SPORT HAAGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 27 MAART 1940. DERDE BLAD, PAGINA 3. HAAGSCHE VOETBALBOND i LD, “rm“1 BEDRIJFSVOETBAL IN DEN H. V. B. WATERPOLO. FLINKE ZEGE VAN Z.U.N. BONDSDAG VAN DEN C.K.B. R. K. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND AMSTERDAMSCHE PLOEG SAMENGESTELD op de Voor den wedstrijd tegen den Haag. Wedstrijdoverzicht POSTDUIVEN-LAAKKWARTIER 1—I TERLAAK—R.V.C. 5—3 RIJSWIJK—O.B. 2—2 OR. BLAUW—’s-GRAVENZANDE 1—0 DUNO—CELERITAS 3—2 ARCHIPEL—V.C.S.T. 4—1 R.Z.C. met 81 verslagen. SCHEVENINGEN—TONEG1DO 8—1 VOETBAL. den het KORFBAL. eeretitel een overwinning, waardoor WIELRENNEN. zege Doordat DIVERSEN. Eclatante overwinning van Paraat en W.B.B. 1 1 0 HAAGSCHE KANTOORVOETBAL- BOND. DE HAAGSCHE SCHEIDSRECHTERS GAAN OP TOURNEE. VETERANEN RENNERSCLUB „FELIX”. 9 9 12 10 9 10 12 11 8 8 10 13 12 12 9 11 12 12 10 9 11 12 12 11 11 12 9 9 10 10 11 13 13 11 12 12 12 9 12 9 9 8 7 5 5 4 3 3 3 2 1 8 8 6 5 5 5 2 3 1 1 8 7 6 5 4 2 0 1 0 0 2 4 2 2 1 1 2 2 2 2 1 1 1 1 3 4 3 5 7 7 5 5 1 4 3 3 2 4 7 7 7 7 29—15 40—22 28—22 28—22 22—17 24—20 24—37 34—37 14—35 17—27 50—14 41—d4 30— 20 31— 25 25—30 13—25 51—18 35—19 42—13 47—24 34—32 27—42 16—21 13—46 20—39 15—46 P. 17 17 15 14 12 12 7 7 4 3 9 9 8 7 7 6 10 9 9 7 4 4 3 1 1 0 10 7 5 4 6 4 3 3 1 2 1 0 4 3 3 5 5 3 4 5 6 8 2 1 2 5 4 3 P 16 15 14 11 10 8 8 7 5 4 P- 22 20 19 15 10 10 8 4 3 1 P- 21 15 14 12 12 11 9 8 6 6 4 P. 16 15 12 10 10 8 R.C.D. St. Ignatius Activitas P. 15 15 12 0—0; 2—0; 1—0; 0—2; Zondag is door „Felix” de traditioneel» eieren-rit verreden, welke een spannend verloop heeft gehad. In de A.-klasse* mocht het P. Boon gelukken de eerste plaats te bezetten vóór Stoop, Vermaas, P. Tork en v. d. Tooien. De uitslag van de B.-klasse is: v. d. Burgh vóór Rein hard, Visser en van Buuren. Zondagmor gen 9 uur is de bijeenkomst in café de Landbouw einde Bezuidenhout, over de spoorlijn, voor het houden van een trai- ningsrit. V.V.L. Volendam Zwal. Vooruit G. V.O. E.M.M. Fortitudo de Meer V.V.A. H. M.S. N.E.A. In de Westelijke haar Het aan weerszijden goede aanvallen. Na een half uur spelen wordt uit een afgeslagen aan val van O.B de bal goed aan linksbuiten Vos afgegeven, die er tusschen uit gaat en met een schitterend schot Rijswijk de leiding geeft. Na de rust komt O.B. gevaarlijk opzet ten en haar middenvoor straft een fout der achterhoede van Rijswijk af (11). Niet lang daarna wordt uit een ver schot van den midhalf van O.B. door verkeerd opstellen van den keeper van Rijswijk de stand 21 voor O.B. Na dit doelpunt be gint Rijswijk meer op den bal te zitten en zij smaakt het genoegen even voor het einde gelijk te maken, dank zij een mooi schot van v. d. Voorn (22). Het Amsterdamsche elftal, dat op Woens dag 3 April op het V.U.C.-veld een licht- wedstrijd tegen den Haag speelt ten bate van het Finsche Roode Kruis, is als volgt samengesteld: Doel: Ferwerda (Blauw Wit). (Blauw Wit) en Cal- ten met hun Rotterdamsche collega’s. Er zal worden gebiljart, geklaverjast enz. Sa menkomst 7.15 uur station Holl. Spoor. Spartaan Santpoort S. J.C. Excelsior H.B.C. G.D.A. D.H.L. D.H.L. T. Y.B.B. Onze Gezellen Blauw-Zwart St. Lodewijk V.V.P. Quick Steps Rava Wilhelmus V.V.L. DONK. Graaf Willem Oliveo Aeolus Fiks zegeviert in de eerste afdeeling. De C.K.B. hield 2en Paaschdag op het sportterrein aan de van Tuyllstraat te Voorburg seriewedstrijden met deelne ming uit het geheele land. De uitslagen van de eerste afdeeling luiden: A: Rotterdam ZuidVES. 01, Tonego Odi 20; VESTonego 20; R”dam ZuidOranje Wit 02; TonegoRotter dam Zuid 02; Oranje WitOdi 0—0, VES—Fiks 0—2; Fiks—Tonego 2—0; Odi— Rotterdam Zuid 0—0; Oranje WitVES 02; Oranje WitTonego 30; Odi—- VES 1—1; Rotterdam Zuid—Fiks 0—1. B: SnelPernix 00; IjsvogelsThor 1—0; KVS—DVV 0—1; Thor—KVS PernixIjsvogels 02; Snel—DVV Ijsvogels—Snel 2—0; DVVThor Pernix—KVS 4—1; KVS—Ijsvogels ThorSnel 30; DVVPernix DVVIJscvogels 12; ThorPernix 00; Snel—KVS 1—1. Eindstrijden: VES—Pernix 2—0; Fiks— Ijsvogels 2—0. Eerste prtfs Fiks, tweede prijs Ijsvogels, derde prijs VES, vierde prijs Pernix. In de Westelijke eerste klas, afdeeling I, heeft Volendam den achterstalligen wedstrijd op V.V.L. in een goede overwin ning omgezet en daarmee den punten- achterstand op de leiders tot één geredu ceerd. De wijdbroeken speelden in eigen huis tegen het Amsterdamsche de Meer, dat weinig in de melk had te brokkelen en met 41 roemloos ten onder ging. Reeds met de rust hadden de Volendam- mers een veiligen 40 voorsprong. Ook Zwaluwen Vooruit boekte een overwin ning. Weliswaar bood V.V.A. in eigen om geving krachtigen tegenstand, doch ten slotte moesten de hoofdstedelingen toch met 21 de vlag strijken. Het hekken- sluitende N.E.A. kreeg een nieuwe neder laag te incasseeren. In Krommenie moes ten de Ouwerkerkers met 20 den vol len buit aan G.V.O. laten, welke stand reeds met de thee was bereikt. Voor den wedstrijd H.M.S.—E.M.M. werd het ter rein afgekeurd, terwijl de ontmoeting V.V.L.Fortitudo van bondswege werd uitgesteld. Uit onderstaanden stand blijkt dat het laatste woord inzake de bezet ting, zoowel van de eerste als van de laat ste plaats, nog lang niet is gesproken. Deze ontmoeting, welke voor beide par tijen en vooral voor Laakkwartier, zeer belangrijk was, is in een draw geëindigd, een uitslag waarmede beide partijen tevre den kunnen zijn, al dient gezegd, dat Laakkwartier eerst in de laatste minuten den gelijkmaker vermocht te scoren. Het was een snelle wedstrijd, waarin de verstandhouding goed was en de span ning dikwijls haar toppunt bereikte. Als de heer v. d. Berg laat tossen, blijkt Jelders gelukkiger dan Kneteman, waar door Laakkwartier de eerste helft met zon er. wind in den rug mag spelen. Van den aftrap af zien wij van beide partijen keu rig driehoeksspel en vooral de gastheeren demonstreeren hiervan aardige staaltjes. Het tempo is bewonderenswaardig. De Loosduiners zijn spoediger ingespeeld, waardoor de stoere Laakkwartier-verdedi- ging haar beste beentje moet voorzetten De verjongde ploeg der Loosduiners speelt pittig, zoodat succes niet kan uitblijven en na 20 minuten spelen weet Kriek een keu- rigen pass van Lunenburg te benutten en met een keihard schot geeft deze den doel man der gasten geen kans (10). In de eerste helft zijn de Loosduiners sterker dan de roodzwarten en de stand 10 met de rust voor de thuisclub is dan ook vol komen verdiend. .Na de thee is het tempo iets minder hoog, doch het blijft een buitengewoon aantrekkelijke wedstrijd, welke zeer rijk is aan spanning. Wij zien bij de thuisclub Dunant een snellen ren besluiten met een keurig schot, hetwelk echter op enkele decimeters doel mist. Dan toont de Laak- kwartier-doelman zijn kunnen, als een gloeiend schot van Kriek door hem keurig wordt gestopt. Laakkwartier komt er ech ter steeds beter in, zoodat de Loosduiners steeds meer in de verdediging worden ge drongen. Beide defensies zijn echter van uitstekend gehalte, zoodat doelpunten als nog uitblijven. Toch wordt tegen het einde de druk op het doel der gastheeren te zwaar, en achtereenvolgens krijgt Laak kwartier vier corners te nemen. Uit één hiervan zien wij v. Orizande hoog over schieten, doch met nog acht minuten spe len, belandt na het nemen van een corner het leer bij v. d. Berg, die zich geen oogenblik bedenkt, en met een keurig schot den gelijkmaker in het net jaagt. 11. Toch moet v. d. Harst, die een uitmun tende backpartij vertolkt, nog éénmaal in grijpen, doch dan zien wij Kneteman ge durende de resteerende minuten herhaal delijk keurig ingrijpen, om zijn doel voor verdere doorboring te vrijwaren. Met Laakkwartier in den aanval komt het ein de van dezen strijd om de leiding der af deeling, welke de roodzwarten nog steeds of weer, behouden. Achter: Wilders denhove (D.W.S.). Midden: Fanger (Ajax) en Stijger Voor: Drager (A.F.C.), van Nol (Blauw Wit), Westphal (Blauw Wit) en Bergmann (Blauw Wit). RENNERSCLUB „DE SPARTAAN”. Bij de op den 2en Paaschdag gehouden trainingsritten van „De Spartaan” werden de volgende resultaten bereikt. A.-klasse 43 k.m.: 1. A. Meinders, 2. A. Vogelzang, 3. P. v. Berkum, 4. R. v. Rijn, 5, C. Key- zer. B.-klasse 43 k.m.: 1. F. Godde, 2. A. Hogedoorn, 3. P. de Deyer, 4. A. Hussem, 5. G. Ravenstein. Zondag 31 Maart is de bijeenkomst om half acht in het Zuiderpark, vertrek pre cies acht uur. Donderdagavond 8 uur ver gadering bij een heer J. Snoek, Rembrand* straat No. 2. H.K.V.B. JEUGD-PAASCHTOURNOOI. Begunstigd door stralend lenteweer werd onder zeer groote publieke belangstelling op de terreinen te Duindigt het H.K.V.B.- Jeugd Paasch-tournooi gehouden, dat aan alle verwachtingen heeft voldaan; zoowel door de junioren, als adspiranten werden sportieve wedstrijden geleverd met zeer goede spelmomenten, waarvan de mooiste strijd werd geleverd tusschen de Sportver- eenigingen Steeds Hooger en V.V.O.G. Na afloop dankte de organisator van de zen dag al diegenen, die daadwerkelijk hadden medegewerkt tot het welslagen van dit sportfestijn. Het bondsbestuurslid, de heer de Rooy, reikte, aan de volgende winnaars de prij zen uit: Afdeeling junioren: le prijs: Sportver. V.V.O.G., 2e prijs sportver. Steeds Hooger, 3e prijs sportver. H.G.A. a; 4e prijs sport ver. Christ. School van Hoogstraten. Afdeeling adspiranten: le prijs Sport ver. V.V.O.G.., 2e prijs sportver. B.Z.W.; 3e prijs sportver. H.G.A. a, 4e prijs sport- vereen. Steeds Hooger; 5e prijs sportver. H.G.A. b en 6e prijs sportver. J.W.X. PAASCHTOURNOOI VAN DIE HAGHE Ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan heeft de in de Zaterdagmiddagcom- petitie spelende vereeniging Die Haghe op Paaschmaandag een in alle opzichten ge slaagd tournooi gehouden. Begonnen werd met S.V.L.S.V.G.E.B. De hardwerkende Landsdrukkers veroverden tweemaal de leiding. De eindstand werd 33, waarna de lichtmenschen door het beter benutten van de strafschoppen zich in de finale plaatsten. Vóór den aanvang van de ont moeting Laurens—die Haghe, werden de jubileerende vereeniging bloemen aange boden door S.V.G.E.B., S.V.I, en Laurens. Namens de Z.M.C. en zijn vereeniging sprak de heer J. A. van Erk eenige zeer PAASCH-TOUR VAN TE WERVE. Op Zaterdag 23 en Maandag 25 dezer hebben respectievelijk het voetbal- en het hockey-elftal van „Clubhuis Te Werve” een wedstrijd gespeeld tegen de collega’s der Koninklijke Shell in Brussel, de „Cercle Sportif Shell”. Het voetbal team, versterkt met een tweetal 2e klasse Shell-spelers, heeft kans gezien, het sterke C.S.S. in een spannenden strijd met 52 te slaan, na met rust reeds een 31 voor sprong te hebben verkregen. De hockeyploeg was minder fortuinlijk en verloor eervol met 1—0. Daar de totaal-score, 53, in het voor deel der Hollanders was, werd hiermede de fraaie beker gewonnen, uitgeloofd door den directeur der B.P.M., den heer J. M. de Booy. In de competitie van den H.K.V.B. schij nen de Paré-Boys de juiste opstelling ge vonden te hebben, want Loosduinen, dat toch heusch niet zoo mis is en over een zeer goeden keeper beschikt, verloor met 70. Met de jongens van Gulikers zal wel terdege rekening gehouden moeten wor den. H.G.A. b verloor met 42 van V.V. O.G., wat normaal genoemd mag worden. De leiders, B.Z.W., kregen in eigen huis hun eerste nederlaag te slikken; met niet minder dan 51 kregen zij klop van Steeds hooger, dat een goeden wedstrijd speelde. Defensie verscheen met een ster ke ploeg tegen Blauw-Zwart, dat niet vol ledig was. De mannen van van Paassen doelpuntten er duchtig op los; met 132 werd de ploeg van Gilhuis verslagen. J.W.X.-A.V.V. haalde de eerste winst punten binnen; van H.G.A. a werd met 42 gewonnen. Mogelijk zien we nu meerdere overwinningen der combinatie volgen. Voor de Junioren-afdeeling slechts één wedstrijd en wel Steeds HoogerV.V.O. G., welke door laatstgenoemde met 53 gewonnen werd. De V.V.O.G.-ers beschik ken over een zeer goede ploeg. Ook bij de adspiranten zegevierden de jongens van van Mulken, en wel met 62 over Z.B.W. en met een 80 overwinning J.W.X. Steeds Hooger bleef met 4— meerdere van H.G.A. b. Voor de Bedrijfsafdeeling won, zooals verwacht werd, D.V.V. a van S.V.E.C. en wel met 41. Getrouw aan de voorspel ling speelden V.V.L. en D.V.V. b gelijk; 44 was hier de uitslag. V. C. v. d. Poel, die tegen D.S.T. met 10 voor heeft ge staan, moest toch met 61 de meerder heid van Linthuis c.s. erkennen. HET 20-JARIG BESTAAN VAN „DIE HAGHE” Die Haghe, de club, waarin vroeger ja- ren mej. F. van Hofstede als leidende fi guur optrad en waarvan tegenwoordig de heer F. P. v. d. Emde de spil vormt, waar alles om draait, herdenkt a.s. Zaterdag haar 20-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan in het gebouw „De Vereenigingi” aan de Willemstraat een feestavond met bal wordt gehouden. De Kanaries zullen met eigen krachten opvoeren „Voor de derde maal”, een vroolijk detectivespel in 2 bedrijven van P. J. Dorreboom. Het feest duurt tot 4 uur 's nachts. R.V.C. heeft zich na haar groote neder laag niet hersteld. Opnieuw moest zij, zij het met bescheidener cijfers, in het zand bijten. De overwinning voor de thuisclub was verdiend, want hoewel de bezoekers beter veldspel gaven te zien, speelde de Terlaak-ploeg meer doortastend en de cijfers hadden met wat meer geluk grooter kunnen zijn. Beide elftallen tellen invallers. De eer ste aanval is voor de bezoekersv. Osch kopt hieruit net naast. Beide voorhoeden ondernemen dan aanvallen, waarbij die van R.V.C. steeds op buitenspel dood- loopen. Terlaak krijgt een vrijen schop te nemen, waaruit Sloot tactisch voor doel plaatst en Haak den doelman passeert (1—0). R.V.C. komt dan meer in den aanval en de thuisclub wordt in de verdediging ge drongen. Nadat Doorschodt een goed in geschoten bal van Gout heeft gestopt, wordt hij, door verkeerd opstellen, door Verwoerd verrast (11). Haak raakt dan geblesseerd en kort hierna is het rusten. De tweede helft is nog maar pas aan den gang, als R.V.C. uit een keurigen aanval de leiding neemt (l-*-2). Terlaak komt nu in de meerderheid en Pierik weet uit een scrimmage gelijk te maken (22). Haak wordt dan door Lukassen vervangen. De thuisclub is sterk opge drongen en het is steeds een opeenhooping van spelers voor het doel der gasten. De enkele uitvallen, die zij ondernemen wor den, al of niet ten onrechte, door buiten spel staan, in de kiem gesmoord. Smoor weet dan zijn club weer de leiding te bezorgen (32), waarna Blom, uit een cornernummer vier in het net kopt (42). Uit een strafschop verkleinen de gasten den achterstand (43). De strijd krijgt dan een forsch karakter, waarvan Ballen- gooier de dupe wordt en van verder mee spelen moet afzien. Door Hoogendijk is de score inmiddels op 53 gebracht. Het R.V.C.-doel beleeft nog enkele benauwde oogenblikken, maar wanneer de heer G. Jansen het einde aankondigt, is er geen verandering in den stand gekomen en heeft de thuisclub een 53 zege bevoch ten. Begunstigd door fraai lenteweer, werd er op Tweeden Paaschdag door de diverse elftallen van de afdeeling Bedrijf van den H.V.B. met opgewektheid gespeeld. Hier en daar vielen verrassingen te noteeren ongeslagen records werden verbroken. Minder aangenaam was, dat er op ver schillende velden scheidsrechters verstek lieten gaan. Gelukkig zonder nadeelige gevolgen, daar de invallers-arbiters voor hun taak berekend waren. In de eerste klasse is de overwinningen reeks van H.S.V.W. door Tempo tot stil stand gebracht. Dit kwam voornamelijk doordat H.S.V.W. het tegen het zooge naamde zwakke Tempo gemakkelijk heeft opgevat. Na ruim 30 minuten spelen, ter wijl Zuyderwijk het Weyl met zijn scho ten lang niet gemakkelijk had gemaakt, zond J. Weyl een hard schot in, dat den H.S.V.W.-keeper te machtig was. Zoo leidde Tempo onverwacht met 10 en dit was voor haar een stimulans om te blijven volhouden. Door beter combinatiespel en stug verdedigen van Manheim en Frenk gelukte het weldra Tempo in het tweede bedrijf uit een corner, die fraai door J. Weyl wordt ingekopt, den stand op 20 te brengen. De spelers van H.S.V.W., het gevaar inziende, speelden een zenuwachtig partijtje, totdat de Jong zijn kans niet onbenut liet. Nog waren er 14 minuten te spelen Heel H.S.V.W. trok ten aanval en nadat eenige gevaarlijke aanvallen van Bachrach en Weyl door het achtertrio van H.S.V.W. waren afgeslagen, was het Zuy derwijk, die Weyl het nakijken gaf. Met dit gelijke spel mag H.S.V.W. zeer tevre den zijn en wanneer er Zondag a.s. niet beter gespeeld wordt zal het tegen Paraat de vlag moeten strijken. Paraat en Italia stonden klaar, doch de scheidsrechter kwam niet. Arbiter Westerhout hanteerde de fluit en moest 8 keer naar het midden wijzen; Paraat bleef tegen Italia met 80 in de meerderheid. W.B.B. liet zich weer niet onbetuigd, waarvan Thabur met 70 het slachtoffer werd. Ruststand 4—0. H. van Toorn, K. van Rhee, Huntink en Kipp waren de makers der doelpunten. In een prettige ontmoeting waren de voorhoeden van Togo en S.A.C. onmachtig tegenover de verdedigingen, terwijl het veldspel van beide zijden, vooral door slecht plaatsen veel te wenschen overliet. Indien een der achterspelers van S.A.C. niet zoo welwillend was geweest den bal in eigen doel te schieten, was deze ont moeting overeenkomstig onze prognose in een 00 gelijk spel geëindigd. Togo com bineerde iets beter en in zooverre kan dit doelpunt als een belooning worden be schouwd. Schönberg zorgde voor een surprise door Daring in eigen omgeving met 43 te kloppen. Everscore had tegen G.Z.B., na 35 minuten, door toedoen van T. Verhoeve succes, doch G.Z.B. maakte gelijk. In het tweede bedrijf bleven de wederzijdsche verdedigingen meester van het terrein. De heer Biegel trad als recht spreker op; de aangewezen scheidsrechter schitterde door afwezigheid. In de tweede klasse vielen verrassende uitslagen te noteeren. Een pluim verdient B.A.S., dat zoowaar kans zag D.D.T. haar eerste nederlaag toe te brengen. Nadat B.A.S. de leiding had genomen maakte A. P. van Dijk gelijk, dank zij een blunder van den B.A.S.-keeper. Na de thee wist Postema in samenwerking met A. P. van Dijk aan D.D.T. de leiding te geven. Met dit doelpunt had D.D.T. al haar kruit ver schoten en kwam B.A.S. op temperatuur, dat met 42 wist te zegevieren. St. Michael had op de leiders twee punten kunnen in- loopen. ware het niet, dat Minerva Boys, dat ook als kampioenspretendent be schouwd kan worden, er anders over dacht en deswege de mannen van Vier- bergen er met 60 onder hield. Ruststand 10. Dinkhuysen. rekening houdende met een struikelen van den leider, heeft zich tegen V.O.P., dat met 10 man verscheen, nu niet bepaald van haar beste zijden laten zien. Het spel was te peuterig en dat Stee houwer desondanks drie doelpunten wist te scooren kwam voornamelijk door fou ten in de V.O P.-defensie. In samenwer king met Baseliers wist Krul den stand op 32 te brengen. Sios had tegen Spoor wegen door toedoen van B. Bos succes. Vóór de rust maakte Spoorwegen gelijk. Na de hervatting zagen B. Bos en H. Regeer van Sios kans hun club een 31 voorsprong te verzekeren. Niet ontmoe digd speelde Spoorwegen verder en on danks kranig keepwerk van den Sios- doelman gelukte het de Spoorwegen een 31 achterstand in een 43 zege om te zetten. De Salamander contra H.T.M. werd uitgesteld. Wegens het feit, dat de Sala mander vele spelers in militairen dienst heeft, zal er in een eerlang te houden ver gadering een beslissing genomen worden over nog langer deelnemen aan de com petitie. In de derde klasse schijnt Minerva Boys op 71 uitslagen geabonneerd te zijn. Thans werd Daring 2 het kind van de rekening. Teeuwisse opende in den wed strijd tegen G.Z.B. 2 voor Everscore de score. Nog vóór de pauze maakte G.Z.B. gelijk om in de tweede helft de leiding te nemen. Braam van G.Z.B. zorgde voor den gelijkmaker. Nieuw Voorburg wist tegen B. A.S. 2 gelijk (33) te spelen. Paraat 2 wilde voor het eerste elftal niet onder doen, door H.S.V.W. 2 een ongezouten 50 nederlaag toe te brengen. In een sportieven kamp had W.B.B. spoedig tegen D.D.T. succes. Door fraai samenspel maak te J. F. de Zoete gelijk, doch W.B.B. nam opnieuw de leiding. De thee scheen de mannen van van Dijk goed gedaan te hebbenF. Duckenhoff en P. Postema wisten een 42 overwinning uit het vuur te sleepen. Rijswijk heeft een invaller voor midhalf, O.B. verschijnt compleet, wordt een vlotte wedstrijd met (D.W.S.), Anderiessen (Blauw Wit). (D.W.S.), Hazeweyer Morgen gaan een 40-tal scheidsrechters, aangesloten bij de H.S.V., naar hun col lega's te Rotterdam, teneinde aldaar zich in hotel „Delmée” (Hofwijckplein) te me- luidt thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. - i - 2 1 4 6 6 4 9 7 8 0 1 4 1 2 2 2 1 1 2 eerste II, heeft het leidende Spartaan slechts met de grootste moeite de Overwinning kunnen bevechten. D.H.L., dat in Rotter dam op visite was, bood meer tegenstand dan de Maasstedelingen hadden verwacht, doch moest tenslotte toch met 31 de vlag strijken. Santpoort had het in Haar lem verre van gemakkelijk. Met veel in spanning werd T.Y.B.B. met 30 geslagen, welke doelpunten alle in de tweede helft werden gescoord. G.D.A. mocht het zoet eener overwinning niet smaken, doch moest tegen S.J.C. met een verdeeling der pun ten genoegen nemen. Het scheelde maar bitter weinig of de Loosduiners hadden den vollen buit aan de Noordwijkenaren moeten laten, want eerst in de laatste minuut, toen de gasten met 10 de lei ding hadden, wisten zij den gelijkmaker te scoren. In de ontmoeting H.B.C.Onze Gezellen te Heemstede werd een dozijn doelpunten gemaakt, waarvan de Heem stedenaren er 7 voor hun rekening na men. Door deze 75 nederlaag blijft On ze Gezellen de gelederen sluiten. Excel sior handhaafde zich, door een zwaarbe vochten 31 overinning, in Rotterdam op Leonidas bevochten. De stand Na een harden doch fairen wedstrijd is het de thuisclub gelukt de Westlandsche ploeg 2 punten afhandig te maken. Het was, vooral voor de rust, een snelle en aantrekkelijke wedstrijd. Jammer genoeg werd na de rust een ’s-Gravenzandespeler het veld uit gestuurd, nadat hij verschil lende malen gewaarschuwd was. ’s-Gravenzande trapt af, maar de Oran- je-Blauw-ploeg is met de beste voorne mens bezield en komt direct in den aan val. Dan, na een O.B.-aan^alt belandt een zeer effectvol schot over de doellijn en het is 10. Beide verdedigingen zijn er heel goed in, zoodat de doelpunten heel duur zijn. Na de rust zakt het spelpeil aanmerke lijk en het incident met den ’s-Graven- zande-speler doet er ook al geen goed aan. De O.B.-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden, maar zij houdt stand en zoo komt het einde van dezen span nenden wedstrijd met een kleine van Oranje-Blauw. liefst 51. Van de Leidschendam- mers valt dit ons ten zeerste tegen De stand der kopclubs luidt thans: gesp.gew.gel.verl. _v.t. Lenig en Snel 10 Velo 9 K.R.V.C. 8 A.V.V. 10 Blauw Zwart 2 10 G.D.S. 9 De stand luidt thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. 27—10 48—13 21— 23 30—24 26—20 17—39 22— 44 20—30 16—18 12—18 klas, afdeeling hartelijke en waardeerende woorden. Met 30 won daarna Die Haghe van Laurens, waarop de verliezersronde werd gespeeld tusschen S.V.L. en Laurens, die laatstge noemde vereeniging won met 21. De winnaarsronde had een spannend verloop. Teun v. d. Broek zorgde er voor, dat die Haghe een 20 voorsprong ver kreeg, doch nog vóór de rust scoorde S.V, G.E.B. tegen. Daarna was het weer v. d. Broek, die doelpuntte (31) doch één minuut daarna was het 32, met welken stand het einde aanbrak. Op verzoek van het Die Haghe-bestuur reikte de heer J. A van Erk, met eenige welgekozen woor den de prijzen uit. De eerste prijs, gewon nen door de jubileerende vereeniging, werd spontaan aan S.V.G.E.B. afgestaan; hier door verkreeg Laurens den tweeden en S. V.L. den derden prijs. De wedstrijden werden door de heeren Poos en Burgmans geleid. Het bestuur van „Tedo", van wie Die Haghe het terrein in onderhuur heeft offreerde een keurig vaantje. D.E.M. A. D.O. D.O.S.R. Teylingen Lisse Santpoort 2 V.V.E. D.S.S.H. Vitesse B. S.M. Voor de Westelijke tweede klas, afdee ling B, werd het volledige programma ge heel afgewerkt. Blauw Zwart bleef onbe dreigd aanvoerder van de ranglijst. De Wassenaarsche jongens waren in het Zui derpark op bezoek bij Rava, dat danig teleur stelde en met 51 de vlag moest strijken. Quick Steps kon het in eigen omgeving tegen V.V.L. niet tot een over winning brengen, doch moest in een 44 gelijkspel de helft van den buit aan de Voorschotenaren afstaan. Geruimen tijd stonden de Nijkerklaanbewoners er het beste voor, doch de 41 voorsprong, welken zij met de rust hadden, bleek niet voldoende. Ook V.V.P. mocht het zoet van een overwinning niet smaken. In Gouda Werd in een 33 gelijkspel met D.O.N.K. broederlijk gedeeld. Het derde gelijke spel werd bereikt in de ontmoeting op de Roggewoning tusschen Graaf Wil lem en St. Lodewijk. Hier was een 22 draw het resultaat, hetgeen wij van de Grafelijken een goede prestatie vinden. De strijd om de voorloopige bezetting van de onderste plaats, welke tusschen Oli veo en Aeolus ging, werd ten gunste van eerstgenoemde beslist. Oliveo wist in eigen omgeving met 21 tg wiflpen, waardoor de Rotterdammers de twijfel achtige rol van hekkensluiter voorloopig overnemen. De stand luidt thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. -- -* i ----- 1 4 4 0 3 3 2 4 2 2 Duno miste Misdorp en v. Malsen, voor wie Radelaar en Ekering invielen. Celeritas was zonder Schoonen, wiens plaats door A. van Dam werd ingeno men. Na een kwartier neemt Duno de leiding, als van Gogh na een scrimmage in eigen doel kopt (10). Duno speelt futloos en Celeritas krijgt daardoor kans om door Romeyn en Rozenboom twee ma len te scoren (12). Na de thee wordt het een uitstekende wedstrijd. Duno’s voorhoede begint zich nu te roeren en de Celeritas-verdediging krijgt het hard te verantwoorden. Na 20 minuten krijgt Duno een penalty te nemen, welke uit stekend wordt ingeschoten (22). De Ockenburgers blijven nu aanvallen. Een vrije schop op ongeveer 25 meter wordt Celeritas noodlottig. Met een schitterend schot benut Duno’s middenvoor deze kans en bezorgt aldus z’n club de ver diende leiding en, zooals naderhand blijkt, de eveneens verdiende overwin ning (32). 44—14 42—32 39— 30 40— 26 39—36 33—37 29—35 25—31 20—35 18—40 20—33 R.K. Haagsche V.B. in de Zuidelijke afdeeling A de ontmoeting tusschen de beide candida- ten voor de eerste plaats, Velo en lenig en Snel, in een 43 overwinning voor de Wateringers eindigde, is de spanning weer danig toegenomen. Weliswaar blij ven de Hagenaars nog de ranglijst aan voeren, doch Velo heeft thans nog slechts één winstpunt achterstand en speelde bo vendien een wedstrijd minder. G.D.S. boekte op het Hoornpark te Rijswijk de tweede overwinning. De G.D.A.-reserves, die bij de gecombineerden op bezoek wa ren, werden met 21 geslagen. Blauw- Zwart 2 zorgde voor een verrassing De Wassenaarsche reserves klopten namelijk op eigen bodem het sterke A.V.V. met maar liefst 51. Van de Leidschendam- Ook dezen thuiswedstrijd heeft rood-witte Archipel elftal in een over winning om weten te zetten. Onmiddellijk na den aftrap wordt de bal voor het V.C.S.T. doel gebracht en na 30 sec. spelen weet de midvoor de score te openen (10). We krijgen dan een aardigen wedstrijd te aanschouwen, waar in de Archipel-verdediging, waarvan de rechtsback en rechtshalf op de ziekenlijst staan, stand weet te houden. Na rust komt de Zuiderparkclub in het offensief; diverse goed genomen corners leveren geen resultaat op, daar de Archi- pel-keeper ook ditmaal weer in zeer goe den vorm is en zeker schijnende doelpun ten weet te voorkomen. Als er ongeveer een kwartier in de tweede helft gespeeld is, blijft bij een Archipel aanval de geheele verdediging van V.C.S.T. voor een vermeend buiten- spelgeval. staan; de rechtsbinnen maakt hiervan een gretig gebruik en doelpunt op kalme wijze. Éven daarna grijpt de invaller-keeper van V.C.S.T. bij een tam schot van den rechtsbuiten totaal mis, en nu is de stand 30. V.C.S.T. geeft het echter niet op en na een fout van de rood-witte verdediging weet zij de tra- ditioneele eer te redden. Tien minuten voor het einde, komt de Archipel-voor- hoede weer los en haar rechtsbinnen weet op schitterende wijze het vierde doelpunt ter wereld te brengen (41). Voor de wintercompetitie van den K. N.Z.B. heeft Z.I.A.N. met sprekende cij fers haar meerderheid over R.Z.C. ge toond, hoewel de uitslag wel eenigszins geflatteerd is. De Rotterdammers waren niet van zoo danig minder gehalte als de uitslag aan gaf, doch zij zochten het doel voortdurend te hoog, terwijl bovendien de lat een vier tal schoten deed terugkaatsen. Direct na den aanvang werd snel ach tereen door Brummelkamp en v. d. Voet gescoord, doch toen vonden de bezoekers het voorloopig voldoende en belegerden voortdurend het Haagsche doel. Doelman Vlothuyzen gaf echter niet thuis. Bij een snellen tegenaanval deponeerde Brummel kamp met een boogje den bal voor de derde maal in het R.Z.C.-doel, waarna v. d. Boogaard er 40 van maakte. Even voor de rust verkleinde N.iezer met een prachtig schot den achterstand (41). De tweede helft begon met gevaarlijke aanvallen der gasten, welke echter geen succes opleverden. Brasem strafte daarna een fout van den doelman af, waarna de zelfde speler het halve dozijn vol maakte. Hoewel de bezoekers er alles op zetten den achterstand te verkleinen, bleef suc ces uit. Aan de overzijde wisten v. d. Voet en v. d. Boogaard bij snelle uitvallen nog maals het net te doen trillen en brachten daarmede den eindstand op 81. Scheveningen verschijnt met drie inval lers voor haar achterhoede én rechtsbui ten, waarvoor P. Snabel, B. Roos en B. Meere invallen. Ook Tonegido is gehan dicapt en probeert enkele jeugdige spe lers. Tonegido trapt af en is het eerst in den aanval. Keeper Lochmans moet dan ook direct handelend optreden. De thuisclub neemt het nog al kalm op, maar na tien minuten wordt er een schepje op gegooid en moet Sas den eersten corner nemen, maar deze wordt weggewerkt. Steeds komt Scheveningen terug. Ontelbare cor ners worden genomen, maar steeds weet de jeugdige Tonegido-keeper op fraaie wijze zijn heiligdom schoon te houden. Eindelijk is een schot van de Roode, uit een voorzet van H. Sas, hem te machtig (1—0). Tonegido probeert het nu ook eens, maar het goede schot is zoek. Dan weet P. de Roode voor Scheveningen den voor sprong te vergrooten (20). Tonegido komt nu verwoed opzetten en weet een corner te forceeren. Deze wordt goed ge nomen, en de linksbuiten maakt er 21 van. Even voor rus twordt B. Meere ver vangen door A. v. Essen. Na de thee tracht Tonegido gelijk te maken, maar P. Snabel en Osse retour- neeren alles. Scheveningen komt weer in den aanval en het is weer de Roode, die uit een corner den stand op 31 brengt, even later gevolgd door nummer 4. Tone gido is nu een geslagen elftal, maar moe dig houdt zij vol. Haar veldspel is heel aardig, maar voor doel wordt het gemis van een schutter gevoeld. Scheveningen voert daarentegen door A. Pronk, de score op tot 5-1, na mooi aangeven van A. v. Essen. Tonegido krijgt dan een vrijen schop te nemen even buiten het beruchte gebied, maar deze wordt overgeschoten. Weer is het de Roode, die uit een cor ner no. 6 doet noteeren. Na een goeden pass van C. Groos, gaat H. Sas er van door, maar hij wordt in het beruchte ge bied gehaakt. De toegestane strafschop wordt door hem in een doelpunt omge zet (71). Even voor het einde weet A. v. Essen uit een terugspringenden bal eindstand op 81 te brengen. luidt thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. 1 1 3 4 2 2 3 3 2 1 In de Westelijke tweede klas, afdeeling A, boekten de drie gegadigden voor den eeretitel een overwinning, waardoor de situatie aan den kop van de ranglijst on veranderd bleef. D.E.M. had op eigen bo dem met Vitesse weinig moeite en hield de Castricummers er met 50 onder en bleef aldus leider van deze afdeeling. D.O.S.R. speelde in Roelofsarendsveen tegen het Haarlemsche D.S.S.H., dat met 30 klop kreeg. A.D.O. had in eigen huis met het bezoekende Lisse weliswaar veel moeite, doch wist tenslotte met 21 de overwinning uit het vuur te sleepen. De ontmoeting TeijlingenV.V.E. werd uitge steld wegens bondsredenen. De stand Ook in de Zuidelijke afdeeling B viel een verrassende uitslag te noteeren. R.C. D., dat de ranglijst aanvoerde en nog geen nederlaag leed, werd nog wel in eigen omgeving door Activitas met 3—2 geklopt. De Aeolus-reserves, die in Schie dam op bezoek waren bij Excelsior 2, za gen kans in een 11 gelijk spel het eer ste winstpunt buit te maken. De ontmoe ting PioniersSpartaan 2 vond geen doorgang, aangezien de Rotterdamsche reserves verstek lieten gaan. De stand der kopclubs luidt thans: gesp.gew.gel.verl. v.t. - 1 47—11 1 30—15 2 47—17 Wedstrijdoverzicht Prachtig lenteweer begunstigde ditmaal de wedstrijden, zoodat volop genoten kon worden van het geheel afgewerkte pro gramma. De terreinen waren in doorsnee zeer goed bespeelbaar, doch helaas vonden enkele scheidsrechters het noodig te schitteren door afwezigheid. Afdeeling A: Het tweede elftal van BTC heeft onze verwachtingen niet teleurgesteld, want het wist aan den Houtweg met 21 over B.E.C. 3 te zege vieren. De jongens van Polderman en Jan Lavies zijn er dus na 6 achtereenvolgende nederlagen in geslaagd de eerste overwin ning in de wacht te sleepen. Mogen er nóg meerdere voor de sympathieke BTC- ers volgen! Celeritas 3 stond thuis tegen Zuid-Holland met 0—1 achter, doch slaag de er nog vóór de rust in den stand gelijk te maken. Daarna was echter het woord aan de rood-gelen, die tenslotte met 51 zegevierden. A.D.O. 5. met Quax als kee per had met een 9-tal spelers van S E P. natuurlijk niet de minste moeite en be- haar een alleszeggende 9—0 victorie WI.K. 2 heeft zich schitterend geweerd tegen Westerkwartier, dat weliswaar met een 4-tal invallers verscheen, doch deze waren van prima kwaliteit. De thuisclub verdedigde zich meer dan keurig, stond eerst met 01 achter, doch een zeer te recht toegestane strafschop bracht de partijen op gelijken voet, zoodat de rust met gelijken stand (11) intrad. Nog hielden de jongens van v. Gaaien en Müller aanvankelijk stand, doch de druk werd te groot en toen eenmaal Chris Jans de leiding voor de rood-witten had ver overd scoorde Donker twee keurige doel punten, zoodat de eindstand 41 werd voor de kampioenen in spé, die nu 18 p. hebben uit 9 wedstrijden met een score van 85—4. Afdeeling B: In deze afdeeling blijft CV.S. 2 regelmatig zijn diverse tegen standers aan zijn zegekar kluisteren. De negende wedstrijd bracht weer een victo rie. want D.H.C. 5 moest, op eigen veld nog wel, de meerderheid van den Hout weg erkennen met 60. Met een totaal score van 5711 en 18 p. wijst C.V.S. hier den weg, die naar het kampioenschap leidt. Laakkwartier 4 kreeg een met di verse invallers verschijnend C.V.H. op visite en trok met 41 aan het langste eind. Éen fraaie prestatie leverde H.B.S. 5 door in de Prinsenstad met 71 van F.Z.C. te winnen en Dodge S.V., dat nog maar steeds (tevergeefs) wacht op een struikelen van C.V.S. 2, houdt de race goed vol door thuis over Wassenaar 2 met 3—0 te zegevieren. Afdeeling C: Voor Vredenburch was het een dubbel goeden dag. Zelf won het, zooals trouwens verwacht mocht wor den, in het Stadion met 60 van V.U.C. 6, terwijl zijn groote concurrent aan den Moerweg met 02 tegen Vios 3 het onder spit dolf. De Delftenaren hebben van de groen-witten, met Sjef van Eembergen aan het hoofd, verdiend verloren, doch toonden zich zeer sportieve verliezers. De jongens van Triep en v. d. Zwan hebben nu met 17 punten uit 11 wedstrijden de leiding veroverd, terwijl de roodwitte Delftenaren 10 punten hebben uit 7 ont moetingen. Hus, dat weer de beschikking had over zijn beproefde backstel Dick Lieftinck en v. d. Hoven, stuurde Oranje Blauw 2 met een 23 nederlaag retour en Kranenburg 2 viel eenigszins uit den toon door op Ockenburg met Overvoprde gelijk te spelen (2—2), hetgeen inmiddels een compliment voor de gasten inhoudt. Afdeeling D: Nadat Scheveningen 3 zes keer in successie verloren had. slaagde het er aan den Buurtweg in een echt Engelschen uitslag tegen V.D S. 2 te bewerkstelligen (00). Tonegido 2 boog te Voorburg het hoofd voor V.U.C. 5 met 05. De Stadionspelers verdienden deze zege volkomen. Postduiven 2 bracht het I op Madesteyn tegen Quick 4 niet verder I dan een gelijk spel (3—3). Aan de van Tuyllstraat is een gelijk- opgaande strijd gestreden tusschen P.D.K I en Monster. De roodzwarten, die van het Westland met 3—2 wonnen, moesten nu op I eigen terrein een punt aan de geel-zwar- I ten afstaan, want de stand werd tenslotte 44, waardoor het leidende duo er nu als volgt worstaat: gesp.gew.gel.vrl.pnt.v.-t.gem. Monster 7 5 1 1 11 26-11 1.57 V.U.C. 5 10 7 1 2 15 41-19 1.50 Afdeeling E: Zooals wij verwacht hebben, heeft S.V.G.E B. niet dan met de grootste moeite uitspelende met 32 van S.V.H. gewonnen. Een eeresaluut voor Ri- nus Heyboer c.s. voor deze uiterst fraaie prestatie. Het was zelfs niet geheel on- I mogelijk geweest indien een draw de uit- I slag was geweest. Janny v. Soldt opende I Uit een voorzet van Wout de Korte de score, waarna Willemsen er 2—0 van maakte. Verdiend scoorden daarop de gastheeren tegen, zoodat de rust intrad I met 2—1 voor de Oranjehemden. Daarna bracht v. Soldt den stand op 3-1 en nog I voor het einde aanbrak doelpuntten de Houtwegspelers nogmaals tegen Met lö p. I uit 9 wedstrijden staat S.V.G.E.B. nu aan den kop en kan wel zeggen met zijn erns tigste concurrent tweemaal af8erekend te hébben. B.M.T. 3 won thuis met.3 2 van Texas 2 Bij de verliezers mag de Keeper Simonis'met eere naar voren w°rden ge- I bracht S V.C. 2 won met 30 van z Afdeeling F: Een spannende, ste- I Vige doch sportieve kamp, onder ®°e^e wel op zijn gemak gevoe ae heen door de v0?r^°5(^t'^as veel aan schot- een stuwende kracht was, i„neens van vaardigheid had ingeboet De jongens van Steenbeek en Vos wonnen met I langen tijd menig b j met 2—1 voor doen kloppen. Preger doch toen I de jongens van U>u Jrefoe^er c.s. ver- I tnen is. u n v—WASSENAAR 1—6 ,~i«triid was de aangewe- Voor dezen wedstrijd wa zoo<Jat I zen scheidsrechter m heer Zwank. I de Ploegen zich o. 1. -^»«en A1 dadelijk I huizen om half drl? tPj’ iti..tief en vrijwel I neemt Wassenaar het mtiatiei e I den geheelen wedstrijd voerde^ I kers den boventoon. H DW. n I en Wassenaar moet het zoncte.sverstand in de groenwitte verdediging neemt de thute- I cluh a! leiding, doch na een overeenkom- I «tig misverstand in de blauwe gelederen h heT spoedig gelijk. Wassenaar blijft I gevaarlijk en geleidelijk wordt de stand I tot 14 opgevoerd. Na de rust komt H.D. I V. geweldig opzetten, doch met kunst en I vliegwerk weet de Wassenaar-verdediging I doelpunten te voorkomen. Het offensief I der thuisclub is spoedig geëindigd en daar- I blijft Wassenaar het tempo aangeven. I Nog twee doelpunten worden er aan de I score toegevoegd en met Wassenaar in de I Meerderheid komt het einde van dezen Wedstrijd.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 11