Cin. Volks universiteit: „Bali, het eiland der demo nen”. (B. 14 j.) Thalia-theater. (Tel. I prinses” met Laurel - El Cs1- - Jane Withers. ter met 337 55 van de reederij W Rog de motorlogger Sch. 132 W. Rog met 424 aan versche visch. Voorts waren aan den afslag de rriotor- kotters Sch. 12 G. den Heijer, met 122.30 de Sch 37 G Harteveld met ƒ12.40 en 4 Schokkers die té zamen ƒ778.10 aan vef- sche visch besomden. De prijzen waren Kabeljouw ƒ0.90ƒ2.70 per stuk. Tarbot 0.70ƒ2, griet ƒ0.65—ƒ0.85, tong ƒ1.10 ƒ2 per kilo. Middelschot ƒ11,30 kleinschol 3.909.7Ö, Schar 11.20, Wijting ƒ3.50—ƒ5.10 per kist van 40 k.g. In IJmuiden was hedenmorgen aan l._2. '1, Vrolijk de motorlogger Sch. 134 A Rog, met ruim ƒ600 aan versche visch. IJMUIDEN, 23 Maart. Heden kwamen aan den afslagde Deensche kotterFN 283 ƒ820; de loggers: IJM 204 f 590; KW 38 ƒ730; KW 153 ƒ630; KW 52 ƒ340; KW 132 810; KW 19 ƒ840; KW 159 1230; KW 104 630; KW 138 ƒ590; KW 29 760; KW 39 ƒ1250; KW 178 630; KW 35 1260; KW 107 ƒ530; KW 59 ƒ750: SCH 134 ƒ670; én dé kotters KW 94 790; IJM 23 1100; HD 108 520; HD 37 520. De prijzen waren: Tarbot ƒ2.251.60 per k.g. Tong ƒ2.45—1.10 Shoek )f> >»-s 3230 ct. Groote schol 1716.50 per 50 k.g. Middel schol 18. Zetschol 24 20. Kleinschol ƒ24—6. Bot 4.50—2.20. Schar 11.50—4.80. Groote gul ƒ15.50. Wijting ƒ5.403.30. Rog ƒ12.—4.30 për koop. 23 Maart. E. J. L. Akkermans en M. F. C Jansen. - J. van Altena en M. M Heidt - Th. J. Bakx en M. Eestermans. - F. W. BaVius en J. A. van den Berg. - C. Biever en K. Spaans. D. Blok en C. W. van de Walle. - A. Boon en J. D. Voorduin. A. Broekhuizen en M. B. Wilke. - P. Buchly en W. Verboort. E. Buis en B. de Ruiter. - G. van Dam en A. M. Bruis. - A Ch. Van Deventer en W. G. Vergne. - S. van Doezum en S. Kors. - J. van der Harst en E. Ur- gert. - G. Helleman en J. C. Bettinger. - H. Holtrust en H. J. Reimers. D Hoogendorp en A. Hertog. - W. G. Houtman en J. M. Biesebroek. - J. W van Huet en L. J. C. Vermaas. - O. Ippel en J L. Deurwaarder. - C. S. M. Programma der muziekuitvoeringen Gebouw v. K. en W. 27 Maart, 8.15 uur. Volksconcert o.l.v. Frits Schuurman. Solist Jo Juda, viool. 1. Ouverture „Coriolan”, van Beetho ven. 2. Concert voor viool met orkest in D gr. terts op. 77, Brahms. 3. Symphonic no. 5 op. 95 „Uit de nieu we wereld”, Dvorak. Keulemans en H. C. Beretta. - L. van der Kolk en C. Gelauf. - Z. de Niet en R. Hilgerson - B J. Pennings en J C. M. Simons J. B. van Leeuwen en C. R. E Pieterse. - J. Th. Macco en J W. M. Burgwal. - J. J- Mallee en M. Ch. Th. Verdonk. - W. Plomp en R de Vries. - C Pronk en K. Roeleveld. J. L. Rapati en J. M. van der Vet. J Rehnsch en F. C. Knotter. - w. J. Reijnen en M. A. J. H. Bozua. - P. de Ruiter en M. C Bal. - P. van Rijthoven en M. Lagerweij. - J- F- Scheffer en H. J. Blok. - A. H Schouten en L. Ch. Alers. - F. Slavenburg en H. C. A. Henkes. - A. A. C. de Smit en M. Uiten- daal. - J. Tak en A. J. G .Smits. - J. Tak en J. A. van Lokven. - N. van der Velde en A. H. M. André. - C. G. Vink en A. Arends. - M. Vink en H. Toet. - J Visser en T. van Koten. - R. Visser en J. H. D Bordes - J. C. H. van Wel bergen en J. W Dqlfer. - J. M. Weber en M. E. van Raveh. - C. P. Witte en P Ptaszyk - A. Zierse en H. M. Snoeks. - P. Buijs en G Toet. - Th. F. Bastet en J. M. Lap. - G. J. de Beer en G. Zitman. - F. J. Duetz en M. J. Men schaar. -W. A. van der Greft en M. Molendijk. - M. de Groot en R. van Hasselt. A. M. van Herk en J. Pothast. - Th. A. Hoog en J. Engelkens. - Th. J. Hoogeveen en D. C. J. Eikendal. - G. P Koel en P. Kievit. - A. C. van der Lee en A J. M. van Vliet. - S. van Leeuwen en S. van Leeuwen. - W. der Linden en M. Bakker. - J. van Ma rion en W van der Scheer. - J. G. Meihuizen en M. A. Hendriks. - W. Meijer en P. Baank. - W. J. Veer- voort en W. L. Verkijk. - P. J. Oot- mar en C. M. van Lanschot. - B. J. J. Overweter en M. E. van Schalen. - C. Rohrman en F C. A. Leenen. - D. C. Romijn en A. Laros. - D. G. Simons en Th. Hondsmerk. - A. Teerlink en P. A. van Wanrooij. - A. J. Vleet en A. A. van der Meulen. - G. Waller en E. P. Pijnacker Hordijk. - H. van Wave- ren en M A. A. Giesen. J. W. Wijn maalen en M. Gaillard. - J. C. Pauw en J. GriLk. - A. J. F. Boegborn en A. M. Preusterink. - H. H. de Weert en J M. Helsloot - A. W. Pippel en P. K. Molenaar. - J. W. Hoogeveen en E C. Gagel. - I. Riff en F. N. Zeisel. - C. van der Kley en C. Vroegop. - J. Ch. Kla ver en P. C. Viergever. - C. Jeltema en C. J Metzelaar. - J. C. Nijman en W. H. Peters. - P. Verheul en J. N Overbeeke. - G. A. van der Burg en E. Stokvis - J. de Bruijn en A. Hol- kamp. - A. van Dam en P. de Jong. S van Bakergem en W. J. Th. Verhaar. Zeiss-Planetarium „Haagsche Courant”. (Tel. 116306.) Onderwerp: „MercuriuS en Venus” 8.15 u. Kon. Schouwburg. (Tel. 116270.) „Grijs Gobelin” 8.15 U. Princesse-Schouwburg. (Tel. 116377.) „De Graf von Luxemburg”. 8.15 u. Diligentia. (Tel. 117647.) Cabaret Pin guïn. 8.15 Scala. (Tel. 117714. Bouwmeester schouw spel: ..Jolijt”. 8 u Theater Padro. (Tel. 557923,) „Teddy, jij en ik”. 8 u, ZONDAG 24 MAART. Kon. Schouwburg. (Tel. 116270.) „Toontje heeft een paard geteekend2 u, „Grijs Gobelin”. 8.15 u. Princesse-Schouwburg. (Tel. 116377.) „De Graf von Luxemburg”. 2 u. en 815 u. Geb. v. K. en W. (Tel. 115630.) Interna tionaal variété. 2.15 u. en 8'15 u. Diligentia. (Tel. 117647.) Matinée Trio Theo van der Pas, piano, Herman van der Vegt, viool en Lou Schuyer, cello. 2 30 u Cabaret Pinguïn. 8 15 u. Scala. (Tel. 117714.) Bouwmeester schouw spel: „Jolijt”. 2 u. en 8 u. Theater Padro. (Tel. 557923.) „Teddy, jij en ik”. 8 u. MAANDAG 25 MAART. Kon. Schouwburg. (Tel. 116270.) „Grijs Gobelin”. 2 u. „Toontje hêeft een paard geteekend!” 8.15 u. Laakkerk. Concert Chr. gem. zangvereen „Nihil Sirie Deo”: „De Opstanding”, o.l.v. W. F. Selier Orgel Cris Boss. 8 u. Princesse-Schouwburg. (Tel. 116377.) „De Graf von Luxemburg”. 2 u. en 8.15 u. Geb. v. K. en W. (Tel. 115630.) Interna tionaal ariété. 2.15 u. en 8.15 u. Diligentia. (Tel. 117647.) Chopin-matinée Stefan Askenase. 2.30 u. Cabaret Pin guïn 8.15 u. Scala. (Tel. 117714.) Bouwmeester schouw spel: „Jolijt”. 2 u. en 8 u. Theater Padro. (Tel. 557923.) „Teddy, jij en ik”. 8 u. DINSDAG 26 MAART. Zeiss-Planetarium „Haagsche Courant”, (Tel. 116306.) Kindervoordracht. Onder werp „De Lentesterrenhemel”. „Ster renregens”. 2 u. Onderwerp: „Mer- curius en Venus”. 3.45 u. en 8.15 u. Kon. Schouwburg. (Tel. 116270.) „De kus op het perron” 8.15 u. Princesse-Schouwburg. (Tel. 116377.) „De Graf von Luxemburg”. 8.15 u. Diligentia. (Tel. 117647.) Concert Debussy- cyclus door Janine Weill. 8 u. Scala. (Tel. 117714.) Bouwmeester schouw spel: „Jolijt”. 8 u. Geb. „Musica”, Delftsche laan. 25 Maart 2 u. Paasch-matinée. Opvoering „Roza” door de jeugdafd. O.D.E.S. Betsy de Ridder-Spaan. Tentoonstellingen Nijkerklaan 9. Tentoonstelling voor lucht bescherming. Dagelijks geopend van 10—10 uur Gemeentemuseum, Stadhouderslaan 41 Dagelijks geopend van 105 u Zondags van 15 uur. Woensdag van 810 uur gesloten. Aanwinsten tentoonstelling Ned grafiek uit de eerste helft van de 19e eeuw. Museum voor het Onderwijs, Hemster- huisstraat 2E. Tot en met 1 April (Paaschvacantié) geopend van 10 u tot 4 uur. (De Paaschdagen gesloten). 27 Maart 2.30 u. rondgang door de afd. Dierkunde. Kunstzaal Sennewitz. Noordeinde 48. Ten toonstelling van werken door F Slebe Dagelijks geopend van 105 u. (Zondags gesloten) tot en met 9 April. Esher Surrey Art Gallery. Lange Voorhout 58 Tentoonstelling van werken door Jack Hamel Dagelijks geopend van 10 u.—4.30 u (Zondags gesloten) tot 29 Maart Koninklijke Kunstzaal Kleykamp, Scheve- ningscheweg Tentoonstelling van wer ken door C H ter Reehorst Tentoon stelling van J. van Jole Tentoonstelling vah oude teekeningen en etsen uit de 16é en 17è eeuw, behoorende tot eén er: dezelfde verzameling uit de provincie Alle dagelijks geopend van 10 u. —4.30 u. Zondags van 2—4 u tot 7 April Kunstzaal gebr. Koch. Hoogstraat 7 Ten toonstelling van werken van Eugène Lücker Geopend tot 27 Maart Kunsthandel G. J. Nieuwenhuizen Se gaar. Anna Paulownastraat 107 Tentoonstel ling vah schilderijen dóór H van Hiile. J: Lodeizen en Sluyters jr Nagela ten grafisch werk van Isaac Israëls. Da gelijks geopend van 105 uur, tot en met 6 April. (Zon- en feestdagen ge sloten) Nederlandsch Postmuseum, Kortenaerkade 11. Eiken werkdag geopend van 10 tot 4 uur Kunstzaal Joh. D. Scherft, Laan v Meer- dervoort 88 Tentoonstelling van gra fisch werk (zee- en havengezichten) door Jan B. Hazewinkel. Dagelijks geopend van 108 u. tot en met 30 Maart. Kunstzaal „Kunst van onzen Tijd”, prins Mauritsplein 21—22 Tentoonstelling Uriel Birnbaum. Dagelijks geopend van 10—5 u. Zondags van 35 uur Verlengd tot en met 6 April. Tentoonstelling Wim de Haas met werken uit Zuid-Slavië en .nieuwe dierenstudies. Dagelijks geopend van 105 u, Zondags van 35 u. tot 10 April, (len Paaschdag gesloten.) Vereen. Haagsche Studio’s, Willemstraat 25. Rijswijk. Voorjaarstentoonstelling Dagelijks geopend van 104 uur en van 810 uur. Kunstzaal Bennewitz, Groot-Hoefijzerlaan 21 (Wassenaar). Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen door Georg Claassen, Paul Citroen, G Cloeck en Sierk Schröder. Geopend tot en met 6 April. BEZIENSWAARDIGHEDEN Paleis Huis ten Bosch (Oranjezaal). Ge opend op werkdagen van 105 uur. (Tijdelijk gesloten.) Rijksmuseum H. W. Mesdag, Laan van Meérdervoort 7E Geopend dagelijks van 104 uur. Zondags van 14 uur. Mauritshuis. Geopend v. 104 uur. Zon dags van 14 uur. (Voorloopig geslo ten.) Academie van Beeldende Kunst. Prin- sessëgracht 4. Beeldenzaal. Dagelijks geopend van 94 u. Dierentuin. Geopend van 94.30 uur Ridderzaal. Alle werkdagen geopend van 9.30 tot 4 uur. Vredespaleis. Geopend alle werkdagen van 24 uur. Volksuniversiteit. Laan van Meerdervoort 49. Geopend van 9.30 tot 4 uur. Zater dags van 9.30 tot 12.30 uur. Panorama Mesdag, Zeestraat 65B. Ge opend op werkdagen van 104 u. Zon dags van 124 uur. Museum Meermanno Westreenianum, Prinsessegracht 30. Geopend eiken Don derdag van 103 uur (Tijdelijk geslo ten.) Museum Dr. Bredius, Prinsegracht 6. Ge opend van 103 uur. Zondags van 13 uur. Oranje-Nassau-Museum, Prinsegracht 3. Geopend eiken Woensdag en Zaterdag en den eersten Zondag van elke maand van 1.30 tot 4.30 uur en eiken Vrijdag morgen van 10—12.30 uur. Nederl. Postmuseum, Kortenaerkade 11. Geopend eiken dag van 104 uur, be halve Zondags. Koninklijke Bibliotheek, Lange Voorhout 34. Op werkdagen geopend van 9.30 tot 4.30 uur. Alle avonden (behalve Zater dag) van 7.30 tot 10 uur. Koninklijk Kabinet van munten, pennin gen en gesnedhn munten, Stadhouders laan 43. Eiken werkdag geopend van 10 tot 4 uur. Zondags van 14 uur. Wandel-, vogel- en dierenpark „Wasse naar”, Rijksstraatweg. Geopend van 9 uur tot zonsondergang. Gevangenpoort. Geopend van 105 uur. Zondags van 15 uur. Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer, Parkstraat Inlichtingen verkrijgbaar over de zienswaardigheden. ƒ2 per kilo. Middelschol 11,3014.60; Pleinschol 3.909.7Ö, Schar 4.50 11.20, Wijting 3.50—5.10 per kist de markt van de reederij voorheen Frank

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 23