DE OORLOG TER ZEE de mooi weer, feestdagen worden het toch met CHIEF HIP oAR 1 Paschen Mooi of geen commissie Het grootste militaire vliegtuig in aanbouw Finsche grensregelings- benoemd De Deensche en Noorsche verliezen Duitsche duikboot na aanvaring gezonken Duitsch legerbericht Fransche legerberichten Uitbreiding van defensie EERSTE BLAD, PAGINA 2. Paaschvacantie zijn hij ITALIË. Rapport van trawlerschipper Een Noorsche nota aan Berlijn ZWEDEN. en Talrijke dooden en vermisten ZUID-SLAVIE. RUSLAND. VEREENIGDE STATEN. BELGIE. ENGELAND. JAPAN BRITSCH-INDIE. DUITSCHLAND. BRAZILIË. HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 23 MAART 1940. De moord op oud-gouverneur O’Dwyer Twee duizend Amerikaansche vlieg tuigen voor de geallieerden De „New York Times” verneemt uit Washington, dat na besprekingen op het departement van oorlog, plannen gereed komen om voor Engeland en Frankrijk ongeveer tweeduizend oor- Hulp voor vluchtelingen De voorzitter van het Amerikaan sche Roode Kruis heeft een beroep gedaan op het Amerikaansche publiek, harp te verleenen aan de Finsche vluchtelingen, wier aantal 470.000 be draagt. geering weet, dat Duitschland e» den opbouw van de nieuwe orde I Verre Oosten bergijpen, en dat land en de Vereenigde Staten dere houding aannemen. Formeele overdracht van Hangö Te één uur gistermiddag is een ge zelschap van twintig sovjet-Russische autoriteiten per vliegtuig op Hangö aangekomen om voorbereidingen voor het overnemen van het eiland te tref fen. Zij werden door de Finsche auto riteiten ontvangen. De formeele overdracht van Hangö aan Rusland zou kort na middernacht op het stadhuis plaats vinden. De Russische commissie maakte een ins’pectietocht over het eiland, waarbij zij de hoop uitsprak, dat de Finnen voorloopig zorg zouden blijven dragen voor de electriciteits-, water- en voed selvoorziening. Het Finsche garnizoen op Hangö is te vijf uur des middags door de Fin sche soldaten verlaten. Slechts de com mandant en zijn staf bleven achter om de Russen te ontvangen. Treinbotsing eischt 14 dooden Gisternacht zijn op het station Augusto Vieira 2 treinen tegen elkaar gebotst. Veertien personen zijn gedood 23 gewond. De luchtaanval op Sylt Het Britsche departement van lucht vaart deelt mede, dat vliegtuigen, die Woensdagmorgen het eiland Sylt ver kend hebben, door waarneming in staat waren het succes van den aan val op den vorigen avond te bevesti gen. Ook werden foto’s genomen, maar wegens het verweer van luchtdoelge schut en gevechtsvliegtuigen was het niet mogelijk dicht genoeg te naderen om in de heerschende weersgesteld heid bevredigend fotomateriaal te ver krijgen. De genomen foto’s bleken niet duidelijk genoeg te zijn om den om vang der aangerichte schade aan te toonen. Een Britsch oorlogsschip heeft op de Noordzee eenige vlotten gevonden van het Deensche stoomschip „Charkow”. Dit schijnt er op te wijzen, dat de be manning van dit schip is omgekomen. Op een der vlotten bevond zich het lijk van een matroos, doch van de an dere leden der bemanning werd geen spoor ontdekt. Dit vlot werd aange troffen op eenige mijlen buiten de Schotsche kust. Na Paschen regeerings- wijziging in Finland. Volgens „Hufvudstadsbladet” is na Paschen een reorganisatie der regee- ring te verwachten.' Behalve de minis ters van defensie, onderwijs, voedsel voorziening en handel, zou ook Paa- sikivi, die deel uitmaakte van de Fin sche delegatie in Moskou, zich uit de regeeringszaken willen terugtrekken. Naar verluidt zou de minister van bui- tenlandsche zaken, Tanner, in het nieu we kabinet de portefeuille van finan ciën krijgen, welke hij ook vroeger ge had heeft. Gistermiddag zijn 3 werklieden om gekomen in een metaalfabriek te Charlton, een voorstad in het Zuid oosten van Londen als gevolg van een ontploffing. De kapitein van den Britschen traw ler „Star of Peace” heeft gerappor teerd, dat zijn schip Donderdagavond op de Noordzee een Duitsche duikboot heeft vernietigd of zwaar beschadigd. De trawler, die van de vischvangst terugkeerde, raakte aan de Noordoost kust van Schotland een metalen voor werp, dat zich onder water bevond. De schipper zeide vier zware stoo- ten gevoeld te hebben, waarbij het was of zijn schip over een klip voer. De trawler helde over, maar kwam weer in evenwicht. Er werd aan de oppervlakte niets bespeurd. Het was of een duikboot, aldus de kapitein, of een wrak onder water zat. Walther Funk sinds eenigen tijd tegen stellingen zouden bestaan. Van bevoegde zijde wordt naar aan leiding hiervan meegedeeld, dat al deze berichten op fantasie berusten. Rijksminister Funk is weliswaar sinds half Februari ziek, maar zijn toe stand is inmiddels zoodanig verbeterd, dat Turksche schepen moeten terugkeeren. De Turksche regeering heeft telegra fisch aan negen Turksche schepen, die op het oogenblik in de buitenlandse!» wateren van de Middellandsche Zee zijn, gelast naar Turkije terug te kee- ren. De torpedeering van de „Heddernheim” Het Duitsche vrachtschip „Heddern- heim”, dat ten Noorden van Skagen is getorpedeerd, was van Noorwegen on derweg naar Bremen met een lading erts. De Duitsche zeelieden, die in Skagen aan land gebracht werden, wa ren allen volledig gekleed. Zij meld den, dat de Britsche onderzeeboot ge- eischt had, den kapitein uit te leve ren, maar de Duitschers hadden mede gedeeld, dat de kapitein dood was, waarop de machinist door de duikboot aan boord genomen werd. De kapitein ging later als eenvoudig matroos ver kleed in een der reddingbooten. De be manning kreeg 15 minuten om in de booten te gaan, waarop de duikboot met een torpedo het schip tot zinken bracht. Het vaartuig zonk terstond. sagiers, met uitzondering van Welles, moesten zich voor de Britsche ambte naren vertoonen, die zoo zeiden zij iemand zochten met ’n valsch pas poort. Tenslotte werd het schip vrij gegeven en moesten de Britsche ambte naren met leege handen vertrekken. Terwijl de passagiers op het dek op gesteld stonden, onderzochten de Brit sche officieren de leege hutten. Zelfs lichtten zij de dekzeilen op, welke over de reddingbooten gespannen zijn; blijkbaar verwachtten zij dat de heer Schacht zich daaronder verborgen had, meldt United Press. Reuter meldt, dat het onderzoek snel geschiedde en de vertraging van der tien uur, welke hierdoor ontstond, acht men in Londen niet buitensporig groot. ten, maar twee personen wierpen hem tegen den grond, waarna hij overmees terd kon worden. In de zakken van Singh vond men twee doozen revolverkogels en een mes. De revolver, waarmede de aanslag ge pleegd was, had hij laten vallen. Bij zijn aanhouding sprak Singh een nogal verwarde taal. Hij zei o.a., dat hij den aanslag uit vrijen wil bedre ven had. Verder vroeg hij of lord Zet land dood was, aangezien hij tweemaal op hem gemikt had. De revolver had hij te Bournemouth gekocht van een soldaat. Toen Singh hoorde, dat hij slechts één persoon ge dood had, was hij min of meer teleur gesteld. Hij had gedacht meer men- schen getroffen te hebben. Als reden voor zijn handelwijze, gaf Singh op, dat hij heeft willen protes- teeren tegen hetgeen hij in Indië gezien heeft, waar hij menschen zag, die niets te eten hadden, tengevolge van het Brit sche imperialisme. Hij achtte het zijn plicht te protes- teeren. Verder kon het hem niet sche len, welke straf hem te wachten stond. Tenslotte herriep hij zijn vorige ver klaringen en zeide niet te hebben willen dooden. Nadat nog een vrouw, die zich in de zaal had bevonden, als getuige was ge hoord, werd de verdere behandeling van de zaak verdaagd. United Press meldt uit Moskou: De autoriteiten, die belast zijn met de voorzieningen bij overstroomingen zijn koortsachtig bezig met het stuiten van het snel wassende water van de Wolga bij Moskou en van andere ri vieren, die landbouw en industriegebie den dreigen te overstroomen. Spring vloeden zijn in de Sovjet-Unie een jaarlijks weerkeerende gebeurtenis, maar de geweldige sneeuwval van dit jaar, gevoegd bij het plotseling inval len van dooi maakt speciale maatrege len noodig, zooals het bouwen van dij ken en het opblazen van ijsdammen en het evacueeren van sommige stre ken. Volgens de Prawda zouden te Gorki aan de Wolga 30.000 personen worden geëvacueerd en de graanschu ren worden verplaatst. Met het inwerkingtreden van het Finsch-Russische vredesverdrag heeft de Finsche regeering tot leden der grens- regelingscommissie benoemd Profes sor Bonsdorff als voorzitter, voorts generaal-majoor Appelgren, luitenant- kolonel Aminoff en Hackzell. De grens- regelingskwesties zullen onmiddellijk na terugtrekking der troepen overeen komstig de bepalingen van het vredes verdrag behandeld worden, teneinde de nieuwe Finsche staatsgrenzen vast te leggen. Deensche bladen dringen aan op scherpe protesten. Bij den ondergang van de zes Deen sche schepen in enkele dagen tijds, schrijft het Deensche blad „Politiken”: „Een gevoel van ontzetting verspreidt zich in alle lagen der bevolking bij het vernemen van de vele verliezen aan scheepstonnage en menschenlevens. De thans vergane schepen droegen duide lijke kenteekenen van neutraliteit, zoo- dat geen duikbootkapitein in twijfel kon verkeeren, dat het vreedzame koopvaardijschepen van het neutrale Denemarken waren. De voorschriften, welke hun gegeven waren, hebben zij opgevolgd en zij hebben niet in kon vooi gevaren. Het ministerie van bui- tenlandsche zaken dient al het rtoge- lijke te doen om tot een bevredigende regeling met de beide oorlogvoerende partijen te geraken. Het gaat hier in de eerste plaats om het leven van onze Deensche zeelieden, het gaat om onze scheepvaart en het gaat om den toevoer van levensmiddelen naar ons land. Het blad „National Tidende” schrijft: Duitsche tegenspraak, Het Duitsche nieuwsbureau verneemt dat geen Duitsch vliegtuig gisteren een dergelijken aanval heeft ondernomen. Het lichtschip moet dus het slachtoffer geworden zijn van een aanval van een Britsch vliegtuig, indien het bericht niet geheel en al op fantasie berust Duitsche vergelijking tusschen Scapa Flow en Sylt De Duitsche pers maakt een balans op over de Duitsche aanvallen op Scapa Flow en de Engelsche aanvallen op Sylt en komt tot het volgende re sultaat: de Engelsche materieele schade in Scapa Flow bedraagt: Een slagschip zoo goed als vernield, twee slagschepen zwaar beschadigd, een kruiser zwaar beschadigd, twee andere groote oorlogsschepen zwaar bescha digd, bovendien schade op drie Engel sche vliegvelden en schade aan En- gelsch luchtdoelgeschut, tezamen een schade van 419.775.000 mark,. De door Engeland op het eiland Sylt aangerichte schade (herstel van een huisdak, repa ratie aan een schietschijf en nieuwe rui ten inzetten) wordt berekend op 1.173.85 mark. Bij den aanval op Scapa F/ow ging geen enkel Duitsch vliegtuig verloren, daarentegen verloren de Engelschen drie machines en zullen zij bovendien nog de schade moeten betalen welke zij op Deensch gebied hebben aangericht. Voor de politierechtbank te Londen is de 37-jarige Hindoesche ingenieur, Udham Singh, verschenen, beschuldigd van moord op sir Michael O’Dwyer, oud-gouverneur van de Pendsjab, tij dens een bijeenkomst in Caxton Hall. Singh bleek bij zijn verschijnen voor de rechtbank in het geheel niet onder den indruk te zijn. Hij had de handen in de zakken en gedurende de geheele behandeling had hij een stralenden glimlach. Uit de beschuldiging blijkt, dat O’Dwyer getroffen werd op twee plaat sen en vrijwel op slag dood was. Singh had na den aanslag getracht te vluch- Duitsche krijgsgevangenen in Britsche haven geland. Zestig officieren en manschappen van een Duitsch schip zijn in een Schotsche haven aan land gezet door een gewapend koopvaardijschip. Per speciale trein werden zij naar een in- terneeringskamp overgebracht. De Deensche openbare meening kan het doel van het tot zinken brengen dezer schepen niet inzien, daar zij even weinig Engeland kunnen benadeelen als Duitschland bevoordeelen. Wij mogen aannemen, dat de Deensche regeering. zoodra deze gevallen voldoende zijn opgehelderd, het allerscherpste protest laat hooren en regelingen tracht te maken, welke een voorzetting van der gelijke verliezen aan levens van Deen sche burgers en Deensch eigendom verhinderen. Het Duitsche legerbericht van heden luidt: In het Westen geen bijzondere ge beurtenissen. Het Duitsche luchtwapen maakte gisteren, ondanks heftigen vijandelijken tegenstand van jachtvliegtuigen en luchtdoelgeschut, tal van verkennings vluchten boven Frankrijk. Aan het Westelijke front vlogen eenige vijandelijke verkenningsvlieg tuigen het Duitsche grensgebied binnen. Een Engelsch toestel werd in de om geving van Kleef door een Messer - schmidt jachtvliegtuig op groote hoogte aangehouden en neergeschoten. Op den 22en Maart en in den nacht van den 22en op den 23en Maart werd de schending van neutraal rechtsgebied door vijandelijke vliegtuigen meer dan eens geconstateerd, en wel de schending van Nederlandsch rechtsgebied om 12 uur 22, 10 uur 31 en 11 uur 14, van Belgisch rechtsgebied om 0.47 en van Luxemburgsch rechtsgebied om 1 u. 11. De schending van het Nederlandsch grondgebied Naar het A.N.P. van gezaghebbende zijde verneemt, heeft het eerste geval van Nederlandsche neutraliteitsschen- ding, dat in het Duitsche legerbericht wordt genoemd, vermoedelijk betrek king op het Britsche vliegtuig, dat nabij Lobith is neergestort. Van de beide andere gevallen van nachtelijke over- vliegingen is niets bekend. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: „Niets bijzonders te melden”. Het Fransche legerbericht van he denmorgen luidt Bedrijvigheid van patrouilles ten Oosten van de Saar. Op de 27ste jaarlijksche bijeenkomst van den Mohammedaanschen bond te Lahore heeft de voorzitter, Jinnah, in een rede gepleit voor verdeeling van Indië in „autonome nationale staten”. Hij zeide, dat een verdwijnen van het Britsche bestuur tot een chaos in Britsch-Indië zou leiden. „Deze oplos sing zal bovendien een vriendschappe lijke regeling van het vraagstuk der minderheden door schikkingen tus- Heen en weer van Amerika naar Europa zonder tusschenlanding De militaire autoriteiten te Washing ton hebben medegedeeld, dat op het oogenblik in de Douglas-fabrieken het grootste militaire vliegtuig ter wereld in aanbouw is. Het is een viermotorig toestel van 70 ton, dat naar Europa en terug kan vliegen zonder een tus schenlanding te maken. Dezen zomer zullen proeven worden genomen. De vleugelwijdte bedraagt 63 meter, het toestel kan een bommenlast van 28 ton medevoeren en heeft motoren tot een totaal van 6000 pk. De actie-radius zal tienduizend kilo meter bedragen, de snelheid meer dan 320 km. De bemanning zal uit tien koppen bestaan. Schacht te Berlijn. In bevoegde Duitsche kringen ver klaart men, dat Schacht zich thans te Berlijn bevindt, waar hij sedert 14 da gen vertoeft. schen het Mohammedaansche en het Hindoesche Indië gemakkelijker maken, waardoor de rechten en belangen van Mohammedanen en verschillende andere minderheden redelijker en doel matiger gewaarborgd zouden worden. Hij zeide: „Het Mohammedaansche Indië kan niet toestemmen in een con stitutie, welke onvermijdelijk zou lei den tot een Hindoe-meerderheid in de regeering. Het samenbrengen van Hindoes en Mohammedanen onder een democra tisch stelsel, dat den minderheden wordt opgelegd, kan slechts een Hindoe- regeering beteekenen. Een democratie van de soort, zooals die door het con gres wordt voorgestaan, staat gelijk met een volkomen vernieling van wat het kostbaarste in den Islam is. Van de werkwijze der provinciale constituties hebben wij in de afgeloopen 2% jaar ruimschoots geleerd en een herhaling van een dergelijke regeering moet lei den tot burgeroorlog en het ontstaan van particuliere legers.” Jinnah noodigde Gandhi uit als ver tegenwoordiger der Hindoes met hem te overleggen over een regeling. Gistermorgen zijn in Kroatië twee spoorwegongelukken gebeurd. Bij Iwa- nitsjgrad reed ue uit Belgrado komen de Orientexpress op een rangeerenden goederentrein, daar de machinist in den mist voorbij het stopsignaal ge reden was. De beide locomotieven vie len omver. Zes goederenwagons wer den vernield. Een wagon van de Orientexpress werd zwaar bescha digd. Tal van personen liepen lichte verwondingen op. Onder de passagiers ontstond een paniek. Het andere ongeluk gebeurde bijna op dezelfde plek, waarop j.l. Zondag bij Zaluka een trein in een rivier werd geslingerd. Een geheel rotswand is thans weer over een lengte van 50 meter op de spoorlijn neergekomen. De machinist kon den trein niet meer tot stilstand brengen, doch gelukkig werd de machine geremd door het puin en gesteente. Eenige wagons ontspoorden. Tien personen werden licht gewond. De reis van de Queen Mary’, Opvarenden van het stoomschip „Berkshire” hebben bij aankomst in Boston verkaard, dat de „QueenMary" hen Donderdagmiddag was gepasseerd op korten afstand van de kust van New Yersey in Zuidoostelijke richting, met een geweldige vaart, welke ge schat werd op 35 mijl. logsvliegtuigen van het nieuwste mo del, welke door het Amerikaansche leger besteld waren, beschikbaar te stellen. Gemeld wordt, dat in beginsel overeenstemming bereikt is, waarbij door de aanvullende vliegtuigaankoo- pen der geallieerden tot een bedrag van bijna een milliard dollar, de Amerikaansche productie-capaciteit zoodanig wordt opgevoerd, dat het niet langer noodig is groote voorraden vliegtuigen in reserve te houden, en dat dientengevolge vele door het Am®- rikaansche leger bestelde toestellen ter beschikkiung kunnen worden F1 steld van de geallieerden. Oproeping van dienstplichtigen versterking van Gotland Hedenmorgen is de Hongaarsche ministerpresident graaf Teleki in Ro me aangekomen. Hoewel de aankomst een particulier karakter droeg, was het station getooid met de vlaggen van beide landen. De minister van buiten- landsche zaken, graaf Ciano, was ter verwelkoming aanwezig. Oud-minister de Schrijver opvolger van Sap United Press verneemt uit Brussel, dat Auguste de Schrijver, oud-minis ter van landbouw en binnenlandsche zaken, benoemd is tot minister van economische zaken, als opvolger van wijlen minister Sap. Men verwacht hedenmiddag de offi- cieele bekendmaking, aangezien de re geering wenscht te wachten totdat de begrafenisplechtigheden van Sap, wel ke vandaag plaats hadden, zijn be ëindigd. De Schrijver is afgevaardigde van de Vlaamsche Katholieke partij. Naar Reuter uit Stockholm meldt, is Zweden begonnen aan een groote actie tot uitbreiding van zijn verdediging. Tot de nieuwe maatregelen, welke daartoe vandaag gemeld worden, be- hooren 1. De benoeming van een nieuwen en jongeren opperbevelhebber in den persoon van den generaal-majoor Ivar Holmquist. 2. Tienduizend dienstplichtigen, die nog geen militaire opleiding hebben genoten, worden opgeroepen om 150 dagen dienst te doen. 3. Sommige categorieën van de lich tingen 1937 en 1938 der dienstplichti gen voor de marine zijn opgeroepen. 4. De voorpost van de Zweedsche verdediging in de Oostzee, het eiland Gotland, is krachtiger versterkt dan ooit in de geschiedenis het geval was. 5. In het Noorden is het fort Bo den, dat van vitale strategische betee- kenis is, onlangs geïnspecteerd door een gezelschap officieele personen, die het „onneembaar” noemden. Duitsche luchtaanval op EngelscJ lichtschip Welles heeft het druk. Toen Sumner Welles gisteren aan boord van de „Conte di Savoia” te Gi braltar aankwam, wilde hij geen en kele verklaring afleggen. De scheepsofficieren zeiden, dat Wel les voortdurend rapporten, bestemd voor Roosevelt, dicteert. Men ziet hem zelden buiten zijn appartement. De Noorsche gezant te Berlijn heeft het Duitsche ministerie van buitenland- sche zaken een nota overhandigd, waarin de Noorsche regeering ver klaart, dat zij met groote ongerustheid de methodes van de oorlogvoering ter zee, welke het verlies van schepen tot resultaat hebben, heeft gadegeslagen. Tot deze schepen behooren de „Enid”, „Songa”, „Tempo” en „Eika”. De Noorsche regeering is van meeening, dat zij, zich houdende aan de regels van het Volkenrecht zoowel als aan die van het Duitsche prijzenrecht, be voegd is te eischen, dat neutrale sche pen, welke ladingen naar Noorwegen brengen, niet worden blootgesteld aan aanvallen door de Duitsche strijdkrach ten. De Noorsche regeering meent, dat dit evenzeer moet gelden voor Noor sche schepen, welke tusschen andere neutrale landen varen of die op weg zijn naar een land, dat met Duitsch land in oorlog is, zoolang zij geen con trabande aan boord hebben. De Noorsche regeering staat op het standpunt, dat, wanneer uit de docu menten blijkt, dat de lading Noorsche eigendom is, het volkenrecht den Duit- schen strijdkrachten geenszins toestaat neutrale schepen tot zinken te bren gen alleen op het motief, dat die sche pen gedurende de reis mogelijk naar een vijandelijke contrólehaven worden gebracht. Voorts wordt in de nota voorgesteld, dat zoo spoedig mogelijk tusschen hei de landen besprekingen zouden worden geopend met het doel, de Noorsche scheepvaart minder gevaarlijk te ma ken en te verzekeren, dat Noorwegen zijn voorraden ontvangt. Een Duitsch vliegtuig heeft gist», ochtend getracht het lichtschip „Cm. mer Knoll” te bombardeeren. Dit licht schip ligt 25 mijl uit de Engelsche kust en heeft geen middel van com municatie met het vasteland. Het is ongewapend. Naar Reuter meldt, heeft de co^ mandant van de Britsche onderzeebw die de „Heddernheim” tot zinken heeft gebracht, dit vaartuig geruimen tijj achtervolgd alvorens het aan te hoc. den, omdat er zware zeeën liepen het mistig weer was en hij besefte, dat de bemanning weinig of geen kans op' redding zou hebben, indien zij toen genoodzaakt zou zijn geworden in reddingbooten te gaan. De commandant van de duikboot heeft daarom ?e. wacht, totdat de „Heddernheim" dieft, ter bij de Deensche kust was gekomen. Wetende, dat de bemanning bijna zeker veilig zou zijn, heeft de commandant daarop het Duitsche schip opgevangen en de bemanning gelast in de sloepen te gaan. De minister van buitenlandsche ken, Arita, heeft in het parlement F antwoord op een reeks interpellatie „Het is de politiek der regeering, zeide hij o.a., buiten het Europe*#11 conflict te blijven. Het niet-aanvav pact tusschen Duitschland en de jet-Unie is niet van invloed Sewees' het antikominternpact tusschen M*; Duitschland en Italië. Italië »1 licht eerlang het nieuwe Chin**' bewind te Nanking erkennen. 0*^ 'in* gr een Gisteren werd vernomen, dat drie Noorsche zeelieden den dood hebben gevonden tijdens een aanval door tien Duitsche vliegtuigen op een -konvooi aan de Noordoostkust van Schotland op Woensdagavond. Zij maakten deel uit van de bemanning van het stoom schip „Torrallise”, dat gisteren een Schotsche haven is binnengeloopen. Bovendien werden de kapitein en een matroos gewond. Deze zijn in een ziekenhuis opgenomen. Het Duitsche nieuwsbureau meldt uit Berlijn: In het buitenland is gemeld, dat de rijksminister van economische zaken. Walther Funk, om gezondheidsredenen zal aftreden. Bovendien verluidde, dat tusschen veldmaarschalk Göring en na de .■•■■■■■■■■■■■■■■■■a f en VIRGINIA AANGEDRONGEN WORDT OP BEVEI LIGING VAN DE NEUTRALE SCHEEPVAART. DRIE DOODEN BIJ EEN ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. DREIGEND GEVAAR VAN OVER- STROOMINGEN. DE DADER VOOR DE RECHTBANK. MOHAMMEDA ANSCHE BOND EISCHT AUTONOMIE. TWEE SPOORWEGONGELUKKEN IN KHOATIË. GRAAF TELEKI IN ROME AANGEKOMEN. VERKLARING VAN MINISTER ARIT*- GERUCHTEN OVER HET AFTREDEN VAN MINISTER FUNK TEGEN GESPROKEN. 03 □nn HINDERT niet, ER IS \V| HEEMAF IN HUISA/

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2