Engeland de van in De Russen nemen bezit Wiborg van buitenland Verscherpt optreden Scandinavische wateren No. 17527 rl 940 Duitsch schip getorpedeerd Weer een Dinsdag 26 Maart. BELANGRIJKSTE NIEUWS Finland’s verliezen Britsche kabinets- verwacht Londen inzake schen- J ding der territoriale wateren Noorsch protest te J r -1— Fransche legerberichten Duitsche legerberichten Burgers door vreemd vliegtuig getroffen PRIJS DEZER COURANT: blad ƒ4.—, wijziging een defensief ver- aan BINNENLAND zijn de Ruim 15.000 dooden De overdracht van Hangö. Dit nummer beslaat uit VIJF bladen -4 EERSTE BLAD* --I-- Engeland besloten de blokkade- lekken te sluiten Britsche oorlogsschepen dringen Noorsch gebied binnen Radioboodschap van lord Halifax tot het Finsche volk Het plan van ten Noordelijke alliantie work nog steeds bestuieerd Zweden breidtop groöte schaal zjjn deiensie uit Een Duitsch vredesoffensief, dat eindigde in een hevig vuurgevecht van de Uit goed ingelichte Scandinavische bron verneemt United Press, dat Brit sche vlooteenheden zeer actief zijn in het Skagerrak, blijkbaar met het doel Het Britsche toezicht in het Skagerrak. Denemarken deed stappen te Londen en Berlijn inzake het optreden der oor logvoerenden tegen de neutralen. Eerste blad, pag. 2* Noorwegen protesteerde te Berlijn tegen luchtaanvallen op schepen. Eerste blad, pag. 2. De geruchten houden aan inzake een wijziging in het Britsche kabinet Eerste blad, pag. L De Russen hebben bezit genomen van Wiborg. Men is bezig aan het herstel van de stad. Eerste blad, pag. 1* lersche gevangenen zijn in de gevan genis van Dartmoor aan het muiten ge slagen. Eerste blad, pag. 2, De IJmuider treiler „Protinus” IJm. 85 is door onopgehelderde oorzaak ge zonken. Een Britsch oorlogsschip heeft acht opvarenden gered. Drie man wor den vermist. Vijfde blad, pag. 1< Te Rotterdam en te Rucphen moordaanslagen gepleegd. Derde blad, pag. 1* Te Monster is een oude vrouw in haar woning overvallen en beroofd. De dader en zijn medeplichtige zijn gearresteerd. Eerste blad, pag. 4 Zweden breidt zijn defensie uit Eerste blad, pag. L Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 de het Zweedsche volk aan, Finland te helpen bij het opbouwwerk. De Deensche Rotaryclub heeft het initiatief genomen voor een interna tionale hulpactie voor Finland. Het plan komt hierop neer, dat ieder van de ongeveer 200.000 Rotarians ter we reld zich voor drie jaar zou verplichten om ongeveer 1 procent van zijn inko men ter beschikking te stellen voor den wederopbouw van Finland. In Rotary- kringen te Kopenhagen gelooft men, dat de genoemde bijdragen in drie jaar ongeveer 150 millioen kronen zouden opbrengen. Voor ’s-Grave^age bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki", „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijfcad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode- ider Modeblad ƒ3.75. Buitenland ƒ9.—. Landen waarop het verlaagd interï^drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldi Beperkt oorlogscomité, waarin ook Churchill zitting heeft i - - - De „Daily Express” meent te weten, dat Chamberlain vermoedelijk een oor- logskabinet zal vormen van vijf „groote mannen” („a big five cabinet”), be staande uit hemzelf, Halifax, Simon, Churchill en Hoare. Waarschijnlijk zou Churchill minister zonder porte feuille worden en in dit oorlogskabinet leger, vloot en luchtmacht vertegen woordigen en eveneens het departe ment van oorlogsproductie. Lord Chat field zou aan marine komen in de plaats van Churchill. Tot dusver heeft Chamberlain geen leiders van de Labourparty uitgenoo- digd om tot de regeering toe te treden. Er zijn geen aanwijzingen, dat Cham berlain dit alsnog wenscht of van plan is, en een mogelijk verzoek van Cham berlain in deze richting zou waarschijn lijk worden afgewezen. Sovjet-politie patrouilleert door straten, terwijl soldater en arbeiders de gebouwen herstellen BUITENLAND Britsche oorlogsschepen hebben in het Skagerrak wederom een Duitsch schip, de „Edmund Hugo Stinnes” ge torpedeerd. Noorwegen protesteerde te Londen tegen het aanhouden van Duit* sche schepen in de Noorsche wateren. Eerste blad, pag. I» Qn te zijn, daar ■n vooraf nauw- Het Fransche legerbericht van gis terochtend luidt: „Een kalme nacht aan het geheele front. Gisteren heb ben wij bij een plaatselijk gevecht eent ge gevangenen gemaakt.” Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: Plaatselijke actie van de artillerie op verscheidene punten aan het front. Infanterievuur over den Rijn. Activiteit van de luchtmacht aan, beide zijden. Het Fransche legerbericht van he denochtend luidt Een onzer posten heeft een plaatse* lijken aanval ten Zuiden van Warndt afgeslagen, De luchtmacht heeft haar activiteit gedurende den nacht voort-, gezet Radio Moskou meldt, dat de eerste 600 kolonisten te Wiborg aangeko men zijn. Zij werden voorafgegaan door 2000 bouwarbeiders uit Leningrad. Deze 600 personen zijn per trein uit Leningrad aangekomen. De reis duur de 6 uur. Het zijn voornamelijk perso nen, die verbonden zijn aan staatswin kels en andere officieele instellingen. Zondagavond hebben de Duitschers langs den Rijn een groot vredesoffensief ingezet, meldt Havas. Aan het front hebben de Duitschers steeds propaganda gemaakt, vooral langs den Rijn, door middel van spandoeken of van vlug schriften, die uit vliegtuigen werden neergeworpen. Zondag werden beide middelen in grooten omvang gebruikt. Vlugschriften sneeuwden neer en in de boomen aan den overkant van den Rijn en langs muren werden spandoeken aangebracht, terwijl luidsprekers overal pacifistische leuzen deden hooren. AI spoedig werd deze propaganda van Fransche zijde met een welonderhouden De Russische troepen trek ken uit het Noorden terug. De terugtocht van de Russische troe pen uit het Noorden van Finland is begonnen en duurt ononderbroken voort. De troepen worden te Petsamo geconcentreerd waar zij wachten om naar het Oosten te worden verscheept De Britsche minister van buiten- landsche zaken, lord Halifax, heeft in de Finsche nieuwsuitzending van den Britschen radio omroep ’n mededeeling laten voorlezen, waarin hij verklaart, „Indien anderen de vastberadenheid van Finland, 't onheil en de barbaarsch- heid te weerstaan, zouden hebben ge deeld op de eenige manier, welke thans aan de beschaving is overgebleven door de kracht der wapenen zouden de burgers van onze beide landen thans zij aan zij hebben gestreden voof de gemeenschappelijke zaak. Wanneer onze overwinning bevochten zal zijn, zal Finland ongetwijfeld deelen in de voordeelen, welke zullen voortkomen uit de vestiging van dien duurzamen en rechtvaardigen vrede, welke, naar de Britsche premier en de president der Vereenigde Staten beiden hebben verklaard, de eenige vrede is, die mo gelijk is.” Op den terugweg heeft de vijand in acht gevallen Nederlandsch rechts gebied geschonden in den tijd tusschen 11 uur 45 en 2 uur 45. United Press meldt uit Londen, dat men verwacht, dat in de eerstvolgende dagen nieuw licht geworpen zal wor den op de houding van Engeland ten opzichte van de neutralen, nu de En- gelschen klaarblijkelijk besloten zijn het lek in de blokkade, waardoor Duitschland voorraden uit Scandinavië betrekt, te sluiten en door de Noorsche aankondiging, dat er in twee gevallen schending van de Noorsche wateren door Engelsche torpedojagers heeft plaats gevonden. Men gelooft, dat het .torpedeeren van de „Heddernheim” en de „Stinnes” het eerste resultaat is om PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct; Dienstaanbiedingen 70 ct -* Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. comité voor Finland, waarvan de kroonprins voorzitter is. Spreker spoor- In een officieel Finsch communiqué over de overgave van Hangö in den nacht van Vrijdag op Zaterdag wordt medegedeeld, dat op verlangen van de sovjet-Russische bezettingscommissie het personeel van de electriciteitscen- trale en waterleiding in dienst is ge bleven, geholpen door een Finsch ver bindingsofficier. Slechts weinig Russische troepen zijn per vliegtuig te Hangö aangekomen om de stad over te nemen. Zij hebben de openbare gebouwen bezet. De zware ijsgang verhindert de Russische oor logsschepen troepen aan land te zetten. Met de bezetting van Hangö, de Ka- relische landengte en andere gebieden is thans aan alle territoriale voorwaar den van het vredesverdrag voldaan. Alleen moeten de Russen zich nog uit Petsamo terugtrekken. Dat moet vol gens de overeenkomst op 10 April ge schieden. De hulp aan Finland. De kroonprins van Zweden heeft in een radiorede over de hulp aan Fin land medegedeeld, dat in Zweden met toestemming van koning Gustaaf het hulpwerk voor Finland is geconcen- le goedk. abonn.prijzen. Afz. nummer» 5 ct, fr. p. post 10 ct De Duitsche kolenboot „Edmond Hugo Stinnes” uit Hamburg is Zater dagnacht op de Noordzee, buiten Thornsminde aan de Westkust van Jut land, tot zinken gebracht door een Engelsche onderzeeboot. De bemanning is in reddingbooten aan land gekomen. Twee gewonden zijn in een ziekenhuis opgenomen. De gezagvoerder is boord gehouden van de duikboot. Reeds patrouilleert de sovjetpolitie door de straten van Wiborg, terwijl de Russische soldaten zich nog steeds be zighouden met het wegruimen van puin. Verscheidene gebouwen zijn reeds bewoonbaar. Als tijdelijk burgemees ter is commissaris Klimentief benoemd. De troepen zijn in de kazernes naar het schijnt voor een langdurig ver blijf onder gebracht. Binnenkort worden nog vijfduizend arbeiders verwacht om bij den weder opbouw der fabrieken behulpzaam te zijn. Een vreemd vliegtuig, welks natio- naliteitskenteeken door drie concen trische cirkels wordt gevormd, heeft Zaterdagmiddag op zeer geringe hoog te boven het kustgebied van Nyminde- gab gevlogen en uit machinegeweren gevuurd. Vijf burgers, die in de weide aan het jagen waren, verklaarden, dat de schoten op hen gericht waren. Geen hunner werd gewond. Geen Britsch vliegtuig. De Britsche legatie te Kopenhagen is door de Britsche regeering gemach tigd te verklaren, dat het vliegtuig met de drie concentrische cirkels zeker geen Britsch toestel is geweest Het Duitsche legerbericht van giste ren luidt: Aan het Westelijk front is de dag rustig verloopen. De luchtmacht heeft haar verkenningen boven Frankrijk voortgezet. Bij de grenscontrole in de nabijheid van Zweibrucken is een Fransch verkenningsvliegtuig door Duitsche jachttoestellen neergeschoten. Het Duitsche legerbericht van heden luidt: Aan het Westelijk front geen bijzon dere gebeurtenissen. In de omgeving van Saarbrücken is bij een luchtgevecht tusschen Duitsche Messerschmidt-jagers en Fransche Mo ran-vliegtuigen een vijandelijk vlieg tuig neergeschoten. In den nacht van 24 op 25 Maart heeft de Duitsche luchtmacht succes volle verkenningsvluchten ondernomen boven Noord- en Oost-Frankrijk zonder op vijandelijken af weer te stuiten. Terzelfdertijd zijn vijandelijke vlieg tuigen over Midden- en Zuid-West- Duitschland gevlogen, waarbij op den heen- en terugweg meermalen Neder landsch, Belgisch, Luxemburgsch en Zwitsersch gebied geschonden werd. Nader wordt gemeld, dat het Duit sche schip eerst Zondagmiddag is ge zonken. In den morgen zijn nog een aantal leden van de bemanning met een visschersvaartuig naar het schip gegaan om nog iets van hun eigendom men te halen. De bemanning bestond uit 21 personen. Het schip was op weg naar een Deensche haven met een lading cokes. Het wrak ligt ongeveer 3 mijl uit de kust en is gevaarlijk voor de scheep vaart In een Noorsch officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de Britsche marine drie malen gedurende de laatste 4 dagen getracht heeft om Duitsche sche pen voor de Noorsche kust te onder scheppen. Minstens tweemaal zijn ze de Noorsche territoriale wateren binnen gevaren, doch de Noorsche marine heeft hen telkens daaruit verjaagd. De Noorsche gezant heeft bij de Britsche regeering geprotesteerd tegen verschillende gevallen van schending der Noorsche neutraliteit in de afge- loopen dagen. Al deze gevallen worden thans bestudeerd. Op de Noordzee is het Deensche vrachtschip „Britta” gezonken, tenge volge van vijandelijke actie. Dertien opvarenden worden vermist. Een En gelsche marine-trawler liep bij de Schotsche kust op een mijn. De beman ning werd gered. Eerste blad, pag. 2, Deensche vrijwilligers te Kopenhagen teruggekeerd. Vierhonderd Deensche vrijwilligers zijn uit Finland te Kopenhagen terug gekeerd. De mannen, die nog de Fin sche uniformen droegen, vertelden, dat zij juist gereed waren om naar het front te vertrekken, toen de vrede werd gesloten. Er zijn nog ongeveer 600 Denen in Finland gebleven, om daar dienst te blijven doen. De kwestie van bond tusschen de ^Noordelijke staten blijft de' betrokken regeeringen bezig houden. Ondanks 1 it verzet van Rus sische zijde is het draagstuk nog niet de baan, hoev^l het tijdstip van totstandkoming van zulk een bondgenootschap 'tiafr een verre toe komst schijnt versa! men het voor en tt keurig wil bestudeer^. De Zweedsche prenfe in een rede over politiek te Stockholn over grooter gebied te trachten de Duitsche bevoorrading te breken, het geen de Britsche oorlogsschepen onver mijdelijk dwingt nabij de neutrale wa teren actief te worden. Men legt er den nadruk op, dat de door de Engelschen inzake de „Hed dernheim” en de „Stinnes” gevolgde procedure geheel in overeenstemming was met de belangrijke schikkingen, die de voorziening in de veiligheid van de bemanning vraagt. Velen vragen zich echter af in hoeverre in verband met de herhaalde Duitsche overtredin gen en het falen van protesten van de neutrale regeeringen, Engeland zich thans gerechtigd zal achten tot ingrij pender maatregelen, zooals de on schendbaarheid van de territoriale wateren. In Engeland vindt men, dat Duitsch land een oneerlijk voordeel verkregen heeft ten opzichte van de Brittten, die steeds de wet in het oog houden en er komt steeds meer neiging de Brit sche politiek liever te baseeren op alge- meene voorschriften van menschelijk- heid dan han den legalen band te leggen. om te verhinderen, dat Scandinavische ijzer- en ertsvoorraden Duitsche ha vens zullen bereiken. Het tot zinken brengen van Duitsche koopvaarders en het bevel, dat andere Duitsche sche pen hebben gekregen, om naar hun havens terug te keeren, wijst erop, dat de Engelsche campagne succes heeft. Naar verluidt, zou Engeland kleine, snelle torpedojagers, maar ook zware torpedojagers naar Skagerrak hebben gezonden. Gezien de order om terug te keeren zullen de Duitsche schepen ver moedelijk wel weer de oude route vol gen- langs de kust van Noorwegen en Zweden. Dit wordt bevestigd door be richten uit Zweedsche scheepvaartkrin- gen, dat de Duitsche vrachtbooten, komende uit Narvik, thans weer bin nen de territoriale wateren blijven. De Britsche activiteit zal echter de trans porten niet kunnen verhinderen, tenzij de blokkade wordt uitgebreid en En geland de Noorsche territoriale wate ren zal schenden. Noorwegen wenscht echter geen herhaling van de Altmark- affaire. De mogelijkheid van een Duitsche tegenactie wordt door deze maatrege len natuurlijk groot. Op welke wijze valt nu niet te voorzien, wellicht door luchtaanvallen of aanvallen van de Duitsche vloot op de Engelsche. Te Helsinki zijn officieele cijfers ge publiceerd over de zware verliezen, welke Finland op elk gebied geleden heeft, als gevolg van de 3j maand oorlog. Ruim 15.000 man van de keurtroepen zijn gedood, er zijn naar schatting tus schen de acht en tienduizend oorlogs- weduwen en 20.000 a 30.000 weezen. Dakloos geworden zijn 525.000 men- schen. De Russische vliegers hebben 64.000 bommen laten vallen, welke 122 stee nen huizen vernielden en 364 bescha digden. Voorts werden 1460 houten huizen vernield en 2619 beschadigd. Vier ker ken zijn door brand vernield, vijf be schadigd. Er zijn 46 hospitalen gebom bardeerd, waarvan een direct geheel vernield werd, zeven tot den grond toe afgebrand zijn en twaalf zwaar bescha digd werden. De schade door de Rus sische bombardementen aangericht wordt op twee milliard Finsche marken geschat. Aan steun werd uitgekeerd 200 mil lioen Finsche mark, waarvan 24 mil lioen uit de Vereenigde Staten afkom stig was. De waarde van het afgestane Wiborg wordt op twee milliard Finsche mark geschat. Overwogen wordt, aan elk gevlucht gezin tien h.a. land af te staan. Het Duitsche vrachtschip „Ostpreus sen”, metende 5000 ton, is aan den grond gezet op bevel van den kapitein bij Skallerup aan de Noordwestkust van Jutland duizend meter uit de kust. De kapitein heeft dit bevel gegeven omdat in de ruimen drie meter water stond tengevolge van een lek, dat het schip eerder had opgeloopen toen het aan den grond liep nabij den vuur toren van Rubjaerg Knude. Dit eerste lek zou veroorzaakt zijn, doordat de kapitein een zigzag-koers volgde, teneinde, naar verluidt, te ont komen aan Britsche oorlogsschepen, die zouden kruisen in de Jammer Bocht. Daarna heeft de kapitein op dracht ontvangen om naar Esbjerg te varen om de noodige herstellingen aan het schip te laten verrichten, maar het zware lek maakte het onmogelijk, dat het schip zoover kon komen. Vol gens de laatste berichten zou de be manning aan boord blijven om de pompen te bedienen en te trachten het scnip weer vlot te krijgen. De „Ostpreussen” vervoerde 4000 ton kolen van Bremen naar Zweden. Het Deensche blad „National Tiden- de” schrijft, dat een niet geïdentifi ceerd zusterschip van de „Edmund Hugo Stinnes”, dat in Noordelijke richting voer met een lading kolen, gisteren aan den grond heeft gezeten ten Zuiden van Hirtshals aan de kust van Jutland, terwijl het klaarblijkelijk poogde evenals de „Ostpreussen”, bin nen de territoriale wateren te blijven wegens de bedreiging der Britsche vlooteenheden. Na een half uur slaag de het schip er in om op eigen kracht weer vlot te komen en den koers naar het Noorden voort te zetten. Het was klaarblijkelijk onbeschadigd. Het Duitsche legerbericht van Zon dag luidt: Aan het Westelijk front plaatselijke bedrijvigheid van artillerie en ver kenners. Het luchtwapen heeft, ondanks de zeer ongunstige weersomstandigheden, verkenningsvluchten boven Oost- Frankrijk gemaakt. In den nacht op Zondag zijn tal van vijandelijke vlieg tuigen naar Noord-West-Duitschland gevlogen en naar den sector Moezel- Rijn. Een Vickers-Wellington vliegtuig voor den langen afstand werd door Duitsch luchtdoelgeschut omlaag ge schoten. ■r Hanssen heeft buitenlandsche gisteravond dit 1 probleem aangeroerdj Hij verklaarde o.a., dat de versterki^ van de Noord- sche samenwerking teeds actueel is geweest. Het ligt vor de hand, dat het zich in de verwaïle tijden van dit oogenblik opnieuw Dordoet en het kon geen verwonderinj wekken, dat de Finsche minister vai buitenlandsche zaken, Tanner, behale den weder opbouw van Finland ok de kwestie van een defensief vertond ter sprake bracht Hansson kon ich bereid ver- klarerr tot samenwerking voor een onderzoek, natuurlijk ander iets defi nitiefs te beloven dienaangaande, voordat dit onderzoek zou zijn inge steld. Hij wees er op, dt een defensief bondgenootschap onverrijdelijke gevol gen heeft voor de militire organisatie in de deelnemende land o. Voortgaande zeide Haigson Uit het geen gebeurd is, heeft g$n der Noord- sche volken de conclude getrokken, dat de Noordsche samenverking haar waarde heeft verloren of ipgegeven is. Integendeel, men wil de rrogelijkheden bestudeeren om aan deze samenwer king een dieperen zin en tastere vor men te geven. Ook de Zweedsche minster van landsverdediging, Sköld, heift dezer dagen in een rede te Malmö (esproken over het voorgenomen bondgeiootschap tusschen Zweden, Noorwegen en Fin- land. Hij zeide o.a., dat het raadzaam is deze kwestie niet te oveihaasten. Het is beter niet meer te beloven dan men later zal kunnen vervullen. Vaststaat echter, aldus vervolgde Sköld, dat of Zweden zich al dan niet bij een dergelijke alliantie zal aanslui ten, het duidelijk is dat Zweden zijn defensie moet versterken. In 1920 en volgende jaren leek het van zelf sprekend, zeide hij, dat de uit gaven voor de bewapening beperkt werden, doch op het oogenblik is het tegenovergestelde noodzakelijk. Alle be schikbare krachten moeten worden ge bruikt om de landsverdediging te ver sterken. In de militaire luchtmacht heeft men een uitgebreid programma van versterking uitgevoerd. In grooten getale zijn alle soorten vliegtuigen ge kocht of gebouwd, zooveel mogelijk vliegers worden opgeleid en vliegtuig- bases zijn aangelegd. In twee jaar zal de luchtmacht meer dan drie maal zoo sterk zijn. Wat de vloot betreft, zoover de industrie toelaat zijn oorlogsbodems besteld en ook het personeel wordt uit gebreid. Aan de kust worden nieuwe forten gebouwd en het personeel van de kustartillerie wordt vermeerderd. Voor het landleger wordt in steeds sneller tempo materiaal gekocht, de industrie wordt hierbij steeds meer in geschakeld en binnenkort zullen de grootste behoeften zijn gedekt. Verder worden ook te land versterkingen aan gelegd. Alle recruten van de troepen in eerste linie hebben een aanvullende opleiding gehad, de lichting 1939 zal een aanzienlijk langeren diensttijd ver vullen en hetzelfde is het geval met de lichting 1940. De reservisten van de oudere lichtingen zullen eveneens on der de wapenen worden geroepen. Ook wordt een nieuwe organisatie vah het leger overwogen. De kosten voor de Zweedsche defen sie bedragen 700 millioenen kronen meer dan aanvankelijk was vastge steld. Ook al zou het defensief verbond door buitenlandschen druk bezwijken, Voor dat het verdrag geteekend zou worden, is Zweden van plan alle militaire maatregelen te treffen, welke het verbond noodig zou hebben ge maakt. De regeering te Stockholm heeft daartoe o.a. bestellingen aan munitie, zware artillerie en tanks gedaan bi; Duitsche fabrieken. Een speciale Duit sche commissie, die vorige week te Stockholm vertoefde, heeft deze op dachten afgesloten. DENEMARKEN. Russische troepen te Leningrad terugge keerd. De eerste afdeelingen Russische troe pen, welke in Finland hebben gestre- treerd in de organisatie van het rijks- den zijn te Leningrad teruggekeerd. Zij werden op plechtige wijze ontvangen. HAAGSCHE COURANT Mr I I I I I I I I t I Bijkantoren: Scheveningen, Kelzerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor* boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr, 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 GEEN HUNNER GEWOND. OVERHCHT

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1